CEBUTO-AGENTSCHAP DONDERDAG 15 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. T HOE WORDT HET WEER f DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, tijdelijk wellicht krachtige veranderlijke wind, later uit Westelijke richtingen, toenemende bewol king met waarschijnlijk regen of onweer, later opklarend, koeler. Hoogste barometerst.: 762.8 te Weenen. Laagste barometerst.: 746.4 te Seydisfjord. De kern van het hooge drukgebied in het Zuiden trok Oostwaarts, in het Zuid- Westen bleef de luchtdruk hoog. Over Zuid- Engeland en West-Frankrijk ontwikkelde zich een gebied van lagen luchtdruk, waar van het centrum thans over het Engelsche Kanaal ligt. In het Noordelijk deel van het waarnemingsgebied kwam in de luchtdruk- verdeeling weinig verandering, de depressie bij IJsland werd iets dieper. Op het Zui den van de Britsche Eilanden en in West en Midden-Frankrijk waaien meest matige winden met betrokken lucht en regen of •nweer. In vrijwel het geheele overige waarnemingsgebied waaien zwakke win den met meest helder tot licht bewolkte lucht. De temperatuur daalde op het Wes ten van de Britsche Eilanden en in Zuid en West-Frankrijk. Zij steeg in vrijwel het geheele overige waarnemingsgebied. Met enkele plaatselijke uitzonderingen is de temperatuur in vrijwel het geheele waar nemingsgebied boven normaal, in ons land gemiddeld 3 graden. Voor onz. omgeving werd verwacht, dat de wind onder tijdelij ke toeneming in kracht om zal loopen en uit Westelijke richtingen zal gaan waaien. De bewolking zal aanvankelijk toenemen met waarschijnlijk regen of onweer, ter wijl later weer opklaring verwacht wordt. De temperatuur zal vermoedelijk dalen. LUCHTTEMPERATUUR. 27.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.46 uur tot Vrijdagmorgen 4.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 16 Juli: voorm. 9.27 en nam. 9.58. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 21 gr. C. De Zijl 21 gr. C. SPORT WIELRENNEN L. R. T. V. „Nieuw Swift". Het lid J. Schuller wist op de wielerbaan te Heemstede een zeer fraai succes te boe ken in de 100 ronden eigen kracht, waar aan door tal van sterke renners werd deel genomen. Ongeveer op de helft van den wedstrijd wist hij een voorsprong te nemen en na 35 ronden rijden voor een fel ja gend peleton, wist hij ten slotte alleen aan den kop te komen met een ronde voor sprong. Hij won hiermede de premie voor den renner, die het eerst een ronde uitliep en tevens den geheelen wedstrijd voor Klinkenberg, Rudi Groot e.a. De vijfde rit der avondcompetitie werd verreden, waarbij de A. klassers 89 K.M. moesten afleggen, hetgeen in verband met de vroeg invallende duisternis te veel bleek. De renner T. v. Rooyen wist hier op fraaie wijze met ruim twee minuten voorsprong binnen te komen. J. Schuller bezette de tweede plaats, terwijl K. de Haas met slechts 12 seconden verschil een zeer goede derde werd. W. van Rooyen was niet erg gelukkig door 5 K.M. voor het einde ban- denpech te krijgen. In de B-klasse plaat ste J. v. d. Leest zich eerst over de 54 K.M. in den tijd van 1 uur 33 min. 5 sec. De C-klassers reden 45 K.M. en hier is fraaie strijd geleverd. J. Laven en J. Geen jaar wisten al spoedig een voorsprong te nemen en deze door goed overnemen te vergrooten, daar de overige renners el kaar niet begrepen. H. Noest kwam intus- schen te vallen en moest door een defect rijwiel opgeven, waarna W. Genjaar en W. Rijsbergen het gingen meenen en op de uitloopers begonnen in te loopen. Ten slot te wisten zij deze in te loopen en kwamen er dus vier renners aan dep kop te liggen. Daarachter kwamen nog C. Kaapaan en J. Bury, die goed bij elkaar bleven en het sa men in den sprint uitvochten waarbij eerst genoemde de snelste bleek. De vier ren ners trokken een fraaien eindspurt aan, waarbij J. Laven van kop af op overtuigen de wijze won, terwijl W. Geenjaar weer verraste door de tweede plaats te bezet ten voor W. Rijsbergen als 3de en J. Geen jaar als vierde. De renners, die morgenavond deelnemen aan de grasbaanwedstrijden te Woerden vertrekken om kwart over vijf gezamen lijk vanaf de Korevaarstraat. HERZIENING DER LANDBOUWCRISIS- WET 1933 IN VERBAND MET HET VOORONTWERP LANDBOUW- ORDENINGSWET 1937. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland alhier heeft een adres in zake het Voorontwerp Landbouwordenings wet 1937 gezonden aan Zijne Exc. den Mi nister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart en van Landbouw en Visscherij a.i. Aandacht wordt gevraagd voor de tegen strijdigheid, dat bij het parlementaire stel sel zooveel mogelijk gewaakt wordt tegen het euvel, dat degenen, die zelf bepaalde financieele belangen bij een onderwerp hebben, daaromtrent voorstellen zouden kunnen indienen of over deze voorstellen zouden kunnen beslissen. Datgene, wat in het parlementaire stelsel als euvel wordt aangemerkt, wordt echter by de Land bouwcrisiswetgeving tot begeerenswaardig stelsel verheven. Zij die bepaalde geldelijke belangen hebben, oordeelen in de Crisiscentrales en later eventueel in de Raden, ten eerste over de belangen van de eigen groep, (waarbinnen overigens ook vaak de belan gen zeer tegen elkander in botsên), ten tweede over de bedrijven, de gelden en in één woord over de levensbelangen van de groepen die niet of zeer onvoldoende in de Crisiscentrales of Raden vertegenwoor digd zijn en ten derde over de gelden van onzen Nederlandschen staat. De belangen niet in de Centrales en Raden vertegen woordigd, of daarin een minderheid vor mend, komen op deze wijze in de knel. De tallooze krachtige protesten tegen de be staande landbouwcrisisregelingen, die in zonderheid van de zijde van handel en nij verheid worden gepubliceerd, houden hier mede ten nauwste verband. Om deze re den zal de overheid steeds de eindbeslis-1 singen in handen moeten hóuden om al te kras onrecht in dezen „staat in den staat", zooals de Landbouwcrisisdienst wordt ge noemd, zoo mogelijk te voorkomen en zal het naar de meening der Kamer nimmer mogelijk zijn, om bepaalde groepen van het bedrijfsleven in werkelijk belangrijke mate in dezen belangenstaat de' diverse aangelegenheden te laten regelen. De macht welke de overheid aan zich moet houden in dezen ..belangenstaat" bracht dan ook noodzakelijkerwijs met zich mede, dat de z.g. decentralisatie van uitvoerende en wetgevende macht van het voorontwerp ieder onbevredigd moest laten. De thans gevolgde methode van wetge ving, waarbij o.a. handel en nijverheid steeds in de minderheid zijn, en de meer derheid grooten invloed heeft op de wet geving in dezen „staat in den staat", heeft tot gevolg, dat degenen die de minderheid vormen, of in het geheel niet vertegen woordigd zijn, deze wetgeving als grof on recht aanvoelen. De Kamer zegt hieromtrent, dat de on derdanen van dezen „staat in den staat" rechteloos aan de decreten van dezen staat onderworpen zijn. Ook vanwege de noodzaak om snelle be slissingen te kunnen nemen is een tech nisch zeer ingewikkelde materie, is het niet mogelijk gebleken en zal het ook in de toekomst niet mogelijk zijn, om een talrijk College als een Crisiscentrale of Be- drijfsraad is. werkelijk groote macht te geven en zal deze „staat in den staat" steeds zeer autoritair geregeerd moeten worden. Aan de voorgestelde decentrali satie van wetgeving, waarbij verordenen de bevoegdheid zal worden gegeven aan Colleges, aangewezen door bepaalde be langhebbende organisaties, meent de Ka mer dan ook weinig waarde te moeten toekennen. De Kamer heeft daarom naar mogelijk heden gezocht om, met behoud van de cen trale plaats die de overheid bij de rege ling van de zeer talrijke en vaak zeer te genstrijdige belangen immer zal moeten innemen, de rechtspositie van de onderda nen van dezen „staat in den staat" beter te waarborgen. De Kamer meent deze mogelijkheden gevonden te hebben door een ge wijzigden opzet van de Landbouwcrisis wet 1933, wel ke wet zij den naam zou willen geven van: „Wet regelende de productie, de verwer king en den afzet van Crisisproducten." Deze wet zou kunnen worden ingediend door de bij deze materie betrokken Mi nisters, te weten: de Minister van Econo mische Zaken, de Minister-President, de Minister van Justitie, die van Financiën en die van Sociale Zaken. De twee eerst genoemde Ministers zouden in gezamenlijk besluit de voornaamste beslissingen heb ben te nemen en, indien er aan de Crisis centrales meer zelfstandigheid en eenige verordende bevoegdheid zou moeten wor den gegeven, een beroepsinstantie kunnen vormen. Voornamelijk acht de Kamer de rechts positie van den producent, den handelaar en den fabrikant beter gewaarborgd, in dien elke groep belanghebbenden, na ge slaagd overleg met den Minister, in staat gesteld wordt, om een Erkend Bureau te stichten, met groote wettelijke bevoegd heden ten aanzien van controle en toezicht op de crisisinstanties met wettelijke ver plichting dier instanties om deze Bureaux zoo snel en zooveel mogelijk te raadple gen en in te lichten. Deze Erkende Bu reaux zouden zich ook met de Staten-Ge- Het Nieuw Swift-lid J. Verschoor zal a.s. Zaterdag deelnemen aan de Ronde van Kerkrade, terwijl B. Lodewijks in de Ron de van Venlo zal starten. Thans is ook voor de Alphensche Zes- daagsche het Nieuw Swift-koppel Ab. StrijkB. van Leeuwen gecontracteerd, zoodat in totaal zeven leden hierin zullen uitkomen. neraal en de Algemeene Rekenkamer enz. in verbinding moeten kunnen stellen. Klachten, welke door de Bureaux als gefundeerd worden beschouwd, zouden bij de crisisinstanties aanhangig gemaakt kunnen worden. Deze zouden wettelijk verplicht moeten worden de aangelegen heid zoo spoedig mogelijk af te doen. Bij verschil van opvatting zou een beroepsin stantie, eventueel gevormd dooi den Mi nister-President en den Minister van Eco nomische Zaken, uitspraak moeten doen. De Kamer acht een dergelijke regeling in overeenstemming n.et de uitzonderlijk vèr gaande macht welke bij de Landbouw- crisiswet aan de overheid wordt geschon ken, een macht welke ver uitgaat boven die welke normaliter een Minister der Kroon toevalt. Door de instelling van de bovenbedoelde erkende Bureaux zal er, naar de meening der Kamer, tevens een goede gelegenheid ontstaan om aan die crisisdiensten die nog zullenblijven bestaan, een zoodanig be stuur te geven, dat alle diverse belangen zoo zuiver mogelijk tot hun recht komen. De Kamer stelt zich bij dit alles nl. op het standpunt, dai een deel der crisismaatre gelen thans nog niet kan worden gemist, zonder in den betrokken bedrijfstak een catastrophe te veroorzaken en dat dien tengevolge het scheppen van een betere rechtspositie voor de georganiseerden dringend noodzakelijk is. Voorts acht de Ka.ner de door haar voor gestelde oplossing zeer dienstig om die onderdeelen van den crisisdienst, die voor opheffing in aanmerking kunnen komen, inderdaad te doen verdwijnen. Het adres der Kamer is vergezeld van een uitvoerige Nota, waarin een en ander nader is uitgewerkt. LOONSVERHOOGING AAN KON. NED. GROFSMEDERIJ EN KETTING- FABRIEK. Door de samenwerkende metaalbewer kersbonden is, na een gevoerde actie bij bovenstaande ondernemingen een loonsver- hooging verkregen van 5 pet, terwijl ook de tarieven van het stukwerk met 5 pet. zijn verhoogd.. Het personeel heeft aan dezen sleutel naar meer welvaart zijn goedkeu ring gehecht. Blijven deze bedrijven zich in gunstige richting ontwikkelen, dan komt het perso neel begin 1938 met zijn verzoeken terug, daar men ook het aantal vacantiedagen van 3 wil gebracht zien op 6. Verzoek om loonsverhooging „Ned. Electr. Lasch Mij." en „Hollandsche Constructie werkplaatsen". Door de samenwerkende metaalbewer kersbonden is, namens het personeel van bovengenoemde ondernemingen, aan de directie van bovengenoemde bedrijven het verzoek gericht tot een loonsverhooging van 10 pet., terwyl men ook het aantal va cantiedagen wil gebracht zien op 6. Spe ciaal werd de aandacht der directie geves tigd op de lage uurloonen van het person- neel dat den laatsten tijd is aangenomen en van het jeugdige personeel. Deze hebben het in de zeven magere crisisjaren het meest moeten ontgelden. Handgelsregister K. v. K. Opheffing: 5569. P. van der Wereld, Warmond, Dorpsstraat B 109. Winkel in Geldersehe waren, enz. Winkel in sigaren. W ij z i g i n g: 5968. J. W. Valentijn, Ter Aar, Langeraar A. 95, Scheepswerf en re paratie. Overl. E.: J. W. Valentijn, d.d. 10 Juni 1937. N.E.: Wed. A. A. Valentijnde Winter, Langeraar. Nieuwe inschrijving: 6962. N.V. „De Zaanlandsche Zilversmederij", Voor schoten, Leidscheweg 219. Handel in zil veren werken, annex zUverfabriek. Afkom stig uit Amsterdam. Plotselinge dood. Gistermiddag te ongeveer 3 uur was de sigarenhandelaar J. Rozeboom wonende aan de Doezastraat alhier per auto naar Sassenheim gekomen om zijn klanten af te rijden voor eventueele bestellingen. Ten huize van P Rotteveel in de Rusthoflaan voeld hij zich onwel en rustte fiij eenigen tijd uit. Plotseling werd hij door 'n hartver lamming getroffen en was op slag dood. Dr. Hueber, direct ter plaatse, kon slechts den dood constateeren. Zijn lijk is later naar St. Bernardus overgebracht. Gistermiddag te kwart voor vijf uur is de 10-jarige jongen H. K. in de Pioenhof voor de ouderlijke woning gestruikeld en met de linkerhand in een open blikken si garettendoosje gevallen, waardoor hij een bloedende snij wond opliep in den palm der linkerhand. Na door een lid van den E. H. B. O. te zijn verbonden is de jongen door den E. H. D. meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. Het 2 1/2-jarig meisje Joh. Z., dat gis termiddag voor de ouderlijke woning op het trottoir zat met de voetje op den rij weg, is door een met conservenblikken ge laden carrier, bestuurd door den 16-jari- gen P. G., aangereden. Het kind had oogen- schijnlijk geen letsel bekomen, doch is ter observatie meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. Voorbeelden nit de CEBUTO massakens 4 dagen Valkenburg— Rei«»om Ardennen Eifel f 25.— 4 Ardennen met Lessetocht 29.50 6 Vierlandentocht 48. 10 Vogezen87.50 12 Zwitserland. i „97.50 Inlichtingen en Reisgids bi] Reizen zonder zorgen Re Bij Ken. Besluit zijn benoemd en aar.ge- steld als 2e luitenant bij het wapen der ar tillerie, bij het 6e regiment veldartillerie, F. Brouwer en J. Stam, beiden cadet-ser geant van het 3e studiejaar van de Kon. Mil. Academie. De opbrengst van den speldjesdag, ge houden door de Nederlandsche Ver. E. H. B. O., Afd. Leiden, bedroeg 151. UIT DE RIJNSTREEK Onze oud-stadgenoot de heer W. Eduard, werkzaam ter inspectie der directe belas tingen te Delft, is voor het examen invoer rechten en accijnzen voor adjunct-commies der directe belastingen enz. geslaagd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 19 Juli a.s. des namiddags 7.30 uur. Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Notulen 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Onderzoek van den geloofsbrief van het benoemd verklaard lid van den raad den heer C. van Gaaien. 6. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van een perceel weiland aan W. Bo- gaards. 7. Voorstel van B. en W. inzake naamge ving aan het parkeerterrein aan de St. Jo- risstraat. 8. Voorstel van B. en W. inzake sanee ring van den woningbouw. 9. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van effecten van het waarborgfonds inzake woningbouw en tot uitleening van gelden aan bouwvereenigingen. 10. Voorstel van B. en W. inzake het in erfpacht geven van een perceeltje grond aan H. van der Wel. 11. Voorstel van B. en W. inzake het ver- leenen van medewerking voor de uitbrei ding der schoolruimte voor de Bijz. School aan den Steekterweg. 12. Voorstel van B. en W. inzake herzie ning van de waterleidingtarieven. 13. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van bouwgrond aan: a. S. D. van Hemsbergen q.q.; b.'W. van Beijeren q.q.; c. G. W. Vis q.q. 14. Voorstel van E. eri W., inzake wijzi ging van de verordening, regelende de sa larissen en loonen van ambtenaren en werk lieden, in dienst der gemeente, uitgezon derd het personeel der politie. 15. Verleening van ontslag aan en be noeming van een bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. Voor benoeming worden aanbevolen: 1. W. C. A. Herbig; 2. H. Korthals. 16. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der gameentebegrooting, dienst 1937. 17. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen van een crediet voor de aan schaffing van een orgel in de aula der nieuwe begraafplaats. 18. Voorstel van B. en W. inzake rege ling der rioolbelasting, verschuldigd door bepaalde personen, in verband met de verbetering van den rijksweg tusschen de Oosthoekbrug en „De Laetste Stuyver". 19. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van de woning Hooftstraat no. 327. 20. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling eener verordening, houdende re gelen voor het beroep, bedoeld in de arti kelen 13, 15, 17 en 18 van het Reglement Autovervoer Personen. Personalia. Te 's-Gravenhage slaagden voor het examen machineschrijven Mej. J. Beenakker en de beer C. Wijsman, voorts voor het examen stenografie 130 letterg. per minuut P. Spek uit Bodegraven, allen leer lingen van den heer G. Klok alhier. De AMA-reizen van den middenstand. Door de AMA zijn ten behoeve van het pu bliek tegen inlevering van de bekende Ama-zegels thans de navolgende reizen vastgesteld; 5 Aug. a.s. per salonboot naar Artis: 12 Augustus naar Arnhem en Nijme gen; 14 Aug. middagreis naar Austerlitz; 17 Aug. Ouwehands Dierenpark; 20 Aug. naar Bergen aan Zee en de Kaasmarkt te Alkmaar; 25 Augustus rondvaart op de Ka- ger- en Brasemermeren en 28 Aug. naar de Wassenaarsche Slag enz. Kortom het reisprogramma biedt voor elk wat wils. Het schip gaat te water. Naar men ons mededeelde, zal het groot kustvaar tuig, gebouwd op de scheepswerf „De Vooruitgang" van de fa. Boot aan Gouw- sluit a.s. Zaterdagmiddag tusschen 23 uur te water worden gelaten. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. STREMMING SCHEEPVAARTVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het scheepvaartverkeer door den Nieuwen Rijn op Maandag 19 Juli, Dinsdag 20 Juli en Vrijdag 23 Juli a.s. zal zijn gestremd wegens werkzaamheden in verband met den bouw van een brug tegenover de Rijnstraat. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 4690 AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K, Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zititng gebouw St. Vinc.-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juli a.s. waargenO* men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. BODEGRAVEN. Ouden van dagen. Wij willen nog even de aandacht vestigen op de autotocht der ouden van dagen. Wat de deelname be treft, deze is schitterend, daar velen zich hebben opgegeven om van dezen prachti- gen middag te genieten. Dat straks de auto bezitters hun volle medewerking verlee nen, daar twijfelen we niet aan. Wat ech ter niet zoo bijzonder loopt, dat zijn de giften. By den heer J. L. v. Leeuwen, Noordzijde 10, worden, evenals bij het be stuur plaatselijk, nog giften ingewacht. Diefstal. Door den slager J. H. te Nieu- werbrug werd bij den Rijksveldwachter aangifte gedaan van diefstal van een por- temonnaie met inhoud van 7.07. Een on derzoek wordt ingesteld. Mulo-examen. Voor het Mulo-examen slaagden onze plaatsgenooten de dames J. Piscaer en Stien v. d. Poll en mej. de Boer uit Alphen. a. d. Rijn. Zij zijn allen leerlin gen van het Pensionaat St. Jozef, alhier. Gevallen. De reeds bejaarde mej. J., welke haar thuis heeft in het Pensionaat St. Jozef, alhier, had het ongeluk, toen zy door enkele jongens wat geplaagd werd, dat zij viel. Zij kon echter niet meer over eind komen, weshalve zij werd thuis ge bracht. De dokter oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Aanrijding. De heer H. kwam er won derlijk goed af, toen hy vanuit de Brug straat de Kerkstraat inreed, terwijl tegelij kertijd een auto vanuit de Noordstraat de Kerkstraat inreed. H. werd van zijn fiets geslingerd, welke zwaar beschadigd werd. Onmiddellijk werd de schade door den automobilist vergoed. HAZERSWOUDE (Groenendijk). EERSTE PLECHTIGE H. MIS FATHER P. DE GROOT. De neomist wordt per boot ingehaald. Zooals reeds eerder is vermeld, hoopt de Eerw. Father P. de Groot, Missionaris van het St. Joseph-College te Mill-Hill, as. Zon dag in de Parochiekerk van den H. Bernar dus zijn Eerste Plechtige H. Mis op te dra gen. Was men van de parochianen van Groenendijk bij de voorgaande Priester feesten gewend, dat zij een groote belang stelling toonden by zoo'n mooi parochie- feest, ook dezen keer belooft het aan oe- langstelling niet te ontbreken. A.s. Zaterdagavond zal de Eerw, neomist j te 8 uur op plechtige Wijze vanaf den grens der parochie (d.i. vanaf de fabriek der Firma Oosthoek en Zoon) worden afge haald. Werd voorheen deze plechtigheid met paarden of auto's verricht, nu heeft het j feestcomité besloten dit per versierde mo- torboot te doen. Hiervoor is gratis ter be schikking gesteld de motorboot „V.I.O.S." Er zal gevaren worden vanaf bovengenoem de grens tot den „Rembrand"-molen, daar na zal achter de R.K. kerk worden uitge stapt, waar door den Pastoor een toespraak zal worden gehouden, alsmede door de bruidjes, die aldaar zullen zijn opgesteld, onderleiding der Eerw. Zusters. Zondagmorgen te 9.30 uur zal de neomist afgehaald worden door dè bruidjes, van af de Pastorie. Daarna Plechtige Hoogmis. Des namiddags te 2.30 uur Plechtig Lof, waarna receptie aan de Pastorie. Den ingezetenen wordt verzocht zoowel Zaterdagavond als Zondag, als uiting van algemeene feestvreugde, de vaderlandsche driekleur te laten wapperen, opdat dit zoo schoone parochiefeest op luisterrijke wijze worde gevierd. 't Is in 't eerst een uv-c.jo vreerad, zoo'n afwasch-matras, maar Mina went er al aardig aan, en 't servies bliif» heel. (Judge).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2