Het Internationale Eucharistische Congres van Boedapest WOENSDAG 28 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Nog nooit werd een Eucharistisch Wereld congres zoo grondig en degelijk voorbereid. Z.Exc. Mgr. Th. Heylen. Boedapest, 26 Juli 1937. (Van onzen Hongaarschen correspondent) Zooals de wereldpers van tijd tot tijd in verschillende kleine berichten reeds heeft laten zien, wordt er sinds, meerdere maanden in de hoofdstad van Hongarije een zeer gewichtige arbeid verricht: de voorbereiding van het 34ste Internationale Eucharistische Congres. Het behoeft niet verheimelijkt te wor den, met welke vreugde en dankbaarheid aihier de tijding werd vernomen, dat de H. Vader op Boedapest de keuze had la ten vallen voor het 34ste Eucharistische Wereldcongres. Hiermede toch kregen wij, Hongaren, voor het eerst gelegenheid, de geheele Katholieke wereld officieel naar onze hoofdstad te roepen. Wat dit wil zeggen voor een land als het onze, waar het hebben van gasten een aangeboren behoefte is en de onge schreven wetten der gastvrijheid niet als een lastige plicht, doch als een vereerende opdracht gelden, dat is aan een niet-Hon- gaar moeilijk uit te leggen. De tradities van eeuwen, voortlevende in de ziel van ons volk, spelen hier haar groote rol. Zij hebben niets van haar waarde en kracht verloren. Zij uiten zich spontaan en na tuurlijk en het zal misschien voor dui zenden onzer nog de grootste smart zijn, deze gastvrijheid onder de huidige moei lijke omstandigheden niet zóó overdadig te kunnen toonen, als wij het zoo gaarne zouden willen doen. Maar ook in 1938 zal de wereld ver stomd staan, over dat, wat ons volk bie den zal. Dan zullen in het oeroude Hon garije alle schatten van geest en hart, van kunst en beschaving, van liefde en geloof te voorschijn worden getooverd. Dan zal de wereld weten, dat hier aan de Donaustranden een land ligt, met een geschiedenis van meer dan duizend ja ren; een land, gekerstend en 'gecultiveerd door een koningshuis, dat tal van heiligen heeft voortgebracht; een land, eeuwen lang overstraald door den glans der H. Kroon, het kostbare onderpand, waarme de Paus Sylvester II in het jaar 1001 den H. Stephanus als eersten Apostolischen Koning in zijn ambt bevestigde. De uit verkiezing van Hongarije als congresland- mag dan ook tevens gezien worden als een daad van piëteit tegenover den groo- ten koning-apostel, van wiens zalig af sterven in 1938 het negende eeuwfeest zal worden herdacht. Den H. Stephanus toch komt de eer toe, zijn rijk te hebben gevormd tot een christelijken staat, tot het sterke bolwerk, dat eeuwenlang de schutsmuur van Europa is geweest. Als de nederige dienaar van Maria bood de hei lige vorst op plechtige wijze aan de Al lerzaligste Maagd de rijkskroon aan, riep haar uit tot Patrones van Hongarije en maakte daarmede zijn land tot het „Reg- num Marianum", het Rijk van Maria, zooals het de eeuwen door geheeten heeft. In dit historische rijk nu zal zich de katholieke wereld in Mei 1938 rondom den Christus Eucharisticus verzamelen. Een grooter eer is aan Hongarije nooit te beurt gevallen en daarom worden alle krachten ingespannen, het congres van Boedapest in alle opzichten te doen sla gen. In het comité van voorbereiding aan welks hoofd onze Kardinaal-Primaat staat, werken de besten en aanzienlijk sten des lands; mannen, wier namen al leen reeds een geheel program van Ka tholieke Actie in herinnering brengen; mannen, volkomen voor hun zware taak berekend, met slechts één doel voor oogen: de eer en de glorie van Koning- Christus in Zijn Heilig Liefdegeheim. Zóó voortreffelijk was het werk, tot he den door het comité verricht, dat de eer biedwaardige Bisschop van Namen, die onlangs naar hier kwam, om zich van den gang der zaken op de hoogte te stel len, in de hoogste bewondering uitriep, dat geen enkel der voorafgaande con gressen op zulk een grondige en dege lijke wijze was voorbereid. Hongarije kan er zich op beroemen, dat het ook onder de moeilijkste omstandig heden religieuse en politieke kwesties steeds behoorlijk uiteen wist te houden. Hier werden niet van regeeringswege de beelden van andere nationale heiligen uit de kerken verbannen, zooals dit elders met de beelden der heiligen uit de Hon- gaarsche dynastie is geschied. Zulk een mentaliteit is den Hongaar geheel vreemd. Daarom ook kan de wereld er van ver zekerd zijn, dat het komende Eucharisti sche Wereldcongres verre staat van alle politieke bedoelingen en dat er slechts één band zal zijn, die alle deelnemers in broederlijke liefde vereenigt: de band van ons heilig geloof. Zlooals onze beminde Kardinaal aangaf, zal het Congres ook staan in het teeken van het gebed om vrede en eensgezind heid onder de volkeren, want alleen de wonderbare kracht der Heilige Eucharis tie kan aan het menschdom terugschen ken de gevoelens van liefde en recht vaardigheid, zonder welke een ware vrede ondenkbaar is. BINNENLAND DE KONINGIN BEZOEKT HET CONCOURS-HJPPIQUE TE HOOFDDORP. De Koningin heeft gistermiddag van haar hooge belangstelling voor de lande lijke ruitersport doen blijken door een be zoek te brengen aan het concours hippique, te Hoofddorp, dat door de vereeniging „Vooruit" is gehouden. Om half vier arriveerde de Koninklijke auto op het feestelijk met nationale vlag gen versierde terrein, waar de duizenden bezoekers haar geestdriftig toejuichten. H. M. en haar gevolg werden begroet door den burgemeester van de gemeente Haarlem mermeer, mr. A. Slob, die het bestuur van de organiseerende vereeniging aan H. M. voorstelde. Een dochter van den secretaris der ver eeniging, den heer Jac. Clay, bood H. M. bloemen aan. H. M. had het tijdstip van haar bezoek zoo gekozen, dat zij getuige kon zijn van de nummers, waarin de landelijke rij ver - eenigingen als zoodanig het meest tot haar recht komen, n.l. de parade voor alle deel nemende landelijke ruiters, het nummer ca- roussel en klavertje drie. Bovendien woon de H. M. een nummer tuigpaarden, een ex tra nummer van Friesche sjeezen en een deel van het zware springconcours bij. Van haar plaats op de met bloemen ver sierde eere-tribune volgde H. M. met aan dacht de verrichtingen van ruiters en span nen en beloonde de winnaars met vriende lijk handgeklap. Om half zes heeft H. M. per auto het terrein verlaten. PRINS BERNHARD TE WYCHEN. Deelnemers aan de Vierdaagscbe defileeren langs den Prins. Prins Bemhard is vanmorgen om half tien per auto te Nijmegen aangekomen. In het Oranje-hotel werd hij begroet door het bestuur van den N. B. L. O., waarna de voorzitter van dit bestuur, jhr. mr. von Weyler, de burgerlijke en militaire autori teiten aan Zijne Koninklijke Hoogheid voorstelde. Het gezelschap begaf zich onmiddelllijk hierna per auto naar Wychen. Het stadje had zich voor deze gelegenheid geheel met vlaggen getooid. In de straten en op de markt bevonden zich duizenden personen. Prins Bernhard koos zich, omgeven door burgemeester, wethouders, militaire auto riteiten en de bestuursleden van den N. B. L. O. eveneens een plaatsje op de markt, vanwaar hij de langs hem defileerende deel nemers aan de Vierdaagsche Afstandsmar- schen gadesloeg. Het enthousiasme van de wandelaars was zeer groot. Luidop klonken nationale lie deren en bekende marschwijsjes. BRIEF AAN DEN PAUS. Als antwoord kreeg Larensche jongen portret en postzegels. De jeugdige -B. Kaarsgaren te Laren heeft ter gelegenheid van den St. Jansdag een uitvoerige beschrijving gezonden aan Z. H. den Paus van dezen voor Laren zoo grooten feestdag. Daarbij heeft hij om ant woord verzocht en zoo mogelijk eenige Ita- liaansche postzegels voor zijn verzameling. Dezer dagen ontving hij tot zijn groote vreugde uit het Vaticaan een in het Neder- landsch gesteld schrijven, waarbij ingeslo ten was een aantal Italiaansche postzegels en een portret van Z. H. den Paus met handteekening. GOUDVOORRAAD NED. BANK. Blijkens, den jongsten weekstaat is de goudvoorraad van de Nederlandsche Bank in de afgeloopen berichtperiode met 8 millioen toegenomen. FRANKEERZEGELS 1MET HET OPSCHRIFT „COUR PERMANENTE DE JUSTICE INTERNATIONALE". De frankeerzegels met opdruk in goud „Cour Permanente de Justice Internatio nale" waren tot nog toe uitsluitend per ge heele serie verkrijgbaar. Van heden af zal de 12 1/2 cents zegels uit deze serie afzonderlijk worden verkocht. Deze 121/2 cents zegel, de z.g. vredespost- zegel, wordt echter op 1 Januari 1938 buiten gebruik gesteld en zal dus na 31 December 1937 niet meer verkrijgbaar zijn. In de plaats daarvan wordt dan het zegel van 12 1/2 cent met de beeltenis van H.M. de Koningin, voorzien van denzelfden opdruk, verkrijgbaar gesteld. Alle postzegels met dezen opdruk zijn uit sluitend verkrijgbaar aan het verzamela loket van het postkantoor te 's-Gravenhage en worden verkocht na op zorgvuldige wijze door middel van den dagteekeningstempel onbruikbaar te zijn gemaakt. Aanvragen van hen, die buiten 's-Gra venhage wonen, behooren tot den directeur van genoemde postkantoor te worden ge richt onder gelijktijdige overmaking van het voor de zegels verschuldigde bedrag. De toe zending aan de aanvragers geschiedt per aangeteekenden brief. BIGGENMERKEN. Een vergelijking met het vorig jaar. In aansluiting aan hetgeen reeds is me degedeeld, vernemen wij, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 3 tot 10 Juli 1937 bedroeg 36.627 en van 10 tot 17 Juli 37.820, tegenover 45.374 en 48.511 in de overeenkomstige weken van het vori ge jaar. Van de toekenning 1937 'zijn van 1 Ja nuari tot 17 Juli in totaal aangebracht 914.393 merken, egenover 1.063.506 merken in de overeenkomsige periode van 1936. DE CONSUMPTIEMELK-REGELING. Intrekking voor buitenwettelijk gebied tot 1 December uitgesteld. Ten aanzien van de voorgenomen in trekking der consumptiemelkregeling in het z.g. buitenwettelijk gebied, wordt aan de „Msbd." van bevoegde zijde het volgen de medegedeeld: Toen het door de depreciatie mogelijk werd tot geleidelijke afschaffing der land bouwcrisismaatregelen over te gaan, be sloot de vorige regeering in principe tot in trekking der consumptiemelkregeling in het buitenwettelijk gebied. Aanvankelijk was als datum der afschaffing vastgesteld 1 April j.l., daar dit tijdstip echter wegens de grootere melkproductie in de zomer maanden minder gunstig bleek, werd de intrekking uitgesteld tot 1 Augustus a.s. Het ligt in het algemeen in de bedoeling van den Minister van Economische Za ken, de reeds door de vorige regeering uit gestippelde lijn om tot vereenvoudiging of afschaffing der landbouw-crisismaatrege- len te geraken, door te trekken, voor zoo ver althans de belangen van den landbouw zulks mogelijk maken. De Minister heeft zich dan ook beraden of de door zijn ambts voorganger genomen beslissing om de con sumptiemelkregeling in het buitenwettelijk gebied met 1 Augustus a.s. in te trekken, kon worden gehandhaafd. Hem is daarbij gebleken, dat de volgende overwegingen voor intrekking der regeling pleiten: De huidige regeling, welke neerkomt op een vergunningstelsel voor hen, die in het buitenwettelijk gebied melk'willen ver-, handelen en het vaststellen van minimum verkoopprijzen, is voor de boeren niet van overwegende beeekenis. Eerst indien door vaststelling van minimum-inkoopprijzen een prijs aan den boer zou worden gega randeerd, zou de regeling ook voor hen van veel belang worden. Het vaststellen van minimum-inkoopprijzen stuit echter af op groote bezwaren o.a. wegens de daaraan verbonden controle-moeilijkheden. 2e. Afschaffing van de regeling kan voor de boeren ook hierom gen onoverko melijke bezwaren medebrengen, omdat in het buitenwettelijk gebied voor de melk in den regel tegen behoorlijke prijzen af zet bij de zuivelfabrieken is te vinden. 3e. De huidige regeling draagt een over wegend ambtelijk en gecentraliseerd karak ter. Zij beteekent o.a. dat alle minimum- verkoopprijzen tot zelfs in de kleine plaat sen centraal door de Nederlandsche Zuivel- centrale onder sanctie van den Minister moeten worden vastgesteld. Het behoeft gen betoog, dat zoodanige overheidsbe moeiingen bezwaren opleveren. De minister is op grond van deze over wegingen tot de conclusie gekomen dat, wat de directe belangen der boeren betreft, zonder bezwaar het destijds genomen be sluit tot intrekking op 1 Augustus a.s. zou kunnen worden gehandhaafd. Hij ziet ech ter niet. voorbij, dat de huidige regeling voor de distribuanten van de melk van zooda nige beteekenisis, dat hun belangen en daardoor indirect die der melkveehouders zouden kunnen worden geschaad, indien de werking van de huidige regeling ten aanzien van de distributie, waar zulks noodzakelijk zou zijn, niet door een andere regeling zou kunnen worden voortgezet. Op grond hiervan en mede gezien de on zekerheid, welke tot dusverre over de in trekking der regeling met ingang van 1 Augustus a.s. tengevolge van de regee- ringswisseling heeft bestaan, heeft de mi nister besloten, de intrekking nog niet op dien datum te doen ingaan, doch deze tot 1 December a.s. uit te stellen. De reden hiervan is, dat hij den belang hebbenden distribuanten de gelegenheid wil geven, de tot nu toe geldende ambtelijke regeling te vervangen. Eventueele andere regelingen, welke waar noodig de werking der huidige rege ling zouden kunnen opvangen, ziet de mi nister in princiuieel geheel anderen geest dan de thans geldende regeling. In stede van een centrale en ambtelijke regeling, zouden eventueele nieuwe regelingen in die streken, waar de toestanden zulks eischen, door de belanghebbenden zelf moeten worden getroffen en uitgevoerd. De minister is echter bereid, om, indien belanghebbenden aanvaardbare regelingen aan hem zouden voorleggen, daarop zoo noodig als sluitsteen een zoodanige sanctie te verleenen, dat zij kunnen worden uitge voerd. BESLAG OP SENDEJA OPGEHEVEN. Cautie van ƒ8000.gestort. De president van de arrondissements rechtbank te Haarlem heeft uitspraak ge daan in het kort geding betreffende de be slaglegging op het Spaansche schip „Sen- deja", liggende te IJmuiden. De kapitein had aangeboden een cautie te storten .van acht duizend gulden, indien het beslag werd opgeheven. De president keurde deze regeling goed. Nadat het geld gestort is, kan het schip dus weer uitvaren. Een tweede kort geding betrof het ge schil tussohen den kapitein en de beman ning. De kapitein, een aanhanger van Franco, had de bemanning, die aan de zij de der Valencia-regeering staat, ontslagen en nieuwe bemanning aangenomen. De oude bemanning had verzocht weer aan boord te worden toegelaten. De president heeft dit verzoek echter afgewezen, omdat z.i. gevaar voor moeilijk heden bestaat, als zich aanhangers van twee elkaar vijandig gezinde partijen aan boord bevinden. Dinsdagmiddag om half 2 is het Spaan sche s.s. Sendeja naar zee vertrokken met- bestemming Bilbao. Het gedeelte der bemanning, dat zich aan de zijde der Spaansche regeering geschaard had, kon volgens de uitspraak van den pre sident van de Haarlemsohe rechtbank in Nederland achterblijven. Het vertrek geschiedde zonder een enkel incident. DE OPENING VAN DE JAMBOREE. Uitzending der te houden toespraken naar de overzeesche gebieden. De rede van H. M. de Koningin en an dere toespraken welke Zaterdag as. ter gelegenheid van de opening der wereld jamboree zullen worden gehouden, zullen door de rijkszenders te Kootwijk naar de overzeesche gebieden worden uitgezon den. Bovendien zal uitzending door de Phohi geschieden. HET DORUS RIJKERS-FONDS. Te Amsterdam is de dertiende jaarver gadering van het Helden de Zee-gonds „Dorus Rijkers" gehouden. De voorzitter memoreerde de groote blijdschap, waarmede het hoofdbestuur ken nis nam van de belangstelling, waarmede H. M. de Koningin den arbeid der vereeni ging blijft volgen. Hij deelde mede, dat in 1936 en met in gang van 1 Augustus a.s. 13 nieuwe uit- keeringen zijn toegekend aan weduwen en redders, tot een gezamenlijk bedrag van 83 per week, waardoor na 1930 ten twee den male een haltepunt is bereikt, door dat thans weder de geheele oude garde van menschenredders die voor steun in aan merking komen, is geholpen. Het jaarverslag 1936 werd goedgekeurd en vastgesteld. De president-commissaris, luit.-generaal b. d. H. N. A. Swart, bracht het financieel verslag uit, waarna de reke ning 1936 conform dit rapport door de ver gadering vastgesteld en het hoofdbestuur gedéchargeerd werd. De begrooting-1937 werd goedgekeurd. Bij acclamatie werden de aftredende com missaris, de heer H. N. A. Swart en de voor zitter herkozen, evenals het aftredende lid van het hoofdbestuur, J. J. van Capelle. Tot nieuw bestuurslid werd benoemd de heer G. Ritmeester, burgemeester van den Helder. PER FIETS NAAR FRANKRIJK. Vergemakkelijking van het verkeer. De vele toeristen, jongeren en ouderen, die dit jaar per fiets naar de Parijsche ten toonstelling of naar een ander gedeelte van Frankrijk gaan, hadden tot nu toe daar voor een triptiek voor Frankrijk noodig, waarmee hun bescheiden reisbudget nogal zwaar belast werd. Het zal hun genoegen doen, te vernemen, dat de A.N.W.B. thans in de gelegenheid is, hun een speciaal document te verstrekken, geldig voor één reis en gedurende één maand, dat aan A.N.W.B.-leden gratis kan worden verstrekt, aan anderen tegen een minimale vergoeding 0.50). Aangezien voor de doortocht door België geen enkele foxmaliteit voor de fiets is te vervullen en geen enkele kaart of lidmaat schap noodig is, worden de wielrijders thans dus wel in de gelegenheid gesteld, op zeer gemakkelijke wijze hun vacantietocht naar België en Frankrijk te maken. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het dd. 28 dezer te Marseille verwacht wordende mailschip „Baloeran", zal Donderdag 29 Juli a.s. om 6.16 uur te Roosendaal, 7.12 te Rotterdam D.P. en 7.38 uur te Den Haag H.S.M. arriveeren. In ver band met het groote aantal passagiers zullen twee treinen rijden en zal de tweede trein korten tijd na de eerste aankomen. Weekeind-reizen naar Parijs voor leden der Katholieke arbeidersbeweging. Het ligt in het voornemen der katholie ke arbeidersbeweging onder deskundige leiding eenige week-eind reizen te organi- seeren naar de wereldtentoonstelling te Pa rijs. s KERKNIEUWS WONDERBARE GENEZING TE LOURDES Het Bureau des Constatations te Lourdes heeft een wonderbare genezing te Lourdes officieel erkend. De genezing heeft betrek king op het geval van Mevrouw Pouxvielle uit het dorpje Saint Vincent de Paul in de Landes (Frankrijk), die het vorig jaar naar Lourdes gebracht werd, om daar haar ge nezing af te smeeken. Sinds zeven maanden had zij een zweer aan de maag. De ziekte ging gepaard met hevige smarten en bloedbrakingen, zoodat de geneesheeren haar ongeneeslijk verklaar den. Ziehier was zich heeft afgespeeld volgens de officieele mededeelingen in de „Journal de la Grotte": „Op 27 Mei 1936, de dag van haar aan komst te Lourdes, nam de zieke een bad in de piscine. Teruggekeerd in haar hotel, was zij zeer bleek en geraakte buiten be wustzijn. Gedurende den nacht gaf zij twee keer bloed op. Op 29 Mei, den dag van haar vertrek, nam zij nogmaals een bad in de piscine en gevoelde zich plotseling veel beter. Zij had geen pijn meer. Enkele mi nuten later voor de grot had zij opnieuw dit gevoel van algeheele beterschap. Terug gekeerd in haar kamer, kon zij enkele pas sen doen, wat haar sinds 4 maanden on mogelijk was. De brakingen bleven uit en bij haar terugkeer in het hospitaal van Dax kon zij weer de gewone voedingsmiddelen verdragen. Op 4 Juni was zij 4 kilogram aangekomen, op 9 Juni 1936 kon zij als ge heel genezen het hospitaal verlaten". Hoewel haar genezing niet op natuurlijke wijze verklaard kon worden, wachtte het bureau des Constatations nog een jaar af vorens officieel een uitspraak te doen over haar genezing. ZOETERWOUDE (H. R.) Zilveren kloosterfeest. De eerwaarde Zuster Emiliana (mej. Willems, geboren te Beuningen) viert op 30 Juli a.s. haar zilveren kloosterfeest in de Congregatie der Zusters van Liefde (Tilburg). De zilveren jubilaresse arbeidt thans reeds 12 jaar in de missie van Su riname (ziekenverpleging). LETTEREN EN KUNST DE „KLEINE LORD" OVERLEDEN. Op 61-jarigen leeftijd is te Manhasset, New-York, aan hartverlamming overleden de heer Vivian Burnett. Zijn moeder, me vrouw Frances Hodgson Burnett, schreef Little Lord Fauntleroy in 1886, waarbij zij haar tien-jarig zoontje tot model nam. Het boek had onmiddellijk een geweldig suc ces en is in zeer vele talen vertaald. De schrijfster is in 1924 op 88-jarigen leeftijd gestorven. Zij was geboren te Manchester en met haar ouders naar Amerika gegaan, waar zij in 1873 getrouwd was met dr. Bur nett, van wie zij in 1898 is gescheiden. Vivian Burnett is overleden aan hartver lamming op zijn jacht, een kotter, nadat hij de redding had geleid van vier mannen, die in het water gevallen waren, doordat hun boot was omgeslagen. Het was, merkt de New-Yorksche cor respondent van een Engelsch blad op, een verschrikkelijk iets geweest voor Vivian, om in zijn jongenstijd overal gesignaleerd te staan als de „Kleine Lord". Men kent het boek en het daaruit ge trokken tooneelstuk en men weet, dat de Kleine Lord (in Nederland met talent ge speeld door jongejuffrouw Nagtegaal met Buowmeester als de oude Lord en groot vader, een van de populairste en beste rol len van den grootsten acteur, die het Ne- derlandsch tooneel gehad heeft) op het tooneel en in het boek rondliep in een flu- weelen pakje met een kanten kraagje, dat spoedig ook voor andere knapen met ro mantische moeders een pijnlijk maskerade- pakje werd. De arme Vivian Burnett zelf is daaronder gebukt gegaan, te meer, omdat hij een stoere sportieve natuur was. In latere jaren werd hij schrijver, dagbladredacter en van zijn hand is bekend gebleven de levensbe schrijving van zijn moeder, gepubliceerd onder den titel „De Romantische Dame". Over een tooneelstuk, dat in elkaar was gezet door een meneer, die zich van den inhoud van het boek, de karakters en den dialoog had meester gemaakt, is een inte ressant proces gevoerd, want mevrouw Burnett wilde geen genoegen nemen met de actie van den letterdief en de rechter stelde haar in het gelijk. Toen later de Kleine Lord toch weer op de planken werd gebracht, was het in de bewerking van mevrouw Burnett zelf. Er is over Vivian Burnett minder te zeg gen dan over den Kleinen Lord Fauntleroy. De Kleine Lord is jarenlang populair, geweest en heeft heel wat sen timen teele en andere mensóhen prettig aan het snik ken gebracht. Maar dat was in een tijd, toen zoomin schrijvers en acteurs als het publiek bang waren om zich eens echt te laten gaan. De Kleine Lord was een kasstuk: het trok de menschen. Zakdoeken waren er voor de dames in het auditorium zeer nood zakelijke attributen en het enthousiasme hier' te lande b.v. laaide nooit heviger op, dan wanneer de kleine Groote Louis aan het slot het Nagtegaaltje naar voren schoof en zelf op den achtergrond bleef. Een too- neeltruc, als men wil, maar dan een, die bij Bouwmeester toch niet enkel tooneel was: een sympathiek gebaar van een wer kelijk groot man. 475e STAATSLOTERIJ (Niet officLel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 28 Juli 1937 Hooge Prijzen 5000.— 14124 400.— 6147 100.— 8205 Prijzen van 20.— 78 235 257 285 847 1014 1124 1298 2182 2285 2409 2705 2778 2943 3183 3293 3409 3524 3648 3704 3718 3810 3922 3929 4168 4331 4525 4692 4781 4878 5014 5576 5657 6960 6977 7375 7462 7486 7733 7853 7996 8421 8592 8795 9007 9030 9190 9249 9674 9681 10046 10315 10342 11788 11796 12642 12682 12687 12835 13015 13335 13509 13898 14083 14146 14498 14818 15195 15361 15442 15490 15699 15745 16162 16256 16462 16695 16802 17929 18025 18030 18309 18820 19360 19441 19597 20597 20696 21122 21917 22295 22484 22518 22571 22969 23366 23657

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7