BIOSCOPEN WOENSDAG 21 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BMD - PAG. 7 BINNENLAND EEN KEI CAÜEAÜI Geschenk voor het prinselijk paar. Gisteravond heeft de Amersfoortsche burgerij gelegenheid gehad, haar origineele geschenk, een 3 Yt ton wegende kei uit Lippe-Detmold, aan het Prinselijk Paar aan te bieden. Het leek wel, of geheel Amersfoort was ontvolkt. Vele inwoners hadden zich per ifets of autobus of met de beide extra trei nen naar Baarn begeven, waar de stoet ge formeerd werd, die getuige zouden zijn van de plechtigheid. Maar nog een veel groo- tere massa had zich voor het paleis opge steld. Het was voor deze wachtenden wel te leurstellend, dat ze den stoet, waarin eeni ge muziekcorpsen meegingen en talrijke vaandels werden medegedragen, met te zien kregen, want de stoet werd nog voor aan komst bij het paleis het bosch ingeleid en bereikte zoo door een der zijhekken het park. De steen lag daar reeds op een wa gen om door de keientrekkers naar de plaats van bestemming, de groote weide voor het jagershuisje, te worden gebracht. Daar was ook een podium opgesteld, waar op het Prinselijk paar zou plaatsnemen. De deelnemers groepeerden zich rond de weide en toen het Prinselijke paai- met ge volg onder de tonen van het Wilhelmus na derde, trokken 150 Amersfoortsche ingeze tenen den kei voor het front. Graaf van Randwijck, de burgemeester van Amersfoort, stelde aan het Prinselijke paar den voorzitter van het uitvoerende comité, mr. Versveld, voor, die met eeni- ge toepasselijke woorden den kei over droeg. De Prins beantwoordde deze korte rede, waarna mr. Versveld de overige comité leden aan de vorstelijke personen voorstel de. Een kort gesprek met de comité-leden volgde en een dame bood H. K. H. en Z. K. H. het „kei-lied" aan, voor deze gelegen heid speciaal gemaakt, dat werd gezongen door een koor van Amersfoortsche ingeze tenen. Een spontane hulde bracht het Amers foortsche Mannenkoor nog, dat, bij de laan, die naar het paleis voert, opgesteld, het Prinselijke paar toezong. Staande voor het koor namens Prinses en Prins deze onver wachte hulde in ontvangst. Onder luide toejuichingen, zoowel uit het park als van den rijweg, begaven Prins en Prinses zich te voet weer naar het pa leis. Hofbericht. Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlan den heeft heden de gewone vergadering van den Raad van Beheer van de Konink lijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht in zijn functie van koninklijk commissaris bijgewoond. AANTAL GEORGANISEERDE WERKNEMERS IN 1936. Nog eenigszins gedaald. Blijkens mededeeling in de Juni-afleve- ring van het maandschrift van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is het aan tal georganiseerde werknemers in ons land in 1936 gedaald van 728.150 tot 723.600, d.i. met 4.550 of pet. In 1935 bedroeg de achteruitgang 3 pet., in 1934 5 y2 pet. De volgende cijfers doen zien, welk aandeel de verschillende richtingen in de daling hadden. ledental op 1 Januari 1936 1937 Nat. Arb. Secretariaat 12.000 11.350 Ned. Arb. van Vakvereen. 285.650 283.400 Chr. Nat. Vakverb. 108.500 108.200 R.K. Werkl. Verb. 173.500 168.100 Ned. Vakcentrale 44.600 44.600 Ned. Syndical. Vakverb. •2.000 1.876 Oud-Katholiek Vakverb. 600 Niet bij een centrale aangesloten 101.800 105.500 Kentering in verband met d9 verbeterde conjunctuur. Intusschen is met de opleving in het be- bedrijfsleven in de daling een kentering gekomen en gedeeltelijk stijging ingetre den. Deze was het grootst bij het N.V.V., dat in het 4e kwartaal van 1936 en het le kwartaal van 1937 met bijna 2.700 leden vooruitging. Het Chr. Nat. Vakverbond steeg met 350. Het R.K. Werkliedenver bond won in het 4e kwartaal 340 leden, doch verloor er in het le 120. Omgekeerd verloor de Ned. Vakcentrale in het 4e kwartaal 1936 450 leden, terwijl het in het le kwartaal 1937 er 100 won. INVOER VAN NED. EIEREN IN ENGELAND. Beperking niet noodig geacht. In het Lagerhuis werd gistermiddag de vraag gesteld of de regeering, ten aanzien van de vermeerdering van den invoer van eieren uit Nederland in het afgeloopen half jaar in vergelijking met de vorige jaren, het niet noodig oordeelde de regeering van Nederland mede te deelen, dat de invoer van eieren krachtig moet worden beperkt. De minister van Handel, Oliver Stanley, ontwoordde: „Ik zou er op willen wijzen, dat de totale invoer van eieren gedurende het eerste halfjaar minder is dan die in de overeenkomende periode van het vorig jaar en dat de prijzen der eieren aanzien lijk hooger zijn dan verleden jaar, zoodat ik geen aanleiding vind over te gaan tot de voorgestelde stapepn". R.K. BOND VAN SCHOENMAKERS PATROONS De jaarvergadering van den R.K. Bond van schoenwinkeliers en -patroons, welke te Maastricht gisteren en eergisteren ge houden werd, werd ingezet met een offi- cieegle ontvangst ten stadhuize, alwaar de heer J. Schaepkens van Riempst, de beste wenschen uitsprak voor het welslagen der vergadering. Uit het jaarverslag, dat onder dank werd goedgekeurd, bleek, dat de bond met twee afdeelingen n.l. Schijndel en Kerk- rade is versterkt, terwijl Roermond op Laar intrede staat. Het financieele verslag werd eveneens onder dank goedgekeurd, terwijl de be grooting voor 1938 na eenige opmerkin gen ook de sanctie der vergadering kreeg tot een bedrag van ƒ3045. In de namiddagbijeenkomst sprak aller eerst de geest, adviseur, Pastoor Hof, eenige opwekkende en aanmoedigende woordrn tot de vergadering Evnige discussie onts'ond vervolgens over de agendapunten betreffende tech niek en arbeidstoestand in het vak, doch zijn wercen tenslotte goedgekeurd. De hen Koops, voorzitter van den R.K. Ned Middenstandsbond, hield hierna een enthousiaste toespraak tot de schoenma kers en w nkeliers. R.K. BOND GOUD- EN ZILVERSMEDEN EN OPTICIENS Maapdïg hield bovengenoemde Bond zijn ja^r.ergadering te Nijmegen. In de bijeenkomst voor de goud- en zil versmeden besprak de heer Jac. Hendriks uit Nijmegen de vestigingseischen voor vakkundigen en de mogelijkheid tot op richting van een goede vakschool voor ge heel Nederland. In de vergadering van de horlogema kers werd gepleit voor meer ordening in den uurwerkhandel en voor meer tege moetkoming aan de vakkundige vestigings eischen. Des middags leidde de Bonsvoorzitter, de heer L. de Vries, de algemeene bonds- bijeenkomst in. Herdacht werd het overleden bestuurs lid, de heer H.- Pierlot uit Leiden. De jaarverslagen en de begrooting voor 1938 werden goedgekeurd. Aan de beurt van aftreden voor het Bondsbestuur waren de heeren C. Andries- sen te Bergen op Zoom, Th. v. d. Meer te Delft, Corn. Verhagen te 's Bosch. Beide laatstgenoemde leden stelden zich niet herkiesbaar. In het bestuur werden gekozen de heeren C. Andriessen te Bergen op Zoom, P. Herbers en T. Tromp te Nijme gen en W. Strassas te Raamsdonkveer. In de Fe-Go-Zi (Raad van Bestuur van de Federatie) werden gekozen de heeren Andriessen te Bergen op Zoom, Berg mans te 's Bosch en Jac. Hendriks te Nij megen. De heer P. Herbers hield daarna een in leiding: het in- en uitwendige Bondsleven, over de noodzakelijkheid tot samenwer king. R.K. KLEERMAKERSPATROONS In de Redoutezaal te Maastricht heeft Maandag de R.K. Bond van Kleermakers- palroons de vijfde jaarvergadering gehou den. Mr. Korn, secretaris der K. v. K. te Maastricht, sprak de vergadering toe en gaf eenige wenken betreffende ordening en saneering in het middenstandsvraagstuk, dat dezen geheelen stand niet ongeroerd heeft gelaten. Nadat het jaarverslag en het financieel verslag waren behandeld, werd het congres onderbroken, daar de officieele ontvangst ten stadhuize op het progrartima ctond. Hier werden de congressisten begroet door den heer J. Schaepkens van Riempst, loco-bur gemeester Het stadhuis werd bezichtigd. Omstreeks half drie werd de jaarvergade ring wederom heropend. Aan de orde was de Legrooting voor 1938, welke met een eindbedrag van 1868 werd goedgekeurd. Hierbij maakten verschillende leden de opmerking, dat de propaganda van den Bond, vooral in het Noorden, veel inten ser naar buiten moest warden gevoerd. Pij het behandelen der voorstellen heeft de heer Th. Janssen, 's Bosch, een mlei- ding gehouden over de Omzetbelasting, waarin spreker met cijfers aantoonde, welke funeste gevolgen deze belasting voor de kleermakers heeft. Als gevolg van deze inleiding werd besloien een request te zenden aan den minister van Financiën cm de Omzetbelasting, gezien de gunstige ontwikkeling der Rijksinkomsten over het eerste halfjaar 1937 en de verhooging der prijzen van de goederen, te verminderen tot 2 pet. Als nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heeren Simons, Breda en Je ukens, Venray. Na de rondvraag werd tot slot van de zen dag een rondtocht gemaakt door Zuid- Limburg. NEDERLAND OP DE FILM. Buitenlandsche propaganda voor ons land. In opdracht van de vereeniging „Neder land in den vreemde", heeft de N.V. Haghefilm te 's Gravenhage, directeur Willy Mullens, een geheel nieuwe film over Nederland vervaardigd, met sprekende en muzikale begeleiding. De rolprent is be doeld om als propagandafilm over de ge- heele wereld te worden verspreid en daar om werd zij gemaakt in vier talen, de Fran- sche, Duitsche, Engelsche en Spaansche taal. Gistermiddag werd deze film voor het eerst vertoond in besloten kring, waarbij o.m. tegenwoordig was de consul-generaal van Frankrijk, de heer L. J. Judas. „DE GEHEIMEN VAN DE H. MIS" De succesvolle voorstellingen van Ghé- on's „De Geheimen van de Heilige Mis" bij gelegenheid van enkele Priester-Jubi lea hebben de parochianen van de H. Hart-parochie te Schiedam, onder de sti- muleerende leiding van kapelaan Wester kamp, er toe aangezet dit spel in studie te nemen. Meer dan 200 parochianen van alle leef tijden werken nu reeds enkele maanden, onder leiding van Anton Sweers aan een zoo gaaf mogelijke vertolking van dit ge- meenschapsspel. Bij gelegenheid van het vijf en twintig-jarige Priesterjubileum van den zeereerwaarden heer Pastoor Th. Vis, zal op 15 Augustus a.s. de première plaats vinden. De voorstellingen worden gegeven in de openlucht en wel tegen de achterzijde van de kerk; een speciaal ontworpen dé cor zal hiertegen worden aangebracht, met welks uitvoering reeds intijds begonnen werd. IIOOGE PRIJZEN VOOR FRUIT OP HET HOUT. Gisteren hebben in de omstreken van Eist (Betuwe) de groote publieke verkoo- pingen van vroeg fruit op het hout plaats gevonden. In de verschillende verkooploka len bevond zich een groot aantal gegadig den met veel kooplust. Er werden dienten gevolge hooge prijzen besteed. Pruimen worden berekend op 15 a 20 cent per kilo naar gelang van kwaliteit en soort. Het gewas valt vrij goed mee. Het heeft op vele plaatsen echter nogal te lijden van ongedierte. Ook wordt er zeer naar re gen verlangd. Men vreest, dat anders nog veel vruchten zullen afvallen. Voor vroege peren is besteed ƒ6.— per H.L., een prijs die niet gering wordt geacht. Verkoopingen van het appelgewas volgen later. „Tel." MEER EN SNELLERE VERBINDINGEN MET BELGIë. Een bijeenkomst heeft plaats gehad ten kantore der Nederlandsche Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg van de afgevaardigden der Belgische en Neder landsche spoorwegen, teneinde de mogelijk heid te bespreken van betere verbindingen, wat betreft snelheid en frequentie, tusschen beide landen. Diverse verbeteringen werden overwo gen, met name van den dienst tusschen Brussel en Rotterdam, den Haag, Amster dam, tusschen Brussel en Utrecht, Twente en Groningen, tusschen Brussel en Eind hoven, Maastricht en vice versa. Eventueele wijzigingen zullen echter pas in werking treden met ingang van de dienst regeling, welke van Mei 1938 af zal gelden. De Nederlandsche Kamer van Koophandel heeft bij de Belgische en Nederlandsche af gevaardigden veel tegemoetkoming en goe den wil gevonden om de problemen op te lossen, die door eerstgenoemde aan de be voegde autoriteiten werden voorgelegd. AANTAL ZOMERSCHE DAGEN 5 TEGEN 4 NORMAAL Overzicht der weersgesteldheid in de maand Juni Aan het overzicht der weersgesteldheid in de maand Juni van het Kon. Ned. Me teorologisch Instituut te De Bilt is het vol gende ontleend: De maand begon met lagen druk in het N. O. en koele W. winden. Van den 5den tot den 13den heerschte warm en meestal zonnig weer onder den invloed van hoo- gen druk, tot den llden in het O., daarna meer naar het W. gelegen, met meestal zwakke winden uit verschillende richtin gen. Regen viel in plaatselijke onweers buien, vooral op den 9en en lOen. Van den 14en af lag hooge druk in het W. en daalde de temperatuur, terwijl de wind overwegend N. tot W. werd en het weer een regenachtig karakter aannam. Na den 21en breidde de hooge druk zich allengs meer naar het O. en over onze omgeving uit, de regen nam af, de wind was wisse lend van richting en vrij veel dagen wa ren zonnig met ongeveer normale tempe ratuur, totdat op den 29sten en den 30sten weer meer regen optrad met Z.W. tot W. wind, onder den invloed van depressies in het N.W. en N. Over de geheele maand berekend was er een luchtverplaatsing van 0.6 Beaufort boven de normale uit het W.N.W. In alle dekaden waren W.- en N.W.-winden talrijker dan normaal. Gemiddeld over de geheele maand en de drie dekaden waren de afwijkingen van de overdag-temperatuur, het gemid delde dagelijksche maximum en het ge middelde respectievelijk: maand 0.5, 0.5, 0.7 gr.; dekaden I 2.9, 3.02, 2.2 gr., II —0.7, —0.6, 1.1 gr., III —0.8, —1.0, —1.2 gr. De hoogste temperatuur, 33.1 gr., werd waar genomen te Gemert en Maastricht op den lOen, de laagste, 0.7 gr., te Wijster op den 3en. Het aantal zomersche dagen (maxi mum-temperatuur boven 25 gr.) bedroeg 5 tegen 4 normaal. De neerslag, gemiddeld over het ge heele land, bedroeg 64 mm tegen 59 mm normaal. In Noord-Holland, Friesland, Groningen, Drente, Overijssel en in den Achterhoek van Gelderland was de hoe veelheid 30 tot 55 pet. boven normaal, in West-Brabant ongeveer 30 pet. beneden normaal en overigens 5 tot 20 pet bene den normaal. Te Aalten kwam een dag som voor van 39.0 mm, te Varsseveld wer den dagsommen van 35.5 en 29.1 mm waargenomen, te Winterswijk van 33.8 en 33.4 mm. Onweer kwam vooral voor op den 714en, 19en en 20en, verspreide be richten kwamen binnen van den 16en, 17en, 21en, 22en, 28en en 29en. Het aan tal uren zonneschijn, gemiddeld over de vijf hoofdstations, bedroeg 207 tegen 209 normaal, in de drie dekaden respectieve lijk 78, 47 en 82 uren. LUCHTVAART Goede resultaten van de K.L.M. in West-Indië HET PERSONEEL WORDT UITGEBREID. Opening nieuwe lijnen op komst. Het door de K. L. M. onderhouden lucht verkeer in West-Indië blijft zich gunstig ontwikkelen en. ook de cijfers van het ver voer over de eerste zes maanden van 1937 toonen een voortdurende stijging. In het eerste half jaar van 1937 werden op de dagelijks, met uitzondering van den Zondag, in beide richtingen bevlogen lucht lijn CurasaoAruba 1752 passagiers ver voerd. In het eerste halfjaar 1936 bedroeg dit aantal 1335. Tusschen Curagao en Maracaibo, welke luchtlijn sedert het einde van het vorige jaar drie maal per week in beide richtin gen wordt gevlogen, vervoerde men in het eerste halfjaar 1937 6691 passagiers, en op het traject CuragaoLa Guaria, dat twee maal per week wordt gevlogen, vervoerde men gedurende hefzelfde tijdsverloop 480 passagiers. Het totale aantal in de eerste helft van 1937 vervoerde passagiers op het West-In dische luchtnet der K. L. M. bedroeg 2851, of 450 meer dan het aantal, dat men in het geheele jaar 1935 vervoerde. Ook het vrachtvervoer neemt geleidelijk toe. Een aardig gevolg van het instellen van de luchtlijn CuragaoLe Kuaria is, dat men sedertdien voor het eerst op Curagao versche bloemen kan krijgen. Tot voor kort was daar op het eiland niet aan te komen. Thans brengen de K. L. M.-vliegtuigen via Caracas uit La Guaria de in het hoogge bergte van Venezuela gekweekte bloemen mee. Het wachten is nu op de nieuwe, in Ame rika aangekochte Lockheed Super Electra- vliegtuigen, om over te gaan tot de ver wezenlijking van de verdere uitbreidings plannen. De Super Eelectra is op het oogenblik een der snelste verkeersvlieg tuigen ter wereld, met een kruissnelheid boven de 330 K.M. per uur. De twee voor West-Indië bestemde Lockheeds worden te gen het einde van het jaar op hun plaats van bestemming verwacht. Het zijn de P. J.A. I. T., die gedoopt is met den naam Tropial en de P. J.A. I. P., Parkiet. De derde voor Nederland bestemde Lockheed, zal de letters P. H.A. P. E. en den naam Ekster krijgen. Zookls reeds bekend is, zal tegen den tijd dat de Lockheed-fabrieken de drie machi nes kunnen afleveren, een der oudste pilo ten der K. L. M., naar de Vereenigde Sta ten vertrekken om de toestellen daar over te nemen, waarna mij gedurende eenige weken in West-Indië zal blijven om den daar gedetacheerden K. L. M.-piloten de behandeling van het nieuwe vliegtuigtype te leeren. Het ligt in de bedoeling, dat de beide thans in gebruik zijnde Fokker F 18-vliegtuigen, de drie-motorige Snip en Oriol (vroeger Oehoe), voorloopig als re serve-materiaal in West-Indië blijven. Vanzelfsprekend zal tegen dien tijd ook het personeel der K. L. M. in West-Indië uitgebreid moeten worden. Op het oogen blik bestaat dat uit twee vliegtuigbestuur ders, n.l. den heer Verhoeven en den Ame rikaan Vicellio, twee radio-telegrafisten, een boord-mecano, negen man technisch grondpersoneel en elf andere geëmployeer den van gronddienst en administratie, in totaal dus 25 man. De eerste uitbreiding, waartoe men aan het einde van dit jaar hoopt over te gaan, is de instelling van een luchtlijn naar Co lumbia, waarvoor men reeds de toestem ming der Columbiaansche regeering heeft. Tot voor kort was te Baranquilla slechts een basis voor de watervliegtuigen der Pan- American Airways. Thans is te Baran quilla echter het nieuwe vliegveld gereed gekomen van de Scadta, de Columbiaansche Luchtvaartmaatschappij, die o.a. een dienst onderhout tusschen Baranquilla en Bogota, zoodat Columbia nu ook eenige voortref felijke luchthavens voor land vliegtuigen rijk is. De vooruitzichten voor de economische exploitatie van de in te stellen K. L. M.-lijn naar Columbia kunnen gunstig genoemd worden, niet alleen omdat deze lijn te Ba ranquilla aansluit op 't uitgebreide, geheel Amerika omvattende luchtnet der Pan- American Airways, maar vooral ook om dat blijkens de jongste handelsstatistieken de Nederlandsche Antillen in den handel van Columbia als afnemers en derde plaats innemen, na de Vereenigde Staten en Duitschland. Te Barbados, waarvoor de K. L. M. ook reeds geruimen tijd de gevraagde vergun ning om er Lichtdiensten op te onderhou den in haar bezit heeft, wordt hard ge werkt aan den aanleg van een vliegveld. Zoo spoedig de omstandigheden dit veroor loven hoopt men een nieuwe luchtlijn van Curagao via Port-of-Spain op Trinidad naar Barbados te openen, van welke lijn even eens gunstige resultaten verwacht mogen worden. Barbados immers is het eerste punt, dat door het Trans-Atlantische scheepvaart verkeer naar Centraal- en het Noordelijk deel van Midden-Amerika wordt aange daan, terwijl ook het locaal verkeer tus schen Trinidad en Barbados zeer belang rijk is en Barbados zich de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een belangrijk toeris ten-centrum, dat jaarlijks door meer dan 15.000 Engelsche en Amerikaansche toeris ten wordt bezocht. 25.000STE PASSAGIERE OP HAAMSTEDE. Dinsdagavond om half zeven landde met het K. L. M.-toestel de 25.000ste passagiere op het vliegveld Haamstede. Het was me vrouw Kersten, echtgenoote van ir. Ker sten, werkzaam bij de Philips-fabrieken te Eindhoven. De burgemeester van Haamstede, jhr. R. J. H. G. Röell, wenschte mevrouw Ker sten geluk en bood haar namens het ge meentebestuur bloemen aan. Verder voerden nog het woord een der leden van het luchtvaartcomité Schouwen-Duiveland en de vertegenwordiger van de K. L. M., die een geschenk overhandigde. PROF. PICCARD GEEFT HET NIET OP. Naar verluidt heeft prof. Jean Piccard, wiens ballon dezer dagen in vlammen op ging, een nieuwen ballon met een nog groo- ter aantal kleine ballonnetjes te zijner be schikking gekregen om daarmede nogmaals een tocht naar hooger regionen te maken. KERKNIEUWS 218. Twaalf jaren Is een lange tijd. Daarin kan veel gebeuren. En tochwat gaat het vlug! Twaalf jaar geleden werd ons Missiehuis gesticht. Een heel bescheiden begin. En nu. Kleine kinderen brengen heel wat zor gen; groote kinderen misschien nog meer. Kinderschoenen vragen hulp om voort te kunnen gaan. Maar wie of wat op groote voeten staat, vraagt extra-zorg en hulp. Zoo ging het ook met het Missiehuis. Een boompje wordt geplant, maar de vruchten komen eerst veel later. Hoe mooie vruchten, hoe langer wachten vaak, Twaalf jaar geleden. De eerste jongens in het nieuwe Misiehuis. Als zooveel an dere jongens, van welk beroep of ambacht ook, streefden zij naar him ideaal. Dat ideaal is nu bereikt. De eerste vruchten zijn volgroeid. Zondag 11 Juni worden de eerste studenten van ons Missiehuis pries ter-gewijd. En daarna gaan ze uit één. Twaalf jaren samen geleefd en gestreefd en nuieder naar zijn eigen missie-veld. De jongens van toen zijn de Apostelen van nu En voortaan zal dat ieder jaar zou zijn. Ieder jaar zal vportaan nieuwe missiona rissen zien, die eens als jongens hier in ons Missiehuis hebben gewerkt, gespeeld, gebeden. Dank aan God. Maar dank ook aan al len, die dit hielpen mogelijk worden en voor wie dit alles een rijke voldoening moet zijn. FATH. J. v. HEININGEN. St. Bonifacius-Missiehuis. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: 't Jochie (Lucien Ba- roux Baby Phi- lippe) Drie harten op een ijsschots (Myra Loy Robert Mongome- ry). Tragi komisch Komisch Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd Goedgekeurd Luxor: Brigadier Schwenke (Gustav Frölich Sybille Schmitz) De onsterflijke Wals (Hans Paray An ne Kallinina). Speelfilm Muzikaal Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: Sterker dan de Wet (Paul Hartman Man ja Behrens). Zijn beste Vriend (Harry Piel). Dramatisch Sensatie Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7