OMGEVING &S RIJNSTREEK DINSDAG 27 JULI 1937 DE LEIDSCHE CGURANi VIERDE BLAD - PAG. 11 HOOGMADE. Hooibroei. Bij den landbouwer Jac. de Vette was de temperatuur in den hooiberg zoodanig gestegen dat deze gisteren moest worden uitgehaald. De plaatselijke brand weer, welke thans in haar nieuwen vorm voor de eerste maal actief optrad, hield zich gereed om zoo noodig onmiddellijk wa ter te kunnen geven. Nadat de hooiklomp bijna volledig was uitgehaald was het ge vaar geweken en kon de brandweer weder inrukken. V.C.H. Hoe moeilijk het is in den zo mer een vergadering bij elkaar te krijgen, bleek Vrijdag j.L weer eens in de jaarver gadering van onze voetbalvereeniging, wel ke pas ruim een half uur na den vastgestel- den tijd kon aanvangen. Te ruim 9 uur opende de voorzittér de vergadering met gebed en richtte een welkomstwoord tot de leden, waarna hij de taak van den secreta ris overnam en de notulen der vorige ver gadering voorlas. Uit het hierop volgende jaarverslag werd de tegenslag in de competitie gememoreerd, terwijl over het werk der junioren over het algemeen tevreden kan zijn. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het afgeloopen boekjaar een nadeelig saldo van ruim 7.bracht, wat gezien de vele groote uitgaven een bewijs is dat het be heer in goede handen is. De kascommissie, welke bij monde van den heer Jaap Blom verslag uitbracht en bescheiden gecontro leerd en volkomen in orde bevonden. Het blijkt bij navraag nog, dat tegenover een kleine schuld aan landhuur nog een vorde ring staat voor contributie. Het bestuursvoorstel om binnenkort me daillewedstrijden te houden, wordt alge meen goedgekeurd. Bij de verkiezing van bestuursleden wegens periodiek aftreden worden allen bij acclamatie herkozen. Bij punt 8, een bestuursvoorstel tot wij ziging van het reglement i.z. het benoemen van een nieuwe elftalcommissie, komt men tot de conclusie, dat alleen een elftalcom missie buiten de vereeniging staande goed kan functioneeren; een commissie uit be stuursleden acht men minder gewenscht. De Geest. Adviseur herinnert er nog eens aan, dat alleen een goede geest de vereeni ging tot bloei kan brengen. Na rondvraag sluiting. HELLEGOM. Geslaagd. Te Utrecht zijn geslaagd voor het examen Lingerie de dames B. Ca- menga, L. Buurman en A. Tromp te Lisse en voor het examen costumière mej. D. Slotje te Lisse en M. Dingelhof te Hille- gom. Allen werden opgeleid door mej. Veenboer alhier. Veertig jaar Kerkzanger. Zondag her dacht de heer G. Janssen alhier den dag, waarop hij voor 40 jaar lid werd van een R.K. Zangkoor. Geboren Limburger heeft de heer Janssen altoos zijn zuidelijke ge moedelijkheid betoond, wanneer er op de diverse kerkkoren verschil van meening was. Op 17-jarigen leeftijd werd de jubi laris lid van het Zangkoor te Broekhuizen in Limburg; na 5 jaar verhuisde hij naar Nieuw Vennep en zette daar 28 jaar dat zelfde werk onafgebroken voort; de laatste 7 jaar is de feesteling lid van het R.K. Zangkoor der St. Martinuskerk. Het Kerkbestuur van St. Martinus heeft dit jubileum niet onopgemerkt laten voor bijgaan, temeer, omdat de heer Janssen, indien maar eenigszins mogelijk, zijn mu zikale gaven in de week ontplooit, een ge legenheid die niet elke zanger heeft. Pas toor Kosters en directeur Zwartkruis hiel den toespraken. Als geschenk werd een enveloppe met inhoud aangeboden. De jubilaris dankte op de hem eigen ge moedelijke wijze voor deze huldiging, waaraan hij niet 't minst gedacht had. Dieverijen. Van een tuin aan den Loos- terweg zijn Gladiolen gestolen; de politie stelt een onderzoek in. Een rijwiel, dat een oogenblik onbeheerd aan de Hoofdstraat stond, werd „geruild" voor een oud karretje met een lekke band. Er is bij de politie aangifte gedaan. Bijna verdronken. De ruim 20-jarige R. sloeg van een motorboot in de Ring vaart overboord. Ofschoon hij vrij spoedig uit het water was, bleek hij bewusteloos. Door de doktoren mevr. v. d. Kaaden en Van Straten, alsmede leden van E.H.B.O. werden door toepassing van kunstmatige ademhaling en met behulp van het zuur stofapparaat de levensgeesten weer opge wekt. HAARLEMMERMEER. Geboren: Petrus Johannes, zoon van P. A. Mollers en C. J. van Haastrecht Samuel en Jan Louis, zoons van J. L. Vlaan deren en D. F. de Zoete Johann Martin, zoon van R. van der Klip en M. K. Voigt Hilda, dochter van K. Koopmans en H. K. Döring Paul Henri, zoon van P. H. G. Sabel en L. C. Schürmann Walterus Antonius, zoon van F. F. Geerlings en E. Arink Arie, zoon van A. Wies en M. Heijstek Peter Jacques Sylvester Henri, zoon van J. R. Müller en R. G. Goudeket Catharina Augustina, dochter van Th. J. Zwetsloot en A. F. E. Meijer Huibertus Pieter, zoon van L. C. Baas en J. van der Luit Dirje Antonia, dochter van G. de Koter en N. Zaal Johannes Jacobus, zoon van C. Lodder en G. van Els wijk Maaike, dochter van G. de Vries en G. Koopman Harmen, zoon van H. Hopman en M. den Hartog Jan, zoon van J. Faas en N. M. Muilwijk Johannes, zoon van J. van Staveren en C. Blom. Ondertrouwd; Bermardus J. Hol lander 24 jaar en Cornelia J. Otten 18 jaar Jacobus G. C. Hoogland 24 jaar en Neel- tje M. van Kuijk 18 jaar Arie Mol 24 jaar en Neeltje van den Bos 23 jaar Eduard J. L. Maat, 28 jaar en Anna Ver schoor 22 jaar Nicolaas A. Jansen 24 jaar en Wilhelmina J. Leijdekker 19 jaar Ubel Venema 33 jaar en Adriana van Wattingen 25 jaar Alexander Pheijffer 68 jaar en Maria A. Bolender 49 jaar. Getrouwd: Jacobus Glas en Sophia J. Hensing Nicolaas S. Breed en Johan na P. Bogers Johannes P. van Leeu wen en Helena M. Zonneveld Jan van Beusekom en Jannetje van den Eijkel Cornetlis Bakker en Cornelia van der Blom Cornelis G. A. Kortenoeven en Antje de Rijk Willebrordus J. Doeve en Hendrika van Raam Reinder J. Bronk- horst en Catharina J. Claij. t Overleden: Petrus Rijke 68 jaar geh. met L. van Bruggen Anna Adriana Sophia Fijten 81 jaar wed. van G. J. Dij kerman Cornelia A. Duivenvoorden 31 jaar geh. met A. M. Trompert Adriana Stolwijk 80 jaar geh. met Th. N. van der Helm Gerardus Hermanus Antonius Menting 18 jaar, zoon van Th. F. Menting en W. Weijers. Gevestigd: Manus Griffioen IJ weg 85 Wed. S. Grit, Hoofdweg 1169 Evert Hoedemaker, Hoofdweg 133 Hendrik de Hom, Hillegommerdijk 316 Johannes Jansen. Hillegommerdijk 504 Gerard II. Komijn, Eikenlaan 26 Abraham Kra mer, Leeuwerikstraat 36 Gerhardus Langelaar, Wilgenlaan 17 Wed. Joh. Lindeman, Eikenlaan 16 Christiaan Snippe, Venneperweg 448 Nicolaas Stork Aalsmeerderweg 812 Paulus Tol, Sloter- weg 691 Gerardus Tromp, Nieuwemeer- dijk 182 Teunis de Vlaming, Lijnderdijk 5 Antoon Vonk, Leeuwerikstraat 29 Klaas de Vries, Friedalaan 64 Martinus J. van der Wal, Hoofdweg 96 Koendere Zijlstra, IJweg 49 Martinus Schmidt, Nieuwemeerdijk 444 Petrus J. Wame- ling, Venneperweg 446 Hermanus van der Weerdt, Nieuwemeerdijk 263 Hen drik van Tuinen, Leeuwerikstraat 27 Jan A. Wessels, Manegelaan 10 Josephus Th. van der Wiedl. Vijfhuizerdijk 103 Willem J. de Wolff, Reigerstraat 35 Maggiel IJsselstijn, Sperwerstraat 8 Jan van den Berg, Nieuwemeerdijk 361 Johannes L. de Bock, Nieuwemeerdijk 462 Acilko de Boer, Huigsloterdijk 395 Klaziena D. Broekema, Eugènie Previnai- reweg 2 Everardus Dorresteijn, Vijfhui- zerweg 52 Antonie den Heeten. Venne perweg 869 Herman Hootsen, Kruisweg 327 Johannes Lindeman, Rustoordstraat 1 Maria C. Mank, Kruisweg 1087 Adrianus F. J. Princen, Kruisweg 578 Jacob Rietdijk, Schipholweg 13 Gijsje B. Splinter, Sloterweg 215 Cornelius M. A. Veluwen, Friedalaan 4 Wilhelmina C. Vermijn, Sloterweg 204 Hendrikus J. Visser, Leimuiderdijk 278 Melchior Waalwijk, Akerdijk 244 Annechien Welp Groote Poellaan 79 Petronella M. de Wit, Hoofdweg 121 Cornelia M. van der Zouwen, IJsweg 1107 Pieter van den Abeelen, Reigerstraat 34 Pieter Adriaan- se, Nieuwemeerdijk 402 Arie Bax, Rei gerstraat 9 Wilhelmus Bloemers, Schip holweg 83 Jacobus Bon, Sloterweg 549 Marinus Bonhof, Sloterweg 72 Chris tiaan van Druten, Nieuwermeerdijk 107 Albert van Dijk, Nieuwemeerdijk 130 Johannes Enthoven, Bennebroekerdijk 96. Vertrokken: Albert B. Dengerink, naar Tiel, Waterstraat 46 Renze Veen- dorp naar Haarlemmerliede c.a. Prins Hen drikkade 3 Willem Bakker, naar Zeist, Huis ter Heide, Dolderscheweg 22 Pie ter W. Pijpelink naar Nieuwer-Amstel, Handeweg 147 Peter Cohn, naar Naald wijk, Kerkstraat 21 Jannigje Pieters n. Amsterdam, Beethovenstraat 74 3 hoog H enri G. Vandenberghe, naar Parijs, 13 Rue Satérale St. Quen (Seine) Jabob P. Venema naar Amsterdam, 2e Gouds bloemdwarsstraat 8 2 hoog Wilhelmina J. Kandelaar naar Uithoorn, Drechtdijk 75 Aborensia H. Hagen naar Boskoop, Ju- lianastraat 8 Petronella A. van Rijn naar Amsterdam, Jac. van Lennepkade 211 Henricus J. M. Nieuwenhuiven naar Am sterdam, Jac. van Lennepkade 211 Jan J. C. van Rijn naar Haarlemmerliede c.a. Houtrakkerweg 19 Jannetje Nagel, naar Driebergen, van Oosthuijsenlaan 6 Liep man Kellerman, naar Amsterdam, Rusten burgerstraat 281, 3 hoog Hildegard Sel- zer, naar Duitschland Fany de Haas, naar Amsterdam, Uiterwaardenstraat 136 3 hoog Pieter Th. J. Poederbach, naar Amsterdam Schippersgracht 2. KATWIJK AAN DEN RIJN. FIETSEND TE WATER GEREDEN. Slachtoffer viel op een paal en werd zwaar gewond. De bloemist H. P. S., wonende Noordwij- kerweg, komt meerdere malen langs het Oegstgeesterkanaal naar huis en moet dan de brug die over een vaart ligt, passeeren. Deze brug is bovendien met één leuning. Hierover te fietsen is geen gemakkelijke taak. Toch deed S. zulks meermalen; ook Maandag, doch door nog onbekende oor zaak kon S. zich op de brug, die ook slechts \y, M. breed is, niet handhaven. Hij viel met de fiets eenige meters naar beneden, in het water en ongelukkigerwijze juist op een onder de waterspiegel afgebroken paal. De firma Taat uit Katwijk was daar te zelfder tijd aan het oefenen met de nieuwe reddingboot bestemd voor Ameland. De stuurman zag het ongeval gebeuren en in een minimum van tijd was men met de reddingboot bij de drenkeling, die stellig verdronken zou zijn als de boot daar niet geweest was. Hij is ten slotte met een auto thuis gebracht en direct onder geneeskun dige behandeling gesteld en is toen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, naar het St. Elisabethsgasthuis te Leiden vervoerd. Zijn toestand was vrij ernstig. SASSENHEIM. Zwemmen. Zaterdagavond behaalde de Sassenheimsche Zwem vereeniging haar eerste overwinning door in het Zuiderpark- zwembad te den Haag de Haagsche Zwem en Polo-club te kloppen met 20. Rust stand 00. Zwemclub. De S.Z.V. kwam in jaar vergadering bijeen. De secretaris opent de vergadering, waarna de nieuwbenoemde voorziter, de heer Kuylenburg, wordt ge ïnstalleerd. Daarna volgen notulen en jaar verslagen welke worden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezingen wordt de heer B. D. Kapteyn als secretaris herkozen, ter wijl als commissarissen worden gekozen de heeren C. J. de Bruyn en W. Boekee. Besloten wordt om op 14 Aug. a.s. een zwemfeest in het zwembad te organiseeren, zoo mogelijk met medewerking van enkele internationale zwemmers of zwemsters, terwijl voor de jaarlijksche zwemwedstrijd over 1500 meter een geschikte baan moet worden gezocht, in verband met de onge schiktheid van de Sassenheimervaart. Op 7 Augustus zal, behoudens toestem ming van de autoriteiten, een waterpolo- demonstratie met attractie worden gege ven in de Oost Haven. Hierna volgen rond vraag en sluiting. Woensdagavond kwart voor 8 wordt een wedstrijd gespeeld tegen „Poelmeer" in het Gem. Zwembad. WASSENAAR. Het zomerfeest. Het Zomerfèest dat a.s. Zaterdag van 310.30 uur en Zondag van 12 tot 3 en van 3.3011 uur in het R.-K. Vereenigingsgebouw wordt gehouden, zal naar het zich laat aanzien, alles overtref fen wat op dit gebied reeds eerder hier is geweest. Er is een keur van vermakelijk heden, waarvan wij o.a. noemen: een draai orgel waaraan men zelf zijn lievelings deuntje kan draaien, een Hoofd van Jut, vliegtuigsport, oliebollentent, schiettent, doolhof met attraties, Amerikaansche hoe pla, spijkerslaan, koekslaan, ballen gooien enz. enz De entrée is vrij. Het zal er beide da gen ongetwijfeld stampvol en erg gezellig zijn. Marschconcert. Maandagavond werd onder begunstiging van vrij goed weer door de Muziekvereeniging in de buurtschap Deijleroord en omgeving een marschcon cert gegeven. Te kwart over 7 werd bij de Lus een stoet geformeerd waar alle kinde ren werden voorzien van een vlag en een muts aangeboden door den heer van der Marei. Met „Excelsior" voorop werd on der de vroolijke tonen der muziek gemar cheerd langs de van Zuylén van Nijevelt- straat, de Zijllaan, Lange Kerkdam en via den Rijksstraatweg naar Deijleroord. Al daar werden de kinderen onthaald, waar zij een zakje versnaperingen, aangeboden door de firma Pel met welwillende medewerking van de firma te Nijenhuis alhier in ont vangst hadden te nemen, verder nog Parij- sche wafelen met ijs van de Lunchroom Sport en voorts een blazertje aangeboden door den heer van der Marei. Na een nummer muziek te hebben gege ven werd verder eeh rondgang door Deij leroord gemaakt, waarop terug werd ge marcheerd via den Rijksstraatweg naar Den Nieuwen Deijl, waar de kinderen op limo nade werden onthaald, en waar de leden van „Excelsior" niet werden vergeten. Hier werden nog een tweetal marschen gespeeld en sprak de voorzitter van de Buurtver- eeniging Deijleroord, de heer Fortuijn, een dankwoord, voor dit 5de marschconcert. Met het Wilhelmus werd deze geslaagde avond besloten. WARMOND. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Hogenboom hield de afdeeling Warmond van den Ned. R.K. Volksbond een algemeene vergadering in Hotel „de Stad Rome". Als afgevaardigde op de te houden studiedagen in Voorhout werd aan gewezen de heer J. Hogenboom, voorzit ter van den Volksbond. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeni ging een batig saldo te boeken had van ƒ126.68. Daar de penningmeester van de ziekenkas verhinderd was de vergadering bij te wonen, werd besloten het desbetref fend verslag aan te houden tot een volgen de vergadering. De voorzitter deelde mede, dat in de bestuursvergadering besloten was paal en perk te stellen aan het herhaalde verzuim door leden tot het bijwonen van verplichte vergaderingen. Geconstateerd is, dat er leden zijn, die al in geen 2 jaar een vergadering hebben bijgewoond. Hierom trent is de navolgende regeling vastgesteld. Zij die tweemaal zonder een wettige reden een vergadering verzuimen zal voor de derde maal een boete worden opgelegd van ƒ0.25, welk voorstel met algemeene stem men werd aangenomen. De heer Weyers bracht hierna een verslag uit met betrek king tot het beheer der financiën inzake het ontspanningslokaal. Medegedeeld werd, dat boeken en bescheiden zoowel door den R.K. Volksbond als den Chr. Besturenbond in orde was bevonden, zoodat de penning meester onder dankzegging werd gedéchar- geerd. De Kapelaan wees op het groote nut van het werkkamp in Egmond en spoorde de leden aan hiervoor krachtige propagan da te voeren. Na rondvraag sluiting. „Hulp in Nood" bracht 2.66 op. J?a /oiuü 's (WondS i/j uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein! GELU/DSS/GMAAL VERBODEH LEIDSCHENDAM. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar.Joh. Schrama Geertruida Nieuwenbroek, wonende Veenestraat 10 te Leidschendam, dat den lOen Augustus a.s. zijn vijftigjarige Echtvereeniging hoopt te herdenken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Beschaving in de Rijnstreek. Kanova ren op den ouden Rijn bemanning twee dames gekomen van elders op zoek naar natuurschoon Damsche bosch- jes de uitverkoren plaats tent opslaan in het bosch om rustig te kampeeren kwa jongens ontdekken de tent plagerijen toestand wordt onhoudbaar hulp der po litie. Kotren tijd genieten 't lieve le ventje begint opnieuw vertrek logee- ren in hotel beschaving in de Rijnstreek. Twee ongelukken door bandepecht. Langs den Westkanaalweg tegenover de Galgmachine is gistermiddag de motorrij der C. v. D. uit Rotterdam geslipt, door dat de achterband van zijn rijwiel langzaam leegliep. De duorijder J. v. E. eveneens uit Rotterdam, viel van de motor, bekwam ver schillende verwondingen en brak boven dien een sleutelbeen. Dr. W. verleende het slachtoffer de eerste hulp. Daarna werd de patiënt per ziekenauto van garage Vrees wijk naar het Ziekenhuis aan den Berg weg te Rotterdam overgebracht. De 20-jarige slagersknecht L. Klippel uit Rotterdam, reed op zijn racefiets met vrij groote snelheid op den Rijksstraatweg onder Alphen aan den Rijn, toen plotseling de band van zijn voorwiel afliep. Het rij wiel slipte en de jongeman reed in volle vaart tegen een boom op. Hij werd in be- wusteloozen toestand opgenomen. Twee me dici, die de eerste hulp verleenden, consta teerden een bedenkelijke beenbreuk en an dere wonden. Na voorloopig verbonden te zijn, is K. naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam overgebracht. Het rijwiel was totaal vernield. .Uit de rails. Gisteren zijn op het ran geerterrein nabjj het station twee goede renwagens gederailleerd. De onwilligen werden door materieel van Werkspoor te Utrecht weer spoedig op het rechte pad ge bracht. Het verkeer ondervond geen stag natie. AARLANDERVEEN. Plechtige H. Mis. A.s. Zondag staat de Aarlanderveensche parochianen een ver rassing te wachten. Door den weleerwaar den Heer L. Kortekaas, die 4 Juli zijn eer ste plechtige H. Mis heeft opgedragen te Soest, zal hier als oud-parochiaan een plech tige H. Mis worden opgedragen. De jonge priester deed zijn studieën te Utrecht, ver volgens te Uden-Helvort-Teteringen, al waar hij wegens gezondheidsreden zijn stu die moest onderbreken. Daarna werd hij onder de wapenen geroepen te Amersfoort, waarna hij zijn roeping volgde te Soissons (Frankrijk), waar hij 29 Juni de H. Pries terwijding ontving in de Kathedraal aldaar. Het zal velen onder zijn vroegere plaats- genooten een genoegen doen den jongen priester aan het altaar te zien in zijn oude parochie. De neomist is benoemd tot pa stoor te Thernu (Frankrijk), waar hij de zorg van drie parochies op zich geladen ziet. Moge God hem, na zijn lange voorbe reiding de kracht geven, de taak welke hem op de schouders is gelegd te volbren gen. NIEUWKOOP. Kruisvaart. Op het platteland heerscht bij de ouderen een algemeene bezorgheid voor de toekomst van de jongeren. Telkens en telkens hoort men de klacht, wat moet er van hen terecht komen. De fiets onttrekt hen aan het toezicht der ouders. Dg flirt langs onze wegen, de café's met hun lok kende muziek, het dansen, de werkloosheid brachten een slapte, een sloomheid en in zinking, waar levenlust, veerkracht en ka- rakteradel konden en behoorden aanwezig te zijn. Wat al middelen zijn niet bedacht en be proefd om de Nieuwkoopsche jongeren uit dien hang los te maken; een oogenblik pakten ze, doch blijvend wisten zij niet te boeien. De Kruisvaart is de vorm van het nieuwe en moderne jeugdwerk, dat is aangepast aan en spreekt tot de fantasie van den jon gen. Naast de motieven van den dag weet men op aantrekkelijke wijze te benutten motieven, die ontleend zijn aan middel- eeuwsche ridder-romantiek met gebruik making van de namen, gebruiken en klee ding. De zij het nog korte ervaring elders wijst uit, dat de psyche, de ziel van den jongen daarmede juist is aangevoeld, dat daarin de grondslag ligt om blijvend zijn geest te richten op- en geestdriftig te stem men voor hooger idealen, de idealen van de Katholieke actie, waarin de jongen zal te rugvinden den adel van het gemoed de energie van den wil, de hem aangeboren levenslust en levensdurf. Zondag is, na een gedegen voorbereiding, in onze paroche officieel opgericht een co hort van de Kruisvaart, bestaande uit 3 bans van ongeveer 8 jongens en hebben zij allen voor hun directeur en herauten op de vlag van het cohort plechtig den eed ge zworen van trouw op de wet van de Kruis vaart. Het was begrijpelijk, dat de Directeur, Pastoor Blom geestdriftig gestemd was en daaraan ook uiting gaf in zijn toespraak. Zijn Eerw. hield zeer bizonder de jongens voor oogen de twee grondslagen van de wet, de reinheid en spaarzaamheid, eerste om de vele en groote gevaren, waarmede ons dorp bedreigd wordt door het vreem- delingenbezoek aan onze plassen en ten tweede om de verkwisting, welke zooveel voorkomt in 't rooken van sigaretten, het snoepen en het doen van andere noodelooze uitgaven. Met een kort Lof, waarin alle aanwezi gen meezongen, werd de plechtigheid be sloten. Onder die aanwezigen zagen wij een groot aantal Kruisvaart- en Graalleden van elders, o.a. kapelaan Stet uit Noorden met zijn jongens en kapelaan de Lange uit Bodegraven met zijn pracht-jeugdorganisa tie, welke op het tournierveld in de open lucht zou opvoeren het spel „Offensief" van Jac. Schreurs M.S.C. Helaas kon deze opvoering ten gevolge van het ongunstige weder geen doorgang hebben. Dit is uitgesteld tot een volgenden Zondag, indien het weder het alsdan toe laat. Voetbalwedstrijden. In 't begin van de eerste helft van den wedstrijd tusschen de Nieuwkoop-junioren en de A.R.C.-junioren ging de strijd gelijk op. Van beide partijen kwamen eenige goede aanvallen, doch het schot bij Nieuwkoop ontbrak. Na ruim een kwartier spelen gelukte het aan de gasten het eerste doelpunt te scoren (01). Tot de rust kwam er geen verande ring. in de stand. Na de thee kreeg Nieuwkoop het voor deel van den wind, waarvan ze gebruik maakte door sterk op te dringen. Herhaal delijk kwamen krachtige schoten op 't A.R. C.-doel, maar voorloopig hield de verdedi ging stand. Door een snelle uitval van de A.R.C. Voorhoede gelukte het hun de bal voor de tweede maal in de touwen te knal len, maar het doelpunt werd wegens bui ten geannuleerd. Ongeveer 15 minuten voor het einde wist midvoor Ahles den gelijk maker te scoren. (11). Door dit succes steeg de spannig bij Nieuwkoop aanmerke lijk. De verdediging van Nieuwkoop was er nu goed in en deze zette de voorhoede goed aan het werk met het gevolg dat het we derom midvoor Ahles gelukte het doel niet een linksche schuiver te doorboren. (21). De thuisclub werd hierdoor zoo aangemoe digd en speelde toen alles op alles waar door het rechtsbinnen Schellipgerhout ge lukte een voorzet van links in een doelpunt om te zetten. (31). Na eenig heen en weer trappen kwam het einde. Scheidsrechter was de heer de Jong. Voor den wedstrijd Nieuwkoop I A.R.C. II kwam Nieuwkoop met een ver schrikkelijk gehavend elftal het veld op, namelijk met niet minder dan 7 invallers, waaronder 2 junioren. Dat ze het tegen de zeer goed spelende Alphenaren niet kon den bolwerken, was dus niet te verwonde ren. De rust kwam dan ook met een 70 voorsprong voor de gasten. Na de rust kreeg Nieuwkoop het voordeel van den wind. Hierdoor kon de verdediging van Nieuwkoop wat meer opdringen, zoodat A. R.C. nu slechts tweemaal kon scoren. Het gelukte aan de Nieuwkoopsche junior Se- gaar nog de eer van zijn ploeg te redden door een schot in de hoek. Nieuwkoop ver loor verdiend met 9—1. De scheidsrechter de heer Hilligers uit Woerden leidde goed.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12