MAANDAG 26 JULI 1937 DE LElüSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KERMES SE D'ETé. Voor het Mannelijk Jeugdwerk. Heden laatste avond der Kermis ten bate van de geheele mannelijke jeugd. Komt al len.' Zondagnacht 1.30 uur. Zoo juist zijn wij klaar gekomen met de berekening, van de opbrengst van den Zon dagavond, en tegelijkertijd hebben wij de balans opgemaakt over de drie voorbije da gen en deze vergeleken met voorgaande jaren. Of wij tevreden zijn, vraagt U? Wij zouden U het best kunnen antwoor den met ja en neen. Als wij met het niet bijzonder fraaie weer der laatste dagen rekening houden, hebben wij niet te klagen en was vooral Zaterdag en Zondag heel goed. Er was veel publiek, er heerschte een kermisstemming en alle vermakelijkheden liepen best. Maar de bezoekers, die wij intusschen zeer dank baar zijn, waren hoofdzakelijk „vlottende bevGlking". Wij hebben nog zoo weinig van onze eigen menschen, onze eigen parochia nen gezien en U duidt het ons toch niet kwalijk, dat vooral op dezen onze hoop voor het algeheele welslagen gevestigd is. Of was U al van plan om vanavond te komen? Tot degenen, die om welke reden ook tot dusver nog verzuimd hebben onze kermis te bezoeken, zeggen wij dan nog eens: Bezoekt allen de Kerm:s op de speelplaats der R. K. Jongensschool Haarlemmerstraat 240, ingang Groene Poort. Heden laatste avond van 711.30 uur. U amuseert zich stellig. Er is een schit terende film. Geen parochiaan mag ontbreken. Speldjesdag St. Vincentiusver. De gehouden speldjesverkoop ten bate der St. Vincentiusvereeniging heeft opge bracht de som van 325. INBREKERS, DIE PECH HADDEN. En van een koude kermis „thuis" kwamen. Gisteravond was een rechercheur op be zoek bij kennissen aan de Nieuwstraat. Toen men in gezelligen kout bijeen zat, werd men plotseling opgeschrikt door glas gerinkel. De rechercheur voelde zich na tuurlijk dadelijk weer politieman en met zijn gastheer ging hij op onderzoek uit. Het bleek, dat een ruit van het pand der firma Steffelaar „Onder de Boompjes" aan de straatzijde was vernield. De rechercheur en zijn gastheer zagen echter verder niets verdachts en vermoe dend, dat deze ruit-vernielerij het voor spel van iets anders zou zijn, stelden bei den zich verdekt op. De speurzin van den rechercheur had hun niet bedrogen en na eenigen tijd ver schenen twee personen, die echter weer verdwenen toen een auto naderde. Weer kwamen zij terug, spiedend of er geen on raad was en toen dit niet het geval "blèek, slopen zij naderbij om uit de etalage van den wijnhandel eenige flesschen gedistil leerd weg te kapen. De rechercheur achtte toen den tijd ge.- komen om in te grijpen en het laat zich aanzien, dat de heeren inbrekers verrast waren in den kraag gegrepen te worden. Wel eischten zij legitimatie van den poli tieman, welke hun overigens onnoodig wérd gegeven en in optocht ging het naar het politiebureau. De illusie de „Leidsche Kermis-week" eens heerlijk in te zetten op andermans kosten ging daardoor plotseling geheel in rook op. Op het politiebureau bleken de heeren goede bekenden van de politie te zijn, n.l. de 39-jarige H. E. S. en de 29-jarige H. V. L. Beiden hebben bekend zich aan vernie ling van de ruit te hebben schuldig ge maakt om daardoor ongestoord hun slag te kunnen slaan. Op wel onverwachte wijze kwamen ze nu van een koude kermis thuis. R. K. MULO-EXAMENS. Zaterdag slaagden te Den Haag voor het Mulo-diploma A: C. v. Bergen Henegouwen, R. v. Beukering, J. v. Haasteren, M. v. d. Hulst, A. Jansen, E. Jongmans, A. v. Oud- heusden, A. Rekelhof, C. v. Stijn, M. Schroder, T. Versteeg en W. Wijdeveld, al len leerlingen van de St. Barbara-school, alhier. Van de St. Cunera-vakschool behoorende bij „De Voorzienigheid", Hoogewoerd 57, alhier slaagden Vrijdag voor het diploma Lingerie: D. de Hees, C. Voorwald. G. Holterman, P. v. d. Engh, J. v. d. Engh, A. v. d. Berg en A. Herter. Voor het diploma Costumière T. Korte en L. Wintraken, allen internen van „De Voorzienigheid". EXAMEN NIJVERHEIDSONDERWIJS. Aan de R.-K. Vakschool voor Meisjes al hier zijn geslaagd voor de akte N VII (lee- rares Huishoudkunde en Waschbehande- üng) de dames: H. Driessen, J. M. H. van Gaselt, C. M. la House, J. J. Koénders, Y. G. Sam, R. A. W. Visser, H. L. J. van Raverïswaay, J. E. Verhoeven. Zaterdag slaagden te Den Haag voor het examen afgenomen door den R-K. Bond „St. Genesius" voor Stenografie mej. J. Brokaar, E. Godee, A. v. d. Loosdrecht en B. v. Wissen. Eveneens slaagden voor het examen „Ma- chineschrijven" mej. C. van Haasteren, N. v d. Loosdrecht, Fr. van de Ouweelen, G. Paulides, T. Vinkenstein en N. Zandvliet, allen leerlingen van de Mariaschool, Haar lemmerstraat. Voor het examen Nijverheidsonderwijs akte N VII zijn te Amsterdam geslaagd de dames J. E. Verhoeven. R. A. W. Visser, G. I. Salm, H. L. J. van Ravenswaay, H. M. Ch. Koenders en J. M. H. van Gasselt, allen alhier. STICHTING TOT WERKVERSCHAFFING AAN JEUGDIGE WERKLOOZEN. Ter verstrekking van woningen aan Ouden van Dagen. Hedenmorgen zijn de werkzaamheden der Stichting tot Werkverschaffing aan jeugdige werkloozen ter verstekking van woningen aan Ouden van Dagen aange vangen. Deze stichting heeft een -bouwplan van 10 woningen ontworpen op een terrein aan de Dozystraat, een zijstraat van de Kanaal straat aan den Hooge Rijndijk. De aanvang dezer werkzaamheden be stond in het steken van de eerste spade in den grond door den voorzitter der stich ting, den heer de Jong, in tegenwoordig heid van een aantal genoodigden. Hieronder merkten we op den heer wet houder J. van Stralen en den heer G. Weyer, resp. voorz. en secretaris van de commissie voor de Centrale Werkplaats, den heer Vrijenhoek, architect, leden der der stichting en van Woningbouwvereni gingen, afgevaardigden van de besturen van den R.K. Bouwvakarbeidersbond, den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond, den Ned. Schildersgezellenbond en den Ned. Stuca- doorsbond. De heër de Jong heette alle aanwezigen welkom en herinnerde eraan hoe het be stuur der stichting enkele jaren geleden in navolging van Arnhem het plan opvatte een aantal woningen voor Ouden van da gen te stichten. De voorbereidingen daar toe hebben veel tijd in beslag genomen en vele moeilijkheden waren te overwinnen. Allen, die hun medewerking daartoe ver leend hebben brengt spr. hartelijk dank. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling het werkobject geheel in eigen beheer uit te voeren. Later werd echter besloten de werkloozen van de Centrale Werkplaats te betrekken. De medewerking, daarbij van het Ge meentebestuur ondervonden, stelt spr. op hooge prijs. Dank bracht spr. ook aan ar chitect Vrijenhoek en den dagelijksch op zichter, den heer H. van Donselaar. Zich tot de jongens wendend, uitte spr. de verwachting, dat zij het werk mogen zien in de juiste hoedanigheid, niet zoozeer dus als werkverschaffing doch als leer- object, waardoor de jeugdige werkloozen gelegenheid hebben hun vakbekwaamheid te ontwikkelen. Spr. hoopte, dat zij de les sen, welke gegeven zullen worden, ter har te zullen nemen en zij orde en plicht zullen kenpen en dat door hun werk een aantal woningen zullen verrijzen, waarop men trotsch zal kunnen zijn. Wethouder v. Stralen zeide zeer ver heugd te zijn, dat het werk via de com missie voor Ontwikkeling en Ontspanning voor Jeudige Werkloozen wordt uitgevoerd door leerlingen van Centrale de Werkplaats Het was spr. van nabij bekend hoeveel moeilijkheden te overwinnen waren om tot dezen, bouw te komen. Spr. wees op de gelukkige samenwerking tusschen de stich ting eri de commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning. Spr. hoopt tenslotte dat al len, die hier te werk gesteld zullen worden, hun vakbekwaamheid zullen ontwikkelen, vooral zij, die nog nimmer practisch werk verricht hebben. Hiermede was deze korte plechtigheid ten einde en konden de werkzaamheden een aanvang nemen. Op het oogenblik zijn elf jeudige werk loozen hier aan den arbeid. Het ligt in de bedoeling, dat zooveel mogelijk leerlingen der Centrale Werkplaats worden tewerk gesteld, al naar gelang de werkzaamheden dit zullen vorderen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3820. C. van der Na gel, Katwijk a. Zee, Mr. Fockstraat 22, bo ter, kaas en fijne vleesohwaren. Overl. E.: C. van den Nagel, d.d. 28 Jan. 1937. N.E.: A. Noort, weduwe van C. v. d. Nagel, Kat wijk a. Zee. 5872. J. J. Sleyser, Leiden, Pieterskerk hof 14, handel in en fabricage van spelen en papierwaren. De zaak is verplaatst naar Amsterdam (Z.), P. C. Hooftstraat 168. 6780. Bloembollenkweekerij en Handel Holtz Co. N.V., Oegstgeest, Terweeweg 120. Tevens wordt handel gedreven onder den naam: Blumenzwiebeln und Pflanzen Exportbetrieb Neerlandia, Oegstgeest. 3835. J. van Duijn, Katwijk a. Zee.^E. A. Borgerstr. 3, handel in melk, boter, kaas enz. Overl. E.: J. van Duijn, Katwijk a. Zee, d.d. 28 Aug. 1936. N. E.: Wed. T. van Duijn- Ouwehand, Katwijk aan Zee. 1583. Firma D. Haasnoot, Katwijk, L. Dwarsstraat 6, reederij. Ovei'i. Venn.: N. Haasnoot Dzn., d.d. 18 Febr. 1937. 1285. Schlatmann's Confectie- en manu- facturenhandel ,,de Faam" N.V., Leiden, Oude Rijn 1. N. Comm.: J. B. W. M. Lin- ders, Dordrecht en W. L. Verhulst. 6146. Peka Fabrieken, Leiden, Galgewa ter 18, fabricage van limonades, siropen, enz. De zaak is met ingang van 1 Januari in liquidatie getreden. Liq.: A. J. Vossel- man, Leiderdorp. Op h e f f i n g. M. de Haas, Katwijk a. Zee, ten Brittenstraat 43, manufacturen winkel. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot geest.-adviseur van Groep IV der Sociale Vereenigingen de wel- eerw. pater J. Tesser O.F.M. Door de politie is aangehouden de 32- jarige J. H. uit Rijnsburg, die gisteravond in een café alhier veertien glazen bier had gedronken en daarna niet in staat bleek te betalen. Hij had geen cent op zak. Zater dagavond had hij in hetzelfde café ook reeds verscheidene potjes bier gebiuikt, eveneens zonder te betalen. Tegen den op lichter is proces-verbaal opgemaakt. De opbrengst der collecte ten bate van het St. Franciscuslicfdewerk na predica- ties gisteren gehouden in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart én St.- Joseph heeft op gebracht 189.42. Het bestuur van S. F. L. betuigt zijn har- telijken dank aan allen, die tot dit prach tige resultaat hebben bijgedragen. Door D. J. van R. alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat Zaterdag ten zijnen nadeele een Fordauto is Ontvreemd. SPORT ROEIEN DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. De loting. In het clubgebouw aan „de Hoop" vond de loting plaats voor de Nederlandsche roei- kampioenschappen, welke Zondag 1 Aug. a.s. op de Boschbaan te Amsterdam worden gehouden. De indeeling der nummers was niet zoo eenvoudig in verband met het feit, dat enkele roeiers in meer dan één num mer uitkomen. In die gevallen moest de tusschenruimte voor enkele nummers op 3 uur worden gesteld. De indeeling en de loting zijn thans als volgt: 2 uur: Twee met stuurman, boei 1 Wil lem III, boei 2 Amstel, boei 3 Njord. 2.15 uur: Twee zonder stuurman, 1. Tri ton, 2 Laga, 3 Maas, 4 Amstel. 2.30 uur: Achtriemsgieken, 1 Amstel, 2 Lage, 3 Nereus. 3.00 uur: Skiff, 1 Die Leythe, 2 Amstel. 5.30: Vier zonder stuurman, 1. Nereus, 2. Triton, 3 Laga. 5.45 uur: Vier met stuurman, 1 Laga, 2 Amstel, 3 Nereus, 4 Njord. Indien Njord voor de nummers Twee met stuurman en Vier met stuurman aan een uitnoodiging te Lissabon te komen roeien, gehoor kan geven .er zijn momenteel en kele moeilijkheden gerezen*dan worden de inschrijvingen der Leidenaars voor deze kampioennummers teruggetrokken. WATERPOLO DE COMPETITIE. M„vond 8 uur zal in de Zwemin richting de „Zijl" voor de compeitie worden gespeelde de wedstrijd de Zijl I tegen de kampioene S.V.H. I uit Hilligersberg. Vooraf wordt gespeeld voor de compe titie van den Kring den Haag, de wedstrijd De Zijl IV tegen H. Z. en P. C. VII. Donderdagavond wordt de wedstrijd L.Z.C.de Zijl bespeeld. MOTORSPORT DE GROOTE PRIJS VAN ROME. Pigorini overleden. Hedenmorgen is in het ziekenhuis te Rome de Italiaansche motorrenner Pigorini overleden. Pigorini maakte tijdens de gisteren ver reden motorraces om den Grooten Prijs van Rome een ernstigen val, aan de gevolgen waarvan hij vandaag is overleden. LAATSTE BERICHTEN H.M. DE KONINGIN NAAR HOOFDDORP Ter bijwoning van het concours hippique. Naar het bestuur van de vereeniging „Vooruit" te Hoofddorp meldt, heeft H. M. de Koningin den wensch te kennen gege ven om in den namiddag het concours hip pique bij te wonen, dat morgen (Dinsdag) op het gemeentelijk sportterrein te Hoofd dorp zal worden gehouden. NEDERLANDER ZES WEKEN IN DUITSCHLAND GEVANGEN GEHOUDEN De heer C. G. uit Tilburg, die zooals gemeld in Duitschland werd gearresteerd wegens vermeende overtreding der devie- zenbepalingen en Vrijdagavond j.l. weer in vrijheid werd gesteld, is niet elf dagen vast gehouden, dcch zes weken. Hij werd n.l. reeds op 12 Juni te Duisburg gearresteerd en hqgwel hij onschuldig was, tot 23 Juli in arrest gehouden. WIELRIJDER DOODGEVONDEN. Vannacht te omstreeks drie uur heeft een groenten-expediteur te Hoogezand, toen hij met zijn wagen de van Royenstraat pas seerde, het lijk van een jongeman gevonden, dat naast een vernield rijwiel lag. De doods oorzaak is nog niet vastgesteld. Het ver moeden ligt evenwel voor de hand, dat de man bij een aanrijding is gedood. De ver ongelukte is de 28-jarige K. Smit uit Krops- wolde. VERDRONKEN. Vannacht is de 50-jarige H. de Graaf uit Nieuw-Buinen, vermoedelijk door een onge val, in het kanaal te Kiel-Windeweer ge raakt. Hoewel hulp spoedig ter plaatse was mocht het niet gelukken', de levensgeesten op te wekken. De marechaussee te Barne- veld stelt een onderzoek in, LIJK AANGESPOELD. Op het strand onder de gemeente Cal- lantsoog is nabij k.m.-paal 7 vanmorgen een in staat van ontbinding verkeerend lijk ran een onbekenden .man:, aangespoeld. Het is naar de kleeding te oordeelen vermoedelijk het lijk van een visscher. Getracht wordt het lijk nader te identifi- ceeren. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: S. Brandt jm. 23 jaar en J. M. Wijsman jd. 22 jaar W. Ar nol dus 23 jaar en M. Huner jd. 21 jaar A. Ouwerkerk jm. 27 jaar en C. Mieremet jd. 28 jaar. Overleden: G. van Dissel ongeh. vr. 70 jaar P. J. J. Zaalberg, m. 71 jaar. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. A. Breddels, winkelier te Leiden. Cur.: mr. H. R. Goudsmit te Leiden. A. van Straalen, landbouwer te W asse- n a a r. Cur.: mr. F. C. Stahle. TELEGRAMMEN EEN JAPANSCH ULTIMATUM. TOKIO, 26 Juli. Op grond van het incident van Langfang heeft de commandant van het Japansche garnizoen in Noord-China aan den commandant van het negen en twintigste leger, generaad Soeng Tsje Joean, een ultimatum gericht, waarin hij het onmiddellijk terug trekken der in de nabijheid van Loekoetsjau en Papausjan gesta- tionneerde Chineesche troepen naar Tsjangsingtoien aan den Wes telijken oever van de Joengting eischt. Deze operatie moet voor 27 Juli om 12 uur voltooid zijn. Voorts wordt geëischt dat de Chineesche troepen worden terug getrokken uit Peiping en omgeving dat de stelling aan de spoorlijn PeipingHankau worden opgegeven en dat de Chineesche troepen daar vandaan voor 28 Juli des mid dags om 12 uur naar Pautingfoe ver plaatst worden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 26 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 346 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7684, 6374 en 5762 cent per kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalfkoeien 185250 per stuk; 76 vette kalveren, 2e kwal. 5966 cent en 3e kwal. 5458 cent per kg. levend gewicht 99 nuchtere kalveren 1116, 34 schapen f 2735 en 21 lammeren 1922 per stuk, 392 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6768 cent, zware 6667 cent vette 6667 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: slachtrunderen zeer matigen aanvoer, handel gedrukt, eer ste kwaliteit hooger, weinig beste exempla ren. Melkkoeien matigen aanvoer, kalmen handel. Vette kalveren matigen aanvoer, handel stroef, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, handel vlug, prijzen vast. Schapen en lammeren gewo- ntn aanvo«-r handel stug, en hoogere prij zen. Varkens zeer matigen aanvoer, handel zeer stroef, prijzen beduidend hooger, eeni ge prima vleeschvarkens een cent hooger noteering. NOORDWIJKERHOUT, 24 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 5065 cent per slof, capucijners 0.451.05, blauwe schok kers 1.001.40, doperwten 0.401.00, peulen 1.10, krombekken 4090 cent, dubbele boonen 7198 cent, tuinboonen 30 64 cent, enkele m. dr. 0.951.40, snij- boonen 0.601.15 alles per 100 kg. ROELOFARENDSVEEN, 24 Juli. Groen- tenveiling. Snij boonen 6993 cent,( stek 40 cent, prinsesseboonen 1.151.35, stam- boonen 0.85—1.00 per 10 kg., Augurken: fijn 10.00—11.20, fijnbasterd 4.00, bas terd 2.04—2.32, grof 1.56—1.76, bom men 52 cent, stippel 6080 cent per 100 kilogram. TER AAR, 24 Juli. Centrale Veiling. Snijboonen 0.77—1.03, stek 40 cent, prin sesseboonen 1.251.40, dubbele stamboo- nen 7075 cent, witte pronkers 35 cent, prei 1.30, Augurken: fijn 2.50, fijnbas terd 80 cent, basterd 55 cent, grof 3746 cent, stippel 16 cent, komkommers 13 cent. ZEVENHOVEN. 26 Juli. Eiercnveiling. Aanvoer 2100 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.453.90, eendeneieren 2.10 per 100 stuks, Vananen 20 cent per 5 stuks, bloem kool 10 cent per s^uk, druiven 30 cent per pond. ROTTERDAM, 26 Juli. Vee. Totaal aan voer 1847 stuks. 520 vette runderen, 249 vette kalveren, 2 nuchtere kalveren, 478 schapen en lammeren, 556 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 77, 69 en 5464 cent, vette ossen 74, 69 en 54—64 cent, vette kal veren 100, 90 en 70—75 cent, varkens (le vend gewicht) 57, 56 en 55 cent. schapen 50, 45 en 35 cent, lammeren 62, 57 en 52 cent. Prijzen per stuk: schapen 28—2318 lammeren 181612. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel ma tig, prijzen als vorige week Dinsdag, pri- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. De Burgemeester van Leiden brengt het volgend besluit van Burgermeester en Wet houders dezer gemeente ter algemeene ken nis: Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 36 van het Motor- en Rijwielreglement, op artikel 8 vgn de ver- ordeninig op het Verkeer te land en op het advies .van de commissie, bedoeld in artikel 11 van die verordening; Overwegende, dat bij hun besluit van 7 Februari 1935 (Gemeenteblad No. 42, Bij voegsel No. 3) de Morschsingel, voor zoo ver gelegen tusschen de Spoorhavenbrug en den Morschweg, de Rijn- en Schiekade, de Wittesingel, voorzoover gelegen tusschen het Noordeindsplein en de Jan van Goyen- kade, de Jan van Goyenkade, de Zoeter- woudsche singel, het Plantsoen ,de Plantage, en de Haarlemmerweg, voorzoover gelegen binnen de bebouwde kom der gemeente, in-" gevolge het bepaalde bij artikel 36 van het Motor- en Rijwielreglement, zooals dit luidde vóór de wijziging van dat reglement bij Koninklijk Besluit van 18 September 1936, Stbl. 578, in het belang van de in standhouding en bruikbaarheid daarvan zijn ingedeeld in de Ille klasse, en de overige openbare wegen in de gemeente Leiden, geen Rijks- of provinciale wegen zijnde en niet gelegen buiten de bebouwde kom der gemeente, voorzoover zij bij de gemeente in beheer zijn, zijn ingedeeld in .de He klasse, Dat ingevolge het bepaalde bij artikel 36 van het Motor- en Rijwielreglement, zooals dit luidt na zijne wijziging bij Koninklijk Besluit van 18 September 1936, Stbl. 578, de wegen, in het belang van de instand houding en bruikbaarheid daarvan kunnen worden ingedeeld in. klasse A of klasse B; dat de in de Ille klasse ingedeelde wegen, ingevolge de wijziging van het Motor- en Rijwielreglement hij genoemd Koninklijk Besluit, geacht worden te zijn ingedeeld in wegklasse B, terwijl de in de He klasse in gedeelde wegen zijn gaan behooren tot weg klasse A. zonder dat daartoe eenige indee ling noodig is; dat in verband met verbeteringen, welke de overige in de ine klasse (thans klasse B) ingedeelde wegen hebben ondergaan, thans alleen de indeeling,van den Rijn- en Schiekade en het Plantsoen in klasse B behoeft te worden gehandhaafd, dat het, met het oog op de instandhou ding en bruikbaarheid van de bruggen lig gende in het verlengde van de Hoogland- sche Kerksteeg en de Watersteeg, nood zakelijk is, deze wegen in de klasse B in te deelen, terwijl het, in het belang van de instandhouding van de Van Slingelandtlaan noodzakelijk is, dat deze weg eveneens in de klasse B wordt ingedeeld, Besluiten: I. in te trekken hun besluit van 7 Fe bruari 1935 (Gemeenteblad! No. 42 van 1934; Bijvoegsel No. 3; II. in de klasse B in te deelen de volgende openbare wegen: 1. de Rijn- en Schiekade; 2. het Plantsoen; 3. de Hooglandsche Kerksteeg; 4. de Watersteeg; 5. de Van Slingelandtlaan. Leiden, 1 Juli 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Juli 1937. De Burgemeester voornoemd, J. SPLINTER Gzn., Weth. Loco-Burgemeester. ma koe 84 en prima os 79 cent; vette kal veren aanvoer iets korter, handeli tame lijk, prijzen prijshoudend, prima kalf 1.10 schapen en lammeren aanvoer klein, han del kalm, schapen prijzen onveranderd, lammeren prijzen iets stijver; varkens aan voer iets grooter, handel willig, prijzen hooger per ex. 58 cent, kl. partijtje scha pen werd voor export gekocht. BOSKOOP, 24 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 10 15 cent, Wendland 1425 cent, Hadley 1022 "cent, Claudius Pernet 1015 cent, Mriarclif 10—15 cent, Butterfly 6—12 cent, Steward 15—22 cent. Mme Jules Bouché 812 cent, Rosalandia 814 cent, E. G. Hill 18—24 cent. Edith Helen 20—37 cent, Aug. Noack 814 cent, Else Poulsen 1527 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Ellen Poul sen 612 cent, Rosa Mundi 3046 cent, Vierlanden 1423 cent. Anjers 4—9 cent, Gladiolen 7—11 cent, Tritoma 8 cent, Aspa ragus 58 cent, Asclepia 12 cent, Roode Lelies 0.80—1.00, Clematis Durandi 17— 27 cent. Clematis Prins Hendrik 6080 cent Clematis The President 50 cent, Clematis l'Azurstem 50 cena, Clematis le Coultre 80100 cent. VEUR, 24 Juli. Groen ten veiling. Eng. komkommers le short f1.501.80, 2e soort fl.50, 3e soort fl.50. Gele komkommers le soort fl.50—1.60, 2e soort fl.50, 3e soort fl.50, Kropsla le soort fl1.80, 2e soort f 0.601.Bloemkool le soort f48.50. 2e soort f23.50, uitschot fl.50. Tomaten midd. f2—2.20. gr. ronden f 2—2.40. 2e soort f2, 3e soort f2, bonken f2, Andijvie per 100 f0.801.50, Andijvie per K.G. f 0.02 0.03, Spinazie per 4 K.G. f 0.080.20. Poste lein f 34.50, Rabarber per 100 bos f 2 4.50, Snijboonen f7—11.—Spercieboonen f 710.Tuinboonen f 37.50. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTKRDAJVD 46.50 New York

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3