Concours Hippique te Hoofddorp WOENSDAG 28 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT öERDE BLAD - PAG. 10 H. M. de Koningin heeft Dinsdag een gedeelte van het concours hippique te Hoofddorp bijge woond. De vorstin In de eereloge Einduitslag kampioen van Nederland: Van Vliet; 2. Van Egmond; 3. Van den Heuvel; 4. Van der Linden. Van Vliet sprintkampioen. Nadat nog een voor wedstrijd voor het clubkampioenschap verreden was, werd een aanvang gemaakt met den strijd tus- schen de drie sprintkampioenen om den algemeenen titel sprintkampioen van Ne derland. Eerst reed Ooms tegen Van Rossum. De amateur bleek veel sterker en won ge makkelijk uit tweede positie. De rit tusschen Van Vliet en Van Ros sum was natuurlijk geen strijd; Van Vliet won op zijn gemak. Inmiddels werden de halve beslissingen voor het clubkampioenschap verreden en gewonnen door Olympia (Amseterdam) en Haarlem. De 3e rit om het totaal sprintkampioen schap ging tusschen Van Vliet en Ooms. De amateur gaf goed partij, doch Van Vliet bleek toch heel veel sterker. De 4e rit won Ooms weer gemakkelijk van Van Rossum, waarna Van Vliet op nieuw met overmacht Ooms sloeg. Ten slotte won Van Vliet gedecideerd van Van Rossum en werd daarmede alge meen sprintkampioen van Nederland. Het kampioenschap achtervolging. Van de eerste halve beslissing van het kampioenschap achtervolging over maxi mum 5 km. won Slaats in 6 min. 46 sec. met slechts 3 sec. verschil van Pellenaers. Daarna streed Klink, uit Den Oever de verrassing van de voorwedstrijden te gen den kampioen van 1936, Pijnenburg. Klink gaf het best partij; niettemin won de geduchte Pijnenburg in 6 min. 31.6 sec. Klinks tijd was 6 min. 36 sec. Toen volgde nog een spannende rit om den 3en prijs, dien Pellenaers met circa 40 meter voorsprong won van Klink in 6 min. 34 sec. Ten slotte de beslissing om den titel tus schen Pijnenburg en Slaats. Tegen veler verwachting wist Slaats van meet af aan een hooger tempo te ontwikkelen, zoodat Slaats won met 80 meter voorsprong in 6 min. 26.4 sec., een enorm snelle tijd. Zoo werd Slaats kampioen van Nederland achtervolging. Voorwedstrijd 100 km. achter motoren. Ten einde nog één man toe te voegen aan het achttal reeds geplaatste stayers, dat morgenavond om het kampioenschap met motorgangmaking rijden zal, vond tusschen een negental stayers een voorwedstrijd over 100 km. met motorgangmaking plaats. Al spoedig viel Holleboom af, doch het overige achttal, vrijwel van meet af aan geleid door Domhof, streed er fel om en zorgde voor een spannenden rit. De uit slag was: 1. Domhof (Slesker), in 1 uur 20 min. en 12.2 sec.; 2. v. d. Valk (Wiersma), op 50 meter; 3. Loskamp (Schlebaum), op 250 meter; 4. v. d. Stel 2 y~ ronde: 5. Frans man; 6. Wollendorp; 7. Leyse, (Holleboom eerst en Buis later opgëgven). Pas hedennacht over halfeen waren de wedstrijden geëindigd. hadden weer met een ver schot. Blans- jaar gaf daartoe het sein, toen hij plotse ling vrij van zijn partner weg zwom. Op het juiste moment gaf hij over aan Gee- ve, die voor de tweede maal den keeper van S.V.H. verraste (24). Toen werd het spannend, S.V.H. werd tot verdedi gen gedwongen, maar desondanks maak te Lut er 34 van. Dan komt de scheids rechter den kampioenen te hulp als hij hun een doelpunt toekent wanneer de bal van den onderkant der deklat voor het doel terugspringt, terwijl de bal ze ker niet het doelvlak was gepasseerd (35). Aan den anderen kant meenden wij, dat hij de Zijl een doelpunt onthield toen een ingeschoten bal uit doel terug sprong. Volgens sommigen zou de bal echter van de eerste doellat terugge kaatst zijn. De Zijl pakt dan nog wat fa natieker aan, hetgeen Blansjaar wat te duidelijk demonstreert, zoodat hij naar den kant wordt verwezen. Thans is de Zijl numeriek in de minderheid, doch dit belet haar Met even goed te blijven door spelen en zelfs te doelpunten door Lut (45). Weer is er spanning, even spoe dig verdwijnt deze echter als S.V.H. het halve dozijn volmaakt, doch de Zijl houdt kranig vol en Geeve brengt de spanning opnieuw erin door het vijfde tegenpunt te scoren (56). De time-keeper fluit even daarna af en zoo kwam het einde van deze spannende partij, welke 40 mi nuten had geduurd. Wijl de Leidsche Zwemclub gisteravond met 50 van G. Z. C. in Gouda verloor is de stand thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. S. V. H. 10 10 41—10 20 R. Z. C. 8 6 2 35—12 12 G. Z. C. 8 4 2 2 22—16 10 L. Z. C. 9 2 16 10—31 5 Poelmeer 10 1 2 7 10—27 4 De Zijl 9 116 17—39 8 De wedstrijd L. Z. C.De Zijl, welke morgenavond gespeeld wordt, is dus wel van groot belang, in de eerste plaats voor de Zijl, maar tevens ook voor Poelmeer. Spelend als gisteravond geven we de Zijl een goede kans tegen de L. Z. C. L.Z.C. I—DE ZIJL I. Morgenavond om 8 uur zal in de Zwem inrichting alhier voor de competitie tweede klas K.N.Z.B. de returnwedstrijd plaats vinden tusschen de beide plaatselijke vereenigingen L.Z.C. en De Zijl. Het eerste treffen tusschen beiden, het welk plaats vond op 6 Juli had een 32 overwinning voor L.Z.C. tot resultaat. Zoo als uit de stand blijkt bezetten respectieve lijk L.Z.C., Poelmeer en de Zijl de drie laatste plaatsen op de ranglijst. L.Z.C. die morgen evenals de Zijl haar laatsten wed strijd speelt, terwijl Poelmeer reeds vorige week haar programma beëindigde, staat met vijf punten veilig. Indien L.Z.C. morgen wint, bezet de Zijl definitief de" laatste plaats, terwijl, wanneer de Zijl de beide punten mocht weten te behalen, Poelmeer is aangewezen tot het spelen van degrada tiewedstrijden tegen S.Z.C. (Schiedam) en H.C.Z. (den Haag). Bij een gelijk spel zal alsnog een beslissingwedstrijd tusschen Poelmeer en de Zijl moeten worden ge speeld, om uit te maken, welke vereeniging ae twijfelachtige eer te beurt valt haar tweede klasseschap te verdedigen. Vooraf wordt gespeeld voor de reserve derde klasse de wedstrijd L.Z.C. II tegen D.W.R. II (Haarlem). O. K. 2 wint het spring concours Het jaarlijksche concours hippique, uit geschreven door de vereeniging „Voor uit" te Hoofddorp, werd gisteren door goed weer begunstigd. Er bestond van de zijde van het publiek, mede in verband met het aangekondigde bezoek van H. M. de Koningin, zeer veel belangstelling. De uitslagen van de verschillende nummers waren als volgt: Individueele dressuurproef klasse N: 1. Ph. van der Most met Reina 7,8 pun ten, 2. G. van Beem met Elle 7,1 p., 3. W. Oostenrijk met Rih 7 p. Handicap dressuurproefklasse L. en M. (kampioenschap van Noordholland): 1. D. Bodegom (Bergambacht) met Tommy 7,7 p., 2. A. C. van Nieuwenhuyzen (Hoofd dorp) met Siddha 7.6 p. (kampioen Noofd- Holland), 3. G. Griffioen (Bovenkerk) met Trees 2 7,5 p., 4. M. Verbeek (Wou denberg) met Pasha 7,4 p., 5. mej: N. L. Oskam (Bergambacht) met Nelly 5 7,1 p. Dressuurproef voor afdeelingen (acht tallen): 1. landelijke rij vereeniging „Sieg fried" te Bergambacht 98.40 punten, 2. de Amstelruiters (Bovenkerk) 90,50 punten (kampioen Noordholland), 3. Pegasus (Zuider-Legmeer), 82,05 punten. Eenspannen dekhengsten: 1. A. W. van Wijk (Vegten) met Ugoldman, 2. Ons Be lang (Haarlemmermeer) met Rheinsohn, 3. idem met Kroonprins. Handicap springconcours: 1. en 2. G. Griffioen (Bovenkerk) met Trees 2 16 p. en M. Verbeek (Woudenberg) met Pasha 16 p.. 3. P. A. Voorsluys (Bergambacht) met Emir 15 punten. 4. en 5. J. van Leeu wen (Hoofddorp) met Sonja en A. M. Maat (Zuider-Legmeer) met Kaper 13 p. Tweespannen landbouwtuigpaarden: 1. J. Parlevliet (Nieuw-Vennep) met Rieda en Siedelda, 2. en 3. Gebrs. Bruynis en D. van Wieringen te Nieuw-Vennep en Abbenes met Ovia en Remona. Klavertje drie (voor landelijke rijver- eenigingen): 1. Ritmeester De Kruyff (Halfweg), 2. De Venneper Ruiters (N.- Vennep), 3. Kap. van der Wal (Hoofd dorp). Eenspannen fokmerriën: 1. Upascha van R. van de Pot (Wijhe), 2. Ovia, van Gebrs. Bruynis (Nieuw-Vennep), 3. Sie delda van J. Parlevliet (Nieuw-Vennep). Concours schoonste rijpaard: zware klasse: 1. Ismael van Balfour Farm, Rot terdam, gereden door mèj. Wirix; 2. Belle et Bonne van H. F. Bultman, Heemstede, rijsdter mevr. H. P. van Hasselt. Lichte klasse: 1. Black Pearl van mej. T. Alta, Oudemirdum, winnaar groote zilveren medaille, aangeboden door H. K. H. Prinses Juliana, 2. Sympathie van de Amsterdamsche rijtuig maatschappij. Eenspannen tuigpaarden: 1. Piet van R. K. Velstra (Marssum), 2. Upascha van R. van de Pol (Wijhe), 3. Lucas van R. K. Velstra (Marssum). In het zware springconcours werd het paard O. K. 2 van stal J. van der Eynden te Arnhem, gereden door K. Hensen, winnaar zonder fouten met een tijd van 1 min. 40 sec., 2. Gondole van stal N.V. Oranje Manege, berijdster mej. Pauptit met 3 fouten in 2 min. 5 sec., 3. Picolo Amore van stal Van der Eynden, berijder Hensen, 4. fouten in 1 min. 33 sec., 4. Prince Igar, eigenaar en berijder Pas man, 4 fouten in 1 min. 40 sec., 5. Thugie van stal van der Eynden, berijder Hen sen, 4 fouten in 1 min. 42 sec., 6. Kacha- ma, eigenaar en berijder res. luit. Kepper, 7 fouten in 1 min. 54 sec., 7. Selloe, eige naar en berijder Pasman, 8 fouten in 1 min. 34 sec. Door deze fraaie prestatie won O. K. 2 de groote zilveren medaille, aangeboden door H. M. de Koningin en den eereprijs, den zilveren wisselbeker van Hoofddorp. WIELRENNEN ZES AVONDEN GRASBAAN- WEDSTRIJDEN TE ALPHEN AAN DEN RUN. Het uitvoerend comité voor deze wed strijden heeft over belangstelling niet te klagen. Ook gisteravond was er op het A. V. V.-terrein een talrijk publiek opgeko men om de praestaties der talrijke renners gade te slaan. In den sprintwedstrijd voor junioren tusschen „Nieuw Swift" Leiden en „Steeds Hooger" Gouda, werd de Bruin van „St. Hooger" eerste, 2. Versluys, Gou da, 3. Laven „Nieuw Swift", 4. Hofstede, Gouda. De groote attractie voor het publiek bleek ook thans weer de koppelwedstrijd. Voor het le klassement werd het koppel Hofste deVerburg No. 1 met 5 punten. 2. Dae- nenDugesnoy met 3 p. 3. Riethoven Groot met 3 p. 4. SeverijnenSchuller met 1 punt. 2e klassement: 1. DaenenDugesnoy 5 p. 2. VerburgHofstede 3 p. 3. Riethoven Groot 2 p. 4. SeverijnenSchuller 1 p. De stand na 2 avonden is: Aan den kop: DaenenDugesnoy 13 p., HofstedeVer- burg 13 p., Lunenburgv. Maren 1 ronde 5 p., RiethovenGroot 1 ronde 4 p., Seve rijnenSchuller 1 ronde, 2 p., v. d. Berg Willemse 1 ronde 0 punten. Rest der deel nemers op meerdere ronden. De nat. wielerkampioen schappen Ooms, Van. Rossum en Van Vliet kampioen in de ver schillende categorieën Drie nieuwe Nederlandsche kampioenen hebben de finales der sprintwedstrijden, welke gisteravond op de Stadionbaan on der groote belangstelling werden verreden, opgeleverd: Ooms won den titel bij de amateurs. Van Rossum zegevierde bij de onafhankelijken en Van Vliet bij de profs. Verrassend waren de resultaten bij de amateurs. Het moet een groote teleurstel ling voor Van der Vijver zijn geweest niet de finale te hebben kunnen bereiken. Hij werd op regelmatige wijze in den halven eindstrijd geslagen door Ooms, die voor de Marathon-tribune onverwacht binnen door was gekomen en <hard was doorge gaan. De Roozendaler had zich laten ver rassen en ondanks zijn snelheid, welke hij op de laatste 200 meter ontwikkelde, kon hij Ooms niet meer passeeren. En de twee de renner, wien men een plaats in de fina le had toegedacht, Peperkamp, werd door Kropman uitgeschakeld. In de finale tusschen Ooms en Kropman bleek Henk Ooms veel sneller te zijn dan de Nijmegenaar. De Haarlemmer bevestig de zijn vorm van Manchester. In den eer sten rit kwam hij uit de tweede positie bij het uitkomen van de bocht onweerstaan baar naar voren. In den tweeden rit was Ooms op de laatste meters juist te snel voor Kropman. Voor de derde plaats reden Van der Vijver en Peperkamp tegen elkaar Van der Vijver gaf in den eersten en derden rit wederom blijk dat zijn tactisch inzicht op den koers niet erg groot is; de tweede rit kon hij winnen door zijn enorme snel heid op de laatste 60 meter. In den der den rit was Van der Vijver een geslagen man, toen Peperkamp slingerde, waarvoor hij, die dat kunstje uitermate goed kent, terecht gedistanceerd werd. Van Rossum reed tweemaal een vlot en- tactisch aardig sprintje tegen Beukers, die weinig soepel reed. Van Vliet had niet de minste moeite met Van Egmond. De eerste rit won de vroegere amateur-kampioen van kop af. Voor de Marathon-tribune demarreerde hij. Van Egmond werd volkomen verrast en zonder zich verder in te spannen won Van Vliet gemakkelijk. In den tweeden rit wilde Van Egmond verstandiger doen. Hij nam nu de leiding om met zijn lange sprint zijn tegenstander te overwinnen, doch Van Vliet volgde het tempo gemakkelijk, liet zich rustig trek ken tot bij het uitkomen van de bocht. Met eenige machtige trappen passeerde Van Vliet Van Egmond op het laatste rechte eind. Twee ritten, waaruit duidelijk bleek, dat Van Vliet een klasse hooger staat dan Van Egmond. De. uitslagen der sprintwedstrijden wa ren: Sprint amateurs: Halve eindstrijden, le rit: 1. Ooms, tijd laatste 200 meter 13 sec.; 2. Van der Vijver; 2e rit: 1. Kropman 12.6 sec.; 2. Peperkamp. Om de derde plaats: le rit: 1. Peper kamp 12.4 sec.; 2. Van der Vijver; 2e rit: 1. Van der Vijver 12.2 sec.; 2. Peperkamp; 3e rit: 1. Van der Vijver; 2. Peperkamp ge distanceerd. Finale: le rit: 1. Ooms 12.4 sec.; 2. Krop man; 2e rit: 1. Ooms 13.2 sec.; 2. Kropman. Einduitslag kampioen van Nederland: Ooms; 2. Kropman; 3. Van der Vijver; 4. Peperkamp. Sprint onafhankelijken: Om de derde plaats: 1. Jazet. "Willy Vroomen kon door een ongeval niet starten. Finale: le rit: 1. Van Rossum 13.6 sec.; 2. Beukers; 2e rit: 1. Van Rossum 13.2 sec.; 2, Beukers. Einduitslag kampioen van Nederland: Van Rossum: 2. Beukers; 3. Jazet. Sprint professionals. Om de derde plaats, le rit: 1. Van den Heuvel 13.2 sec.; 2. Van der Linden; 2e rit: 1. Van den Heuvel 13 sec.; 2. Van der Linden. Finale: 1. Van Vliet 13.4 sec.; 2. Van Egmond; 2e rit: 1. Van Vliet 12.6 sec.; 2. Van Egmond. WATERPOLO DE ZUL—S. V. H. 5—6. De laatste thuiswedstrijd van de Zijl is wel de meest interessante van het ge- heele seizoen geweest en waren de om standigheden niet zoo tegen de thuisclub geweest, dan zou een gelijk spel zeker niet zijn uitgebleven, welke uitslag zeker verdiend was en de verhouding het best zou hebben weergegeven. Men- zou het de ploegen niet hebben aangezien, dat hier de kampioenen en de laagst geplaatste op de ranglijst tegen elkaar speelden. Het eindresultaat werd ten slotte een zeer kleine overwinning voor S.V.H., doch de Zijl mag zich er op beroemen in dezen wedstrijd evenveel doelpunten te gen de kampioenen te hebben gescoord als alle clubs in deze afdeeling in de ge- heele competitie tezamen. Van den beginne af was het de Zijl aan te zien, dat er voor haar zeer veed op het spel stond. Onmiddellijk werd er flink aangepakt. S.V.H. forceerde dade lijk een corner, doch de scheidsrechter gaf doelworp. Na eenige mislukte Zijl- aanvallen loste een der gasten plotseling vanuit het midden een boogschot, dat keeper Versluis verraste en in den hoek doel trof (01). De Zijl probeerde het telkens met verre schoten, doch telkens werd te slecht geplaatst. Dan kreeg Gee ve een kans, hij zwom vrij opmaar plaatste juist voor den keeper. Als dan een S.V.H.-speler aan den kant gestuurd wordt, heeft de Zijl weer een kans als Dick Kraayenbrink een straf worp krijgt te nemen, doch er lagen twee achterspe lers mede voor het doel. Een doelpunt leverde deze dan ook niet op. Ondanks de numerieke minderheid weten de gas ten hun voorsprong dan uit een ver schot te vergrooten (02). Dan komt er nog wat meer leven in de Zijl-ploeg en Geeve verkleint spoedig den achterstand (12). S.V.H. pakt dan weer steviger aan en met een achter- waartsch schot wordt de voorsprong weer verhoogd (13). Met een Zijl-aanval komt de rust. In de tweede helft deed de Zijl in geen enkel opzicht voor de kampioenenploeg onder. De Leidenaars stelden toen het zelfde spel tegenover dat der gasten na dat deze den voorsprong tot 14 verhoogd SCHAKEN DE VIERKAMP IN DUITSCEL AND. De laatste ronde. Gistermiddag is de laatste ronde van den internationalen schaakvierkamp te Gar- misch Partenkirchen begonnen. Dr. Euwe, die met zwart tegen dr. Aljechin speelt, moest deze partij in een zeer gecompli ceerde stelling afbreken. Ook de partij tusschen Bogoljubow en Saemisch moest worden afgebroken in een gelijken stand. POSTDUIVEN. „De Vriendenkring" (Leiden). Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Kathalijne Waver (België). Afstand pl.m. 119 K.M., in concours 207 duiven, welke om 7.30 uur met sterke Zuid-Westen wind in vrijheid werden gesteld en als volgt werden geconstateerd. W. le Mair 1, 6 en 15, A. P. v. d. Voort 2, 13, 16, 26 en 29, G. P. Onvlee 3, F. Hofman 4, W. Themmen 5, 9, 18, 24, 30, 38 en 39. C. v. Dijk 7 en 22, Joh. Vogelenzang 8, 25 en 36, G. A. L. v. d. Reyden 10, 20, 21, 31, 32. 35 en 40, S. N. v. Leeuwen 11 en 34, L. Gijsman 12, C. Vlaar- dingerbroek 14, 23 en 33, A. v. Polanen 17 en 28, N. v. d. Linden 19 en Ohr. v. d. Pluym 27 en 37. De donateurs klokten in volgorde A. Piket 1. P. v. d. Berg 2, 11 en 15, A. v. Rijsbergen 3 en 7, W. Abrahams 4, 9, 12 en 13. F. Welsasso 5, H. Rol 6, 8 en 14 en W. Prins 16. De eerste vogel werd ge constateerd over 't geheel om 9 uur 15 min. en 23 sec en maakte 1154.79 Me,ter per mi nuut, de laatste puntenwinnaar om 9.42.56 en maakte 908.30 Meter per minuut. Met de jonge duivenvluchten mag ieder 2 vogels aanwijzen waarvoor speciale prijzen en punten zijn. De heer W. le Mair klokte zijn beide aangewezen vogels 80 punten, L. Gijsman 41, Chr. v. d. Pluym 40, H. Rol 25, W. Abrahams 15 en W. Themmen 13 pun ten, in 't geheel hebben zich 25 liefhebbers hiervoor opgegeven. Gaspedalen zijn gewillig! Maar jte als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig Mllry om te stoppen) 2x2=4 maal zoo groot! HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. EEN OVERZICHT TIJDENS HET CAROUSSELRIJDEN DOOR ZEVEN LAN DELIJKE RIJVEREENIGINGEN.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10