Uitslag van onze Herkenningsprijsvraag ZATERDAG 24 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Uit het groote aantal oplossingen, hetwelk op onze prijsvraag werd ingezonden, zijn de beschikbaar gestelde prijzen toegekend aan de volgenden: G. H. Krekelaar, Bloemstraat 8, Leiden: Gouden Heeren- of Dames horloge, Dressoir of Fauteuil, naar keuze. Otten, van 't Hoffstraat 23a: Fototoestel. Mejuffrouw M. van Ree, Langebrug 19: Wekkerklokje. M. van Noort, Morschweg 55: Wekkerklokje. M. C. DöllEmmerik, Anna v. Saksenstraat 10b: Wekkerklokje. Anton Buis, Waldeck Pyrmontstraat 31: Nikkelen Armbandhorloge. Petrus de Wekker, Javastraat 6: Nikkelen Armbandhorloge. J. P. v. d. Berg, St. Jorissteeg 40: Nikkelen Armbandhorloge. Frans Driessen, Morschweg 172: Vulpenhouder. J. Hensing, Waardstraat 26: Vulpenhouder. Henk Devilee, Hermanstraat 3: Vulpenhouder. De prijzen, voor zoover door de winnaars nog niet ontvangen, kun nen aan ons bureau worden afgehaald. DE DIRECTIE. M. v. d. Slot, J. Warmerdam, Noordwijker- hout; M. Touw, Alphen aan den Rijn; G. Versluys, Warmond. Van de Middagvoorbereidende Cursus I naar Middagvoorbereidende Cursus II wer den bevorderd: N. van Berge Henegou wen, A. Bey, L. v. d. Boog, S. de Graaf, C. de Haan, W. Hockx (voorw.), B. Jansen (voorw.), G. van Kempen( voorw.), C. de Laaf, A. Miedema, N. Mulder, J. v. Polanen, E. Rotteveel en T. v. d. Waals, Leiden; C. Braun, W. de Haas, Noordwijk; M. Cas- tenmiller, G. van Schie, Katwijk; A. Grim bergen, Rijnsburg; R. v. d. Kley, C. Schol- tes, C. de Wit, Voorschoten; N. Ramaker, Leiderdorp, L. van Velzen, Zoeterwoude. Het getuigschrift van de Middagvoorbe reidende Cursus werd behaald door: A. de Blauw, C. van Haastrecht, J. Hagoort, C. v. Heel, N. Hoornweg, C. Karreman, E. ten Kate (voorw), J. Krol, J. Noordervliet, J. van Onselen, C. Ouwersloot (voorw.), J. Schouten, A. van Tongeren, C. Treur, L. ten Wolde, H. Zitman, Leiden; K. Haasnoot, Katwijk; A. Heemsbergen, Leiderdorp; J. Kranenburg, Oegstgeest; A. v. d. Schalk, Noordwijk; A. Niersman, G. Vermin, Voor schoten. Van Middagcursus III naar Middagcur sus IV werden bevorderd: E. v. d. Berg, C. den Holder, J. Hoogeveen, M. Kraay, G. Pardon, M. Rijsdam, W. v. Vierzen, M. Zaalberg, Leiden; A. Akerboom, M. den Dubbelden, Oegstgeest; G. Hooymans (ged.), W. Wagtendonk, Voorschoten;W. Slootweg, Hazerswoude, M. de Vogel, Lei derdorp; A. Hol (voorw.), Leiden. Van de 3-jarige Volledige Avondcursus werden bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: E. Bey, A. van Dam, W. de Dóes; M. van Gelder, J. de Groot, J. Ha- sebeek, (voorw.), D. Klinkhamer, C. Kop pers (voorw.), A. Planje, N. Schippers, C. v. d. Tuin, J. v. Velzen, J. v. d. Voort, J. Wegman, M. Wegman, C. v. d. Wijngaard, Leiden; N. van Heusden, Voorschoten; A. de Langen, Katwijk aan den Rijn; J. Mo lenkamp, M. Molenkamp, Oegstgeest. Van de tweede naar de derde klasse: A. Bemelman, C. Brouwer, M. Brouwer, W. v. Dorp, W. v. d. Mey, J. Moraal, S. v. d. Nat, Th. Overdijk, M. Pijnaken, E. Rosier, J. Schenkeveld, J. Starre, G. Stouten, M. Voorbij, J. de Wit, M. Hooydonk, N. de Graaf; C. v. d. Hoogst, J. van Meurs, Lei den; J. Blok, M. v. d. Mey, Voorschoten; J. de Pree, HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL RAPENBURG. Eind- en overgangsexamens. Diploma huishoudkundige de dames A. Bodegraven, Nieuwkoop; J. Haman, Veur; W. v. d. Hout, D. Krop, M. A. Kuiper, M. de Minjer, H. M. Oostveen, E. G. Visser, P. Werner, Leiden; C. van Leeuwen, Alphen; S. C. Wesselo, Wassenaar, P. Mesman, Bos koop. Teruggetrokken twee leerlingen. Diploma kindervei-zovgster (theor. en pract.): de dames G. v. Beveren, Zoeter woude; H. Bodson, Voorschoten; C. C. J. Broeken, Leiden; A. van Dam, Hazers woude; R. van Dien, Alphen; C. v. d. Ham, Leiden; J. M. Hoogeveen, Oegstgeest; E. P. de Jongh, H. M. Kingma, Leiden; J. M. Zonneveld, Warmond; B. Ridderikhof, Lei den; F. Remmelts, Leimuiden; S. M. Oos- terveer, C. Sloot, C. M. Timmerije en L. M. J. Zuiderwijk, allen Voorschoten. Diploma kinderverzorgster (theor.)': D. de Best, Katwijk; J. de Boer, L. Hoozee, Gr. Koning, J. Kuperus, Leiden; A. v. d. Meu- len, Oegstgeest; J. Meijer, Leiden; R. Ouwe hand, Katwijk; B. Tieleman, Leiden; M. Tu- rion, Voorschoten; A. van Velzen, Oegst geest; A. Woestenburg, Oegstgeest; C. Zij- verden, Hillegom; J. Oostveen, Leiden. Diploma hulp in de huishouding: C. Ab- spoel, Leiden; N. Boogert, Noordwijk; L. Dekker en C. v. Houdt, Leiden; A. Haas noot, Katwijk; R. Kingma P. de Kort, W. v. Kluyve, C. Kret, J. de Minjer, Leiden; N. de Minjer, Warmond; A. Pieneman, Leiden; G. Planje, Voorschoten; C. van Rooyen, Noordwijk; M. Sepers, Leiden; G. Spreij, Alphen; D. Volbeda, Katwijk; J. van Zijst, Katwijk. Her-examen 1 cand. Afgewezen twee leerlingen. Diploma coupeuse: A. Bink en J. Ciere, Leiden. Diploma cosbuum- en linnennaaien: M. Bink, R. Blom, S. Boom, Leiden; M. Dub beldam, Katwijk; S. v. Duuren, Leiden; M. Dijkdrenth, Katwijk; H. Hoogstraten, Oegst geest; D. Klinkhamer, G. Laman, R. v. d. Linden, Leiden; N. Mechelse, Voorschoten; N. van Oorde, Leiden; M. v. Starkenburg, Rijnsburg; M. de Vink, Leiden; J. de Vis ser, Rijnsburg; R. de Wolf, Tr. Zeilstra, Lei den; N. de Vreugd, Katwijk. Getuigschrift 2-jarige voorbereidende cur sus: H. v. d. Baan, R. Baart, T. Bouter, R. v. d. Bent, Tr. Ciere, J. Franke, M. Fieseler, M. Flam man, R. Geerlings, R. Guldemond, R. v. d. Hoogt, L. v. Hooydonk, R. Harte- velt, A. v. d. Horst, A. de Graaf, C. Kwaad gras, T. v. d. Kaay, C.- Keveling, R. de Ko ning, L. Muusse, E. Robbers, S. Seijn, N. Timmers, C. van Rijn, E. Sloot, T. Sparen burg, W. Secrève, A. Ouwersloot, A. Poe- lijoe, L. Pels, N. van Tol, A. Voorma, R. v. d. Velden, G. Verbeek, J. Visser, R. v. d. Waals, R. Wassenaar, T. Wassenaar (naald vakken), W. v. d. Wijngaard, T. Wiekhart, J. Zandbergen. Afgewezen acht leerlingen. Getuigschrift huishoud-avondopleiding: B. Oudshoorn, L. Bosman, N. v. Doriselaar, J. Fallaux, D. Ladan, J. Noort, J. de Mooy, S. v. d. Waals, L. Zitman. Afgewezen vier leer lingen. Huishoudkundige I, bevorderd tot 2de leerjaar: N. Beurze, H. Haas, D. Houtzagers, D. Huurman, L. Hooftman, L. Hijner, T. Diephout, J. Raphaël, S. Riemens, H. Smits, A. Verhoeven, J. Westérbrink, J. Wieringa. Hulp in de huishouding I, bevorderd tot 2de leerjaar: J. van Eijk, G. Ie Feber, N. Janse, Tr. de Jongh, F. Minjer, M. Piket, C. Plug, C. v. d. Reijden, W. v. Staalduinen, N. Verstoep, H. v. Venetie, F. v. d. Werf, Tr. Wiepkema, L. van Wijk. Niet bevorderd vijf leerlingen. Costuum- en linnennaaien, bevorderd tot 2de leerjaar: D. Brouwer, A. Cats, F. van Duivenbode, J. Gussinkloo, L. Gersen, L. v. d. Ham, A. de Jaeger, A. Kok, C. Pau- lusse, D. Remmelts, C. Schaap, J. van Spaandonk, M. Verdoes, G. v. d. Wijngaard, I. Zevenhuizen. Voorbereidende klasse, bevorderd tot 2de leerjaar: A. Arends, B. Brocaar, M. Blangé, C. Bink, J. Bragaar, T. v. d. Eijkel, H. de i'Ecluse, B. van Geel (voorw.), M. Gelök, B. van Gooswilligen, A. Gijzenij, L. de Haas, A. Houthof, M. Kuiter, R. de Jong, M. Louw- rier, C. Laman, W. van Leeuwen,, L. de Lig- ny, A. Magré, L. v. d. Meer, Y. Moraal, C. Marijt, T. Mieog, T. Noest, E. Nieuwenhuis, A. Overvliet, A. Otgaar, G. Oudshoorn, G. Pelt (voorw.), D. Rempt, A. Plezier, G. Pet, N. Peter, H. Scharloo, A. Segaar, H. Son deren, A. Spanjaard, A. Swartsenburg, G. Vermeer, R. Verstraaten, M. van Vliet, T. de Vouw, B. Wille, J. v. Woudenberg, A. Zaal, A. van Zoest. Niet bevorderd 11 leer lingen. Geplaatst in voorber. Id.: M. Barendse, J. Beij, A. Blok, H. Houtzagers, C.' de Ridder, A. v. d. Stoel, M. Stikkelorum, .J Monten- berg, E. Pasma, K. v. Leeuwen. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de kantoren der N.V. Wernink's Beton- fabrieken aan den Hooge Morschweg. Door een verbreking van het hangslot van het hek zijn de dieven op het terrein gekomen. Daar hebben zij via een ladder, die op het terrein lag een tuimelraam ge forceerd. In het kantoor werden verschil lende laden opengebroken, doch de da ders hebben niets anders van hun gading gevonden dan eenige sigaren. MULO-EXAMEN Aan de R.K. Mulo-school voor Meisjes aan de Haarlemmerstraat zijn gisteren de 10 candidaten van de tweede ploeg alle tien geslagd. Het zijn de jongedames: Jopie Jansen, Ina Neuteboom, Miek Schalks, Jeanne Segaar, Annie Stuifzand, To Trip, Willy Visser, Batta v. d. Weijden, Co Wij nen, Leni v. Zijp. Van de 22 candidaten zijn er 21 ge slaagd. Voor de eerw. Zusters een mooi succes! Voor het examen nijverheidsonderwijs akte N VII is te Rotterdam geslaagd mej. H. Driessen, alhier. WONINGEN OUDEN VAN DAGEN. Door werkverschaffing aan jeugdige werkloozen. Maandag a.s. wordt aangevangen met den bouw van 10 woningen voor Ouden van Dagen aan de Dozystraat, door de „Stichting tot werkverschaffing aan jeug dige werkloozen, ter verstrekking van woningen aan Ouden van Dagen". Het Bestuur dezer „Stichting" heeft ge meend den aanvang van dit werk een min of meer officieel karakter te geven. De voorzitter van de „Stichting", de heer J. de Jong, zal daartoe Maandagmorgen te half tien de eerste spade in den grond steken. Luxor. Een sterk gespeelde, romantisch-drama- tische UFA-film is „De Laatste Nacht", welke deze week als hoofdfilm in het Luxor Theater draait. Deze film beeldt de begin- phase uit van den Poolsch-Russischen vrij heidsstrijd. Dit filmwerk van den beken den scenarioschrijver Hart boeit van be gin tot einde. Een Poolsch regiment, onder Russisch bevel in de provincie Grodno lig gend, krijgt bericht, dat er in Polen op stand is uitgebroken tegen het onbarmhar tig Kozakken-bewind. Dit bericht komt juist op het moment, dat de Poolsche regi- ments-aanvoerder zich zal verloven met de zuster van den Russischen gouverneur der provincie, wanneer er balavond wordt gegeven. De Poolsche aanvoerders wachten op hun chef, doch zij wachtten te lang en als zij eindelijk de vlucht willen nemen om hun land te hulp te snellen, wordt hun de pas afgesneden. Een gevecht ontstaat, waarbij enkelen sneuvelen en drie anderen gevangen worden genomen. De regiments commandant, ritmeester graaf Saniewski, voelt zijn schuld en als hij hoort, dat zijn kameraden aan den galg den dood zullen vinden, weet hij door een list voor hun be vrijding te zorgen ten koste van zichzelf. Willy Birgel in de hoofdrol met Hasi Knoteck, Viktor Staal en Ursula Gralley geven tezamen met nog vele anderen een uitstekende vertolking van dit aangrijpend gebeuren. Voor de pauze een dol-vermakelijke ge schiedenis rond een „Valsch Bankbiljet", dat door een „onhandig" winkelmeisje wordt geaccepteerd, maar dat later zorgt voor de opsporing en ontmaskering van de oplichtster en een harer trawanten. Adèle Sandrock, Theo Lingen, Lucie Englisch en Georg Alexander geven in deze amusementsfilm buitengewoon aantrekke lijk spel te aanschouwen. Een programma voor volwassenen, dat in deze gure dagen zeker door velen gezien zal worden. Trianon. De ietwat drakerige inhoud van de film „Broken Blossom" wordt aannemelijker ge maakt door het zeer goede spel van Dolly Haas, die zich kromt onder de angsten voor en de slagen van haar drankzuchtigen en vechtlustigen vader. Zij weet buiten de heele sfeer zuivere angst te doen spreken uit haar kinderlijke oogen, die angstig staren naar den bruut, het beest, dat haar vader is. Filmisch is die vader een mislukkeling en wellicht is dat niet zijn schuld. Hij moet werken in dezelfde sfeer en met dezelfde attributen als in het genre „De twee Weezen" en ongemerkt zit men telkens, als men zijn verdierlijkt gezicht ziet, aan Vrouw Frochard te denken. Zijn woning in de New-Yorksche achter buurt is dezelfde als de Parijsche woning van Vrouw Frochard. Hij werkt ook met de zweep en de drankflesch, die de weeke toeschouwers beurtelings tot woede en wal ging moeten brengen, afgewisseld met het diepste medelijden voor het arme schaap, dat er zoo'n vader op na houdt, die erger is dan alle duivels uit de hel bij elkaar. Wel is er ook een Chineesche sfeer in deze film gebracht met Boedha, gods dienstige plechtigheden en kersenbloesem, maar redden doen deze de film niet. Slechts het prachtige spel van Dolly Haas en dat van den Chineeschen zendeling zijn de aan dacht waard. Na de pauze doet Maurice Chevalier de stemming opklaren met de film „De held van den dag". Die held van den dag is natuurlijk Mau rice, die het van eenvoudig electricien tot beroemdheid brengt, als hij door midde! van een bloedtr an fusie met zijn bloed een wereldberoemde actrice heeft gered. Zijn portret staat in alle kranten en Alfred Boulard alias Maurice Chevalier is plotse ling beroemd. De „diva" (ik heb immer aanvechtingen achter dit brutale woord een n te zetten) ontvangt hem, neemt hem mee naar haar kasteel, geeft hem lessen en dat mislukt natuurlijk, mede door de verstan dige hulp van Boulard's oude Moeder. En als hij in Parijs terugkomt, is iedereen hem vergeten. Hij heeft plaats moeten maken voor een andere sensatie, een man, die 800 K.M. op z'n handen heeft geloopen. En Boulard wordt de eenvoudige, die nu ook zijn meisje terugvindt. Een vlotte, Fransche film, waarvan het scenario Maurice Chevalier meer had kun nen geven, maar toch nog smakelijk ge noeg om er opgewekt naar te kijken. Met journaals en een Betty- Boop Cartoon voor volwassenen. Lido De hoofdfilm „Obsessie" of zooals de titel luidt op het witte doek „Het legaat van den dokter", is een prachtig gespeelde film, welke boeit van het begin tot het einde. De hoofdrollen worden vertolkt door Robert Taylor en Irene Dunne en beiden weten door voortreffelijk en diep doorleefd spel de aandacht gespannen te houden. Robert Taylor stelt een lichtzinnig jongmensch voor, die echter geleidelijk verbetert, door verschillende voorvallen^ waarvan hij in direct de oorzaak is. Een belangrijke vooruitgang in het sce nario viel in dit filmwerk te bespeuren. Men heeft in deze filip laten uitkomen dat oe mensch niet alleen voor zijn pleizier leeft, doch ook plichten heeft tegenover een hooger Wezen. Het lichtzinnige jongmensch wordt n.l. voorgehouden dat hij van zijn rijkdom niet alleen zelf moet genieten, «k>ch armen en on gelukkigen moet helpen en h>*i nooden trachten te lenigen. Dat dit niét de eenige plicht is, die den mensch heeft, is begrijpelijk, maar er blijkt toch uit, dat men in de moderne film streeft naar een hooger plan door films te brengen met een dieperen inhoud. Voor een uitgebreide be schrijving van den inhoud verwijzen wij naar de filmrubriek van Donderdag j.l. Voor de pauze wordt vertoond „De on welkome gast" een spannende film met Jack Holt, Mona Barrie en de jeugdige Jackie Searl in de hoofdrollen. Deze film is rijk aan spannende momenten, terwijl men kan genieten van verschillende paarden races. Jack Holt is de eigenaar van een ren paardenfokkerij doch iemand die erg bij- geloovig is. Alles wat wees is brengt vol gens hem ongeluk aan, zoodat zelfs het beste paard dat wees geworden is, verkocht wordt. Een jongen, die op de farm komt met een oud paard, wordt door hem in huis opgenomen, omdat volgens de jongen, het paard geluk aanbrengt. Deze jongen blijkt een wees te zijn, wat alleen de echtgenoote weet. Door veel wedden en de intrigues van een jockey heeft Jack Holt veel geld verloren en men zal begrijpen, dat de wees jongen degene is, die bij de wedrennen zorgt dat zijn paard als eerste de eindstreep passeert, zoodat de weesjongen hier dus ge luk heeft aangebracht Een actueel journaal met enkele opna men van plechtigheden te Lisieux, vol tooit het uitgebreide programma, dat wij gaarne aanbevelen. SPORT NIEUW WERELDRECORD 3000 M. SNELWANDELEN. De Zweed Mikaelsson verbeterde giste ren te Stockholm het wereldrecord 3000 meter snelwandelen door dezen afstand af =ggen in den tijd van 12 minuten 24,8 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van E. Joenning (Zweden) met een tijd van 12 minuten 35,9 sec gevestigd in 1936. Mikaelsson maakte op 13 dezer op de 3000 meter reeds een tijd van 12 min. 34,1 sec. gemaakt tijdens wedstrijden te Ko penhagen. LAATSTE BERICHTEN INBRAAK TE HOLWIERDE. In het kantoor van een autobus onderneming. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn inbrekers binnengedrongen in het kantoor van de heeren Scheper en Muller, autobusdienstondernemers te Holwierde bij Appingedam. De dieven, die vermoe delijk met de situatie goed op de hoogte waren, hebben de sleutels van de brand kast weten te bemachtigen. Deze bevon den zich namelijk in een kleedingstuk van den heer Scheper, dat in het kantoor hing. Vervolgens hebben zij de brandkast geopend en zijn er met een bedrag van 280 gulden vandoor gegaan. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Franz "Paul z. van J. C. v. Wijk en J. M. Michalski Louis z. van J. I. Erades en M. de Boer Cornelis Gerardus Nicolaas z. van C. G. Overde- vest en J. G. M. v. Geelen Jansje d. van A. Pardon en W. Telerig Wilhel- mina Petronella d. van W. G. de Rooij en J. Wiggers Bastiaantje d. van Th. v. d. Burg en J. v. Weenen Petrus Albertus z. van W. J. Driessen en V. v. Hooidonk Willemijntje d. van M. v. Tol en C. Bal Theresia Catharina d. van G. H. Boshuijer en C. Pothuizen Anne Lore d. van J. I. Weber en H. Hilfers Johan nes z. van S. Honsbeek en A. M. Ribot Adriana Constantia Maria d. van J. A. Visser en W. J. E. v. d. Post Petrus Johannes Adriaan z. van P. J. Bergers en E. J. Bouter. Ondertrouwd: J. Abspoel jm. 24 j. en M. v. d. Reijden jd. 24 j. Overleden: G. v. d. LubbeZuider duin vr. 53 j. M. J. v. d. Branderde Jongh wede. 84 j. A. v. Heuzenv. d. Velden vr. 89 j. LEIDEN, 23 Juli. Groenlenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.304.80, groenekool 1.60—1.80, prei 2.30, uien f 2.20—6.00 peen 1.005.90, aardappelen 1.603.50, druiven 4658, snijboonen ,f 412, stok- boonen 1016, pronkboonen 45, stam boonen 79, tuinboonen 26, doperw ten 516, peulen 49, per 100 kg.: postelein f 24, spinazie 26, tomaten A 4.00—8.80, idem B 4.40—9.00, idem C 4.005.20, idem CC 4.004.60, per 100 stuks: andijvie 0.601.10, komkommers 1.502.20, bloemkool 1.5011.50, meloe nen 4—37, salade 0.60—1.10, perziken 1.1010.20, rabarber f 20, per 100 bos: kroten 0.501.80, pieterselie 0.90l.f" radijs 0.501.10, selderie 1.703.! uien 0.602.00, peen 2.507.30, rabar ber 1.00—2.70. 24 Juli. Boter. Totale aanvoer 910 kg. prima fabrieksboter 1.58,prima boeren- boter 1.43—1.50 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 19 tot en met 24 Juli. Lange turf geen aanvoer, prijzen 78 per 1000 stuks. NOOTDORP, 22 Juli. Eierenveiling. Prijzen: 4353 kippeneieren 3.654.25 een deneieren 2.653.00, krieleieren 2.35 per 100 stuks, kippen 50 cent per stuk, kaas 2229 cent per pond. NIEUWVEEN, 22 Juli. Eierenveiling. 1713 kippeneieren 3.604.00 en 31 een deneieren 2 per 100 stuks. UTRECHT. 23 Juli. Kaas. Aanvoer 110 wagens met 36.500 kg. Eerste soort met rijksmerk 2324, idem 2e soort 2022, zware tot 25. Handel vlug. BOSKOOP, 23 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 24 cent, Wendland 1014 cent, Hadley 1019 cent, laudius Pernet 816 cent, Briarclif 10—19 cent, Butterfly 6—12 cent, Steward 1526 cent, Wilh. Kordes 8—15 cent, Mme Jules Bouché 1016 cent, Rosa- landia 813 cent, Florex 815 cent, Phoe be 714 cent, Pink Perfection 1528 cent, E. G. Hill 12—23 cent, Edith Helen 15—23 cent, Aug. Noack 712 cent, Else Poulsen 1530 cent, Gloria Mundi 2035 cent. Ellen Poulsen 615 cent, Paul Grampel 1527 cent, Rosa Mundi 2541 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1521 cent, Ingar Ohlson 8—15 cent, Juliana 1423 cent, Vierlanden 1522 cent, Anjers 59 cent, Dahlia's 1013 cent, Lathyrus 3 cent, Gla diolen 817 cent, Zinnea 7 cent, Asclepia 312 cent, Roode Lelies 60100 cent, Cle matis Durandi 1725 cent, Clematis Prins Hendrik 0.801.00, Clematis The Presi dent 55 cent, Clematis le Coultre f 0.80 1 30, Ligustrum 612 cent. TER AAR, 23 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 21 ct., Andijvie 827 ct., Sla 1 2.30, Kroten 1.40, Witte Capucijners 1.25, Tuinboonen ƒ0.50, Snijboonen 0.71 1.13, Stek ƒ0.40, Prinsesseboonen 1.30 —1.65, Dubb. Stamboonen ƒ0.651.Wit te Pronkers 0.200.45, Spekboonen ƒ0.60 Postelein 2.4.10, Roode Kool 2.80—3.10 Beekpeen 1.50, Bospeen 2.505.&30, Spitskool ƒ1, Prey 1.50, Bloemkool 1 1/2 ct.12 ct., Komkommers ƒ1.502.10, To maten 25 ct., Druiven per pond 25 ct., zwarte bessen 20 ct., Seldery ƒ0.301.40, Peterselie 3080 ct., Augurken fijn 2.70, Fijnbasterd 0.901.20, Basterd 0.75, grof 3040 ct., Stippel 15 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Juli. Groen- tenveiling. Eerstelingen ƒ0.90—1.10, Drielingen 0.300.70, Eigenheimers 0.65 0.95 per kist, Bloemkool I per 100 stuks ƒ8.1010.20, Bospeen per 100 bos 5.20 8.10, Sla per 100 krop ƒ0.701.40, Wasch- peen per kist 0.250.50, Breekpeen per 100 K.G. 44.10, Tuinboonen per 100 K.G. ƒ4.50—6.— UTRECHT, 24 Juli. Vee. Totaal aan gevoerd 2525 stuks vee. 675 runderen. Stieren 3036 ct. per pond. Handel vlug. Slachtkoeien le srt. 3337 ct., idem 3e srt. 2932 ct., per pond, handel vlug. Vaarzen f 160230, pinken 90160, melkkoeien 180300, kalfkoeien 190- 310, varekoeien 140220, per stuk, han del kalm. 430 nuchtere kalveren 1215 per stuk, handel vlug. 650 magere var kens 2840, schrammen 2028, 500 biggen 1219, per stuk, handel matig. 160 zuiglammeren 1418, per stuk, han del kalm. Zuivel. 250 K.G. boter 1.70. 125 K.G. kaas 0.50—0.70, per K.G. VEUR, 23 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le srt. 1.502.10, 2e srt. 1.50, gele komkommers le srt. 1.50 -1.80, 2e srt. 1.50, kropsla le srt. 1 00- 2.40, 2e srt. 0.60—1.10, peen 3.00—9.50, bloemkool le srt. 4.007.50, 2e srt. 2.503.50, uitschot 1.50. Tomaten midd. 22.40, gr. ronden f 2 3.50, 2e soort f 22.20. 3e soort f 2.bon ken f 22.30, rijp f 22.20, Andijvie per 100 f 0.60—1.50, Andijvie per 100 K.G. f2— 3.50, Spinazie per 4 K.G. f 0.080.22, Pos telein f 24.50, Rabarber per 100 bos f 2 3.50, Snijboonen f712.Sperciebooncn f 69.50, Selderie f 0.602.10, Tuinboonen f 49.50, Doperwten f 725.Peren f 6 12.Meloenen f 735.Druiven f 21 23.Roode en witte bessen f0.060.11. ALPHEN AAN DEN RIJN, 23 Juli. Groen tenveiling. Tuinboonen f 6.207.40, Hee- renboonen f 7.9012.00, Snijboonen f 6 12.60, Postelein f 5—6.30 per 100 kg. Sel derij f 11.30, Peen f 57, Kroten f 2.60 5.30, Uien f 1.602, Andijvie f 1.201.90 per 100 bos. Kropsla I f 0.601.80, Kom kommers f 1.503.10, Bloemkool I f 8 12.30, Bloemkool II f 26, Meloenen f 621, per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 5000 stuks. Kipeieren f 3.203.70. Eendeieren f 2,70 ROELOFAREND5VEEN, 23 Juli. Groen ten. Sla ƒ0.601.70 per 100 krop, snij boonen 5781, stek 40 ct., princesseboonen 1,251.40, dubb. stamboonen 75, tuinboo nen 3437 ct., witte pronkboonen 30 ct. per 10 K.G. Augurken: fijn ƒ9.6010, fijn- baster 4.80, baster ƒ2.202.76,'grof ƒ1.32 1.44, bommen 60 ct. stek 7692 ct. per 100 K.G. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM** Londen 9.00" /g Berlfjn 72.95 Parijs 6.771/2 Brussel 30.53 Zwitserland 41.63 Kopenhagen 40.22l/2 Stockholm 46.45 Oslo 45.27i/2 New York 1.817/j8 Praag 6.321/o J

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3