De Vliegtuig-ramp woensdag 28 juli 1937 oe leidsche courant eerste blad - pag. 3 Fusie der Leidsche Aquarium- vereenigingen. De Leidsche Aquariumvereeniging „Sca tofagus Argus" hield een buitengewone le denvergadering in Huize Feenstra, Rapen burg 13. De waarn. voorz., de heer J. v. Mastrigt, opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Deze vergadering, al dus spr., was meer een afscheidsavond, om dat men daarna in vergadering bijeen zou zijn, met de leden van de zustervereeni- ging „De Natuurvriend", zooals uit het verslag blijkt; Spr. stelde er prijs op te kunnen verklaren, dat de gecombineerde bestuursvergadering waarin de fusie zou worden besproken zulk een prettigen in druk had achtergelaten, alsof men nimmer van elkaar was geweest. Vlot werden de voorstellen, welke „Scatofagus Argus" als uitnoodigende vereeniging had gedaan, af gehandeld en aangenomen. Besloten werd onder den naam van „De Natuurvriend", welke het initiatief nam voor het organi- seeren van de tentoonstelling, de gefuseer de vereenigingen voort te zetten, om daar na definitief een naam te kiezen. Bij het voorstel het Ned. tijdschrift „Aqua-Terra" als ver.orgaan te kiezen, bleek het bestuur van „De Natuurvriend" niet vrij te zijn, doch na overleg is men het zoo eens geworden, dat de fusie een feit kon worden genoemd. Groot was daarom de verslagenheid, dat een ongelukkig arti kel in het reglement van de vereen. „De 'Natuurvriend" het mogelijk maakte, dat slechts 7 leden het lot in handen kregen over het voortbestaan van de vereeniging. Echter, gedreven door groote liefde voor hun vereeniging grepen enkele bestuurders in en door hun optreden voorkwamen zij erger en werd er met op twee na algemee- ne stemmen tot fusie besloten met als ver. orgaan „Aqua-Terra". En nu, als vereenigde natuurvrienden, aldus spr., zitten wij midden in de ten toonstellingswerkzaamheden en hebben wij tot taak te zorgen, dat Leiden zijn naam, die op het gebied van tentoonstellingen in Nederland zoo hoog staat aangeschreven, mede helpt behouden. Deze tentoonstelling wordt gekeurd door den voorz. van de ver. „Natura" te Arnhem, den heer P. H. v. Gijn. Dit wil dus zeggen: streng en vol gens keuringsreglement. Een ieder schaffe zich dus dit reglement aan, omdat er een massa door te leeren valt. Hiermede be ëindigde spr. zijn betoog. Er volgden nog vele raadgevingen over vervoer van bak ken enz. enz., waarna de voorz. met een propagandistisch woord deze laatste ver gadering van „Scatofagus Argus" sloot. Door v. D., wonende aan den Rijnsbur- gerweg is aangifte gedaan, dat een zijner koeien uit den Boschhuizerpolder is ver dwenen. MUZIEK. TWEEDE ZOMERCONCERT. Leo Mens Charles van Isterdael. Het tweede van Leo Mens' serie orgel avonden bracht een Bach-programma ten gehoore ter nagedachtenis aan Joh. Seb. Bach, 28 Juli 1750 verscheiden. Het gebrui kelijke handjevol menschen heeft genoten van het welverzorgd orgelspel van Leo Mens en niet minder van het voortreffelijk optreden van Charles van Isterdael. Men ontkomt niet aan de bekoring der klanken en kleuren bij de combinatie van orgel en cello en tevens voelt men de beteekenis, welke Bach aan het orgel heeft gegeven in samenwerking met andere instrumenten en welke groote schoonheden hij heeft weten te bereiken (vooral wanneer deze muziek in zulk een entourage wordt gegeven). Dat het gebouw niet wat meer gevuld was, is jammer, niet alleen voor de executanten, maar ook voor de luisteraars; wnat ware het voller geweest, de muziek zou nog dui delijker en fraaier tot haar recht zijn ge komen. Maar ondanks dit hebben wij toch heel veel schoons kunnen genieten. In de „Pastorale" voor orgelsolo merkten wij op, welk ongekend timbre een stijleigen uit voering van Bachs muziek heeft. Een totaal andere en zeer rijke klankvariatie genoot men in „Praeludium en fuga C moll". En niet minder voldeden die werken waarbij de cella (bij van Isterdael in zoo uitnemen de handen) in samenspel met het orgel de kleur en sprekende lijnen trok. Zoo was dan ook „Sonata I in G" een en al toon- bloeiing en sprekend van kleurschakeering, cm vooral ook niet te verzwijgen de voor treffelijkheid van techniek en de diepte der doorvoelde voordracht. De voorname onuit puttelijke grootheid van Bachs geest liet den organist spreken in „het Choralvor- spiel", in de meest verstilde devotie voor- LEIDENAAR ONDER WARMOND VERDRONKEN. Bootje door golfslag omgeslagen. Hedenmiddag voer onder Warmond een motorboot. Door de golfslag, welke deze boot veroorzaakte, schepte een bootje, waarin twee Leidenaars, vader en zoon, gezeten waren, die zich onledig hielden met visschen, water. Hierdoor kantelde het bootje en beiden geraakten te water. Met de politie-motorboot van Warmond is men er in geslaagd den zoon, die kon zwemmen, te redden, doch de vader de 58- jarige v. d. H. uit Leiden verdronk. AANGEHOUDEN. Op verzoek van den commissaris van po litie te Vlissingen zijn te Leiden aangehou den de zich noemende uitgevers G. F. M. H. en K. S. die zich te Vlissingen aan ver schillende oplichterijen door middel van het sluiten van advertentiecontracten hebben schuldig gemaakt. Zij zijn naar Vlissingen op transport ge steld. LAND- EN TUINBOUW De aardappelplant en haar familie. Lezer, kent ge de Nachtschade? Ze zal in de maand Juli beginnen te bloeien, op war me plaatsen reeds eerder. Klein zijn de witte bloempjes er van en men lette er maar eens op, precies zoo gevormd als de bloesem van den aardappel. Met een oog opslag is het te zien dat Nachtschade en aardappel van dezelfde familie zijn. Wan neer men de zeer donkergroene bladeren van de Nachtschade eenigszins kneust en er dan aan ruikt, vindt men den reuk er van weerzinwekkend; hij doet ons denken aan schade en nacht en dood. Heel goed is het voor menschen en dieren, dat de nachtschade dien geur heeft, was die niet zoo weerzinwekkend, veel eerder zouden dan, door het gebruiken er van, ongeluk ken kunnen ontstaan, want zeer vergiftig is die Nachtschade. Als de bloem uitge bloeid is, ontstaat er een bes, waaraan vele zaadjes zitten. Ja, waar men eenmaal de Nachtschade als onkruid heeft, juist door de vele zaadjes, die ze heeft, is men ze niet spoedig meer kwijt. We hebben nooit ge zien, dat een dier van de stengels en bla deren of van de bessen iets wil gebruiken. Sommigen hebben wel eens vrees, dat kip pen van die bessen zullen eten. Wij lieten jaren lang onze kippen losloopen, die ook wel kwamen op het erf van onzen buur man, wiens kippen ook ons erf bezochten, maar we hebben daarvan nooit schadelijke gevolgen gezien, ofschoon er soms vrij wat nachtschade voorkwam. Er komen in ons land vooral drie soorten van nachtschade voor, en wel met glanzen de zwarte, gele en groengele, of bijna groene bessen. Men verdelge Jat nichtje van de aardappelplant, waar men 't vindt. Opmer kelijk is, wat men beweert, dat in gronden, waar de Nachtschade welig tiert, ook de aardappelen veel opleveren, maar verwon derlijk is het niet, als men weet dat beide planten bloedsfamilie zijn Ook precies zoo'n bloem als de aardappelplant, maar dan veel grooter, heeft de vergiftige Doornappel (Datura Stramonium), die in sommige stre ken niet zeldzaam voorkomt. Wel een meter hoog wordt deze plant in goeden grond. De stengel er van is vertakt, de eironde boch- j tig getande bladeren zitten op vrij lange stelen. Eirond is de stekelige doosvrucht, die zich bij rijping opent en ons dan haar inhoud, bestaande uit zwarte, niervormige zaden, zoo dik als kleine erwten, laat zien. Volgens de overlevering wordt iemand, die een aftreksel van deze zaden drinkt, voor korter of langer tijd krankzinnig. Of dit waar is, weten we niet, maar we zijn van oordeel,'dat men met planten, waarvan zulke praatjes gaan, wel uiterst voorzichtig mag wezen. B-r. Hierna speelde Leo Mens „Sonate IV voor twee klavieren en pedaal" en zon der voorbehoud heeft hij ons geboeid. Nog maals hoorden wij van Isterdael in „Cho ral en Largo" zóó bezonken en volprezen om de waardigheid en rust, die zijn kunst uiting zoo hoog doet waardeeren. Verder is elk woord overbodig en loftuingingen, waartoe men enthousiast zich geneigd ge voelt, zeggen bij de uitnemende vertolking van zulke muziek al heel weinig. Leo Mens hield de begeleding met groote zorg op peil. Tot besluit „Toccata en fuga d moll" voor orgel. Een onverdeeld genot is het dit meesterwerk te beluisteren, karakteristiek voor de merkwaardige figuur van Bach, die in al zijn knapheid zoo absoluut boven de stof staat, die zich geheel naar zijn inten tie voegt. En in de fuga breekt een won der klaar licht door, is de muziek waarlijk monumentaal van geest, 't Was een waar dige afsluiting van bovengenoemde Bach- herdenking, waarop de muziek zooveel be langrijker was dan de eer van de vertol kers. Met de uitgevoerde werken werden opnieuw Bach's onuitputtelijke fantasie, zijn voorname geest en gemak van compo- neeren opengelegd. Voor beider spel alle hulde, want er is fraai gemusiceerd. J. K. LAATSTE BERICHTEN ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Vrachtauto gegrepen, bestuurder gewond. De gemeentewerkman H. van Poppel moest vanmorgen omstreeks tien uur met een vrachtauto te Valkenswaard den onbe- waakten overweg in de Bosohstraat passee- ren. Hij heeft er blijkbaar niet op gelet, dat omstreeks dien tijd de trein in de rich ting Eindhoven nadert. Midden op den overweg werd de auto in de flank gegrepen en een eind meegesleurd, om vervolgens, geheel vernield, langs cle spoorlijn te blij ven liggen. Met veel moeite bevrijdde men den bestuurder, die in de cabine bekneld zat. Nadat geneeskundige hulp was ver leend is de man naar het St. Joseph-zieken- huis te Eindhoven veawoerd. Het slachtoffer heetf een beenfractuur, benevens ernstige verwondingen aan hoofd en bovenlichaam opgeloopen. Zijn toestand is bedenkelijk. KETELONTPLOFFING IN CHEMISCHE FABRIEK TE DELFT. Geen persoonlijke ongelukken. Vanmorgen omstreeks 11 uur heeft te Delft in de chemische fabriek N.V. Nedars, gelegen aan het Stationsplein een ontplof fing plaats gehad, welke gelukkig slechts matei'ieele schade tengevolge heeft gehad. De oorzaak was gelegen in het springen van een vaeuum-pomp. -Dit blijkt uit het feit, dat tal van ruiten van de fabriek en in de omgeving gebroken zijn en de knal tot ver in den omtrek hoorbaar was. Dat er geen persoonlijke ongevallen zijn HOE HET ONGELUK GESCHIEDDE. HALLE, 28 Juli (A.N.P.) Een der oog getuigen van de ramp vertelde ons, nog volkomen ontdaan over het gebeurde het volgende: Ik zag het toestel op normale wyze uit de richting Brussel naderen. Plotseling schoten vlammen rondom uit het toestel en in een groote boog stortte het vliegtuig omlaag. Met een groote slag kwam het neer op een aardappelveld, dat op ongeveer 500 meter van het station van Beert gelegen is Met de overige getuigen van de vreeslijke ramp snelde ik onmiddellijk toe, maar slaagde er niet in bij het toestel te komen, aangezien de hitte van de brand ons nood zaakte op een afstand te blijven. Wij kon den niets doen. Machteloos moesten wij toezien, wetende dat in het vliegtuig men schen lagen. Het was echter volstrekt duidelijk, dat zelfs al hadden wij het toestel kunnen be naderen, onze hulp slechts weinig had kunnen baten. Alle inzittenden moeten, daar kan geen twijfel aan zijn, op slag dood zijn geweest. Sommige lijken waren uit het toestel geslingerd bij den val, zij waren onherkenbaar. Reeds spoedig na het gebeurde arriveer den gendarmerie en marechaussee ter plaat se. Ook het parket kwam een onderzoek instellen, terwijl uit Brussel Nederland- sche luchtvaartautoriteiten naar de plaats van het onheil kwamen snellen. Het ter rein werd onmiddellijk afgezet en streng toezicht werd gehouden dat onbevoegden op een behoorlijken afstand bleven. Zoodra de politie verschenen was, stelde zij pogingen in het werk om het vuur dat loeiend voortbrandde, in de overblijfse len van het totaal vernielde toestel, te blus- schen. Aangezien echter naar het schijnt een behoorlijke voorraad benzine in de tanks was meegenomen, kon men er niet in slagen, de vlammen te dooven. Heden middag om twee uur brandde de ruïne nog steeds voort, ondanks het feit, dat men groote hoeveelheden zand en aarde op het geheel had geworpen. Het stoffelijk overschot van de slacht offers had men,- zorgvuldig afgedekt en be waakt door gendarmerie, tot op dit oogen- blik nog ter plaatse laten liggen, aange zien men er nog niet in geslaagd was alle lijken te identifieeeren. HALLE, 28 Juli. (A. N. P.) Uit de ver klaringen vtn verdere ooggetuigen, land bouwers, die in de nabijheid van de plaats des onheils, aan het werk waren, blijkt dat het toestel op betrekkelijk geringe hoogte vliegende, nader kwam, toen op 'n gegeven oogenblik eenige kleine ontplof fingen hoorbaar werden en een zwarte rook en vlammen uit het neerstortende toestel sloegen. Eerst toen het toestel met den grond in aanraking kwam, volgde de groote ontplof fing, die het vliegtuig volkomen uiteen rukte en tot een volslagen ruine maakte. Tot op grooten afstand vond men later nog weggeslingerde brokstukken, terwijl over het geheele aardappelveld, waar het toe stel neergekomen was, papieren, bagage- deelen en uitT ustingsstukken verspreid la gen. Het parket, dat zich spoedig naar Halle had begeven, bestond uit den rechter van instructie Dellois, den eerste substituut van den koning, Van den Branden de Reeth en den griffier Winters, terwijl tevens de chef van den handelsdienst, de heer Godschalk aanwezig was. voorgekomen js te danken aan de om standigheid, dat de ketel buiten de fabriek is gebouwd en twee arbeiders, die den ge- heelen morgen aan den ketel werkzaam zijn geweest op het moment van de ontploffing zich juist hadden verwijderd. De bodem van den ketel werd een honderd meter ver over het fabrieksterrein geslingerd en waren hier arbeiders aan het werk geweest, de gevolgen van het ongeval zouden niet tot materieele schade beperkt zijn gebleven. Vanzelfsprekend had zich een haag van belangstellenden voor het hek van het fa brieksgebouw gevormd, die de aangerichte schade in oogenschouw namen en het ge beurde druk bespraken. PRINS BERNHARD TE NIJMEGEN. Na het bezoek aan Wychen is de Prins heden voormiddag per auto nog een deel van het land van Maas en Waal ingereden, om daar de Vierdaagsche in oogenschouw De post vermoedelijk geheel verloren. De met het nabij Brussel neergestorte K. L. M.-vliegtuig, „Flamingo", meegege ven post is vermoedelijk geheel verloren gegaan. Deze post, waarvan het totaal ge wicht slechts 5 kg. bedroeg, bevat uitslui tend stukken bestemd voor Frankrijk, wel ke het expeditiebureel Amsterdam CS tus- schen Dinsdagavond 22.55 uur en Woens dagmorgen 8.25 uur hebben bereikt. Voor het hoofdpostkantoor Rotterdam zijn deze De leden der bemanning. De gezagvoerder van het nabij Brussel verongelukte K. L. M.-vliegtuig „Flamin go", C. Th. R. Steensma, is op 27 Septem ber 1913 te Hellevoetsluis geboren. Op 11 Februari 1936 kwam hij als vliegtuigbe stuurder in dienst van de K. L. M. Evenals alle overige leden der bemanning was hij ongehuwd. De tweede bestuurder, G. Geering, die ill opleiding was voor bestuurder-meca nicien, is 9 September 1912 te Rotterdam geboren. Op 9 Mei 1936 kwam hij in dienst van de K. L. M. De radio-telegrafist, B. van Ludekuize, werd op 16 November 1912 geboren te Durgerdam en trad op 11 November 1935 bij de K. L. M. in dienst. De om het leven gekomen stewardess, mejuffrouw M. J. van der Laan, is op 1 Februari 1912 te Helpman geboren. Zij kwam op 1 Maart jl. bij de K. L. M. In dienst. De passagiers. Zoals reeds gemeld werd, waren uit Am sterdam slechts 2 passagiers met de „Fla mingo" naar Parijs vertrokken. Het waren de heer Nathans, de eenige Nederlander aan boord, en de Mexicaan Trillo. De ove rige 8 passagiers stapten te Brussel in. De Duitschers Wetzlaar en Mun kwamen uit Keulen en de overige passagiers waren de heer en mevr. Tontreau, de heer Blum, de heer Canton en de heer Goldbloom, allen Belgen en een Engelsche heer of dame dit is nog niet bekend Whithouse. LEVENSBIJZONDERHEDEN OMTRENT DEN HEER N. NATHANS. De heer N. Nathans, tweede secretaris van de internationale transportarbeiders federatie, die bij de ramp van de „Flamin go" om het leven is gekomen, was op reis naar Parijs in zijn kwalfiteit van lid eener commissie, ingesteld door de S.D.A.P. en het N.V.V., wedflee tot taaie had het over brengen van Spaansche kinderen naar Ne derland te bespreken. De drie andere Ne der landsche leden dezer commissie zijn gisteravond per trein vooruit gereisd, doch de heer Nathans, die lid van den Hilver- sumschen gemeenteraad is, had nog d'e avondvergadering van gisteren van dezen raad willen bijwonen en is deswege heden morgen per vliegtuig vertrokken. De heer Nathans is op 7 December 1883 te Arnhem geboren. In 1900 trad hij in dienst der Neder landsche Spoorwegen te Rotterdam. Als jonge oommies maakte hij in 1903 de spoorwegstaking mee. Toen naar aanleiding van deze staking aan het spoor wegpersoneel verboden werd lid te zjjin van de Nederlandsche vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel, werd de heer Na thans geheim lid dezer vereeniging, tevens secretaris van de afdeeling Rotterdam. In die jaren was hij correspondent van het toenmaals te Berlijn uitgegeven periodiek van de internationale transportarbeiders federatie. In 1910 werd hij door de direc tie der spoorwegen voor de keus gesteld ontslag te nemen of voor zijn organisatie te bedanken. Hij koos het ontslag en werd benoemd tot secretaris van de Nederland sche vereeniging en redacteur van haar or gaan. Deze functies heeft hij tot 1922 be kleed. In dat jaar werd hij op het congres van de I.T.F. te Weenen tot tweede secre taris benoemd, en belast met de leiding van de afdieeling spoorwegpersoneel. In 1930 werd hij officieel benoemd tot plaats vervanger van den eersten secretaris, den heer Edo Fimmen. De heer Nathans was tot heden bovendien lid van het dagelijksch bestuur van de Nederlandsche vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. ..Geboren: Engel&ertus. z. v. D. Bave- laar en J. J. Habraken Willem, z. v. B. A. Kesseboom en C. Verhoeven Jacoba Anna, d. v. J. P. v. Wijk en C. M. Weerden burg Ans, d. v. H. v. Lienen en J. Valk Agatha Catharina Francisca, d. v. C. G. J. Alkemade en A. G. Cornelisse. Gehuwd: W. v. Rossem jm en H. J. Reilingh, gesch. vr. Overleden: N. Kelderman-Fijn, vr. 46 j. C. Schregel-v. d. Velde, vr. 58 j. A. C. ter Wee-Smit vr. 41 j. LUCHTVAART DE RUSSISCHE POOLVLIEGERS BIJ ROOSEVELT. De Sovjet-Russische poolvliegers Gromof, Jumasjef, en Danilin, zijn door president Roosevelt op het Witte Huis ontvangen. Zij werden vergezeld door den Russischen zaakgelastigde in de Ver. Staten, Umanski. De president legde groote belangstelling aan den dag voor de vlucht der Russische vliegers over de Noordpool. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 28 Juli. Kaas. Aanvoer 470 partijen. Met rijksmerk le kwal. 2628, 2e kwal. 2325, zware 29. Handel ma tig. AMSTERDAM, 28 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 265 vette kalveren 6066, 6458, 46—52 cent per kg. levend gewicht; 83 nuchtere kalveren 1116 per stuk; 194 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 6869 cent, zware 6768 en vette 6667 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons op Dinsdag en 3 Donderdag. Overzicht: vette kalveren ruimen aanvoer, sleependen han del, lagere prijzen, enkele prima hoogere noteering; nuchtere kalveren korte aan voer, vlugge handel, onveranderde prijzen. Varkens zeer korten aanvoer, tragen han del, prijzen wederom iets hooger. VEUR, 27 Juli. Groentenveillng. Eng. komkommers le soort 1.501.80, 2e soort 1.501.60, 3e soort 1.50, wankleurige 1.50, gele komkommers le soort 1.50 1.70, 2e soort 1.50, 3e soort 1.50, krop sla le soort 5070 cent, bloemkool le soort 47, 2e soort 1.503.00, tomaten midd. 2.002.80, groote ronden 2.00—2.90, 2e soort 2.002.50, 3e soort 2.002.30, bon ken 2.002.40, andijvie per 100 50—80 cent, andijvie per kg. 2 cent, spinazie per 4 kg. 8—16 cent, postelein 2- 4, snijboonen 5—8, spercieboonen 7—12, tuinboonen 48, meloenen 621. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 32775 kippeneieren 3.504.05, 99 eendeneieren 2.40—3,00, 20 ganzeneieren f 5.per 100 stuks; 1117 kippen 3085 cent, 61 eenden 2540 cent, 42 konijnen 0.201.50, 31 duiven 1020 cent per stuk. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 27 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 3723 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.704.20, eendeneieren j 3.003.10 per 100 stuks; kaas 2627 cent cn boter 65—68 cent per pond; kippen 20 80 cent, hanen f 0.25—1.00, konijnen 0.25 1.35 per stuk. VOORSCHOTEN, 27 Juli. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.504.00 per 100 stuks, konijnen 0.401.30, kippen 4560 j cent, duiven 1117 cent. VV1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* te Vervolgens is de Prins in een klein ge zelschap N. B. L. O.-bestuurders over Wy chen en Hatert naar Nijmegen teruggere den, waar hij over de St. Annalaan door de stad naar de Burchtstraat reed om daar in hotel Metropole de lunch te gebruiken. De politie trof maatregelen om het hooge gezelschap vrij baan te geven in de bin nenstad. Duizenden en duizenden Nijmege- naren juichten den -prins toe, die ook nog een nader bezoek bracht aan. de voornaam ste concentratiepunten van de Vierdaag sche afstandsmarschen in Nijmegen. I O S C O P E N THEATER J HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Obsessie (Irene Dunn Robert Tay lor). De Onwelkome gast (Jack Holt Mona Barrie Jackie Searl). Romantisch Sensatie Dag. 8._5—11.15 uur, Zondags bovendien 2—7 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uqr. Goedgekeurd. Luxor: De Laatste Nacht (Willy Birgell Hansi Knoteck). Het Valsche Bankbil jet (Adèle Sandrock Theo Lingen Georg Alexander) Romantisch Amusement Dag. 8—11 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: De Held van den Dag (Maurice Che valier). Broken Blossom (Dolly Haas) Komisch Dramatisch Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3