STADS NIEUWS UIT DE OMGEVING De wereld in vogelvlucht WOENSDAG 14 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN VEURLEID SCHEND A3I. HOE WORDT HET WEER I GEDEELTELIJK BEWOLKT DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Hoogste barometerst.: 765.5 te Nancy. Laagste barometerst.: 748.7 te Vestmanoer. Het hoogedrukgebied in het Zuid-Westen verplaatste zich naar het Oosten, de kern, ligt thans over Oost-Frankrijk en Zwitser land. Een nieuwe secundaire van de Oceaan depressie nader de Iersche kust en doet ook de barometers in geheel West-Frankrijk dalen. Overigens kwam in de luchtdrukver- deeling weinig verandering. In Scandina vië waaien zwakke winden met meest be trokken lucht. Op het Westen van de Brit- sche Eilanden waaien krachtige Zuid-Wes telijke tot Zuidelijke winden met betrok ken lucht en plaatselijk regen. In het ove rige deel van Engeland, onze omgeving en Duitschland is de wind Westelijk en meest matig. De lucht is helder of betrokken door lage nevelbanken, in Oost-Duitschland valt nog regen. In Zuid-Frankrijk is het meest windstil met helderen hemel. Plaatselijk in Scandinavië en Duitschland is de tempe ratuur nog onder normaal, in vrijwel het geheele overige waarnemingsgebied is de temperatuur weer boven normaal geworden Voor onze omgeving mag verwacht worden, dat de wind naar Zuid- of Zuid-Oost zal krimpen, weinig van kracht zal verande ren en dat het weer waarschijnlijk droog zal blijven met gedeeltelijk bewolkte lucht en nog eenige stijging van temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 22.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.47 uur tot Donderdagmorgen 4.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 15 Juli voorm. 8.37 en nam. 9.07 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 20 gr. C. Hoe de toestand in Noord- China zich zal ontwikkelen, is nog moeilijk te voorspel len. In ieder geval rukken tienduizenden Japanners over de groote Chineesche muur Noord-China binnen en dat voorspelt niet veel goeds. Zooals den laatsten tijd gebrui kelijk is, wordt geen oorlog meer ver klaard; men begint eenvoudig te vechten. De Japanners zeggen, dat zij in Noord-Chi na een controleerende taak te vervullen hebben. Zij moeten nl. toezicht houden op de ongeregelde Chineesche benden, opdat dezen de grens van Mandsjoekwo niet schenden. Overal elders in de wereld is het gebruikelijk, dat troepen, die een grens willen beschermen, aan hun eigen kant blijven, maar tegenover China matigt Ja pan zich het recht aan om ook de andere kant van de grens te controleeren. En als de Chineezen het daarmee niet erg eens zijn, nemen zij volgens Japan een aggressieve houding aan, waartegen moet worden opgetreden. Zoo wordt het noodig, dat Japan zijn „controle" telkens meer naar het Zuiden moet verleggen. De heele geschiedenis in het Noorden lijkt veel op een van te voren in elkaar gezet spelletje en zoo beschou wen de Chineezen het ook. Naar verluidt plegen de regeeringen van Engeland en Amerika met elkander overleg, om in dit conflict in te grijpen. Eden heeft reeds tot de ambassadeurs van Japan en China te Londen gezegd, dat het de Britsche regee ring hoogst aangenaam zou zijn als het in cident spoedig werd bijgelegd. Deze vin gerwijzing is natuurlijk meer dan een doodgewone liefdesbetuiging ten opzichte van den wereldvrede. Inzake de opdracht aan de Britsche re geering om een bemiddelingsvoorstel te ontwerpen tusschen de partijen, welke in de Spaansche controle-kwestie tegenover elkander staan, wordt, gemeld, dat de Brit sche regeering vandaag met haar uitge werkte plan klaar komt. Morgen zullen wij den inhoud ervan kennen. J7a i'O lutA. 's avonds V» uur vóór zonsopgang MM zijn geluidssignalen verbo- yt'\- -~j der.: knippert dan met de koo'ich'en als attentiesein! GELU/DSSIGr/AAL VERBODEN ARME JEUGD! Over enkele weken wordt in ons land de wereld-jamboree voor padvinders ge houden, schrijft de Avondpost. Uit tal van landen in en buiten Europa zijn padvinders hier heen ge komen. Maar: Duitschland, Italië en Sovjet-Rus land zoo lazen we ontbreken. Waarom? Omdat de jeugd in die landen poli tiek is georganiseerd en de oude pad vinderij er niet meer bestaat. Ziedaar de heerlijkheden voor de gelijkgeschakelde jeugd. Ze marcheert op politiek bevel en in politieke gele deren. Ze staat onder leiding van ver trouwensmannen der dictatuur, die haar kneden naar politiek model. En terwijl de padvinders der gehee le wereld broederlijk en blij bijeen komen moeten de fascistische en com munistische jongeren van verre blij ven. Arme jeugd! DE INDISCHE PADVINDERS AANGEKOMEN DEFILé VOOR DEN MINISTER VAN KOLONIëN. Met de „Dempo" is het Indische contin gent padvinders hedenochtend te Rotter dam aangekomen. De drukte op de kade was grooter dan gewoonlijk bij de aankomst van een Indi sche boot het geval is. Afgevaardigden van Rotterdamsche, Schiedamsche, Haagsche en Oegstgeestsche padvinders in hun keurige uniform, ongeveer 100 man sterk, met vlaggen en vaandels gaven een opge wekt en vroolijk aspect aan de wachtende menigte. Toen de boot ruim half negen uit den grauwen ochtend te voorschijn kwam, juichten de padvinders aan boord hun mak kers aan den wal al toe met hun yell: Yasaka. Om kwart voor negen meerde de „Dem po" en even over negen ging de troep, 77 man sterk, van boord. Nadat op den wal de eerste begroeting had plaats gehad en drie hoera's op H. M. de Koningin waren uitgebracht, werd het vaandel van boord gedragen. De Amboneesche fluitisten, aan den wal opgesteld, speelden hierbij de eerste strophe van het Wilhelmus. In autobussen werd naar den Haag gere den, waar de padvinders om 11 uur arri veerden op het Tournooiveld. Onder veel belangstelling van het publiek stelden de. jongens zich hier op om naar het Plein te marcheeren, waar zij voor het ministerie van Koloniën voor den minister hebben ge defileerd. Langs den Korten Vijverberg trok de kleine, maar kleurige stoet naar het Plein. Vooraan marcheer den de Ambonneesche pijpers, ge volgd door de vlag, welke het con tingent voor zijn vertrek door den gouverneur-generaal was geschon ken. Dan volgden de overige jon gens, de Nederlandsche, Indonesi sche en Chineesche padvinders met gevlochten strooien padvinders- hoeden, de Arabische jongens' met roode fez. Te kwart over elf gaf de leider van het contingent. Hopman Ranneft, het bevel: Geeft acht, salueert. De Minister van Ko loniën, Z.Exc. Ch. J. I. M. Weiter, trad naar buiten, gevolgd door eenige hoofdambtena ren. inspecteerde den troep en bewoog zich daarbij ongedwongen tusschen de gelede ren. Na deze inspectie sprak de Mi nister de jongens toe met de vol gende woorden: „Padvinders, ik heet jullie allemaal van harte wel kom in Nederland, dat ons aller en dus ook jullie moederland is. Denkt erom, dat jullie hier thuis bent. Ik ben er trotsch op, dat Ne der landsch-Indië zich op de we reldjamboree laat vertegenwoordi- den door eep zoo kranig contin gent. Denkt erom, dat jullie de eer van Nederlandsch-Indië hoog houdt, zoowel door jullie gedrag als door jullie discipline, jullie ge hoorzaamheid aan de leiders en door jullie prestaties. Denkt erom, dat de eer van Nederlandsch-In dië ook de eer van Nederland is". De Minister eindigde zijn korte toespraak met de uitroep: „Leve de Koningin", welke kreet door de jóngens werd overgenomen. Terwijl de vaandelgroet gebracht werd speelden de pijpers op de Ambonneesche bamboefluiten de eerste strophe van het Wilhelmus, waarna de jongens een drie werf hoera op den Minister van Koloniën uitbrachten. De jongens keerden naar het tournooi veld terug, waar de troep ontbonden werd. Onder leiding zullen de jongens den ver deren dag besteden aan de bezichtiging van den Haag. Vanavond zullen de jongens hun intrek nemen in het padvinders-troephuis te Wassenaar, waar zy eenige dagen zul- len blijven tot zij naar het jamboree-terrein te Vogelenzang vertrekken. Jeugddag. Nogmaals willen wy de aandacht vestigen op den Jeugddag van Zondag 18 Juli a.s. Het zal een vroolijke middag worden niet alleen, doch ook zal men de prestaties van de groote en klei ne gymnasten, enz. kunnen bewonderen, terwijl de jeugdharmonie het geheel zal opvroolijken met hun keurige muziek. Niemand verzuime een bezoek aan het ter rein te brengen. VEUR. Diefstal. In den afgeloopen nacht zijn bij den tuinder M. te Veur een partij groen ten ontvreemd, terwijl bij de tuinder Sch. twee konijnen zijn gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. R.-K. Sportvereeniging „A. V. V." Donderdagavond om 8 uur zal het 1ste elftal van A. V. V. op haar terrein te Veur een vriendschappelijke wedstrijd spelen te gen Quick Steps I uit Scheveningen. Het belooft een fraaie en spannende wedstrijd te worden, welke het aankijken ten volle waard zal zijn. NOORD WIJK AAN ZEE. Sport- en strandfeesten. Evenals voor gaande jaren heeft V.V.V. „Noordwijk Vooruit" gedurende het seizoen een pro gramma samengesteld van de te houden sport- en strandfeesten, onder leiding van den heer S. Verloop. Behoudens eenige aanvullingen is het programma als volgt vastgesteld: Vrijdag 16 Julo 8.15 uur nam. concert door „Crescendo" op terrein tegenover „de Zeeleeuw". Aan de Noord-Boulevard te 9.30 uur muzikale lampionoptocht door de badplaats. M a a n da g 19 Juli 7.30 uur nam. voet balwedstrijd op he strand voor het Oran- jebad tusschen Noordwijk IQuick Boys I uit Katwijk om den V.V.V. wisselbeker Dinsdag 3 Aug. 9.30 uur nam. groot vuurwerk op het strand, z Woensdag 4 Aug. opening der winkel week in „De Landouw" door den heer bur gemeester te 8 uur nam., waarbij de „Echo der Duinen" zal concerteeren, daarna muzi kale rondgang door de badplaats met de drie plaatselijke muziekkorpsen. Z a t er d a g 7 Aug. 4.30 uur nam. zal vanaf het terrein aan de v. Panhuijsweg de luchtballon „Neerlandia", eigendom van de Haagsche Ballonclub, opstijgen. Degenen, die de kleine entree betalen tot 't terrein, kunnen tevens deelnemen aan de hieraan verbonden raadwedstfijd. Het fanfare „Excelsior" zal deze grootsche demonstra tie muzikaal opluisteren, terwijl na afloop een muzikale wandeling naar en door de badplaats zal worden gemaakt. Zoo moge lijk zullen in de maand Augustus nog 4 concerten worden gegeven, gevolgd door den traditioneelen lampionoptocht. Ingaan de 21 Juli zullen zoo mogelijk lede ren Woensdagmiddag kinderstrandfeesten plaats hebben, waaraan nog nadere be kendheid gegeven zal worden. NOORDWIJK Autotocht ouden van dagen. Het co mité „Ouden van Dagen", verzoekt ons te willen mededeelen, dat dezer dagen we der een inteekenlijst bij de ingezetenen zal worden aangeboden, om de ruim 200 ouden van dagen dit jaar weer in de gelegenheid te stellen een genoegelijken en onbezorg- den dog door te brengen. Wij vertrouwen, dat velen het loffelijke streven van het comité mild zullen steunen Geboren: Jacobus Franciscus z. van G. A. Wiggers en T. Rutgers Alida d. v. E. Smit en N. Hoek Maria Jannetje d. van P. v. d. Deijl en J. G. Kardoel. Ondertrouwd: J. Plug en P. Kor- bee J. W. Moerkerk en F. Schild. Getrouwd: L. J. M. Steen voorden en A. J. Koelewijn H. v. Es en A. Hazenoot. Overleden: Maria Margaretha Johan na van Nes 65 j. ongeh. TER AAR. Gemeenteraad. Op Donderdagavond am half acht komt de gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemeentehuize ter behandeling der agenda, luidende als volgt: 1. Onderzoek geloofsbrief en toela ting nieuw lid van den raad A. de Leeuw. 2. Ingekomen stukken. 3. Belastingrecla- me's. 4. Vaststelling suppletoir kohier hon denbelasting 1937. 5. Schrijven Ged. Staten inzake het raadsbesluit d.d. 12 Januari 1937 tot wijziging van de heffingsverordening op de keurloonen voor vee en vleesch. 6. Sub sidie-aanvrage ten behoeve van den land- bouwcursus te Aarlanderveen. 7. Vaststel ling van een verordening, regelende het be- roepsrecht op besluiten inzake vergunnin gen voor de exploitaties van huurauto's. 3. Benoeming twee leden Woningbouwver- eeniging „Ter Aar". 9. Comptabele beslui ten. Geboren: Pieter, z. van P. den Pater den Boon Johanna Theresia, d. van J. Visser^van Smoorenburg Jacoba Pe- tronella, d. van C. de Kuyzer-Touw Wil helmus Jacobus, z. van J. Touw-Spingint- veld. Gehuwd: C. H. Wolvers 24 j. en J. Rijnsburger 21 j. G. J. Rietveld 25 j. en J. G. Pijper 28 j. Overleden: Fr. Th. Versluys 17 j. Gevestigd: A. Voordouw van Kat wijk F. X. A. van Swaay en P. van Schildt van Amsterdam. Vertrokken: H. G. Brouwer naar Waalre A. van Klaveren naar Koude kerk A. Koetsier en B. Koetsier naar Haarlem S. Snieder, M. C. P. van Dijk en A. J. Bontje naar Amsterdam W. H. M. Wolvers, naar Nieuwveen. DE MEER-WERK-ACTIE. De ƒ100.000.overschreden. Onder voorzitterschap van den wethou der voor Sociale Zaken, den heer J. J. van Stralen de burgemeester was verhinderd hielden werk- en algemeen comité der Meer Werk Actie gisteravond in een der zaken van de Stadsgehoorzaal een gecom bineerde vergadering. De voorzitter van het werk-comité, de heer H. M. Simonis, heeft in deze verga dering verslag uitgebracht van de tot dus verre verrichte werkzaamheden, waarin hij met dankbaarheid gewaagde van de groote mate van medewerking, welke van de zijde van het gemeente-bestuur wordt onder vonden. Het comité, aldus spr., is dankbaar voor hetgeen reeds werd bereikt, doch aller minst voldaan. Gezien de zeer belangrijke plannen, wel ke in voorbereiding, doch waarover publi catie prematuur zou zyn, kan gerust ge tuigd worden, dat wij nog slechts aan het begin der actie staan. Het ligt verder in het voornemen om op een druk punt in de stad binnenkort een aantrekkelijken blikvanger op te richten, teneinde de aandacht van het publiek bij vernieuwing en, zoo mogelijk, bij voortdu ring op de Meer Werk Actie te vestigen c.q. gevestigd te houden. Uit de gevoerde discussies bleek, dat men zich over het algemeen wel kon ver eenigen met de tot nu toe gevolgde ge dragslijn. De wensch werd evenwel uitge sproken voor een inniger daadwerkelijke samenwerking tusschen werk- en algemeen comité. Het saldo der aan onderhoudswerken in het kader der M.W.A. bestede gel den, waarvan bij den secretaris, mr. N. J. Rowaan ten Gemeentehuize aangifte werd gedaan, is thans gestegen tot 101.400. NATIONALE COLLECTE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Er zijn nog enkelen, die medegewerkt hebben aan de nationale collecte voor de jeugdige werkloozen, die nog niet hun le- gitimatiekaart hebben terugbezorgd met de mededeeling, dat hun wijk is afgewerkt. Dezulken worden vriendelijk, maar ook zeer dringend verzocht dit te doen vóór Vrijdagmorgen 9 uur; dien dag moet ook ik my'n afrekening doen. Ook wanneer mogelijk de een of ander zijn wijk nog niet geheel behandeld heeft, wordt hij dringend verzocht mij hiervan voor Vrijdagmorgen mededeeling te doen. Tot op heden bracht de collecte 360 gul den op. Mooi resultaat! L. BEUNE, Pr.. Zoeterw.singel 33. FATHER B. VLASVELD. Benoemd tot directeur van het St. Joseph Studiehuis te Tilburg. Naar wij vernemen is onze stadgenoot, de weleerw. Father B. Vlasveld, welke zich uit de Missie van Britsch-Indië met vacan- tie in het ouderlijk huis bevindt, door den Generaal-Overste van de Priester-Congre gatie van Mill Hill benoemd tot Directeur van het St. Joseph Studiehuis t,e Tilburg. In Britsch-Indië was Father Vlasveld Se cretaris van Monseigneur Bouter, Bisschop van Nell ore. 25-JARIG JUBILEUM. Dinsdag 20 Juli a.s. hoopt de heer J. L. Vorst zijn 25-jarig jubileum te herdenken, afd. Zetterij, van de Firma E. J. J. v. d. Linden, Boek- en Lichtdrukker ij. Vliet 4a. TWEEDE ZOMERCONCERT 1937. Op het jaarlijksche Bach-Concert in de Pieterskerk op 27 Juli a.s. zal door Leo Mens o.a. uitgevoerd worden: de Pastorale en een der mooie trio-sonaten. De beken de Haagsche cellist Charles van Isterdael zal de eerste cello-sonate ten gehoore bren gen. Het programma sluit met de bekende D moll toccata en fuga. De netto opbrengst is voor het zoo mooie Pieterskerk-orgel, dat voor de weer gave van de werken van Bach buitenge woon geschikt is. R. K. H. B. S. De overgangsexamens. Bevorderd van de 4e naar 5e klas: B. v. d. Bosch-Quant, W. de Haas, W. v. Kam pen, B. Kuilenberg, G. Matze, C. Nijman, H. Pastoor, Th. Scholte, S. Urlus, G. Weer denburg, P. van Vianen. Herexamen 4 niet bevorderd 10. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: A. den Boer, P. Daniels, K. Geitenbeek, G. Gussenhoven, K. Hienkens, P. v. Leeuwen, A. Mank, A. van Noort, A. Peerdeman, A. Versney, J. Walter, W. Zeegers, A. Beyers- bergen, T. Cuppen, H. Dieben, L. Duym, H. Filbry, L. Groendijk, Ph. Hendriks, N. Knijnenburg, W. Lexmond, W. Niekerk, B. Pley, J. Pollmann, A. v. d. Putten; J. Scholte, A. Verkade, J. Waasdorp, G. van Went en A. Zwartelé. Herexamen 3 niet bevorderd 8. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: W. Doeven, H. de Haas, B. Hendriks, P. Hiep, W. Jongmans, A. Korenhoff, E. Mar- tinot, W. Onneweer, P. Scholtz, L. van Sonderen, J. Versteeg, P. Blaauwhof, J. Deprez, C. de Grood, C. Huibers, E. Jan sen, J. Koppers, H. Neervoort, A. Paarde- kooper, L. v. d. Reep, J. de Ruyter, G. Slats, A. Walraven. Herexamen 10, niet bevorderd 22. Bevorderd van de le naar de 2e klas: K. v. d. Bos, W. Canoy, J. Dieben, H. Filbry, J. Kiebert, J. Pluvier, K. Polmann, P. Smit, V. Sormani, G. Teernstra, H. Tum- mers, J. Bots, H. Conijn, P. Deering, J. v. Dooren, B. Klaassen, F. Krijnen, P. Otto, F. Polman, K. Rozema, C. Slegtenhorst. Herexamen 9, niet bevorderd 24. GEM. H. B. S. VOOR MEISJES. De Overgangsexamens. Aan de Gem. H.B.S. voor Meisjes met 5 en 6-jarigen cursus zijn toegelaten: Tot de 2e klasse: I. Boasson, R. Cleve- ringa, J. A. Cupedo, Y. B. de Groot, E. P. de Haas, A. G. Homan, C. Hopman, A. J. Jonkers, D. Kieviet de Jonge, H. A. H. Molenaar, M. J. Nauta, S. W. van de San- de Bakhuyzen, E. A. Schilt, A. van der Valk, S. H. Vogelaar, L. S. van de Vijver, C. Bleuzé, F. W. Boschma voorw., P. C. de Bruyn, L. M. ten Cate Brouwer voorw., M. van Cranenburgh, P. C. van der Graaf, M. F. de Gunst, J. A. Hokkeling, T. M. Hooymans, G. J. van Ingen Schenau, E. A. de Koning, J. M. Lammens, G. van Leeuwen, C. V. Meulemans, J. M. T. de Nes, L. E. van der Plas, W. J. M. Rückert, D. T. Schellekens, B. M. Siemens, D. E. Smit, G. S. Spiecker, M. Taconis, A. Wol- dringh van der Hoop, C. A. Fuhri Sneth- lage, M. H. Fuhri Snethlage, H. J. Abbin- ga, S. I. H. Bentfort van Valkenburg, J. J. Blokhuis, D. Bosse, Y. Buising, C. Coen- raads Nederveen, C. C. Houtermans, E. Kabel, C. van der Kloot, M. W. de Ko ning, D. H. M. van Leeuwen, G. H. Paauw, M. Prins, D. Riensma, J. M. le Roux, J. J. Simmermans, H. de Boer, W. G. Bos, G. Büttinghausen voorw., E. Denzier voorw., K. Dubbeldam, J. C. E. Harteveld, E. C. Jager, M. E. A. Kern, M. L. Kieviet, W. L. Maarschalk, M. J. Munk, C. E. Noorduyn, C. H. L. Nuyt, E. A. Philippo, H. C. Pon sen, T. Punt, M. C. Reysenbach de Haan, C. P. van de Sandt, E. Schaly, B. Schip pers, C. E. Schippers, A. P. Schotema, A. A. M. Schrandt voorw., C. M. M. Woud stra, T. C. A. Woudstra. Afgewezen 17. Toegelaten tot de 3e klasse: P. A. van Aggelert, Y. M. Berghegge, C. H. Bonsel, A. E. Boschma, M. Brinks, M. J. Bungen- berg de Jong, N. Dekker, M. van Driel, C. Grommé, L. A. C. Hooymans, M. C. Hout kamp, J. A. Huysman, H. E. C. M. van Kimmenaede, Y. S. Kuyper, M. M. Maar- tense, J. F. de Moed, H. A. A. J. Morsch, C. C. Naeff, C. C. Nord Thomson, E. A. M. Olivier, C. M. Polak, H. J. Roodenburg Vermaat, M. L. de Ruiter, E. G. Sandberg, M. Scheer, J. M. Schollaardt, M. M. Smalt, W. Zwart. Afgewezen 12. Toegelaten tot de 4e klasse A: A. J. Auer, W. F. Boele, H. P. Böthlingk, M. E. Boon, L. Briejèr, E. H. W. van den Brink, C. T. M. Brouwers, J. E. Brummel, L. J. Dorreman, W. Driehuizen, M. Eldering, E. Fazekas, M. H. A. de Gooyer, A. G. E. ten Hagen, B. van Heel, E. Heeroma, E. M. Hokkeling, E. L. Kattenbusch, G. van der Kloot, B. J. Klijweg, J. Kohier, J. B. de Koning, D. C. Kuenen, J. J. van Leeuwen, A. M. van der Meulen, M. G. Moerkerken van der Meuien, M. C. van de Sande Bakhuyzen, H. E. Schwencke, M. W. Versteeg, A. J. Wasse naar, H, T. G. Focken Kremer. Afgewezen 2. Toegelaten tot de 4e klasse B: N. C. Bal lego, J. S. Brands, E. Brandt, C. Brouwer, A. Cosijn, A. C. Feikema, M. C. van Hoek, J. A. J. Hooymans, G. J. Janssen, C. W. J. Louwerse, M. G. J. Manders, E. van der Meij, J. A. Oudendal, L. Sieverts, L. C. Siddré, M. J. U. van Straaten, A. J. Ver schoor, B. L. Vlietstra. Afgewezen 3. Toegelaten tot de 5e klasse A: M. C. E. Fortgens, W. Gaykema, E. W. C. van Haar lem, S. P. I. Hoogeveen, C. H. Krantz, J. J. W. van Leeuwen, B. Y. Meijer, M. C. Mulder J. C. van Pernis, G. F. Siemens, J. Tende- loo, M. A. T. Veltman, P. van Weizen, M. E. Wensinck, W. Wiggers, C. de Bruyn, J. C. Dekker, B. M. Elout, G. M. Franken, H. van Gelder, C. M. Huyts, J. A. Kyner, M. E. de Jong, J. R. Josselin de Jong, M. T. Keuls, J. C. M. Mulders, W. Nieuwkerk, A. T. Slot houwer, E. M. L. Stoffels, I. H. Volbers, G. A. Wilmink. Afgewezen 8. Toegelaten tot de 5e klasse B: P. J. Bosse- laar, W. A. Bouman, D. A. Bueno, T. W. Buising, M. C. Denninghoff Stelling, M. M. Kluytmans, W. C. J. Manders, J. M. Nauta, F. H. M. M. Pierrot, E. Plaat, M. G. Prins, J. A. Schipper, W. J. Somerwil, L. S. van der Veen. Afgewezen 1. Toegelaten tot de 6e klasse: A. H. van. Beest, H. I. Brouwer, E. H. de Bruyn. J. Dekker. H. C. Gunning, A. C. J. M. van Hamersvèld, B. D. de Jong, E. G. M. Keesom J. A. C. Koert, H. W. Krispijn, C. H. H. Nagel, C. Nijholt, D. T. F. M. Savelkoul, M. Seret, G. M. Thoënes, M. Vos. Afgewe zen 1. Verder zijn nog toegelaten tot de le klasse: A. H. D. Begeer, A. Albers. A. J. Bok. R. P. Golijns, V. M. James, J. M. Ma- gito, M. C. Minnee, M. T. C. Plouvier, E. W. Scholtz, D. I. van Someren. Tot de 2e klasse: J. C. van Leeuwen, C. Gunning. Tot de 3e klasse: A. Bakhuizen v. d. Brink, M. C. B. v. Cittert, W. J. Harts, A. Kraemer, E. E. G. Velthuys, L. A. Ripping. Tot de 4e klasse: S. Strumphler. Examen akte L. O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zyn ge slaagd voor het eindexamen akte L. O. de heeren A. H. Kruit, L. Noorduin. A. v. Noort, J. Ravensbergen, G. v. d. Schinkel en B. Star.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2