ZATERDAG 17 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. MULO-EXAMEN. Van de R. K. Mulo-school voor Jongens aan het Pieterskerkhof alhier slaagden voor het Diploma A: W. Altena, H Hederik, J. Krol, Ant. van Lith, Nic. van Maarie, J. Need, J. Raaphorst, H. Rijkelij khuizen, Theo'van Schaick, B. Schouten, Th. v. d. Voort, C. Zandvliet, J. Zwetsloot, uit Lei den, J. Bruschke uit Oegstgeest, M. Hek- ker en J. v. d. Geest uit Warmond, N. Bak ker en A. Reijnders uit Roelof arendsveen, Frans Witteman uit Hoogmade. Voor Diploma B: C. Breedt Bruyn uit Leiden. Bij het te den Haag gehouden examen, door dén bond van leeraressen bij het mo- devakonderwijs slaagden voor het dipl. cos- tumière de dames: M. Parlevliet, Katwijk a. Zee, Tr. Juffermans, A. Juffermans en A. de Tombe, allen leerlingen der mode vakschool van mej. H. M. Goddijn, Kore- vaarstr. 47 a, Leiden. Geveilde perceelen. Geveilde perceelen ten overstaan van Notaris H. M. Markusse te Leiden. Huis en erf met afzonderlijke bovenwo ning en daarachtergelegen steenen schuur Haarlemmerweg 40, 40a en 40b na afmij ning tezamen in bod 3.670.Kooper de heer M. van der Hoogt q.q. te Leiden voor 3.895.—. Winkelhuis met afzonderlijke bovenwo ning Oude Hoefstraat 61, uitkomende aan de Jan van .Houtkade in bod f 2.953. Kooper de heer G. C. L. M. Bik q.q. te Lei den voor 3.070. Huis en erf Langegracht 44 in bod 800.kooper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 1.025. Winkelhuis en erf Kaiserstraat 33 in bod 3.500.is niet gegund. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 964. 't Wapen van War mond, Warmond, Dorpsstraat 123b. Café. E.: G. W. Koppers, dd. 17 Nov. 1936. N.E.: H. Hulst, Warmond. Dr. D. Wiersma, zenuwarts alhier, komt als nummer één voor op de aanbeveling van B. en W. te Den Haag ter benoeming tot gemeente-arts aldaar. Aan de Academis voor Lichamelijke Op voeding te Amsterdam slaagde voor acte P (lichaamsoefeningen M.O.) de heer A. J. J. Duindam, alhier. Evenals ook andere jaren zal in de St Lidwinaschool, ingang Zoeterwoudsche Sin gel 33, morgen en Maandag een tentoon stelling gehouden worden van het werk der zwakzinnige leerlingen van het afgeloopen schooljaar. De tentoonstelling is geopend 's middags van 25 uur. BIOSCOPEN. Luxor. In „Brigadier Schwehke" brengt het Luxor Theater deze week een City-film, die van zeer afwisselenden inhoud is.Gustav Frölich speelt de rol van brigadier van po litie, toont zich hier de vriend van velen door hen op allerlei wijzen bij te staan, wanneer zij hulp behoeven, doch wordt dan in een strijd van plicht en menschelijk- heid betrokken bij deviezensmokkel en ten overvloede nog aangeklaagd wegens mis handeling van een arrestant. Desondanks komt alles op het juiste oogenblik in het reine en twee geliefden vinden dan elkaar voorgoed. Gustav Frö lich heeft als tegenspeelster de bekende filmster Sybille Schmitz, terwijl de regie van deze uitstekend gespeelde film in han den is van Carl Frölich Voor de pauze gaat als hoofdnummer „De onsterfelijke Weensche wals" met Hans Jaray, Anna Kallinina en Ande Mat- tomer in de hoofdrollen. De titel van deze film is eigenlijk slecht gekozen, want de Weensche wals moet in dit filmwerk nog haar bestaansrecht opeischen, moet nog beginnen te leven. Eerst al blijk,t dat ook Ludwig von Beethoven zich weieens aan een wals „bezondigd" heeft, komt het le vensrecht voor den Weenschen wals veili ger te staan. Een programma voor volwassenen. Trianon. Het is aan te raden bij een bezoek 'aan „Trianon" deze week een zuurstof-appa raat mede te nemen; er heerscht een adem benemende spanning bij de vertooning van dit zeer geslaagde programma. Beide films zijn zwaar geladen met sen satie maar ieder in zijn eigen soort. In „Zijn Beste Vriend" sluipt de politie op zoek naar misdadigers, sluipen de mis dadigers op zoek naar de politie, sluipt de politie-hond op zoek naar beiden. De trou we politie-hond valt als slachtoffer van zijn onbewusten plaats, maar alvorens te sne ven, zorgd hij voor een serie dramatische ontknoopingen, waarvan de mooiste is het „aan den lijve" lap voor lap verscheuren van een boven- en vervolgens van een onderbroek. De opnamen van een grootstad bij nacht öjn zeer suggestief en leveren een even riezelige entourage op als het traditionee- i donkere woud in de maneschijn. „Sterker dan de Wet" de tweede film - evenaardt de eerste in spanning en uit leiding. Een schatrijke afzetter wordt &rmoord. Door wie? Is de veroordeelde nschuldig. Of is de veroordeelde onschuld >ch deschuldige? Dit probleem weet ns tot het einde toe te boeien. Als een ad- 'ocaat niet ingreep en zijn beroepsgehei men ontzegelde, zouden de zaken van de onschuld een slechte wending hebben ge nomen. Het -werd een tweestrijd tusschen recht en wet. Het recht zegevierde! Een film, die door zijn crimineele en mo- reele problemen een bezoek waard is. Twee interessant films met als hors d'oeuvre Indisch en ander nieuws en Po- peye the Sailor. Popeye is dezen keer op z'n best! Lido. Wat een kind, dat te vondeling is gelegd, in een meisjespensionaat kan te weeg bren gen, is een onderwerp bij uitstek geschikt voor de Fransche film En in handen van een knappen filmregisseur loopt dit onder werp de kans de gevaarlijke klip, waarop zoo menige Amerikaansche film van dit genre is gestrand, te omzeilen. Deze klip is het gevaar, dat vrouwen o,m het aanminnige jochie krokodillentranèn weenen en een avond van genot hebben beleefd, omdat zij zoo heerlijk haar weeke hart hebben uitgeschreid. Maar de Franschen zijn knappe cineas ten, die juist dat gebaar van luchtigheid hebben, dat alle menschelijke teederheid oplost in een lach. Zoo is het met dit „Jochie" (La Mioche), zooals de film heet. De arme Prosper Martin, die beter ver diende dan garageknecht te zijn, is teer hartig genoeg, om een kind, dat voor zijn deur te vondeling is gelegd te sparen voor het armenhuis en zich zoo aan het kind te hechten, dat hij er niet meer afstand van wil doen. Maar van het oogenblik, dat hij aangesteld is als leeraar in het deftige meis jespensionaat beleeft men een serie na tuurlijke geestigheden en vondsten, die nooit uitwijken iaar de Duitsche klucht of de overdreven Amerikaansche gevoelighe den. Prosper neemt het jochie mee in het pensionaat, geeft het de flesch, spoelt luiers en voert de meest fantastische din gen uit, om het gehuil, dat hem bij de di rectrice zou kunnen verraden te voorko men. Totdat hij ontslagen wordt en de pen- sionaires zich er mee gaan bemoeien en via een complete revolutie zijn ontslag on- daan weten te maken. Deze bekoorlijke aaneenschakeling van gebeurtenissen ontroert wel eens even, maar om te worden weggevaagd door een lach. En eerst als Mosten met de moeder trouwt het einde beseft men, dat zoo iets feitelijk toch onmogelijk is. Het spel van Martin is bovendien kos telijk. Voor „Drie harten op een ijsschots" ver wijzen wij naar de filmrubriek in dit num mer. Wij voegen daaraan slecht toe, dat dit drama der eenzaamheid langzaam overgaat en eindigt in een vermakelijke klucht. Ge baar en tekst doen het meest in deze zeer geslaagde film. Vooraf een journaal. Een programma waarvan volwassenen genieten kunnen UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Zeldzaamheid. Bij den klompenmaker W. Vreeswijk, Achterweg te Leidschendam heeft de poes het leven geschonken aan 4 jonge poesjes, wat niet zoo'n zeldzaam heid is, doch wat wel zeldzaam is, dat de vier beestjes alle met een der achterpootjes aan elkaar zijn gegroeid. De jonge beestjes verkeeren in zeer goede conditie. K. J. M. V. Maandag 19 Juli: Socië teitsavond. Dinsdag 20 Juli te 8 uur Maria- Congregatie. Donderdag 22 Juli: Bijeen komst van de jonge L.T.B., afd. K.J.M.V. Zondag 25 Juli: Groote K.J.M.V.-trip. St. Josephsgezellen. Zondag 18 Juli: te half 12 uur na het Lof bijeenkomst. Te 12 uur Paladijnenvergadering. Dinsdag 20 Juli te 8 uur Maria-Congregatie, waarna bij eenkomst. Donderdag 22 Juli te 8 uur Bil jartclub A.D.O. en Zaterdag 24 Juli na het Lof bijeenkomst. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jeugddag. Het programma voor den Jeugddag op Zondag a.s. bevat na de al- gemeene vrije oefening, rekstok, brug, werkpaard en bokspringen. Voor de lief hebbers van athletiek zijn er de 100 Me ter sprint, 4 maal 100 Meter estafette en de Marathonloop i» het klein. Verder eeni- ge nummers van de Kruisvaart o.a. E.H.B.O. onder leiding van dr. Perquin en een partij handballen tegen een elftal S.S.S.'ers. Het vertrek is vastgesteld op precies 2 uur vanaf het R.K. Vereenigingsgebouw, vanwaar met muziek een kleine marsch door het dorp naar het A.V.V.-terrein. Na afloop, ongeveer 5.15 uur, de prijsuitrei king. ROELOFARENDSVEEN. Aan den dood ontsnapt. Tijdens het zware onweder, dat zich eer gisteren tegen den avond boven onze plaats ontlastte was de heer J. P. H., wonende in het Zuid-einde aan den arbeid in zijn wa renhuis. Plotseling sloeg de bliksem op de dakgoot van het warenhuis en werd de heer H. bewusteloos tegen den grond geslagen. Door den heer H. van Ruiten, die in de na bijheid was, werd de heer H. gevonden. Dokter Van Dooren, die in allerijl werd ontboden, heeft geneeskundige bijstand verleend en constateerde een kleine hoofd wonde. Na eenigen tijd keerde de heer H. weer tot het bewustzijn terug. WASSENAAR. Feestelijke ontvangst van Father Kroon. Gisteravond had alhier de feestelijke ontvangst plaats van den j.l. Zondag ge- wijden priester, den weleerw. Father J. A. Kroon. Precies op tijd, te 7.15 uur, arriveerde de neomist aan den Langen Kerkdam, al waar inmiddels een feestelijke stoet zich had opgesteld. Nadat de neomist, vergezeld van zijn ouders en Pastoor Tholenaar, in een rijtuig, bespanning met 2 paarden, had plaats genomen, zette de stoet zich in be weging, waarbij langs het rijtuig werd ge defileerd. Voorop ging een heraut te paard, dan volgde de muziekvereeniging „Excelsior", voorts de vlaggen van de St. Josephgezel- lenvereeniging, de Graal en de Kruisvaart. Daarachter kwamen een aantal jongens op de fiets, allen met geel-witte sjerpen en dito fietsvlaggetjes. In de bekende kleur rijke uniformen volgden dan de leden van de Graal en de Kruisvaarders, welke laat- sten onmiddellijk vooraf gingen aan het rijtuig met den feesteling. Auto's met fa milieleden en de leden van het Kerkbe stuur van de parochie sloten den stoet. Zoo trok men langs de vastgestelde en ook in ons blad gepubliceerde route, terwijl de klokken van de St. Willibrorduskerk even eens hun feestelijke klanken uitzonden. De belangstelling was enorm groot en bereikte haar hoogtepunt in de Langstraat toen de stoet voor het.ouderlijk huis arri veerde, dat met groen en bloemen en plan ten versierd was. Hier stelden de vlag gendragers en -draagsters zich terzijde van den ingang op, terwijl de Graalleden en Kruisvaarders zich eveneens aan beide zij den van de woning opstelden en aldus een eerewacht vormden. „Excelsior" stelde zich tegenover de woning óp en nadat dan de neomist, ouders, geestelijken en familiele den enz. waren uitgestapt, weerklonk een feestmarsch, die aan het slot door het tal rijke publiek met een daverend gejuich ge volgd werd. Father Kroon dankte, met zichtbare ont roering, voor de grootsehe ontvangst die hem was bereid, niet als mensch, maar als den priester die in hem is. Wederom klonk hierna een luid gejubel, waarna de neomist en familieleden zich in de woning terug trokken. Het was, ondanks de aanvankelijk slech te weersgesteldheid, een spontane en echt hartelijke ontvangst geweest. Morgenochtend te 10 uur zal F either Kroon in de Parochiekerk van „St. Willi- brordus" zijn eerste plechtige H. Mis op dragen. Door een bakfiets aangereden. Op den Schouwweg nabij het Wavo- park werd gistermiddag de 18-jarige mej. de J. alhier aangereden door een bak fiets, bestuurd door den 18-jarigen R. al hier. Mej. de J. die een hersenschudding bekwam, is na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling per ziekenauto overge bracht naar haar woning. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. HET CONFLICT BIJ DE FIRMA BOS. Zal het toch tot een staking komen? Inzake het conflict bij de firma F. P. Bos en Zn, betonfabrikanten en bouwmate- rialenhandel, alhier, vernemen wij, dat op de gisteravond gehouden vergadering der werknemersorganisaties door de hoofdbe sturen werd medegedeeld, dat de firma niet bereid was de eischen der werklieden in te willigen. Na deze mededeeling werd ■met groote meerderheid van stemmen be sloten alsnog de firma een ultimatum te stellen en bij niet inwilliging Maandag 26 Juli het werk neer te leggen. Door een paard getrapt. Een vijfjarig zoontje van den heer R. waagde zich in een weiland wat dicht in de nabijheid van een paard en kreeg van het dier een trap tegen het lichaam. Toen men het jongetje ging zoeken, werd het in het weiland aangetroffen en bleek niet in staat tot loopen. Men bracht hem naar huis, alwaar de hulp van den dokter werd ingeroepen. Deze achtte het noodzakelijk het knaapje naar het St. Elizabeth Gast huis te Leiden té doen overbrengen. Naar we vernemen is de toestand van de kleine thans redelijk. BOSKOOP. Wethouders-pensioen. Het college van B. en W. heeft alhier een schrijven ont vangen van Gedep. Staten, waarin o.a. wordt medegedeeld dat zij in principe geen bezwaar hebben tegen de pensioensveror dening doch wel tegen een pensioen van 5% van de laatstelijk genoten wedde voor dienstjaar als wethouder, hetgeen zij wil len stellen op 21/2%, zijnde de helft van het door den raad aangenomen pensioen. Tevens achten zij het wenschelijk, dat de toe te kennen pensioenen, behalve aan de helft van de laatstelijk genoten wedde, ook worden gebonden aan een bedrag, hetgeen bepaad worde op 50der tegenwoordige wedde. LEIDERDORP. Door de bliksem getroffen. Bij den landbouwer N. K. is een koe door den blik sem getroffen en gedood. Het beest vond men Vrijdag dood in de weide. WOERDEN. Afd. Jongeren Staatspartij opgericht. Onder groot enthousiasme werd in het Patronaat een afdeeiing Jongeren opge richt van de R. K. Staatspartij. Op deze oprichtingsvergadering, die onder leiding stond van den heer v. Breukelen, sprak wethouder Bekker een vurige rede uit. Hierna werd een voorloopig bestuur be noemd bestaande uit de heeren H. Beving, K. Munninghof, A. Ultee en de dames P. Murk, en Ada v. Rooyen. Mooi succes. De heer Kees Stolwijk, die 7 Juli 1.1. slaagde voor het Staatsexa men Muziek, practisch-paedagogisch ge deelte, slaagde Vrijdag 16 Juli voor het Staatsexamen Muziek M.O., theoretisch gedeelte. Hij ontving zijn opleiding van den •heer Jan Nieland. Schaakclub. Een goedgeslaagde simul- taanavond, georganiseerd door de R. K. Schaakclub „Het Kasteel v. Woerden", had Woensdagavond plaats in hotel Ruys. De simultaanspeler was de heer W. H. van der Nat, uit Leiden. Er werd aan 22 bor den gespeeld, waaronder ook eenige „gas ten". De heer v. d. Nat deed zijn behaalde titel „eer" aan door 17 partijen te winnen, 2 remise te spelen, terwijl drie partijen door hem verloren werden. De heeren W. Baas, J. J. v. Breukelen en G. Rietveld wormen hun partij, terwijl de heeren C. Breunesse en N. Verheul remise behaalden. Na afloop sprak de voorzitter, de heer Bitterling, nog hartelijke dankwoorden tot den heer v. d. Nat, waarmee deze mooie propaganda avond besloten werd. Geslaagd. Aan de R. K. H.B.S. te Lei den werden bevorderd van de 2de naar de 3de klas Wim Onneweer en van de 3de naar de 4de Anton Peerdeman, beiden uit Woerden. ZOETERWOUDE. „Meerburg". De leden worden erop at tent gemaakt, dat de jaarvergadering ver zet is, terwijl de feestavond, welke zou plaats hebben op Zondag 18 Juli nu vast- gestled is op Zondag 25 Juli. Onder de H. Mis van half acht algemeene H. Com munie, daarna gemeenschappelijk ontbijt in de zaal. LAATSTE BERICHTEN VERHOOGING VARKENSPRIJZEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de prijzen van de met ingang van Maan dag 19 Juli a.s. aan de Nederlandsche Veehouderij Centrale te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, met 2 cent per kilogram geslacht gewicht, worden verhoogd. TELEGRAMMEN HET SPOORWEGONGELUK IN BR.-INDIë. Geen Europeanen onder de slachtoffers. PATNA, 17 Juli. (A.N.P.) Alle Europee- sche inzittenden van de verongelukte trein zijn ongedeerd gebleven. Onder de slacht offers heeft men reeds de lijken gevonden van zes vrouwen en een kind. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Juli. Groen ten veiling. Per 100 kg.: roodekool 4.305, uien 1.70 3.80, peen 37, aardappelen 1.304.20, andijvie f 23, sla 2, druiven 4654, aardbeien 20, snijboonen 520, stok- boonen f 2124, pronkboonen 36, stamboonen 1220, tuinboonen 37, doperwten 520, peulen 519, per 100 kg.: postelein 37, spinazie 25, to maten A 9.0010.40, idem B 10.40 12.80. idem C 6.40—10.20, idem CC 6.20, per 100 stuks: andijvies f 0.602.30, kom kommers 1.508.50, bloemkool 1.50 9.10, meloenen 546, salade f 0.601.30, perziken 0.9010.30, rabarber 0.300.90 per 100 bos: kroten 1.002.10, pieterselie 1.202.00, radijs f 1.20, selderie f 0.70 —2.60, uien 1.20—1.60, peen f 2.70—7.70, rabarber 1.402.89. 17 Juli. Boter. Aanvoer 880 kg. prima Fabrieksboter f 1.55 en prima Boerenboter 1.411.48 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 12 tot en met 17 Juli. Aanvoer 230.000* stuks lange Turf, prijzen 78 per 1000 stuks. NOOTDORP, 16 Juli. Eierenveiling. Prij zen: kippeneieren 3.204.10 (aanvoer 4628 stuks), eendeneieren 2.853.00, krieleie- ren 2.55 per 100 stuks; kippen 4555 cent, konijnen 80 cent per stuk; kaas 2027 cent per pond. TER AAR, 16 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 1927 cent, andijvie 1026 cent, sla 0.701.80. vellen 7 cent, witte capu- cijners f 1.90, tuinboonen 72 cent, snijbo nen 1.15—1.40, stek 4080 cent, Princes- seboonen 2.102.40, dubb. stamboonen 1.501.75, witte pronkers 85 cent, poste lein 4 005.40, breekpeen 2.103.60, bospeen 3.005.80, roodekool 2.80, Savoyekool 3.kroten 1.rabarber 1.502.10, prei 0.801.20, bloemkool 212 cent, komkommers f 1.502.40, to maten 38 cent. zwarte bessen 18 cent, mo rellen 10 cent, frambozen 25 cent, perzi ken 25 cent, spitskool 1.303.00, pieter- sedie f 1.20—2.10, selderie f 0.90—2.40, Augurken, fijn 1.50, fijnbasterd 80 cent, basterd 60 cent, grof 3045 cent, stippel 25 cent, komkommers 2025 cent, UITHOORN, 15 Juli. Kaas. Op de kaas markt werden heden aangevoerd 30 partijen (11250 kg.) Prijs Goudsche kaas le soort met rijksmesrk 2325, 2e soort 2123. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juli. Goen- tenveilinge. Aardbeien 18 cent per kg.; sla 0.701.10, snijboonen 0.801.30, stek 8085 cent, prinsesseboonen 1.952.10, dubb. stamboonen 1.551.60, tuinboonen 5557 cent per 10 kg Augurken: basterd 60 cent, grof 2736 cent, bommen 1619 ct. stek 2829 cent per 25 kg. VEUR, 16 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.501.30, 2e soort 1.50, gele komkommers le soort 1.50 2.20, 2e soort 1.50, kropsla le soort 1.00 —1.50, 2e soort 0.601.00, stoofsla per 100 kg. 2.00—3.50, peen f 4.50—7.50. bloemkool le sqort 7.0012.00, 2e soort 47, uitschot 1.503.00, tomaten midd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Paulus Constantinus z. van P. H. J. Staats en L. N. Leder Maria Cornelia Jacoba d. van B. J. Nagtegaal en G. M. Langezaal Wilhelmus Adrianus Jo- honnes z. van B. Bekkering en A. M. Pee- ters. Albertus Gerardus z. van D. Tes- ke en C. Brandt Everardus Leonardus z. van J. M. v. Velzen en K. Bergsma Hendrik z. van P. F. de Graaf en H. J. Th. v. Adrighem Krijn z. van J. Jansen en J. v. Iperen Daniël Adrianus z. van E. J. Zegwaard en G. H. Kostering Johan na Hermanns Barbera d. van C. A. v. d. Stel en N. J. v. Tol Catharina d. van F. Kramer en J. J. Schoenmaker Engelber- tus z. van D. Habraken en G. v. d. Weij- den. Margaretha Johanna d. van H. Col- pa en J. H. v. Harmeien. Ondertrouwd: J. Heymans jm. 46 j. L. A. Vogelenzang gesch. vr. 40 j. D. v. Niekerk jm. en B. J. Snelderwaard jd. W. v. Rossem jm. 29 j. en H. J. Reilingh gesch. vr. 28 j. W. E. A. vom Hofe jm. 23 j. en A. M. v Ipenburg jd 25 j Overleden: J. J. Weiter ongeh. vr. 70 j. B. v. d. Heuvel d. 1 j. A. Beers Koorn vr. 49 j. A. Moerkerk wedn. 68 j. H. Bennekom gesch. vr. 80 j 3.504.50, gr. ronden 3.005.50, 2e soort 2.50—3.10, rijp 2.204.00, andijvie per 100 f 1.002.80, andijvie per 100 kg. 2.003.'0, spinaziq per 4 kg. 824 cent, postelein 2.505.20, rabarber per 100 bos 2.003.50, snijboonen 1422, spercie- boonen f 1018, selderie 1.002.60, tuin boonen 510, doperwten 10—24, me loenen 1226, druiven 2228, roode en witte bessen 712 cent. UTRECHT, 16 Juli. Kaas. Aanvoer 81 wagens met 26.800 kg. Eerste soort met rijksmerk 2224, idem 2e soort 2021, zware tot 25. Handel redelijk. NOORDWIJKERHOUT, 16 Juli. Velling „De Eendracht". Aardbeien 4362 cent per slof, tuinboonen 3972 cent, krombekken 0.501.25, blauwe schokkers f 1.351.70, witte capucijners f 0.701.00, grauwe idem 0.751.00, wonders 4070 cent, peulen 0.402.25, doperwten 4070 cent, snij boonen 1.251.50, dubbele boonen 1.35 1.55 alles per 10 kg; bloemkool I 6.60, id. II 4.20. idem III 2.30. ALPHEN AAN DEN RIJN, 16 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: spinazie 7.20 11.30, tuinboonen 7.207.69, heeren- boonen 14.60—18.80, snijboonen 10 16.20; per 100 bos: selderie 1.001.80, peen 47.2Ó, kroten 2.603.90, uien 3.003.40, andijvie 1.902.70, per 100 stuks: kropsla 0.602.10. komkommers 1 50—2.70. bloemkool T f 8.00—16 20, idem II 27, meloenen 824, per 100 pond bessen 5.20—11.10. Eierenveiling. Aanvoer 4300 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.404.00 en een deneieren 2.502.00 per 100 stuks. UTRECHT, 17 Juli. Vee. Totaal aan gevoerd 2470 stuks vee, 600 runderen. Stieren 3034 ct., p. pond, handel kalm, Slachtkoeien 2e srt. 3336 ct., 3e soort 2932 ct., p. pond, handel kalm, vaarzen 160200, pinken 100—160. melkkoeien 180300, kalfkoeien 190310, varekoeien 140220 gld. per stuk, handel matig: 500 nuchtere kalveren 913 per stuk. han del vlug; 600 magere varkens 2840, schrammen f 20—27, per stuk; 530 biggen 1419, per stuk, handel vlug; 70 magere schapen 1828, per stuk, handel kalm; 170 lammeren: zuiglammeren 1418, Texelaars 1014, per stuk, handel kalm. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Juli. Groenten veiling. Eerstelingen f 0.801.10, Drie lingen f 0.400.60, Eigenheimers f 0.80 f 1.10 per kist van 25 K.G., Bloemkool f 8.10 10.40, per 100 stuks, Bospeen f 5.608.20 per 100 bos, Sla f 0.801.50 per 100 stuks, Tuinboonen f 5.607.20 per 100 K.G. ZEVENHOVEN, 17 Juli Eierenveiling. Kipepneieren f3.454.10, Eendeneieren f 2.20 per 100 stuks, Bananen f 0.20 per 5 stuks, Sinaasappelen f 0.07 per stuk. VINKEVEEN, 16 Juli. Groenteveiling. Capucijners f 21. Tuinboonen f 78.50, Sper cieboonen f 2122, Snijboonen f 916, id. stek f_47, Stamspercieboonen f 1120 per 100 Kg. Tomaten A f 68, id. B f 78,'icL C f 44, id. CC f 25 per 100 pond. Kom kommers (geele) f 1.503.00, id. groene f 1.502.20, Bloemkool f 215 per 100 st. Augurken fijn f 911, id. fijn basterd f 4 —6, id. basterd1 f 23, id. grof f 1—2 per 100 Kg. Kropsla f 0.602.00 per 100 st. Rabarber f 35 per 100 bos. Spinazie f 3 7, Postelein f 26 per 100 Kg. Peen f 48 per 100 bos, Roode kool f 5.50 per 100 Kg. Andijvie f 2.103 per 100 struik. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)» Londen 9.031 /g Berlijn 73.05 Parijs 6.86 Brussel 30 551/2 Zwitserland 41.52 Kopenhagen 40.32l/2 Stockholm 46.521/.? Oslo 45.371/2 New York 1.819/le Praag C.34 Heden werd ons Ouderhart diep getroffen door het onver wachts overlijden van ons geliefd Kleinkind PAULTJE "W. P. SMIT CHR. SMIT-Vlasveld Lage Rijndijk 17g

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3