ZATERDAG 17 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 HET DAMSPEL Damredacteur: W. J. v. d. Voort, Rust oordstraat 3, Nieuw Vennep. Alle correspondentie deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden aan bo vengenoemd adres. Zij, die schriftelijk ant woord wenschen, gelieven postzegels bij te sluiten. RECTIFICATIE. Zeer tot onze spijt hebben wij onze le zers eenige dagen te vergeefs naar de op lossing van pr. no. 409 (auteur P. Loos) laten zoeken. Wegens de vreemde wijze van inzenden, zooals deze auteur dit had gedaan, nl. alleen in cijfersstand en bo vendien „Wit speelt eerst...., en Zwart dan.kwam ik eerst pas deze week tot de ontdekking, dat alleen de stand in cij fers, en zonder meer, was opgenomen. Wij vragen hiervoor onze lezers excuus. De vraag moest hier niet alleen luiden: „Wit speelt en wint", doch „Als Wit 4742 speelt, mag Zwart dan 3641 spelen. Op lossingen kunnen alsnog worden ingezon den. Wij zullen nog eens den stand van no. 409 aantoonen. PROBLEEM no. 409. Auteur: P. Loos, Oude-Wetering. Zwart: 2, 4, 6, 8—10, 12, 13, 19, 24, 30, 34 en 36. Wit: 15, 17, 21, 26, 28, 33, 39, 43—45, 47, 49 en 50. Wit 4742, Zwart 3641 waarna Wit wint. Hoe? Oplossingen zien wij gaarne tegemoet tot Dinsdag 20 Juli a.s. Tevens hopen wij, dat onze lezers met deze vergissing (im mers 'het beste paard struikelt wel eens) niet over stuur geraakt zijn, doch dat zij met evenveel genoegen zich weder op no. ^409 zullen werpen. Ook willen wij den in zenders van vraagstukken nog dringend verzoeken, om hun producten niet alleen in cijferstand, maar ook vooral op dia gram in te zenden, en (indien 't geen lok- zetten zijn) ook niet op voorafgaande stille zetten. Dit voorkomt zeer zeker voor de toekomst verdere abuizen. V. PROBLEMATIEK. Na een flinke rustperiode, debuteert we der als problemist de heer J. V. Angevaare en het doet ons genoegen om hem in "önzen problemistenkring te mogen wederzien. In onderstaand vraagstuk wordt op een leer zame wijze het doel bereikt. WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 413. Auteur: J. V. Angevaare, Zevenhoven. Ie Publicatie. 9 u üi 9 9 9 r m W m mm WÊ m iü 3< a m mm m ÜH Él té. HP m Stand in cijfers: Zwart 13 schijven op: 1, 3, 6, 8, 1216, 18, 19, 23 en 30. Wit 14 schijven op: 25, 27, 28, 31, 32, 34, 36—39, 43—45 en 49. Wit speelt en wint. Vervolgens doet wederom een nieuwe problemist zijn intrede in onze rubriek, en wel de heer J. van Schooten. Dit is het eerste schot dat v. Schooten lost op den orlogsbodem der 100 ruiten, en hij lijkt ons wel getroffen. Hoewel einduitslag wel wat doorzichtig ligt, wordt toch dit doel bereikt door eeni ge verdienstelijke zetten. WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 414 Auteur: J. v. Schooten, Noordwijk (B.) lste Publicatie. m üP Éfi m jw». m 21 M W a mm if a 5 H IP 1 m Eindspel no. 415. Stand in cijfers: Zwart: 4, 15, 36, 42 en 45. Wit 46 en drie dammen op: 39, 43 en 50. Oplossing: Wit: 3934 (Zwart 4247, want op 15 20 volgt Wit 43—38, Zwart 42 x33, Wit 50 x 6, Zwart 4550, Wit 3439 enz. en wint op 4248 volgt 3425). Wit 341, (3641) (op Zwart 4742 volgt wit 5033, Zwart 47 x 29 A; Wit 1 x 40, Zwart 45 x 34, Wit 4325 A. Op Zwart 47 x 24 of 20 volgt Wit 140 enz. Op Zwart 1530, Wit 5033 enz.) Wit 46 x37, (47—36) 50—22 (36 x9). (Op 36x18 volgt Wit 1x40 enz.). Wit 140 (45 x34) Wit 43x3! en wint. CORRESPONDENTIE. J. V. A. te Z., probleem in dank ontvan gen. Zooals U ziet reeds geplaatst, doch eenigszins gewijzigd, omreden anders de laatste zet onverklaarbaar was. G. R. te L., uw schrijven ontvangen en dit zou ik juist eens heel aardig vinden. J. A. J. W. te H., partijstand alsmede eindspel in dank ontvangen. Eindspel no. (laatste zending) is echter bijoplosbaar door: 6—1 (12—17) 1—23 (10—15) 23—28 (17—21) 28—32 (21—26) 32—37, 37—42 en 42—48. Partijstand tusschen U en S., had Zwart als 5e zet beter 1520 kunnen spelen, het geen nog tot remise leidt. Eindspel no. 1 (Zwart 16 en 17), wint ook 3631 (17 21 gedw.) 3126!! enz. Eindspel no. 2 (Zwart 23 en 28), kan Wit ook nog 4 tegen 1 maken door: 3227, wat Zwart nu ook speelt, er volgt 4440! en 4742 en Zwart moet een stuk offeren. Onderzoek dit zelf ook eens! Eindspel no. 3 (Zwart 6 en 28) is voor plaatsing te eenvoudig. Al het andere moet ik nog nazien. Th. K. te R., miniatuurtjes in dank ont vangen.- Zij worden nagezien, en indien geschikt, geplaatst. OPENINGSZETJES. Thans publiceeren wij het tweede gedeel te van de openingsvariant geplaatst in de vorige rubriek. Alvorens aan te toonen hoe Zwart moet spelen om aan schijf verlies te ontkomen, zullen wij eerst aangeven hoe Wit een schijf zou kunnen winnen. Men zette onderstaande stelling op het bord. Stand na 14: 28 x 17! Zwart: 1, 3, 5—10, 12—15, 19—21, 23, 24 en 26. Wit: 17, 25. 32, 33, 35—46, 48 en 49. Op Zwart 1218 volgt (1712 en 37—31). Op Zwart 7—11 volgt (40—34 en 33—29). Op Zwart 1318 volgt; Wit 3731, Zwart 2429 enz., gaat ook niet wegens 32—28 van Wit! Wit: Zwart. 28 x 17 23—29 32—28! 21—27 Dit is wel gedwongen, want op 1218 volgt weer 1712 en 2823; terwijl op 7—11 Wit toch 37—31 speelt. 39—34 12 x 21 34 x 23 8—12 Nog de beste. 37—31 26x37 42x22 12—8 23x 12 7x27 Zwart heeft zijn schijfje teruggewonnen, doch Wit dreigt wederom. 44—39! 24—29 Alweer gedwongen. 33 x 24 20 x 29 3934 1—7 34 x 23 7—12 43—39! En Wit behoudt schijf winst. Inderdaad een fraaie en diep gaande studie. Toch geloof ik, da* Zwart zich bij de 14e zet kan herstellen a. v. (zie cijfersstand). Zwart 2328!! offert hier mede een, schijf om die bij den volgenden zet terug te winnen. Hoe Wit ook slaat, Zwart vervolgt met 1218! waartegen Wit niets kan doen. Wij willen onze lezers aan raden, deze opening in uw geheugen te prenten. Het kan zeer zeker in een partij voorkomen en dan geeft het meteen den doorslag. WIELRENNEN als Bernard Leene en Ooms, anderzijds, be looft zeer belangwekkend te worden. Van der Vijver, Kropman, Peperkamp, Herbershof zullen het wel een heel eind brengen, doch of zij het ten slotte niet tegen Leene en Ooms zulllen moeten afleggen, is een vraag, die eerst des Zondags zal kun nen worden beantwoord. Zoowel bij de onafhankelijken als bij de professionals zijn 30 sprinters ingeschreven en van hen noemen wij Beukers, Jazet, ver der van Egmond, van Vliet, van der Linden, G. Leene, van den Heuvel, Pijnenburg, Slaats, Piet van Kempen en anderen. Vanzelfsprekend wordt Zondag 25 Juli ook het algemeen sprintkampioenschap van Nederland verreden tusschen de titelhou ders der 3 categorieën. Pijnenburg zal zijn titel in het nummer achtervolging verdedigen o.m. tegen van Hout, Pellenaars, van Amsterdam, Slaats, Wals, Vluggen, van Schijndel, Savelsberg, Piet van Kempen, Clignet, Vaassen en vele anderen. Ten slotte is het aantal inschrijvingen bij de stayers ook weer bijzonder groot. Zon dag 25 Juli zal een voorwedstrijd over 100 K.M. worden verreden tusschen Buys, Fransman, Leysen, Loskamp. van der Stel, van der Valk, Woldendorp, Domhof en Ma- tena. De laatste kon niet direct in den eind strijd op Dinsdagavond 27 Juli worden ge plaatst, omdat hij dit seizoen te weinig in wedstrijden is uitgekomen, veroorzaakt door een blessure, welke hem geruimen tijd het trainen heeft belet. Waarschijnlijk zal alleen de winnaar van dezen voorwedstrijd in de finale komen. In den eindstrijd der stayers zullen starten Wals, Piet van Kem pen, van der Wulp, de Graaf, Gramser, Alkema, Snoek, en v. Hoek. Deze bezetting is met rijders als van Hoek, van der Wulp, Wals en Piet van Kempen buitengewoon interessant te noemen, in ieder geval zit er meer in dit veld dan de laatste jaren het geval was. „SWIFT". Zondag wordt er klassement gereden. Samenkomst 8.45 uur vóór het clublokaal. Vertrek 9 uur precies. C. Verburg start te Rijswijk met B. Dugnusnooy als koppelgenoot in een 10 K. M. koppel wedstrijd. MOTORSPORT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 2, 4, 79, 1214, 20, 27 en 35. Wit 11 schijven op: 21, 25, 32, 34, 36, 38, 39, 41, 42, 44 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Dinsdag 27 Juli a,s., bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 408—409. alsmede de lijst van onzen ladderwed strijd, in de volgende rubriek. EEN STAALTJE RUSSISCHE EINDSPELKUNST. In het Engelsche damtijdschrift „The Draughts Review" troffen wij onderstaand bijzonder leerrijke eindspel aan. Het is een Russisch eindspel, door G. L. Gortmans van het Russische bord overgebracht naar het Poolsche bord. VOOR H ET MENU AARDAPPELEN direct besteld bij VLASVELD Op 24, 25 en 27 Juli a.s. worden op de Stadionbaan te Amsterdam de kampioen schappen van Nederland verreden, voor welke wedstrijden alle renners van naam hebben ingeschreven. De Zaterdag wordt geheel besteed aan de voorwedstrijden sprint en achtervolging en men hoopt hier mede zoover te vorderen, dat Zondag 25 Juli alleen de halve finales en de eindstrij den kunnen verreden worden. Niet minder dan 60 amateurs hebben zich voor het sprintnummer aangemeld. Er zal in series van 4 renners gestart worden, de nrs. 1 en 2 zullen zich direct voor de achtste finales klasseeren, terwijl de an deren door middel van herkansingsraces nog een tweede maal hun capaciteiten zul len kunnen toonen. Vanzelfsprekend zal de strijd bij de amateurs zeer fel zijn, immers de titel is, nu van Vliet naar het professio nalisme is overgegaan, vacant en alleen de kamp tusschen de jongeren eenerzijds en de oudere vaak meer geroutineerde renners, Timmer en Verkerke krijgen straf punten. Uit Llandrindod Wells wordt gemeld: Onder prachtige, zomersche weersom standigheden is gisteren de vijfde en voor laatste etappe van de negentiende inter nationale motorzesdaagsche in Wales ver reden. Ook deze etappe was niet bijzonder zwaar. De Nederlandsche rijders maakten een gelukkigen inbreuk op de tot nu toe on gelukkige gewoonte om iederen dag een deelnemer te moeten missen. Geen enkele Nederlandsche renner viel uit, hoewel toch twee schoone leien met strafpunten moesten worden beschreven. Timmer kreeg eerst last met zijn motor, toen een carburator- brand en tenslotte een lekken band, waar door hij veertig strafpunten opliep. De Eysinkrijder Verkerke sloeg een verkeer den weg in, bemerkte dit, doordat hij een van de eerste rijders was, eerst laat en kreeg 14 strafpunten. Een sensatie was het uitvallen van d.en Engelschen A.-team-rijder Len Heath, waardoor dit team, dat als een der sterkste werd beschouwd, voor de Zilveren Vaas uit geschakeld werd. Voor den Zilveren Vaas zijn nog in den strijd, twee Duitsche teams, het Engelsche B-team, een Iersch team en onze A-ploeg. De uiteindelijke winnaar, zoowel van de internationale Zilveren Vaas als van de internationale Trophy zal wel eerst na de snelheidsproef van heden op het Donington park te voorschijn komen. In totaal vielen gisteren acht rijders uit, vier Engelschen en vier Duitschers, terwijl zeven deelnemers strafpunten opliepen. GEMENGDE BERICHTEN OUDE /WQR (20 »EL 719 DCE2Q/TDQQT 22 ituzeza LEIOSfl het ongeluk naar de haven teruggekeerd. Vermoedelijk is het slachtoffer over een vischje uitgegleden, terwijl door den val hartverlamming schijnt te zijn opgetreden. Donderdag is op het kerkhof Esserveld te Groningen de heer T. Wildeboer, tijdens een toespraak plotseling ineen gezakt. Toen men cm' opnam bleek hij reeds te zijn overleden. „Msb." DOOD IN EEN SCHUUR GEVONDEN. Door zijn huisgenoolen is dood in de schuur achter de woning aangetroffen de 41-jarige handelaar P. Bruynen te Pannin- gen. De ongelukkige, die bezig was met het verplaatsen van zakken aardappelen, werd tijdens deze werkzaamheden door den dood verrast. Hij laat een vrouw met acht kinderen achter. FELLE BRANDEN TE VRIEZENVEEN Tvee dubbele woonhuizen een prooi der vlammen. Donderdagmiddag brak er brand uit in het dubbel woonhuis in de buurtschap Vriezenveenschewijk, aan het Overijselsche Kanaal, te Vriezenveen, bewoond door de gezinnen F. Mulder, bestaande uit 8 perso nen en A. Haitjema, uit 4 personen. De brand, ontstaan in het achterhuis, sloeg on middellijk over naar de voorkamer. Daar het huis was voorzien van gedekte pan nen, hadden de vlammen een vruchtbaar terrein, zoodat dan ook in een oogenblik het geheele pand in lichte laaie stond en van het redden van de inboedels geen sprake was. Daar spoedig de automobiel brandspuiten ter plaatse waren, kon nog met moeite een in de nabijheid staande schuur gered worden. Burgemeester Albar- da was op het terrein van den brand aan wezig. Het dubbele woonhuis behoorde in eigendom toe aan den heer G. Ekkel te Vogelenzang (N.H.), en was verzekerd. De inboedls waren eveneens verzekerd. Naar de oorzaak van den brand wordt een onder zoek ingesteld. Korten tijd daarna brak er wederom brand uit en wel in de dubbele woning ge legen aan den Hammerdijk, eveneens in ge noemde buurtschap. Het huis werd be woond door de gezinnen H. Huiskes en J. Mast, bestaande elk uit vier personen. Op het moment dat de brand uitbrak, was er niemand aanwezig. Ook hier is de brand in het achterste deel der woning uitgebro ken. Het dubbele woonhuis was reeds voor een groot deel in vlammen gehuld alvorens de brand werd ontdekt. Hoewel de brand spuiten uit Vriezenveen heel spoedig ter plaatse waren, viel aan het behoud der perceelen niet te denken. Eenige nabij ge legen woningen zoomede een hooiberg lie pen ernstig gevaar, doch de brandweer kon deze behouden. Het woonhuis behoorde in eigendom toe aan D. Bruins te Sibculo en was verzekerd. MOEILIJKE ARRESTATIE VAN EEN RIJWIELDIEF Hij weet na worsteling met agent te ontkomen, doch wordt door politie^» inspecteur gegrepen Gistermiddag te ongeveer één uur is op het rijwielpad langs den in aanleg zijden rijweg achter de Bilt ter hoogte van de kweekerij van Groene wegen een 12-jarig meisje aangetroffen, liggend op den grond met een rijwiel naast haar. Zij werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar zij spoedig na aankomst is overleden, Waar men omtrent het ongeval in het duister tast, verzoekt de inspecteur van po litie te de Bilt eventueelen getuigen zic'n zoo spoedig mogelijk tot hem te willen wenden. MEISJE AANGEREDEN Aan gevolgen overleden. Gistermiddag is op den Horsterweg te Blerick, het 5-jarig dochtertje van den heer Timmermans door een vrachtauto van den heer P. M. P. uit Oeffeit aangereden, toen het plotseling den weg overstak. Zwaar ge wond werd het kind opgenomen en naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. DOODELIJKE VAL OP EEN VISSCHERS- VAARTUIG Gistermiddag is de 61-jarige Volendam- mer-visscher A. Schilder, in een botter ge vallen en dood opgenomen. Schilder was knecht op den botter V.D. 3, waarvan J. Bont schipper is. De botter vischte ander half uur uit de kust en is onmiddellijk na In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur heeft de politie van hét bureau Marnix- straat te Amsterdam met groote moeite een 24-jarigen rijwieldief ingerekend. Een rijwielagent zag den man, die voor hem geen onbekende was, op de Marnix- kade bij het Marnixplantsoen bij een fiets staan, hetgeen hem verdacht voorkwam. Bij nadere beschouwing constateerde de agent, dat het slot van deze fiets verbroken was en dat de handvaten waren verwij derd, zoodat er geen twijfel aan bestond, dat het karretje gestolen was, hij hield den man in het oog en toen deze wilde opstap pen, schoot de agent toe om hem te arres teeren. Dit ging echter niet zoo eenvoudig, aangezien de man zich hevig verzette. Een oogenblik later waren beiden dan ook in een worsteling gewikkeld, waarbij de agent het onderspit moest delven. De man wist zich los te werken en ging er op het rijwiel snel van door. Doch op hetzelfde oogenblik verscheen de inspecteur van politie Visser, die juist het bureau voor het doen van een ronde had verlaten en gezien had, wat er aan de hand was. Hij zette op zijn fiets de vluchteling onmiddellijk na en er ontstond een spannende achtervolging, welke door de voorbijgangers met nieuwsgierigheid werd gadegeslagen. Toen de dief zich op de Westerkade in gehaald zag, wierp hij de fiets weg en zette het op een loopen. Het was toen voor den inspecteur een klein kunstje den man te overmeesteren, hetgeen in de Tuinstraat gschiedde. Nog hedennacht zou in de woning van den aangehoudene een huiszoeking worden verricht. JACHTJE MET MAN, VROUW EN VIJF KINDEREN OP ZEE DOOR NOODWEER OVERVALLEN. Vader vecht voor het leven van zijn gezin. Het jachtje „Viking", aan boord waarvan zich de eigenaar en zijn vrouw met vijf kinderen van acht tot achttien jaar bevon den, is Donderdagmiddag op de Noordzee, ter hoogte van W\jk aan Zee, door het noodweer overvallen. Het is aan het kun dige beleid van den heer v. d. Broek uit Amsterdam, die met zijn familie tijdens de vacantie korte zeetochten maakt, te danken dat het geheele gezin behouden is geble ven. De „Neeltje Jacoba" van de Noord en Zuid-Hollandsche Redding Mij. heeft het scheepje gisternacht binnengebracht, meldt de „Telegaaf". Op het ontredderde bootje, een acht me ter lang Kieljacht, met vijf en veertig me ter "doek, dat thans rushg aan den kop der Visschershaven gemeerd lag, hebben wij gistermorgen de familie v. d. Broek eens opgezocht. De eigenaar vertelde ons: Op aanraden van eenige visschers en aangelokt door het p^chtige zomerweer, vertrokken wij Donderdagmorgen halfelf uit Nieuwediep om te genieten van een zeetocht naar IJmuiden. De weerberichten waren toen niet verontrustend. Het ver moedelijke onweer namen we niet al te zwaar op. Om kwart over twaalven pas seerden wij de roode boei van Huisduinen. Wij voeren met grootzeil, fok en kluiver. Nabij Callantsoog werd de bries stijver, zoodat ik genoodzaakt was den kluiver in te halen en in het grootzeil twee riffen te steken. Een rustiger gang voor 't scheep je werd toen verzekerd. Wij voeren langs Camperduin, waar wij op het steenen hoofd nog eenige kennis sen zagen, die ons toezwaaiden. Toen wij nabij Egmond waren, bemerkte ik in de lucht een broeiing, een opkomst van on weer. Het zal ongeveer halfvijf geweest zijn, toen de wind begon af te flauwen, zoodat ik om op te schieten, besloot mijn riffen uit het grootzeil te halen en mijn kluiver weer bij te zetten. De „Viking" lag nog ongeveer zes kilometer ten Noorden van de pier van IJmuiden, toen ik bemerk te, dat de bui kwam opzetten; daarop haal de ik den kluiver weer in. Anker en anker ketting op het voorplechtje werden gereed gelegd, alles goed vastgesjord en de patrijs poorten en het logiesluik gesloten. Mijn vrouw en vier kinderen gingen naar bene den en ik bleef met mijn oudsten zoon aan dek. Dappere moeder. We waren nog bezig de zeilen te strijken, toen wij met een plotseling verschrikke lijk harden windruk werden gegrepen, zoo dat verder strijken niet meer mogelijk was. De eenige kans om het scheepje te behou den, was het anker buiten boord te gooien en toen dat gebeurd was, kreeg het scheep je zulk een windvlaag, dat de mast, het zeil en gaffel plat op het water sloegen. Toen het schip zich weer richtte, sloeg ons grootzeil in flarden. De wind kreeg de fok zoo te pakken, dat ook die aan flarden ging en tegelijkertijd brak het fokkenslag door midden. Het was noodweer in den ergsten vorm, dien men zich kan indenken. De heuveltjes van het fokkenslag braken af als glas. Mijn oudsten zoon stuurde ik ook naar be neden. De kinderen waren zeer bang, doch de moeder, een ware zeilersvrouw, hield er den moed in. Bij het inhalen van de aan flarden ge scheurde fok gleed ik uit en mijn voet kwam klem te zitten tusschen boegspriet en voorplecht. In dit zware weer, met over slaande zeeën en gietbuien ben ik tien mi nuten doende geweest om vrij te komen. Mijn vrouw bemerkte wel, dat er iets niet in orde was, doch zij kon mij niet te hulp komen. Toen het mij eindelijk gelukte vrij te komen, heb ik de fok naar buiten weten te werken en wij lagen er eenigszins rusti ger bij. Het is geheel aan de soliditeit van mijn schip en aan het dreganker met stevi- gen ketting te danken, dat wij er allen het leven hebben afgebracht. Nadat de bui over was er stonden nog hooge zeeën zijn we eenige uren bezig geweest om de zeilen te klaren. Plotseling naderde de reddingboot uit Wijk aan Zee, die mijn vrouw en vier kinderen meenam en ons de toezegging deed om hulp te tele- foneeren. Omstreeks halféén kwam de reddingboot „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden bij ons. Wij hebben het zwaar in den grond zittende an ker gehieuwd en den sleeptros aan den mast vastgemaakt; ons scheepje slingerde zwaar en rolde hevig op de nog steeds in hooge golven loopende zee. Doch om half- twee arriveerden wij behouden in de Vis schershaven van IJmuiden. De „Viking" werd gistermorgen reeds weer in orde gebracht om naar Amsterdam te gaan. Wanneer alle kleeren weer droog zijn en het zeiltuig in orde is, gaat de fa milie v. d. Broek er weer welgemoed op uit. Haar dank jegens de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Mij. is zeer groot. Zonder deze hulp waren zij er, gezien het ontredderde zeiltuig, niet i IJmuiden te bereiken. ALLEEN DE2E VLUCHTHEUVELS Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mogen door motor- H"" fe'qroen rijtuigbestuurders links of H—JSP rechts worden voorbijgere- sanjsasa den; alle andere altijd ter n rechterzijde. (De overige arocn »«S9«l>riiikers moeten er 9 steeds rechts langs.) LINKS OF RECHTS PA55EEREH

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15