Massazang BIOSCOPEN ZATERDAG 17 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE BOTER-KEÜRING Verplicht kwaliteits-onderzoek bij uitvoer De regeeringspersdienst meldt: De minister van Landbouw en Visscherij a.i. heeft 7 Juli 1.1. een beschikking geno men (Ned. St.ct. no. 128), volgens welke met ingang van 1 Augustus a.s. alleen dan restitutie van de ingevolge de landbouw- crisiswet 1933 verschuldigde heffing op bo ter bij uitvoer van die boter zal worden verleend, indien ten genoegen van de Ne- derlandsche Zuivel-Centrale te 'sGraven- hage wordt aangetoond, dat die boter af komstig is van aangeslotenen bij het zuivel- kwaliteitscontrole-bureau (Z.K.B.) onder rijkstoezicht, te Amsterdam. Het zuivel-kwaliteitscontrole-bureau (Z. K.B.) is 12 Juli 1.1. opgericht. Het bestuur van het Z.K.B. bestaat in totaal uit 12 per sonen, deels uit de kringen der coöperatie ve, deels uit die der particuliere zuivelbe reiding, aangebuld met eenige vertegen woordigers van het ministerie van land bouw en visscherij en van de botercontrole. Als voorzitter fungeert ir. Alph. Roebroek, directeur-generaal van den Landbouw, ter wijl als eerste directeur optreedt de heer F. Keestra, tot dan toe leeraar-technicus van den Bond voor Coöperatieve Zuivel fabrieken in Friesland. Dinsdag 1.1. is het bestuur geinstalleerd en heeft het zijn eer ste vergadering gehouden, waarin de rege ling der boterkeuringen is vastegsteld. Aan de verschillende boterfabrieken is een cir culaire gezonden om zoo spoedig mogelijk te komen tot haar aansluiting bij het Z.K. B., waarvan het kantoor gevestigd is te Amsterdam, Vijgendam 26 (gebouw In dustrial. De keuringen zullen plaats hebben te Leeuwarden, Assen, Zutphen, Roermond Breda en Amsterdam, waar bereids de noodige keuringslocaliteiten in orde worden gebracht. Mocht te zijner tijd de nieuwe landbouw- ultvoerwet het Staatsblad bereiken, dan zal de regeling van de kwaliteitskeuring van boter van haar tijdelijken in de landbouw crisiswetgeving gelegen grondslag worden gelicht en overgebracht binnen het raam van de nieuwe landbouwuitvoerwet. INTREKKING VAN INITIATIEF VOORSTELLEN. De heeren Vos en Bierema hebben den voorzitter van de Tweede Kamer medege deeld, dat zij het door hen bij brief van 10 November 1932 aan de" Kamer aange boden voorstel van wet tot wijziging van eenige bepalingen van de Winkelsluitings wet 1930 intrekken. De heeren Van der Sluis en Albarda hebben medegedeeld, dat zij het bij brief van 25 Februari 1932 ingezonden voorstel van wet, houdende bepalingen, strekken de om den rechter de gelegenheid te ge ven dadelijke uitwinning te voorkomen naar aanleiding van geldelijke moeilijk heden ten gevolge van de heerschende oeconomische crisis, intrekken. Mevr. BakkerNort en" de heeren Ebels, Joekes en Oud deelden mede, dat zij het door hen bij brief van 26 Maart 1931 aan de Kamer aangeboden voorstel van wet tot wijziging van de Wet op het notaris ambt intrekken. Ten slotte hebben de heeren Roestan en De Visser medegedeeld, dat zij intrekken hun voorstel van wet betreffende amnestie. BOUW NIEUW ZIEKENHUIS TE PURMEREND Werkfonds staat cediet toe van f 260.000 Het Werkfonds heeft de gemeente Pur- merend een crediet van 260.000 toege staan tot den bouw van een nieuw zieken huis. Dit bedrag is ten gevolge van de prijs stijging der bouwmaterialen bijna een ton hooger dan de aanvankelijke raming der benoodigde gelden. De teekeningen en het bestek vervaardigd door de plaatselijke architecten J. Plas en C. Koning, zullen den gemeenteraad binnenkort ter goedkeu- j ring worden aangeboden. Verwacht wordt, j dat nog dit jaar met den. bouw zal wor den begonnen. INDIENSTSTELLING AUTOMATISCHE j TELEFOONCENTRALES TE DENEKAMP I EN OMGEVING Op Dinsdag 27 Juli te 13 uur worden in I de bovengenoemde plaatsen automatische telefooncentrales in dienst gesteld. Op dien dag zal de telefonische gemeenschap met de aangeslotenen in deze netten na het ge noemde tijdstip niet altijd mogelijk zijn. Wel zullen gesprekaanvragen in behande ling worden genomen. Mocht de afwikke ling door de overzetting niet mogelijk blij ken, dan wordt de aanvrage als vervallen beschouwd. Met de indienststelling van deze automa tische telefooncentrales wordt de interlo- cale en internationale telefoondienst van deze neten op Hengelo geconcentreerd. HET WATERLEIDINGBEDRIJF „DE VIJF GEMEENTEN" IN DEN KRI1MPENER WAARD. De Commissaris der Koningin opent het bedrijf. In tegenwoordigheid van de burgemees ters en andere autoriteiten van de gemeen ten Ammerstol, Bergambacht, Berkenwoude, Stolwijk en Vlist, heeft de Commissai-is der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de Minister van Staat, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, vanmiddag de Bergam bacht het waterleidingbedrijf „De Vijf Ge meenten" officieel in gebruik gesteld. GOEDKOOPE TREINEN Wij verwijzen naar twee advertenties in dit nummer van de Nederlandsche Spoor wegen betreffende goedkoope treinen naar Den Helder (Texel) en Arnhem en Nij megen op Zondag 25 Juli. „Wij zijn van God gekomen'' De Kath. Actie Voor God, heeft ter ge legenheid der Maastrichtsche Heiligdoms vaart een gedicht grootendeels in den volkstoon uitgegeven, dat aldus aan vangt: Maastricht ligt in de eeuwen Met torens aan de Maas, Daar slapen duizend heiligen In de crypt van Sint Servaas. Na Paschen en na Pinksteren, Na ieder zeven jaar, Dan klepelen de klokken de eeuwen En heiligen bij elkaar. Ze rijzen uit de zerken, Ze wandlen uit de kerken Met stool en staf en straten lang De heiligen houden ommegang. Het gedicht voor massaverspreiding Postbus 2, Heemstede verhaalt verder de ontmoeting met de hedendaagsche we reld. Aan het slot komt een nieuw lied voor, dat de Actie door middel van massa- zang spoedig populair hoopt te maken. Het vangt aldus aan: Van God zijn wij gekomen Naar God gaan wij weer heen, Veel duizend levens stroomen, De Bron is God alleen. Om Zijn nabijheid zingen Ons hart en alle dingen En voelen eng den tijd, Wijl liefde zingt zoo wijd: Nader tot U, mijn God, Trek ons uit aardsche pijn, O trek ons tot Wij eeuwig bij U zijn. Op dezen tekst heeft de bekende Maas trichtsche musicus C. Haack een zeer ge slaagde melodie geschreven. Zij wordt mor gen (Zondag)-avond op het Maastrichtsche Vrijthof gezongen door de Maastreechter Staar, versterkt tot 700 zangers. Daarna zal het saamgestroomde publiek het lied mee zingen. PROF. DR. J. BARGE. Benoemd tot Eerste-Kamerlid, In de vacature, ontstaan door het niet- aannemen van zijn benoeming door den heer Serrarens, is thans tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard prof. dr. J. A. J. Barge te Leiden. De Nederlandsche Bakkerij-stichting ver zoekt ons melding te maken van het vol gende: Door de Nederlandsche Bakkerij-stich ting worden sinds 1 Juni 1937 de broodprij zen vastgesteld voor Bergen op Zoom en omliggende plaatsen. De Nederlandsche Bakkerij-stichting is gevestigd te 's Gravenhage en stelt deze broodprijzen vast aan de hand van uitvoe rige kostprijsberekeningen, de prijzen van de grondstoffen en de arbeidsloonen. Bij wijzigingen in de laatste beide factoren worden de broodprijzen dienovereenkom stig veranderd. De handhaving van deze broodprijzen geschiedt op grond van een civielrechtelijke overeenkomst. Dezer dagen heeft de Nederlandsche Bak kerij-stichting in kort geding bij den pre sident der arrondissementsrechtbank te Breda geprocedeerd tegen een bakker, die aaneenafneem- ster brood beneden den prijs heeft geleverd. De vordering is aan de stichting toege wezen, zoodat de bedoelde bakker is veroordeeld, om geen "brood bene den de vastgestelde prijzen te verkoopen en om, wanneer hij het wel doet, voor iede- ren keer een dwangsom van 50 te betalen. LIJN NIJKERK—BARNEVELD GESLOTEN Met ingang van 'Zondag 8 Augustus 1937 wordt de lijn NijkerkBarneveld geslo ten voor reizigers- en goederenvervoer. In de bediening van het stukgoederenver- voer van en naar Voorthuizen in samen werking met de N.V. Ato, komt geen wij ziging. MR. SCHMAL NEEMT BENOEMING TOT GEDEPUTEERDE AAN De heer mr. J. J. R. Schmal, hoofdcom mies aan het departement van Economi sche Zaken, die gisteren in de vacature van Boeyen tot lid van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland is gekozen, heeft thans deze benoeming aangenomen. N.V. A. Hillen's sigaren- fabrieken. tabaks- Naar wij vernemen zijn de gebouwen van de N.V. A. Hillen's sigaren- en ta baksfabrieken heden voor 51.300 gulden verkocht aan de N.V. Kon. Fabriek F. W. Braat, te Delft. NIEUWE BEPALINGEN VOOR IIET GEBRUIK VAN SPERRMARKEN IN DUITSCHLAND. De Nederlandsche Kamer van Koophan del voor Duitschland te Den Haag deelt mede: Het gebruik van gekochte Sperrmarken voor belegging- op lange termijn volgens Runderlass 241/35 heeft in de practijk tot ongewenschte gevolgen geleid. Credieten op lange termijn op reëele com- mercieele basis zijn slechts in geringe om vang onder gebruikmaking van gekochte Sperrmarken tot stand gekomen. Daarentegen hebben zich talrijke perso- UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Cornelia Maria, d. van P. W. Straathof en A. C. Lubbe Petrus Jo hannes, z. van A. D. Rotteveel en E. C. C. Straathof Cornelis Adrianus, z. van C. Bouwmeester en A. J. Vis Petrus Jaco bus, z. van W. J. Rietbroek en C. C. van Emmerik Cornelis, z. van H. Buijs en C. de Vries. Ondertrouwd: P. A. G. Versteege jm. 30 j. en M. C. van der Salm jd. 30 j. J. A. Bosman jm. 27 j. en A. J. Turk jd. 21 j. Overleden: J. van der Poel 74 j. KATWIJK. Personalia. De heer G. A. Hofkes, tij delijk agent van politie alhier, is met in gang van 21 Juli benoemd tot agent van politie te Dordrecht. Een prestatie. In de garderobe van het gemeentehuis zijn een drietal regenjassen van de ambtenaren ontvreemd. Geboren: Nicolaas, z. van N. van Duijn en M. Varkevisser Cornelus, z. van N. van Duyn en M. Varkevisser Geertje, d. van G. Roest en G. van der Plas Maarten, z. van P. de Vries en M. de Beet Barend, z. van B. Mulder en J. de Mooij. Ondertrouwd: G. Kraaienoord en L. van Dijk. Getrouwd: J. Rovers en P. Sip G. Stil en M. van den Eijkel. Overleden: Jacob Barnhoorn 81 j. Maria Schelkes 57 j., ongeh. Dirk van der Voort 65 j. Adrianus Martinus V/ijs man 1 j., z. van J. J. Wijsman en G. J. van den Meel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd. De heer C. Botermans al hier, slaagde te 's Gravenhage voor het examen Boekhouden, afgelegd voor de Fe deratie van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius". De heer Botermans was leer ling van den heer R. van Andel, leeraar M. O. te Katwijk aan Zee. LISSE. Opdracht. Door den bouwkundige, den heer P. J. Suijkerland, is het bouwen van een woonhuis opgedragen aan de Gebr. Seijsener te Hillegom, voor rekening van zijn principaal, den heer Jan van Stijn. Genoemd huis zal worden gebouwd aan de Eerste Poellaan. Rijwielbelastingplaatjes. De rijksbelas tingdienst zal in het gemeentelijk arbeids- gebouw aan de Bondstraat op Dinsdag, Woensdag, en Donderdagavond a.s. telkens vanaf 7 tot 9 uur zitting houden tot het afgeven van kostelooze rijwielplaatjes. LEIMUIDEN. Bazar. Vrijdagmiddag ca. 5 uur open de de voorzitter van de Gemengde zangver - eeniging „Sursum Corda" de bazar, die ge houden werd ten bate van de kas der ver- eeniging in de groote zaal van „Het Wapen van Leimuiden". Hij heette de aanwezigen welkom en hoopte, dat de bazar aan de ver wachtingen zou beantwoorden. Tevens bracht hij dank aan de leden en oud-leden, die hadden geholpen bij de voorbereidingen en tevens voor de groote en kleine bijdra gen, diezelfde dank ook aan de nering doenden. Hij hoopte tevens, dat deze bazar mocht bijdragen om „Sursum Corda" door de crisis heen te helpen en wenschte de dames en heeren een vroolijk feest. De zaal was netjes versierd en in win kelhallen herschapen. We zagen stalletjes met sierplanten en bloemen, handwerken, heerlijke meloenen uit het Westland. De grabbelton ontbrak evenmin met zijn bons voor permanent, konijnen, worsten enz. Het draaibord was een aantrekkingspuiit voor de kleinen; de sjoelbakken, 't rad van avontuur, het gooien met 3 ballen voor prijzen voor de grooten. Daarbij kon men raden naar den naam van een pop en naar de verjaardag van een andere. Verlotingen moesten plaats hebben voor mooie prijzen, zooals bedspreien, kleedjes, ja zelfs een kano, volledig uitgerust. Kortom, elk wat wils. 't Is nu maar te I hopen, dat een druk bezoek de moeite en de voorbereidingenloont. OUDEWETERING. Polo-tournooi. In het Zwembad alhier zal op Zondag 25 Juli a.s. een belangrijk loop-tournooi worden gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door de Vereeni- gingen ZIAN uit Den Haag, LZC en De Zijl uit Leiden, Poelmeer uit Oegstgeest en AZC uit Alphen aan den Rijn. OEGSTGEEST. Maria-congregatie. Aan hen, die mor gen zullen deelnemen aan de autobustocht wordt medegedeeld dat de H. Mis met a7ge- meene H. Communie zal zijn om 6 uur, waarna gelegenheid gegeven wordt om de meegebrachte boterham te gebruiken in het clubgebouw. Het vertrek zal te ongeveer 7 uur plaats vinden. nen op dit terrein bewogen, die dndere doeleinden dan credietgeving op lange ter mijn nastreefden. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de „Reichsdevisenstelle" het gebruik van gekochte Sperrmarken voor beleggingen op lange termijn heeft beperkt en nieuwe be palingen over deze materie in Runderlass 107/37 d.st. heeft gepubliceerd. Belanghebbenden kunnen deze Runder lass bij de Nederlandsche Kamer van Koop handel voor Duitschland, Bezuidenhout- scheweg 189 te Den Haag, bestellen. NOOTDORP. Autotocht ouden van dagen. Eergiste ren zijn een aantal Nootdorpsche ouden van dagen weer onthaald op een pracht auto tocht. Het was de vijfde maal, dat deze jaarlijksche feestelijke rit plaats had en niets was onbeproefd gelaten om deze lustrumtocht tot een buitengewoon succes volle te maken. Onder schitterend zomer weer vertrokken om half 2 een 25-tal auto's, welke zich over den nieuwen Rijks weg via Zoetermeer, Benthuizen, Hazers- woude, Leiden en Oegstgeest naar War mond begaven. In Warmond werd, over 5 booten verdeeld, door de ouden van dagen en geleiders een mooie boottocht op het Kagermeer gemaakt. Het warme weer leen de zich bij uitstek voor verblijf op het wa ter en het was een vreugde de glundere ge zichten gade te slaan van de talrijken, voor wie dit uitstapje het eenige in het geheele jaar is. Het gezelschap werd hierna gastvrij ont vangen in den tuin van mevrouw Schöl- vinck moeder van onzen Burgemeester alwaar een heerlijk kopje thee met ver snapering stond te wachten. Tegen half zes wend de tocht van War mond weder voortgezet naar de uitspan ning „De Vink" te Leiden, doch nauwelijks was de stoet in beweging of een zwaar onweer, gepaard gaande met hevige regen en rukwinden, barstte los. Het doorrijden bii zulk weer was onmogelijk. Menig oudje zal een zucht van verlichting hebben ge slaakt toen de bui weder voorbij was en de tocht weder aanvaard kon worden, althans voor zoover de auto's vooruit konden. Van de helft der auto's n.l. had de motor zoo veel van de slagregen te lijden gehad, dat het eerst na veel moeite gelukte de wa gens op gang te brengen. In „De Vink" werd een flinke hartversterking gebruikt, waarna men weer naar Nootdorp trok. Ruim 8 uur op den Kerkweg aangekomen stond de R K. Muziekvereeniging „Gloria in Excelsis Deo" de stoet op te wachten en onder vroolijke marschmuziek toog men naar den tuin van „De Gouden Star", waar men nog eenige uurtjes gezellig bijeen bleef. Aan allen, die h|t slagen van dezen tocht mogelijk hebben gemaakt hierbij mogen wel speciaal de autobezitters en de vele middenstanders, die proviand ver strekten, genoemd worden is een harte lijk woord van dank op zijn plaats. Verloting „Het Groene Kruis". Deze week zijn voor de ramen van de Dame? Post, Dorpsstraat 116, de prijzen van de aan het einde dezer week te houden ver loting van „Het Groene Kruis" tentoonge steld, Het is allen bekend, welk een goed werk deze vereeniging in onze gemeente verricht, waarbij wij meer in het bijzon der denken aan de t.b.c.-bestrijding in sa menwerking met „Het Wit-Gele Kruis". Om deze reden bevelen wij gaarne den ver koop van de loten aan, de prijs bedraagt 0.25, zeer gering in verhouding met de fraai prijzen. Benoeming Rijksveldwachter. Met in gang van heden is van Rotterdam naar deze gemeente overgeplaatst de Rijksveld wachter G. P. A. Gerdingh. VOORSCHOTEN. Aanrijding. J. J. P. aan den Veursche- weg werd hedenmorgen aangereden door een met paard bespannen wagen, geladen met varkeins, zonder bestuurder. Het paard was geschrokken van de tram aan de Halte Zuid. Het gespan heeft ook nog twee stilstaande auto's aangereden voor het tot staan werd gebracht. De schade aan de auto's wordt door den eigenaar van het gespan, -G. A. R., uit Leidschenóam, vergoed. WEKELIJKSCH OVERZICHT De tuinderij en de handel Eenmaal op den ingeslagen weg voort gaande met een overzicht te geven van de tuinderij en den handel, moeten wij be ginnen te vermelden, dat de aanvoer van snijboonen en augurken van lieverlede gaat toenemen, alhoewel het strekzaam gaat. Zoo hier en daar ons licht hebbende opgestoken, schijnt het artikel snijboonen nogal aanleg te hebben voor kwaadaardige ziekte, zooals „stof" en „rot". Blijken de gewassen van buiten af gezien er prachtig voor te staan, .wanneer het gaat om de vrucht, zal het aantal kg. geweldig tegen- Een 'Stugge, droge huid? Purol maakt soepel en zacht. vallen. Zijn dus de verwachtingen over de oogst niet zoo hoopvol, ook de prijs doet ons pessimistisch stemmen. In het begin van de week viel zij naar den daalder, de daarop volgende'dagen steeds meer zakken de, en nu Vrijdag varieerde de prijs van de 1.20 tot 1.35. Hadden wij dagelijks een aanvoer van ruim duizend zakken, vandaag brachten wij het kwantum naar de 2100. De markt neemt steeds alles weg, doch volgende week zullen de fabrikanten wel beginnen, want in Roelof arendsveen zijn zij gistermiddag voor het eerst aan het koopen geweest. De augurken liggen op sommige plaatsen heel mooi, niettegen staande er ook bepaalde akkers zijn waar op veel sterfplanten voorkomen. De laatste slagregen zal hieraan geen goed doen. De prijs is slecht, al gaan zij grooten deels weg voor export naar Duitschland en Engeland. Het grof varieert van de dertig tot de vijftig cent per baal. De aanvoer is klimmende, de laatste dagen benaderen wij de duizend balen. Een enkele tuinder heeft een aanvang gemaakt met het fijnplukken. De prijs is zeer uiteenloopend, want de eene dag noteerde men drie gulden, daags daarop viel het beneden de twee gulden. Als er een grooter kwantum komt is er mogelijk meer prijs te behalen. Dubb. stamboonen konden zich evenmin op het prijspeil houden van vorige week, hoewel zij nu nog gretig koopers vond voor de /1.50 tot de ƒ1.80. Prinsesseboonen ko men zich meer en meer aanbieden en gaan vlot weg voor ƒ2.152.45. De eenige zak Witte Pronkers werd afgenomen voor vijf en tachtig cent. De kasboonen verdwijnen zoo zoetjes aan, wat misschien goed is ook, want als eenmaal de massa gaat komen van den kouden grond, kan dit artikel doorgaans r.iet meer meekomen. Jammer dat het laatste staartje zich met zoo'n lagen prijs moest tevreden stellen, het was toch al zoo dun. Bloemkool verheugt zich steeds in een groote belangstelling. Hadden wij deze da gen een flauwere handel verwacht, als oorzaak van het warme weer, gelukkig is dit niet het geval geweest. Wel noteerden zü vandaag niet zoo ruim als Woensdag, doch de vieren en vijven zijn meestal boven de tien cent, uitzonderingen tot vijftien. De late bloemkooltelers treffen het tot nu toe beter als zij, die met hun grootste partijen in begin Juni kwamen. Peen mits vrij van vuur, kon behoor lijken prijs maken. De aanvoer is sterk da lende. Voor een flinke bos maakte men in het voor van de week zes tot acht cent. Later kreeg zij neiging tot inzinking. Al een paar weken lang is de handel voor dit product in de voordagen beter te noemen dan Vrijdags. Breekpeen schommelt zoo rond de twee tot vijf cent. Andijvie heeft een veer moe ten laten met deze warme dagen. De aan bod was vaak grooter dan de vraag, en dan weten wij het wel. Prijs van de vijftien tot dertig cent per bak. Spinazie is de eene dag in trek, 's anderendaags wordt zij luste loos afgedrukt. Mooie partijen gaan boven de dertig cent, gisteren daalde zij naar de twintig. Gele en groene komkommers worden meegenomen door de groentehandelaren met een prijs die even boven het minimum uitgaat. Roode en Savoye kool, welke vol gens de bepalingen van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale per 100 kg. moeten wor den verveild, gaan vlot weg voor Q 2.80 3.Spitskool, goede vaste, hebben iederen dag aftrek tegen een prijs die loopt van de twee tot drie gulden. Prei doet dezelfde prijs als vorige week, ƒ0.70—1.50, Seldery ƒ0.90—2.— en Peter- celie 1.502.60. Rabarber, naar gelang de bossen, de prijs. De klok noteert wel eens 4.50, maar ook 1.50. Postelein 3 tot 7. De artikelen Witte Capucijners en Tuin- boonen zijn warempel nog dagelijks ter veiling. Eerstgenoemde gaan scherp weg voor ƒ1.501.90, tuinboonen besteedde men tot de 0.72. Sla gaat voor verschillende prijzen ƒ0.601.90. Tomaten hebben een flinke duw gehad, van de twaalf naar de zes tot acht cent. Wij eindigen dit overzicht met te vermel den, dat fruit, zooals zwarte bessen, een goede beurt maakt. Vandaag werd voor een pond achttien cent gegeven. In afwachting! THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: 't Jochie (Lucien Ba- roux Baby Phi lippe) Drie harten op een ijsschots (Myra Loy Robert Mongome- ry). Tragi komisch Komisch Dag. 8-5—11.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd Goedgekeurd Luxor: Brigadier Schwenke (Gustav Frölich Sybille Schmitz) De onsterflijke Wals (Hans Paray An ne Kallinina). Speelfilm Muzikaal Dag. 8—11 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: Sterker dan de Wet Paul Hartman Manja Behrens). Zijn beste Vriend (Harry Piel). Dramatisch Sensatie Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7