VRIJDAG 23 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING LEEVÏU1DEN. Autotocht ouden van dagen. Hoewel de zon schuil ging achter de wolken ia het Donderdagmiddag voor de ouden van da gen een onvergetelijke dag geworden. Om streeks 1 uur is den namiddag verzamelden zich achttien auto's bij de garage van de firma Maarse en Kroon. Nadat allen een plaatsje hadden bekomen werd te on geveer half twee afgereden. Het comité met de helpsters had plaats genomen in een autobus van de firma Maarse en Kroon. Men zou een tochtje maken naar Soest en omstreken. Het glanspunt zou echter wor- o'en de rit langs het paleis van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Er werd gereden over Uithoorn, Nieuwersluis, Baam Soestdijk en terug door het Gooi via Amsterdam naar Leimuiden. De ouden van dagen genoten van het mooie Sticht en het Gooi. Te ongeveer acht uur kwam de stoet weder te Leimuiden aan. Bij de ringvaart stond het muziekcorps „Symphonie" opge steld en onder vroolijke marschmuziek werden de reizigers ingehaald. Bij de garage van Maarse en Kroon gin gen alle feestgangers naar binnen en had den zoodoende geen last van de stortregens die om dien tijd neerplasten. De Burge meester sprak in de garage een afscheids woord. Hij dankte allen die him auto had den afgestaan en zoodoende tot het wel slagen van den tocht hadden medegewerkt. Hij dankte de Voetbalvereeniging Wet. Boys van Oudewetering en Odi van Lei muiden, die door hun wedstrijd voor de noodige contanten gezorgd hadden. Ook het muziekgezelschap „Symphonie" en de bur gerij werd dank gebracht. Met het zingen van het Wilhelmus werd afscheid genomen tot het volgend jaar. De ouden van dagen hebben weder een genotvolle middag gehad. Een woord van hulde aan het wakkere comité, dat ieder jaar dezen dag voor de ouden van dagen bereidt, is hier zeker op zijn plaats. RIJPWETERING. Personalia. Onze plaatsgenoote, Mej. Nell Jagers slaagde te 's-Gravenhage voor het M.U.L.O.-diploma A. Mej. Jagers was leerlinge van de R. K. U.L.O.-school der Zusters van Liefde, Haarlemmerstraat, Lei den. SASSENHEIM. DAMWAND VAN EEN NIEUWE VAART DOORGEBROKEN. Na veel moeite is het gat gedicht. Gisteravond te 9 uur werden op stel en sprong alle werklieden, werkzaam aan de graving van de nieuwe Sassenheimer Vaart opgeroepen voor dichting van een breuk in den dijk, waardoor het water vanuit de bestaande vaart in de nieuwe vaart liep, toen overliep en in de Floris Schouten Vrouwenpolder zijn uitweg zocht, waardoor genoemde polder onder dreigde te loopen. De oorzaak van de breuk moet hierin worden gezocht, dat de nieuwe vaart, welke met de hand wordt uitgegraven, te dicht bij de wal is afgegraven. Doordat de be staande wal te slap is heeft deze het water niet kunnen houden. Intusschen stroomde het water genoem de polder in en liep zelfs enkele akkers bouwland en weiland binnen. Inmiddels werd met kracht gewerkt het gat te stoppen met zakken zand en dam wand. Eenige bak ken z.g. onderlossers werden gelegd doch deze ladingen stroomden onmiddellijk weg Tot laat in den nacht werd gewerkt om het water te keeren. De molenaar Berkhout kon niet malen, omdat de afvoersloot was af gedamd, doch zal na het stoppen van de doorgebroken dijk weer kunnen malen. Nadat men den geheelen nacht heeft ge werkt om een dijk te leggen over het ge deelte, waar de werkzaamheden van de nieuwe brug plaats vinden, is men er in geslaagd de overstrooming te beperken. In den loop van den nacht is de aanne mer van het werk, de heer Voormolen, ge arriveerd, die maatregelen nam om door middel van een pompinstallatie het over tollig water uit de polder te pompen. WARMOND. Een kwestie bij de verzekering van vee. Jongstleden Woensdag is door den Kan tonrechter te Leiden uitspraak gedaan in eenige procedures aanhangig gemaakt door de Veeverzekeringsmaatschappij „Veehou ders Onderlinge" te Alkmaar in liquidatie, tegen een tweetal veehouders uit Warmond. Zooals men weet verkeert de Veehouders Onderlinge sinds 1920 in liquidatie en wor den de veehouders steeds weer vervolgd met nieuwe omslagen om beweerde te kor ten te dekken. De Kantonrechter heeft de vorderingen thans ontzegd. Hij overwoog o.m„ dat de lange duur der liquidatie en hetgeen in den lbop dier jaren was ge schied, alsmede de hooge bedragen die reeds door de veehouders waren opge bracht aannemelijk maakten, dat de om slag in strijd met de goede trouw was op gelegd. WASSENAAR. Uit een boom gevallen. In Duinrell viel de 15-jarige F. uit Rijs wijk van 5 a 6 M. hoogte uit een boom. De jongen brak de rechterpols en klaagde over pijn in de borstkas. Na eerste hulp verleening door dr. X. is hij per zieken auto overgebracht naar de Volharding- kliniek te den Haag. Onder voorzitterschap van burgemees ter W. Keijzer kwam de Raad der gemeen te Veur in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving het lid van Boheemen, waam. secretaris is de heer P. v. d. Ven. Na behandeling van enkele ingekomen stukken, o.m. de goedkeuring van de be grooting 1937 en de conversie van geldlee- ningen, komt aan de orde het voorstel tot vaststelling van een capitulantenverorde- ning. De heer Zuijdwijk vond het droevig, dat dit van alle kanten doorgezet wordt, of schoon men in de gemeente toch menschen genoeg heeft. Daar er toch niets aan te doen is, is hij wel genoodzaakt, hetzij dan onder protest voor de verordening te stem men. De heer Borst had reeds in deze in de vorige vergadering zijn standpunt uiteen gezet en wil zich niet langer verzetten, doch hij hoopt, dat B. en W., die in deze veel kunnen doen, van deze bevoegdheid ook zullen gebruik maken. Het voorstel wordt dan z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot conversie en rente verlaging van geldleeningen merkte de voorzitter allereerst op, dat voor de ge meente dit voor de eerste 5 jaren een voor deel geeft van pl.m. ƒ3.158 en voor de tweede 5 jaren van pl.m. 5000.Na en kele opmerkingen over de onbillijkheid van de bemiddelingsprovisie, wordt het voor stel z.hs. goedgekeurd. Het. voorstel tot wijziging van het raads besluit van 13 Augustus 1934 houdende te rugbetaling van een bedrag van ƒ7060.05 aan de Bouwvereeniging „St. Willibror- dus", wordt op voorstel van B .en W. te ruggenomen, omdat het noodig geoordeeld wordt eerst in deze een conferentie te hou den met den voorzitter van de Bouwver eeniging. In behandeling komt het voorstel inzake een beroepschrift van den heer G. v. d. Meer, tegen de weigering van een bouw vergunning. De heer Uittenhout merkt op, dat als men zoo doorgaat met het weigeren van bouw vergunningen, er veel teleurstellingen zul- UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Altaanvacht. Donderdagavond hield de Altaarwacht alhier haar jaarvergade ring. Na opening door den voorz., den heer C. van Vliet, en vaststelling van de notulen bracht de penningmeester verslag uit van het financieele gedeelte, waaruit bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar bedroegen 171.54 en de uitgaven 22.33, aldus een batig saldo van 149.31. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat het aantal leden thans 160 bedraagt en het aantal donateurs 80. Vervolgens deel de de voorzitter het programma mede van de eerste lustrumviering op 8 Augustus, welke met een triduum wordt aangevan gen. 8 Aug. is er 's morgens vroeg een H. Mis voor de leden, waarna ontbijt. Des middags om 2.30 is er feest voor de schoolgaande kinderen en zal er een poppenkast, goo chelen en jongleeren vertoond worden, ter wijl er ook een zangwedstrijd is. Des avonds om 8 uur is de feestavond voor de leden, waarbij opgevoerd wordt het declamatiespel „De Hemelsche Altaar- wacht". Voorts zal er een overzicht gege ven worden over de afgeloopen vijf jaar toegelicht met lichtbeelden.. Op de vraag van enkele leden om toe gang voor meer huisgenooten, deelde de voorzitter mede, dat, in verband met de ruimte, dit niet mogelijk is. De kaarten, die echter over zijn, kunnen bij het bestuur in geleverd worden, waarna deze kaarten aan de huisgenooten van andere leden zullen worden uitgereikt. Bij de rondvraag werd gevraagd het licht in de tuin anders te plaatsen, zoodat deze geheel verlicht wordt, hetgeen nog nader zal worden besproken. Tot slot sprak pastoor v. Meeuwen nog enkele opwekkende woorden en deelde te vens mede dat er nog op een tweeden avond het declamatiespel zal worden opgevoerd. Dan echter tegen een klein entreé, zoodat ieder in de gelegenheid zal worden gesteld dit mooie spel te aanschouwen. BODEGRAVEN. Uit het water gered. Een kind van den heer B., wonende aan de Zuidzijde zwom op 'n luchtband de Rijn over. Teruggaan de geraakte het echter de band krijt, en verdween in de diepte. Toegeschoten hulp wist het kind nog tijdig te redden. Twee kinderen van v. K., wonende aan de Rijnkade, zaten op 'n handwagen aan den Rijnkant. De wagen werd aange reden en het gevolg was dat zoowel de wa gen als de twee kinderen in de diepte ver dwenen. Daar ze echter onder den wagen waren terecht gekomen, konden ze zich zelf niet redden. De heer B., die het zag gebeuren, sprong gekleed te water en het mocht hem gelukken beide drenkelingen op het dage te brengen. Geslaagd. De volgende leerlingen van de Chr. Mulo school behaalden het Mulo diploma: Willy Beider, Ger. Kruymer, Nel de Ruyter, Corrie Schoo, Corrie Sprey, J. Vuik, M. Warnaar en J. Windhorst. Autotocht ouden van dagen. Woens dagmiddag hadden de oüden van dagen weer hun jaarlijksche autotocht. Ditmaal was Hilversum en omgeving het einddoel van de reis. Ongeveer kwart over één zette de lange file van auto's (42 met 2 bussen in aantal) zich in beweging. De GEMEENTERAAD VAN VEUR len voorkomen. De Gemeente-opzichter heeft de situatie ter plaatse opgenomen en een andere plaats aangewezen en geadvi seerd een teekening in te zenden, waarvoor onkosten zijn gemaakt en toch is de ver gunning geweigerd. Hij had gedacht, nu door den bouw van de nieuwe loods een hoop oude rommel wordt opgeruimd, wel een tijdelijke vergunning verleend moest worden en hij wil een beroep doen op den Raad om aan v. d. Meer de vergunning als nog te verleenen. De heer Koerts moet B. en W. gelijk ge ven, ofschoon hij het beroerd vindt voor v. d. Meer; men schept precedenten en het is tegen de wet. De voorzitter antwoordde, dat wanneer men gaarne heeft, dat de gemeente een goed aspect krijgt en een goed uitbreidingsplan, men daarvan niet zoo spoedig moet afwij ken. Hij waarschuwt den Raad, want men komt voor groote consequenties te staan. B. en W. willen gaarne helpen doch het is nu eenmaal in strijd met de wet. De heer Uittenhout had het ook eerst aldus bekeken. Z.i. heeft echter de gemeen te-opzichter geen goed advies gegeven en is te hard van stapel geloopen. Nader zet hij zijn standpunt uiteen en merkt dan op, dat hij, daar hij in deze kwestie toch geen steun zal krijgen, zijn voorstel zal in trekken. De voorzitter merkt op, dat den opzich ter geen blaam treft; deze h'eeft goedgun stig geadviseerd en zijn medewerking wil len verleenen, doch B. en W. hebben in deze te beslissen. Wethouder Schrader wil verklaren, dat den opzichter in deze geen schuld treft. B. en W. helpen ook gaarne, doch het moet mogelijk zyn. Het voorstel wordt dan z. h. s. goedge keurd. De aanvulling van het raadsbesluit van 11 December 1931 tot toekenning van kin dertoeslag, alsmede de wijziging van de begrooting 1936 en 1937 worden z. h. s. goedgekeurd. Aan B. en W. wordt nog machtiging ver leend tot afwerking van een wijziging Ge- meentebegrooting 1936. heenreis ging via Utrecht, Soesterberg, Soestdijk naar Hilversum. In de Anna's hoeve even door Hilversum werden de ouden van dagen onthaald op koffie met broodjes. In de omgeving van Hilversum werden de uren gezellig doorgebracht en bij de vele bezienswaardigheden (zooals stadhuis, en div. studio's) de oogen goed den kost gegeven. Eenige dames, die den tocht meemaakten, zorgden op geregelde tijden voor tractatie De terugtocht ging over Soestdijk, De Bilt via Utrecht naar huis. Even voor Utercht werd in 't Kalfje nogmaals getracteerd op koffie en brood jes. Bij het weeshuis hadden zich omstreeks negen uur de plaatselijke Muziekvereen. S.D.G. ter opwachting opgesteld en met hen een groot aantal belangstellenden. Na aan komst van den stoet, begeleid door S.D.G. ging 't onder een vroolijke marsch naar het Beursgebouw, waar de oudjes nogmaals ge tracteerd werden. De voorzitter, de heer P. van Ingen als eerste spreker, richtte een dankwoord aan de auto-bezitters, S.D.G. en de dames die in. allerlei vorm steun boden en overhandigde Piet een pak met inhoud. De heer Boer- horst sprak een woord van dank namens de Ouden van Dagen. En tot slot de heer H. J. v. d. Poll, die een woord van hulde bracht aan den ijverigen voorzitter, den heer P. van Ingen, en den heer Schuling, secre taris, voor de goede organisatie van deze tocht. Ter afwisseling gaf S.D.G. nog een vroo- lijk marschje en tot slot werd gezamelijk een couplet van het Wilhelmus gezongen. Hierna behoorde ook dit festijn weer tot het verleden en ging ieder voldaan huiswaarts. SPORT SCHAKEN DE VIERKAMP IN DUITSCHLAND. Euwe wint van Aljechin. De hangpartij uit de derde ronde tus- schen dr. Euwe en dr. Aljechin, welke par tij Woensdag na 31 zetten werd afgebro ken, werd hedenmorgen voortgezet en door den wereldkampioen gewonnen. Voorts won Samisch de afgebroken partij van Bo- goljubow, ondanks het feit dat hij de kwaliteit en twee pionnen achterstand had, doch daartegenover stond, dat Samisch een geweldigen aanval bezat. De stand in den vierkamp is thans: 1. Euwe 2.5 punt en 1 afgebroken partij, 2. Aljechin 2 pun ten, 3. Bogoljubow 1.5 punt, 4. Samisch 1 punt plus 1 afgebroken partij. WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR DAMES. Vera Menschik blijft wereldkampioen. In den wedstrijd om het wereldkampioen schap schaken voor dames, welke wordt gespeeld in het grand-hotel „Panhans" op den Semmering, heeft Vera Menschik haar titel tegen de Duit^che kampioene Son ja Graf verdedigd. Reeds de twaalfde partij bracht de beslissing ten gunste van Vera Menschik. Na zestien partijen won zij van haar Duitsche tegenstandster met 11J4 te gen 4% punt. LAATSTE BERICHTEN GROOTE BOERDERIJ ANNEX HEEREN- HUIS AFGEBRAND. Vannacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de groote boerderij annex heerenhuis, bewoond door de families Wissmk en Smelt aan de Knal- hutteweg te Enschede. Het groote pand is tot den grond toe afgebrand. Niets is in veiligheid gebracht kunnen worden. Alleen de schuren zijn behouden gebleven. Alles was verzekerd. GROOT AANTAL INBRAKEN OPGEHELDERD. Dezer dagen heeft de politie te Amers foort den 27-jarigen de W. aldaar aange houden, toen hij in een villa aan de dr. Abraham Kuyperlaan had ingebroken. Gebleken is, dat men met de arrestatie van dezen man een goede vangst heeft gedaan. De W. heeft namelijk bekend, zich te hebben schuldig gemaakt aan niet min der dan 21 inbraken t. w. tien in Amers foort, vijf in Zeist en zes in de Bilt, Soest en Hoogland. Bij deze inbraken werden zoowel geld als goederen ontvreemd. De man zal ter beschikking van de jus titie worden gesteld. TELEGRAMMEN NIEUWE MOEILIJKHEDEN IN CHINA. Thans in Swatau. SJANGHAI, 23 Juli. (A.N.P.) Volgens be richten der hier verschijnende Chineesche bladen uit Kanton zijn tusschen de Chinee- zen en Japanneezen'in Swatau nieuwe moeiijkheden ontstaan. De Japanneezen eischen het terugtrekken der 155ste divisie, aangezien door leden dezer divisie de ha venkoelies overgehaald zouden zijn het los sen van Japansche schepen te weigeren. De provinciale autoriteiten van Kwantoeng zouden de Japansche eischen hebben afge wezen en de 153ste divisie ter versterking hebben ontboden. Nog geen goedkeuring door Nanking. lOKIO, 23 Juli. (A.N.P.) De woordvoer der van het Japansche ministerie van bui- tenlandsche zaken heeft verklaard, dat hij nog geen enkele officieele bevestiging heeft ontvangen van het bericht uit Japansche bron, dat de regeering van Nanking een plaatselijke regeling in Noord-China zou hebben aanvaard. De Cliineesch-Japansche betrekkingen moeten herzien worden. TOKIO, 23 Juli. (A.N.P.) De geheele pers meldt, dat de Japansche regeering het eens is met de militaire autoriteiten, dat de Chi- neesch-Japansche betrekkingen in hun ge heel zullen worden herzien. Volgens de „Asahi" zou de regeering een zeer op den voorgrond tredenden persoon naar Nan king zenden om er te onderhandelen over een algemeene herziening van de betrek kingen met China, zoodra in Noord-China een duidelijke ontspanning aan het licht zal zfjn getreden. De „Asahi' meent te weten, dat de voor naamste bepalingen dezer overeenkomst een strikte controle van alle organisaties, welke vijandig staan tegenover een Japan sche actie in Noord-China en de verplaat sing naar Pauting van de 37ste divisie, on der bevel van generaal Feng Tsji Han, die verantwoordelijk wordt gesteld voor de jongste incidenten, betreffen. De voorwaarden der overeenkomst zullen eerlang worden gepubliceerd „om de wer kelijke bedoelingen der Japansche regee ring, ten aanzien waarvan misverstand be staat zoowel te Nanking als in het buiten land, duidelijk te maken". NATIONAAL SOCIALISTISCHE OEFEN KAMPEN IN NEW-YORK? WASHINGTON, 22 Juli. (A. N. P.). Af gevaardigde William M. Citron, democra tisch afgevaardigde van Connecticut, heeft een dringend verzoek ingediend nasporin gen te doen naar berichten, volgens welke zeventien nationaal socialistische militai re oefenkampen ingericht zijn in Andover in den staat New-York en elders. Ambte naren van het staatsdepartement en het de partement van justitie houden zich thans hiermede bezig. VETO VAN ROOSEVELT VERWORPEN. WASHINGTON, 23 Juli. (A.N.P.) Met 71 tegen 19 stemmen heeft de Senaat tegen het veto van president Roosevelt in een wetsontwerp aangenomen betreffende voortzetting van lage rentetarieven voor leeningen van de Federal Land Bank. Hiermede is deze wet zonder de handtee- kening van den president rechtsgeldig geworden, aangezien het Huis van Afge vaardigden ook reeds zijn goedkeuring aan het door Roosevelt verworpen ont werp heeft gegeven. DR. RINTELEN NIET IN VRIJHEID. WEENEN. 21 Juli. (A. N. P.). Van of ficieele zijde wordt het bericht tegenge sproken, dat er melding van maakte, dat dr. Rintélen binnenkort in verband met de amnestie van verleden jaar pp vrije voe ten zou worden gesteld. Hieraan wordt toe gevoegd, dat geen enkele justitioneele maat regel ten gunste van dr. Rintelen is geno men, terwijl evenmin afzonderlijk voor hem een dergelijke actie ontworpen zou zijn. Zooals men weet, is dr. Rintelen inder tijd veroordeeld in verband met de ge beurtenissen van 1934, waarbij Dolfuss ver moord werd. Dr. Rintelen ligt op het oogenbik ziek in Weenen. AGENDA LEIDEN. De avond-, nachf- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juli as. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, Tel. 274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Otto Johannes Hieronymus, z. van W. C. A. Vrouwenvelder en H. v. d. Vegt Theodorus Maria, z. van B. Th. J. Schmidt en J. Verplancke. Ondertrouwd: J. Nagtegaal jm. 30 j. en J. Groenewegen jd. 28 j. Gehuwd: J. R. L. Lebeau jm. en J. M. Manders jd. J. P. Duijverman jm. en A. M. v. Hensbergen jd. DE GEHEIMZINNIGE GOUDVONDST IN PANAMA. PANAMA, 23 Juli (A.N.P.) De toch reeds sensationeele vondst van een aantal gouden baren tot een waarde van drie millioen dollar heeft gisteren een nog ge heimzinniger tint gekregen door een be richt, dat gisteren verspreid werd en vol gens hetwelk de enorme goudvoorraad weer verdwenen is. Niemand weet, waar het goud zich bevindt. Daar komt nog bij, dat tegelijk met het bericht over het ver dwijnen van de goudschat bekend werd, dat Joannes van Stick, die de autoritei ten in kennis heeft gesteld van de ont dekking, getracht heeft de hand aan zich zelve te slaan. i - MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Juli. Vee. Totale aanvoer: 251 runderen, 252 kalveren, 763 schapen, 1140 varkens, 4 paarden, 16 veulens, 27 bokken of geiten; 45 zeugen. Prijzen per stuk: 28 stieren 150310, schoon gewicht 6067 cent, handel kalm; 160 kalf- en melkkoeien 180300, handel kalm; 47 varekoeien e. a. 150220, handel vlug; 116 vette koeien 170300, schoon ge wicht 6482 cent, handel stroef; fokkal- veren 1420, handel vlug; 49 vette kal veren f 40100, schoon gewicht 6496 cent, handel tamelijk vlug; 203 nuchtere kalveren 815, 200 vette schapen f 24 35, 92 weideschapen f 2430, 411 lam meren 814, 545 mestvarkens f 1836, 550 biggen 1217, 27 bokken of geiten 310 en 45 zeugen 6091, handel ma tig. Kaas. Aanvoer 101 partijen, waarvan 82 partijen Goudsche kaas le soort 25 26.50, 2e soort 2224; 19 partijen Leid- sche kaas le soort 2526, 2e soort f 23 24. Handel goed. ALKMAAR, 23 Juli. Kaas. Aangevoerd: 54 stapels, zijnde 118.000 kg. Fabriekskaas kleine f 22, Boerenkaas kleine 19.50, en Boerenkaas commissie 24 per 50 kg. Handel vlug.. 's HERTOGENBOSCH, 23 Juli. Boter. Aanvoer 16.600 kg. Prijzen: Hoogste 1.54, laagste f 1.49 en middel f 1.52 per kg. LEEUWARDEN, 23 Juli. Vee. Aanvoer: 67 Enterstieren 120—220, 125 Twenter- stieren 220330. 262 vette koeien 130 280 per stuk 5275 cent per kg.: 377 melk en kalfkoeien 125270, 22 pniken 60 150. 26 vette kalveren 2260, 370 gras kalveren 2070, 284 nuchtere kalveren 7—12, 210 vette schapen 17-r-37, 148 weideschapen 1628, 180 lammeren f 9 16. 374 vette varkens 40145, per stuk 4854 cent per kg.; 45 zouters 2250, 206 kleine biggen f 1018 per stuk, 38 bokken of geiten35 paarden. Totaal aan voer 2769 stuks. Kaas. Nagelkaas 1314. Goudakaas 2634, Edammerkaas 1320, Aanvoer 2461 kg. Boter. Mijnboter 1.391.150.98 per kg. Veilingboter 1.361.30 per kg. Aan voer 13 zesde vaten. Commissie f 0.80. NIEUWERBRUG, 19 Juli. Eierenveillng. Aanvoer 4901 stuks. Prijzen: kippeneieren: wit 3.403.80, bruin f 3.604.10. eenden eieren 3.603.70 per 100 stuks, boter 67 70 cent en kaas 1832 cent per pond. AARLANDERVEEN, 22 Juli. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 3.003.70, eendeneieren 2.803.00 per 100 stuks; kaas 2022 cent per pond. BOSKOOP, 22 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 10 18 cent, Wendland 10—16 cent, Hadley 8 15 cena, Claudius Pernet 612 cent, Briarcliff 612 cent, Butterfly G12 cent, Steward 1015 cent, Wilh. Kordes 814 cent, Rosalandia 612 cent, Florex 715 cent, E. G. Hill 1222 cent, Edith Helen 1015 cent, Aug. Noack 610 cent, Else Poulsen 1220 cent. Gloria Mundi 1525 cent, Ellen Poulsen 510 cent, Rosa Mun di 3046 cent. Mevr. van Straaten van Nes 1016 cent, Vierlanden 1016 cent, Tritoma 8 cent, Asclepia 814 cent, Gla diolen 7 cent, Anjers 48 cent, Roode Le lies 4080 cent, Clematis Durandi 1222 cent, Clematis Prins Hendrik 5080 cent, Clematis The President 60 cent, Clematis le Coultre 6070 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 9.011/2 Berlijn 72.871/2 Parijs 6.76 Brussel 30.49 Zwitserland 41.571/2 Kopenhagen 40.25 Stockholm 46.471/2 Oslo 45.30 New York l*811/g Praag G.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3