STADS NIEUWS MAANDAG 26 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 «OE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Meest matige Westelijke tot Noord-Wes telijke wind, betrokken tot zwaar of half- bewolkt, afnemende kans op regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Koogste barometerst.: 766.5 te Valencia. Laagste barometerst.: 749.7 te Karlsbad. Het minimum in het Noord-Oosten ver plaatst zich uiterst langzaam in Oostelijke richting, het blijft daarbij vlak. Over het gedeelte van het waarnemingsgebied rond om het minimum is het weer betrokken of zwaarbewolkt met nu en dan regen, ech ter slechts zeer plaatselijk in groote hoe veelheden. Op de Britsche Eilanden viel bijna niets, in Frankrijk viel alleen iets in het Zuiden. Het gebied van hoogen lucht druk op den Oceaan nadert langzaam het Westelijk deel van het waarnemingsgebied. In het Zuiden breidde het zich over Frank rijk en de Alpen uit. Langs den noordrand van de Alpen komen nog onweders voor en zijn des toppen nog in de wolken. Op de Saentis viel in den nacht nog negen m.m. neerslag, het Jungfraujoch meldt onbewolkt weer met temperatuur minus 2 graden en matigen wind uit Noord-West. Op de Brit sche Eilanden en in het Westelijk deel van Centraal Europa is het weer koel. In Fin land is het nog Zomersch warm, evenzoo aan de Fransche Riviera. Langs de Noord- sche kust is het weer mooi met aangename temperaturen en betrokken luchten. Bij het stationnair karakter der depiessie in het Noord-Oosten en het uiterst langzame opzetten van hooge luchtdruk in het Wes ten is voorloopig nog weinig verandering in het weertype te verwachten. Hoewel de regenkans geleidelijk afnemende is, zal de Noord-Westelijke wind van matige sterkte de temperatuur betrekkelijk koel houden. LUCHTTEMPERATUUR. 16.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 9.33 uur tot Dinsdagmorgen 4.39 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 27 Juli voorm. 5.53 en nam. 6.24 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 17.5 gr. C. Poelmeer 18 gr. C. SERVISCHE MINISTERS IN DE BAN Omdat zij voor concordaat met den Paus stemden Volgens uit Belgrado ontvan gen inlichtingen heeft de Heilige Synode der Servische Orthodoxe kerk den Minister-President Sto- jadinovitsj en alle leden der re geering, die tot den orthodoxen godsdienst behooren en voor de teekening van het Concordaat met den Paus hebben geijverd, even als de parlementsleden die hun stem aan het Concordaat gaven in hun godsdienstige rechten en plichten geschorst. Volgens het kanonieke recht der Servi sche Orthodoxe kerk is dit de eerste stap naar ex-communicatie, die weldra zou volgen. Het eigenaardige samenvallen van het overlijden van den patriach met de aan neming van het concordaat, gekoppeld aan totaal ongegronde geruchten, dat zijn dood het gevolg van vergiftiging zou zijn geweest, heeft de godsdienstige Serviërs in de sfeer van een „treurspel der natie" gebracht en hen vervuld met den fana- tieken wensch, dat de een of andere schul dige nog wordt gestraft, gevoelens, die nog gevaarlijk zouden kunnen worden aldus meldt de „Telegraaf". Hoe spoedig de gevoelens verhit wor den, blijkt uit hetgeen geschiedde, toen twee parlementsleden, die vóór het con cordaat hadden gestemd, het register van rouwbeklag, dat in het patriarchaal paleis is neergelegd, kwamen teekenen. Zij wer den door de woedende menigte herkend en aangevallen. De afgevaardigde voor Belgrado Djoeritsj, werd gemolesteerd en moest zwaar' gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht. Ds. Raskovitsj moest het patriarchaal paleis binnen vluchten. Geen staatsbegrafenis. Naar vernomen wordt heeft de synode het aanbod der regeering den patriarch op staatskosten te doen begraven, van de hand gewezen. Geen orthodox lid der re geering, behalve de twee bovengenoem- den, die niet onder de ex-communicatie vallen, en geen der orthodoxe parlements leden, die voor de wet hebben gestemd, zal de begrafenisplichtigheid mogen bij wonen. Deze zal a.s. Donderdag plaats BINNENLAND EIND JUNI 68.000 WERKLOOZEN MINDER. Dan eind Juni 1936. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt de volgende cijfers mede betreffende het aantal geheel werkloozen, bij alle or ganen der openbare arbeidsbemiddeling als werkzoekenden ingeschreven. Aantal geheel werkloozen op het einde van: Gementen met Juni '37 Mei 37 Juni '37 100.000 en m. inw. 137.616 137,129 158.385 50.000—100.000 id. 41.349 42.195 49.367 20.000—50.000 id. 40.440 40.823 47.748 minder dan 20.000 id. 91.211 08.390 123.296 Totaal 310.616 328.537 378.996 Ondanks de toeneming der bevolking en het daarmede gepaard gaande nieuwe aanbod van arbeidskrachten bedroeg het totaal aantal ingeschreven geheel werk loozen in Nederland einde Juni 1937 ruim 68.000 minder dan een jaar geleden. De regelmatige sterke daling van het aantal werkloozen sedert einde Januari 1937 zette zich ook in Juni 1937 voort, nl. van Mei op Juni met bijna 18.000 (van April op Mei 1937 met 31.200). In het vorige jaar was de vermindering van Mei op Juni slechts 14.000 en van April op Mei 22.800. K.J.M.V. Nationale Bestuurderendagen. Op Zondag 1 en Maandag 2 Augustus worden de nationale bestuurderendagen ge houden van de Katholieke Jonge Midden- standsvereeniging in Nederland. Onder leiding van Gerard Peet wordt het program der K.J.M.V. voor den aanstaan den winter voorgewerkt. De hoofdgedachte van dit program wordt uitgedrukt in het motto: „Het Gezin, het Houvast der Jongeren in Heden en Toe komst". De verschillende aspecten van dit pro gram, de mogelijkheden, die er door ge boden worden, worden besproken door Mo derator M. Wolfs uit Roermond, door Dokter W. B. Huddleston Slater uit Den Haag, Drs. W. Dijsselbloem uit Oegsgeest en door den Verbondsmoderator der K.J.M.V. De nationale Secretaris der K.J.M.V. Cor Kloppenburg zal een bespreking geven om trent de Vestigingseischen. Bovendien komt de Zeereerw. Heer H. de Greeve een stoere rondspraak inleiden over feitelijkheden en mogelijkheden in de K.J. M.V. Het spreekt van zelf, dat alle inleidingen bedoelen werkelijk inleidingen te zijn tot breede onderlinge besprekingen. Van alle afdeelingen in den lande wordt minstens één vertegenwoordiger verwacht. Het is echter noodzakelijk zich te voren te melden; laatste dag hiervoor is Woens dag 28 Juli. Deze opgave geschiedt bij Cor Kloppenburg Pelikaanstraat Ibis a te Utrecht. De bijeenkomst wordt gehouden in de Aartsbisschoppelijke Kweekschool te Hil versum; de logieskosten bedragen 3.50; aanvang Zondagmiddag te 1 uur en sluiting Maandagmiddag te ongeveer 4 uur. UITVOER VAN MELKPRODUCTEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is, met ingang van Donderdag 22 dezer, de uitvoer van melkproducten, uitgezon derd blokmelk, voorzoover deze nog niet onder de landbouwcrisiswet viel, eveneens onder deze wet gebracht. Bijgevolg is van dien datum ai de uitvoer van bedoelde pro ducten naar de landen waarheen deze tot dusver zonder uitvoer-certificaat kon ge schieden verboden, tenzij deze is gedekt door een uitvoercertificaat, waarin tot zoo- danigen export machtiging wordt verleend. Aanvragen voor deze certificaten, welke op bepaalde voorwaarden en tot nader order door den betrokken exporteur zelf mogen v/orden uitgeschreven, alsmede verzoeken om opgave van nadere bijzonderheden de ze regeling kunnen door belanghebbenden bij bovengenoemden export worden gericht tot de afdeeling zuivel-Engeland der Ne- d.erlandsche zuivelcentrale, Laan van Meerdervoort 84, te 's Gravenhage. Opge merkt wordt, dat het bovenstaande in de regeling betreffende den uitvoer van melk producten ten laste van een aan Nederland verleend contingent derhalve momen teel voor Engeland, Frankrijk en Duitsch- land geen wijziging brengt m. a. w., dat de voor den uitvoer van melkproducten naar deze drie landen vereischte certifica ten op de tot dusverre gebruikelijke wijze door de Nederlandsche Zuivelcentrale wor den afgegeven, uitsluitend aan de hiervoor in aanmerking komende exporteurs op de hiervoor vastgestelde voorwaarden. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 25 tot en met 31 Juli, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, vastgesteld op 65 cent per kg. vinden in de St. Savakerk. De regeering maakt zich ongerust over berichten, die uit geheel Servië binnen stroomen, en volgens welke vele duizen den voornemens zijn om de plechtigheid bij te wonen, die gemakkelijk tot een de monstratie tegen den premier Stojadino- witsj, zou kunnen uitgroeien. Protesten stroomen het paleis van prins Paul bin nen, waarin het ontslag van den premier geëischt wordt. In groote spanning wacht iedereen af, welke houding de prins zal aannemen. Men meent, dat weinige der geëxcom municeerde parlementsleden zich in hun kiesdistricten zullen durven vertoonen. De kerk heeft immers in wezen de regee ring en haar aanhangers den oorlog ver klaard. R.K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Congres te Maastricht. Op de laatste twee dagen van de Heilig domsvaartfeesten te Maastricht houdt de R.K. Bond voor Groote Gezinnen zijn Cen trale Raadsvergadering in deze stad. Nadat de congressisten officieel ten stadhuize waren begroet door wethouder Schoon- brood namens het gemeentebestuur, ving Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur de groo te vergadering aan in re St. Servatius-So- cieteit. De voorzitter, de heer J. W. F. van Mee geren, heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom en herdacht het overle den bestuurslid den heer J. A. Mensing, voor wiens zielerust een Oze Vader werd gebeden. De politiek besprekend, constateerde spreker, dat wel de gulden gedevalueerd is, maar voor het gezin wenschen wij geen de valuatie. Wat de bond dan wenscht? Ie. Betere verdeeling der Rijks- directe belasting, derhalve een vrijgezellen-belas ting. 2e Verder doorgevoerde kindertoeslagre geling. 3e Meer steun voor in crisisnood verkee- rende groote gezinnen. 4e Betere huisvesting voor de kinderrij ke familie. 5e. Billijke schoolgeldregeling voor alle takken van onderwijs. Dit programma is aan den Partijraad voorgelegd en spr. hoopt dat thans de ge zinspolitiek eens grondig bestudeerd wordt Een commissie in dezen geest is reeds be noemd, doch jammer genoeg kreeg nie mand van den Bond daarin zitting, ondanks het feit dat de Bond ruimschoots beschikt over gegevens betreffende gezins politiek in binnen- en buitenland. Spreker somde voorts op, wat reeds ver kregen is op gezins politiek terrein, uitslui tend door het werk van katholieke zijde. Wie denkt, dat dit alles ook verkregen zou zijn als de R.K. Bond voor Groote Gezin nen niet bestaan had, is ernaast en de fei ten zijn aanwezig om het tegendeel te be wijzen. Na de landspolitiek in het algemeen be sproken te hebben ging de bondsvoorzitter over naar de gemeente politiek inzake het groote gezin en somde verscheiden punten op ter overweging aan de gemeenteraads leden en wel betreffende den verkoop van slechte lectuur en platen, het zonnebaden en den arbeid der gehuwde vrouw bene vens het handhaven van gehuwde vrouwen in overheidsdienst. Te weinig wordt gedaan voor het in cri sisnood verkeerende groote gezin. Bij de behandeling van het jaarverslag werd tevens gelegenheid gegeven aanmer kingen te maken op het bestuursbeleid en eventueele voorstellen te doen. Verschillende afgevaardigden namen aan de besprekingen deel. Sommigen bépleitten betere toepassing van kinderrentefonds; een ander betoogde, dat moet worden getracht, reductie te verkrijgen bij de Nederlandsche Spoorwegen. In het algemeen werd hulde gebracht aan het beleid van het hoofbestuur in het af- geloopen jaar. Door Zaandam was voorgesteld een com missie te benoemen om na te gaan wat te gen het neo-malthusianisme gedaan kan worden en hoe den strijd daartegen te voe ren. Mr. de Voort uit Tilburg ging op dit voorstel dieper in en voelde veel voor het standpunt van Zaandam, wijl onze wetge ving nog op christelijke leest geschoeid is en vele mogelijkheden bestaan, om die menschen op hun vingers te tikken. Besloten werd een kleine commissie van drie personen te rlor.oemen om een en an te bestudeeren en gegevens te verzamelen, waartoe d hulp dr afdeelingen werd inge roepen. In het hoofdbestuur werden herkozen de heeren J. W. F. van Meegeren. Venlo; J. J. van Aken, Zevenbergen; P. N. de Lange, Bussum. Als plaats voor de volgende - Centrale Raadsvergadering werd Utrecht aangewe zen. Alvorens de voorstellen der afdeelingen in behandeling kwamen heild de heer J. van Aken, burgemeester van Zevenbergen, een inleiding over „Versterking der inner lijke organisatie." Spr. gaf verschillende practische wenken om het medeleven der leden in de afdee lingen te stimuleeren. Ook moet meer con tact worden gehouden met de R.K. raads fractie, om op die wijze de gezinspolitiek telkens weer naar voren te brengen. Naar aanleiding van deze inleiding volg de een ruime gedachtenwisseling, waarbij de gestelde vragen door den heer van Aken nader werden beantwoord. Hierna werd de vergadering verdaagd tot Zondag. Tot slot van dezen eersten congresdag werd door de afd. Maastricht aan de con gressisten een concert aangeboden in het Stadspark, waaraan hun medewerking ver leenden de fanfare „St. Jozef" en de Kon. Zangvereen. „Mastreechter Staar". „Msbd." BURGEMEESTERS. Bij K. B. is benoemd tot burgemeester der gemeenten Noordeloos, Hoogblokland en Hoornaar D. C. De Leeuw, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeenten Schoonre- woerd en Heien Boeicop; is aan jhr. H. A. van Doorn, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Oost- en West Sou burg. AMERIKAANSCHE SCHOLIEREN IN NEDERLAND. 25 Juli j.l. arriveerde te Vlissingen een gezelschap van 33 Amerikaansche school jongens met de fiets, onder leiding van mr. Gardner, hoofd van de Riverdale ■Country School te New York. Zij zullen een fietstocht van 7 dagen door Nederland ondernemen en de vol gende steden bezoeken: Rotterdam, Am sterdam, Utrecht, Hilversum, Haarlem, Den Haag en Scheveningen. De jongens zijn niet alleen goede „sportsmen", maar ook voortreffelijke zangers. Dinsdagavond a.s. zullen zij dit toonen door hun optreden voor den K. R. O., van 9 uur tot 9.45, waarbij zij een aan tal Amerikaansche songs, ne'gro-spirituals en studentenliederen ten gehoore zullen brengen. Op hun tournee zullen zij voor een groot gedeelte begeleid worden door en kele leden van den B.B.T.B.B.A. (Bond ter behartiging der toeristische belangen van buitenlandsche automobilisten). DE EERSTE JAMBOREEGASTEN. Tachtig Indische verkenners op het Jamboreeterrein aangekomen. Terwijl de regen zonder ophouden neer- gutste, zijn gisteren de eerste Jamboree- gasten, een troep Indonesische verkenners ter sterkte van ongeveer tachtig bruinge brande jongens, op het uitgestrekte ter reinencomplex te Vogelenzang aangeko men. De Indische padvinders, onder leiding van den hopman Ronnuft, zijn na aankomst met de „Dempo" te Hilversum gehuisvest geweest. Vandaar kwamen zij gistermiddag met de trein van 2.13 uur op het station VogelenzangBennebroek aan. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Aug. waar genomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; E. B. Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De Indische groep, bestaande uit twaalf patrouilles, liet zich niet door de echt Hollandsche regen van de wijs brengen en marcheerde in pittig tempo de Beckslaan uit, waar de voortrekkers, die het kamp voor de openingsdag in gereedheid bren gen, hun Indische vrienden verwelkom den met het „Hoort, zegt het voort!" en een daverende yell, die door Indische ver kenners werd beantwoord. De Indische gasten werden ondergebracht in de prachtige groene tenten van subkamp 4, bij het Teylingerbos, waar onder meer een „pendoppo", een soort ontvangzaal, zal worden ingericht. DE AANKOMST VAN LORD BADEN POWELL. Naar wij vernemen, zal Lord Baden Po well, de chief-scout, op 29 Juli omstreeks 7.15 uur te Hoek van Holland aankomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij zich per auto via den Haag naar Vogelenzang begeven. Op 30 Juli zal Prins Gustaaf Adolf van Zweden, de hoofdverkenner van de Zweed- sche padvinders, met een vliegtuig op Schiphol aankomen. HET GENOOTSCHAP „STILLE OMGANG" Viering van het derde lustrum. Het Genootschap van den Stillen Omgang te Leiden en Omgeving herdacht gisteren zijn 15-jarig bestaan met een Plechtige Hoogmis in de Broederschapskerk (Harte- brug), opgedragen door den Geestel. Di recteur, Pastoor R. F. M. Smitz O.F.M. met assistentie van de Weleerw. Paters G. Peer- deman O.F.M. als Diaken en B. Soppe O.F. M. als Subdiaken. De Weleerw. Pater E. v. d. Snoek O.F.M. hield een feestpredicatie. De eerw. redenaar wees op den aard van den Stillen Omgang, nadat hij een kort his torisch overzicht had gegeven van het ont staan van deze vereering en aanbidding van het Allerheiligst Sacrament: geen luid ruchtige manifestatie, geen grootsche pro cessie, maar een nacht van stil gebed. De nacht van den Stillen Omgang geeft ons, zoo vervolgde dan de predikant, een drietal belangrijke lessen voor het practi- sche leven van iederen dag. De nacht van den Stillen pmgang is een nacht van gebed. Met alle waardeering van de be teekenis en noodzakelijkheid onzer sociale en politieke activiteit, moeten wij er van doordrongen zijn, dat het gebedsle ven op de eerste plaats moet staan. Zonder gebed is alle arbeid waardeloos. Wij hebben altijd en in dezen tijd vooral op de eerste plaats noodig een leger van biddende menschen. In den nacht van den Stillen Omgang is er tusschen de duizenden deelnemers geen verschil in rang of stand; er is alléén één heid is geloof Die eenheid moeten wij héél het leven in-dragen; wij moeten zijn men schen van waarachtige naastenliefde; wij moeten elkander beminnen. In de ware Christelijke naastenliefde ligt de oplossing van alle maatschappelijke vraagstukken, van alle moeielijkheden, waarvan het le ven zoo vol is. De nacht van den Stil'en Omgang ein digt met een samenkomst in de kerk, met een heilige Communie. Duizenden mannen naderen dien dag tot de heilige Tafel. In den loop van het geheele jaar moeten ook de mannen veelvuldig de heilige Commu nie ontvangen, om zich aldus te sterken voor een waarlijk christelijk leven. De predikant gaf verder uiting aan aller teleurstelling over het feit, dat de oprichter van den Stillen Omgang voor Leiden en omstreken, pater Frigge, ernstig ziek is, waardoor hij deze feestelijke herdenking niet kan bijwonen. Pater Frigge heeft hier den Stillen Omgang opgericht, gedreven door zijn priesterlijken ijver, in allen een voud, zonder eenig vertoon en hij is al die jaren een stuwende leider geweest; ieder jaar is hij meegetrokken, zelfs toen zijn gezondheidstoestand het eigenlijk reeds verhinderde. Ik noem hem hier niet, aldus de predi kant, om hem openlijk lof en hulde te bren gen, wat in strijd zou zijn met zijn een voud, maar opdat aller gedachten mogen uitgaan naar de stille kloostercel, waarin hij op zijn levensavond het lijden zijner on geneeslijke ziekte draagt, en te bidden, op dat hem de kracht gegeven zij, te blijven berusten in zijn leed, zooals hij dat steeds op zoo bewonderenswaardige wijze heeft gedaan. Aan het einde zijner predlcatie uitte spr. den wensch, dat Leiden en omgeving tel ken j are in grooter getal, bezield met den goeden geest, aan den Stillen Omgang mo ge deelnemen. Deze plechtige Hoogmis, opgedragen aan het schoon versierde altaar, werd behalve het Leidsche Hoofdbestuur bijgewoond door bestuursleden en correspondenten uit de aangesloten dorpen en door vele le den van het Genootschap. Na de Hoogmis vereenigden het Leidsche Hoofdbestuur met genoemde besturen zich in een feestelijke vergadering ter viering van het derde lustrum, in de zaal van de lunchroom Biessiot, Steenstraat, waarbij ook de Zeereerw. Pastoor R. F. M. Smitz O.F.M. als Geestel. Directeur tegenwoordig was. De president, de heer L. C. Schrijvers, opende deze bijeenkomst met een welkomst woord tot den Geestel. Directeur alsmede het Hoofdbestuur en de vertegenwoordi gende besturen van alle aangesloten dor pen t.w. Noordwijkerhout, Wassenaar, Voorhout, Warmond, Sassenheim, Zoeter- woude, Stompwijk, Katwijk, Hazerswoude, Groenendijk, Koudekerk, Voorschoten, Hoogmade en Leiderdorp. Spr. heette hen allen, die in grooten ge tale aanwezig waren, hartelijk welkom en mocht hieruit concludeeren de hechte band en de aangename samenwerking, welke het bestuur steeds in de afgeloopen 15 jaren heeft mogen ondervinden, hij memoreerde den groei en bloei van het Leidsch Genoot schap en herdacht hierbij ook den oprich ter, den Weleerw. Pater P. C. Frigge O.F. M., die door ziekte sedert enkele maanden het Geestel. Directeurschap in andere han den moest overgeven. Verder sprak de president hartelijke woorden tot den secretaris, den heer Th. B. van Ovost, die sedert 12^ jaar het secre tariaat waarneemt met groote activiteit en nauwgezetheid, waaraan voor een groot deel het goede verloop van de jaarlijksche Ommegang is te danken. Spr. liet deze woorden tevens vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardeering voor het vele werk verricht in het belang van het Genootschap, daarbij den wensch uitspre kende, dat het den secretaris gegeven moge zijn nog tal van jaren het secretariaat te mogen waarnemen. Hierna sprak de Geestel. Directeur, Pas toor Smitz de vergaderden toe en zeide sinds zijn Pastoraat te Leiden een groote sympathie te hebben voor het Leidsch Ge nootschap Spr. hoopt, dat de Leidsche Af deeling met de dorpen nog vele jaren in denzelfden groei en bloei moge toenemen. Ook sprak Z.eerw. hartelijke woorden tot den jubileerenden secretaris en deed deze vergezeld gaan van de beste wenschen. De secretaris, hierop het woord verkrij gende, dankte op de eerste plaats voor de hem gebrachte hulde, zeggende, dat hij meende slechts gedaan te hebben wat de door de hem aanvaarde functie oplegde en wees de hem gebrachte hulde voor het grootste deel terug aan zijne medebestuur ders, niet in het minst aan den heer Bergs- ma, die hem sedert enkele jaren wegens den grooten groei van het Genootschap als 2e secretaris op loffelijke wijze terzijde staat. Voorts gaf de secretaris verslag over de verstreken 15 jaren, waaruit bleek, dat de laatste jaren het aantal leden, ondanks cri sis en werkloosheid, op hetzelfde peil ge handhaafd bleef n.l. ca. 2500. Ook hij her dacht het belangrijke werk van den oprich- tre, den Weleerw. Pater Frigge O.F.M. als Geestel. Directeur. Op voorstel van Pastoor Smitz werd een telegram verzonden aan Pater Frigge in het klooster te Nieuwe Niedorp, dat luidde: ..Bij gelegenheid van de derde lustrumvie ring onze hulde en dank voor het vele door u gedaan in het belang van ons Genoot schap „Stillen Omgang"; dat God u hier voor sterkte en kracht moge geven in uw lijden. Wij zullen u in ons gebed niet ver geten". Gelukwenschen waren ingekomen van het Hoofdbestuur van het Gezelschap te Amsterdam, alsmede van den heer Andrles sen. bestuurslid van de Afdeeling 's Gra venhage. Hierna werd nog het woord gevoerd door de bestuursleden, den heer Schouten, pen ningmeester en den heer Bergsma, alsmede door vertegenwoordigers uit de aangesloten dorpen, waarna de vergaderden nog eeni- gen tijd gezellig bijeen bleven en de pre sident tenslotte met een dankwoord aan allen kon sluiten, in het vertrouwen, dat deze herdenking de onderlinge band ver sterkt zal hebben in het belang van het Ge nootschap,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2