RIJNSTREEK BIOSCOPEN VRIJDAG 23 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN. U. de Jong. f Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. de Jong, eertijds agent van politie alhier, is te 's-Gravenhage op 54-jarigen leeftijd overleden. Met een autoband er van door. Door de G. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een autoband met velg. Door de politie werd het ontvreemde ten huize van Z. in beslag genomen. De band was door Sch. op last van Z. ontvreemd, Deze laatste had het ontvreemde reeds doorverkocht, doch nog niet afgeleverd. Tegen beide personen werd proces-verbaal opgemaakt. Sportdemonstratie. Gisteravond werd door de sportvereeniging D. O. S. op het A V. V.-terrein een sportdemonstratie ge geven. Het ongustige weder was oorzaak, dat de belangstelling niet zeer groot was. Geboren: Volker z. van Gijsbertus Romijn en Josina Rijfers. Anna d. van Marcelis Hoek en Adriana Maaike den Ot ter. Jacoba Gijsberta Theodora d. van Dirk Hoppenbrouwer en Cornelia Marga- retha Röling. Jan Willem z. van Corne lls van Muiswinkel en Janna van Dieijen. Alida d. van Jacob Spierenburg en Im- metje Spaargaren. Gehuwd: Tammo Beishuizen 29 j. en Jantje Elisabeth van Otterloo 27 j. Wil lem Develing 29 j. en Agatha Theodora Verkerk 29 j. Martinus van Wieringen 27 j. met Trijntje Klazina van 't Wout 25 j. Kors Haak 24 j. en Aaltje Sampi- mon 22 j. Peter Ellens 27 j. met It je Pas- ma 23 j. Dirk Vermaas 22 j. en Aaltje Verhagen 21 jaar. Overleden: Jan Cornelis Vellekoop 66 j. gehuwd met Cornelia Wilhelmina Bakker. Aaltje Schotanus 84 j. gehuwd met Wijbe Zijlstra. Maartje Meijers 87 j. wed. van Willem Ziegelaar. Ingekomen: Martinus H. Visse en ge zin, van Den Haag. Theodora M. M. Hoogenboom, van Alkemade. Vertrokken: Klazina van Arkel, n. Eloemendaal. Johanna H. M. Hollander, naar Den Haag. Petrus M. Stuijver, naar Stoutenburg. Lucia P. E. Ising, naar Stoutenburg. Johanna de Wissel, naar Montfoort. Jannetje Brommers, naar Hazerswoude. Hermanus H. Kuijkhoven, naar Uithoorn. Cornelia Davina van de Kreke, naar Leeuwarden. Johannes F. A. van Vliet, naar Uithoorn. BOSKOOP. DE ROZENTENTOONSTELLING. De lijst van bekroningen. Aan de inzendingen op de rozententoon- stelling zijn de volgende bekroningen toe gekend: Nieuwe rozen niet in den handel: C. Boom te Boskoop, eervolle vermelding; Buisman te Heerde, verg. zilv. med.; Fa. G. A. van Rossem N.V. te Noorden, Des Tombes melaille, kleine gouden medaille, verg. zilv. medaille; Fa. Gebrs. Kromhout, Eiezen 98, Boskoop, eervolle vermelding; W. Verschuren, Rozenkweeker te Oeffeit, verg. zilv. medaille; P. Boer Fzn., te Bos koop, 4 m., verg. zilv. medaille; A. G. Stol wijk te Boskoop, eervolle vermelding. Rozen in pot gekweekt: Kersbergen's Bloemenhandel N.V., Boskoop, verg. zilv. medaille; J. de Vink, te Boskoop, kleine gouden medaille; Felix en Dijkhuis te Bos koop, verg. zilv. medaille. Groep Bloemwerk: Jan Boer Gzn te Bos koop, zilv. medaille; H. Hoefakker, Drieber- gen-Rijssenburg, gouden medaille met lof van de jury, zilv. medaille Z. K. H. Prins Bemhard. Afgesneden kasrozen algemeen sortiment Florex te Boskoop, 2 vazen Florex algemeen sortiment 20 M. 2. gouden medaille, verg. zilveren medaille oud-Minister Deckers; P. Boer Fzn., algemeen sortiment, verguld zilveren medaille. Afgesneden kasrozen. Algemeen sorti ment, collectief: Coöp. Vereen. „De Bos- koopsche Veiling" te Boskoop, gouden me daille en verg. zilv. medaille van H. M. de Koningin. Kersbergen's bloemenhandel N.V., Bos koop. gouden medaille en verguld zilveren medaille gemeente Boskoop. Afgesneden buitenrozen, grootbloemige niet ouder dan 1932: N.V. Kon. Kweekerij „Moerheim" v.h. B. Ruys, Dedemsvaart, zilv. medaille: J. Mossel te Boskoop, eer volle vermelding; Jan Spek te Boskoop, gouden fnedaille; H. M. C. Aarts, te Box meer verg. zilv. medaille. Tropische en sub-tropische planten: Smitskamp, Zeist, gouden medaille. Afgesneden buitenrozen. Polyanthea's niet ouder dan 1932: J. A. Kluis te Bos koop, zilveren medaille; Otto v. d. Velden te Boskoop, verg. zilv. medaille, en zilv. medaille van de Rozen-commissie; A. Gie- len te Baarlo, eervolle vermelding. Afgesneden buitenrozen. A. Algemeen sortiment: Anth. Kluis (Fa. Kluis en Ko ning), te Boskoop, verg. ziJv. medaille; J. Spek te Boskoop, zilv. medaille en verg. zilv. medaille Tentoonstellings-vereen. Verschuren's Vereenigde Rozenkweeke- rijen te Haps, zilveren medaille; H. M. C. Aarts te Boxmeer (100 vazen), gouden me daille; Nanning Barendsz, te Boskoop eer volle vermelding; P. Verweij Czn., te Reeuwijk, gouden medaille en zilveren me daille H. K. H. Prinses Juliana; W. Oos- terom Zn., te Boskoop, verg. zilv. me daille; Gemeentelijk Rosarium te Boskoop (buiten mededinging) en klimrozen, klei ne gouden medaille; Wm. Hage Co., Bos koop, eervolle vermelding: A. Hoogen- doom Jr., eervolle vermelding. Groep Stands: Jan Boer Gzn., te Bos koop, zilveren medaille. Personalia, Voor het eind-examen H. B. S. zijn te Gouda geslaagd F. Hooftman en Mc. Rosbergen. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK HAZERSWOUDE. HET STUDENTENKAMP VAN ST. JEROEN. Inleiding over het leven in de parochie. Gisteravond hield de zeereerw. pater v. Clé uit Vlaanderen in het kamp van het Hollandsch Studentengilde op de boerderij Nieuw Bethlehem een rede over het on derwerp „De parochie". Er was van de zijde der parochianen en ook van andersden kende veel belangstelling. Aanwezig waren de zeer eerw. heer Ruyter, de weleerw. heer v. d. Togt en pater v. Rooyen. Na een korte inleiding van d&n kampleider, den heer H. v. d. Heijden, nam pater v. Clé het woord en schetste wat de parochie voor iederen Katholiek moet beteekenen, hoe zij is een onderdeel van het diocees en hoe wij onze parochie hebben te beschouwen als een onderdeel van het Mystieke Li chaam van Christus, de H. Kerk. Wij moeten elkander bij de verschillen de gebeurtenissen in de parochies leeren kennen en waardeeren en medeleven als onderdeel van het ééne groote geheel. Wij moeten den pastoor als leider eeren en waardeeren en medeleven met alles, wat onze herders in het belang van het zjele- leven doen. Spr. wees op de offers, welke bijv. de Katholieke Ieren zich getroosten voor de opleiding van nieuwe priesters. Ook wij moeten bidden voor de verkrij ging van nieuwe priesters uit deze paro- cie. De zeererw. heer Ruyter dankte pater v. Clé voor zijn schoone woorden en welkte de aanwezigen op tot bevordering van het godsdienstig leven. Nadat de studenten de vergaderden nog een uurtje hadden bezig gehouden met zang en voordrachten ging men voldaan huis waarts. KOUDEKERK. Schietwedstrijd burgerwacht. Bij de op Woensdag te Katwijk gehouden kring wedstrijd Rijnland der Vrijw. Burger wachten werd door de burgerwacht al hier deelgenomen door een vijftal leden in klasse B. met het prachtig resultaaat om als No. 1 uit te komen met 252 pun ten. De schutters die hieraan deelnamen wa ren de heeren Jac. Ravensbergen, T. Ba- sie, J. Bijleveld, J. van Velzen en de commt. G. Schouten, die allen een prijs wonnen. Op de vrije baan werden prij zen gewonnen door Bijleveld en Basie. Ook in klasse C. werden prijzen gewon nen door de heeren S. A. van Hees en K. Vergunst. In Sept. a.s. zal ditzelfde vijftal deelne men aan de Prov. wedstrijd in Den Haag. Maandag 26 Juli as. van 78.30 uur zal schietoefening worden gehouden te Alphen aan den Rijn. Gehuwd: Evert van Ettinger 28 j. en Dirkje Antje Verdoold 22 j. NIEUWKOOP. Op reis. De leden van de R.-K. Zang- i vereeniging voor meisjes maakten gisteren per autocar van J. Pietersen uit Noor- j den een pleizierreis naar Gelderland. Aan- gedaan werden de Dom te Utrecht, het j j vliegkamp te Soesterberg met de aanwezige tentoonstelling van vliegtuigen, de echo- j put te Uggelen, Burger's dierenpark te j j Arnhem en de pyramide bij Austerlitz. i Te ruim 11 uur keerde het gezelschap weer terug, zeer voldaan over hetgeen ge- zien en genoten werd. NOORDEN. Van kerk tot zomerverblijf. Het ge meentebestuur verleende aan den heer J. Pietersen Jzn., alhier, vergunning voor het bouwen van een autobox en aan den heer P. Blom vergunning om het winkelhuis, eeder bewoond door J. de Jong, oudtijds Gereformeerde Kerk, in te richten tot een zomerverblijf. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 26 Juli des namiddags 19 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbie ding gemeente-rekening en rekening wa terleidingbedrijf 1936 en benoeming van een commissie van onderzoek. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente- begrooting 1937. 4. Verzoek van M. van der Velden te Leiderdorp tot uitbreiding van het electrisch kabelnet met voorstel van B. en W.. 5. Voorstel van B. en W. om gel den beschikbaar te stellen voor het doen volgen van een polite-vakcursus. 6. Alsvo- ren tot wijziging van de instructie van den gemeente-ontvanger. 7. Alsvoren om een nieuwe verordening vast te stellen tot hef fing van besmettelijke ziekten gelden. 8. Alsvoren tot het aangaan eener gemeen schappelijke regeling met de gemeente Lei den betreffende toelating van kinderen tot de U. L. O.-scholen. 9. Alsvoren tot wij ziging der verordening als bedoeld bij arti kel 4, eerste lid, 2e, der Hinderwet. 10. Verzoek der caféhouders tot verlenging van het sluitingsuur.. 11. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een tankwagen ten behoeve van de drinkwatervoorziening. 12. Behandeling belastingreclames. 13. Voor stel van B. en W. tot benoeming van een controleur der steunregeling. 14. Alsvoren om een besluit te nemen als bedoeld bij artikel 36, vierde lid der Woningwet, met betrekking tot gronden aan den Hooge Rijndijk. 15. Alsvoren om een crediet be schikbaar te stellen voor het plaatsen van De Raad dezer gemeente kwam gisteren in vergadering bijeen. Voorziter is de Bur gemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, dat geen ontheffing kan worden verkregen van de verplichting, vervat in art. 179, 2e lid der Gemeentewet (capitu- lantenverordening) en goedkeuring op een tweetal besluiten tot wijziging der begroo tingen dienst 1936 en 1937. Verzoek van de Vereeniging tot stichting en instandhouding eener N.H. school met den Bijbel voor Koudekerk en Hazerswou de (Rijndijk) te Koudekerk, om medewer king voor uitbreiding van de bestaande speelplaats en voor plaatsing van een nieuw hek om de speelplaats. De voorzitter licht toe, dat de vervan ging van het bestaande hek om de speel plaats behoort tot het gewoon onderhoud en dus de Raad hieraan zijn medewerking niet behoort te verleenen. Tegen de voorgestel de uitbreiding bestaat geen bezwaar, zoo dat B. en W. voorstellen de gevraagde me dewerking te verleenen met uitzondering van de vernieuwing van het hek om de bestaande speelplaats. De heer Oppelaar informeert of de kos ten voor rekening van de gemeente komen. De voorzitter zegt, dat zulks het geval is, doch dat deze kosten nog niet bekend zijn. Het voorstel wordt hierna z. h. st. aange- Wijziging verkeersverordening. De voorzitter zegt, dat de in de vorige vergadering vastgestelde verordening van Ged. Staten is terugontvangen, met ver zoek om voor de ligging van de bebouwde kom een engere omschrijving te getfen. Te vens zal van deze gelegenheid gebruik wor den gemaakt om een artikel op te nemen, dat verboden is een weg tot werkplaats te bezigen of tot eenig doeleinde in te nemen of te overdekken, indien men daartoe niet ambtelijk bevoegd is. Aan de overige gestel de opmerkingen zal voor voover noodig worden voldaan. Besloten wordt de onderhavige verorde ning in te trekken en een nieuwe vast te stellen met inachtneming van de gewensch- te wijzigingen. Wegverbreeding bij de Her vormde kerk. Punt 5: Aanbod van de Kerkvoogdij der N. H. Gemeente tot verkoop van' grond bij de N. H. kerk. De voorzitter licht uitvoerig het voor stel van B. en W. daaromtrent toe. De -Kerkvoogdij biedt een strook grond aan, welke vrij komt door de plaatsing van een muur vanaf den hoek van het schoolhuis tot aan het hek van den heer van Wens- veen voor de som van ƒ300. Hierdoor zal een belangrijke verkeersverbetering ont staan, zoodat B. en W. voorstellen op dit aanbod in te gaan, echter onder voorwaar de, dat van den A.N.W.B. een subsidie ad. 50 wordt verkregen. De heer de Jong ziet in dit aanbod een verkapte poging om een gedeelte van de kosten van de muur door de gemeente te een hek aan de Oostzijde van den Noord- buurtschenweg, vanaf de grensscheiding van perceel E 142 tot aan de Steenenbrug. 16. Rondvraag. Begin van brand. Donderdag ontstond er een begin van brand bij de woning van den heer N. O. in de Noordbuurt alhier. Vermoedelijk doordat een vonk uit den schoorsteen op het rieten dak terecht kwam vatte het dak vlam en sloeg er plotseling een vlam uit, die door op het erf spelende kinderen werd waargenomen. Op het ge roep van brand snelden de buren te hulp en met enkele emmers water wist men het vuur te dooven, zoodat de brandmeester, die zich terstond van den slangnwagen was gaan voorzien, geen hulp meer behoefde te verleen.n Een geluk is het, dat de brand zoo gauw werd waargenomen en gebluscht kon worden. Had het even langer geduurd dan waren tengevolge van den sterken sterken wind de woning en naastliggende panden niet meer te redden geweest. Geboren: Jacob Jan Willem Chris- tiaan, z. van J. G. F. Vromans en W. C. Anker Hubertus Hillegonda Maria, z. van H. A. Koot en J. E. Zuidwijk Jacob Cornelis Karei, z. van K. J. Schinkel en C. J. Koning. Ondertrouwd: Chr. A. A. Devilee 29 j. van Leiden en G. M. van Diemen 24 j. van Zoeterwoude J. de Groot 24 j. van Eodegraven en E. P. Voordouw 22 j. van Zoeterwoude. Getrouwd: J. F. Schouten en H. Hille- brand L. A. Ham en B. M. Onderwater. Overleden: Wilhelmina Gijbertha v. d. Poel 5 j. C. Lagerberg 73 j. echtgen. van E. J. Ammerlaan N. de Haan 80 j., wede. van J. v. Vliet T. Kruijver 8.7 j. Gevestigd: H. H. Lemmerzaal van Velzen V. Stoker van Amsterdam C. A. Helleman van Alkemade P. H. Koek van Leiden C. A. H. Schouten van Am sterdam K. Groen van Middelhamis R. v. Kooij en gez. van Leiden. Vertrokken: C. J. Vreeke naar Lei den G. P. v. Velzen naar Stompwijk J. M. Bakker naar Noordwijkerhout P. J. v. Velzen naar Pijnacker L. P. v. Vel zen naar Alkemade D. van Nimwegen naar 's Gravenhage M. C. Truijers naar 's Gravenhage R. G. Broekhuizen naar Voorburg J. C. Slingerland naar 's Gra venhage C. J. W. v. Harteveld naar Stompwijk A. v. Oord v. d. Vlies naar Voorburg A. E. M. Visseur naar Alke made. laten betalen. De voorzitter bestrijdt deze meening en vindt het het goed recht van de Kerkvoogdij om te trachten door ver koop van grond een gedeelte van de kosten terug te krijgen. Bovendien kan het mo tief van de Kerkvoogdij gevoeglijk achter wege worden gelaten. Deze zaak dient uitsluitend bezien te worden uit een oog punt van verkeersverbetering. De heer Lieverse acht de prijs van ƒ300 erg hoog, deze komt ongeveer neer op ƒ6 per M2. Ook de heer Oppelaar acht ge noemde som aan den hoogen kant. De heer van der Sterre daarentegen acht het bedrag billijk. De heer Slegtenhorst vond oorspronkelijk het bedrag ook te hoog, doch na de aangebrachte wijzigingen staat hij er anders tegenover, daar het toch een groote verkeersverbetering betreft. De heer van Egmond merkt nog op, dat, indien de Raad niet op het aanbod ingaat, de kans bestaat dat de muur op de plaats van het oude hek komt en dus de ver keersverbetering niet tot stand zal komen. De heer Lieverse stelt nu voor een be drag van 150 beschikbaar te stellen, ge zien ook de bijkomende kosten van ver harding. Dit voorstel wordt niet onder steund, waarna het voorstel van B. en W. in stemming wordt gebracht en z. h. st. wordt aangenomen. De heer Lieverse wil geacht worden te hebben tegengestemd. Na toelichting door den voorzitter wordt besloten met de gemeente Leiden een ge meenschappelijke regeling aan te gaan, omtrent de toelating van kinderen uit deze gemeente tot het openbaar U. L. onderwijs. De kosten zullen bedragen ƒ27 per leer ling en per jaar. Benoeming administrateur waterleiding. Dan komt aan de orde het voorstel tot definitieve benoeming van den tijdelijken administrateur van het waterleidingbedrijf. De voorzitter zegt, dat destijds in af wachting van de benoeming van een nieu we secretaris, tijdelijk tot administrateur is aangesteld de heer G. J. Corts. Intusschen is in verband met de bezuinigingswet het secretariaat vereenigd met het ambt van Burgemeester. Tot nog toe is deze tijde lijke aanstelling bestendigd gebleven. Waar deze betrekking ten nauwste verband houdt met de secretarie-werkzaamheden en ook ander gemeentepersoneel daarbij be trokken is, stellen B. en W. voor den heer G. J. Corts nu definitief te benoemen. De heer Oppelaar vraagt nog om een advertentie te plaatsen hetgeen de voor zitter ontraadt. Alsnu wordt de heer Corts met algemeene stemmen definitief aange steld. Vastgesteld wordt'vervolgens na toelich ting door den voorzitter een besluit model D tot wijziging der begrooting dienst 1937, terwijl de belooning van het brandweer personeel overeenkomstig de voorgestelde regeling van B. en W. wordt vastgesteld. De heer Lieverse vraagt of het brandweer personeel al op de hoogte van zijn werk zaamheden is, hetwelk door den voorzitter bevestigend wordt beantwoord. De heer van Vegten informeert of het oude personeel al ontslagen is. De voorzitter zegt, dat zulks nog wacht op de goedkeuring van de nieu we verordening. Laster-praatjes. Rondvraag. De heer de Jong vraagt: lo. of het waar is, dat schipper G. Molema niet door den voorzitter in de gelegenheid ge steld wordt om de steenen te varen voor de bestrating van den Lagewaardschen weg; 2o. waarom de Koudekerksche schippers niet in de gelegenheid zijn gekomen om zand voor den weg aan te voeren en 3o. acht hij het minimum loon ad 0.28 per uur voor werkzaamheden aan het ophak ken van den weg te laag. De voorzitter zet, wat de eerste vraag be treft, breedvoerig uiteen wat hij voor schipper Molema in dezen heeft gedaan. Spreker heeft zoowel" schriftelijk als mon deling zich met de bevrachtingscommissie in verbinding gesteld om de verkrijgen, dat Molema voor het vervoer van de steenen in aanmerking kwam. Molema houdt hierom trent vreemde opvattingen op na en strooit nu in de gemeente allerlei lasterpraatjes rond en schandelijke verdachtmakingen en uitlatihgen. Spreker ziet nu natuurlijk af van verdere protectie van genoemden schip- WILT U IETS WETEN? Vraag: 1. Waar houdt Henri de G reeve des Zaterdags avonds zijn Lichtbakens. De een zegt, dat hij daarvoor naar Hilversum moet, de ander, dat hij dat gewoon op zijn kamer doet. 2. Hoe moet men 'het weer uit raamgor dijnen verwijderen? 3. Wat is de kortste weg van Hoogmade naar Roode School (Gr.)? 4. Is Portugal overwegend Katholiek? 5. Is er in Amsterdam een R. K. Begraaf plaats en waar en hoe heet het? Er is iemand die wilde mij vertellen dat er op algemeene ook kruisen staan, dat daar ook Katholieken liggen. Antwoord: 1. Theoretisch is het aldus, dat beide methoden mogelijk zijn. Men kan, zooals wel meestal zal geschieden, direct voor de microfoon spreken of ook op groo teren afstand langs een speciale telefoon lijn, welke de verbinding zou vormen tus- schen zijn kamer en de studie. Maar dit is nogal kostbaar. Een andere mogelijkheid is deze, dat de uitzending geschiedt per gramofoonplaat, welke van te voren is op genomen. Hoe het feitelijk in het door U bedoelde geval geschiedt, is ons natuurlijk niet be kend. Hiervoor zoudt U zich tot de K.R.O. moeten wenden. 2. Uitwasschen in zeepsop en bleeken in verdunde oplossing van bleekwater. Indien dit niet helpt in de week zetten in water met een scheutje ammoniak. 3. Hoogmade, Rijpwetering, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Haarlem, Santpoort, Vel- sen, Beverwijk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Heer Hugowaard, Oude Niedorp, Aartswoud, Middenmeer, Den Oever, Af sluitdijk, Zürich, Harlingen, Franeker. Dronrijp, langs Leeuwarden, Rijperkerk, Hardegarijp, Buitenpost, Grijpskerk, Olde- hove, Zuurdijk, Warffum, Westemieland, Uithuizen, Uithuizemeeden, RoodeschooL 4. Ja. 5. R. K. Begraafplaats „St. Barbara", Spaarndammerdijk 261, Amsterdam. Het is mogelijk, dat er op de Algemeene Begraafplaats een gedeelte gewijde aarde is, speciaal voor katholieken en dateerend uit vroeger tijd. Vraag: Hoe laat zijn op Zondag de H. Missen op de H. Landstichting, zijn deze ook toegankelijk voor het publiek? Antwoord:' Deze H. Missen zijn te 6.30, 8.30 en 10.30 uur; zij zijn toegankelijk voor het publiek. Vraag: Hoe laat gaat eiken dag de boot van Amsterdam naar Harderwijk en hoe laat is hij denzelfden dag in Amsterdam terug? Antwoord: De vertrektijden van de zen dienst zijn ons niet bekend; misschien weet een onzer lezers het antwoord? Vraag: Kunt u mij zeggen, wie, de Di recteur is van Endegeest en het adres. Antwoord: Dr. F. J. Stuurman, Dir. van Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest. Particulier adres: Geversstraat 56, Oegst- geest. per. Op de tweede vraag antwoordt de voorzitter, dat de schippers uit de gemeen te zich in het geheel niet met den aanne mer in verbinding hebben gesteld, hetgeen echter wel het geval is geweest met schip pers van elders. Uiteraard blijft de aanne mer vrij te bepalen welke schipper hij ne men wil. Intusschen is er reeds op gewe zen, dat zij alsnog in de gelegenheid ge steld worden prijsopgaaf te doen. Op de 3e vraag antwoordt de voorzitter, dat dit uurloon hier altijd voor werkverschaf fing betaald wordt, doch zal zien of hier nog iets aan te doen is. De heer van Vegten vraagt of het niet in het belang van de straat is, dat het heele gedeelte van den Lagewaardschen weg be- schoeid wordt. De voorzitter zegt, dat zulks niet noodig is, het betreft hoofdzakelijk het eerste gedeelte. De heer Lieverse vraagt of het niet wen- schelijk is, dat een bepaalden wieldruk voor auto's in den Lagewaard wordt vast gesteld. De voorzitter zegt, dat dit voor een A-weg niet gaat. Voorts vraagt de heer Lieverse of de gemeenteschuit niet opgeruimd kan wor den. Dit wordt ontraden, doch de voorzitter wil gaarne zulks nog eens bezien. Hierna sluiting. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Obsessie (Irene Dunn Robert Tay lor). De Onwelkome gast (Jack Holt Mona Barrie Jackie Searl). Romantisch Sensatie Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Luxor: De Laatste Nacht (Willy Birgell Ha^si Knoteck). Het Valsche Bankbil jet (Adèle Sandrock Theo Lingen Georg Alexander) Romantisch Amusement Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en DoncL* 2 uur. Volwassenen Trianon: De Held van den Dag (Maurice Che valier). Broken Blossom (Dolly Haas) Komisch Dramatisch Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12