OMGEVING VRIJDAG 23 JULI 1937 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. II KATWIJK AAN DEN RIJN. WIELRENNER IN BOTSING MET EEN AUTO. Levensgevaarlijk gewond. Gisterenavond had omstreeks te 8 uur op den Noord wij ker weg een ernstige aanrij ding plaats van een auto met een wielren ner, de 20-jarige H. Vermaas uit den Haag. Deze laatste reed op den Noordwijker- weg achter een vrachtauto welke hij wilde voorbijrijden. Toen hij in snelle vaart van achter de auto wegschoot werd hij door een van de andere richting komende auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Hevig bloedend kroop hij naar den berm van den weg waar hij bleef liggen. Onmid dellijk schoten verscheiden en omwonenden toe, die doktershulp inriepen. Een drietal doktoren was zeer spoedig ter plaatse. Ook de Zeereerw. Rector Blom was direct aan wezig. Na verbonden te zijn werd het slachtoffer naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. Een hevige her senschudding en ernstige hoofdwonde wer den geconstateerd. Zijn toestand was le vensgevaarlijk. De omwonenden waren zeer onder den indruk. De nieuwe groote verkeersweg. Nu door het raadsbesluit, genomen in de voorlaatste raadsvergadering, het maken van den nieuwen verkeersweg vanaf Was- senaarsche weg door de Zanderij en ver der door een tunnel vanaf N. Duinweg on der Callaoweg en Ouden Zeeweg naar de Nieuwe Zanderij zijn beslag gekregen heeft, blijkt er spoed achter dit besluit ge zet te worden. De Prov. Waterstaat heeft een kantoor gevestigd vlak bij Callaoweg en met de boringen voor den tunnel on der den Zeeweg, dus onder de tramrails door, is thans een aanvang gemaakt. We zouden kunnen zeggen, dat voor dit groote werk de eerste spade thans in den grond gestoken is. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. W. Zuyderduin behaalde te Rotterdam de acte Nuttige Handwerken. Tuinbouw. Ook nadat geen garantie prijs voor vroege aardappelen meer be stond bleef de vraag zoodanig, dat door loopend een bevredigende prijs kon Wor den gemaakt, zoowel voor de eerstelingen als de Eigenheimers. Vooral de mooie zand- aardappelen vonden gretig aftrek tegen prijzen van f 0.80 tot f 1.15 per kist van 25 K.G. en voor Drielingen kon zelfs nog tot f 0.90 genoteerd worden. Zwarte grond aardappelen gingen van f 0.50 tot f0.90 per kist. De aanvoer is nu wel aan het ver minderen doch als in de maand Augustus het oogsten vrij is, wordt weer een groote aanvoer van Eigenheimers verwacht. Er is nog geen spoor van ziekte te bespeuren, zoodat de handel hiervoor geen vrees be hoeft te hebben. Met peen liep het deze week wel verschillendè In het laatst der vorige week kwam na eenige dagen van vlugge handel met hooge prijzen, spoedig een inzinking doordat niet gekocht werd voor export. Doch begin dezer week kwam weer groote vraag en zelden is er zoo'n le vendige handel geweest. Dit wel voorna melijk vanwege de vraag voor export. Was aanvankelijk de prijs voor bospeen van f 4.60 tot f 6.10, spoedig ging het weer tot f 8.30 per 100 bos, om later onrustbarend te dalen tot f23.40f 6.Voor Breekpeen werd van f 4.10 tot f5.per 100 K.G. be taald. Soms werd meer dan 25000 K.G. op een dag geboekt en ook de bospeen kwam soms met enkele tienduizenden. Bospeen, Breekpeen, Waschpeen en aardappelen zijn momenteel de hoofdproducten. Bloemkool ging aanvankelijk in de beste kwaliteit voor f 10.tot f 15.doch die prijs kon zich niet handhaven, vooral niet toen het weer wat warmer werd. Warm weer moet men voor bloemkool zeker niet hebben. Begin dezer week was de noteering voor 1ste soort van f 4.50 tot f 7.40. Tweede soort ging voor f 1.50 tot f2.40 per 100. Volgende week zal de aanvoer geleidelijk toenemen. De gewassen staan varieerend, bij den een best, bij den ander matig. Tuinboonen ble ven alsmaar duur, met kleine schommelin gen. We kunnen als prijs wel noteeren van f 5.tot f 7.50 per 100 K.G., naar gelang van kwaliteit. 't Is in de tuinbouwbedrijven nu bijzon der druk. Er moeten aardappelen geoogst, peen gebost of gebroken worden, bloem- koolplanten geplant, want 't is eigenlijk volgende week de laatste week, dat zulks nog kan gebeuren, er moeten bollen ge peld en klaar gemaakt worden, eerstdaags leverbaar gereed gemaakt, in een woord, 't is razend durk in de bedrijven. Doch 't loopt goed. Over de uitkomsten in de bloembollenbedrijven is niet te klagen en de bollen zijn duur. Dit laatste voorname lijk vanwege de saneering door de natuur. De gewassen vielen in het algemeen tegen. De prijzen maken echter een en ander goed. DE KWAKEL. Kindsheid. Hoewel het weer niet gun stig was, ging de Kindsheidoptocht van 258 kinderen toch door, doch vaandels enz. bleven thuis. Langs de huizen bracht de gehouden collecte 16.71 op. Eïlsabeth-collecte. As. Zondag zal de Weleerw. heer H. W. Verschure van het Seminarie Hageveld een liefdadigheidspre- dicatie houden onder alle H. Missen ten bate van de Elisabethvereeniging. LEIDSCHENDAM. A.V.V. Hedenavond te 7.30 uur zal het 2<* elftal op haar terrein te Veur een vriend- schappelijken wedstrijd spelen tegen V.A.P. I uit Den Haag. Het belooft een spannende strijd te worden, welke het aan zien ten volle waard zal zijn. Botsing tusschen autobus en trailer. Donderdagmorgen werd een autobus, waarin 16 personen waren gezeten, door een trailer aangereden. Wonder boven won der bekwam niemand eenig letsel. De autobus van de onderneming Somme- ling kwam n.l. uit de richting Leiden en reed naar de richting Haarlem. Bij de Vuur- steeg, alwaar aan weerszijde in den rijks weg een tramvluchtheuvel is gelegen, kwam de bus in botsing met een met stee- nen geladen trailer, bestuurd door v. E. uit Voorhout. De linkerzijde van de bus werd bijna geheel opengereten en de ruiten aan deze zijde werden geheel verbrijzeld, als mede een der voorruiten. De inzittenden bekwamen, behoudens enkele lichte schaaf wonden, geen letsel, doch waren wel hevig geschrokken. De cabine van de trailer werd zwaar beschadigd. De aanrijding is te wijten aan het feit, dat de beide bestuurders van de vervoer middelen door het overblijvend gedeelte van den weg tusschen de tramvluchtheu vels wilden rijden en hierbij teveel links aanhielden. De politie was terstond ter plaatse, re gelde het gestagneerde verkeer en maakte proces-verbaal op. De passagiers van de bus konden him reis vervolgen met een andere bus. Geboren: Albertine Petra, d. van H. van Waveren en C. van Eijk Gerrit Mat- theus, z. van A. van der Voet en A. Boer. Ondertrouwd: L. J. van der Meer 24 j., te Lisse en A. M. Onderwater 28 j., te Lisse. Getrouwd: M. Oudshoorn te Sassen heim en J. de Kooker te Lisse. Gevestigd: C. van den Berg uit Ben- nebroek H. M, Verhaar geb. Berkhout uit Hillegom A. M. Onderwater uit Sas- senheim. Vertrokken: A. van Asselt geb. van 't Wout naar Sassenheim D. Douma naar Hennaarderadeel. NOOTDORP Tentoonstelling Missienaaikrans. Zoo als gebruikelijk zal ook dit jaar de Mis sienaaikrans wederom een tentoonstelling houden in de lokalen van de St. Jozef school van door haar vervaardigde hand werken en paramenten voor de Missie. Deze tentoonstelling zal het karakter dra gen van een fancy-fair, om zooveel mo gelijk te kunnen bijdragen in de behoef ten van het Missiewerk. Zondag a.s. 25 Juli om 12 uur zal de ten toonstelling worden geopend door den zeereerw. heer pastoor, waarna ook van de vele en aardig attracties kan gebruik gemaakt worden tot 6 uur en van 8 tot 11 uur. Ma.ndagmiddag vanaf half 3 tot 6 uur is het kinderfeest; daarna wordt het ge bouw gesloten. Des avonds zal om 8 uur in het R.K. Vereenigingsgebouw een spe ciaal programma worden gegeven, bestaan de uit muziek, zang en tooneel. Op Dinsdag zijn de tentoonstellingszalen voor het publiek opengesteld van des mid dags 2 uur tot des avonds 11 uur, waarna GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pater Y. Snabel O.S.C. In aansluiting op ons bericht over de eerste plechtige H. Mis van den eerw. Fr. Y. Snabel O.S.C., kunnen wij thans mede- deelen, dat de neomyst om half zeven Za terdagavond (morgen) wordt ingehaald vanaf het Witte Hek. Omstreeks kwart voor zeven is de stoet aan de groote brug, alwaar de. jonggewijde priester zal worden toege sproken door het hoofd van de R.K. School, den heer M. Robertz. Hierna wordt de stoet officieel geformeerd, en is de volgorde al dus: een groep ruiters, de R.K. Muziekver- eeniging „Arti et Religioni", groote bruid jes, de Graal, Gezellen, Patronaat, de neo myst met de geestelijkheid der parochie, familieleden en tot slot weer een groep ruiters. Wij verwachten vele ruiters en ook een groot contingent Gezellen. Op het kerkplein gekomen zullen een kleine hon derd bruidjes den pas gewijden priester een welkomstlied toezingen. Hierna Plechtig Lof met een woord van welkom door den Weleerw. heer Kapelaan. Zondag is de plechtige H. Mis om tien uur, bruidjes begeleiden den neomyst van af de Pastorie naar de kerk. De feestpredi- catie wordt gehouden door den weleerw. Frater Ant. Verlaan M.S.F. Des namiddags officieele reoeptie in het R.K. Vereenigings gebouw, welke een aanvang neemt om half drie. Omdat vele parochianen in de gelegen heid gesteld worden op deze receptie aan wezig te zijn, het aanvangsuur is immers met een uur verlaat, rekenen wij op een ■groote belangstelling. Wie draagt dezen priester, die alleen op de wereld staat, geen warm hart toe. Komt daarom allen. Na de receptie worden gedachtenis-prentjes uit gereikt. Ongetwijfeld zal zoowel Zaterdag avond als Zondag den geheelen dag de vlag wapperen van ieder katholiek huis. Kostelooze Belastingplaatjes. Voor het aanvragen van kostelooze rijwielmerken, betreffende het belastingjaar 19371938, zal ten huize van den dienstgeleider der Directe Belastingen, den heer L. Koning, zitting houden op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, rèsp. 29, 30 en 31 Juli a.s. des avonds 'telkens van zeven tot negen uur (zomertijd). Dit geldt ook voor de inwo ners van Aarlanderveen. Geboren: Huibert Cornelis, z. van A. Spek-Froolik Philippus Johannes, z. van C. Hoogervorst-van Veen Mensje, z. van T. Kroon-Hofstede Johannes Wynandus, z. van Joh. Fransen-v. d. Meer Cornelia Alida Maria, d. van C. Borst-Mank Ja cobus Nicolaas, z. van M. Lek-v. d. Pijl Jill es, z. van G. E. Rosenboom-Kempenaar. Gehuwd: C. H. Wolvers 24 j. en J. Rijnsburger 21 j. G. J. Rietveld 26 j. en J. G. Pijpers 28 j. H. van Rijn 36 j. en J. C. A. Kroon 27 j. Overleden: J. Verleun echtgen. van M. Mank. Gevestigd: H. N. Rnsburger van Lei den G. H. Versluys van Leiden Th. Bakker van Rijnsaterwoude C. A. Eg berts van Oegstgeest H. Rietveld van Wassenaar. Vertrokken: G. M. Baasspul naar Jutphaas E. M. Mank naar Aalsmeer A. Vis naar Leiden J. Rosa naar Gastaldo Beverwijk. WASSENAAR. Geslaagd. De navolgende leerlingen de R.K. Ulo-school aan de Kerkstraat De Raad dezer gemeente kwam j.L Woens dag in openbare vergadering bijeen. Na voorlezing der notulen door den secretaris, welke onveranderd werden vastgesteld, werden enkele ingekomen stuuken voor kennisgeving aangenomen. Evenals in de vorige vergadering konden B. en W. thans een voorstel doen tot con verteering van een tweetal geldleeningen van 4 1/2% in 3 7/8%, met een kleine ver goeding voor aflossing van een der leenin- gen. Het voor de gemeente berekende voor deel beloopt in 1938 plm. 190. In de vorige vergadering was besloten tot aankoop van een woonhuis te Hoogmade. Aan dezen koop waren verschillende moei lijkheden verbonden. Met den eigenaar is nog eens gepraat en men is tot een voor den verkooper gunstige oplossing gekomen. De gemeente zal het besluit van aankoop intrekken, alle rechten vrijgeven, onder voorwaarde, dat aan de gemeente een ver goeding worde betaald van 250.waar mede de verkooper gaarne accoord ging. De geschiedenis met den veld- wachterswoning. De heer Anker vraagt hoe de woning geschiedenis voor den veldwachter wordt sluiting van de tentoonstelling en fancy- alhier zijn te .sGravenhage geslaagd voor fair. NOORD WIJK Damclub „Ontspanning". Genoemde j het Mulo-examen; voor diploma A: mes E. van den Barselaar, M. van den Berg en B. H. Th. Brouwer en de heer H, Knij- nenburg en voor het diploma B: A. Duy- vesteijn. Bondsdag vereenigingen van Oud-leer- Hierop wordt geantwoord, dat de ge meente zich buiten de zaak zal houden. Het is een kwestie tusschen huurder en verhuur der. Het in dezen geest gedane voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer van Ruiten vraagt wat de ge meente denkt te doen met het bedrag van 250.Spr. voelt er voor het bedrag b.v. te besteden voor armenzorg. De heer Anker interrumpeert, dat van dat geld betere sigaren gekocht zullen wor den voor de raadsleden. De voorzitter zegt, dat aan deze buiten gewone ontvangst een andere bestemming moet worden gegeven, dan de heer van Ruiten meent. Hierover zullen t.z.t. wel voorstellen gedaan worden. -De rekeningen van gemeente en bedrij ven worden den raad aangeboden. Het batig saldo van de gemeenterekening bedraagt 6862.86; de winst van het G.E.B. is gesteld op 2385.08 en die van het G.W.B. op 540.04. Als leden voor het nazien dezer reke ningen worden door den voorzitter aange zocht de heeren Donker, Zwetsloot en Wal raven, die desgevraagd mededeelen, hun benoeming aan te nemen. Het Bestuur van de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn verzocht den raad eén sub sidie van 26.wegens het bezoek van een tweetal leerlingen uit deze gemeente gedurende vier maanden in 1936. B. en W. konden geen vrijheid vinden deze niet-ver- plichte uitgave op de begrooting te brengen. Voor enkele jaren is deze zaak ook behan deld in den raad, terwijl toen besloten is geen verdere subsidies meer te verstrekken. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Reeds vroeger hebben Ged. Staten als hun meening kenbaar gemaaakt, dat voor deze gemeente een uitbreidingsplan be hoorde te worden vastgesteld om hierdoor het landelijk karakter zooveel mogelijk in I tact te houden. Deze bebouwingsregeling kon toentertijd geen genade vinden in de oogen der raadsleden doch nu wenschen Ged. Staten vóór 1 October nadere voor stellen, onder mededeeling, bij wijze van aanbeveling, dat een ter zake stedebouw kundig bureau in deze advies behoort te geven. B. en W. zien wel wat op tegen de groote hieraan verbonden kosten, met welk stand punt de raad zich wel kan vereenigen. Even wel wil de raad wel nader vernemen wat B. en W. in deze denken te doen, zoodat voor 1 October een uitgewerkt voorstel zal worden ingezonden. 0 Enkele wijzigingen der begrooting 1937 worden goedgekeurd, waaronder een ver laging van bijdragen uit het werkloosheids- subsidiefonds, in verband met de mededee ling van dert Minister van Sociale Zaken, dat voor de verbetering van den weg Noord einde geen rijkssubsidie zal worden ont vangen, omdat de verhouding van loonen tot materialen te onevenredig is. De heer Anker vraagt bij de rondvraag hoe het eigenlijk staat met den weg van Ofwegen naar Hoogmade. Nog steeds is er geen begin met verbetering gemaakt en het wegdek is erbarmelijk slecht. Spr. vraagt zich af of het niet gewenscht is dat de ge meente geen bijdrage meer verleend van 600.per K.M. om hierdoor de provincie op spoed aan te dringen. In naburige ge meenten schijnt dit middel met succes toe gepast te zijn. De voorzitter weet omtrent den stand van zaken niet veel. Wel is hem ter oore gekomen, dat een der aanliggende eigena ren geen bereidheid toont tot verkoop van een tweetal in zeer slechten staat verkee- rende woningen, althans niet tegen een redelijken prijs. Van dwang verwacht spr. niet veel. Overigens heeft men medege deeld in het voorjaar van 1938 te zullen beginnen. De heer Zwetsloot zegt, dat in het Noord- einde rood-witte palen zijn geplaatst ge worden, welke thans verwijderd zijn. Waar deze palen gebleven zijn, is niet bekend, doch een onderzoek zou hiernaar wel kun nen worden ingesteld. Ook het uitzicht ter plaatse is zeer slecht, doordat in de ommid- delijke nabijheid van den bocht in het Noordeinde een boschje ligt, dat het gezicht belemmert. Wellicht zou bevorderd kunnen worden, dat dit boschje verwijderd werd. De heerlijkheid Hoogmade, aldus wethouder Lieverse, zal zeer zeker bereid zijn aan de wenschen van verkeersveiligheid tegemoet te komen, indien haar verzocht werd het boschje te verwijderen. De voorzitter zegt toe deze zaak nader te onderzoeken. De heer Donder heeft vernomen, dat het aantal werkloozen weer stijgende is en dat er zich werkloozen om ondersteuning heb ben gemeld. Spr. vraagt een andere oplos sing van het werkloosheidsvraagstuk, door met name de werkloozen in te schakelen in het productieproces. De polders zouden aan gezocht kunnen worden om slooten enz. te verbeteren, waardoor de kosten voor de ge meente en de polders zeer laag kunnen wor den gesteld. Men moet voor den komenden winter een oplossing zoeken voor de steun trekkers. De steunnormen zijn nog niet ver hoogd, terwijl de levenstandaard aanzienlijk is toegenomen. De heer van Ruiten houdt een breedvoe rig betoog over de ondersteuning. Het ver wondert spreker, en dit heeft hij in vorige vergaderingen ook naar voren gebracht, dat in deze gemeente zoo veel wachtweken moeten worden gemaakt. Deze immers levert waren dpch ontvangt hiervoor geen geld. Als men andere gemeenten nagaat, dan ziet men daar het aantal wachtweken aanmerkelijk lager gesteld. Op een mededeeling van den voorzitter, dat die gemeenten wellicht noodlijdend zijn en een hoog .percentage subsidie krijgen van het rijk, zegt spr. dat dit juist de groote fout der regeering is. Gemeenten, die zuinig aandoen, de steun beknibbelen door lage tarieven en veel wachttijden, krijgen een schamele bijdrage, terwijl "gemeenten, die zich aan de regeering overgeven met de steunuitkeeringen wonderen verrichten. Hierin zit z.i. een te groote tegenstelling. Niets meer aan de orde sluit de voorzitter de vergadering. ter plaatse gevestigde club heeft in de af- j lingen. Dit jaar was de afdeeling Was- geloopen wedstrijden, uitgeschreven door den R.K. Dambond voor Leiden en Om streken, gespeeld om het kampioenschap van dien bond, fraaie successen geboekt. In de junioren-af deeling behaalden Th. Zwetsjoot een len prijs (beker) en W. Schelvis een 2ee (medaille). In de tweede klasse behaalden Th. Zwetsloot eveneens een lsten prijs (lauwertak) en J. van Houten een 2en (medaille). In de derde klasse behaalden J. van Schoqten een len prijs (zilv. medaille) en L. de Ridder een 2en (plaquette). In de simultaan-séance gaf de kampioen van Leiden en O., de heer A. C. de Jeu, partij tegen 28 deelnemers. Hiervan won W. Schelvis een partij, terwijl L. de Rid der en J. van Schooien remise speelden. Van deze 28 partijen won de heer de Jeu er 3 en speelde 6 remise. Het gevolg van deze successen is, dat „Ontspanning" thans is aangesloten bij den Ned. R.K. Dambond. Voor belangstel lenden zij medegedeeld, dat men zich voor het lidmaatschap van deze club kan opge ven bij de heeren W. van Graas, voorz. (Juvenaatsgeb.), J. van Schie, secr. (v. Leeuwenstr. 20) of J. v. d. Schalk Leeuwenstraat 24). de afwerking van het tweede deel van het programma. Per autobussen werd vertrok- i ken en werd een bezoek gebracht aan het J landgoed „Rust en Vreugd" van den heer Ph. van Ommeren. Te omstreeks half vier werden de bussen weder bestegen en nu j werd een bezoek gebracht aan het land- j goed Backerhaegen van den heer J. R. Har- tog. Nadat dit buiten geheel bezichtigd was, afdeeling Wassenaar ontvangen; voor dere j w^den °Pr°y^ genoemde fa- t j j li- j. i_i milie aan de deelnemers (sters) ververscmn- gelegenheid was de zaal keurig met bloe- wnl,L mndrlt men versierd. Omstreeks tien uur werden senaar de gastvrouw van de dit jaar te hou den bondsdag van den Nederl. Bond van vereenigingen van Oud-leerlingen der Tuin- bouwcursussen. Reeds vroeg arriveerden uit alle oorden de deelnemers aan dezen dag, waar allen in het. Wapen van Leiden verzamelden. Hier werden allen door de de ruim 200 deelnemers door den voorzit ter der afdeeling, den heer H. Schipper, met een kort woord hartelijk welkom ge- heeten. Door den voorzitter van het Bondsbestuur, den heer Amsen werd in het kort hierop geantwoord. Hierop werd qen aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. Aller eerst werd een wandeling gemaakt naar het land goed van den heer D. Th. Ruys waar dit buiten werd bezichtigd. Te om streeks twaalf uur was men weder in het Wapen van Leiden bijeengekomen waar in middels een koffietafel was aangericht. Hier werd weder het woord gevoerd door 9den Bondsvoorzitter, den heer Amsen, die in korte trekken het 121/2-jarig bestaan van den Bond memoreerde. Voorts voerden het woord de heeren Bekius uit Wageningen en van Leeuwen uit Doorn, waarna de heer Hoek uit Haarlem, vooral de jongeren op wekte zich op den tuinbouw toe te leggen, vooral waar in de gemeente Haarlem er gebrek aan geschoold personeel is. Ook sprak nog de heer van der Tuin uit Zeist die zich bij de vorige sprekers aan sloot en zijn hulde bracht aan de afdeeling Wassenaar. Hierna nam de heer Schipper, voorzitter van de afd. Wassenaar het woord, die alle sprekers hartelijk dank bracht voor het ge sprokene. Spreker deelde voorts mede dat' - volgend jaar de bondsdag waarschijnlijk ge- peil. De aanvoer hiervan was nog maar houden zal worden te Enschedé, welke af- zeer matig. Het wachten is op de bloem- j deeling dan het 12 1/2-jarig bestaan her- (v. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er blijft voor het artikel aardappelen goede belangstelling bestaan. Zoowel de vroege als de Eigenheimers brengen prijzen op welke niemand ver wacht had. Het prijsgeven van den mini mumprijs heeft dan ook geenerlei invloed uitgeoefend op den gang van zaken. Het bleef even graag en de noteering was steeds f 0.75 tot f 1.05 per kist van 25 K.G. Ook de groentenprijzen blijven op voldoende kool waarvan spoedig een flinke aanvoer verwacht wordt. denkt. Hierop werd een aanvang gen aangeboden. Hierop volgde een rondrit door de gemeente waarbij o.a. werden be zocht MeyendeLL, Park de Kieviet en Nieuw Wassenaar. Vervolgens werd gereden naar het land goed Duinrell alwaar ten besluit door de afdeeling Wassenaar aan de deelnemers een thee werd aangeboden. Gevestigd: P. Knijnenburg geb. Bak ker, R.K., zonder beroep, uit Voorschoten, Maaldrift 4 P. J. Bakker, geen, gezag voerder bij de koopvaardij, uit Utrecht, P. Oud Wassenaar 1 A. Baumfalk, vreemd, EvXi., dienstbode, uit Loga Did., Zijdeweg 35 J. F. v. Binsbergen, geen, zonder be roep, uit Delft, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 298 M. Bergers, RX., vreemd, dienst bode, uit Haarlem, Backershagenlaan 50e Th. Bode, R.K., bakker, uit den Haag, Langstraat 35 A. Buurman en vrouw, C.G., bloemist, uit Leiden, Rijksstraatweg 362 A. M. van Eek, geen, leerl.verpl., uit A'dam, Gr. Hoefijzerlaan 44 C. J. En- dert, geen, zonder beroep, uit Batavia, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 72 S. Westen dorp geb. van Gelder, geen, zonder be roep, uit Haarlem, Gravestraat 1 A. Goerin, vreemd, (en gezin), Gr. K., schoen maker, uit den Haag, v. Buy len v. Nijevelt straat 277 G. de Grooth en gezin, geen, adv. proc., uit Voorburg, Laan van Koot 43 P. C. Heijnis, geen, zonder beroep, uit A'dam, Vijverweg 27 N. A. Hoogewerff, geen, zonder beroep, uit den Haag, KI. Per- sijnlaan 6 S. A. Hooijdonk, R.K., hoef smid, uit R'dam, Langstraat 49 J. Kool, N.H., dienstbode, uit den Haag, Eikenlaan jemaakit met 2 J. C. Leeuwens, R.K., zonder beioep, uit Amersfoort, Hoogeweg 2 W. v. d. Meij, G.K., dienstbode, uit Leiden, Zijdeweg 29 G. Mol, G.K., melkslijter, uit Kat wijk, Langstraat 36 A. J. L. Moutooi, Ev. L., zonder beroep, uit Zeist, Hoogeweg 13 C. M. M. Paling, N.H., kantoorbediende, uit Rotterdam, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 298 H. Schoof, vreemd, R.K., dienstbode, uit Leoben, Oostenrijk, Duinweg 11 M. C. SchuLenberg, R.K., dienstbode, uit Hengelo, Prinses Marielaan 4 C. Szerepanski, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Bremhorstlaan 12 F. J. Sportol, N.H., dienstbode, uit Groningen, v. d. Oudermeu- lenlaan 6 A. v. d. Ven en gezin, N.H., arts, uit Diepenveen, Schouwweg 29 D. Roddenhof, N.H., dienstbode, uit Diepen veen, Schouwweg 29 J. W. H. M. Ver- heijen, R.K., machine-bankwerker, uit den Haag, Wittelaan 20 C. J. Vriens, R.K., dienstbode, uit den Haag, Jagerslaan 2 H. R. Wright, en vrouw, vreemd, Eng. Presb., Dir. N.V. „Titanine", uit Voorburg, Rijksstraatweg 596. Vertrokken: G. Bartelds naar Gors- sel, Sanatorium „Den Aldenhof' L. J. Zonneveld en gezin naar Uithoorn, Burg. van Metelenstraat 27 J. S. H. Hoek naar den Haag, Atjehstraat 54 C. Mosterd naar Rotterdam. L. Rottekade 6 H. R. Welke naar den Haag, Duinroosstraat 7 H. J. Corel naar den Haag, Nieuwe Hekken laan 56 H. S. Ripken naar den Haag, Gev. Deijnootweg 44 E. v. d. Heijden naar den Haag, Amandelstraat 54 H. Rietveld naar Ter Aar, B. 75 A. Kruyff naar Leiden, Witte Rozenstraat 51a J. Vonk naar Voorschoten, Donklaan 76 E. Stip-Schild naar den Haag, Laan v. Meer- dervoort 47 F. Lipjes naar Capelle a. d. IJssel, 's Gravenweg 74 H. W. Steinwegs en vrouw naar Voorschoten, Donklaan 45 C. J. Scheffers naar den Haag, Pijnacker Hordijkstraat 106 A. C. v. Loo en gezin naar den Haag, Schuitstraat 34 S. A. Mooyen naar Noordwijk, Duinweg 3 E. v. Duynen naar Sassenheim, van Heem- strastraat 20 J. Grootveld naar den Haag, Pluvierstraat 451.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11