VRIJDAG 23 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Ernstige ontploffing in staalfabrieken van de Muynck Keizer te Utrecht. Zes arbeiders gewond, waar van twee ernstig. Gistermiddag om zes uur heeft zich in de Staalfabrieken van de firma De Muynck Keizer, welke zich bevinden op de grens van Utrecht en Zuilen, een ernstige ont ploffing voorgedaan, waarbij zes arbeiders verwondingen opliepen. Twee hunner wa ren er ernstig aan toe, doch er bestond geen onmiddellijk levensgevaar. Het ongeluk is gebeurd, toen een aantal werklieden bezig was met een zeer gecom pliceerd gietstuk, waartoe zij op een stel lage stonden. In het gietstuk is een gas ontploffing ontstaan, tengevolge waarvan door de gaten in het stuk gloeiend metaal naar buiten stroomde. De mannen spron gen onmiddellijk omlaag. Eenigen van hen werden getroffen door het gloeiende staal, terwijl anderen bij den sprong letsel kre gen. Enkele doktoren uit de omgeving ver leenden de eerste hulp, waarna de slacht offers per ziekenauto naar de Rijksklinie ken te Utrecht zijn overgebracht. Het gecompliceerde gietstuk was die ach tersteven van een groot mailschip. Door middel van een z.g. loopkraan wordt het vat met vloeibaar staal boven den gietvorm gebracht, waarna door verschillende ope ningen het metaal in den vorm wordt ge goten. Hierbij vormt zich een groote hoe veelheid gas, welke steeds wordt afgeleid. Het is mogelijk, dat een deel van dit gas gistermiddag niet verwijderd is, hoewel daaromtrent in het geheel nog geen zeker heid bestaat. Toen de explosie ontstond en het juist naar binnen gegoten staal met kracht weer naar buiten spoot,.waren veertien arbeiders met het werkstuk bezig. Allen zochten een goed heenko men. Het slechtst waren zij er aan toe, die boven het gietstuk stonden en die niet naar beneden konden komen. Deze arbeiders waagden den sprong omlaag, waarbij enkelen hunner de enkels ver stuikten. Het bleek, dat in totaal zes personen getroffen waren. De beide ernstigst gewonden waren de werklie den Schakel en ter Horst, beiden uit Zuilen. Minder ernstig werden gewond de arbeiders Sodaar, uit Westbroek, de Heus uit Maarseveen, Heemskerk en Schuit, beiden uit Zuilen. Bij informatie aan de rijksklinieken bleek de toestand van geen hunner direct levens gevaarlijk te zijn. Men begrijpt dat dit ongeluk, waarvan de tijding zich snel door Zuilen verspreid de, in de omgeving van de fabriek, waar tal van daar werkende arbeiders wonen, groote consternatie veroorzaakte. Voor het directiegebouw langs het Merwedekanaal groepten vele nieuwsgierigen samen. Naar wij gisteravond laat vernamen was de toestand van de slachtoffers redelijk wel. Over het algemeen waren de kwetsuren erg meegevallen. MOTORFIETSRIJDER BIJ AANRIJDING GEDOOD. Te Oude Pekela reed gisteravond de 55- jarige L. Blauw met zijn motorfiets, op welker duo een dochtertje zat, van de Schol- tenswyk de H. Wegterstraat in. Door het slechte uitzicht ter plaatse zag hij niet dat er van de tegenovergesteld richting een groote vrachtauto naderde. Hoewel de chauffeur nog alle moeite deed om een bot sing te vermijden, reed de motorfiets tegen het spatbord. De heer B. was onmiddellijk dood. Het meisje bleef vrijwel ongedeerd. Het slachtoffer laat een groot gezin na. Den chauffeur treft geen schuld. WIELRIJDER DOODGEREDEN. Te Velp is in de Hoofdstraat de groenten- handelaar J. S., die den drukken verkeers weg per rijwiel wilde oversteken, door een personenauto aangereden. De man werd ernstig gewond en overleed enkele oogen- blikken na het ongeluk. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Te Rijssen (Ov.) is op een gevaarlijk kruispunt het dertienjarige dochtertje van de familie W., doordat zij de macht over het stuur van haar fiets kwijt raakte, in botsing gekomen met een vrachtauto. Het kind kreeg een ernstige wonde aan de slaap en overleed vrijwel onmiddellijk. DOODEL3JKE VAL. De landbouwer G. van den Akker te Puiflijk, gemeente Druten, is dezer dagen van een met koren geladen wagen gevallen en daarbij op het hoofd terecht gekomen, tengevolge waarvan hij aan de ruggegraat werd gekwetst. De man/ is thans overle den. LIFTONGELUK TE AMSTERDAM. In de beschuit- en koekfabriek van de firma J. H. Haust en Zonen in de Jan Han- zenstraat te Amsterdam is gistermiddag een ongeluk met een lift gebeurd, dat echter niet aan de installatie te wijten was. De lift werd voor de maandelijksche controle •nagezien door een veertien jarigen jongen. Deze knaap is zonder dat de monteur daar voor toestemming had gegeven, op het dak van de lift geklommen, waarbij hij waar schijnlijk met een been tegen de traliedeu ren heeft gestooten. Deze vielen dicht, waardoor de lift in werking werd gesteld en omhoog ging, met het gevolg dat de jon gen met de borst tusschen het dak en het kozijn van het ligtfat bekneld raakte. Vrij spoedig was 'hij bevrijd, waarna de inmiddels gewaarschuwde geneesk. dienst hem naar 'het Wilhelminagasthuis heeft ver voerd. Hij is daar met inwendige kneuzin gen opgenomen. KINDJE DOOR RATTEN GEBETEN. Te Schaldeburen is een kindje van ze ven weken oud, van de familie B., terwijl het 's nachts te slapen lag, door ratten ge beten. Het kind bekwam zoo ernstige ver wondingen aan gelaat en handen dat het in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen moest worden vervoerd, meld de „Msbd." FELLE BRAND TE WEESP. Bewoners redden zich in nachtgewaad. Gisterochtend half 7 is brand ontstaan op de bovenétage van perceel Hoogstraat 61 te Weesp, waarbij het vuur zóó snel om zich heen greep, dat de bewoners zich slechts met groote moeite hebben kunnen redden. Het zeer oude huis, dat eigenlijk een dubbel woonhuis is, werd bewoond door de familie W., bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, terwijl ook de getrouwde dochter in dat pand woonde. Bovendien was er een werkkamer gevestigd van den architect J. van Arkel. Op het bovenver melde uur was mej. W. bezig met thee zetten, toen door onverklaarbare oorzaak het petroleumstel omsloeg. In een oogwenk grepen de vlammen wild om zich heen en het oude droge hout brandde fel. Op den zolder sliep een 17- jarige zoon, die over het dak de vlucht moest nemen. Ook de bewoners hadden geen tijd meer zich geheel te kleeden. Over de nachtkleeding werden in allerijl eenige jassen of mantels geworpen, om het drei gend vuur maar zoo spoedig mogelijk te kunnen ontvluchten. Spoedig sloegen de vlammen hoog bo ven het dak uit en waren op verren afstand zichtbaar. Toen de motorspuit der brand weer arriveerde, werd het vuur van twee zijden aangetast; later werden nog meer slangen uitgerold, totdat tenslotte met 5 slangen water in den vuurgloed geworpen werd. Inmiddels hadden buren getracht de meubelen en kleedingstukken niet alleen uit 't brandende perceel te halen hetgeen al spoedig een onmogelijkheid bleek maar ook uit de belendende huizen, daar ook deze, vooral aan de achterzijde ernstig bedreigd werden en op sommige punten reeds begonnen te branden. Door het ener giek ingrijpen van de brandweer, onder lei ding van den commandant, den heer J. J. Geesink, kon voorkomen worden, dat ook de belendende perceelen ernstig van het vuur te lijden hadden; echter was de wa terschade in de verschillende perceelen zeer belangrijk. De bewoners waren tegen brandschade verzekerd. Tegen 8 uur kon de brandweer inrukken en bleven eenige spuitgasten onder leiding van een brandmeester achter, voor de na- blussching. Vooral aan de achterzijde van het grootendeels ingestorte dak vlamde tel kens weer het vuur op. FRAUDULEUZE HANDELINGEN. Een dader aangehouden, een voortvluchtig. De politie te IJlst, bij Sneek, heeft in Noord-Holland aangehouden L. O., procu ratiehouder bij de N.V. D. Woudstra en Zo nen, Kuiperij en fabriek voor zuivelindus trie te IJlst, als verdacht van frauduleuze handelingen. Naar wij vernemen moet ver dachte, die te Sneek woont, een hem ter inning gegeven chèque niet aan de bank hebben afgedragen, maar het geld voor eigen doeleinden hebben aangewend. Ook moeten onregelmatigheden in de boeken geconstateerd zijn. Verder is by de politie te Sneek aangifte gedaan door de firma S. H. Groenhout, wijnhandel te Sneek, dat haar reiziger L. frauduleuze handelingen heeft gepleegd. Deze persoon is echter voortvluchtig en heeft vermoedelijk de wijk naar het bui tenland genomen. „Vad." NACHTELIJKE INBRAAK IN EEN CAFE. Dieven, die op de hoogte waren. Dezer dagen hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot het café „De Roode Leeuw" van den heer J. Schr. te Schermer- horn. Na de deur, die toegang geeft tot de tooneelzaal, te hebben open gebroken, zijn zij gegaan naar het café, waar zich on der de toonbank een lade bevindt, die als cassa dienst doet.' Wanneer deze cassa opengeschoven wordt, gaat er een bel over. De dieven wa ren waarschijnlijk met de werking van deze bel op de hoogte. Zij hebben n.l. de cassa er netjes uitgeschroefd en deze met pl.m. 150.inhoud medegenomen, ver moedelijk naar de achter de woning gele gen ringvaart „Het Zwet", daar den in houd er uit genomen en de cassa te water gegooid, welke later is teruggevonden. Ook vond men daar later nog een schroef, wel ke aan de cassa behoorde. Men begrijpt, dat de bewoners, toen zij 's morgens in het café kwamen, vreemd op keken, toen de cassa met inhoud verdwenen was. Direct heeft de heer Schr. zich met de politie in verbinding gesteld, die een onderzoek instelde en vingerafdrukken heeft genomen. De bewoners hebben van deze inbraak niets gehoord, hetgeen te begrijpen is, daar zij boven slapen. Wel hebben de buren, die naast het café wonen, 's nachts om ongeveer 2 uur leven gehoord. Van de daders is nog geen spoor ont dekt. INBREKERS OPGESPOORD. Te Arnhem werden den laatsten tijd weer eenige inbraken gepleegd, waarbij de daders het blijkbaar in hoofdzaak hadden voorzien op de woning van verzekerings agenten. Bij de laatste inbraak, in een woning óp den „Gulden Bodem", hadden zij zelfs een buit van ongeveer duizend gulden. Van de daders ontbrak aanvankelijk elk spoor en alleen kon worden vastgesteld, dat zij met groote brutaliteit tewerk gingen en dat, gelet op het tempo, waarin de inbraken elkaar opvolgden, het verkregen geld spoe dig weer werd uitgegeven. De aandacht van de politie was dan ook in hoofdzaak gericht op de bij haar minder gunstig bekend staande personen, die ruim bij kas waren. Toen het bleek, dat twee op den Geitenkamp wonende werkloozen vrij groote uitgaven deden, terwijl een hun ner reeds eerder terzake van diefstal met braak was veroordeeld, stelde de politie in hun woningen een onderzoek in. De greep was goed. Talrijke nieuwe goederen wer den gevonden. Toen werden beide mannen aangehouden en in het politiebureau in be waring gesteld. Zij legden een bekentenis af en een gedeelte van het gestolen geld, ongeveer 400, dat in een bosch was ver borgen, kon nog worden opgespoord en aan den eigenaar teruggegeven. Een groote hoeveelheid goederen, van het ontvreemde geld gekocht, werd in be slag genomen. De twee mannen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. UIT EEN OPVOEDINGSGESTICHT ONTSNAPT. Woensdagmiddag kwam een 17-jarige jongeman zich bij de Alkmaarsche politie melden, als ontvlucht uit het opvoedings gesticht te Maarsbergen. Hij was tezamen met een 18-jarigen kameraad daaruit ont snapt, waarna hy langs verschillende we gen met vrij veel avonturen Alkmaar had bereikt. In Zaltbommel hadden zij een roei boot ontvreemd, waarna zij de Waal waren afgezakt om tenslotte koers te zetten naar Dordrecht. In Zwijndrecht namen de heeren een paar fietsen weg om zoo him reis te vervolgen. Deze tooht vond zijn einde te Scheveningen, alwaar zij den nacht in een kermis vrachtwagen doorbrachten. Den vol genden dag vatten zij het plan op per auto verder te reizen en maakten hierbij gebruik van een weggenomen personenauto, waar mede zij een tochtje maakten tot de grens van Haarlem. Om weer eenige verandering in het reisplan te brengen, zetten ze de auto toen aan den kant van den weg en gingen per fiets verder. In Alkmaar vond een van beiden het genoeg en meldde zich, zooals gezegd, bij de politie aan, terwijl de ander zich naar Bergen aan Zee begaf om zich daar verder uit de voeten te maken. De fiets van den zich te Alkmaar bevindenden jongen had deze op het Kerkplein neerge zet. Hi; zal zich voor dit feit bij de politie te Haarlem te verantwoorden hebben en wordt daartoe vandaag naar deze gemeente overgebracht, waar verdere maatregelen zullen worden genomen. MOEILIJKE ARRESTATIE. Bij den Rijksveldwacht te Bukkum is Dinsdag aangifte gedaan van een overtre ding van art. 244 van het W. v. S. door zekeren P. T. uit Heemskerk. De Rijksveld wacht trachtte den dader op te sporen en slaagde er bijna in hem op de kermis te Heemskerk te arresteer en. Door snel te vluchten kon T. nog ontko men. Totdat den volgenden dag een broer van verdachte op het Gemeentehuis kwam voor een bewijs van Nederlandschap. Men kwam er achter, dat alles in gereedheid werd gebracht voor een vlucht van T. naar België, terwijl T. zich in een café in de buurt ophield. Met een auto ging de politie naar het café, waar zij den verdachte temidden van een groep beruchte personen uit Heems kerk en Uitgeest aantrof. T. vluchtte door de achterdeur, maar toen een der Rijks veldwachters zijn revolver trok en een schot loste, bleef hij staan. De kameraden van T. lieten zich niet onbetuigd en begon nen een dreigende houding aan te nemen en vielen de Rijksveldwacht lastig. Dezen stuurden den chauffeur van hun auto naar Uitgeest om assistentie, die al spoedig op kwam dagen en wel precies op tijd, want intusschen was het verzet der heeren tegen de veldwachters zoo toegenomen, dat de toestand critiek was geworden en slacht offers dreigden te vallen. Bij aankomst van de assistentie werd het verzet opgegeven, waarna T. gevangen genomen kon worden en naar het hui? van bewaring kon wor den overgebracht. T. is een berucht type, dat reeds verscheidene veroordeelingen, ook wegens zedendelicten, achter den rug heeft. Het slot van deze geschiedenis zal zich wel voor de Alkmaarsche rechtbank afspe len. SCHIETPARTIJ TE BREDA. Ontslagen gevangene door agent gewond. Woensdag omstreeks half 10 heeft in de Koningstraat te Breda een schietpartij plaats gehad, waarbij een agent van politie een 23-jarigen man, die hem met een groot mes bedreigde, door den bovenarm schoot, meldt het „Vad." Toen de agent omstreeks genoemden tijd in de Koningstraat surveilleerde, bemerkte hij een volksoploop voor het huis van de familie G., waar een hevige twist was ont brand tusschen den 23-jarigen inwonenden zoon en zijn jongere zuster. Deze twist liep zoo hoog, dat de jongeman zijn zuster met een mes bedreigde. De agent verschafte zich daarop aan de achterzijde toegang tot den tuin van het perceel, teneinde bemiddelend op te treden. De zoon G. was echter door het dolle heen en kwam, toen hij den agent bemerkte, op hem toe met in de eene hand een stoel en in de andere een vlijmscherp geslepen broodmes, waarmede hij naar den agent stak. Deze kon ongelukkigerwijs niet uit de voeten, aangezien de tuinpoort ach ter hem was dichtgevallen. Uit zelfverde diging trok de agent daarop zijn revolver en loste allereerst 'n los schot op G. Toen deze opnieuw aanstalten maakte den agent met het mes te lijf te gaan, schoot de agent met scherp, waarop hy den woesteling in den linker bovenarm trof, waarna deze kermend op den grond viel. Na ter plaatse voorloopig verbonden te zyn, werd hij naar het St. Ignatius ziekenhuis vervoerd, waar de kogel, die in het been was blijven ste ken, langs operatieven weg verwijderd werd. G. blijft daar ter verpleging en zal daarna ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Hij was eerst enkele dagen geleden uit de gevangenis ontslagen, waar hij een vonnis had onder gaan voor een inbraak in de Coöp. Winkel- vereeniging „Eigen Hulp te Breda. ONTACTISCH OPTREDEN VAN EEN UTRECHTSCH POLITIE-AGENT. Veroorzaakt incident voor een hotel. Woensdagavond kwamen enkele Engel- schen, twee dames en twee heeren voor het hotel Noord-Brabant aan de Vreebrug te Utrecht met de bedoeling daar den nacht door te brengen. Men informeerde bij den portier naar den prijs der kamers, waarna de dames de hotelappartementen even gin gen bekijken, terwijl de heeren in dien tijd bij hun auto voor het hotel wachtten. De bagage van het gezelschap was reeds op de hotelstoep gezet, waar zich ook de portier bevond. Inmiddels naderde een agent van politie, die gelastte, dat de auto zou doorrijden, omdat „parkeeren" daar ter plaatse verbo den is. Men trachtten den man duidelijk te maken, dat de auto slechts wachtte op de twee dames, die de kamers in oogenschouw namen, maar deze uiteenzetting wenschte de agent niet te aanvaarden. De hotelportier, die de zaak tegenover de vreemdelingen zeer onaangenaam vond, kwam tusschenbeide, maar hem werd ge last zich onmiddellijk te verwijderen. Toen deze zeide, dat het toch niet aanging, dat hem verhinderd zou worden zijn plicht te doen, werd hij in den kraag gegrepen en overgebracht naar het hoofdbureau van po litie. Een aantal bezoekers van het hotel heeft zich onmiddellijk bij de directie van het hotel aangemeld om als getuigen op te treden; niemand van hen kon begrijpen, waarom de politie zoo vreemd gehandeld had. De directie wendde zich telefonisch tot het hoofdbureau van politie om haar beklag te doen. Eenigen tijd nadien heeft de politie haar excuses aangeboden onder de mede- deeling, dat men het gebeurde betreurde. De directie schijjit niet voornemens de zaak hiermee als afgedaan te beschouwen, te meer niet daar er den laatsten tijd meer moeilijkheden met de politie zijn ge weest. Wij vernemen nog, dat ook de Engelschen een protest op het hoofdbureau van poli tie hebben ingediend. m De waarnemende hoofd-commissaris, mr Hamoen, bevestigde dat excuses waren aan geboden voor den vorm, waarin de bewus te politie-beambte was opgetreden, een vorm die niet door den beugel kon. Een na der onderzoek is ingesteld. Het Raadslid A. Poppers heeft in ver band hiermede den gemeenteraad eenige vragen gesteld. DE VISCHVERGIFTIGING IN DE MARK. Ook gisterochtend dreven te Breda nog tienduizenden doode visschen in de Mark. Het afdammen van het riviertje bij den Boeimeersingel heeft geen enkel effect ge sorteerd, aangezien er absoluut geen stroo ming in het water is, daar door den lagen waterstand niet geloosd kan worden. Daar vooral voor de bewoners van de Baronie- laan de stank ondragelijk wordt is de ge meentereiniging begonnen met netten de doode viscchen op te scheppen. De vergiftiging werkt nog steeds door. Was het tot gisterochtend alleen nog wit- visch die dood boven kwam, gisterochtend kreeg ook de paling het te kwaad, iets wat zeer zelden voorkomt, aangezien de paling bij verontreiniging in de modder placht te kruipen. Omtrent de oorzaak verneemt het „Vad." nog, dat vrijwel vast is komen te staan, dat deze te 'wijten is aan de olie- en teerproducten der N.V. Bitumenweg. welke de Baronielaan aan het verbeteren is. Zaterdag n.l. is daarbij de teerspuiter, die met olie gestookt wordt, omgevallen, waarbij teer, olie en carboleum in de rio len zijn gekomen. Door den hevigen regen val van Dinsdag zijn de riolen schoonge spoeld en is het olieachtige mengsel in de Mark terechtgekomen. Daar aanvankelijk gevreesd werd, dat de visch, die bij mudzakken vol bedwelmd SPORT ZWEMMEN ZWEMINRICHTING DE BRASEM. Dezer dagen is te Oude-Wetering opge richt de Zwem- en Polo-Club „De Bra sem". Voorzitter is de heer Dr. A. v. d. Bijl, secretaris de heer A. C. P. Zegers Jr. Aan het op 25 Juli te houden Polo-Tour- nooi nemen o.a. deel: A Z. C., De Zijl, L. Z. C. en Z. I. A. N. Voor dit tournooi heeft de directie van de Zweminrichting „De Brasem" een fraaien beker en eenige prij zen beschikbaar gesteld. De wedstrijden vangen aan om 3 uur en worden geleid door den heer Loeven uit Voorburg. Op 8 Augustus zullen in bovengenoem de Zweminrichting Nationale Zwemwed strijden plaats vinden. Sluiting der in schrijving 4 Aug. WATERPOLO S. Z. V. I—DE ZIJL IV 2—3. Voor de competitie van den Kring Den Haag van den K. N. Z. B. werd te Sassen- heim gespeeld de wedstrijd S. Z. V. I tegen De Zijl IV. De Leidenaren wonnen met 32. Rust 20. SCHERMEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Mej. v. d. Klauw uitgeschakeld. Bij de wereldkampioenschappen scher men, welke te Parijs gehouden worden, is men gisteren bij het personeel-floretsoher- men zoowel bij de dames als bij de heeren tot de finale-poule gekomep. Onze land- genoote, mej. van der Klauw, werd uitge schakeld. Wel plaatsten zich Edith Scha- cherer, de Hongaarsche Olympische kam pioene van 1936, de dames Rottraut von Waechter, Helene Mayer en Hedwig Hass, allen uit Duitschland. Mej. Preiss en mej. Grasser, beiden uit Oostenrijk, mej. Adams uit België en mej. Lachmann uit Dene marken. In de finale-poule bij de heeren zullen uitkomen Bocchino, Faldini, Nostini en Marzi, allen uit Italië, Lemoine, André en Edward Gardere, allen uit Frankrijk, en Ujfalissy uit Hongarije. AUTOMOBILISME TRAINING VOOR DEN GROOTEN PRIJS VAN DUITSCHLAND. Nieuw ronderecord van Rosemeyer. Reeds vele coureurs hebben gisteren ge bruik gemaakt van de gelegenheid om voor de eerste maal te oefenen voor de autoraces, welke Zondag a.s. op den Nuer- burgring om den Grooten Prijs van Duitsch land zullen worden gehouden. De favoriet, de Auto Union renner Bernd Rosemeyer slaagde er in een nieuw ronderecord te vestigen door een ronde af te leggen in den tijd van 9 min. 46.2 sec., d. w. z. met een gemiddelde snelheid van 140.1 km. per uur. Reeds langen tijd was het ronderecord van den Nuerburgring een tijd van 10 min. 30 sec., totdat Rosemeyer het vorige jaar een ronde onder de 10 minuten reed, en bij de onlangs gehouden Eifelraces vestig de de Europeesche kampioen een nieuw ronderecord met een tijd van 9 min. 58.4 sec. Men geloofde, dat deze tijd wel aan het absolute ronderecord grensde. Een tijd van 9 min. 50 seconden scheen het uiterste wat men zou mogen verwachten. Maar Rose meyer spotte gisteren met deze verwach tingen. Nadat hij reeds 's morgens enkele ronden gereden had, pakte hij de zaak des middags stevig aan. Eerst deeds hij een ronde in 9 min. 50 sec. (gemiddelde uur snelheid 139.2 km.) en even later reed hij in den, voor deze bochtige baan, fantastisch snellen tijd van 9 min. 46.2 sec. en het moet niet onmogelijk geacht worden, dat de Auto Union coureur nog wat van dezen tijd zal afdoen. Immers, de omstandighe den, een bewolkte hemel met een straffen Westenwind, waren geenszins gunstig. Ook de andere renners maakten uitstekende tyden. Zoo. reed Caracciola met zijn Mer cedes Benz een ronde met een gemiddelde snelheid van 136 km. per uur. Zijn stalge- noot Lang draaide een gemiddelde van 133 km. per uur, terwijl de Auto Union rijder Hasse met een gemiddelde snelheid van 134 km. per uur over het circuit raasde. Dat belooft een spannende strijd voor Zon dag a.s. De mogelijkheid schijnt niet uitgesloten te zijn, dat Tazio Nuvolari, de bekende Ita- liaansche coureur, met een Mercedes Benz zal rijden. Volgens berichten uit Rome nl. zou de Mercedes Benz renleiding zich met een dergelijk verzoek hebben gewend tot de Scuderi Ferrari en Alfa Romeo fabrie ken, daar de nieuwe Alfa Romeo's, welke thans geconstrueerd worden, niet op tijd klaar zullen kunnen zijn. Nuvolari zelf zal de beslissing, met welken wagen hij zal rijden, geheel overlaten aan de Ita- liaansche officials. was opgeschept, schadelijk voor de gezond heid zou zijn, heeft de directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, dr. Hermans, aanstonds een onderzoek inge steld. Hierbij is hem gebleken, dat de visch die nog niet dood, maar alleen bedwelmd wordt opgeschept, mits goed schoonge maakt, geen direct gevaar voor de gezond heid oplevert. Den geheelen dag surveil- leeren thans agenten langs de Mark ten einde te voorkomen, dat ook doode vis schen worden opgeschept, die wel gevaar lijk voor de gezondheid zijn. Voor de hengelaarsvereeniging der Ba ronie, die het vischrecht in dat gedeelte van de Mark heeft gepacht, beteekent het gebeurde een groote schadepost, aangezien feitelijk geen visch je meer in het leven is gebleven.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9