OMGEVING ZATERDAG 24 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 HILLEGOM. Coöp. Veilingv. „Hillegom" U.A. Gis teravond hield deze vereeniging haar jaar vergadering in het veilingsgebouw aan de Van Tetstraat alhier. De opkomst was best. De voorzitter, de heer John B. Meskers, opent met een woord van welkom. De pen ningmeester sloot na de reglementaire afschrijvingen zijn boeken met een winstsaldo. De president-commisaris en de secretaris, die periodiek aftraden, werden met alg. stemmen herkozen. NOORDWIJKERHOUT HET OMKAPPEN VAN DE „BOEKHORST" Plaatsing op de monumenten-lijst „bij voorbaat" van kracht verklaard Spoedeischende vergadering van den Raad dezer gemeente, gisteravond te 7 uur. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de heer J. Padding wegens ziekte en de heer Th. v. Gijlswijk. Voorz. de burgemeester. De voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen der vorige vergadering v/orden aangehouden. De voorz. merkt op, dat de practijk heeft geleerd, dat de monu ment-verordening dient te worden aange vuld. In de destijds (in Maart 1936) door den Raad vastgestelde monumenten-ver ordening is bepaald, dat zoolang de be roepstermijn niet is verstreken of ingeval van beroep door den Raad niet is beslist, de plaatsing op de monumentenlijst niet van kracht wordt. Deze beperking is destijds op verlangen van hoogerhand in de verordening opge nomen, doch practisch komt het hierop neer, dat daardoor de verordening voor ons goed deel krachteloos wordt gemaakt. Spreker ontkent niet, dat door de N.V. Kunstzandsteenfabriek zeer gerechtvaar digde bezwaren tegen de plaatsing op de monumentenlijst van „De Boekhorst" kun nen worden aangevoerd. Bij een eventueel beroepschrift kunnen die bezwaren ern stig worden overwogen. Het thans kappen van de boomen vooraleer de plaatsing op de lijst van kracht wordt, dient te wor den voorkomen. De Raad kan niet toe staan, dat de gemaakte verordening tot een aanfluiting wordt gemaakt, indien er middelen zijn om te verhinderen. En dit middel is er, indien de Raad de verorde ning thans wijzigt en die wijziging onmid dellijk afkondigt. B. en W. stellen daar om voor het betrekkelijk artikel te wijzi gen en te lezen als volgt: Zoolang de beroepstermijn niet is verl streken en ingeval van beroep de Raad niet heeft beslist, wordt de plaatsing op de monumentenlijst niet van kracht, ten zij en voor zoover B. en W. in bijzondere gevallen, waarin zulks naar hun oordeel ter bescherming van het desbtreffend mo nument dringend noodzakelijk is, hun be sluit bij voorraad van kracht hebben ver klaard of alsnog verklaren bij een ter openbare kennis gebracht besluit. Nadat de voorz. nog op de vragen van enkele raadsleden heeft geantwoord, wordt de door B. en W. vastgestelde wijziging bij acclamatie aangenomen. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. ZILK. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. M. Raaphorst, slaagde te Rotterdam voor de actie nuttige handwerken. W. Bon slaag de voor de acte MULO aan de R.K. school van de eerw. Broeders te Bennebroek. Concert. De R.-K. Muziekvereeniging „St, Jean d'Arc" van Noordwijkerhout zal Maandagavond a.s. een concert geven op het terrein gelegen naast het parochiehuis alhier, welwillend afgestaan door den zeer. eerw. heer pastoor. Hopen wij op mooi weer en veel belangstelling. NOOTDORr. B. V. L. schieten. De leden van de Nootdorpsche afdeeling van den 3. V. L. worden er aan herinnerd, dat Woensdag 28 Juli a.s. voor de laatste keer gelegen heid wordt gegeven tot schieten met scher pe patronen op de schietbaan te Delfgauw. Degenen, die hiervan nog gebruik willen maken, kunnen dit dien avond doen vah 7 tot 9 uur. Verbetering Dorpsstraat. Met de ver betering van de Dorpsstraat is deze week een aanvang gemaakt. De Drinkwaterlei ding „De Tien Gemeenten" is thans bezig met het buizennet te verleggen, zoodat deze onder de aan te brengen trottoirs ko men. De bewoners van deze straat onder vinden gedurende een tweetal weken eeni- ge last hiervan, daar de waterleiding van ongeveer 9 tot 4 uur is afgesloten. In verband met deze en komende werk zaamheden zal, voor zooveel noodig, de Dorpsstraat voor het doorgaand verkeer in beide richtingen worden afgesloten. NIEUWVEEN. „Nic. Boys". De trekking zal binnen korten tijd plaats hebben. Zij, die loten ten verkoop in ontvangst hebben genomen, worden verzocht zoo spoedig mogelijk bij den secretaris te komen afrekenen. Geboren: Johannes Wilhelmus, z. van E. G. v. d. Vlugt en J. Th. Lunenburg. Ondertrouwd: Th. S. Haakman en A. Nannings B. P. Janmaat en J. M. Jan maat. Gehuwd: J. Haeseker en A. Nout. Gevestigd: J. J. Schreuder van Hil versum K. v. Velsen van Leimuiden J. M. Janmaat van Amsterdam E. B. de Zeeuw van Gouda J. D. Volkers van Alkmaar E. Groen van Maassluis G. E. v. d. Neut van Amsterdam H. L. Vos- sèpoel van Amsterdam E. M. Schouten van Crimpen a. d. IJsel. Vertrokken: J. A. v. d. Lek naar Nieuwkoop G. v. d. Lek naar Amster dam. OEGSTGEESX DRONKEN SCHIPPER AANGEREDEN Ernstig gewond opgenomen Gisteravond omstreeks kwart over zeven is op den nieuwen Rijksweg ter hoogte van het kruispunt „De Drie Witte Palen", een 42-jarige varensgezel uit Leiden, die in beschonken toestand verkeerde, aangere den door een personenauto, bestuurd door den luit. ter Zee tweede klasse E. H. Vor- ster uit Den Helder. Deze had nog ge tracht de aanrijding door naar links uit te halen te voorkomen, doch dit gelukte niet. De man werd door den zijkant van de auto gegrepen en tegen den grond ge smakt. In bewusteloozen toestand met ern stige verwondingen en inwendige kneuzin gen is het slachtoffer, nadat door een dok ter de eerste hulp was verleend, naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Een der portieren van de auto werd gehavend, o.a. brak de kruk, terwijl de ruit werd verbrijzeld. Door de glasscher ven kreeg een der inzittenden eenige on- beteekenende snijwonden. Gemeenteraad. Gisteravond te 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in spoed eischende vergadering bijeen ter behande ling van het voorstel van B. en W. tot aan gaan van een tijdelijke kasgeldleening, groot ƒ30.000 a 7/8 pet. Zonder stem ming werd dit voorstel aangenomen. De heer Kruizinga, die voor de eerste maal na zijn ziekte door ongeval de vergade ring bijwoonde, werd door den voorzitter geluk gewenscht met zijn herstel. De heer Kruizinga dankte daarop voor de belang stelling ondervonden tijdens zijn onge steldheid. Hierna ging de Raad in comité- generaal. RIJNSBURG Kostelooze rijwièlmerken. Voor het aanvragen van een kosteloos rijwielmerk zal er gelegenheid zijn op Donderdag 29 Juli van 79 uur op het politiebureau. Bloemenhandel. Nu na enkele war me dagen weer koel weer is ingetreden, heeft zulks direct een gunstigen invloed op den bloemnhandel. Dat is wel noodig want het is bekend genoeg, dat Juli en Augustus nu niet de beste maanden zijn voer kweekers en handelaren. Er komen al veel Gladiolussen die in de goede va riëteiten van 1.503.10, en andere min dere soorten die van /ƒ0.50 tot 1.30 op brengen. Godetia's 0.500.70, Ridder sporen 0.350.45, Scabiosa 0.200.30. Dahlia's ƒ0.801.20, Zinnia's 1—1.70, Ga- lardia 0.300.45, Margrieten 0.150.25 Korenbloemen 0.080.12, Lathyrus 0.15 0.25, Leeuwenbekken 1.702.10. SASSENHEIM. Aanrijding. Gisteravond slipte in de Hoofdstraat nabij villa „Swastika" een Fordbestelauto op de tramrails en botste tegen een luxe-auto afkomstig uit Noord- Brabant. De bestuurder van de luxe-wagen werd aan de hand gewond, terwijl de wagen zwaar beschadigd naar garage Postma werd gesleept. Van de bestelatuo was de achterzijde be schadigd, doch deze kon haar weg vervol gen. DE TUINDERIJ MET ZIJN HANDEL. (Wekelijksch overzicht). Zoo zoetjes aan beginnen de snijboonen los te komen, welk product zeker de hoofdtoon voert in de tweede campagne, ja het artikel is van deze streek. Is de snijboonenoogst mislukt, dan kunnen wij tevens zeggen dat het seizoen mislukt is. Hoe het zal loopen, daar is momenteel nog niets van te zeggen, want eerstens: hoe zullen de gewassen zich ontwikkelen? Voorts, zal er een loonende prijs voor ge geven worden? Bij beide factoren speelt he; weer een groote rol. Een ding geloo- ven wij wel, dat n.l. de aanvoer lang niet zoo groot zal worden als menigeen denkt. Immers deze week, toen velen dachten aan een massa snijboonen, was het aan geboden kwantum 8300 zak. De volgende dag liep het terug naar de 7700 en van daag benaderden wij heel kort de negen duizend zak. Dit nogal op Vrijdag, wat toch voor de fabrieken een ongunstigen dag beteekent, daarentegen voor de markt wel eens een willige dag. De prijs is in aanmerking genomen dat de kwaliteit mooi is niet zoo hoopvol. In het voor van de week bleef de markt lusteloos, la ter met het koelere weer, kwam er meer animo en zelfs vandaag weerde zij zich danig. Voor enkele mooie partijen werd zoo rond de gulden besteed, doch de door snee was van de 75 cent tot negentig cent. Halver week lag zij lager, 70 tot 80 cent. In het begin van de week kwamen de augurken ook afzetten, zoo ruim twee duizend -balen per dag, allengs minderde dit tot vandaag vijf honderd balen. De prijs is slecht. Het gewone grof zweeft zoo om de minimumprijs, het kleine grof meestal van de dertig tot 37 cent. De par tijen gaan grootendeels voor export weg, voor het vat wordt nog weinig gekocht. Over de kwaliteit mag niet direct gemop perd worden, alhoewel van hooger hand steeds een sterke controle wordt uitge oefend. Nu pas is afgekomen dat voortaan iedere zak augurken van een label moet zijn voorzien. Zeker, men zal opwerpen, voor zoo'n luttele prijs ook dat nog, maar het zijn eenmaal voorschriften. Al is de prijs zeer teleurstellend, laten wij zorg dragen dat de koopers ons product willen hebben, waarvoor noodig is een goede sorteering. In de betere jaren, die toch hopelijk zullen komen, kunnen wij dan zeggen „wij hebben onze geregelde koo pers behouden". Fijn wordt er heel weinig geplukt, het enkele mandje brengt schommelende prij zen teweeg, de eene keer 1.85 daarop volgend ƒ2.70. Fijnbasterd 1.001.70, basterd van de vijftig tot de vijf en ze ventig cent. Stippel zakt zoo van liever lede naar de laagste prijs; meestal van de vijftien tot de twintig cent. Komkommers zijn niet meer te verkoopen, uitgezon derd zoo'n baal of tien twaalf op de groentendagen aan den kleinhandel, en dan nog voor de minimumprijs, 0.12Va- Stokprinsesseboonen, welke aanvoer gaat toenemen, mocht ook de belangstel ling hebben. Eerst varieerde de prijs van 1.101.35, vandaag was de handel veel levendiger, wat tot gevolg had dat zij er lekker ingingen voor 1.40 tot 1.60 toe. Op het eind der veiling vertoonden zij weer neiging tot daling. De aanvoer is zoo ruim 100 zakjes. Dubb. Stamboonen gingen Maandag vlot weg voor 1.40, 's anderendaags kwam de val. Het duurde enkele dagen totdat zij op verhaal kwamen; Vrijdag scheen de animo weer grooter en liepen zij naar de gulden. Witte Pronkboonen, waarvan de aanvoer beperkt blijft tot tien zakjes per dag, gaan meestal de markt op voor een proefzakje. Aangezien de geringe aanvoer is de prijs niet hoog; er wordt genoteerd 0.200,65. Spek- boonen 0.600.65, Stamsnijboonen 60 75 ct. De Witte Capucijners die thans schaars meer zijn vertegenwoordigd, ble ven gretig aftrek vinden. Alleen van daag gingen zij over de klok voor 1.25, vorige dagen steeds boven de daalder. Tuinboonen, ja nog maar tuinboonen, blijven goed te verkoopen 0.50—0.60. Bloemkool had het er niet best mee met die paar warme dagen, de prijs daalde tenminste met snelle schreden, was zelfs Woensdag uiterst lui. Nu met het don kere weer scheelt het direct in prijs. Maandag liepen zij al terug tot de acht cent, Woensdag werd het vijf en Vrijdag tipelden zij gelukkig weer naar de tien cent. De kwaliteit is prachtig. Genoemde prijzen worden besteed voor de beste kwaliteiten, want ook gaan er partijen weg voor drie en zes cent. De aanvoer is heden stijgende. Andijvie, die geleidelijk ook al ruimer begint los te komen, mag zich niet ver heugen in een altijd groote belangstel ling, waarbij dient vermeld te worden dat de kwaliteit niet steeds even mooi is. Een goede kist kreeg nog twintig tot der tig cent, meer afwijkende sporten van de acht tot vijftien cent. Postelein is er gauw te veel in de zo mer. Wanneer een enkel goede partij aan wezig is vindt het wel koopers voor twee a vier cent per kg., zoodra meer aanbod als vraag dan loopt het mis. Spinazie is wel te vex'handelen voor twintig tot dertig cent per bakje, mits goede kwaliteit. Sla werd afgenomen voor 1.002.30. Het Bospeen en breekpeen zijn de grootste kwantums verdwenen. De nog aangevoerde bossen varieeren van de drie tot vijf cent, breekpeen liep vandaag tot drie cent. Prey 1.20, Selde rij 0.301.40, Peterselie f 0.301.30. De komkommers willen slecht gegeten worden. Mooie gele gaan de wereld in voor 1.502.10. De C's en enkele B's draaien vaak door. Tomaten, waarover wij wel eens gunstig hebben geschreven, is de laatste weken totaal mis. Mooie A voor 46 cent, B 35 ct., C 23 ct. per pond. Spitkool 1.002.40 per 100 stuks. Rabarber 2.30. Kroten 0.901.40. Roode kool 2.30—3.10. Savoye 2.00. Het fruit blijft goed in prijs, zwarte bessen twintig cent per pond. Vandaag hadden wij de eei-ste druiven, zij bi-ach- ten 0.25 per pond op. Perziken van de twee tot vier cent. In afwachting! Een interessante tocht. Voor de zesde maal maakte de Ter Aarsche ouden van dagen onder leiding van een actieve com missie, hun jaarlijksch uitstapje. Elk jaar blijken de deelname, de belangstelling, de medewerking en het enthousiasme grooter te worden, steeds worden interessante tochtjes in elkaar gezet en altijd heeft de leiding aan het einde van den tocht de voldoening, dat wederom een zonnedag in het vaak eentonig leven der ouden van da gen gebracht is. Onder een dreigende lucht werd om streeks half een de stoet geformeerd op het kerkplein, welke stoet bestond uit 24 auto's, waarin gezeten 65 ouden van da gen, die natuurlijk niet wisten waar de tocht heenging. Wel werd het reisplan aan de bestuurders verstrekt, doch onder het dringend verzoek de medepassagiers niet met den inhoud op de hoogte te stellen. Via Langeraar, Aardam, Papeveer ging de lange file van auto's, welke alle voor zien waren van een nummer, onder veel belangstelling en hartelijk gewuif der in woners, naar Schiphol. Hier was het de eerste pleisterplaats. Dank zij de medewerking van de K. L. M. werd het geheele vliegterrein rondgereden, van nabij de bekende Douglassen bezich tigd, en daarna verbleef men een wijle GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Waarn. secretaris is de heer P. v. d. Ven. Allereerst feliciteert de voorz. als voorz. en als burgemeester den heer Binnendijk mét zijn a.s. 40-jarig huwelijksfeest. Hij weet, dat hij namens den Raad spreekt, als hij hem hartelijk gelukwenscht en dank brengt voor hetgeen hij in het belang der gemeente deed. Hij spreekt de hoop uit, dat God hem en zijn gezin nog vele jaren moge sparen. De heer Binnendijk dankt voor de "har telijke woorden. Aan de orde komt het voorstel tot con versie en renteverlagingen van geldleenin- gen. De voorz. deelde mede, dat dit voor de eerste 5 jaren een voordeel geeft voor de gemeente van ruim 2000 en voor de tweede 5 jaren van 3.125. De heer Vink is dankbaar voor het voor stel, doch is niet voldaan over de bemid delingsprovisie en dringt er op aan fat soenlijke bemiddelaars te nemen en de provisie zooveel mogelijk te drukken; hij vindt 1/8 pet, ruim voldoende. Nadat de voorz. de noodige toezegging heeft gedaan, wordt het voorsel z.h.st. aan genomen. De Raad slikte. Het voorstel tot huur van een veldwach terswoning vindt ernstige bestrijding bij den heer Vink. Het voorstel heeft zijn goedkeuring niet. Het gaat hier alleen over de manier, waarop dit is geschiedt en de voorwaarden, waaronder dit tot stand is gekomen. Hij kan niet inzien, dat met dit voorstel moest worden gewacht tot aan de woning de noodige voorzieningen waren getroffen. Nu wordt de Raad gesteld voor een rait accompli en heeft maar te slikken, doch hiervoor voelt hij niets. Hij heeft be zwaar tegen de manier, waarop de zaak is tot stand gekomen, tegen de ingang van den datum der huur en tegen het huur bedrag. De voorz. merkte op, dat dit inderdaad op een abuis berust en biedt hiervoor na mens B. en W. excuses aan; nader wordt deze kwestie door den voorz. uiteengezet. De heer Vink blijft bij zijn standpunt, doch wil de zaak niet laten stranden en wil daarom een tusschenvoorstel doen en noodigt den Raad uit het voorstel aan te houden en B. en W. op te dragen bespre kingen te voeren met den eigenaar be treffende den datum ingang van de huur en het huurbedrag. De heer Ten Hoopen stelt voor het voor stel van B. en W. aan te nemen voor een jaar en de zaak dan te herzien. Nadat ook de heer Willemse het woord heeft gevoerd, wordt het voorstel Vink in stemming gebracht en verworpen met 9 2 stemmen. Het voorstel ten Hoopen vindt geen ondersteuning, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9 2 stemmen. Het kohier bedrijfsbelasting 1937 tot een bedrag van 1790 wordt z.hs. vastgesteld. In behandeling komt het voorstel tot wijziging van de begrooting 1936 en 1937. De heer Vink heeft bezwaar tegen verhoo ging van de post begrooting 1937 van reis- en verblijfkosten politie met f 100. De voorz. zeide o.m., dat de feestelijk heden in verband met het vorstelijk huwe lijk en de verkiezingstijd, enz. veel politie toezicht hebben geëischt en veel geld ge kost hebben. Hij heeft misschien deze 100 niet noodig en zal de uiterste zuinig heid betrachten, doch hij moet over geld kunnen beschikken, indien 't noodig is; hij is ook niet ongenegen den post te halvee- ren. De heer Willemse is het met den heer Vink eens, dat er zuinigheid moet worden betracht, doch hij is het ook eens met den voorz., dat hij, als het noodig is, over een bedrag moet kunnen beschikken en waar de voorz. zuinigheid toezegt, kan hij het voorstel wel aannemen. Nadat de heer Vink nog het woord heeft gevoerd, wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 101 stemmen. Reclames straatbelasting. Door den heer Vink zijn hieromtrent aan B. en W. vra gen gesteld, welke door B. en W. zijn be antwoord. De heer Vink wenscht hierover in openbare vergadering te spreken, waar tegen bezwaren worden gemaakt, tenslotte verkrijgt de heer Vink hierover het woord, die in een zeer breedvoerig pleidooi deze kwestie behandelt, welke hoofdzakelijk be treft de bewoners van Park Leeuwenbergh. Zeer uitvoerig licht hij zijn vragen toe en behandelt de antwoorden van B. en W. Het gaat hier over de vraag, of de belasting terecht werd geheven. Hij bespreekt de uitspraak van den Raad van Beroep op het beroep van een der bewoners en deze Raad deed uitspraak, dat het hier geen openbare landweg betrof en hiervoor geen straatbelasting verschuldigd was. Zijn opi nie is, dat de Gemeenteraad ten volle den strop moet aanvaarden en dus geen straat belasting mag heffen; ook dient de betaalde belasting over 1934 en 1935 te worden ge restitueerd. Hij blijft zich verzetten tegen het voorstel van B. en W. om de aansla gen te handhaven over dien tijd, dat de weg in Park Leeuwenbergh nog geen open bare weg was. Nadat de heer Willemse nog het woord heeft gevoerd en de voorz. van antwood heeft gediend, wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Het voorstel wordt gesplitst en wel in dier voege, dat allereerst het voorstel van B. en W. in stemming wordt gebracht om de aanslag, waaromtrent uitspraak werd gedaan door den Raad van Beroep, te handhaven, dit voorstel wordt verworpen met 65 stem men; het voorstel de overige reclames straatbelasting te handhaven, wordt met algemeene stemmen aangenomen. in het restaurant. Vanuit dit ruime ver trek kon het gezelschap zeer goed dè vlieg tuigen zien starten en dalen. Wij achten ons ontslagen van den plicht om alle ge noegens, die het vliegverkeer den bezoe kers schonk, te beschrijven; hetzij genoeg te vermelden, dat de versnaperingen hier en daar in den steek gelaten werden. (En kele chauffeurs gingen een rondvlucht maken). Tegen drie uur vertrokken zij over Heem stede naar Zandvoort alwaar de woelige zee werd aanschouwd. Van baden en zwem men was geen sprake. Na heel plechtig en langzaam de boulevard te hebben langs gereden werd de terugtocht aanvaard over Bloemendaal. In de Groenendaalsche bosschen wandelden de ouden van dagen er lustig op los, een kleine tractatie werd hun deel, wat tevens het slot beteekende van deze tocht. Ongeveer kwart over negen arriveerde het gezelschap in onze gemeente. De R.K. muziekver. „Arti et Religioni" ontbrak ook ditmaal niet op het appèl om hen vanaf Pulmot in te halen en onder vroolijke marschnummers te begeleiden naar het ontbindingsterrein, het kerkplein. Onder gutsende regen klom dr. Post Uiterweer op een der auto's, om namens de commissie eenige dankwoorden te rich ten tot allen die hebben meegewerkt tot het welslagen van deze .reis. Een bijzondere hulde mochten jncasseeren zij die gratis hun auto heben disponibel gesteld, 'de da mes voor haar collecteeren, de gemeente naren voor hun offer en tot slot „Arti", die altijd zorgt voor een opgewekt waardig besluit. Na het spelen van „Lang zullen zij le ven", ging de stoet uiteen, trok men huis waarts. Evenals andere jaren mocht deze thuiskomst zich in een groote belangstel ling verheugen, wat zeker pleit van een medeleven met de oude menschen en een deelneming in hun genoegens. Wij eindi gen dit-verslag met een woord van hulde aan het comité voor zijn verrichte werk zaamheden, wat de ouden van dagen in hooge mate waardeeren. Zoo'n uitstapje zal bij hen vele onuitwischbare indrukken hebben nagelaten. LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag 25 Juli te half 12 en na het Lof bijeenkomsten. Dinsdag 27 Juli te 8 uur Maria-Congrega- tie, daarna bijeenkomst. Donderdag 29 Juli te 8 uur biljartclub A.D.O. en te 8 uur tooneelclub Adolf Kolping". Zaterdag 31 Juli na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 26 Juli: Socie- teitsavond. Dinsdag te 8 uur Maria-Con- gregatie en Vrijdag 30 Juli societeits- avond. STOMPWIJK De harddraverij In aansluiting met het onlangs ge plaatste bericht over het programma voor de harddraverij-vereeniging „Nooit Ge dacht" voor Woensdag 4 Aug., kan thans gemeld worden, dat gestart zal worden volgens ret reglement van de K.N.H. en R. R., achter de linten. Starter is de heer A. Commijs te Den Haag. De draverij zal dus trots het groot aantal deelnemende paar den, een vlot verloop hebben. De avond kan daar besteed worden voor een gezel ligen kermisavond, zooals men dat hier gewoon is. Verschillende vermakelijkheden o.a. Cake-Walk, luchtschommel, zweefmo len, shimmy-trap en prijsgevende zaken, zullen het hunne tot de feestvreugde bij dragen. Rest ons nog te vermelden, dat dit jaar dameskaarten beschikbaar zijn tegen ver minderde prijzen. UITHOORN. Gehuwd: J. C. van Leeuwen en C. D. Zaal C. Schippers en G. C. Gozems W. G. van de Rotten en J. C. Plasmeijer H. Oussoren en M. van der Ham G. J. van Andel en G. Kort. Overleden: E. Verzaal, echtgenoote van W. Braam J. A. Westebos echtgenoot van J. Chr. Schouten Johannes Hugo Janmaat overl. te Amsterdam. WARMOND. Herwonnen Levenskracht. Op Zondag 25 Juli zal onze 'aarlijksche speldjesdag gehouden worden. Ijverige dames-propa gandisten zullen u dit te koop aanbieden. Het bestuur vertrouwt, dat een ieder zijn gave spontaan zal offeren voor deze voor ons zoo nuttige instelling van 't R.-K. Werklieden Verbond. Veel succes zij onze dames toegewenscht. Meneer de advocaat, ik heb bigamie ge pleegd. Welke straf staat daar op? Twee schoonmoeders en tien jaar. (Le Rire).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7