Trouw- en Verlovingsringen P.J.VAN KAMPENHOUT DONDERDAG 8 JULI 193? DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 RECHTZAKEN DOOD DOOR SCHULD. De fietser, die in Februari op den Leid- schen straatweg bij den Deyl te Wasse naar een ongeluk heeft veroorzaakt, waar bij twee Leidsche studenten om het leven kwamen, was door de rechtbank veroor deeld tot twee maanden hechtenis. Van dit vonnis was verd. in hooger be roep gekomen. De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis van de recht bank. Het Hof, dat gisteren uitspraak deed, heeft verd. tot 35 boete subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld. AANSPRAAK OP SCHATTEN DER THORPEHALL. Kort geding voor de Middel bur gsche rechtbank. Voor den waarnemend en president van de Middelbrugsche rechtbank, mr. Th. Port- heine, is in kort geding een zaak behan deld betreffende de goederen van het En- gelsche stoomschip Thorpehall, welk schip, toen de Franco-troepen naderden, met een kostbare lading uit Bilbao is vertrokken en in Nederlardsch territoriaal gebied is bin- nengeloopen, vervolgens door den officier van justitie uit Middelburg in beslag is genomen en in de haven te Vlissingen on der bewaking is gesteld. Daarna heeft mr. Ten Beke Callenfels ten verzoeke van een aantal banken en particulieren uit San Sebastian en Bilbao, die beweren eigenaren te zijn van een ge deelte der gading, revindicatoir beslag laten leggen op die goederen, zijnde een aantal pakken effecten, tal van zakjes met gouden en zilveren voorwerpen, vele kisten met waardevolle voorwerpen en waardepapie ren, tezamen een zeer groot bedrag ver tegenwoordigende. De zaak, welke thans werd behandeld, be treft de sequestratie van de goederen, waarop beslag is gelegd. Den president werd verzocht te beslissen, dat de goederen onder sequesters worden gesteld van drie te benoemen sequesters en den kapitein te veroordeelen de goederen tegen behoorlijk bewijs van ontvangst aan deze sequesters af te geven. Namens de eischers heeft mr. A. van Os uit Dordrecht de dagvaarding nader toege licht. De ingestelde eisch werd namens den kapitein bestreden door mr. F. W. Adriaan- se uit Middelburg, terwijl namens de Bas- kische en Spaansche regeering, die in dit geding hadden geïntervenieerd en op 6 Juli eveneens revindicatoir beslag op de goede ren hebben doen leggen, werd gepleit door mr. W. K. H. Dieleman, eveneens uit Mid delburg. Mr. Ten Beke Callenfels deelde bij akte mede, dat eischers nader genoegen nemen met één sequester, als hoedanig zij voor dragen de Ned. Handel Mij. De president bepaalde de uitspraak op Zaterdag a_; des voormiddags om elf uur. ..ZWIKKEN™ EEN HAZARDSPEL? De Haagsche pol itierechter_ veroordeelde den 51-jarigen caféhouder J. F. de G. te Nieuwe Brug wegens het opzettelijk aan bieden en geven van gelegenheid tot ha zardspel tot een voorwaardelijke gevange nisstraf voor den tijd van twee maanden en 75 boete subs. 75 dagen hechtenis. Van dit vonnis ging de caféhouder in hooger beroep, welke zaak gisteren voor de vacantiekamer van het Haagsche Hof werd behandeld. Als getuige werd gehoord een aantal café-bezoekers, dat den avond, dat de veld wachter binnen kwam een proces-verbaal opmaakte, zat te „zwikken". Op de tafel lagen behalve de speelkaarten een aantal fishes, vertegenwoordigende een vaste waarde. Vóór het spel kochten de spelers deze fishes van den caféhouder. Met dezelfde fishes konden na afloop van het spel ook de consumpties worden betaald. Het Hof vroeg aan de café-bezoekers uit voerige inlichtingen omtrent de wijze, waarop het ..zwikken" wordt gespeeld en in hoeverre de geluksfactor daarbij een rol speelt. President aan één der getuigen: „Be schouwt u „zwikken" als een gokspel?" Getuige: „Nee, als een tijdpasseering". De verdediger, mr. C. J. Egberts te Am sterdam, wees het Hof erop, dat het spel zeer populair is. Iedereen in dienst al dus pleiter kan zwikken. President: „Geleerd als onderdeel van de krijgsopleiding?" De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis van den politierechter. Hij herinnerde er nog aan, dat de verdachte reeds eer voor een dergelijk feit is veroor deeld. Mr. Egberts bepleitte een clemente straf, zoo mogelijk alleen een voorwaardelijke veroordeeling, omdat hem anders de ver gunning zal worden ontnomen. Heden veroordeelde het Hof den café houder tot een voorwaardelijke gevange nisstraf voor den tijd van een maand. KAT LEVEND BEGRAVEN. In den Sloterpolder is eenigen tijd gele den een ergerlijk geval van dierenmishan deling voorgekomen. Een boer begroef een zieke kat terwijl het dier nog leefde. Twee maal wist het beest uit zijn graf te ont snappen en tweemaal haalde de boer hem terug. Tenslotte wist hij de kat onder aar de te bedelven. Een inspecteur van de Sophiavereeniging kreeg melding van het geval en stelde een onderzoek in met behulp van de politie. Het bleek, dat het dier niet vooraf was ver dronken, zooals de boer aanvankelijk had verklaard, noch had hij het den kop inge slagen, zooals later het verweer luidde. Gisteren stond de man voor den politie rechter te Amsterdam terecht. Zijn ver- GRAVEEREN GRATIS Edelsmid - Juwelier - Opticiën Haarlemmerstraat 125-127 weer was nu, dat het dier ziek was en door kinderen werd geplaagd. Uit „medelijden" had hij de kat toen maar begraven nadat zijn knecht een kuil van ongeveer 40 c.M. diep had gegraven. De arbeider was het met zijn baas eens: ,,'t Was een ziekelijke dooie kat, we dach ten allemaal, dat er geen leven meer in zat. Wij mishandelen in den polder nooit dieren. Officier: Ik ben toch maar blij, dat ik geen polderkat ben; 't is een afschu welijke geschiedenis. De knecht zette zijn verhaal voort met de lugubere mededeeling, dat de kat nog tweemaal was weggeloopen. ,,'t Waren z'n laatste zenuwtrekkingen", meende hij er verklarenderwijs bij te moeten voegen. Een juffrouw was ook bij de begrafenis tegenwoordig geweest. Zij kon een nauw keurig verslag geven, maar van eenig pro test tegen de handelwijze van den boer was geen sprake geweest. „Hij wilde het beest uit zijn lijden helpen.... Verd.: Ja, ik ben werkelijk een dieren vriend. Officier: Van dierenvriendschap heeft de polder blijkbaar een vreemd begrip. Het is beschamend, dat in de twintigste eeuw een volwassen man op deze wijze tegen een dier durft optreden. Uit de sectie is gebleken, dat het dier levend is begraven, de ergste wijze van mishandelen, die men „zich maar in kan denken". Spr. vorderde een gevangenisstraf van een maand. De politierechter was het met dezen eisch niet eens. Ook hij vond het geval afschuwelijk, doch hij nam aan, dat de boer uit domheid en onnadenkendheid had gehandeld en hij inderdaad de bedoeling had het zieke beest uit zijn lijden te helpen. Op grond hiervan legde hij ƒ25 boete, subs. 10 dagen rechte- nis op. De verdachte deed ijlings afstand van hooger beroep, doch de officier reserveerde zijn rechten. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Werkman brak zijn been. Gisterenavond omstreeks 6 uur is de 33- jarige C. J. van der Waals, wonende Leeu werikstraat 33 te Leiden, bij reparatie van een dak in De Kempenaerstraat van een steiger omlaag gevallen. De heer Van der Waals liep een gecom pliceerde breuk op van het linkerbeen. Na door dr. Hugenholtz verbonden te zijn, is hij naar het Diacoenssenhuis ver voerd. Zijn toestand was heden gunstig. Een fiets zonder zadel. Een jong paar tje, dat een oogenblik uitrustte van een fietstochtje en zich heerlijk hadden neer gezet in een grasberm aan den Hofdijk, waarbij de rijwielen werden geplaatst te gen een boom, die op eenigen afstand stond, kwamen, na het uitrusten, tot de ontdek king, dat van een der rijwielen een zadel was afgehaald. De politie stelt een onder zoek in. St. Josephgezeilen. De St. Joseph- gezellen worden eraan herinnerd, dat he denavond de maandelijksche verplichte vergadering zal worden gehouden, waarbij aller opjiomst noodzakelijk is. TER AAR. Middenstandsvereeniging. De belang stelling voor de bijeenkomst van de R.-K. Middenstandsver. „St. Joseph", was deze keer grooter dan wij gewend waren, wat zeker zijn oorzaak zal hebben gevonden in het ingekomen schrijven van enkele le den, waarvan wij zoo terloops iets gehoord hadden. De voorzitter, de heer G. Verhoef, opende de vergadering met den chr. groet en na verwelkoming herdacht hij in enke le treffende woorden het overleden lid en oud-voorzitter, den heer J. W. Valentijn, voor diens zielerust werd gezamenlijk ge beden. Als de notulen zijn voorgelezen wordt terstond het ingekomen schrijven behan deld, waarin de middenstanders hun afkeu ring te kennen geven over het feit, dat de levering van costuums voor de pas opge- richtte R.-K. Begrafenisvereeniging is ver richt niet door plaatselijke middenstanders. Een der adressanten licht de zaak uitvoe rig toe. Uit zakelijk oogpunt schijnt het bijna onmogelijk te zijn, volgens deze spre ker, dat de stof voor een dergelijken prijs geleverd wordt; maar dit alles buiten be schouwing latende, hadden zij genoegen genomen met de inschrijving, indien het comité een hoffelijker houding had aange nomen, meer open kaart had gespeeld. De kapelaan, geestelijk adviseur der vereeniging, tracht de gemoederen wat te kalmeeren door het juiste verloop dezer af faire aan de openbaarheid prijs te geven. Het begrafeniscomité had aanvankelijk de bedoeling de costuums te laten leveren door de plaatselijke middenstanders, anders zou zij niet naar opgaaf en monsteds gevraagd hebben. Doch door bijzondere omstandig heden heeft zij door tusschenkomst van een oud-parochiaan, een aanbieding gekre gen die twee honderd en vijftig gulden voordeeliger uitkomt. Wat moest het co mité doen? Men zou het haar hoogst kwa lijk hebben genomen, indien dit cadeau werd afgeslagen en was zij geenszins ver antwoord geweest voor de leden van het begrafenisfonds. Na deze duidelijke uiteenzetting werd unaniem besloten deze zaak over te dra gen aan het bestuur, dat alsnog een onder houd zal aanvragen bij voornoemde ver eeniging. Ondanks het gemis van deze or der, zijn wij er van overtuigd, dat de be trokken middenstanders zich heusch wel zullen neerleggen bij het heele geval, wan neer zij weten hoe de vork in de steel zit en alle geheimzinnigheid is weggenomen. Moge de vrucht van deze besprekingen zijn, merkt een der leden op, dat de mid denstanders zelf hun inkoopen doen in de plaats, want helaas ontbreekt er nogal eens wat aan. Het volgende belangrijke punt is dan aan de orde, n.l. „Lezing G. A. over de kernvorming". Op een bevattelijke wijze, met behulp van een brochure van pater Alexander, werd het doel uiteengezet. Ver dieping van ons geloofsleven, de maat schappij en de moeilijke beweegbare massa door woord en voorbeeld te doen beinvloe- den. Dit is de kern waar het om gaat. Spr. hoopte binnen afzienbaren tijd een derge lijke beweging in het leven te kunnen roe pen en wekte thans de leden op steeds de godsdienstige belangen te blijven beharti gen. Aan het einde gekomen van de vergade ring, werd dank gebracht aan den G. A. voor z'n leerzame lezing en tot slot deelde de voorz. mede, dat de groote verloting tot het volgend jaar is uitgesteld. WADDINXVEEN. GROOTE WERKEN RONDOM WADDINXVEEN. De laatste jaren heeft Waddinxveen een groote verandering ondergaan, niet alleen door het aanbrengen van een hefbrug over de Gouwe, maar tevens door de werkzaam heden, zoowel aan de Oostzijde als aan de Westzijde van de Gouwe, voor den nieu wen Rijksweg Den HaagUtrecht(Drie bergen). De zandaanvoer voor den weg aan de Westzijde zal ongeveer over 3 weken klaar zijn. Deze leverantie is gedaan door de Amsterdamsche Ballast-Mij., die het zand zuigt in de Nieuwe Maas, en het met zand bakken van pl.m. 500 ton naar het werk vervoert. Tijdens de periode, waarin op volle kracht werd gewerkt, kwamen hier 22 bakken per dag aan, d.i. 11.000 ton. De bakken werden dan onder een machine ge legd die ongeveer werkt als een bagger molen; in een half uur zoo'n bak leeg had. Boven stort het zand op een loopende rub berband die het dan vervoert naar de plaats waar het in de kipkarren wordt ge stort. Met 14 treinen werd, het zand dan weggereden naar de losplaatsen. Een geweldige hoeveelheid zand is noo- dig geweest voor dezen breeden weg. Tegelijk met dezen komt een andere weg hier de Gouwe over n.l. de nieuwe Rijks weg van Rotterdam, die even voor Wad dinxveen samen loopt met den weg van Den Haag. Het viaduct, dat eigenlijk een combina tie is van klapbrug en vaste brug en een lengte heeft van meer dan honderd meter, is eveneens door bovengenoemde Mij. aan genomen. Reeds is het gedeelte aan de Westzijde gereed; het wachten is nu nog op het bovendek en daarna zal dan de Oostzijde voltooid worden. Het drukke scheepvaartverkeer door de Gouwe maakte den bouw van een klap brug noodzakelijk. Als we de groote kolos bekijken, moeten we toch wel respect krij gen voor onze Hollandsche ingenieurs en voor de techniek, welke het mogelijk maakt zooiets tot stand te brengen. De heistel ling, welke gebruikt wordt om de beton nen palen van-minstens 18 Mei lang in den grond te heien is geheel van ijzer. De zandleverantie van het gedeelte Wad dinxveenBodegraven wordt uitgevoerd door de firma v. d. Hoeven. Ook dit werk nadert zijn voltooiing. Het zand wordt ge haald aan de Moerdijk en vandaar met aken van 900 ton aangevoerd. Ongeveer 12 aken arriveeren iederen dag aan de los plaats. Twee geweldige kranen, staande op een steiger boven de Gouwe, voorzien van een grijper zorgen er voor, dat iedere boot in twee uur leeg is. De grijper stort zijn inhoud in een trechter met twee uitmon dingen. Onder elke uitmonding komt een trein met kipkarren, zoodat er 4 treinen te gelijk geladen kunnen worden. Deze zandtreinen rijden van den steiger weg over in de richting Bodegraven. Het hooge zandlichaam heeft thans reeds voor een deel langs den Goudschen straatweg, waar mee de nieuwe rijksweg voor een deel pa rallel loopt; men verwacht na 3 maanden ook hier met de zandstorting gereed te zijn. Vanaf den weg ten Westen van de Gou we zullen vier npritten worden gemaakt, twee voor de richting Gouda en twee voor de richting Waddinxveen, voor beide rich tingen een linksche en een rechtsohe weg. Niettegenstaande de vele machines, wel ke hier gebruikt worden, verschaft dit werk toch aan vele handen werk. Zoo zien we langzamerhand in de om trek van Waddinxveen en andere plaatsen een weg ontstaan, die dwars de uitge strekte Zuid-Hollandsche polders door snijdt. Waar vroeger het zwart bonte vee graasde, en de landman zijn bedrijf uit oefende, daar zullen straks de auto's en mo toren met snelheden van om en bij de 100 K.M. per uur heen razen. Ook den Zuid-Hollandsche polders, waar het natuurschoon op zoo vele plaatsen nog ongerept bewaard bleef, zal weer een stuk van hun landelijk karakter worden ont nomen, maar dit verlies wordt gecompen seerd door den aanwinst van een tweetal verkeersbanen, die stad en dorp weer na der tot elkaar zullen brengen en als voor beeld van modernen wegenbouw zullen be wijzen, dat men ook in ons land voor de belangen van het snelverkeer een open oog heeft. UITHOORN. Uithoom's conservenfabriek De in dustrie alhier is wederom verrijkt met een nieuwe fabriek n.l. van conserven. Op Vrij dag 9 Juli 1937 des voormiddags 11 uur zal deze fabriek, die „De Hoorn" zal hee- ten, officieel worden geopend. Geboren: Johanna Gezina, d. van G. van der Vegte en G. v. Tongeren Rosalia Antonia, d. van J. P. Klijn en C. W. Ver laan Lam bert us Theodorus Jacobus Pe trus Paulus, z. van J. J. Eerden en M. H. Egberts. Ondertrouwd: H. Oussoren 25 j. en M. v. d. Ham 21 j. Getrouwd: A. Schellingerhout en J. M. A. Kerrens. VOORSCHOTEN. Koningin Wilhelmina-Vereeniging. Gisteravond hielde de Koningin Wilhel mina-Vereeniging haar jaarvergadering in Hotel Deurloo, onder leiding van den heer G. Schrama, daar de voorzitter, de heer R. v. d. Ende, zijn ontslag als zoodanig heeft ingediend. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 368.24 en de uitgaven 387.24, aldus een nadeelig saldo van 19,02. De voorziter deelde de vergadering mede, dat de heer R. van den Ende, voor zitter, en de heer A. P. Schram de Jong, hadden bedankt' respectievelijk als voorzit ter en secretaris der vereeniging. Beide be stuursleden bracht de voorzitter dank voor de vele werkzaamheden als bestuurslid door hen verricht. Tot leden van het be stuur werden gekozen de heeren A. E. Gas telaars J.z. en B. Hoogwerf Kroon. In den breede werd het programma besproken voor de a.s. viering van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina en voorloopig werd bepaald, dat het feest zal plaats heb ben op Dinsdag 31 Augustus a.s. en een aanvang zal nemen met een kinderfeest en kinderspelen, des namiddags ringrijderij met paard en wagen en voor fietsen en des avonds illuminatie van de Voorstraat en concert. WARMOND. Ernstig ongeval. Tijdens het schilde ren der woning van den heer Wickevoort- Crommeli alhier, viel de schildersknecht W. C. Welsink van de ladder, met het nood lottig gevolg, dat zijn knieschijf scheurde en over het geheele lichaam verwondingen opliep. Na voorloopig te zijn verbonden moest het slechtoffer naar het Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Vertrokken: G. M. Minke naar Lei den E. Gafgen naar Duitschland J. van Dam naar 's-Gravenhage A. van dei- Aar naar Alkemade J. J. Betjes naar Velsen W. Kerkvliet naar Voorhout C. C. van Wijngaarden naar Wervershoef H. Landman en gezin naar Sassenheim W. P. v. d. Voort naar Boskoop Th. C. J. v. Tongeren naar Haarlem M. Oudshoorn naar Rotterdam J. Breed ijk naar Noordwijk H. C. Grimbergen naar Lisse E. P. M. Tervooren naar Hethel en Spaland W. Wijnhof wede. v. d. Wulp naar Voorhout. Gevestigd: A. de Kan van Naarden M. A. v. d. Holst van Voorhout J. M. Duynhoven van Hillegom Fr. v. d. Voo- ren van Hillegom P. C. Thorn van Lei den M. C. van Dam van Sassenheim J. C. M. van Stijn van Ouder-Amstel G. Plasmeijer van Alkemade A. Dui venvoorden wede. van Duin van Noordwij- kerhout M. Meijer van Alkemade G. Tegeder van Leiden J. H. A. Abél van 's-Gravenhage H. G. van Braven van Zevenhoven. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Het verslag van de ge meenteraadsvergadering is gisteren abusie velijk onder het hoofd „Zoeterwoude" te recht gekomen! Personalia, Voor het examen kinder verzorgster slaagde onze plaatsgenoote mej. A. de Krijger Cd., terwijl mej. N. Noordam slaagde voor het examen Engelsche han delscorrespondentie. Geboren: Comelis Petrus Paulus, z. van C. J. van'Wijk en M. J. M. Ammer- laan. Hendrik, z. van A. Lagerwaard en B. Mulder. Getrouwd: M. J. Erdtman 22 j. en C. A. M. de Wit 17 j. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. HET CONFLICT BIJ DE FIRMA BOS ZOON. Vrijdag a.s. conferentie. Met betrekking tot het conflict bij de fir ma Bos Zoon alhier vernemen wij, dat de directie de kwestie aanhangig heeft gemaakt bij de Algemeens Werkgevers vereniging. Het bestuur van deze vereeni ging heeft zich thans tot de arbeidersorga nisaties gewend en deze tot een bespre king uitgenoodigd, welke zal worden ge houden op Vrijdag 9 Juli a.s. in hotel „De Vergulde Wagen", alhier. Eindexamens Chr. H.B.S. met 5-jarigen cursus. De namen der geslaagden zijn: de heeren G. Bergshoef, H. Beunder, L. v. Bommel, J. Bos, J. Grootendorst en A. J. Jongenburger; de dames: Alida R. van Beu- sekom, Antje v. d. Bijl, Grietje Brink en Francijntje Voskuilen. Openstelling. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. deelt mede, dat door Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land is opgeheevn de geslotenverklaring voor motorrijtuigen van het gedeelte van den Aardijk van 55 M. ten Westen van het electrisch gemaal van den Kortsteekterpol- der tot de boerderij „Florahoeve" in de gemeente Alphen a. d. Rijn. HAZERSWOUDE Collecte. De speldjesverkoop ten bate van het Hoogeland heeft in het dorp opge bracht de somma van ƒ28.39. Kosteloos rijwielplaatje. Door den assistent-dienstgeleider der directe belas tingen, den heer Thor,, Torenstraat 7, al hier, zal ten zijnen huize op 20 en 21 Juli a.s. des avonds van 79 uur (zomertijd), gelegenheid worden gegeven tot het aan vragen van een kosteloos belastingmerk 1938. Voor Benthuizen zal de heer Thor daar toe gelegenheid geven op 2'2 Juli a.s., des avonds van 79 uur (zomertijd), ter ge meentesecretarie aldaar. „Als de tros wordt losgesmeten Gisteren is de heer C. Goedigebuure alhier per S.S. „Sibajak" als koloniaal van Rot terdam naar Bandoeng (Ned-Indië) ver trokken. KOUDEKERK. Het jubileum van burgemeester Kwint. In aansluiting op het raadsverslag van gisteren inzake de huldiging van den Bur gemeester kan nog worden medegedeeld, dat na de aanbieding van het geschenk uit de burgerij door den voorzitter van het Huldigingscomité, door het dochtertje van ds. Odé nog met een toepasselijk versje een prachtige vaas met bloemen namens de burgerij werd aangeboden aan mevr. Kwint. Achtereenvolgens werd toen nog het woord gevoerd door Burgemeester Wamaar van Hazerswoude, namens den Kring van Bur gemeesters en Secretarissen van de Rijn streek en Burgemeester Brug van Leider dorp, namens de Kring van Burgerwach ten van het Baljuwschap Rijnland. Hier na verkreeg de Burgemeester het woord en dankte in een toepasselijke rede voor de gehouden toespraken en de prachtige hem aangeboden geschenken, waarmede spre ker zeer ingenomen bleek te zijn. De officieele raadsvergadering was hier mede afgeloopen en werd door den loco- Burgemeester, wethouder van Egmond, ge sloten. Na afloop der vergadering begaven zich de jubilaris en zijn familie, alsmede de ver dere aanwezigen zich naar het terras voor het Raadhuis, alwaar de schoolkinderen stonden opgesteld om den jubilaris een zanghulde te brengen, welke alleszins goed is verloopen. De Burgemeester dankte in eenige hartelijke bewoordingen voor deze aardige attentie en bood elk der kinderen een versnapering aan. Van 45 y2 uur had de receptie plaats in de Raadzaal, alwaar tal van bloemstukken van verschillende corporaties, vrienden en kennissen stonden opgesteld, zoodat de raadzaal als het ware in een bloementooi gehuld was. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om den jubilaris te complimentee ren en deden hun gelukwenschen verge zeld gaan van stoffelijke blijken van be langstelling, waarvan wij bij uitzondering willen noemen het geschenk van de Bur gerwacht bestaande uit een prachtige rook- standaard. Onder de talrijke aanwezigen werden o.m. opgemerkt de Burgemeesters van Ha zerswoude, de heer Warnaar, van Leider dorp, de heer Brug, van Ter Aar, de heer Hoogeboom en van Zwammerdam, de heer Hoogeboom, Wethouder van Gelderen uit Boskoop, alsmede de heer Stijkel, direc teur van gemeentewerken te Boskoop, de heeren Samson en Regt uit Alphen aan den Rijn en een deputatie van de vereeniging „Veilig Verkeer", o.m. vertegenwoordigd door den Inspecteur van Politie, den heer van der Wal te Leiden, van welke vereeni ging de Burgemeester voorzitter is. Vele ingezetenen hadden bij deze ge legenheid de vlag uitgestoken, terwijl ook van de openbare gebouwen de driekleur wapperde, hetgeen de gemeente een feeste- lijken aanblik gaf. Wij twijfelen niet of dit koperen festijn zal den jubilaris en zijn familie nog vele jaren in dankbare herinnering blijven voortleven. WOERDEN. HandbaL A.s. Zaterdagavond 10 Juli om 7 uur wordt te Woerden een propagan- dahandbalwedstrijd gespeeld tusschen het Utrechtsohe K.N.G.V.-elftal en het Utrecht- sche N.A.S.B.-elftal. De wedstrijd wordt gespeeld op verzoek van de voetbalvereeniging „Woerden", wel ke voornemens is het handbalspel door haar leden te dóen beoefenen en wordt ook op het terrein van deze vereeniging gehouden. De wedstrijd staat onder auspiciën van het K.N.G.V. Voetbaltournooi. In het voetbaltour- nooi dat VEP voor Zondag a.s. organiseert komen de volgende clubs uit: RKBVV (Bla- ricum)Olympia I (Hilversum), VEP I Zwaluwen Vooruit (Utrecht). Te ongeveer 4 uur heeft de winnaars-finale plaats. Als lste prijs wordt een wedstrijdklok uitge loofd. Geslaagd. Voor het examen costu- mière te Den Haag slaagden mej. M. Stol wijk, M. Goes en C. Kemp alhier. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake Inkomstenbelasting van 1217. Antwoord: Indien U niet met andere belastingplichtigen in gezinsverband samen woont zal uw aanslag bedragen 38.35. Vraag: Hoe heet de timmerfabriek van Noordwijk, wie is directeur en hoe is het adres? Antwoord: „Northyo", directeur de heer P. Alkemade, Lijnbaan weg 4, Noord wijk.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12