DONDERDAG 15 JULI 1937 UE LEIU5CHL CUUKANT DERDE BUD - PAG. 10 SPORT WIELRENNEN De ronde van Frankrijk Fraaie prestatie van Anton van Schendel Sylver Maes nog steeds leider De etappe van gisteren werd in twee gedeelten verreden, nl. van Toulon naar Nimes over 112 km. en een tweede gedeelte van Nimes naar Montpellier over een af stand van 51 km., welk stuk eigenlijk te gen het horloge moest worden gereden, doch waarvan de course-commissarissen op het laatste moment hadden afgezien. Anton van Schendel heeft een uitste kende prestatie verricht door in het eerste gedeelte als derde 'te eindigen in denzelf den tijd als de winnaar, de Fransche indi vidueel Antoine. Ook van Nimes naar Montpellier be vond onze landgenoot zich steeds in de voorste gelederen en wederom kwam hij door de finish in denzelfden tijd als de winnaar, de Zwitser Pedroli. In verband met het feit, dat Antoine Marcaillou, Anton van Schendel, Introzzi, Zimmerman en Lowie in de etappe naar Nimes niet minder dan tien minuten voorspro'ng hadden genomen op het groote peleton. is onze landgenoot in het alge meen klassement verscheidene plaatsen omhoog geklommen. Bezette hij eergisteren te Toulon in de algemeene rangschikking de 52ste plaats, gisteravond te Montpellier was hij als 46ste geklasseerd. Sylver Maes leidt nog steeds in het al gemeen klassement, doch zijn voorsprong op Lapebie is kleiner geworden, dank zij het feit, dat op het tweede gedeelte, onge veer 15 km. voor Montpellier, de Belg een lekken band kreeg en dit het sein voor de Franschen was om er tusschenuit te trek ken. De resultaten waren: Eerste halve étappe ToulonNimes 112 km.: 1. Antoine (Frankrijk), individueel, 3 uur 39 min. 37 sec.; 2. Marcaillou (Frank rijk) zelfden tijd; 3. Anton van Schendel zelfden tijd; 4. Introzzi (Italië) zelfden tijd; 5. Zimmermann (Zwitserland) zelf den tijd; 6. Lowie (België) zelfden tijd; 7. Bautz (Duitschland) 3 uur 49 min. 30 sec.; 8. tot en met 22 een groote groep ren- nei-s, waaronder Sylver Maes, Lapebie, Vicini, enz. Tweede halve étappes NimesMontpel lier 51 km: 1. Pedroli (Zwitserland) 1 uur 16 min. 49 sec.: 2. Wengler (Duitschland) zelfden tijd; 3. tot en met 26. Het peleton, waaronder Lapebie, Canardo, Vicini enz. Sylver Maes werd 28ste in den tijd van 1 uur 17 min. 24 sec. Anton van Schendel werd zesde geklasseerd in de groep van Wengler met eenzelfden tijd. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylver Maes, België 80 uur 15 min, 45 sec.; 2. La pebie, Frankrijk 80 uur 18 min. 3 sec.; 3. Vicini, Italië, individueel 80 uur 20 min. 58 sec.: 4. Disseaux, België 80 uur 21 min. 2 sec.; 5. Vissers, België, individueel 80 uur 22 min. 15 sec.: 6. Amberg, Zwitser land 80 uur 23 min. 6 sec.; 7. Lowie, België 80 uud 23 min. 55 sec.; 8. Vervaecke, Bel gië; 8. Choque, Frankrijk; 10. Marcaillou Frankrijk: 46e Anton van Schendel 82 uur 58 min. 58 sec. Het landenklassement is als volgt: 1. Eelgië 241 uur 13 min. 42 sec.; 2. Frankrijk 241 uur 45 min. 29 sec.; 3. Duitschland 244 uur 24 min. 36 sec.; 4. Italië 244 uur 55 min. 29 sec.; 5. Zwitserland 245 uur 26 min. 31 sec.; 6. Spanje 247 uur 13 min. 7 seconden. WATERPOLO POELMEER I—R. Z. C. I 1—5. Deze wedstrijd is verdiend door R. Z. C. gewonnen, daar R. Z. C. over een zeer snelle en technisch ook goed spelende ploeg beschikt. De eerste aanval was voor Poel meer, waarbij Vink een hard schot lostte, hetwelk de keeper wist te keeren. Hij haalde den bal echter door eigen goal, zoodat de stand al dadelijk 10 voor Poel meer was. Hierna heeft R. Z. C. spoedig ge lijk gemaakt na fraai opzwemmen van den internationaal Regter en verder regelma tig de score verhoogd. Voor de pauze was de stand al 31 voor R. Z. C. Na de pauze was ook R. Z. C. verreweg het meest in den aanval. Bij een Poelmeer aanval schoot Westen een keer fraai in. Het doelpunt werd echter niet toegekend, daar juist van te voren afgefloten was we gens een overtreding van R. Z. C.'s mid- achter. Regter wist een bal fraai te onder scheppen, trok er in eens tusschen uit en doelpuntte onhoudbaar (14). Vlak voor het eind wist R. Z. C. er nog 1—5 van te maken. Scheidsrechter De Kok leidde zeer goed, maar had geen bijzonder moeilijken .taak, daar aan weerszijden zeer fair ge speeld werd. De stand is nu: S. V. H. 7 7 27—2 14 R. Z. C. 8 6 2 36—12 12 G. Z. C. 6 2 2 2 13—13 6 L. Z. C. 6 2 1 3 5—18 5 De Zijl 7 115 12—30 3 Poelmeer 8 2 6 624 2 a, z. c. m—s. z. en p. c. in 2—2. A. Z. C. heeft met de bezoekers de punt jes gedeeld. De thuisclub nam spoedig door Raaphorst de leiding, doch voor de rust wisten de Schoonhovenaren door hun rechts voor den gelijkmaker te maken. In de tweede helft moest een A. Z. C.- speler het water verlaten; hierdoor oefen den de bezoekers eenig overwicht uit en wisten de leiding te hernemen, doch kort voor het einde was het Raaphorst die den gelijkmaker scoorde, zoodat het einde kwam met den gelijken stand. a. z. c. Jr.—de gouwe Jr. 0—4. De Gouws Junioren bleken in het alge meen sterker en wisten voor rust twee maal te scoren en dezen voorsprong na rust nog tot 04 te vergrooten. WATERSPORT DE KAAGWEEK. Wat de A. N. W. b. brengt. De in de watersportwereld steeds zoo belangrijke gebeurtenis van de Kaagweek, welke dit jaar van 16 tot 20 Juli op en aan de Kagerplassen gehouden wordt, heeft den Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. we derom aanleiding gegeven, om als ge woonlijk zijn propaganda-teit voor het watertoerisme aan de boorden van de Ka- ger wateren op te slaan. Er worden ook nu weer een paar nieu we waterkaarten getoond en wel als num mer één die van het gebied AlkmaarDen Helder, aansluitende op de kaart van de wateren tusschen Amsterdam en Alkmaar. De tweede kaart wijst den weg langs de nog niet genoeg bekende Overijsselsche Vecht en zal zeker welkom zijn aan de watertoeristen, die er de voorkeur aan ge ven, zich te bewegen langs dergelijke rus tige wateren, die even aantrekkelijk als schoon zullen blijken voor den ontdekkings tochten ondernemenden varensman. Een fraai gebied wordt aldus voor den toerist ontsloten. Wie nu dezer dagen aan de Kaag komt, zal er weer in de A. N. W. B.-tent de oude bekenden ontmoeten, die als steeds iede- ren bezoeker van harte welkom heeten en met raad en voorlichting volgaarne ten dienste staan. Het is dit jaar voor den tienden keer, dat de A. N. W. B. achtereenvolgens op het terrein van de Kaagsocieteit aanwezig is tijdens de Kaagwedstrijden. GEEN RECORDVERBETERING VAN PETIT. Het is gebleken, dat Petit evenals de andere loopers te Kopenhagen niet 1500 m. doch slechts 1490 m. geloopen heeft, doordat men op een verkeerde plaats heeft, laten starten. Daardoor vervalt der halve de recordverbetering over dezen af stand. Het Nederlandsche record blijft dus staan op naam van de Ruyter. KERKNIEUWS 12e NATIONALE BEDEVAART NAAR DOKKUM. De 12e Nationale Bedevaart ter eere van den H.H. Bonifacius en Gezellen, vertrekt onder de geestelijke leiding van Z. Exc. den Bisschop van Roermond, Mgr. Dr. L. Lemmens, op Zondag en Maandag 18 en 19 Juli naar Dokkum. In de St. Bonifatiuskerk te Leeuwarden wordt Zondagavond om 7.30 uur een plech tig Lof gehouden, waaronder de Weleerw. Heer Henri de Greeve de predikatie zal houden. Maandags wordt in de Bedevaartkapel te Dokkum om 10.30 uur een Pontificale H. Mis gecelebreerd door Z. Exc. den Bis schop van Roermond, waaronder de Wel eerw. Pater Fr. Winkel uit het Dominicaner klooster te Zwolle zal spreken. Om 2 uur 's middags wordt een open luchtspel „de Kerk op weg" opgevoerd door 'n 100 tal meespelenden, waarin het door dringen van het Christendom in de Ro- meinsche wereld wordt belicht. Om 3 uur 's middags wordt op het St. Bonifatiuspark een Pontificaal Lof ge vierd, waaronder Mgr. Dr. Lemmens een toespraak tot de pelgrims zal houden en waarna de H. Sacramentsprocessie uittrekt. Er bestaat voor deze Bedevaart, die naar de martelplaats van den H.H. Bonifatius en Gezellen uittrekt onder de algemeene intentie: het behoud des geloofs in ons va derland en Duitschland, groote belangstel ling. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Pers. kampioenschap le kl. Gisteravond zijn de wedstrijden voor bovengenoemd kampioenschap voortgezet. Er is door alle spelers wederom zee sterk gespeeld. Vooral B. Teegelaar zag kans i de partij tegen Karstens in 6 beurten uit te maken, spelende met een gemidd. van 33.33 cadre. Dit is het hoogste gemidd. cadre, dat ooit door hem is gespeeld. Ook j de Roo maakte zijn Partij tegen G. M. j Teegelaar in 16 beurten uit, spelende met 12.50 cadre. Hij heeft nu van de 4 gespeelde j partijen er 3 gespeeld met een gemidd. bo- I 10 candre. Vrijdagavond a.s. worden de 3 laatste partijen gespeeld. Het verloop der partij B. TeegelaarKarstens luidt: W. F. Karstens 5 4 1 39 0 0 49.— j B. Teegelaar 12 18 94 18 14 44 200.— De uitslagen luiden: W. F. Karstens 49 6 39 8.15 B. Teegelaar 200 6 94 33.33 B. de Roo 200 16 52 12.50 G. M. Teegelaar 133 16 31 8.31 G. M. Teegelaar 59 11 14 5.36 B. Teegelaar 200 11 61 18.18 Wetenschappelijke Berichten DE NIEUWE KOMEET. Waarschijnlijk zichtbaar begin Augustus. Het astronomisch observatorium van de universiteit te Poznan heeft belanwekken- de waarnemingen verricht van de onlangs door den Zwitserschen sterrenkundige Finsier ontdekte komeet. De secretaris van het observatorium, de heer Kwiek, heeft de baanelementen van het hemellichaam berekend; daaruit blijkt, dat de komeet de zon en de aarde nadert. De perihelium- dcorgang schiedt omstreeks 10 Augustus en twee dagen tevoren, 8 Augustus, zal de komeet het dichtst bij de aarde staan, en wel op 14 millioen km. afstand. Het is zeer wel mogelijk, dat men de komeet met het bloote oog kan waarnemen. VAN M'N BOEKENTAFEL Beyer's Mode für Alle. Verlag Otto Beyer. Van de Hoofdvertegenwoordiging van het Verlag Otto Beyer Leipzig, Berlijn, Zü- rich, Weenen ontvingen wij een exem plaar van de nieuwe Beyer's Mode für Alle, een aantrekkelijk modeblad, waarin de nieuwste modellen voorkomen en dat voor de dames, die haar eigen kleeding wenschen te vervaardigen wel zeer interessant is. Dit modeblad geeft niet alleen de nieuwste mode, maar bovendien drie gratis rader bladen, welker verschijnen, gelijktijdig met de handleiding „Raderlijnen en hare ge heimen" zeer zal worden toegejuicht. Deze handleiding zal het gebruik der raderpatronen, die in de afleveringen van dit modetijdschrift zijn ingesloten, zoo ver gemakkelijken, dat niemand daarbij nog moeilijkheden zal kunnen ondervinden. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSE. Naar wij vernemen zal de indeeling der Westelijke eerste klasse voor het seizoen 19371938 als volgt worden: Afdeeling I: Ajax, D.W.S., Sparta, Ex celsior, R.F.C., H.-D.V.S., H.B.S., D.F.C., K.F.C. en Stormvogels. Afdeeling II: Feijenoord, Xerxes, C.V.V., D.H.C., A.D.O., V.U.C., Blauw Wit, Haar lem, 't Gooi en V.S.V. MOTORSPORT DE ZESDAAGSCHE IN WALES. Uit LI andrindod wells wordt gemeld: Op de derde etappe der Internationale Mo- torzesdaagsche hebben drie rijders straf- punten opgeloopen, waaronder onze beide landgenooten Persoon met Harley David son zijspan en Meiers met Ariel. Zes rijders staakten den strijd. De drie ploegen voor de International Trophy zijn allen nog zonder strafpunten, terwijl acht teams, die mededingen voor de zilveren vaas, even eens nog zonder strafpunten zijn. Hierbij bevindt zich ook het Nederlandsche A-team bestaande uit van Hamersveld, Moejes en Bakker Schut. De etappe was 400 km. lang en liep mee- rendeels door de bergen van Wales. OLYMPISCHE SPELEN DE SPELEN DER TWAALFDE OLYMPIADE TE TOKIO. Definitief is bepaald, waar in 1940 bij de spelen der twaalfde Olympiade de roei- en zeilwedstrijden alsmede de ruiten wedstrij den zullen worden gehouden. De roeibaan wordt te Toda aangelegd. In Juni is men met den bouw van de roei baan begonnen en in den zomer van 1939 WILT U IETS WETEN? Vraag: Is de Lakenhal ook geschikt om gezien te worden door kinderen van 10 en 12 jaar. Antwoord: Het bezichtigen van mu sea brengt bijna altijd moeilijkheden mede voor kinderen, die het juiste onderschei dingsvermogen bij het bezichtigen van be paalde kunstwerken missen. Zoo ook het bezichtigen van De Lakenhal. Indien een verstandig geleide onopgemerkt niet alles laat zien, is er o.i. geen bezwaar. Correspondentie. Er worden voor deze rubriek soms vragen ingezonden, die kennelijk zijn genomen uit prijsvragen of raadsels waarbij dan de bedoeling voor zit, dat de inzender op een gemakkelijke wijze aan de oplossing wordt geholpen. Zoo ontvingen wij nu opnieuw een lijstje met liefst twintig namen van beroemde menschen met het verzoek op te geven wanneer zij leefden. Op dergelijke vragen kunnen wij natuurlijk niet ingaan. Boven dien was dit briefje (of vodje papier) on- geteekend. Waar deze rubriek alleen gra tis voor onze abonné's bestemd is, weten wij gaarne met wie wij te doen hebben. zal de baan klaar zijn. In 1939 zullen de Japansche kampioenschappen op de nieu we baan worden gehouden en dan zal moe ten blijken of zij aan de hoogste eischen voldoet. De kosten, welke alleen al aan de roeibaan ten grondslag liggen, worden geraamd op ongeveer twee millioen yen. De zeilwedstrijden zullen op de reede van Yokohama plaats vinden. Alle acco- modatie, voor de zeilwedstrijden noodig, zal door de stad Yokohama ter beschikking worden gesteld. De kosten worden geraamd op zevenhonderdduizend yen. De wedstrij den zullen schitterend te volgen zijn op de klippen, welke rondom Yokohama gele gen zijn. Het ruiterstadion zal bij Setagaya in de j nabijheid van Tokio worden gebouwd. Het i organisatiecomité heeft een bedrag van I honderdvijftigduizend yen voor dit onder deel ter beschikking gesteld. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Kostelooze Rijwielmerken. De Ontvan ger der Accijnzen te Noordwijk zal voor het aanvragen van kostelooze rijwielmer ken 1937/38, zitting houden te zijnen kan tore Douzastraat 67, op: Dinsdag 20, Woens dag 21, Dinsdag 27 en Woensdag 28 Juli a.s. telkwens des avonds van 79 uur. SASSENHELM. BOERERIJ DOOR HOOIBRAND BEDREIGD. De spuit raakte defect. Gisterenmiddag tegen 6 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een hooibrand op de boerderen bij J. v. d. Bosch in het park Ter Leede. De brandweer rukte met volle uitrusting er op uit en moest zich voorloopig bepalen (alhoewel het vaarwater kort nabij was) tot een slang op de water leiding. De motorspuit raakte ineens defect en het duurde ruim 2 1/2 uur voor deze water kon geven. Intusschen waren drie slangen op de waterleiding gezet en met behulp van tuinslangen kon men voorloopig het rieten dak van de woning en stal nat houden. De hooiberg, welke aan het ge bouw grenst, brandde geheel uit. Ook een gedeelte van de stalzolder werd door de vlammen vernield. Later is de hooiberg uitgehaald en bleef men nog lang naspuiten om erger te voorkomen. De oorzaak bleek onbekend, hoewel booi- broei niet is uitgesloten. Des middags had men nog gevuld en stonden nog twee wa gens klaar, waarvan een ook in vlam raak te. De brand trok veel bekijks. Officieele opening van „Rhenania", Onder groote belangstelling van genoodig- den, waaronder vele gas-directeuren en gemeentebesturen van omliggende plaatsen, onder wie ook Burgemeester, Wethouders en Secretaris van Sassenheim, is gisteren middag de asphaltfabriek „Rhenania", dir. de heer Schouten, gelegen aan den War- monderdam, officieel geopend. Burgemeester Gouverneur huldigde de directie voor haar activiteit en zeide, dat industrie in deze plaats welkom was, ge zien de vooruitzichten van de bloembol len-teelt. Hierna werd een rondwandeling door de fabriek gemaakt. De burgemeester van Oud-Beijerland dankte voor den aangenamen en leerzamen middag. Gewestelijke Schoenmakers. De afd. Sassenheim en Omstreken van de Schoen- makers-Patroons-vereeniging hield een le den vergadering in het Bruine Paard te Sassenheim. Punt 4: 5 minuten voor de G. A. Zijneerw. zou willen beginnen met de woorden van Deken Bots, gesproken op de vergadering van den Middenstandsbond te Haarlem: „Wij staan pas aan het begin". Spreker wijst er op, dat zelfs de arbeiders bonden, welke reeds veel langer bestaan en reeds veel voor haar leden tot stand hebben gebracht, beseffen, dat zij nog maar aan het begin staan. Hoeveel temeer dus de Middenstand en de vakgroepen daaruit. Spreker wijst er op, dat wij niet van de gedachte moeten uitgaan, dat, wanneer wij 's avonds een vergadering bezoeken, wij daarvan den anderen dag reeds vruchten zullen zien. Het groote doel der princi- pieele vereenigingen is ordening brengen in de maatschappij. Als afgevaardigde naar de bonds-verga- dering wordt benoemd de heer v. d. List. De punten der bondsvergadering worden besproken, waarna de afgevaardigde een vrij mandaat mede krijgt. Besloten wordt een excursie te maken naar Roest, Delft, tijd en reisgelegenheid zal nog nader worden bekend gemaakt. Voor een cursus diploma A zal getracht worden deze te geven in het gewest of in samenwerking met de afd. Haarlem. De voorziter zegt nog, dat in de „Leid- sche Courant" een rapport heeft gestaan, uitgebracht door de K. v. K. over prijsstij ging der verschillende producten, waarin wordt gemeld, dat werkmansschoenwerk over het 'algemeen nog verkrijgbaar is te gen prijzen - als voor de devaluatie. Dit noemt hij onjuist, aangezien juist dit werk zeker met 30 pet. gestegen is. Hij was reeds met de K. v. K. hierover in corres pondentie getreden, en had ten antwoord gehad, dat dit rapport alleen voor Leiden gold. Aangezien echter dat daar ook de om liggende plaatsen zeker nadeel van kunnen ondervinden, zal hij trachten deze zaak ver der nog eens met leden van K. v. K. te be spreken. Na gehouden rondvraag sloot de voorzitter met gebed. Geboren: Anna Christina d. van C. L. van Rijn en J. M. van der Hoeven. Pie- terdina d. van W. van der Molen en H. P. Scholtens. George z. van J. C. Evers en M. E. Nolet. Overleden: J. H. Rotteveel*5 j. Ondertrouwd: E. J. J. Duijvestijn 32 j. en J. J. M. Bergman 29 j. Getrouwd: A. Hoekstra 32 j. en E. S. B. Tolde 31 j. J. C. M. Preenen 28 j. en M. A. M. Schrama 24 j. Vertrokken: A. J. du Croix, naar Bloemendaal. L. J. van Bommel, naar Haarlem (met gezin). - A. van der Zwaan naar N.O.-Indië. N. B. M. Dankelman, naar Heemstede. M. L. Damen, naar Utrecht. Ingekomen: M. M. Zijlmans en gezin van Vlaardingen. L. A. Hübscher, van Vleuten. M. M. M. Buschman en gezin, van Amsterdam. C. A. Noordermeer, van Wassenaar. VOORSCHOTEN. Buiteniandsche onderscheiding. Het Institut Technique Superieur fe Fribourg (Zw.) heeft in de sectie der kunstindustrie- en benoemd tot professor honoris causa den heer C. J. A. Begeer, directeur-generaal der Koninklijk Nederlandsche Edelmetaal be drijven te Voorschoten. noordwukerhout. Geboren: Jacobus Albertus z. v. C. Klaverlaan en C. Bakker. Maria Hen- drika Catharina d. v. J. R. van Lierop en R. Smink. Margaretha Maria Cornelia d. v. C. F. Bemelman en J. A. E. Koot. Wilhelmus Petrus z. v. W. P. Warmerdam en J. G. Disseldorp. Nicolaas Franciscus z. v. M. A. Meiland en Th. M. Romijn. Margaretha Christina d. v. L. A. van den Burg en A. M. Meiland. Wilhelmus Adrianus z. v. W. A. Duivenvoorden en M. M. Witteman. Petrus Theodorus Geer- trudis z. v. H. Duivenvoorden en J. A. van der Lans. Maria Agnes Catharina d. v. C. C. M. In Der Rieden en A. M. E. van der Does. Agatha Catharina Maria d. v. W. J. van den Berg en M. C. van der Slot. Antonius Maria z. v. P. A. Bader en M. A. van den Heuvel. Maria Alida Antonia d. v. T. G. Smit en C. G. Beelen. Petrus Quirinus Maria z. v. S. P. Pen- nings en M. E. van Leeuwen. Anna Kla- bina Maria d. v. C. H. Conijn en I. M. van Emmerik. Margaretha Maria d. v. G. Broeke en van M. M. Elligens. Petro- nella Wilhelmina d. v. W. Duivenvoorden en W. C. Edelaar. Elisabeth Bernardina Maria d. v. H. M. van Haaster en J. A. Warmerdam. Petrus Johanes Maria d. v. A. Verheijen en J. G. de Haart. Trijn tje d. v. A. van der Niet en van J. D. Vlie land. Philippus Henricus Theodorus Pe trus z. v. Ph. J. Pijpers en A. M. Waas dorp. Overleden: F. Klinkenberg 8 m. J. J. Ney er weert 44 j. Johann Everhard de Geest 40 j., echtgenoot van H. Muza. P. C. Geerlings 3 j. H. van der Voort, weduwnaar van F. van der Ploeg 63 j. Gehuwd: P. A. M. Sengers 31 j. en C. A. C. Wösten 31 j. L. J. Ruigrok 35 j. en J. van Kampen 32 j. A. Haasnoot 27 j. en M. H. van Rheenen 24 j. N. G. van Noort 29 j. en W. P. M. van den Berg 25 j. H. P. Pennings 32 j. en J. M. Broek hof 20 j. J. M. W. de Groot 27 j. en A. M. van Parera 27 j. B. Kruse 33 j. en A. H. Duivenvoorden 26 j. A. M. Antho- nissen 30 j. en J. E. Caspers 26 j. A. van Abswoude 27 j. en A. K. van Gijlswijk 28 j. N. C. Duijndam 28 j. en E. M. Ritter 22 j. Ingekomen: Jac. Jansen uit Rheden. J. Appeldoorn, H. F. L. v. d. Boogaard, J. Bosman, J. Del Avo, L. Del Avo, J. H. Borischqp, J. Smidt, G. Hoogendorp en H. L. Boef, allen uit Heiloo. F. C. van der Voort, uit Heemstede. H. P. Do- micie uit Amsterdam. J. A. L. Molen kamp uit Leiden. C. Fikkers uit Gro ningen. M. G. Hilhorst uit uder Am- stel. J. A. van Nobelen uit Beverwijk. J. L. Schouten uit Beverwijk. S. D. M. van Haaster uit Hillegom. A. Hoo- genboom uit Sassenheim. W. Brama uit Noordwijk. J. E. Caspers uit Velsen. K. M. Schipper uit Leiden. W. van Arendonk, H. Bevers, C. W. de Brabander, J. Burgers, F. J. van der Kolk, H. Morra, Th. Pacqueu, A. H. Poel, J. Pronk en P. P. Zuydervelt allen uit Heiloo. A. A. Ver steeg uit Delft. J. Bartels uit Amster dam. E. E. Westhoff uit Amsterdam. J. A. Zwetsloot uit Alkemade. J. J. van Eijck uit Venray. J. Hoogkamer uit Hilegom. L. van Prins uit Enschede. J. M. Broekhof uit Haarlem. Jac. M. W. de Groot uit Hillegom. M. P. Herg- waarden uit Heilo. J. C. M. Brey uit Den Haag. A. H. Klinkenberg uit Am sterdam. E. van der Meulen, H. Riet vink en M. Rooyakkers uit Noordwijk. G. Elizen uit Heemstede, A. van der Lin den uit Hillegom. Vertrokken: H. J. J. Hensgens n. Hulsberg. E. Freinik naar Noordwijk. C. Langeveld naar Hillegom. L. C. A. Lankreyer naar Druten. W. J. van Delft naar Amsterdam. P. Th. Ruigrok naar Zandvoort. Alida Duivenvoorden naar Warmond. W. H. van Woensel, J. A. F. Lippens, J. de Rooy, W. A. Steenber gen, A. K. F. Fiorani, F. J. Boekman, H. Keur, M. J. A. Krull, C. S. van Dijk, L. A. Klippel allen naar Heiloo. H. P. Stam naar Amsterdam. R. J. Snellen naar Amersfoort. H. J. Gerards naar Delft. D. Hoogkamer naar Haarlem. A. H. Duivenvoorden naar Den Haag. H. M. Esser naar Venray. J. J. Boerakker naar Venray. M. van Rijswijk, naar Bloemen daal. L. T. van den Haak naar Zeven huizen. C. J. Peek naar Den Haag. N. M. van Wieringen naar Den Haag. C. M. J. Konst naar Uithoorn. A. Strat- gen naar Menden (Duitschland). A. M. van Assen naar Wonseradeel. M. Blok huis naar Den Haag. Geslaagd. Aan de naaischool van de Eerw. Zusters Dominicanessen, Heerenweg alhier, slaagden Woensdag voor diploma lingerie, de dames. Annie Vermin, Dora van der Weijden, Corrie Zonneveld, Mien van der Klugt, Rika Immerzeèl. Voor diploma costumière Nel Kach- mang. WARMOND. Jeugd-werkloozenzorg. De inzameling ten bate van de R.-K. Jeugdwerkloozen- zorg heeft in deze gemeente het belang rijke bedrag opgebracht van 165.50. Met deze inzameling heeft zich belast de St. Joseph-Gezellenver. en aan deze vereeni- ging komt dan ook een woord van bijzon deren dank toe voor het vele werk dat zij in deze heeft gedaan. Bouwvergunning. Aan den heer W. Meyer is vergunning verueend voor den bouw van groote veestallen met hooimij ten voor rekening van den heer van Har den te 's-Gravenhage, in den Veerpolder, alhier. Collecte. De in deze gemeente gehou den collecte ten bate van het Santosfonds heeft een bedrag opgebracht van ƒ69.80. Een woord van dank komt toe aan de ijve rige collectrices. Bezoek. Gisteren bracht een 100-tal Oostenrijkers waaronder verschillende da mes een bezoek aan Warmond. Zij maak ten een boottocht over de Kagerplassen, waarna in een der hotels een apéritief werd gebruikt. Zij hebben heerlijk van het mooie landschap genoten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10