RADIO-PROGRAMMA'S De Vierdaagsche LUCHTVAART VRIJDAG 30 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ZATERDAG 31 JULI 1937. DE DERDE MARSCHDAG. De Leidsche commissaris van politie op bezoek. NIJMEGEN, 29 Juli 1937. (Speciae correspondentie). 't Is een koude nacht geweest. Alle tent bewoners waren reeds voor de reveille werd geblazen opgestaan van hun stroozak en hadden kippenvel op armen en beenen. Een koude douche, gevolgd door een stevig ontbijt brachten de menschen weer wat op temperatuur. Precies om 5 uur startte de L. P. S. V. gevolgd door eenige L. W. S. V.,leden. Zoo als gewoonlijk stonden de trottoirs van Nij- megen's straten weer vol belangstellenden. We passeerden de nieuwe Waalbrug en vervolgden den Rijksweg via Eist naar Arn hem. Deze weg is o.i. veel te druk om daar op die duizenden wandelaars te laten loo- pen. 's Morgens hadden we niet veel last van het autoverkeer, doch 's middags zoo veel te meer. Wel werd op drukke punten door de rijks veld wacht regelend opgetre den en werd er voorgezorgd, dat de wan delaars voorrang hadden, het neemt echter niet weg, dat er groote gevaren blijven bestaan. Wat een drukte in Arnhem. Bereden po litie moest er de straten vrijhouden. Onze marschweg liep om Arnhem heen, heuvel op, heuvel af, een zwaar traject, maar een prachtige omgeving. Toen we pl.m. 30 K.M. getippeld hadden hielden we een rust van een half uur. Deze kleine pauze was juist lang genoeg om on zen Henk zijn spieren stijf te maken, want toen we weer wilden opstappen, kon hij het eene been haast niet meer voor het andere brengen. Zijn gelaatstrekken en de uitdrukking, die hij in verband daarmede bezigde, zal ik hier maar niet verder om schrijven. In Arnhem ontmoetten we de 40 en 50'ers. We liepen achter elkaar door tot in Eist. Onder weg zagen we Pro Patria en wel voor 't eerst tijdens deze Vierdaagsche. De jongens waren vol goeden moed en we twij felen niet of ook zij zullen wel met succes uit den strijd komen. We waren vroeg in Nijmegen terug. Om 2.50 uur leverden we onze startkaart in en daar werden we tot onze groote verras sing verwelkomd door den commissaris van politie uit Leiden. Deze nam ons direct mede naar de cantine en tracteerde op melk met koek, een ware lekernij voor wande laars die er juist 55 K.M. hebben opzitten. Vervolgens bracht hij een bezoek aan onze tent en het verdere kazerne-terrein. Het 4e R. I. dat we onderweg waren te gen gekomen marcheerde opgewekt en is ook zonder uitvaller binnengekomen. lederen dag zagen we weer nieuwe Leid sche sterren op het gebied van de Wan delsport. Zoo ook vandaag weer, want we herkenden uit een groep dames twee ver pleegsters uit het Academisch Ziekenhuis. Het is goed te zien, dat het einde der Vierdaagsche nadert. We zagen n.l. van daag heel wat deelnemers, aan wie het dui delijk te zien was, dat ze er niet best aan toe waren. Zelfs waren er al flauw geval- len. De surprises, die vorige jaren zoo veel vuldig werden uitgedeeld, ontbraken de laatste dagen. De Fyffesbananen die te Eist werden uitgedeeld waren de eenige ver rassing. Ik geloof, dat het steeds grooter wordende aantal deelnemers als een rem daarop werkt. En zoo staan we dus aan den vooravond van den laatsten dag. Wat zal het worden?.... Dertien uitvallers op den derden dag. Het A. N. P. meldt nog uit Nijmegen: Vandaag zijn er slechts dertien deel nemers thuis gebleven en ondernamen 3218 deelnemers den tocht naar Arnhem. Hoe wel in den vroegen ochtend de zon scheen, school zij tegen zevenen weer weg achter de wolken, en daarna is het den geheelen dag koel, aangenaam weer gebleven, dat den duizenden wandelaars zeer ten goede kwam op den schaduwloozen weg Nijmegen Arnhem. De leiding had den goeden maatregel getroffen om de manschappen met langere tusschenpoozen aan den marsch te doen deelnemen, zoodat vele mi litaire groepen eerst tegen achten op den weg verschenen en de route Nijmegen Arnhem althans niet te overbevolkt werd. En het was wel noodig, daar het hier heen en weer trekken gold en reeds tegen half elf de 30'ers en zelfs meerdere 50'ers op retour waren, toen de laatst uitgetrokkenen nog in de richting Arnhem gingen. De weg was op sommige oogenblikken over bevolkt en de verkeerspolitie had dan ook alle voorzorgsmaatregelen getroffen om het verkeer ter wille te zijn, maar veel baatte het niet. Toch konden de wande laars onder dat alles kalm hun gang gaan. In Arnhem was de belangstelling niet min der dan in Nijmegen, duizenden en dui zenden hadden zich voornamelijk op het Velperplein, middelpunt van het stadsle ven, verzameld, waar de marinekapdl, on der leiding van Leistikow, een concert gaf. Arnhem was minder bevlagd dan Nijme gen, maar de bevolking toonde zich niet minder enthousiast. Alle wandelaars kwa men niet uitgesproken over de schoonheid der natuur van den Roosendaalschen, den Schelmschen en den Doelenschen weg, waarlangs het parcours om Arnhem liep. Het weer bleef ideaal, even tegen twaal ven viel er een motregentje, maar daarna bleef het voortdurend droog, niet te warm, niet te koel. De officieele belangstelling was ook ditmaal weer groot. Zoo werden de marschen bezocht door vice-admiraal T. L. Kruis, commandant van de Marine, luite nant-kolonel W. J. Rijken, inspecteur van de artillerie, generaal Hackstroh, generaal- majoor Praag, kolonel intendant A. Nu- mans van het departement van defensie. Zelfs de K. N. V. B. toonde haar belang stelling door een deputatie van de Neder- landsche elftalcommissie, bestaande uit de heeren Herberts, Mundt en Boeljon, die hier blijkbaar spelers met uithoudingsver mogen kwamen zoeken. Het moreel van den derden dag was ge durende het geheele parcours uitstekend en de meeste deelnemers kwamen normaal binnen. De afdeeling massage, waarin de dames de Haas en Bath de leiding hebben, hadden nochtans ook nu weer druk werk, de blarenkwaal bleef ook heerschen. Nu ondervonden de loopers weer nadeel van het te koele weer, waardoor de spieren, vooral van de nieuwelingen, eerder stijf werden en een flinke massage noodig had den. Men moet bewondering hebben voor deze afdeeling met haar tientallen assisten ten, welke van den vroegen middag tot den laten avond maar in touw blijft. De menagemeester, sergeant Haumersen en de kok Hoogendam, presteeren iederen dag het summum van arbeid. Het is wer kelijk geen kleinigheid om vier dagen lang drie duizend mannen en vrouwen goed aan het eten te houden. Vandaag werd de vet te, dikke soep, haché en tutti-rutti met aardappelen opgediend. In een zaal zaten tegelijkertijd 9Q0 man aan. Het' was een eetlust opwekkend gezicht deze maaltijd aan te zien. Inderdaad, op het gebied van de voedselvoorziening verdient de leiding van de Vierdaagsche ook bijzonderen lof. Naar wij vernamen zijn er op den derden dag weinig uitvallers geweest en zijn allen vol goeden moed voor het slot van het feest, waarin de route gaat over Grave, Cuyk, waar de pontonbrug gelegd wordt,, naar Nijmegen. De militairen hebben zich tot heden uit stekend gehouden. Wel zag men hier en daar een zwakken broeder dor zijn com- pagnie-genooten meenemen om het groeps- kruis te kunnen behouden, maar over het geheel genomen, kwamen de militaire groe pen en ook de burgers perfect binnen. In totaal vielen vandaag dertien wande laars uit, zoodat morgen 4205 man voor den laatsten dag kunnen aantreden. ZEILEN HELGOLANDIJMTJIDEN. De „Hamburg" voorloopig winnaar. Naar wij vernemen heeft de berekening van den uitslag van den zeilwedstrijd Hel golandIJmuiden uitgewezen, dat in de groote klasse de „Hamburg" (W. V. See- fahrt) slechts 1 minuut langer er over deed en aangezien deze boot nog overgemeten moet worden, bestaat de mogelijkheid, dat niet de „Hamburg" doch de „Roland von Bremen" dezen handicapwedstrijd gewon nen heeft. De „Lumme" (Duitsche marine) kon nog niet in den voorloopigen uitslag worden opgenomen, omdat de gegevens van dit schip nog niet waren binnengeko men. Ook van de „Etsi" zijn niet alle gege vens bekend. Het deelnemende jacht „Das wappen von Bremen" is nog niet te IJmui den aangekomen. In de kleine klasse werd de „Windspiel" eerste. De voorloopige einduitslag werd: Groote klasse: 1. „Hamburg" (W. V. See- fahrt) berekenden tijd 30 uur 53 min.: 2. „Roland von Bremen" (W. V. Seefahrt) 30 uur 54 minuten; 3. „Senta" (Bremen) 31 uur; 4. „Stoertebeker" (Duitsche Marine) 32 uur 4 minuten; 5. „Peeter von Danzig" (Danzig) 34 uur 11 minuten; 6. „Aste", (Duitsche Marine) 35 uur 45 minuten; 7. „Arktur" (Stettiner S. V.) 36 uur 34 mi nuten; 8. „Etsi" (Alte Korpstudenten) 37 uur 30 minuten; de „Lumme" nog niet ge klasseerd. Kleine klasse: 1. „Windspiel" (Elbe— Segler Vereinigung) 30 uur 24 min.; 2. „Kaspar Ohm" (Hamburg) 31 uur 11 sec. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. JAARVERGADERING IN „ZOMERLUST". Gisterenavond hield de Leidsche Voet balbond zijn j aarlijksche algemeene leden vergadering in „Zomerlust"; welke door 32 vereenigingen werd bezocht. Te acht uur heette de voorzitter, de heer P. H. Steenhauer, allen welkom. Na velen een woord van dank te hebben toege zwaaid voor hetgeen zij voor den L. V. B. hebben gedaan in het afgeloopen jaar kan met de afwerking van de agenda een be gin worden gemaakt. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Uit de diverse jaarverslagen ontleenen wij het volgende: In de deelnemende elftallen is een klei ne teruggang waar te nemen. Bedroeg het aantal verleden jaar 142, thans 138. De ontvangsten en uitgaven sloten op een bedrag van 3355.26. Te vorderen is nog een bedrag van 693.36, terwijl het reservefonds een saldo aanwijst van 1548.38. De straf commissie hield in het geheel 16 vergaderingen, waarop niet minder dan 77 strafgevallen werden behandeld. Voorts werd 14 maal een protest inge diend tegen een beslissing van een scheids rechter. Vervolgens werd er een extra agenda punt ingelast n.l.: Huldiging van den heer S. N. Warringa, die 25 jaar zitting in het bestuur heeft gehad. Nadat de familieleden binnengekomen waren, nam als eerste spreker het woord, de heer Geenjaar, die namens alle bij de L. V. B. aangesloten vereenigingingen woorden van dank en hulde bracht aan den heer Waringa voor het vele werk, dat hij in het belang van den L. V. B. en de Leidsche Voetbalsport heeft gedaan. Als stoffelijk blijk van waardeering overhan digde spreker namens alle vereenigingen een gouden horloge-ketting met inscriptie. De tweede spreker was de voorzitter van den Noord-Hollandschen Voetbalbond, de heer Delvaux. Ook deze huldigde den jubi laris voor zijn sportieve opvattingen en bood als aandenken een sierschep aan, waarop de kaaswaag van Alkmaar staat afgebeeld. Vervolgens sprak namens den Haarlem- schen Voetbalbond de heer v. d. Aart. Deze spreker roemde vooral de prettige samen werking, die hij steeds van den heer Wa ringa heeft mogen ondervinden. Wie hët 25 jaar weet vol te houden in een plaatseljjken voetbalbond moet toch heel wat in zijn mars hebben. Het niet alleen bij woorden willende laten over handigde spr. een ets. Nadat de heer Geenjaar nogmaals het woord had gekregen voor het overhandi gen van een groot diploma, geheel ver vaardigd in de kleuren van alle L. V. B. vereenigingen en gemaakt en ontworpen door den heer Binsbergen, nam de voor zitter. de heer Steenhauer het woord, om den heer Waringa te huldigen. Spr. schetste den vice-voorzitter als een werkelijk heer. Op een benijdenswaardige eerlijke wijze heeft hij steeds alle zaken behandeld. Zonder aanzien van persoon en ronder te kijken naar rang of stand, gaf hij zijn meening ten beste. Daarvoor brengt het bestuur hem dank. Het bestuur heeft geen passend geschenk voor den zilveren jubilaris kunnen ontdekken, daarom was het van meening geweest, dat de beste hulde, die men brengen kon, was, een bloe menhulde aan zijn vrouw. Met de woorden, dat de heer Waringa nog vele jaren mag werken in het belang van den L. V. B. besloot de voorzitter zijn toespraak. Diep onder den indruk van deze spontane hulde, nam de jubilaris het woord om allen dank te zeggen voor hun gevoelvolle woorden en de prachtige geschenken, er aan toevoegend, dat hij steeds zijn krach ten zal wijden aan den L. V. B. Na dit feestelijk intermezzo werd de agenda verder afgewerkt. De diverse voorstellen. Bestuursvoorstel tot royement van een lid van A. R. C. werd aangenomen. Evenzoo een voorstel van A. R. C. voor een kleine reglementswijziging. Een voorstel van D. V. S., waarin zij den bond verzoekt maatregelen te nemen, dat wanneer aan het einde der competitie een vereeniging of elfta] zich terugtrekt uit den L. V. B. dit niet leidt tot verande ring in den competitiestand. Zal door het bestuur nader worden onderzocht met dien verstande, dat het bestuur rekening er mee zal houden en elk geval op zichzelf zal be- oordeelen. Verworpen wordt een voorstel van U. V. S. om de maandelijksche elftal opgaven in overeenstemming te brengen met die, welke aan den K. N. V. B. plaats heeft, nl. vijf dagen voor den eersten Zondag der nieuwe maand. Een voorstel van U. V. S. om de school- wedstrijden in de Paaschvacantie te doen verspelen wordt gewijzigd en wel dat het bestuur zal verzoeken aan de vereeniging A. S. C. deze wedstrijden na het beëindi gen der competitie te laten verspelen. Daarna aangenomen. Verworpen werd het voorstel van U. V. S., dat een lid van den L. V. B. vervallen verklaard wordt, indien bij voetbalaange legenheden een beroep op een andere recht spraak wordt gedaan dan die van den L. V. B. De voorzitter merkte hierbij op, dat als het voorstel zou worden aangenomen, men in het burgerrecht van iemand zou tre den, wat de L. V. B. niet toe kan staan. Aangenmen werd het voorstel van U. V. S., het benoemen van L. V. B.-leden als L. V. B.-official te doen plaats hebben met medeweten van het bestuur der desbetref fende vereenigingen (behalve geheime aan gelegenheden). Verworpen werd met algemeene stem men het voorstel van U. V. S., dat de aan gesloten vereenigingen bij den L. V. B. verplicht zijn bij toetreden van nieuwe le den, deze leden een reglement te verstrek ken. De groote bedragen, die er mee ge moeid zijn, deed dit voorstel den grootst mogelijken tegenstand ondervinden. Van elke reglementswijziging zou men telkens weer een groot aantal exemplaren moeten laten drukken. Na deze voorstellen, die nog al stof tot bespreking opleverden, afgehandeld te hebben, vond de jaarlijksche uitreiking plaats van de diverse gewonnen medail les, den Zaterdagmiddag beker en de L. V. B.-Sleutels. Alle winnaars werden met eenige harte lijke woorden geluk g'ewenscht met de be haalde prijzen. Wegens het vergevorderde uur werd be slist, dat de verkiezing van de aftredende bestuursleden schriftelijk zal geschieden. De aftredende bestuursleden, de heeren S. N. Waringa, G. A. Brokaar en E. Velt- huijzen stellen zich wederom herkiesbaar. Niet het geval is dit met den heer Th. v. d. Meer, die wegens werkzaamheden zijn functie niet langer waar kan nemen. De voorzitter bracht den heer v. d. Meer woorden van dank over namens den gehee len L. V. B. en deed mededeeling, dat het bestuur gemeend heeft den heer v. d. Meer te benoemen tot lid van verdienste, welke benoeming de heer v. d. Meer onder woor den van dank aanvaardde. Nadat er nog een kascommissie is be noemd, komt de rondvraag aan de orde. In tegenstelling met andere jaren had deze een ongelooflijk kort tijdsbestek noodig en werden alle sprekers naar genoegen be antwoord. Het middernachtelijk uur naderde met rassche schreden toen de voorzitter deze jaarvergadering sloot met de beste wen- schen uit te spreken voor het seizoen 1937 1938 en op aller hulp wederom rekenend. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 VARA-Groot-orkest (Gr. pi.) Ge varieerd programma (Gr.pl.). en voor dracht. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonplaten. 3.45 Zaansch Kamerorkest. 4.30 Economische causerie. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Ramblers. (Om 6.15 Anti-militaris tische causerie). 7.00 „Filmland". 7.30 „Van gemeente tot kerk", causerie. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P., en V. A. R. A.- Varia. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Radiotooneel. 9.00 Zang. 9.30 C. Steyn's accordeonorkest. 10.00 Berichten A. N. P. 10.05 VAR A-Orkest. 10.45 „Fantasia" en solist. Hilversum II, 301 M. K. R. O.-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 K. R. O.-Orkest. 1.00 Gramofoonplaten en postduiven- nieuws. I.30 Voor de jeugd. 2.00 Reportage Wereldjamboree (Ope ning door H. M. de Koningin). 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Gramofoonmuziek. 6 20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Dr. Ariëns. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.35 Zie Droitwich. 8.209.20 Vroolijk programma. 10.20 Gramofoonplaten. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 K. R. O.-Boys, en solist. II.3012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern-orkest. 12.50 Dansmuziek. (Gr.pl.). 1.20 Commodore Grand Orkest. (Om 1.30 Spirtreportage). 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Sted. Orkest Whitby. 3.50 Fr. Biffo's Blaaskwintet. 4.20 BBC-Midland-orkest, en solist. 5.20 Sportreportage. 5.40 Peter Yorke en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Wels intermezzo. 7.05 BBC-Orkest. 7.50 ABC-cabaret. 8.20 Jack Hylton's Band en solisten 9.20 Berichten. 9.40 Causerie ever E. H. B. O. 9.45 Orgelspel. 10.05 Reportage. De „Sportkr." bevat thans de competitie- indeeling voor de 4e klassers en de res. 2e en 3e klasse. Voor Leiden en Omgeving is deze indeeling als volgt: AFDEELING H. 4e klasse A.: Boskoopsche Boys, DVS, Leidsche Boys, Roodenburg, JONA, GSV, HDV, Rouwkoop en SSDS (deze twee laat sten bij toelating). 4e klasse B.: Alphia, LDWS, VDS, Archipel, Duno, Vogel, Kranenburg, Oran je Blauw, Zwart Blauw, SEP. 4e klasse C.: LFC, DSO, VVD, BTC, SOA, WIK, De Jagers, De Ooievaars, Te Werve, Maasstraat (bij toel.). Res. 2e klasse A.: HBS 3, ADO 3, Alphen 2, Gouda 2, HW 2. Olympia 2, Quick 2, Scheveningen 2, BEC 2, VUC 3. Res. 3e klasse A.: Alphia 2, ASC 2, LFC 2, Lugdunum 2, UVS 2. Bodegraven 2, ADO 4, HVV 3, HBS 4, VUC 4. ÖM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. LetlandLitauen 42. Terwijl in de meeste landen de voetbal sport van een welverdiende rust geniet, is gisteren te Riga als voorwedstrijd voor het wereldkampioenschap de landenont- moeting LetlandLitauen gespeeld. Let land won verdiend met 42, nadat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan. Oostenrijk, als derde land in deze groep, is nu de volgende tegenstander van de Letten. Om den Z. H. B. Beker. Gisteravond speelde de C. L. K. R. G. te gen L. O. V. a onder leiding van scheids rechter Smedewinkel. De rust kwam met 22, het einde met 35 voor de L. O. V. Om den Luxor Wissel-beker. Hedenavond speelt P. C. en L. I tegen A. S. V. op het L. O. V.-terrein te 7.15 uur en Zaterdagmiddag P. C. en L. IIHaag- weg Elftal te 3 uur. 10.20 BBC-Theaterorkest en solist. 11.25 Vervolg reportage. 12.0512.20 Grosvenor House Dansor- kest. Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Pascal-orkest (Om 1.35 Zang). 5.20 Orkestconcert. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Piano voordracht. 8.50 Pianoduetten. 9.20 Concert uit Weenen, m. m. v. het Mozart-orkest. 11.501.20 J. Bouillon-dansorkest. Keulen, 456 M. 6.50 W. Noack's orkest. 8.50 Omroepkleinorkest en de kapel Woitschach. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Vocaal concert. 1.50 Hans Bund's orkest, Landesorkest Gouw Berlijn en solisten. 2.35 Gevarieerd concert. 4.20 Omroeporkest en Kamerkoor. 6.25 Amusementssextet. 7.50 Reportage Duitsche Zangersfeest. 10.50 Dansmuziek. 12.20 Herdenking Olympiade 1936. 12.351.20 A. Rink en O. Heyden met hun dansorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.220 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. I.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Vioolvoordracht. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 J. Schnijders' orkest. 4.20 Cello en piano. 4.50 Gramofoonplaten. 5.20 Edith Almera en haar orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 en 7.20 Kleinorkest. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroepsymphonieorkest. 10.30 Omroepdansorkest. II.2012.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.50 Rijksuitzending t. g. v. het 12de Duitsche Zangersbondfeest, 10.20 Berichten. 10.40 Luchtsportnieuws. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 A. Rink en O. Heyden met hun orkesten. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.50 Parijs R. 12.35 Brussel VI. 13.50 Keulen. 14.20 Brussel VI. 16.20 Keulen. 19.30 Brussel VI. 19.50 London Reg. 21.20 Parijs R. 4de Programma, 8.00 Brussel VI. 9.20 Lille. 9.50 Diversen. 10.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 20.20 Brussel Fr. 21.20 Droitwich. JAMES MOLLISON. James Mollison heeft, zooals wij gemeld hebben, verklaard, dat hij niet meer aan wedstrijden zou deelnemen. Het blijkt, dat het vliegen er aan geven wil, want hij heeft zijn Bellanca „Flash", die Miss Do rothy gedoopt is, aan den Ier Fitzmaurice verkocht. M. P. PATTIST OVERLEDEN. Naar wij vernemen is de heer M. P. Pat- cist tot voor kort plaatsvervangend chef van den vliegdienst der K.L.M. op Schiphol en chef van het vliegtechnisch bureau der K.L.M. gisteren plotseling overleden. Hij bereikte den leeftijd van 42 jaar. Voordat de heer Pattist in dienst trad bij de K.L.M., was hij werkzaam als piloot by de K.N.I.L.M. Hij maakte in 1930 de eerste postvlucht van Batavia naar Mel bourne en terug met het Fokker VH B-toe stel, de „Abel Tasman" Ook bij de K.L.M. heeft hij eenigen tijd gevlogen en o.a. een aantal vluchten op de Indië-route gemaakt. Ongeveer twee maanden geleden had de heer Pattist de K.L.M. verlaten om als luchtvaartkundig adviseur op te treden bij de firma Lindetevis-Stokvis te Amsterdam, welke firma zich onlangs is gaan toeleggen op den import van vliegtuigen. Niks geven, die vent is niet echt blind. Hou je kahn; dat dubbeltje was ook niet echt. fMoustique). KON. NED. VOETBALBOND. DE COMPETHTE-INDEELING.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10