STADS NIEUWS BIOSCOPEN ZATERDAG 24 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Meest matige Zuid-Westelijke tot Noord- Westelijke wind, zwaar bewolkt met tij delijke opklaringen, aanvankelijk nog re genbuien, weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometerst.: 762.1 te Vestmanoer. Laagste barometerst.: 749.3 te Stockholm. Langzaam trekt de depressie over Scan dinavië Oostwaarts en stijgt de barometer in het Westen, waarbij zich telkens ondie pe secundairen over de Britsche Eilanden vormen. In verband met de koude Noor delijke strooming in de bovenlucht is nog geen stijging van temperatuur tc wachten. Engeland had eenige opklaring, maar in Schotland valt vrij veel regen bij matige winden uit Westelijke richtingen. Scandi navië heeft in het Noorden nog vrij warm weer met Oostelijke winden, in het Zuiden valt hier en daar regen. Duitschland heeft regen en vrij krachtigen wind in het Oos ten en tijdelijk opklaring met iets hoogere temperatuur in het Zuiden: in Frankrijk is de lucht zwaar bewolkt met weinig wind in het Westen valt regen. De Alpentoppen hebben helder weer met temperaturen bo ven 0 graden. Aanvankelijk zijn nog regen buien te wachten; indien de stijging van den barometer aanhoudt, kan Zondag wat meer zon verwacht worden, maar de tem peratuur blijft nog vry laag. LUCHTTEMPERATUUR. 15.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 9.35 uur tot Zondagmorgen 4.39 uur en van Zondagna middag 9.33 tot Maandagmorgen 4.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 25 Juli voorm. 4.50 en nam. 5.18 uur: op Maandag 26 Juli voorm. 5.23 en nam. 5.50 uur. W ATERTEM PERATU UR. Poelmeer 19 gr. C. De Zijl 18.5 gr. C. KERKNIEUWS IN MEMORIAM PASTOOR GOLDENBERG O.FJM. Naar aanleiding van het overlijden van Pater Goldenberg, oud-pastoor van Delft, schrijft pater Haarmans in de „Nieuwe Delftsche Courant" een „In memoriam". Pater H. herinnert aan de benoeming van Pater Goldenberg tot Pastoor te Delft op 29 Maart 1932 en vervolgt dan: „Had hij toen reeds hinder van zijn kwaal? Feit is dat hij moeilijk liep. Toen ik nog slechts enkele dagen hier was dat was October 1935 ging ik met hem mede naar een parochiaan die z'n zilve ren bruiloft vierde. Het was slechts drie minuten loopen, maar dikke zweetdruppels stonden op zijn voorhoofd. Hij liep ook altijd erg schichtig, alsof hij bang was, dat hij het niet halen zou. Pas later zijn wij er achter gekomen dat hij bij het weg brengen van de H. Communie naar zijn zieken meermalen moest rusten. Toen heeft hij zijn zieken ook overgedragen aan Pa ter Groen. Zoo is het begrijpelijk, dat hij riet veel buitenshuis kwam. Toch was het opmerkelijk en wij stonden er vaak ver baasd over dat hij zijn parochie en zijn parochianen zoo goed kende. Kwam dat door zijn drukke biechtstoel? Feit is, dat hij in alles en allen belang stelde. Het moet hem wel erg gehinderd hebben, dat zijn gezondheidstoestand hem niet toeliet te werken, zooals hij wildeUToen de eer ste heftige aanvallen begonnen en hij op dokters-advies zich niet meer mocht in spannen, hebben wij vaak zijn preekbeur ten overgenomen. Maar dat ging heelemaal niet gemakkelijk. Op een keer, dat we hem weer een Congregatie-preek wilden ontfutselen, was zijn antwoord: Ja, maar, dat gaat zóó niet! Het lijkt wel of ik hee lemaal niets meer mag doen! Ik preek zélf! Het gebeurde ook, maar wij zaten in angst voor de gevolgen. Het was voor hem een veel te groote inspanning! Allen die hem hebben gekend, hebben ook geprofiteerd van zijn buitengewone goedheid en hartelijkheid! Ook daar was hij heel gevoelig voor, hoewel een zekere verlegenheid hem belette, dat naar buiten te toonen. In kleinen kring kon hij heel vroolijk en opgewekt zijn en kon hij heel geestig voor den dag komen. Ik zal nooit vergeten 't was op een Vrijdagavond hoe hij na een heftigen aanval van zijn kwaal, voor zijn bureau gezeten, voorover liggend met zijn hoofd op een kussen te rusten lag. Aan weerskanten zaten wij, zijn kapelaans. De een las de krant, de ander zat te brevieren! Hij was ontzettend ver moeid. Op eens probeerde hij zijn hoofd op te heffen, keek ons allebei aan en fluis terde: Wat een gezellige boel is het hier! Vijf minuten later en hieruit blijkt hoe helder zijn verstand was en hoe hy on danks zijn toestand belangstelling had voor zijn werk gaf hij mij op te zorgen voor een heel moeilijke schoolkwestie, die hij mij scherp en duidelijk uitlegde. Bij voorkomende gelegenheden bleek ook vaak zijn degelijke theologische ken nis, waarvan velen hebben gepi-ofiteerd. Bij ons zal hij altijd in herinnering blij ven als een goede herder en een harte lijke confrater!" PLECHTIGE UITVAART. Nadat het stoffelijk overschot van wij len pater Goldenberg O.F.M. in het kloos ter der paters Franciscanen te Woerden was opgebaard geweest, werd het gister avond naar de parochiekerk overgebracht. Daar werden om 7 uur de Metten gezongen, waarbij agens was pater Liborius Hendrik- sen. geassisteerd door de paters Rosarius v Berkel en Eligius de Lange, terwijl de paters Fraternus Beekman en Reinirius Boeken als cantores fungeerden. Hierbij waren zeer vele confraters van den over ledene uit den verren omtrek tegenwoor dig. Hedenmorgen om 9 uur werden de Lau den gezongen, waarna de plechtige H. Mis van Requiem volgde, gecelebreerd door pa ter Wulfranus Heyling, gardiaan van het klooster, met assistentie van de paters Eligius de Lange en Philibertus Sweep. Als contores fungeerden weer dezelfde paters als bij de Metten. Aan het zij-altaar las pater Sebastia- nus Haanen thans pastoor te Vorden, voor heen pastoor van de Boschjeskerk te Rot terdam. waar pater Goldenberg kapelaan is geweest, een stille H. Mis. Onder de talrijke aanwezigen was ook pastoor Kok van de Hippolytuskerk te Delft. Hierna vertrok de stoet naar het kerk hof waar pater Heyling de absoute ver richtte en de beaarding plaats vond in te genwoordigheid van talrijke confraters en familieleden. BENOEMINGEN PATERS MONTFORTANEN. HET RECTORAAT TE VOORSCHOTEN. Bij de paters Montfortanen hebben eenige benoemingen plaats gehad. De zeereerw. pater H. Friederichs, rector van het rectoraat te Voorschoten en Overste van het klooster aldaar, is benoemd tot rector van de kerk te Leennof-Schaes- berg. Onder leiding van pater Friederichs zijn kerk en klooster van de Montfortanen aan den Haagweg onder Voorschoten gebouwd en in 1933 in gebruik genomen. Het kerkje der Montfortanen is héél eenvoudig een reeds vroeger te Hoogmade als hulpkerk gebruikt gebouwtje maar het is ook héél devoot. Hoe dat komt? Niet alléén door de zoo bijzondere fijne M aria-schil dering ach ter het hoofdaltaar, in welks Tabernakel als -in een heel simpele verblijfplaats de Christus verblijft. De Maria-schildering moet men, als yien ze nog niet kent, 'ns rus tig gaan bezien: die sublieme houding van Moeder en Kind, die zachte en teere kleu- ren-schakeering.Maar het is toch dat niet alleen, wat het kerkje zoo devoot maakt. Het vindt o.i. zijn oorzaak in den smaakvollen zorg en liefdevolle toewijding, waarmede elke kleinigheid is verzorgd. En dat is een der groote verdiensten van pater Friederichs. Wie, vooral op een avond vóór een feestdag, achter in de kerk zittend, pater Friederichs uit zijn biechtstoel zag komen, kon constateeren, dat de pater de kerk niet zou verlaten, als er één kaarsje scheef stond of een bloemetje in één der bloemenvazen niet goed gerangschikt was. En men kan ook vaak den pater-rector zelf zien versieren, schikkend en veranderend en weer schik kend, totdat zijn op arrangeeren en sym metrie blijkbaar zeer geoefend oog volko men bevredigd is. En niet alleen het kerkgebouwtje, maar ook en zoo mogelijk meer nog zijn de plechtigheden bij de godsdienst-oefenin gen hadden de grootsten zorg van den Rector. Pater Friederichs heeft door zijn zielen ijver in en buiten de kerk, in en buiten de biechtstoel zeer velen tot groote dank baarheid verplicht; bij zeer velen zal zijn priesterlijke arbeid is de oprecht-waar deer ende herinnering blijven voortleven. Tot rector-overste te Voorschoten is be noemd de zeereerw. pater Fr. Jongen, die pastoor was te Antwerpen. Pater Jongen, geboren te Maastricht 8 Dec. 1877, was vóór zijn benoeming tot pastoor o.m. leeraar te Schimmert en novicen-meester te Meerssen. Verder zijn als assistent benoemd in het Klooster te Voorschoten de weleerw. paters J. Habraken (leeraar Schimmert), A. Hoppers (kapelaan te Leenhof-Schaes- berg) en J- Hillen (assistent te Egmond aan Zee). Tot assistent te Egmond aan Zee is be noemd de weleerw. pater W. Toebosch (assistent te Voorschoten). Benoemingen Paters Franciscanen. Pater M. Pöttgens O F M„ die 3 Augus tus naar de missie in Karachi vertrekt, wordt aan de R.K.H.B.S. te Heerlen opge volgd door pater Delphinus Frenken uit Weert. Pater Drs. De Groot, leeraar in de klas sieke talen aan het R. K. Gymnasium te Heerlen, is benoemd tot leeraar aan het St. Bonifaciuslyceum te Utrecht. „Msb." BLOEMPJESDAG DER ST. VINCENTIUS VEREENIGING Vanmiddag en morgenochtend zal u een bloempje worden aangeboden ten bate der St. Vincentius-Vereeniging. Deze vereeniging wenscht het u te zeg gen en te vragen tevens met bloemen. Mo ge ieder deze stille wenk verstaan. Het bloempje zal u vertellen van de vele en pijnlijke nooden, die nog maar steeds gelenigd moeten worden, en gij zult door uwe gaven het bloempje maken tot een troost der armen, bekend en onbekend. Zóó beschouwd, zut u blijde zijn, weer een oogenblik te worden lastig gevallen. Geeft dan met gulheid tot vreugde van velen, en ge zult in opgewektheid uw weg weer vervolgen, overtuigd van uwe goede daad. KERMESSE d'éTé VOOR HET MANNELIJK JEUGDWERK. Opening door Deken Homulle. Troosteloos en drenzerig, afgewisseld door kletterbuien, viel de regen gisteren neer. Het zag er hopeloos uit voor de orga nisatoren van de kermis aan de Haarlem merstraat. Tallooze malen is er naar boven gestaard, om te zien. of er soms een stuk je blauw aan het zwerk te voorschijn wil de komen. En zoo waarlijk, al kwam er dan geen ..blauw" in zicht, toch was het droog, toen het uur van de officieele opening na derde. Nadat allen op het middenterrein verza meld waren, sprak de Hoogeerwaarde De ken van Leiden A. H. J. M. Homulle, een kort openingswoord tot de aanwezigen, waar wij o.a. opmerkten de eerw. heeren rector Beune, Kapelaan Verhoofstad, en de eerw. heer Bovenlander, mr. E. J. M. H. Bolsius, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en talrijke anderen. En natuurlijk de groote stuwende kracht van het Mannelijk Jeugdwerk in de parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph: kapelaan Lansbergen, die wel weer bergen werk zal verzet hebben voor zijn jongens. De Hoogeerw. Deken zeide met vreugde deze kermis te openen, die ten doel heeft den in zicht zijnden bodem van de geld kist van het mannelijk jeugdwerk weer te bedekken. Het jeugdwerk is iets van het grootste belang voor de parochie. Maar er is geld voor noodig en daarom is deze ker mis in elkaar gezet, waar men met gepaste eerlijkheid geld uit de zakken tracht te halen. Verder brengt de eérw. spr. dank aan allen, die medegeholpen hebben om alles wat er nu staat, te helpen opbouwen en in elkaar zetten. Dat deze kermis dan mag worden een kermis van plezier, waar genoten zal worden en waarvan kapelaan Lansbergen en zijn staf plezier zullen heb ben, aldus besloot de Deken. En nu brak los een leven als een oor deel! Een pierement deed zijn klanken hoo- ren, vergezeld van allerlei soorten lawaai, waardoor een kermis zich doorgaans ken merkt. De reukorganen werden gestreeld door de lucht van oliebollen of hoe zulk gebak nog meer mag heeten. Op allerlei manieren kan men zich amuseeren en zijn krachten meten. Alle vermakelijkheden opnoemen zou veel te ver voeren. Laat het gezegd zijn, dat het er werkelijk zeer ge zellig toegaat. Velen zouden de kermis van vroeger jaren wel weer terug willen heb ben. Nu, voor dezen willen wij voorstellen: gaat dan naar de Haarlemmerstraat 242. ingang Groene Poort, daar kunnen allen hun hart nog eens ophalen. En aan hen, die niet weten wat een kermis is, willen wij den raad geven gaat ook gij naar het terrein en gij zult het ervaren. Zeker, het zal u een paar centen kosten, maar het geld wordt nu op prettige wijze uitgegeven en daarna weer goed besteed. Waar kan men zijn geld tenslotte beter voor offeren dan voor het Katholieke Jeugdwerk! Daarom allen, groot en klein, jong en oud, rijk en arm als ge nog iets kunt missen op naar de kermis aan de Haar- lemmstraat. Daar kunt gij u amuseeren en mooie prijzen winnen voor bijna geen geld. Gaat dat zien en beleven! KAMER VAN KOOFHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, vergadert Donderdagmiddag a.s., in het Raadhuis te Warmond. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel van het Bureau, om in overleg met de betrokken'gemeenten, over te gaan tot het verspreiden onder daarvoor in aan merking komende adressen van een opgave van in het district der Kamer beschikbare industrieterreinen en eventueel leeg staan de fabrieksgebouwen. Voorstel van het Bureau om aan het Eco nomisch Instituut voor den Middenstand te verzoeken, een enquête in te stellen naar de distributiekosten van onder overheids distributie vallende goederen, indien deze, hetzij door de overheid, hetzij door den middenstand worden gedistribueerd. Verlaging tarieven der P.T.T. in verband met gemaakte winsten. Voorstel het Bureau te machtigen een onderzoek in te stellen naar de kosten van electrische stroom voor industrie-doelein den in het district. MEER WERK ACTIE- Het saldo der werkzaamheden, welke als gevolg van de Meer-Werk-actie zullen wor den uitgevoerd bedraagt thans ƒ107.259.16. R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES GALGEWATER. Eind- en overgangsexamens. Voor het 2e gedeelte (practijk) van het Staatsexamen Koken en Voedingsleer akte N VIII slaagden de dames: A. M. Corver, Utrecht: P. A. J. van Dalen, Rotterdam; M. v. Hassel, Zundert; W. Raadsen, Leiden; C. H. J. Venndrik, Utrecht. Diploma's. Het diploma „Huishoudkundige" werd behaald door de dames: M. C. E. Braak man, T. Kuilman, J. Leffers, N. Nieuwe- steeg, C. E. M. A. Noordman. Leiden; M. J. v. d. Bos (Zr. Arnoldine) en G. M. Min- r.ebo (Zr. Suitbertus), Amsterdam: A. H. Bergman, Sasesnheim; N. v. d. Boon, M. Sprey, Bodegraven; C. G. H. Eggink, A. Los, Voorschoten; K. Hijlkema, M. G. Top per, Hillegom; C. A. Woldring, Groningen en M. H. Sterneberg, Baarn. Het getuigschrift ..Hulp in de Huishou ding" werd uitgereikt aan de dames: J. Brakhoven, T. y. d. Ploeg, L. Teljeur, Lei den; C. Alkemade, M. Kok, Noordwijk; P. Fles, Oegstgeest; M. v. d. Klugt, Noord wij- kerhout; H. v. d. Laan, Katwijk aan Zee. Het diploma „Coupeuse" werd behaald door de dames: L. Krol, G. Laman, M. Lan- gezaal, A. Schouten, Leiden; Ch. Ouwerling, Hillegersberg; R. van Rijn, Katwijk aan Zee. Geslaagd voor het examen „Costuum- naaien" de dames: M. de Boer, W. Jur- gens, A. v. d. Moolen, B. de Bos, J. v. d. Werf, A. Woudenberg, Leiden; T. Dirkse, Oegstgeest; A. Hoogeveen, Noordwijk; H. Kuiper, Wassenaar; M. van Rijn, M. Schip per, Katwijk aan Zee: A. Varkevisser, Voor schoten; G. van Vliet, Alphen aan den Rijn. Geslaagd voor het examen van de 4-ja- rige Middagcursus de dames: C. de Jong, T. Jongbloed, A. Laman, C. v. Leeuwen, A. v. Nood. A. van Staveren, A. Zandvliet, Leiden; R. Molenkamp, Oegstgeest; A. Ree dijk, Voorschoten; N. Snel, Leiderdorp; J. Verhaar, Hazerswoude; T. van Went, Noordwijk. Het diploma van de 2-jarige Avondoplei ding „Costuumnaaien" werd behaald door de dames: M. Blansjaar, J. Kukler, J. Oli vier, M. Oudshoorn, C. v. d. Steen, G. v. Weerlee, Ch. Teyn, J. Binder, J. Filippo, M. Kromhout. M. Snoekerde Bruin, W. Snoeker, H. Stikkelorum, Leiden: G. de Best, D. Parlevliet. A. v. Dijk, J. Verdoes, Katwijk; P. Versluys, Warmond; D. v. d. Voort, Sassenheim; T. v. d. Ster. L. Du- rieux, P. GrauGoemans, Voorschoten; R. Dudink, Veur: J. v. d. Gugten, D. Noort, P. Noort, Rijnsburg. Geslaagd voor het examen van de 3-ja- rige Volledige Avondcursus de dames: C. van Dam, A. Hoogeveen, C. Ligtvoet, J. v. Linschoten, M. Pijnaken, J. Zwetsloot, Lei den; M. v. Noort, Oegstgeest. Overgangsexamens. De eerste klassen van de opleiding voor de akten N VII en N VIII zijn in verband met de bij K. B. voorgeschreven practijk- tijd in April j.l. aangevangen. Opleiding „Huishoudkundige": Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd de dames: W. Brand, A. Filbry, A. de Jong, T. Maaskant, M. Rotte veel, A. Sanders (voorw)., G. Scholten, L. v d. Veen, Leiden; G. Boot, G. Booy, J. Gesman, Alphen aan den Rijn; M. Fokke, 's-Gravenhage; G. Mathijs, Lisse; M. Mul ler, Hillegersberg: G. Philippo (voorw)., Sassenheim; A. van Santen, Wolvega; R. Schouten, Zoeterwoude; H. Wouters, Oegst geest; C. Nijssen, Voorhout. Opleiding „HulpindeHuishou- d i n g": Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: A. de Balbian, W. van Dijken, A. Kortmann (voorw.), I- Taverne, D. Turksma, Leiden; A. Berg, Sassenheim; C. van Dam (voorw.), A. Hulsebosch, Voorhout; T. Kraan, E. van Werkhoven, Oegstgeest; C. Lefeber, R. Wetter, Lisse; C. Verhaar, Groenendijk; R. Waasdorp, C. Wiering, Noordwijk; J. de Groot, Voorschoten. Dagvoorbereidende cursus: Van de eerste naar de tweede klasse wer- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. STREMMING SCHEEPVAARTVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het scheepvaartverkeer door den Nieuwen'Rijn ook op Dinsdag 27 Juli a.s. zal zijn gestremd wegens werkzaamheden in verband met den bouw van een brug tegenover de Rijnstraat. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AFSLUITING APOTHEKERSDIJK EN AALMARKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Apothekersdijk en de Aalmarkt nabij de Kippenbrug met ingang van Maandag 26 Juli a.s. tot nadere aankondiging voor alle rij verkeer zullen zijn afgesloten. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, Flim, de Laaff en Jasperse. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juli a,s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, Tel. 274. den bevorderd: J Braakman, P. v. d. Hoe ven, C. Hoogervorst, D. Franken (voorw.), J Hoogkamer (voorw), S. Kuif, T. Lange- zaal (voorw B. Meiman (voorw J. Mei man, R. Middendorp, A. van Noord, T. Schaafstra, R. Speel, L. Stol, C. van Tei- lingen, M. Tuinman, C. Burger (voorw.), J. Nagtegaal, J. Rekelhof, T. Simons, W. v. Steen, A. Trouwee, C. van Veldthuy- zen, A. Verheul, R. Verhoeven, L. v. d. Vooren, T. Wijsman, A. Zijlstra. A. de Bruin, A. ten Dam, J. v. Egmond, C. Groe- neweg, A. v. Haalem, A. Hannaart, J. Har- tevelt, M. Hogenes, M. Kooien, M. Kop, B. Landwaart J. van Leeuwen, J. Neute boom, R. van Putten, M. Swanenburg, Lei den; D. Boendermaker, Voorschoten; J. Diepenhorst, N. van Dijk, A. Nijgh, J. van Delft, Katwijk aan den Rijn; B. van Eg mond, N. Filippo, Leiderdorp; M. van Hoorn, Noordwijk aan Zee; N. Rijnsburger, J Vromans, A. v. Slingerlandt, E. Schen- keveld, B. v. Velzen, A. Varkevisser, Zoe terwoude; C. Doedens, Alphen aan den Rijn; N. Kapteyn, Hazerswoude; J. Spie renburg. Groenendijk; B. van Eigen. Oegstgeest; C. Haverkort, A. van Kempen, T. Kerkvliet, Warmond; M. Montanus (voorw.). Voorhout; B. de Wit, Valken burg (Z.-H.). Het getuigschrift van de 2-jarige Dag- voorbereidende cursus werd uitgereikt aan: J. Hop. J Nagel (voorw.), H. van Oud- heusden, N. Segaar, M. Swanenburg, K. Theelen, J. Anneeze, G. Beijie, J. Coert, N. Geugjes, H. Geugjes (voorw.), S. de Jong, B. Meester. A. Middelkoop, S. Min- derman, A. Pardon, B. Rietbergen, F. de Roode, M. Rührwiem, A. Veldhyzen (ged.), H. Wagemaker, T. Zirkzee, R. Zwart-, Lei den; T. van Bijnen, Warmond; L. Guyt, M. Parlevliet, Katwijk; M. Kranenburg, G. v. Osnabruggen, A. Streng, Leiderdorp; C. Lubbe, Oegstgeest; M. Meiman, R. v. d. Vlügt, Sassenheim. C. de Mooy, Noordwijk; Th. van Veen, Veur; G. v. d. Voorn, Hoog made; G. v. d. Voort, Hazerswoude; L. Volwater, Woubrugge; C. Wijsman, Rijns burg; A. den Hertog, Zoeterwoude; A. Le geer, Voorschoten. Opleiding Cost uumnaaien: Van de eerste naar de tweede klasse werden be vorderd: T. v .d. Berg, N. v. d. Bos, B. v. Eyck, J. Kleffer, M. Schaft (ged.), J. Süzle, M. Voorzaat (ged.), Leiden; S. Hoo geveen, N. van Steyn, Noordwijk; C. Par levliet, Katwijk; M. van der Post, Zoeter woude; F. de Roode (voorw.), Leiderdorp; THEATER J HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Obsessie (Irene Dunn Robert Tay lor). De Onwelkome gast (Jack Holt Mona Barrie Jackie Searl). Romantisch Sensatie Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur Volwassenen Luxor: De Laatste Nacht (Willy Birgell Hansi Knoteck). Het Valsche Bankbil jet (Adèle Sandrock Theo Li n gen Georg Alexander) Romantisch Amusement Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: De Held van den Dag (Maurice Che valier). Broken Bloesom (Dolly Haas) Komisch Dramatisch Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2