RIJNSTREEK OMGEVING WOENSDAG 28 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 HILLEGOM. De Jamboree. Gedurende de Wereld jamboree mogen de café-, hotel- en restau ranthouders hier ter plaatse hun lokalitei ten des avonds een uur langer geopend houden. DE KWAKEL. Wilhelmina-vereeniging. Maandag avond vergaderde deze vereeniging ter be spreking van de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin en de te houden volksspelen op de kermisdagen. Eerst wer den 2 nieuwe leden geïnstalleerd, n.l. de heeren J. v. Tol en M. v. d. Hoorn. Besloten werd na de H. Mis een versierde optocht te houden met een défilé langs de pastorie, waar geestelijkheid en gemeente bestuur aanwezig zullen zijn. Vervolgens een tractatie in de school. In de namiddag kinderspelen, die zich zullen bepalen tot: a. de meisjes: 1. houtjes rapen, 2. ezeltje prikken, 3. bal loopen over smalle plank, 4. stoelendans, 5. tonnetje zitten, 6. op 3 turven loopen, 7. draad door naald met hin dernissen; b. jongens: 1. houtje rapen, 2. tonnetje rollen, 3. appelhappen, 4. zakloopen, 5. op 3 turven loopen, 6. en 7. sprietloopen. Overwogen werd des avonds een concert te geven door het fanfare-corps in combi natie met enkele zangvereenigingen. Tot dit laatste werd nog niet besloten. De commissarissen zullen langs de hui zengaan tot het houden van een collecte voor de tractatie der kinderen. Over de volksspelen wordt op 9 Aug. beslist. Verbetering? Dinsdag is men begon nen de veelbesproken drechtsloot in de kom van de Kwakel te reinigen van 't groen en 't kroos. Naar men verneemt, zal men dit gedeelte in plaats van te dempen, circa een meter uitdiepen. LIS SE. ONDER DE TRAM. de komende maanden niet te best uit en velen zien met zorg het najaar tegemoet. Het is te hopen, dat de Regeering de Veen met de a.s. steunverleening eens extra zal gedenken. SASSENHEEVI. Benoeming. De WelEerw. Heer R. Blom is benoemd tot 1 eeraar aan het stu diehuis zijner Congregatie te Haelen (Lim burg)' om onderwijs te geven in het Latijn. TER AAR. Wielrennen. Op de gisteren gehouden wielerwedstrijden te Uithoorn, werd de re- cordrit over 50 K.M. gewonnen door onzen plaatsgenoot, den heer G. .Droog, in den fraaien tijd van 1 uur 33 min. 27 sec. VOORSCHOTEN. Eerste plechtige H. Mis. De eerste Zondag van September zal voor de parochie van Voorschoten een feest dag zijn. Op dien dag hoopt onze plaats genoot, de eerw. heer C. Smit, van de Mis sionarissen van het Goddelijk Woord, die op 22 Augustus a.s. priester wordt gewijd, zijn eerste plechtige Heilige Mis in zijn ge boorteplaats op te dragen. Bereids is er een eere- en een feestcomité gevormd, om dit feest voor te bereiden. In het eere-comité hebben zitting genomen: pastoor P. Meyer, Mgr. Th. Bekkers, rector Thompson, pater Friedrichs, rector van de Haagsche Schouw, wethouder J. A. Mens, benevens kerk- en armbestuur. Het feestcomité staat onder leiding van kapelaan L. Brabander en is gevormd uit afgevaardigden van de ver schillende standsorganisaties en kerkelijke instellingen: n.l. de dames Meyer en P. van Geest en de heeren: P. Peeters, N. Lam- boo, G. Schrama, Th. van der Geest, P. Roessen, G. van der Hulst en M. Lakeman. Op den avond van Zaterdag 4 September zal de neomist van het station worden af gehaald. Er wordt op gerekend, dat de vrouwelijke en mannelijke jeugdorgansa- ties daarbij hun medewerking zullen ver- leenen Tevens zal getracht worden een ruiterstoet te formeeren. De jonge mannen uit de parochie, die willen mederijden, ge lieven zich te melden, liefst vóór 13 Aug. bij den heer P. Peeters, Leidscheweg 139, die alle inlichtingen verstrekt. Nadere me- dedeelingen over de plechtigheden van dien avond en den daarop volgenden Zon dag, volgen nog. Natuurlijk kost het uit voeren van deze plannen geld. Het comité doet een beroep op de parochianen om de zen keer (we hebben niet zoo vaak de eer een jongen priester-dorpsgenoot in ons mid den te hebben) eens een milde gave te schenken aan de heeren H. H. van der Geest en P. Roessen, die zich bereid heb ben verklaard de offertjes in te zamelen, opdat we een waardig feest kunnen vieren. Zij, die aan gireeren de voorkeur geven, mogen hun bijdrage storten op postreke ning No. 200917 van kapelaan L. Braban der, Voorschoten. Wij danken u bij voor baat. ZILK. Piraten der wegen. Op de Leidsche- vaart reed de heer S. uit Rotterdam met zijn luxe auto, na een bezoek aan de Jam boree huiswaarts, na eerst flink geborreld te hebben in een café. Dat autorijden en drinken niet samen gaan, ondervond S. reeds spoedig. Met flinke snelheid reed hij via de berm in een perceel teelland, ter wijl de auto finaal over den kop sloeg en gedeeltelijk vernield werd. S. bekwam slechts lichte verwondingen aan het ge laat en werd ter ontnuchtering ingesloten. Gelukkig liep het zonder verdere onge lukken af, hoewel het vrij druk was met Jamboreebezoekers. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Oude man brak zijn been. Maandagavond verliet de 72-jarige van Riet, bloemistknecht bij de fa. Nieuwen- huis, na afloop der werkzaamheden de ter reinen van genoemde firma, gelegen langs den Heereweg, om zich naar huis te bege ven. Van Riet, die op de fiets was, meen de de trambaan nog wel te kunnen over steken, doch dit gelukte hem niet. Hij werd door de tram gegrepen en kwam on der de tram terecht. De getroffene bekwam een beenfractuur en klaagden over pijnen in zijn rug. De geneeskundige, dokter van Dijk, verleende eerste hulp. Op diens ad vies werd den getroffene per ziekenauto van den heer P. F. Scheepmaker naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd om aldaar verder behandeld en verpleegd te worden. Door zijn krachtig trappen voorkwam den getroffene nog, dat hij geheel onder de tram kwam te liggen. De politie, die eveneens terstond aan wezig was, maakte proces-verbaai op en regelde het verkeer, hetgeen eenigszins ge stremd was. Personalia. Te 's Gravenhage slaagden voor het M.U.L.O.-diploma: Rie van Ber- kel, Rie Dankelman, Corry Persoon, Dina van der Voort, Magda de Vroomen, H. van Gerven, K. van der Hoorn, P. Koelewijn, W. van der Linden, J. Slootbeek en K. Tu len, allen leerlingen van de R.K. U.L.O.- School, hoofd den heer F. K. Dankelman, alhier. Burg. en Weth. dezer gemeente heb ben tot hulpstoker aan de gemeentebedrij ven, afd. gasfabriek, benoemd den heer L. C. Kortekaas, alhier. Rijkstuinbouwonderwijs. Bij beschik king van den minister van Economische Zaken is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot lid van de commissie van toe zicht op de Rijkstuinbouwschool te Lisse A. Veldhuijzen van Zanten Gzn. te Hille- gom. NTEUWVEEN. Gunning. In een bericht in ons num mer van gisteren werd medegedeeld, dat de uitbreiding van de St. Ursula-stichting was gegund aan de firma Deerenburg te Alphen a. d. Rijn. De gunning geschiedde echter aan twee samenwerkende firma's, n.l. Dee- renberg en Gebroeders Van Wijk, de laat ste eveneens te Alphen a. d. Rijn. OUDE-WETERING. Voetbal. De voetbalwedstrijd, welke gisteravond werd gehouden tusschen de elftallen Weteringsche Boys en ODI uit Leimuiden, en welke eindigde met een overwinning van 32 voor de Boys, heeft een netto winst afgeworpen van 45.63. De gelden waren bestemd voor de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier. RUPWETERING. De brugge-bouw. Het bouwen van een brug te Rijpwetering voor de somma vam 14.371 is opgedragen aan Deerenberg en Gebrs. v. Wijk, aannemers te Alphen a. d. Rijn. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Voor het M.U.L.O.-examen slaagde onze plaatsgenoot N. G. M. Bakker. Tuinderij. Met de ter veiling aange voerde producten gaat het nog zeer strek- zaam. Zoowel boonen als augurken brengen een veel te lagen prijs op. Vooral de augur ken kunnen amper de minimumprijs be halen, terwijl het weer van de laatste da gen aan de augurkenvelden geen goed doet. Het ziet er dan ook voor onze tuinders voor Voorzitter: M. F. Berkhout, burgemeester Aanwezig 9 leden. Afwezig J. J. Brag- gaaa, wegens ziekte en V. R. Viveen met kennisgeving. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld, nadat de heer W. G. Duij- nisveld had medegedeeld, geen aanmerking te hebben op de notulen, maar gaarne nog ever een zaak te wi1 en spreken naar aan leiding van de notulen. De voorzitter meent dat het beter is dan bij de rondvraag hier op terug te komen. Vervolgens wordt een verordening vast gesteld regelende de inning van vleesch- keuringsrechten en van het woonwagen staangeld. B. en W. adviseeren den raad het Wil- helminapark en de aangrenzende lanen in het belang van de wandelaars te sluiten voor alle soorten van verkeer, wat het col lege zeer gewenscht voorkomt. Krachtens artikel 11 6e lid sub. c van het motor en rijwielreglement kunnen Burgemeester en Wethouders van een dergelijke sluiting voor noodzakelijke gevallen ontheffing verleenen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Door notaris W. A. Caron is een bank ter plaatsing in het Wilhelminapark aange boden, terwijl door den heer D. J. Groe ne wegen, een door hem vervaardigd drij vend eendenhuis voor dit park is aangebo den. Deze aanbiedingen worden door het college van B. en W. op hoogen prijs ge steld, daar zij getuigen van goeden bur gerzin; zij stellen den raad voor deze ge schenken in dank te aanvaarden. Aldus besloten. In verband met de instelling van het woningbedrijf en het bedrijf van openbare werken stellen B. en W. den raad voor deze te stellen onder de controle, zooals met andere bedrijven en op te dragen aan het centraal bureau voor verificatie en finan- cieele adviezen der vereeniging van Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage. De kosten hiervan zullen bedragen 200.per jaar. Aldus aangenomen. Vervolgens wordt besloten de geldlee- ning van het pensioensfonds Ned. Centraal Spoorwegmaatschappij groot 2900 af te lossen per 1 October a.s. Bij het vaststel len van het salaris van den opzichter-in casseerder heeft de vorige maal een fout plaats gehad, hetgeen een verschil geeft van 30.welke fout thans hersteld moet worden. Aldus goedgevonden. De begroo ting van het woningbedrijf voor den dienst 1936 wordt vastgesteld op 22.286.69 aan totaal baten en lasten en van afdeeling II totaal kapitaalsinkomsten op 17.755.20 en eenzelfde bedrag aan kapitaalsuitgaven. Thans bieden B. en W. den raad aan de rekeningen der bedrijven, dienstjaar 1936 waaruit blijkt dat de gemeentebedrijven, minder winsten hebben gemaakt dan vo rige jaren. Volgens deze rekening bedroeg de winst van het gasbedrijf over 1936 957.56)4 (v. j. 3709.07); van het water leidingbedrijf 4827.58 (v.j. 7416.32); van het electrischbedrijf 21.074.06 (v. jaar 23.744.09); het verlies badhuisbedrijf 1593.56)4 (v. j. 1542.79). De gemeenterekening sluit per resto ba tig slot van 30.823.84, wat niet ongunstig kan worden geacht. Deze rekeningen worden gezonden naar de commissie tot onderzoek, dier rekenin gen en tot leden dier commissie worden benoemd de heeren: W. G. Duijnisveld met 5, D. Limburg met 7 en W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye met 7 stemmen. Gemeenschappelijke regeling met Leiden inzake toelating leerlingen tot openbare scho len voor uitgebreid lager on derwijs. Burgemeester en wethouders der ge meente Leiden hebben medegedeeld, dat het, in verband met een terzake van Ge deputeerde Staten ontvangen schrijven, in him voornemen ligt te geraken tot een ge meenschappelijke regeling met naburige gemeenten, omtrent de toelating van kin deren uit die gemeenten tot het openbaar uitgebreid lager onderwijs in Leiden. Voor elk kind zal een bedrag verschuldigd zijn naar 27.per kalenderjaar. B. en W. stellen den raad voor, met de gemeente Leiden deze overeenkomst aan te gaan. Aldus besloten. Door den heer Jac. Stol is verzocht hem ex. art. 13 dez L. O. wet 1920 epn vergoe ding toe te kennen voor vervoerkosten van een leerplichtig kind wat de U. L. O. school te Leiden bezoekt. B. en W. stellen den Raad voor, hem een fiets te geven tot een maximum bedrag van 30.Aldus aan genomen. Hierna worden n^g eenige besluiten comptabiliteit genomen en een regeling aangenomen inzake de verdeeling van de salarissen van het personeel der bedrij ven over de verschillende bedrijven. Ingekomen is een verzoek van S. den Os om beschikbaarstelling van gelden voor aankoop kleeding. Dit edres wordt gezon den naar het comité van steun B., waar het thuis behoort. Door de N.V. Vennootschap „All wea ther tennisbanen" te 's Gravenhage is ver zocht om ontheffing van art. 6 le lid, letter b der bouwverordening. De voorzitter deelt den raad mede, dat het plan van deze ven nootschap is aan den Valkenburgschenweg een fabriek te bouwen tot vervaardiging van het materiaal voor tennisbanen. B. en W. hebben geen bezwaren om aan het ver zoek van adressant te voldoen en stellen den raad voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Aldus aangenomen. Van het bestuur van het pensionaat Bij dorp is een verzoek ingekomen om gelden beschikbaar te stellen ex. art. 84 der L.O. wet 1920 ter aanschaffing van leermiddelen wegens het invoeren van een nieuwe me thode en wel een bedrag van 232.20. Dit adres wordt gezonden naar B. en W. om prae-advies. Eveneens werd een verzoek naar B. en W. gerenvoyeerd van J. Knijnen- burg verzoekende aan de Molenlaan te mogen visschen. De voorzitter deelt den raad mede, dat de heeren R. van den Ende en J. den Her der him ontslag hebben aangeboden als leden der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs in onze gemeente. B. en W. stellen den raad voor deze hee ren eervol ontslag te verleenen onder dank betuiging voor de bewezen diensten. Al dus besloten. Bij de rondvraag bespreekt de heer W. G. Duijnisveld den aanleg van het trottoir aan de Papelaan, welke aanleg maar plaast heeft tot aan den tuin van Dr. M. v. d. Stoel en de gevaarlijke bocht aldaar niet opheft Spr. was van meening dat de Papelaan verbreed zou worden. De voorzitter zegt, dat er van de verbreeding van de Pape laan door de Gemeente geen sprake is, doch alleen het trottoir opnieuw zal worden aangelegd en begaanbaar zal worden ge maakt, en, wat de hoek bij Dr. M. v. d. Stoel betreft, deze zaak heeft de provincie zelf in de hand genoemen, waar men later wel meer van zal hooren. De heer Muihol land informeert hoe des nachts door de politie wordt dienst gedaan en op welke uren. De voorzitter maakt het den heer Mulholland duidelijk, dat hij als burge meester geen verantwoording verschul digd is aan den raad wat betreft deze aan gelegenheid en hij dus hierop niet zal ant woorden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bloedvergiftiging door een naalde-prik. In de Vinkebuurt is gisteren de 39-jarige huisvrouw van L. aan bloedvergiftiging overleden. Zij had zich met een naald in den vinger geprikt. Eenigen tijd daarna gevoelde mej. L. zich onwel. De hulp van den dokter werd ingeroepen en deze con stateerde bloedvergiftiging in zoo'n ernstige graad, dat de patiënt enkele uren daarna reeds overleed. Mariavereeniging. De Mariavereeni- ging vergaderde gisteravond in de Sint- Josephzaal ter bespreking van de feeste lijke herdenking van het 20-jarig jubi leum dezer vereeniging in October van dit jaar. Mej. Paardekooper-Brasker, presiden te van deze dames-geheelonthouders-ver- eeniging, opende de bijeenkomst, waarna zij aan de secretaresse gelegenheid gaf, haar rol te vervullen. De dames Kooijman en A. van Egmond werden benoemd tot afgevaardigden naar de Bondsvergadering te Amsterdam op 4 Augustus as. De feestplannen eisohten nogal eenige be spreking, waarna er toch nog onverwacht spoedig werd besloten om voor het jubi leum een mooi tooneelstuk in studie te ne men. Tot slot van den avond hield Kapelaan C. M. Broers een lezing over het leven van Margaretha Sinclair, het brave fabrieks meisje, die de laatste jaren door haar vroom leven veler aandacht heeft getrok ken. Onder een auto. Gisterenmiddag om streeks half één werd het 5-jarig zoontje van S., dat in de Hooftstraat achter een brik vandaan liep, aangereden door een auto van de P.T.T. De bestuurder stopte onmid dellijk. Het jongetje werd onder de auto vandaan gehaald en hoewel hij gewond bleek, waren deze verwondingen niet van ernstigen aard. Dr. N. verleende de eerste hulp. Te water geraakt. Gisteren is het 11- jarig zoontje v. G. met levensgevaar gered. De jongen, die aan toevallen lijdt, was in de spoorhaven aan het hengelen. Vermoe delijk is hij door een toeval getroffen en in het water gevallen. Door toegeschoten zandschippers die een plons in het water hoorde, werd hij met moeite gered. Prov. Schietwedstrijden Landstorm. Stand Prov. Schietwedstrijden om den zil veren B.V.L. Wisselbeker: afd. Korps: 1. Rotterdamsche Burgerwacht 232 p.; 2. S.V. Prins Alexander, Rotterdam 224 p.; 3. „Wil lem Teil" Leiden 213 p. Afd. Vrije Baan: 1. N. C. A. v. d. Linde, Alphen, 87 p.; 2. H. de Jong, Rotterdam 8628; 3. R. H. v. Wijk, Rotterdam 8627 (26—26); 4. A. C. Mijs, Alphen 86—27 (26— 22); 5. G. Bergshoeff, Alphen 85 (27—27); 6. L. v. 't Hart, Rotterdam 85 (2424); 7. W. Hanken, Rotterdam 85 (2421); 8. J. Al le wijn, Rotterdam 84. Het slechte weer is oorzaak dat de wed strijd niet geëindigd is en deze week wordt voortgezet. stuk dan direct zal aanvangen. Eenieder zorge dus tijdig aanwezig te zijn. Zondag 1 Augustus zal hetzelfde stuk waarwaarschijnlijk worden opgevoerd in Nieuwkoop. Aanvang half 4, tenzij nader bericht. De leden van de Graal en K.J.C. hebben zich belast met den voorverkoop der kaar ten. Hiermede vervalt het bericht van vorige week, hetgeen enkele onjuistheden bevatte, dus geheel. LEIDERDORP. Burgerwacht Rijnland. De gehouden wedstrijden te Katwijk zijn als volgt ver- loopen. A Corps Hazerswoude 1 met 232 punten. Benthuizen 2 met 219 punten. Leiderdorp 3 met 213 punten. B Corps Koudekerk 1 met 252 punten (hoogste van den dag). Hazerswoude I 2 met 234 punten. Hazerswoude II 3 met 229 punten. Leiderdorp 4 met 228 punten. C Corps Zoeterwoude 1 met 234 punten. Leiderdorp 2 met 184 punten. Hazerswoude 3 met 175 punten. In klasse A behaalde de navolgende per sonen prijzen: le pr. J. H. Pels; 2e pr. A. Blij leven; 3 e pr. G. den Braver; 4e pr. M. Vermeulen; 5e pr. C. Verdegaal; 6e pr. G. C. Diephout; 7e pr. L. de Wit; 8e pr. A. van Remmen; 9e pr. J. Dekker; 10e pr. G. de Koning J.Mzn.; lie pr. W. Buitenhuis; 12e pr. H. J. Vahrmeijer. In klasse B: le pr. J. Ravensbergen (Kou dekerk, hoogste van den dag); 2e pr. Th. van Es; 3e pr. F. Bassie; 4e pr. B. Huisman; 5e pr. A. de Kort; 6e pr. C. de Groot; 7e pr. G. Schouten; 8e pr. Th. Verkeij; 9e pr. S. v. d. Does; 10e pr. M. Straver; 11e pr. W. Hoogeboom; 12e pr. J. Smit; 13e pr. J. Bijleveld; 14e pr. N. Kapteijn; 15e pr. Joh. Dompeling; 16e pr. A. Blijleven; 17e pr. A. Warnaar. In klasse C: le pr. P. C. Molenkamp; 2e pr. J. Borst; 3e pr. C. van Muijden; 4e pr. A. van Ingen Schenau; 5e pf. A. Radema ker; 6e pr. J. Vervark; 7e pr. A. van der Voort; 8e pr. C. Dolijslager; 9e pr. W. Jan sen; 10e pr. A. S. van Hees; 11e pr. Nic. Berg; 12e pr. J. Vonk; 13e pr. A. Mets. Op de vrije baan: le pr. L. de Witt (Lei derdorp); 2e pr. J. H. Pels; 3e pr. W. Vroeg- rijk; 4e pr. Th. van Es; 5e pr. N. Kapteijn; 6e pr. Z. Hartman; 7e pr. C. J. Verkleij; 8e pr. Th. Verkleij; 9e pr. C. de Groot; 10e pr. W. Buitenhuis; lie pr. A. de Kort; 12e pr. J. J. Wolff; 13e pr. J. Bijlveld; 14e pr. A. van Remmen; 15e pr. J. Smit; 16e pr. G. d, Koning J.Mzn.; 17e pr. C. Veregaal; 18e pr. Th. Bassie; 19e pr. J. van Dorp. Revolverwedstrijd voor Burgemeesters en Commandanten: le pr. A. van Remmen, commandant Zoeterwoude; 2e pr. A. War naar, Burgemeester Hazerswoude; 3e pr. J. Dekker, commandant Hazerswoude; 4e pr. K. Brug, Burgemeester Leiderdorp; 5e pr. G. C. Diephout, commandant Benthuizen. De wisselbeker is gewonnen door de Bur gerwacht van Hazerswoude. BODEGRAVEN. Aanrijding. Op de Noordzijde geraakte een tweepersoons auto te water, doordat deze door een tegenligger werd aangereden. Hoewel de auto aanzienlijke materieele schade opliep, bleven de inzittenden onge deerd. Te water. Op de Molenbrug ging de varcht cacaodoppen van den meelhandelaar B. aan het verschuiven, waardoor er een 17-tal zakken in het water terecht kwamen. Een schadepost voor den meelhandelaar en 'n voordeeltje voor de naastbijzijnde be woner. Diefstal. Ten nadeele van v. d. V., wo nende nabij de Wierickerschans werd een deken ontvreemd, welke buiten hing en des avond vergeten was binnen te halen. Uitstapje Vrouwenbond. Gisteren maakten de leden van den R. K. Vrouwen bond een uitstapje per touringcar van den heer v. Bunningen. Allereerst werd naar Utrecht gereden, alwaar de oude Domkerk bezichtigd, werd. Na 'n kopje koffie werd Soesterberg bezocht en werden de vlieg- oefeningen van de militaire luchtvaart be wonderd. Een bezoek werd gebracht aan Hilversum, waar 'n warme maaltijd gereed stond. Na dien werd Hilversum's beroemde stadhuis bezichtigd, vandaar naar Laren en Valke veen. Om half 7 werd de terugreis aan vaard. Allen waren buitengewoon voldaan over de heerlijke tocht, 'n Woord van dank aan de organisatoren van deze tocht is hier wel op z'n plaats. Op 30 Augustus wordt dezelfde tocht ge maakt met de schoolkinderen. Openluchtspel. Op Zondag 8 Augustus zullen de Graal en de K.J.C. den pas ge- wijden priester, den weleerw. heer H. Kui pers een openluchtspel aanbieden. Ingestu deerd is geworden o.l.v. den heer N. A. v. Rossum „Offensief", 'n leekenspel in 3 deelen met proloog, geschreven door den zeereerw. pater Schreurs M.S.C. Er zal medewerking verleend worden door 120 Graalleden en K.J.C.-ers. Na hetgeen we vernomen hebben van den heer v. Rossum over den inhoud van het stuk, kunnen we zeggen, dat het een prachtig mooie avond belooft te worden. De korte inhoud van het stuk zal vóór den aanvang van het stuk ge geven worden door den heer v. Rossum. Kaarten zullen in voorverkoop zijn a 25 cent per stuk. Deze kaarten geven tevens gratis recht op 'n zitje op de tribune. Be langstellenden (en dat zullen er velen zijn) raden we dan ook ten zeerste aan zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien. Er worden slechts 350 kaarten in voorverkoop aange boden. Naar we vernemen, zal dien dag het Lof gehouden worden om 6 uur, waarna het NIEUWKOOP. Rietvereeniging. Bij de geweestelijke afdeeling NieuwkoopZevenhoven van de Algemeene Vereeniging voor de Rietcultuur in Nederland zijn thans 70 personen aan gesloten met een gezamenlijk aantal van rond één millioen bossen bladriet. Voor dit jaar worden thans geen leden meer aangenomen. Rietcampagne. Vanwege den Ned. R. K. Landarbeidersbond zijn de werkgevers in het rietbedrijf met het«oog op de a.s. snij- campagne uitgenoodigd op Woensdagavond, 4 Augstus a.s., in het Parochiehuis een be spreking by te wonen om in overleg met de arbeidersorganisaties de arbeidsvoor waarden van het rietsnijden te regelen. ZOETERWOUDE. Geitenfokvereeniging. Maandag hield de Geitenfokvereeniging „Zorg en Vlijt" haar jaar lij ksche keuring, welke werd ge houden op het terrein bij A. P. Westhof. Keurmeester was de heer S. de Jong, Rijks geiten, waarbij prijzen ten deel vielen aon; Rubriek 1-jarigen wit ongeh. le prijs W. Turk, 2de prijs H. Schraader, 3e prijs W. den Elzen. Rubriek 2-jarige of oudere wit ongeh.: le prijs W. Vink, 2e prijs N. Straat hof, 3e prijs J. v. Klink, 4e prijs W. den El zen, Westhof diploma. Rubriek geh. of bon te: le prijs N. Hoogeveen, 2e pry's W. den Elzen, 3e prijs W. Schraader. Rubriek Lam meren: le prijs N. Hoogeveen, 2e prijs P. Bijerbergen, 3e prijs C. v. Veen. 36 dames in één autobus. Toen de groote touringcar gistermorgen volgeladen was met 36 jonge meisjes van de Missie- naaikrang gmg de reis ditmaal naar de Blue Band fabrieken te Rotterdam. De Di rectie wist precies hoe hij de Zoeterwoud- sche meisjes kon winneneen vriende lijke begroeting, een „bakkie koffie" en toen laten zien hoe de boter bereid wordt. Met de Zoeterwoudsche wetenschap: de liefde gaat soms door de maag, scheen de directie ook bekend te zijn, want na de interessante bezichtiging van de fabrieken werd de dames een heerlijke lunch aangeboden, zoo dat het gezelschap zeer voldaan was over het gebodene. De dag werd verder doorgebracht met een boottocht op de Maas, dus met veel jolijt en pleizier. Weer stevig is de vriendschapsband tus schen de leidsters en de leden onderling aangehaald, een goede verstandhouding als een bemoediging voor de schoone maar moeitevolle taak: het werken voor de Mis sie. Zoo'n heerlijke uitgaansdag hebben de voorbeeldige werksters ten volle verdiend, want alles is reeds is actie voor de najaars tentoonstelling.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8