DONDERDAG 8 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 BINNENLAND BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN WILLEMSOORD. Z. K. H. Prins Bernhard zal op 9 en 10 Juli een bezoek brengen aan de Konink lijke Marine te Willemsoord, waarbij o.m. een vaartocht met een onderzeeboot zal worden gemaakt, het koninklijk instituut voor de marine en het vliegkamp De Mok zal worden bezocht en Z. K. H. zal aanzit ten aan een maaltijd, aangeboden door het korps marine-officieren. Ook de zeilwedstrijden der Koninklijke Marine Jachtclub zullen door Z. K. H. wor den bijgewoond. AMERSFOORT'S HULDE AAN DE PRINSES. Zal worden uitgesteld. Op verzoek van H. K. H. Prinses Juliana zal de hulde, die de Amersfoortsche burge rij Haar op Zaterdag 17 Juli a.s. wilde bren gen, eenige dagen worden uitgesteld. Mo menteel worden onderhandelingen gevoerd om de aanbieding van de Lippische kei op een avond in de laatste week van Juli te doen geschieden. DE LANDBOUWORDENING VAN MINISTER DECKERS. De nieuwe Minister overweegt.... Het vooror.twerp-Landbouwordeningswet is, schrijft de „Tijd", noch in de pers, noch in de kringen van belanghebbenden, noch in de officeele, de regeering adviseerende instanties gunstig ontvangen. In de Centrale Commissie voor de Land- ibouwcrisisw et werden toen gebleken was, dat alle aanwezigen op één na zich tegen deze ordeningspoging verzetten de besprekingen gestaakt en werd besloten, omtrent deze aangelegenheid in een begin Juli te houden vergadering opnieuw van gedachten te wisselen. De Economische Raad, aan wien het voor ontwerp van Wet evenals aan de Centrale Commissie werd toegezonden, heeft het voorontwerp zelfs heelemaal niet in behan deling genomen. Thans verneemt het blad, dat de bespre kingen in de Centrale Commissie welke be gin Juli hervat zouden worden om de leden in de gelegenheid te stellen, een definitief standpunt in te nemen, geen voortgang zul len hebben. Namens den nieuw opgetreden minister van Handei, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij ad interim mr. M. P. L. Steenberghe, heeft de secre taris-generaal mr. dr. A. A. van Rijn, aan de leden der Centrale Commissie een schrij ven gericht, waarin hij dezen verzoekt, zich uit te spreken over de vraag of een nadere bespreking van het voorontwerp in dit sta dium, nu de nieuwe minister opgetreden is, wel zin heeft. De nieuwe minister zou het voorontwerp in nadere overweging moeten* nemen. Negen leden der Centrale Commissie heb ben geantwoord, thans geen prijs te stellen op een verdere behandeling der zaak. Slechts twee leden wenschen de behande ling voort te zetten. HULDE AAN PROF. MR. ROMME. Bij zijn heengaan uit de gemeenteraad van Amsterdam. In de gistermiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad heeft de voor zitter, dr. W. de Vlugt, het heengaan van prof. mr. C. P. M. Romme wegens zijn be noeming tot Minister van Sociale Zaken met een rede herdacht. Na het desbetreffende schrijven der ont slagneming van den heer Romme te heb ben voorgelezen, deed de burgemeester uitkomen, dat door de plaats, welke de heer Romme bijna zestien jaren in den Raad bekleedde, deze ontslagneming een verlies beteekent. Met hem, aldus de burgemeester, trekt zich uit dezen kring een gezaghebbend lid terug, een raadslid van ongemeene be kwaamheid, een raadslid, dat zijn stad lief had, immer blijk gaf van zijn groote be langstelling in haar bestuursaangelegenhe den, een raadslid, dat aan groeiende er varing groote kennis en helder inzicht paar- de en dientengevolge in uw midden een belangrijke plaats innam. Hiertegenover staat echter, dat zijn be noeming tot lid der regeering een eer volle en gewichtige is en dat de heer Rom me met de hem geschonken gaven en ta lenten 's lands zaken in het algemeen voor zooverre het aan zijn zorgen toevertrouw de departement in het bijzonder aangaat, met grooten ijver en bekwaamheid zal kun nen behartigen. Voorzitter Kath. Raadsfractie te Amsterdam. De R. K. Raadsfractie heeft in de vaca ture van prof. mr. Romme als voorzitter dier fractie gekozen mr. F. van Wijck. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivel-Centrale, 11 Juli t.m. 17 Juli 1937 consumptiemelk Regee- ringscontract, taxegedeelte 6.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regee- ringsminimumprijs 4.90 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxeihelk 2.50 cent. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBOND. Congres te Zwolle. Te Zwolle is het 34ste congres gehouden van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Na een begroeting door den voorzitter der plaatselijke afdeeling heeft de bonds voorzitter, de heer Ed. G. Schürmann de openingsrede gehouden. Spreker begint met te constateeren, dat de toestand beter is geworden, maar goed is het nog geenszins. Wil het bedrijfsleven weer tot volle ontplooiing komen, dan zal met energie moeten worden gewerkt om de vele belemmeringen en crisismaatregelen, welke voor normale tijden fnuikend zijn, uit den weg te ruimen. In de eerste plaats moet er een wijziging komen in de contin- genteeringspolitiek, omdat de handel zoo veel mogelijk vrij moet zijn de artikelen daar te koopen, waar zij het voordeeligst te krijgen zijn. Dit is niet alleen een be lang voor den handel, doch vooral voor den consument, die over het algemeen in verdrukking is gekomen door de stijging der grondstoffen, zonder dat loonsverhoo- ging heeft plaats gevonden. Door het con verteer en van rijks-, provinciale- en ge- meenteleeningen is de koopkracht van het publiek verminderd, hetgeen duidelijk in de omzetten der bedrijven tot uiting komt. Bovendien is de gulden in waarde gedaald. Om het geschikte evenwicht eenigermate te herstellen, zal zoo spoedig mogelijk een begin moeten worden gemaakt met een hernieuwing der fiscale heffingen. Zoowel directe als indirecte belastingen staan op den top. De stijging der grondstoffen zal een grooter opbrengst der omzetbelasting tengevolge hebben, hetgeen voor den nieu wen minister van Financiën een aanleiding moge zijn het percentage dier belasting ge leidelijk aan zoodanig te verlagen, dat zij binnen afzienbaren tijd geheel kan ver dwijnen. Ook schaffe men zoo spoedig mogelijk de onbillijke zakelijke belasting op het be drijf af, welke geen rekening houdt met de uitkomst der bedrijven en veelal een boete beteekent voor het scheppen van ar beid. Spr. wijst voorts op de electriciteits- tarieven. Hierna kwam aan de orde de bespre king van het praeadvies van mr. C. W. A. Schürmann, advocaat te Rotterdam, over „De rechtsvorm van het middenstandsbe- drijf'. Deze behandelde de vier normen, welke zich leenen voor het middenstands- bedrijf: het eigen bedrijf, de vennootschap onder firma, de commanditaire vennoot schap en de naamlooze vennootschap, en wees speciaal op de voordeelen van het in brengen van een middenstandsbedrijf in een N.V. Na discussie werden eenige moties ter nadere overweging en afdoening gesteld in handen van het hoofdbestuur. In de middagvergadering werd behan deld het praeadvies van den heer F. L. van der Leeuw, directeur van het bureau van den bond, over „Organisatie en publiek rechtelijke vertegenwoordiging van het be drijfsleven". De conclusies van den praeadviseur wer den na een uitgebreide gedachtenwisseling aanvaard. Om vyf uur werden de congressisten op het gemeentehuis door het college van B. en W. van Zwolle ontvangen. Na een gemeenschappelijken maaltijd had een feestelijke bijeenkomst plaats in de Buitensociëteit. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. Bij derde collecte de „ton" overschreden. De Centrale voor Werkloozenzorg, ge sticht op initiatief van den raad van Ne derlandsche Kerken voor practisch Chris tendom, organiseerde voor de derde maal een collecte ten behoeve van haar werk voor de moreele werkloozenzorg. Thans werd met giften van particulieren en enkele fondsen het bedrag van 100.665.521/2 bereikt. De afdracht van nog een vijftigtal kleinere comité's wordt verwacht. KLEEDINGBEDRIJF. Loonsverhooging wegens stijging der prijzen. De Samenwerkende Bonden in de Klee- dingindustrie deelen ons het volgende mede: In de Collectieve Arbeidsovereenkomst voor het Heerenkleedingbedrijf 1937 is een bepaling opgenomen, betreffende een stij ging van de kosten voor levensonderhoud. In deze bepaling is vastgesteld, dat 2 maal gedurende de contractperiode van 15 Febr. 1937 tot 15 Februari 1938 overleg zal kun nen plaats vinden over de vraag, of een verhooging der loonen redelijk is. Het eerste overleg is dezer dagen ge weest en heeft geleid tot een verhooging der loonen in de twee eerste gemeenteloon- klassen met 11/2 cent per uur en de ove rige drie gemeenteloonklassen met 1 cent per uur. Vrijwel alle belangrijke gemeenten val len in de le en 2e gemeenteloonklassen. De verhooging der loonen gaat in 12 Ju li a.s. Omstreeks 15 October 1937 zal op nieuw overleg kunnen geschieden. BURGEMEESTERS. Bij K. B. van 6 Juli 1937, is met ingang van 1 Augustus 1937 benoemd tot burge meester der gemeente Soest: mr. W. A. J. Visser, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Averees t. Is aan mr. A. C. baron van der Feltz op zijn verzoek, met ingang van 15 Augustus 1937, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Voorst met dank betuiging voor de langdurige diensten door hem in zijn betrekking bewezen. PERSONEEL IN DIENST BIJ DEN RIJKSWATERSTAAT. In de gisteren en eergisteren te Utrecht gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging van personeel in dienst bij den rijkswaterstaat Eendracht maakt macht, is uitvoerig over allerlei zaken met be trekking tot de salarieering en den dienst gesproken. Na veel discussie werd eveneens besloten, den waterstaatscursus voort te zetten, in samen werking met het onderwijsfonds voor de binnen vaart. De aftredende bestuursleden, de heeren G. H. Luykman, uit Apeldoorn en J. Schou ten, uit Velsen, werden bij enkele candi- daatstelling herkozen. Ook de heer H. Groe- neveld werd herkozen als bezoldigde eerste- voorzitter. De heeren W. Wallinga, te Utrecht en A. Hartman te Schellingwoude, beiden oud-secretaris der vereeniging, wer den tot eerelid benoemd. De tweede dag van deze vergadering was geheel gewijd aan de vaststelling van het programma van actie. Allerlei onderwerpen betreffende salarieering, klassificatie, ar- beids-, dienst- en rusttijden, dienstkleeding, rechtspositie, promotieregeling, vergoedin gen, titulatuur, verbetering der pensioen wetgeving en woningvraagstuk werden be handeld. Een tweetal resoluties werd aan genomen, waarin werd aangedrongen op onverkorte invoering van het bezoldigings besluit 1934, met herstel der daarin voor komende technische fouten, op verdere aan passing van de loonen en salarissen bij de stijgende duurte en op opheffing van de standplaatsindeeling in het algemeen en de vierde klasse in het bijzonder. DE BOEREN WEIGERDEN. Verplichte aansluiting bij de waterleiding ten behoeve van het vee. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Duymaer van Twist over het terechtstaan van 7 81andbouwers uit Tubbergen voor het kantongerecht te Almelo wegens hun bezwaren tegen aan sluiting bij de waterleiding en hun weige ring om van deze instelling drinkwater af te nemen voor hun vee, is het volgende antwoord ontvangen van den minister van Justitie, mede namens de ministers van Binnenlandsche en van Sociale Zaken. Op Vrijdag 12 (niet op Zaterdag 13) Maart j.l. hebben 70 (niet 78) inwoners van Tubbergen, voor het meerendeel landbou wers, voor den kantonrechter te Almelo terechtgestaan, omdat him woningen niet waren aangesloten op de drinkwaterlei ding. Deze zaken zijn alle door den kanton rechter aangehouden in afwachting van de beslissing van de Kroon omtrent goedkeu ring van een wijziging van de bouwveror dening van Tubbergen en dien zin dat de z.g. verplichte aansluiting verviel. Dat te Tubbergen op grootere schaal dan elders proces-verbaal wegens niet-aanslui- ting op de waterleiding was opgemaakt, was bij de inzending'van het antwoord op 26 Januari j.l. niet bekend. De bedoelde verbaliseering geschiedde in Augustus 1936, doch heeft eerst veel later geleid tot ver volging. Den verdachten was n.l. door het parket medegedeeld, dat niet tot vervol ging zou worden overgegaan, indien alsnog binnen een bepaalde termijn een aanvra ge om aansluiting zou zyn ingediend. Dat te Tubbergen meer processen-ver baal zijn opgemaakt dan in andere gemeen ten, vindt zijn oorzaak hierin, dat de te genstand tegen aansluiting hier in meer dere gevallen aanwezig was dan elders. Er bestaat geen verplichting tot het afne men van drinkwater voor het vee. Wel wordt echter betaling gevorderd, indien blijkt, dat voor het vee leidingwater wordt gebruikt. EEN KERK VERKOCHT TE LEEUWARDEN. Het oude kerkgebouw van de paters Do minicanen te Leeuwarden is voor afbraak verkocht voor 5652, onder meer met de bepaling, dat het gebouwde, "met uitzonde ring van de muren, voor 1 October op kos ten van den kooper zal moeten worden af gebroken tot ten hoogste zes meter boven den beganen grond en met uitzondering van het op den toren staande kruis en den koperen bal daaronder, welke het eigendom blijven van de verkoopster. In het op dit perceel, dat een oppervlak te beslaat van 8.30 Are te stichten gebouw of gebouwen zullen geen godsdienstoefe ningen mogen worden gehouden en geen café of danshuis mogen worden gevestigd, dit gebouw of deze gebouwen zal (zullen) noch geheel noch gedeeltelijk mogen die nen voor vergplaats van lompen, beenderen e.d. op het verbeuren eener boete van 3000 voor iedere overtreding. TUNNEL TE VELSEN. Afmetingen vastgesteld. Naar het „Haarlem's Dagblad" ver neemt, heeft de minister van Waterstaat thans de afmetingen van den tunnel te Velsen vastgesteld. De breedte van den rijweg wordt acht meter, met aan weerskanten verhoogde voetpaden van 75 c.M., zoodat de breedte van wand tot wand 9.50 meter wordt. De vrije hoogte wordt 4.20 meter. Het diepste deel van den tunnel komt op 22.10 M.N.A.P. De helling der opritten wordt 1 op 28.5, terwijl de totale lengte ca. 1350 Meter zal bedragen. CENTRAAL-BUREAU „KATHOLIEK ROTTERDAM". Door den Deken van Rotterdam, Kanun nik J. W. van Heeswijk, werd gistermid dag de inzegening verricht van het aan den Wolfshoek No. 6 gevestigde Centraal Bureau van de Vereeniging „Katholiek Rotterdam". VREDESPRIJS VOOR LORD BADEN POWELL. De Wateler-vredesprijs voor 1937, ten bedrage van 2100 pond sterling, is toegekend aan Lord Baden Po well, op grond van zijn bijzondere verdiensten voor de bevordering van de internationale verstand houding door middel van de pad vindersbeweging. De Wateler-vredesprijs is ingesteld door den heer J. G. D. Wateier, in leven direc teur der Oranje-Nassau Hypotheekbank te 's-Gravenhage, die bij zijn overlijden zijn vermogen heeft vermaakt aan de Carnegie- stichting, belast met het beheer van het Vredesprijs, onder beding, dat uit het re venu jaarlijks een vredesprijs zou worden toegekend aan dengene, die op eenigerlei wijze de zaak van den vrede het beste zou hebben gediend of die zou hebben bijge dragen tot het vinden van middelen ter bestrijding van den oorlog. De toekenning geschiedt beurtelings aan een Nederlander en een buitenlander. Achtereenvolgens zijn, sinds de instelling in 1931, met den prijs begiftigd Sir Eric Drummond, secretaris generaal van den Volkenbond (die het be drag echter ter beschikking heeft gesteld van de internationale unie van Volken- bondsvereenigingen te Brussel), de Ver eeniging van Volkenbond en Vrede te 's-Gravenhage, Arthur Henderson, voor zitter van de ontwapeningsconferentie, de afdeeling Nederland van den Wereldbond voor Internationale Vrienschap door de Kerken, de radio-omroepdienst van het Volkenbondssecretariaat te Genève, en de Academie voor Internationaal Recht te 's-Gravenhage. HONDERD BELANGRIJKE UREN VOOR DE HOLLAND-AMERIKA-LIJN. Record aantal passagiers. Het waren honderd belangrijke uren voor de Holland-Amerika-Lijn, van Vrijdagmor gen 25 Juni tot Dinsdagmorgen 29 Juni in New-York. Niet minder dan 3530 passa giers kwamen aan of gingen van boord van de schepen dezer oude onderneming, die reeds 65 jaar de verbinding tusschen Rotterdam en New-York onderhoudt. De „Rotterdam" kwam Vrijdagochtend aan met 425 passagiers, die een tocht naar Havana gemaakt hadden. Zaterdag vertrok de „Volendam" met 800 passagiers naar Plymouth, Boulogne en Rotterdam en toen dit schip eenige uren buiten de haven was, passeerde het vlaggeschop van de H. A. L. de „Statendam", die met 250 passagiers uit Europa aankwam. Dinsdags vertrok de „Rotterdam" weer met 560 passagiers, die een reis gingen maken van anderhalve maand naar de Noordkaap en dienzelfden dag koos ook de „Statendam" weer zee met het hoogste aantal passagiers aan boord, dat zij ooit telde, n.l. 1495. Inderdaad honderd belangrijke uren voor de Holland-Amerika-Lijn! „Tel." ONTWIKKELINGS-CENTRALE DER KATH. ARBEIDERSBEWEGING. Pater Mag. dr. S. Stokman O.F.M. tot directeur benoemd. Als opvolger van pater mr. dr. L. Beau fort O.F.M. is benoemd tot directeur der ontwikkelings-centrale van het R.-K. Werk liedenverbond Pater Mag. dr. Siegfield Stokman O.F.M., thans professor aan het Philosophicum te Venray. Hij zal, naar de „Volkskrant" meldt, op 10 Juli zijn nieu wen arbeid te Utrecht aanvangen. Over pater Stokman schrijft de „Volks krant": Pater Stokman is geboren te Amsterdam op 20 Maart 1903. Hij deed zijn gymnasiale studies bij de Paters Franciscanen te Me- gen (N.-Br.) van 1915 tot 1921, toen hij in September van dit jaar intrad in de orde der Minderbroeders. In Maart 1928 ontving hij de Heilige Priesterwijding. Zijn kennis deed zijn Oversten besluiten hem zijn theologische studies te doen voort zetten aan de Katholieke Universiteit te Leuven in <ie jaren 1928 tot 1932, toen hij daar in Juli summa cum laude (d.i. met de hoogste lof) promoveerde tot doctor in het Kerkelijke Recht. Op wetenschappelijk terrein gingen zijn persoonlijke sympathieën aanvankelijk vooral uit naar de missiegeschiedenis. In Studia Catholica, Historisch Tijdschrift en Collectanea Franciscana deed hij (1928 1929) publicaties verschijnen over de mis siën op Flores, Timor, Java, Borneo, de Mo- lukken. Zijn even genoemde promotie in 1932 geschiedde evenv/el op het proef schrift: „De organisatie van het Lager On derwijs in de Zuidelijke Nederlanden (1813 —1830)". De jonge doctor van Leuven volgde in September 1933 in het studiehuis der paters Franciscanen te Venray pater mr. dr. Beaufort op als professor in de Ethica (vooral Rechts- en Maatschappijleer) en het Publieke Kerkelijk Recht. Inmiddels zette hij zijn studies op het terrein der onderwijsgeschiedenis voort en verrijkte de wetenschap met een kostbaar werk, vrucht van ontzaggelijken arbeid, vooral in de archieven. Op 11 Juli 1935 viel aan pater dr. Stok man de eervolle onderscheiding ten deel te worden toegelaten door de theologische faculteit der Leuvensche Alma Mater tot het behalen van de zeldzame graad van magister in het Kerkelijk Recht. Het feit, dat er tot sinds 1841 slechts 84 Leuvensche magister-dissertaties verschenen, bewijst ongetwijfeld de groote beteekenis van dit gebeuren. Op 2, 5 en 9 Juli 1935 verdedigde pater Stokman te Leuven een reeks van 72 theses over een zeer breed terrein, deels in het Vetwormpjes en huiduitslag? Purol reinigt en zuivert de huid. 4495 r 1 i "i 1i in 'i i Latijn, deels in het Nederlandsch gesteld, en op 11 Juli d.a.v. promoveerde hij op de zeer lijvige door de vakmenschen hooge- lijk geprezen dissertatie: „De Religieusen en de Onderwijspolitiek der Regeering in 't Vereenigd Koninkrijk der Nederlanden (1814—1830)". Dit was de eerste magister-dissertatie van Leuven, die in het Nederlandsch verscheen Mgr. dr. Verhoeven, leider van het Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te 's-Graven hage, deed haar terstond verschijnen in de serie: „De Politieke Geschiedenis van het Lager onderwijs". RECTOR-MAGNIFICUS AAN DE R.K. UNIVERSITEIT Door het bestuur van de St. Radboud- stichting is benoemd tot rector-magnificus aan de R.K. universiteit te Nijmegen voor het studiejaar 1937'38 prof. dr. K. L. Bellon, te Nijmegen. INTERNATIONALE MISSIOLOGISCHE WEEK IN NEDERLAND. Het Eere-lidmaatschap van het Comité tot voorbereiding van de Internationale Missiologische Week, die van 26 tot en met 29 Augustus a.s. te Nijmegen zal gehouden worden, is nog aanvaard door: Mgr. Th. M. P. Bekkers, Secretaris van den Nederland- schen Priester-Missiebond, Mgr. J. M. v. Oers, Voorzitter van het Missiecomité van het Bisdom Breda, Pres. dr. F. Féron, Voor zitter van het Missiecomité van het Bisdom Roermond; Past. P. v. Grinsven, Voorzitter van het Missiecomité van het Bisdom 's-Hertogenbosch, Regent N. I. A. Ammer- laan, Voorzitter van het Missiecomité van het Bisdom Haarlem; Past. G. Voskuilen, Voorzitter van het Missiecomité van het Aartsbisdom Utrecht, en verder de hoo- gere Oversten en Provinciaals van alle missioneerende Orden en Congregaties van priesters in Nederland. Zooals reeds is meegedeeld, is Zijne Hoogw. Excell, Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, Voorzitter van het Eere-comité. NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND EN PATROONSBOND. In het Carlton-hotel te Amsterdam heeft de Nederlandsche Aannemersbond voor de bouwbedrijven in Nederland zijn jaarver gadering gehouden. Inzake den bedrijfsraad deelde de voor zitter mede, dat het hoofdbestuur had be sloten hieraan geen deel te nemen. Spr. zag in de instelling iets kunstmatigs van bovenaf opgelegd en in dit alles aan leiding er vooralsnog niet aan deel te ne men. Hij achtte een vrijen omgang met be- drijfsgenooten beter dan een gereglemen- teerden. Na de behandeling van de ingekomen stukken en de mededeelingen was het woord aan den secretaris, mr. B. Bouman. dit het jaarverslag over 1936 uitbracht. Het totaalcijfer der aannemingscijfers bedroeg over 1936 ruim 84 millioen gulden tegen 81 millioen in 1935. Over de eerste vier maanden van 1937 is in totaal aanbe steed voor een bedrag van ruim 57 mil lioen, tegen 27 millioen in de overeen komstige maanden van 1936 (Maastunnel, N.O.-Polder Zuiderzeewerken Bij de behandeling van de wet op de vestigingseischen van nieuwe ondernemin gen ter uitoeefning van ambacht of kleine nijverheid en haar gevolgen voor het bouwbedrijf was inleider de secretaris, mr. B. Bouman. Het ontwerp-wet tot het vestigen van on dernemingen, biedt de mogelijkheid voor het bouwbedrijf het noodige goede te berei ken, altijd ten aanzien van nieuwe onder nemingen. Voor zoover de ondernemingen niet onder de wet op de vestigingseischen zouden vallen, zouden ze gebracht kunnen" worden onder de bedrijfsver gunningen wet. Aan de orde was hierna de behandeling der wet op de bindend- en onverbindend- verklaring van bepalingen uit collectieve arbeidsovereenkomsten. Inleider was mr. B. Bouman. Na uitvoerig de voor- en nadeelen van de collectieve arbeidsovereenkomsten te hebben besproken, kwam de inleider op de wet op de bindend- en onverbindendverkla- ring der C.A.O. Spr. concludeerde, dat het in het belang van het bouwbedrijf is de collectieve ar beidsovereenkomst t.z.t. bindend te ver klaren. Hierna sluiting. VOLKSDANSEN EN VENDELZWAAIEN OP DE WERELD-JAMBOREE. Op Woensdag 4 Augustus a.s., des och tends van 1012 uur, zal op uitnoodiging van het hoofdbestuur der wereld-jamboree, het Nederlandsche Centraal Bureau, voor Volksdansen (N. C. B. V.) te Vogelenzang een demonstratie geven in contra-, zwaard en morrisdansen, boerendansen en vendel- zwaaien. Margarine-heffing. De crisisheffing op vermengde margari ne (A) is verhoogd van 42.7 op 43.5 cent per K.G.; die op ongemengde (B) van 47.5 op 48,3 cent. De totale heffing op de winkelmargarine bedraagt dus thans 43.5 cent (op de 90 pet. margarine) plus 7 cent (op de 10 pet. bo ter), dus 50.5 cent.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11