STADS NIEUWS ZATERDAG 17 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER DROOG EN IETS WARMER DE BILT SEINT: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets war mer. Hoogste baromèterst.: 769.5 te Rochefort en Avord. Laagste barometerst.757.3 te Janmayen. De barometers zijn in het geheele waar nemingsgebied aanzienlijk gestegen en zijn grootendeels nog stijgende. Over Engeland er. Schotland ontwikkelde zich een rug van h oo gelucht druk met standen boven 765 m.m. De depressiekern, welke gisteren be westen Ierland lag, trok naar het Noorden en werd minder diep. In Scandinavië waaien zwakke winden met meest licht bewolkte lucht, alieer? langs het Zuidelijke deel van de Noorsche Kust is de lucht be trokken met regen, ook in Ierland en Wes-t Engeland valt plaatselijk nog lichte regen evenals in de omgeving van de Duitsche Bocht. Overigens is in het geheele waar nemingsgebied de lucht opgeklaard met zwakke winden uit uiteenloopende richtin gen. De temperatuur is in Duitschland vrij aanzienlijk gedaald, in Scandinavië en op de Britscne Eilanden L zij gestegen, ove rigens loopen de veranderingen uiteen. Voor onze omgeving wordt meest zwakke, veranderlijke wind verwacht, later uit Zuidelijke richtingen met waarschijnlijk droog weer en eenige stijging van tempe ratuur. LUCHTTEMPERATUUR. 18.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 9.44 uur tot Zondagmorgen 4.28 uur; van Zondagna- ir'ddag 9.43 uur tot Maandagmorgen 4.29 HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 18 Juli: voerm. 11.48 uur en Maandag 19 Juli v.m. 0.58 en nam. 1.08 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 20 gr. C.. De wereld in vogelvlucht De Britsche compromisvoorstellen zijn gisteren in de commissie voor de niet- inmenging te Londen door alle deelne mende mogendheden aanvaard als basis voor de besprekingen. Deze besprekingen zullen Dinsdag a.s. beginnen. Het eerste begin is van stapel geloopen in een niet- ongunstige atmosfeer. Er was beslist een stemming van welwillendheid. We behoe ven ons echter nog niets wijs te maken over een even vlot verloop van de Dins dag aanvangende besprekingen. En als ten slotte allen de voorstellen principieel hebben aanvaard,,zal nog alles afhangen van de houding der strijdende partijen zelf. Franco heeft ze reeds verworpen, maar hij kan zich nog eens bedenken. In Noord-China is de spanning tusschen de Japanners en de Chineezen weer toe genomen. De Japanners nemen het n.l. de Chineezen erg kwalijk, dat zij troepen laten aanrukken. Dat mogen alleen Ja panners doen! Maar de Chineezen schij nen thans vast besloten te zijn om zich niet langer goedsmoeds neer te leggen bij het optreden van Japan en weerstand te bieden aan hun voortdurend verder voort- dringen. Intusschen weet men nooit wat men aan Chineesche verzekeringen heeft. De Japanners schijnen nog lang niet klaar te zijn met hun troepenconcentratie en trachten daarom zooveel mogelijk te rek ken. Uit de waarschuwingen der diverse mogendheden, die belangen hebben in China, kan wbrden afgeleid, dat zij de situatie ernstig achten. In Tsjecho-Slowakije is de regeering afgetreden als gevolg van het feit, dat meeningsverschillen zijn ontstaan over de vaststelling der aan de boeren te beta len graanprijzen, waardoor aan de schat kist hooge eischen zouden worden ge steld. Sedert eenige jaren heeft Tsjecho-Slo wakije namelijk een graanmonopolie, dat den graanoogst tegen boven de wereld markt liggende prijzen overnam, zooveel mogelijk in het binnenland verkocht en het overschot met verlies exporteerde. De staat paste dat verschil grooten deels bij. Inmiddels zijn echter de wereldmarkt prijzen van graan, zooals bekend, aan zienlijk gestegen. De regeering en de an dere partijen waren van oordeel, dat de oude aankoopprijzen gehandhaafd moes ten blijven, waarmede de agrarische par tijen zich echter niet konden vereenigen; volgens haar meenjng moesten de boeren SPORT Dc Kaagweek 1937. Luuc v. d. Sleur door pech achtervolgd. Door averij ontgaat hem de zege in de Pampusklasse. De eerste dag der Kaagweek is voorbij. Zooals gisteren reeds gemeld viel er des ochtends tijdens de wedstrijden een vieze motregen, welke allesbehalve aanlokkelijk voor de wedstrijden genoemd kon worden. Niettemin was het voor de wedstrijdzei lers allerminst een bezwaar om met animo het vastgestelde programma af te werken en ook het motorbootprogramma had een vlot verloop. DE ZEILWEDSTRIJDEN. Van de zeiwedstrijden vermelden we reeds het verloop en het resultaat der Re genboogklasse. We herinneren er nog even aan, dat Leen de Wit op fraaie wijze win naar werd. In de Pampusklasse had v. d. Steur na een prachtige race in de eerste ronde pech in de tweede. Reeds op het Zweiland ge raakte hij uit den strijd om de prijzen doordat hy averij kreeg. Eerst bark zijn fokkeval, daarna liep het ballonzeil een scheur op en met leede oogen moest de sympathieke zeiler toezien hoe hij steeds meer ruimte op zijn mededingers verloor om ten slotte geheel in de achterhoek te geraken. Intusschen waren de sterkere zeilers meer en meer naar voren gekomen. Monde, v. Hattem, Stofkes en de Vries Lentsch en deze vier bezetten ten slotte in genoemde volgorde de eerste vier plaatsen. Het resultaat was n.l. 1. IJsselmeer, st. M. Monde, 2. Fuut II, st. W. v. Hattem, 3. Nor- rerneer, st. ir. J. C. J. Hofkes, 4. Wildebras, st. W. de Vries Lentsch. De uitslagen der andere zeilwedstrijden zijn: Handicapklasse voor Open Scherpe Jachten: 1. Joho, stuurvr. mevr. A. H. Boom Dirkse, 2. Never Down, st. K. H. Warburg. 12 Voetsjollenklasse voor Jeugdleden der Kaag: 1. Doordrijver, st. K. G. Idema, 2. Sheila, stuurvr. mej. T. Maas. DE MOTORBOOTWEDSTRIJDEN. Van de motorbootwedstrijden hebben we de resultaten van regelmatigheids- en vaardigheidswedstrijd reeds vermeld. De andere uitslagen zijn: Flesschenspel: 1. Duno, st. B. C. v. Ommeren Leiden, 2. Djemna, st. dr. J. Blomberg, Den Haag, 3. Zeehond, st. B. Ouwerkerk, Leiden. Ringsteken: 1. Weetiekep n, st. J. v. Dijk Jr. Dordrecht, 2. Duno, st. B. C. v. Ommeren, 3. Nymf, st.vr. mej. A. G. de Vries .Wassenaar. DE TWEEDE DAG. Het was vandaag heel wat beter weer op de Kaag. Heerlijk scheen de zon op de plas sen en deze boden thans een heel wat le vendiger aanblik dan den eersten dag. 't Was intusschen alweer vroeg dag, hoe wel de eerste wedstrijd, de teamwedstrijd der Olympiajollenklasse vandaag verviel doordat een der deelnemers van de Kaag,, W. Ritman n.l. niet tijdig genoeg aanwezig kon zyn. Zoo kregen we /andaag alleen teamwed strijden in de 12 Voetsjollenklasse en 12 M.2 klasse. Voor de Kaag kwamen uit v. Helvert en W. Stoutenbeek. Laatstgenoemde had aan vankelijk geen slechte positie, doch bij het opkruisen naar het Norremeer had hij die geheel verloren, v. Helvert daarentegen deed het beter en kwam van de zevende naar de eerste plaats, om deze ten slotte niet meer af te staan. De uitslag werd: 1. Vagebond, st. Th. v. Helvert, de Kaag, 2. d'Artagnan, st. J. W. v. d. Valk Jr., R'damsche Zeilver., 3. Ans, st. G. Lands man, Zaanl. Zeilver., 4. Schuif, st. E. G. v. d. Stadt, Zaanl. Zeilverl, 5. Isis, st. J. W. v. d. Berg Jr., Rotterd. Zeilver., 6. Duime lot, st. H. v. Suylekom, Haarl. Jachtclub, 7. Black Magic, st. W. Stoutenbeek, de Kaag. In den teamwedstrijd der 12 M.2 klasse kwamen eveneens vier vereenigingen uit. De Loosdrechtenaar J. H. Louwerse wist na een goeden start fraai de leiding te ne men en deze tot het einde te behouden. Het eindresultaat was: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse, Loos- drecht, 2. All Wather, st. J. F. Stap, W.v. Amsterdam, 3. Spitsmuis, st. C. M. H. Nau- ta, de Kaag, 4. Skim, st. C. P. Gülcher, Loosdrecht, 5, Dinges, st. W. J. H. Nauta, de Kaag, 6. Wardy, st. J. Vorst, de Onder linge, 7. Eoeaja, st. F. J. ode Munnik, W.V. A'dam, 8. Slee, st. C. Mohr, de Onderlinge. eveneens voordeel trekken van de stijging op de wereldmarkt. Hiertegenover voerde de regeering aan, dat de begrooting al zeer zwaar belast werd door de hooge bewapeningsuitgaven en dat de verdediging van het land boven alle andere belangen moest uitgaan. Zou de aankoopprijs van graan door het mo nopolie verhoogd worden, dan zou de re geering belangrijke bedragen voor de steunverleening moeten uittrekken. Hier bij komt nog, dat het thans moeilijker dan in de afgeloopen jaren is het over schot te exporteeren, zoodat het mono polie voorraden zou overhouden, waar voor dan de regeering weer borg zou moeten staan. Daar de partijen evenwel van geen wij ken wisten, is de regeering afgetreden. WATERPOLO S. V. H—L. Z. C. 4—2. Deze wedstrijd, welke gisteravond werd gespeeld voor de competitie der K. N. Z. B„ vond plaats te Hillegersberg. L.Z.C. heeft 1 invaller voor van Helvert en komt uit in de volgende opstelling: doel: H. Overdevest; achter: H. v. d. Reij- den, J. Elsinga, F. Hofsteenge; voor: C. Walenkamp, J. de la Court, C. Walen kamp. Dix-ect na het begin wordt keeper Over devest verrast door een boogbal in den uitersten linkerhoek, terwijl S.V.H. kort daarna wederom succes heeft. Deze 20 achterstand is voor L.Z.C. de prikkel om de zaak beter aan te pakken. Ze komt er dan ook veel beter in, waarbij enkele schoten van de la Court en Tegelaar een beter lot verdienen. Uit een scrimmage voor het S.V.H.-doel ontstaat tenslotte een vrije worp voor L.Z.C., waaruit de la Court, onhoudbaar voor de S.V.H.-keeper Zeisman, doelpunt. Kort voor het einde der eerste helft weet S.V.H. van een mis verstand gebruik te maken en te scoren en dan treedt de rust in met 31 voor S.V.H. Na de rust doet L.Z.C. al het mogelijke den achterstand in te loopen en dit lukt ook werkelijk. Elsinga krijgt den bal goed geplaatst, zwemt door alles heen en weet met een prachtig achterwaarts schot te scoren. Alles op alles wordt gezet voor den gelijkmaker. L.Z.C. is in het veld be slist sterker. Diverse schoten gaan over en naast het S.V.H.-doel. Aan de andere zijde krijgt ook Overdevest flink wat te verwerken, wat hij naar behooren d'oet. Bijna tellen we den gelijkmaker al, als Frits Tegelaar den bal bemachtigt en een formidabel schot lost; de bal gaat even wel rakelings langs de lat. Tenslotte heeft Registratie van de mannelijke Jeugd Een oproep aan de werkgevers Men bericht ons: In een der laatste vergaderingen van den Gemeenteraad werd besloten een registra tie in te stellen betreffende de mannelijke inwoners dezer gemeente in den leeftijd van 14 t/m 21 jaar. Deze registratie, ingesteld om een juist inzicht te verkrijgen in den stand der werk loosheid onder de mannelijke jeugd, be oogt mede de mannelijke jeugd in het be zit te stellen van een praktisch middel, om met officieele gegevens, te allen tijde wan neer dat nuttig kan zijn, inlichtingen te kunnen verstrekken betreffende leeftijd, opleiding, diploma's, vroegere en tegen woordige betrekkingen, kortom omtrent alle zaken, aangaande welke bij het zoeken naar werk of naar ander werk inlichtingen plegen te worden gevraagd. Aan degenen toch, die op het bureau der registratie zijn ingeschreven, wordt een zoogenaamd „staat van dienst boekje" verstrekt, waarin alle de ge noemde gegevens zijn vermeld. Het be hoeft geen betoog, dat een dergelijke „staat van dienst" voor de betrokkenen van groot belang is. Eveneens is het duidelijk, dat dit belang even groot is voor de jonge mannen, die thans in de gelukkige omstandigheid verkeeren werk te hebben, als voor de jonge man nen, die thans weikloos zijn. Ook voor de werkgevers heeft de „staat van dienst" waarde. Zij kunnen daaruit im mers, als het ware met een oogopslag, alle gegevens putten, welke zij voor een beoor deeling van een gegadigde naar werk noo- dig hebben! Het bureau voor registratie is eenige weken geleden opgericht. Het ressorteert onder den Referendaris, Chef van de Afd. Algemeene Zaken der Gemeente-Secreta rie, den heer G. P. E. Weijer en staat onder directe leiding van den heer J. J. van den Berg. Aan het bureau, hetwelk gevestigd is in het Gemeentehuis, Rapenburg 12 (ingang Papengracht) zijn nog verbonden een assis tent en een 5-tal jeugdige werkloozen. Bleek tot nog toe van de werkzaamheden van het bureau nog niet veel naar buiten, desniettemin zijn zij in vollen gang. Uit het bevolkingsregister zijn reeds alle manne lijke inwoners in den leeftijd van 14 t/m 21 jaar opgespoord en ook reeds is nage gaan wie daarvan een onderwijsinrichting op den dag bezoekt. Nu gaat het er in de eerste plaats om te weten te komen, wie van de overigen thans werken. Hierbij is de medewerking van de werkgevers noodig. Aan hen zal door het bureau worden verzocht om op een daartoe verstrekt formulier op te geven, de namen enz. van mannelijk personeel van 14 t/m 21 jaar. Vertrouwd wordt, dat de werkgevers die medewerking gaarne zullen verlee- nen, omdat zooals hierboven is uiteen gezet, de registratie voor de werk gevers zeker niet zonder belang is. Zijn de opgaven van de werkgevers ont vangen en in de registratie verwerkt, dan is tegelijkertijd een overzicht verkregen van de niet-werkende mannelijke jeugd. Door de wijzigingen regelmatig bij te werken zal de registratie steeds een nauw keurig beeld van den stand der werkloos heid onder de jeugd geven en de overheid de gegevens verschaffen, welke zij behoeft om te kunnen beoordeelen of, en zoo ja, welke maatregelen kunnen worden geno men om die te lenigen of de gevolgen daar van te verzachten. dan S.V.H. succes. Een ver schot wordt door keeper Overdevest verkeerd beoor deeld en belandt in het doel. Even later wordt het einde gefloten van dezen span- nenden wedstrijd en heeft L.Z.C. met 42 van het sterke en gevreesde S.V.H. ver loren. Scheidsrechter was de heer Schevelen- bos uit den Haag, die een goede partij gefloten heeft. De ronde van Frankrijk PARIJS, 17 Juli. (A.N.P.) De etappe in de ronde van Frankrijk, welke van daag verreden werd, leidde van Perni- gnan naar Luchon. De etappe werd verreden in drie ge deelten. Het eerste gedeelte van Perpi- gnan naar Bourgmadame werd gewon nen door Meulenberg in 3 uur 55 min. 15 sec. Vijfde werd Antoon van Schendel eveneens in den tijd van 3 uur 55 min. 15 sec. Het tweede gedeelte van Bourgmadame naar Aix-les-Thermes werd gewonnen door Canardo in den tijd van 2 uur 0 min, 5 sec. Antoon van Schendel werd vijfde, eveneens in den tijd van 2 uur 0 min. 5 sec. LETTEREN EN KUNST Eduard Brom 75 jaar. Te Amsterdam hoopt op 20 Juli a.s. zijn 75en geboortedag te vieren de bekende Nederlandsche letterkundige, Eduard Brom. EERSTE PLECHTIGE H. MIS WELEERW. HEER H. BOVENLANDER. Morgen om 10 uur zal de weleerw. heer H. Bovenlander in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en H. Joseph zijn eerste plech tige H. Mis opdragen. Om tien min. voor tien zal de neomyst plechtig de kerk wor den binnen geleid. Vanaf half twee tot half drie zal de neo myst recipieeren in het Jeugdgebouw aan de Anna Paulownastraat. Met een plechtig Lof met Te Deum om 7 uur zal de feestdag worden besloten. ADRES AAN B. EN W. Maatregelen tegen handelaars steuntrekkers gevraagd. Aan het College van Burgemeester en Wethouders alhier is het volgend adres ver zonden: - Geeft met .verschuldigde eerbied te ken nen: Het Dagelijksch Bestuur van de Afdee- ling Leiden van den „Christelijken Bond van Kleinhandelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit", dat het uw College verzoekt in het be lang van den Groenten- en Fruithandel om van diegenen onder de Groenten- en Fruit handelaren, die wekelijks nog bijsteun ge nieten, dezen steun geheel te laten ver vallen of deze personen geheel steuntrek ker te laten worden. De reden van dit verzoek is, dat zij, die bijsteun hebben, hun handel tegen een veel kleineren winst van de hand kunnen doen, dan zij, die niet wekelijks op een zeker bedrag steun kunnen rekenen, waardoor bovengenoemde steuntrekkers de grootste concurrenten zijn. Hopende, dat uw College dit verzoek ern stig in beraad wil nemen, teekenen, na mens bovengenoemde Vereeniging, M. HEEMSKERK, voorzitter. B. DE MOOY, secretaris. De Meer-Werk-Actie Naar men ons mededeelt is het totaal bedrag aan werk, dat zal worden uitge voerd als gevolg van de Meer-Werk-Actie gestegen tot 103.568.71. DAAR KOMT IE WEER Ja, daar komt ie weer onze K.J.C.-ker- mis. Allen zijn reeds druk aan den arbeid, want Vrijdag a.s. moet alles gereed zijn. Een clubje hard-hollende jongens met een halve kermistent in hun midden, schijnen door hun meer dan luid gesprek, alreeds de aandacht te willen trekken van het in de omgeving wonende of wandelende pu bliek. Bij nader inzicht bleek het, dat de jon gens hier de tent van de hengelsport onder handen hadden genomen. Het viel echter dadelijk op, dat de hengsels van buitenge woon dun formaat zijn en dus niet bij uit stek geschikt om gehanteerd te worden door zenuwachtige menschen; maar iemand met een kalme hand kan er wel dikke vette baarsen mee vangen. Broederlijk naast de hengelsport bevindt zich de attractie van het „bussen gooien een geliefkoosd spel voor jong en oud zoo als uit het verleden wel gebleken is. Minder rumoerig dan voorgaande attrac tie is het spannende „touwtje trekken". Al tijd prijs, maar het is de groote kunst om juist datgene te trekken, wat men gaarne zou willen hebben. Doch als men maar lang genoeg blijft trekken, dan kan men het voorwerp van zijn keuze wel bemach tigen. In den vacantietijd, den tijd van reizen en trekken, kan men op een goedkoope ma nier op onze kermis een uitstapje maken door middel van het spoorwegspel; Bus- sum, Hilversum, Edam, zelfs Middelburg, alles voor één dubbeltje; echter geen re- AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Leeuwen, v. d. Meer, Verbrugge en Hovens Gréve. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. FEESTARTIKELEN. BRUILOFTS LIEDEREN JEAN VAN ZIJP. Gisteren heeft de heer Jean van Zijp, musicus en humorist, een zaak in feest artikelen geopend in het perceel Hoogl. Kerkgracht 40. Reeds 12J4 jaar trad de heer van Zijp op als musicus en humorist, waarbij te vens een zaal verhuurde voor vergade ringen e.d. Niet alleen is deze zaal nu mooi geres taureerd, zoodat zij wat verlichting enz. betreft aan alle eischen voldoet, maar te vens is er nu een zaak aan verbonden in feestartikelen, voordrachten en bruilofts liederen, welke laatste door den heer van Zijp zelf zijn vervaardigd en voor alle ge legenheden voorhanden zijn. De zaak ziet er smaakvol uit en kan voor vele familie feesten in het noodige voorzien. ductie en geen plaatskaarten voor half- geld. Tegelijk met den spoortrein is ook de luchtballon een modern vervoermiddel ge worden. Daarom zal men ook luchtballon/, aantreffen op onze kermis. De bezoekers zullen zelf hun ballon met gas moeten vul len en het gekste van het geval is, hoe eer der men zijn ballon kan laten ontploffen, des te beter is het; persoonlijke ongelukken zullen niet voorkomen. Natuurlijk zijn er ook altijd menschen, die gaarne een kleinigheid van de toekomst willen ontsluierd zien. Zij behoeven slechts een* bezoek te brengen aan onze waarzeg ster, en alles kunen zij te hooren krijgen: hoe oud men zal worden, of men een rijke erfenis zal krijgen, of men gelukkig zal zijn op de kermis enz. Men kan het er ge rust op wagen een bezoek te brengen in deze griezelige tent, want naar ik vernomen heb, houdt onze waarzegster ervan om zoo veel mogelijk alleen maar aangename din gen te voorspellen. Zooals vanzelf spreekt ontbreekt ook op de kermis de traditioneele poffertjes- en oliebollen-kraam niet. De inwendige mensch moet toch ook versterkt worden, en op zoo'n.kermisdag mag men wel eens iets extra's hebbfen. Allerlei lekkers kan men bovendien in de z.g. snoeptent (snoepen is gedurende de kermisdagen geoorloofd) verkrijgen. Een volgende keer hoop ik nog verdere mededeeling te doen omtrent de overige at tracties. Dan zal nog meer blijken, dat het alleszins de moeite waard is, om op Vrij dag, Zaterdag, Zondag en Maandag van de volgende week een bezoek te brengen aan de K.J.C. kermis, achter de R.K. Jon gensschool, Haarlemmerstraat 242. J. LANSBERGEN, Directeur K.J.C. Gouden ambtsjubileum prof. L. Knappert. Heden herdenkt prof. dr. L. Knappert, rustend hoogleer aar aan de Rijksuniversi teit alhier, den dag waarop hij voor een halve eeuw het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Gymnastiekvereeniging „Groen Wit". Gisteravond hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarlijksche onderlinge wedstrijden, waar de verschillende groe pen onderling tegen elkaar uitkwamen in een vierkamp. De leden hebben zich al len ingespannen en elkaar heel weinig toegegeven, gezien de cijfers die behaald zijn, zoodat het lot in vele gevallen moest beslissen. De uitslagen luiden: Kleuters: le prijs Anneke Bergers, 2e pr. Anny Karreman, 3e pr. Joke Bon net, 4e pr. Leny Karreman, 5e pr. Toos van Cleef, 6e pr. Zus Meys, na loting. Groep I Adspiranten: le prijs Rie Langezaal, 2e pr. Jo v. Beukering, na loting, 3e pr. Cor Bergers, 4e pr. Coby Averdieck, 5e pr. Bep v. Kesteren, 6e pr. Tonny Visser, na loting. Groep II Adspiranten: le prijs Bep Blok, 2e pr. To Langezaal, 3e pr. Cor Vermeulen, 4e pr. Lies Bresser, 5e pr. Nel den Hollander, 6e pr. Cor. v. Beukering, Pop v. Noort, Wil Krol. allen met gelijk aantal punten, 7e pr. Rie Opdam. Dames: le pr. A. Hoppenbrouwer met 51 punten, 2e pr. D. Peterse en C. de Bol ster, beiden 50 pnt., 3e pr. F. de Kroon met 49*4 pnt., 4e pr. A. Bergers met 44 punten. Kerngroep dames: le pr. N. Lan gezaal met 60 punten, 2e pr. L. Krol met 58 punten, 3e pr. J. Krol en G. Sluis, bei den met 57 pnt., 4e pr. F. Bergers met 57 punten. Deze wedstrijden vormden de laatste lesavond voor de groote vacantie en zoo zal de eerste les weer zijn Vrijdag 3 Sep tember, lesuren als voorheen. Voor de leden is deze avond zeker een aansporing geweest om na de vacantie met veel ijver de lessen weer aan te van gen, om het volgend jaar nog weer be tere resultaten te kunnen vei'krijgen. Tot slot een woord van dank aan allen die medegewerkt hebben deze wedstrijd avond te doen slagen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2