ZATERDAG 17 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCHIEELE HET WAS GRANDIOOS! God schiep "den dag en we z\jn er alle maal dankbaar doorgegaan. Ons gouden feest heeft j.l. Zondag hoogtij-dag beleefd. Grootsch. enthousiast, onder enorme be langstelling en begunstigd*door goed weer. Het begon zoo rustig in den vroegen mor gen, toen uit alle oorden van de stad ze ter kerke gingen op deez' lang verwachten dag. Bij het ontbijt kwamen de tongen los en er werd gepraat en gezongen, er werd ge luisterd en met applaus instemming be tuigd. Toen kwam het hoogtepunt, de Pontifi cale H. Mis. In strakke houding, zich be wust van het gewichtig oogenblik, stond daar onze Kolpings-Lijfwacht met de vlag gen. Hoog van de kerktoren en bij vele huizen in 't rond wapperde de vlag met geel-witte wimpel. De Bisschop kwam te midden der Gezellen om met èn voor hen een Dankoffer aan God op te dragen En na de drukbezochte receptie begon op „Den Burcht" de zoo geslaagde f eestbij een komst, bijgewoond door circa 1500 perso nen. Daar waren zeer vele geestelijken, leeken van alle rang en stand, Gezellen uit stad en omtrek, jubilarissen enz. enz. „Franz Schweitzer" speelde goede mu ziek, de K. L. was nu volop vlaggenwacht, er was een goede en blijde stemming. Daar voor zorgde op bijzondere wijze het gezel schap van Pierre Balledux. Ja, dat was nog eens tooneelspel in kostelijk Vlaamsch! En bemoedigend waren de woorden van Bis schop en Centra al-Praeses. #In het plechtig Lof klonk dan ook hoogst dankbaar het Te Deum. Ons gouden feest is buitengewoon ge slaagd! Senior. GELUKWENSCHEN BIJ ONS GOUDEN FEEST. Het was ons niet mogelijk Zondag 1.1. alle schriftelijke gelukwenschen en berichten van verhindering mede te deelen. Schriftelijk werden ons de beste geluk - wenschen aangeboden: door Mgr. Th. Pichot, vie. gen. van ons bis dom; door Pastoor J. v. Veen, zijn schrijven plaatsten wij reeds in. ons feestnummer; door Pastoor J. v. Galen, oud-Centraal- door Pastoor L. Beysens, oud Centra al door Pastoor W. v. Adrichem, oud Centraal- Praeses; door Mgr. Th. Beckers, secretaris van S P.L. door Pater L. Oorsprong, namens de Prae- sides van het district Rotterdam; door kap. A. d. Bot, districtspraeses van Delft; door den Senior, Th. Sombroek namens het diistrict Zaandam; door kap. K. Westerkamp als oud vice- Praeses van Sassenheim; door den secret, van Amsterdam XIV; door rector L. Beune als districtsdirecteur van de K.J.C. tevens ook als nationaal (moderator van de K.J.M.V.; door Pastoor G. Mudde, oud kapelaan van de St. Petrus; door kap. B. Dorbeck; door kap. W. Hessing; door pater Th. v. Galen; door den secr. van de plaatselijke K.J.M.V. door den R. K. Dioc. Vrouwenbond, afd. Leiden; door den Hoofdred. van de L. C., den heer Th. Wilmer; door Mr. E. Bolsius en Mr. H. Donders; door den heer L. v. d. Laan; door Br. Delphinus Goldenberg; door den heer W. de Jong, oud-lid van onze vereeniging; Verder werden ons behalve deze schrif telijke gelukwenschen nog vele gelukwen- schen aangeboden door vereenigingen en particulieren, zij allen staan genoteerd in ons receptie-album. Rector Beune schreef ons het volger.de: Mijne Heeren en Vrienden Gezellen. Het zij mij vergund op dubbelen titel U geluk te wenschen met het gouden jubilé van Uw afdeeling. Vooreerst wat voor Uw afdeeling het voornaamste is als districtsdirecteur der K.J.C. Ik hoop, dat in Uw vereeniging de bekroning liggen zal van het werk der •K.J.C. voor de meesten van haar leder.. Vervolgens als nationaal Moderator van de K.J.M.V., die niet anders dan in harte lijke samenwerking met Uw beweging wer ken wil aan de waarachtige belangen der jongemannen. Moge de echte en de volle geest van Ko1- ping dubbel in U zijn! Met vriendengroet L. Beune, pr. Kapelaan Westerkamp schreef ons het volgende: Daar ik tot mijn spijt a.s. Zondag niet persoonlijk Uw gouden feest kan komen bijwonen, wil ik toch gaarne schriftelijk mijn hartelijke gelukwenschen komen aan bieden. Prettige herinneringen uit mijn Sassern- sche kapelaansjaren heb ik aan Uw ver eeniging bewaard. De prettige geest vomal van Uw bestuur ten opzichte van de d-.ch- tervereenigingen van het district, was tel kens weer een bewijs van de goede gï-'el- len-geest van Uw jubileerende vereeniging. Moge het U gegeven zijn vele, vele jaren den goeden geest der Gezellen-vereeniging in Leiden en omgeving te verspreiden. Amsterdam XIV schreef ons: Kolpingsbroeders, Bij het gouden feest van Uwe vereeniging past ons een hartelijke gelukwensch. Im mers bestaat er voor alle Gezellen-vereeni- gingen een reden tot vreugde om het jubi leum van hun Leidsche Zuster, zooveel te meer voor Amsterdam XIV, die door den persoon van Praeses v. d. Ven door wel zeer nauwe familiebanden met haar ver bonden is. Wij herinneren ons nog best Uw mede leven met het zilveren Priesterfeest van onzen Praeses in December van het vorige jaar! Dat heeft ons veel plezier gedaan. De goede geest en de groote activiteit in de Leidsche Gezellenvereeniging is ons niet onbekend, omdat ze ons door Praeses v. d. Ven dikwijls wordt ten voorbeeld gesteld! Wij wenschen U toe Gods rijkste zegen en een langdurig voortbestaan in immer stij gende lijn. Proficiat. Ook vermeldenswaard is zeker het schrij ven van den Hoofdred. der Leidsche cou rant: Hooggeacht bestuur. Tot mijn spijt ben ik verhinderd, U per soonlijk geluk te wenschen en Uw mooi feest bij te wonen. Ik moge U schriftelijk mijn welgemeende gelukwenschen aanbieden. Dat de arbeid van Uwe organisatie en Uw persoonlijke toewijding in de toekomst gezegend worde en vruchtdragend zij, zooals in het ver leden. Ik stel het ook op hoogen prijs, U te dan ken voor de steeds aangename samenwer king tussehen U en de Leidsche Courant, waardoor naar we mogen vertrouwen, on der meer bereikt is, dat elke Gezel het plaatselijk Katholieke dagblad als zijn cou rant beschouwt. Wij kunnen natuurlijk niet alle brieven hier laten afdrukken, vooral niet die brie ven, die meer van persoonlijken aard zijn. Rest ons nog te vermelden, dat er van verschillende organisaties bloemstukken werden aangeboden en door enkele orga nisaties een fraai cadeau. Bloemen van Zoeterwoude I; van de Vin- centius vereeniging, van de Leidsche Cou rant; door den R. K. Volksbond werd ons ter receptie een fraai portret aangeboden, voorstellende onzen Bisschop; door Kath. Leiden een voorzittershamer. Verder kwamen er van enkele particu lieren bloemstukken en een enkel fraai ge schenk; wij zullen deze niet vermelden, omdat dit door eenige schenkers is er- zocht. Mogen wij hier even apart vermelden en bedanken de Graal, welke zoo bijzonder actief is geweest en ons buitengewone diensten heeft bewezen door zorg te dra gen voor de speidjesverkoop. Een bijzonder woord van dank aan alle parochianen van St. Petrus, die bereidwil lig op ons verzoek hun plaats hebben afge staan aan de Gezellen. Een heel bijzonder woord van dank aan de Leidsche Courant, die altijd reeds door plaatsing van artikelen, door het toestaan van een eigen Tubriek, maar dit jaar toch wel heel bijzonder ons geholpen heeft. Als ons feest geslaagd is, als de vereeni ging in de toekomst een nog hoogere bioei bereikt, dan danken wij het naast den ar beid van velen, ook aan ons plaatselijk Ka tholiek blad, de Leidsche Courant, daaiom onze hartelijke dank. H. Schrama, v.-Pr. KOLPINGS LIJFWACHT. Op den eersten avond van het triduum is onze K. L. op plechtige wijze uitgebreid met vier nieuwe leden. Ieder legde op den vlag de belofte af, waarna de Senior, als Hoofdleider der K. L. hen installeerde en de eerw. Vicc-Praeses hun de legimitatie- kaart overhandigde. Na afloop der treffende plechtigheid sprak de vice-Praeses woorden van dank en gelukwensch tot de nieuwe K. L.-ers. TREKKING LOTERIJ. De trekking van onze groote loterij zal plaats vinden as. Woensdag, 21 Juli, te half negen in de bovenzaal van het Gezel- lenhuis. Eigenaar van loten hebben er vrije toegang. Dien avond worden echter nog geen prijzen afgegeven. In „De Leidsche Courant" van Donder dag 22 Juli zal de uitslag gepubliceerd wor den en volgt tevens mededeeling waar en wanneer de prijzen kunnen gehaald wor den. MEDEDEELINGEN. Buitengewoon is onze bestuurskamer op geknapt. Dat is een werkelijke prestatie van den Raad van Bestuur. Evenals trouwens de hernieuwde schildering van de groote zaal. 't Is keurig. Foto's, zooals opgenomen in het gedenk boek, zijn te verkrijgen bij den vice-Praeses. Die besteld hebben, kunnen dus bezitter worden. Groeiend is het ledental van het St. Petrus' Liefdewerk. De hartelijke aanbe veling van Mgr. Bekkers heeft derhalve succes. Succesvol is de speldjesverkoop gewor den.. De Graal-leden deden hun best en de katholieken van Leiden zorgden voor de rest. De opbrengst ging ver boven de verwachting! Nog verkrijgbaar zijn de zeer mooie „ge denkboeken". Wie kennis wil nemen van de toestanden vóór 1900 en eenigermate de Gez. Ver. wenscht te kennen behoort het zich aan te schaffen. De laatste exemplaren zijn verkrijgbaar bij den huismeester. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD- LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Sleenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur op het Kantoor. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur. N.B. Zij die deel wenschen te nemen, (Bestuursleden), aan de Studiedagen van 2124 Aug. a.s. te Voorhout te houden, kunnen zich opgeven tot en met 22 Juli aan het secretariaat Verl. Bloemistenlaan 45. Wij vestigen er de aandacht op dat 2 en 9 Aug. geen Rechtskundig Bureau wordt gehouden. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: C. v. d. Meel en C. Bilderbeeok; Maandag: G. Bot en J. Bentveld; Dinsdag: G. Cambier en P. Rij- zevoort; Donderdag: J. Compier en G. Cambier; Zaterdag: H. Nijhuis en Th. van Dijk. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplich te bijeenkomst van 7.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal geslotenl Geen bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas; de spaarkas wordt waargenomen door de heeren W. Kohlbeck en J. van Lis. 8.30 uur Prijsbiljarten. Hoofdprijs een fototoestel. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Heden derde Maandag van den maand, nieuwe leden inschrijving. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Dinsdag: 8.30 uur Verplichte Maandver gadering afd. Gezellen te 8.45 uur. Woensdag, 8.30 uur: Trekking Jubileum Loterij. 9.00 uur: Vergadering Commisssarissen afd. Gezellen. Donderdag, 8.15 uur: Tafeltenniswed strijd Wassenaar, Voorhout, Leiden. Vrijdag: Gezellige avond voor al diege nen welken hebben medegewerkt tot het welslagen van het „Gouden Feest". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.C010.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag, 11.45 uur: Aantreden voor alle Kruisvaarders, die zich opgaven voor ex cursie fietstocht naar Haarlem en omstre ken. Kruisvaarders komt alle in uniform en 2 maal brood meenemen. Maandag: 7 uur: Don Boscoban. 8.30 uur St. Franciscusban. Dinsdag, 7 uur: Trommelen. Dinsdag, 7.30 uur St. Lodewijksban. Dinsdag, 7.45 uur: Adspirantenban. 8.30 Zwaarddans I en II. Woensdag, 7.15 uur: Don Boscoban. 7.45 uur: Adspirantenban. 8.30 Godfriedban. 8.30 uur: Tarcisiusban. Donderdag, 8 uur: Trommelen. Vrijdag, 8.30 uur: Aantreden van alle kampdeelnemers. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor alle Kruisvaarders in St. Petrus Parochie. /../-/ Cohort: Aeterne Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Zondag, 4 uur: Ontspanning. 4.30 Aspirantenban. Na het Lof ontspanning voor jongens boven de 15 jaar. Maandag, 7.30 uur: Antonius, Hubertus- en Arnoldusban. INSTALLATIE NIEUWE LEDEN. Op onzen stichtingsdag (9 Juli) zijn 14 nieuwe leden geïnstalleerd, na afloop van het Lof in de St. Lodewijkskerk. Gezamelijk werden de vragen beant woord, waarna een hunner de belofte van trouw aan het Kolping's werk aflegde. Na dat de insignes waren „geplaatst", uitte de vice-Praeses zijn voldoening over dezen aanwas van de jubileerende vereeniging en spoorde hij de nieuwe Gezellen aan te wor den trouwe zonen van Kolping! VERGADERING AFD. GEZELLEN. Dinsdag, de 3e Dinsdag van de maand, vergadering voor onze Gezellen. Het ver loop zal weer zijn als gewoonlijk, de aan vang is 8.45. De opkomst blijve in stijgende lijn! INSCHRIJVING NIEUWE LEDEN. Is dat alleen op den derden Maandag ■van elke maand? Neen, daar is tegenwoor dig bijna iederen avond gelegenheid voor. Iedere ontspanningavond tussehen 8 en 10 H. VINCENTIUS a PAULO. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 18 Juli. Negende Zondag na Pinksteren. Mis: Ecce. 2e gebed v. d. H. Camillus de Leilis, Belijder; 3e v. d. H.H. Symphorosa en haar zonen, Martelaren. Crede. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Mochten ook wij erkennen, wat ons de ware hartevrede brengt! (Evangelie). Mocht ook ons hart zich in vrede verblijden door een getrouwe onderhouding van Gods geboden. (Offertorium). De Apostel spoort ons in het Epistel aan tot een getrouwe na leving van Gods heilige Wet! Het kost strijd, maar onmogelijk is voor ons die strijd niet. Want God houdt rekening met onze krachten en daarbij: God, Wiens heer lijkheid verheven is tot de Hemelen en Wiens Naam wonderbaar is op aarde, Hij is onze hulp, bereid ons te onttrekken aan onze vijanden' (Epistel; Graduale; Alleluja vers). Geve God ons de genade om Zijn hulp af te smeeken, om Zijn liefdebevel: „Neemt en eet, dit is Mijn Lichaam" op te volgen door onze veelvuldige heilige Com munie (Communio), waardoor wij met Hem steeds één zullen zijn en in onze eenheid sterk. (Postcommunio). MAANDAG 19 Juli. Mis v. d. H. Vincen- tius a Paulo, Belijder: Justus. Kleur: Wit. Vandaag viert de H. Kerk het feest van de groote en bekende beoefenaar van de christelijke naastenliefde, de heilige Vin- centius a Paulo. Zijn naastenliefde strekte zich uit over allen, maar uitte zich vooral in de opvoeding van de arme en verlaten jeugd. DINSDAG 20 Juli. Mis v. d. H. Hierony- mus Aemilianus, Belijder: Effusum est. 2e gebed v. d. H. Margarita. Maagd en Marte lares; 3e tot den H. Geest (wegens de pries terretraite in ons Bisdom). Kleur: Wit. Evenals de heilige Vincentius is ook de heilige Hieronymus een apostel van naas tenliefde. Hij trok zich bijzonder het lot'van de wezen aan, die hij in door hem gestichte huizen onderbracht en waar hij voor hen zorgde naar ziel en lichaam. WOENSDAG 21 Juli. Mis v. d. H. Frede- ricus, Bisschop en Martelaar: Statuit. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. H. Praxedis, Maagd; 3e A Cunctis (om de voortiede van de Heiligen); 4e tot den H. Geest. Kleur: Rood. Fredericus, achtste bisschop van Utrecht, predikte het heilig Evangelie onder de Friezen. Vooral trad hij op tegen de dwa ling omtrent het Geheim van de Allerhei ligste Drieëenheid. Na de heilige Mis doo- delijk gewond, vergaf hij zijn moordenaars en spoorde hen aan te vluchten. Zelf ging hij zijn grafkelder binnen en, na een her haalde aanbeveling van zijn ziel aan God, stierf hij den 18en Juli 838. DONDERDAG 22 Juli. Mis v. d. H. Maria Magdalena, Boetelinge: Me exspectaverunt, 2e gebed tot den H. Geest. Credo. Kleur: Wit. VRIJDAG 23 Juli. Mis v. d. H. Apollina- ris, Bisschop en Martelaar: Sacerdotes. 2e gebed v. d. H. Liborius, Bisschop en Be lijder; 3e tot den H. Geest, Kleur: Rood. De heilige Apollinaris, tijdgenoot en met gezel' van den heiligen Apostel Petrus, werd door deze gewijd en aangesteld tot bisschop van Ravenna. Zijn Apostolisch leven be kroonde hij met het offer van zijn leven. ZATERDAG 24 Juli. Mis v. d. H. Bernul- phus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e ge bed v. d. vigilie v. d. H. Jacobus; 3e v. d. H. Christina, Maagd; 4e voor den Paus. Laatste Evangelie v. d. vigilie. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. Vigilie: Ego autem. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Bernulphus; 3e v. d. H. Christina; 4e voor den Paus. Kleur: Paars. IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: WOENSDAG. Mis v. d. Z. Angelina van Marsciano, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. d. octaafdag v. d. H. Bonaventura; 3e v. d. H. Praxedis; 4e tot den H, Geest. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. H. Laurentius van Brindisi, Belijder: In sermonibus. 2e gebed en laatste Evangelie v, d. H. Maria Magdalena. 3e gebed tot den H. Geest. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Cunegundis, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. Vigilie v. d. H. Jacobus; 3e v. d. H. Christina; 4e voor den Paus. Amsterdam. ALB. M. KOK pr. Dinsdag, 7.30 uur: Franciscusban. Woensdag, 7.30 Paschalisban. Donderdag, 7.30 uur: Postzegel Missie club. 8 uur Trommelen. Hoornblazen. 8.15 uur: Esperantoclub. Vrijdag, 7.30 uur: Martinus- en Serva- tiusban. Zaterdag, 7 uur: Bibliotheek. Denkt om de kampspaarbank. Cohort: St. Pancras. Burcht: Anua Paulownastraat Maandag, 7.00 uur: Gedialogeerde H. Mis (tot zekere intentie). Dinsdag, 8 uur: Kampbespreking voor alle Kruisvaarders van het Adelbertusven- del. Woensdag, 7.45 uur: Alle Kruisvaarders aanwezig voor de propagandamarsch door de parochie. Zaterdag: 56 uur: Afrekenen 3 centsfonds en Kampspaarbank. De laatste gelden voor het kamp van het Adelbertusvendel worden Zaterdag gein- casseerd. In verband met de voorbereiding van de Kermesse d'été en het a.s. kamp vervallen de overige bijeenkomsten. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag: 2.003.30 uur Mulo-club. 3.154.15 uur gym. kleuters in de zaal aan de Ursulasteeg. 6.007.30 uur Reidansen III. 8.3010.00 Contributie betalen. Zondag: 121 uur Contributie betalen. 3.30 uur Aanbidding in de Graalkapel. Maandag: 8.009.30 uur charitatiefnaaien, missie- handwerken, naaien, handwerken en zang. 8.309.30 uur „Actief" damesafdeeling I Dinsdag: 45 uur gym. kleuters St. Pe trusparochie. 8.009.30 uur Huisvlijt. Woensdag: 8.009.30 uur Reidansen III, Huisvlijt en naaien. 6.308.00 uur Reidansen IV. Donderdag: 8.009.30 Ontwikkelingsclub. 8.30—10.00 Vioolclub. 8.3010.00 uur Reidansen I en II. Vrijdag: 4.305.30 uur „Actief" kleuters Heeren- singelschool. 6.157.15 uur: „Actief" Meisjes I. 7.308.30 uur „Actief" Meisjes II. 8.459.45 uur „Actief" Dames II. 8.009.30 uur Tooneel. KERKNIEUWS H. H. WIJDINGEN bij de Priesters van het H. Hart van Jezus. Op Zondag 18 Juli a.s. zal Z.H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx S.C.J, in de kapel van het Studiehuis St. Jozef te Hees-Nijmegen de H. Priesterwijding toedienen aan de fra ters J. Ph. Stiarum, O. V. Oomes, J. L. Na- ber, J. F. Hooft van Huijsduijnen, P. P. Rijs. G. J. Vergouwen, C. M. Dankers, J. A. Welge, A. T. van Buuren, J. P. Roo- vers, H. G. Geraerts, B. J. Brügemann, Th. F. Rietveld, Chr. A. van Uden, E. J. van der Velden, J. A. Smeets, F. G. Borren- bergs en W. Ph. van de Vleuten. Paters der H. Geest, Kruisheeren en Norbertijnen. Z.Hoogw. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bis schop van 's-Hertogenbosch, zal, naar „St. Janski." meldt, op Zondag 18 Juli in de ka pel van het Scholasticaat der Paters van den H. Geest te Gemert de volgende H.H. Wijdingen toedienen: De Tonsuur aan Frater J. Verstegen, der Paters van den H. Geest; de vier mindere orden aan de Fraters P. van Hout en A. de Laat, der Paters van den H. Geest; het H. Subdiaconaat aan Frater W. Eng- bers, der Paters van den H. Geest, en aan: de Fraters M. Wijnaker, N. van Leeuwen, A. van Doorn, F. Jagers, J. van de Pol, J: Sweerts, J. Verhoof, L. Gielissen, H Waldram, A. van Dijk, Th. Arnoldus, J. Zijerveld en P. de Kort, van de Orde der Kruisheeren; en het H. Priesterschap aan de Fraters: P. de Boer, E. Welling, A. v. d. Zanden, A. v. Houters, P. v. Adrichem, A. Meijs, M. v. Duinhoven, P. Strous, J. Teerenstra, W. de Jager, A. Sleutjes, H. Scheerder, W. Krij- nen en Th. v. Mierlo, der Paters van den H. Geest; de Fraters W. Ondersteijn, M. van Hel- vert, M. van Heyster, R. Rooymans en A. van de Ven, der Abdij van Berne te Hees- wijk; de Fraters L. Noliet, C. de Vocht, W. Vis sers, P. Bakker, J. Peeters, G. van der Wei de, H. Reichert, W. Hegge, A. Benschop, G. Scheerder, Y. Snabel, M. Arntz en C. van Dal, van de Orde der Kruisheeren; en aan Frater Chrysostomus van den Mosgselaar, van de Orde van Cisterciënsers, klooster Mariënkroon te Nieuwkuik. SOSDS VSGSM SiUSflGSil VSLYAAItT

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10