MAANDAG 26 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 De Europeesche Roei- kampioenschappen Groote deelneming verwacht Belangrijke congres- voorstellen Nu de Europeesche roeikampioenschap- pen over enkele weken op de Boschbaan te Amsterdam zullen worden gehouden, heb ben wij den secretaris van den Nederland- schen Roeibond, den heer W. Jonge jan, eens gevraagd hoe het met de organisatie van en de belangstelling voor deze wed strijden, welke Vrijdag 13, Zaterdag 14, en Zondag 15 Augustus plaats vinden, is gesteld. De heer Jongejan was zeer optimis tisch gestemd ten aanzien van de deel neming der verschillende landen. Ik verwacht, aldus de Roeibondsecretaris, inschrijvingegn uit Oostenrijk, Honga rije, Tsjecho Slowakije, Joegoslavië, Duitschland, Zwitserland, België, Frank rijk, Italië, Denemarken, Polen en dan natuurlijk uit Nederland. Spanje zal wel niet komen. Uit de opsomming van deze landen blijkt duidelijk, dat deze Europeesche kampioen schappen sterk bezet zullen zijn. Maar welk een verschil met de Europeesche kampioen schappen, welke in 1921 ook t> Amsterdam werden gehouden. Toen vonden de wed strijden op den Amstel plaats en slechts acht landen namen deel. Ook het aantal nummers was nog niet zoo groot, immers de vier zonder stuurman en de twee met stuurman kwamen toen nog niet op het programma voor. „Komt Nederland in alle nummers uit?"*- „Op het oogenblik heeft het Roeibonds- bestuur daarover nog geen beslissing geno men, doch ik kan wel zeggen, dat ons land in zes van de zeven nummers vertegen woordigd zal zijn, in de double scull n.l. niet. Het is jammer, doch voor dit nummer is er op het oogenblik geen materiaal in Nederland, aanwezig. Na de wedstrijden van Nereus is er hard aangepakt en de kampioenschappen zullen moeten leeren dat een vooruitgang te constateeren valt en ook daarna zal er door het Roeibondsbe- stuur, de roeiers, de vereenigingen en de ioaches stevig worden doorgewerkt, opdat ons land zoo sterk mogelijk zal kunnen uitkomen. De organisatie zal, aldus ver volgde de heer Jongejan, eerst definitief kunnen worden vastgesteld als de inschrij vingen volledig bekend zijn. Het congres op 11 Augustus zal eerst beslissen of er vijf ploegen, dan wel vier ploegen in de finale naast elkaar zullen roeien. Indien het systeem van de Olympische wedstrij den van Berlijn zal worden gevolgd en dus een ploeg tweemaal kan verliezen en eerst daarna definitief is uitgeschakeld, dan zal een dergelijke methode vier wedstrijdda gen vorderen. Overigens, het programma voor den laatsten dag staat reeds vast. Op Zondag 15 Augustus zal de eerste eind strijd om 2 uur geroeid worden en dan verder om het half uur een finale. De volg orde van de nummers zal zijn: vier met stuurman, twee zonder stuurman» skiff, twee met stuurman, vier zonder stuurman, double scull, en achten." „Hebt u iets van het F. I. S. A.-bestuur vernomen omtrent de accomodatie van de nieuwe Boschbaan?" Vanzelfsprekend moet de F. I. S. A. de baan goedkeuren, alvorens dit .lichaam haar toestemming geeft om de Europee sche kampioenschappen er op te organi- seeren. Reeds geruimen tijd geleden heb ben de internationale bestuurders alle tee- keningen en foto's van de baan en de ver dere accomodatie ontvangen, welk mate riaal werd aangevuld met een groot aan tal inlichtingen. De nieuwe Boschbaan is schitterend gebouwd er. de F. I. S. A. kon zonder eenige aarzeling haar goedkeuring verleenen. Nergens op de wereld bestaat een der gelijke rechte baan met zoo een schitteren de accomodatie, plus nog de mogelijkheid van het volgen. Alleen Zwitserland heeft met de Rothsee nog iets aparts, nl. het volgen van de wed strijden door middel van een trein. Maar onze buitenlandsche gasten zullen te Am sterdam wel zeer verwonderd kijken dat over de volle 2000 meter auto's en fietsers de races zullen kunnen volgen, terwijl er bovendien nog voor duizenden gelegen heid is, hetzij op de tribune, hetzij op den oever, op voortreffelijke wijze, mede door de luidsprekersinstallatie op de hoogte te blijven en de wedstrijden tot in alle bijzon derheden te aanschouwen." „Zullen er op het congres nog belang rijke voorstellen behandeld worden?", vroegen wij tenslotte. „Zooals ik reeds zeide zal het congres zich bezig houden met het systeem, volgens hetwelk de wedstrijden zullen worden ver- roeid, terwijl op dien dag ook de loting zal plaats vinden. Dan zal het land worden aangewezen, waar in 1938 de Europeesche kampioenschappen zullen worden gehou den, en het Nederlandsche voorstel zal ook wel in de algemeene belangstelling staan. Wij stellen nl. voor de vergoeding bij de Europeesche kampioenschappen af te schaf fen. Bij deze wedstrijden wordt aan elk land een zeker bedrag in de kosten terug betaald, uitgerekend per kilometer, per roeier en per boot. In totaal is dit bedrag zeer aanzienlijk. Daar Nederland in de eerstvolgende vijftien jaar geen Europee sche kampioenschappen behoeft te organi- seeren, is het voorstel van den Roeibond dus zeer redelijk, omdat men niet uit eigen be lang spreekt, maar ten behoeve van die landen, die in de eerstvolgende jaren deze wedstrijden zullen organiseeren. Duitschland komt met het zeer belang wekkende voorstel om Europeesche kam pioenschappen voor dames uit te schrijven en wel voor vierriemsgieken met sculls. De F. I. S. A. zal zich in verband met dit voor stel natuurlijk ook principieel ten aanzien van het damesroeien hebben uit te spre ken. De Vereenigde Staten willen verder voor de Europeesche en de Olympische kampioenschappen de twee met stuur man afschaffen en daarvoor de de plaats stellen het nummer lichte vier voor roeiers tot 65 kg. En voorts wen- schen de Amerikanen de Europeesche kampioenschappen af te schaffen en daarvoor in de plaats te nemen wereld kampioenschappen om de twee jaren tusschen de Olympische Spelen in, te organiseeren. Van Amerikaansche zijde voert men aan, dat de overzeesche landen practisch nim mer in de gelegenheid zijn, aan de Euro peesche kampioenschappen deel te nemen, zoodat vergelijking van krachten niet mo gelijk is. De Vereenigde Staten zouden dan gaarne zien, dat voor de eerste maal deze wereldkampioenschappen in Princetown worden georganiseerd. Verder heeft Ame rika nog enkele technische voorstellen in gediend. Men zou gaarne zien, dat niet meer dan 4 ploegen tegelijk gestart wor den. Belangwekkend is ook het voorstel van die zijde de baanbreedte per ploeg van 12 op 15 meter te brengen en voorts vraagt men indiening van het starten met schot en niet langer meer met de vlag, zooals tot nu toe gewoonte was." ZEILEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN ROTTERDAMSCHE ZEILVEREENIGING De Rotterdamsche Zeilvereeniging heeft Zaterdag haar jubileum-wedstrijden inge zet met uitstekend weer ongeacht de en kele regenbuien, die over den Kralingsche Plassen vielen. De uitslagen luiden: Groepswedstrijden: Rott. Zeilvereeniging (C. van Muyden, H. Schrijver, H. H. Jans sen) 11,1 punt wint van Hillegersberg (G. van Luyn, W. F. Leemans, C. Loos Jr.) 9 pnt. Eindstrijd: Rott. Zeilvereeniging 14,1 pnt. wint van Royal Yachting Club de Belgique (Alb. Huybrechts, Leon Huybrechts, Jac. Rens) 7 pnt. N.N. 16 kwadraatmeters: 1. Ideaal, st. H. Molenaar (K.Z.C.); 2. Bum, st. G. R. van Kersen (R.Z.V.); 3. Kwaje Hoek, st. K. L. v. d. Horst (Loosdrecht)4. Johnny, st. A. Mastenbroek (V.Z.O.D.); 5. Spes, st. B. Me sander (R.Z.V.). Regenbogen: 1. Seanden, st. L. de Wit (De Kaag); 2. Maas, st. G. A. S. Jongeneel (De Maas); 3. Annie, stvr. mej. A. van Nieuwenhuyzen (De Leede). Sharpies A: 1. Albert, st. Leon Huy brechts (R.Y.C.B.); 2. Astrid, st. Alb. Huy brechts (R.Y.C.B.); 3. Ronny n, st. Fr. Overmans (R.Z.V.); 4. Strik Strak, st. G. van Luyn (Aegir). Vrijbuiters: 1. Jet II, st. H. Wester (Braassemermeer)2. Kaper, st. H. P. de Wit (R.Z.V.). Twaalfvoetsjollen A: 1. Pinokkio, st. J. Braunberger (R.Z.V.); 2. Nelly V. st. H. F. van 't Hoogerhuys (R.Z.V.); 3. d'Artagnan, st. W. v. d. Valk Jr. (R.Z.V.); 4. Snowball II. st. D. J. van Brummelen (R.Z.V.); 5. Marionet, st. R. Venema (H.J.C.); 6. Wa terbaby, st. G. Key-Jr., (De Kaag). Pampusklasse: 1. Steur, st. L. v. d. Steur (De Kaag; 2. Fuut, st. A. C. Moor (Z.V.K.). Twaalfvoetsjollen B: 1. Kruimeltje, st. N. A. de Jocheere (Loosdrecht); 2. Weetiekep, Bt. J. van Dijk (Dordt); 3. Kabouter, st.vr. Henny Sewing (R.W.R.): 4. Hotsie Totsie, st. mej. N. van Dieten (De Kaag). B.M.-klasse B: 1. Albino, st. E. A. Snoek (Z.V.H.); 2. Eendracht, st. Th. Bandell (K. Z.C.); 3. Tasman, st. J. J. K. Enthoven (Loosdrecht) B.M.-klasse A: 1. Swallow, st. W. v. d. Velde (K.Z.C.); 2. Marjorie, st. J. Rietveld (V.Z.O.D.); 3. Spirit, st. J. van Veen (V. Z.O.D.); Sharpies B: 1. Roy, st. C. G. Vink (Loos drecht); 2. Bonaventura, st. H. Brand (Ae gir); 3. Pieternel st. A. v. d. Heyden (R.Z. V.); 4. Raket, st. W. F. Leemans (Aegir). Olympiajollen: 1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong (R.Z.V.); 2. Glipper, st. D. Kagchelland (R.Z.V.); 3. My Hobby, st. J. Dijkers (Aegir); 4. Dippy, st. P. J. J. Huy- bers (Aegir). De wedstrijden van gisteren. Het weer was gisteren nogal druilerig: er hingen dreigende regenwolken over den plas en in den middag zijn er ook fiksche •buitjes neergekomen. Men heeft zich ech ter niet laten ontmoedigen en van 't Hoo- gerhuis c.s. hebben alle eer gehad van hun voortreffelijke organisatie, die klopte als een bus. De wind liet betrekkelijk weinig te wen- schen over: een harde bries uit dezelfde richting als Zaterdag, zoodat de driehoeks- baan ook onveranderd gehandhaafd bleef. Op de mooie lange kruisbaan is weer heel wat geavontuurd om tenslotte aan het eind van dit rak terecht te komen bij het be roemde punt vóór de Rotterdamsche zeil vereeniging: boei a, de plaats waar de wind zoo verraderlijk over de boomen valt. Een paar bakboord-stuurboord-kwesties waren natuurlijk het resultaat en zelfs Oly, die op de protestenlijst principieel niet voorkomt, liet het thans niet over zijn kan gaan. 's Middags dreigde deregen nog spelbre ker te worden, maar het is gelukkig niet zoo ver gekomen, zoodat de wedstrijden in goede orde hun besluit hebben gekregen. Maar een waterpartij is het toch geworden. Het protest van Zaterdag tegen van Ker sen in de N.N. 16 M2 klasse is toegewezen, zoodat de Bum is uitgesloten. De uitslagen van Zondag zijn: Groepswedstrijden 12 voetsjollen: Zaanl. Zeilver.' (G. van Lijnen Noomen, G. Lands man en E. G. van der Stadt) 14.1 pnt., wint van de Rott. Zeilvereen. (J. N. Karreman, J. W. van den Berg Jr. en W. van der Valk Jr.) 7 pnt. Eindstrijd: Zaanl. Zeilver. 15.1 pnt. wint van de Haarl. Jachtclub (H. Evers, H. van Suylekom en R. Venema) 5 pnt. N.N. 16 kwadraatmeters: morgenrace: 1. Ideaal, st. H. Molenaar (K.Z.G.); 2. J. Hu- lik (Loosdrecht); 3. Snip, st. F. Leeuwis (V.Z.O.D.); 4. Twirke, st. F. Oly (R.Z.V.). Middagrace: 1. Ideaal; 2. Snip; 3. Spes, st. B. Mesander (R.Z.V.); 4. Johnny, st. A. Mastenbroek (V.Z.O.D.). Regenbogen: morgenrace: 1. Saenden, st. L. de Wit (de Kaag); 2. Phecda, st. G. Deich- mann (R.Z.V.); 3. Maas, st. G. A. S. Jonge neel (de Maas). Middagrace: 1. Saenden; 2. Maas, st. H. de Goederen (R.Z.V.); 3. Maas, (de Maas). Sharpies a: morgenrace: 1. Albert, st. Leon Huybrechts (R.IJ.C.B.); 2. Ronny II, st. F. Overmans (R.Z.V.); 3. Astrid, st. Alb. Huybrechts (R.IJ.C.B.). Middagrace: 1. Al- bert; 2. Stormy Weather, st. C. Aerts (V.Z. O.D.); 3. Astrid. Vrijbuiters: morgenrace: 1. Jet n, st. H Wester (Brasemermeer); 2. Kaper, st. A. P. de Wit (R.Z.V.). Middagrace: 1. Jet II; 2. Kaper. Twaafvoetsjollen a: morgenrace: 1. Snow- bal H, st. D. J. van Brummelen (R.Z.V.); 2. Ideaal, st. J. N. Karreman (R.Z.V.); 3. Mikie, st. G. van Lynen Noomen (Z.Z.V.): 4. Spirit, st. W. Daniels (Aegir); 5. Hans, st. A. H. van Vliet (de Kaag). Middagracs: 1. Mikie; 2. Marionet, st. R. Venema (H.J.C.); 3. Hans, st. v. Vliet (de Kaag); 4. Spirit; 5. Henny, st. T. J. M. Touw (Loosdrecht). Pampusklasse: morgenrace: 1. Steur, st. L. van der Steur (de Kaag); 2. Windveer, st. L. van Essen (de Kaag). Middagrace: 1. Fuut, st. A. C. Moor (Z.V.K.); 2. Windveer. Twaalfvoetsjollen b: morgenrace: 1. Wee tiekep, st J. van Dijk (Dordt); 2. Kabouter, sta Henny Sewing (R.Z.V.); 3. Meerkoet, st. mej. L. Sieverts (de Leede). Middagrace: I. Phoenix, st. J. van 't Oever (R.Z.V.); 2. Meerkoet; 3. Kruimeltje, st. N. H. de Jon- cheere (Loosdrecht). B.M.-klasse B: Morgenrace: 1. Libel, st. H. Uylenbroek (Aegir); 2. Albino, st. H. Snoek (Z.V.H.); 3. Eendracht, st. Th. Ban dell (K.Z.C.). Middagrace: 1. Libel; 2 Tas man, st. J."J. K. Enthoven (Loosdrecht); 3. Eendracht. B.M.-klasse A: morgenrace: 1. Swollow, st. A. den Outer (K.Z.C.); 2. Spirit, st J. van Veen (V.Z.O.D.); 3. Comet, st. J. Hof land (Aegir). Middagrace: 1. Spiric, 2. Swollow; 3. Raket, st. B. J. J. van Kesceren (K.Z.C.). Sharpies D: morgenrace: 1. Raket, st. W. F. Leemans (Aegir); 2. Roy, st. C. G. Vinx (Loosdrecht); 3. Ronny III st. H. Overmans (Z.V.H.); 4. Pieternel, st. H. van de Hey den (R.Z.V.). Middagrace: 1. Roy; 2. Raket; 3 Pieternel; 4. Ronny III. Olympiajollen: morgenrace: 1. Dippy, st. P. J. J. Huybers (Aegir); 2. Glipper, st. D. Kagchelland (R.Z.V.); 3. Zomerweelde, st. Koos de Jong R.Z.V.); 4. My Hobby, st. J. Dijkers (Aegir); 5. Little Jack, st. J. Bar- zilay Jr. (R.Z.V.). Middagrace: 1. Daphnia, st. B. Ie Roy (de Kaag); 2. Zomerweelde; 3. Little Jack; 4. Goesting, st. W. Ritman (de Kaag); 5. Dippv ZWEMMEN HET Y WINT DEN HAUSERBEKER. Verregende wedstrijden in het Amstelparkbad. Op de Boschbaan te Amsterdam wer den Zaterdagmiddag zwemwedstrijden door de zwemvereeniging De Dolfijn om den Hauserbeker georganiseerd. De uitslag van de 3 x 2 K.M. estafette was: 1. H.P.C. 1 uur 36 min. 54 3/5 sec., 2. HET IJ (winnaar van het vorige jaar) 1 uur 38 min. 7 4/5 sec., 3. A.Z. 1870 1 uur 41 min. 33 3/5 sec., 4. Brugsche zwemver eeniging 1 uur 46 min. 20 4/5 sec., 5. D.J.K. 1 uur 46 min. 28 3/5 sec., 6. V.Z.V. 1 uur 47 min. 21 2/5 sec., 7. De Dolfijn 1 uur 47 min. 44 2/5 sec., 8. U.Z.C. 1 uur 52 min. 23 sec. De waterpolowedstrijd tusschen een Nederlandsch zevental en een Gentsch- Brugsche combinatie werd met 7O door onze landgenooten gewonnen. Door gistermiddag in het Amstelpark bad alle overige estafette-nummers van de voortgezette wedstrijden om den J. P. Hauserbeker te winnen, heeft de zwem vereeniging „Het Y" wederom voor een jaar beslag weten te leggen op dezen eeuwigdurenden wisselbeker. De Brug sche zwemvereeniging uit België werd tweede, terwijl H.P.C., D.J.K. en de Dol fijn gezamenlijk de derde plaats bezetten. Het weer was nog slechter dan tijdens de Zaterdag gehouden 3x2 K.M. esta fette op de Boschbaan en rijkelijk kwam de eene bui na de andere op de weinige toeschouwers neer. Dit was zeer jammer, want ook gisteren was het programma zeer aantrekkelijk. De uitslagen luiden: Om den Hauserbeker: 4 x 200 meter estafette borstcrawl: 1. Het Y (Moole- naar, Maier, van Aelst en Geerlings) 10 min. 16 sec.; 2. Dolfijn 11 min. 15 3/5 sec., 3. Brugsche Zwemvereeniging 11 min. 47 sec. 3 x 100 meter wisselslag estafette: 1. Het Y (Metman, Bronsveld en Moolenaar) 3 min. 43 2/5 sec., 2. D.J.K. 3 min. 44 1/5 sec., 3. Zwemlust 4 min. 1 2/5 sec. 10 x 100 meter estafette borstcrawl: 1. Het Y, 12 min. 10 4/5 sec., winnaar Hau serbeker Het Y met 26 punten; 2. Brug sche Zwemvereeniging 8 punten, 3. 4. en 5. Dolfijn, H.P.C. en D.J.K. ieder 7 punten. 100 meter rugslag dames: 1. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 17 2/5 sec., 2. Ida van Feggelen (Het Y) 1 min. 19 3/5 sec., 3. C. Kint (Dameszwemver. Rotterdam) 1 min. 20 1/5 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Ali Stijl (A.D.Z.) 1 min. 10 1/5 sec., 2. Tini Wagner (Het Y) 1 min. 12 2/5 sec., 3. mej. Sweres (H.D.Z.) 1 min. 15 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 10 3/5 sec., 2. Jopie Stroomberg (Het Y) 3 min. 15 4/5 sec., 3. mej. C. Klijnoot (Dames Zwemver. Rotterdam) 3 min. 17 2/5 sec. 5 x 50 meter estafette borstcrawl dames: 1. A.D.Z. (Siewertsen, Huesken, van Voorst, Stijl en Senff) 2 min. 50 2/5 sec., 2. Dames Zwemver. Rotterdam 2 min. 54 1/5 sec., 3. Inter Nos 3 min. 4 3/5 sec. Schoonspringen: 1. Lotgering (Het Y) 64,17 punten, 2. Denneboom (A.Z.) 62,45 punten. Waterpolo: DolfijnBelgische combi natie 23 (rust 13). WATERPOLO POLO-TOURNOOI TE OUDEWETERING. De Zijl wint van L.Z.C. en Z.I.A.N. Gistermiddag heeft in het zwembad te Oudewetering het aangekondigde tour- nooi plaats gevonden, waaraan werd deel genomen door de vereenigingen Zian uit den Haag, LZC en de Zijl uit Leiden en AZC uit Alphen aan den Rijn. Een half uur-voor den aangegeven tijd begon het te regenen en onmeedoogenloos is het blijven regenen. De belangstelling van dë zijde van het publiek bleef dan ook tot een minimum beperkt. Behalve een aantal supporters der deelnemende vereenigingen waren slechts enkele tientallen toeschouwers aanwezig, terwijl er enkele honderden verwacht waren. Te ongeveer half vier werd begonnen met de Zijl-—LZC. Nadat Teegelaar voor LZC de score geopend had kwam de Zijl in de meerderheid en door Geeve werd het voor de rust 31. Na de hervatting werd het spoedig 51 door doelpunten van Kraaienbrink en Geeve. Weliswaar scoorde Teegelaar nog eenmaal tegen, doch de Zijl bleef domineeren en door Kraaienbrink en door van Egmond werd het 7—2. In de eerste ronde speelde vervolgens Zian tegen AZC. De Alphenaren konden er aanvankelijk slecht inkomen en door Poot werd het voor de rust 30 voor Zian'. In de tweede helft duurde het over wicht van Zian aanvankelijk voort en door Boogaart werd het 50. AZC zette zich nu schrap en door Raaphorst en Jon- geleen werden drie tegenpunten ge scoord. Intusschen vond ook Zian nog eenmaal het net en de eindstand werd al- zoo 63 voor Zian. Deze beide wedstrijden werden uitste kend geleid door den heer v. Loeven. Om den beker moesten nu kampen de Zijl tegen Zian, zulks onder leiding van den heer van der Velden. In dezen wed strijd is de spanning er tot den laatsten minuut ingebleven en bleef het onzeker wie de zege zou behalen. Voor de rust werd het 32 voor Zian, dat tweemaal de voorsprong van de Zijl door van Egmond verkregen door tegen punten van Boogaart, teniet deed, terwijl Poot er 32 van maakte. Na de hervat ting maakte Boogaart met een schitteren den doorslagbal 42, doch daarna kwam de Zijl hevig opzetten en Geeve en Lut namen -ieder een doelpunt voor hun reke ning. Vlak voor het einde kon Geeve nog maals het net vinden en gaf daarmede zijn club de overwinning. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter van de Brasem, dr. van der Bijl, onder een toepasselijk woord uitge reikt en bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen in het Paviljoen, alwaar een goede Band voor een opgewekte stemming zorg droeg. De prijzen bestonden uit een beker en een lauwertak, terwijl LZC en AZC na loting den derden en vierden prijs, be staande uit medailles, verwierven. LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER. EngelandVer. Staten 11. Ruim 12.000 toeschouwers waren Zater dagmiddag op het centre-court van Wim bledon aanwezig bij de eerste twee en kelspelen in de Challenge Round om den Davisbeker tusschen Engeland en de Ver eenigde Staten. Zooals te verwachten was won Austin van Parker, terwijl Budge den jongen Engelschman Hare versloeg, zoodat de stand na den eersten dag 11 is. De overwinning van Austin was volko men regelmatig. De Engelschman had niet veel moeite met Parker. Dit kan niet worden gezegd van de zege van Budge op Hare, althans wat de eerste set betreft. Budge moest zich-hierin geheel geven en het zag er aanvankelijk werkelijk naar uit, of Hare den officieuzen wereldkam pioen de eerste set afhandig zou maken, maar Budge bleek nog juist genoeg in petto te hebben om den Engelschman te verslaan. In de eerste twee sets van de partij AustinParker had de Amerikaan niets in te brengen. Austin speelde zijn gebrui kelijk, klassiek spel, waartegen Parker vrijwel niets kon uitrichten. In de derde set evenwel zette de Amerikaansche spe ler alles op alles om de dreigende neder laag te ontgaan. Steeds weer probeerde hij aan het net te komen, maar de schit terende backhand van Austin verijdelde deze pogingen. Met harde, zuivere back handdrives passeerde de Engelsche kam pioen zijn tegenstander herhaaldelijk, zoodat Parker als het ware aan de base line werd vastgenageld. Het werd wel een spannende strijd met zeer fraai spel, maar Austin bleef in de meerderheid en hij zorgde tenslotte voor een Engelschen 10 voorsprong door een 63, 62, 75 zege. Budge kreeg het in zijn eerste set tegen Hare verre van gemakkelijk. De jonge Engelsche speler trok dadelijk van leer, won zijn service, kwam op 40, en ging steeds beter spelen. Zijn vollies en servi ces waren uitstekend, hij speelde met een geestdrift en een élan, waarvan Budge stond te kijken en de Amerikaan had dan ook de grootste moeite, om het juiste te genspel te vinden. Hare viel voortdurend aan, kwam op 31, werd toen door een aantal prachtige slagen van Budge gepas seerd, nam na 44 weer de leiding en had bij den stand 54 nog slechts twee punten noodig om de game en daarmede de eerste set te winnen, toen de Ameri kaan het gevaar inzag. Budge kwam met een aantal overmachtige canonballs los. Zijn enorme backhanddrives waren den Engelschman te machtig en spoedig was het weer 66. Hare gaf het echter niet op. Hij gaf uitstekend partij, haalde moei lijke en soms onhoudbare ballen, maakte zijn slagen goed af en bezorgde Budge vele moeilijkheden. De Wimbledon kam pioen moest werkelijk al zijn talenten ten toon spreiden om het niet tegen Hare te moeten afleggen. Het werd 1313, maar toen kwam de reserve van Budge voor den dag. Hij verhoogde het tempo, met niet te volgen snelheid suisden zijn drives langs de lijnen, langs Hare. Zijn back hand was weer het machtigste wapen en met 1513 wist hij tenslotte toch nog te winnen. Hare had een ovatie van het pu bliek voor zijn werkelijk schitterend spel in ontvangst te nemen. Het bleek echter spoedig, dat de En gelschman meteen al zijn kruit verschoten had. Budge had in de volgende sets niet de minste moeite met Hare, die thans een schaduw was van de Hare uit de eerste set. Budge bracht de partijen op gelijken voet met een 1513, 61, 62 zege. Maandag a.s. zal het dubbelspel tus schen Tuckey en Wilde eenerzijds en Budge en Mako anderzijds worden ge speeld, waaruit ongetwijfeld het tweede punt voor de Vereenigde Staten zal ont staan. Engeland zal den Davisbeker zeker niet met succes kunnen verdedigen, dit mag dan wel het geval geweest zijn tijdens de laatste jaren, toen Perry de gelederen nog versterkte, maar thans is dit niet meer zoo.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5