WOENSDAG 7 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. II BINNENLAND Op den 108en verjaardag der Grenadiers en Jagers. Aan de geschiedenis van de regimenten Grenadiers en Jagers is vandaag een be langrijk feit toegevoegd. Hedenochtend immers deed Prins Bernhard de beide re gimenten de eer van zijn bezoek aan ter gelegenheid van den 108en verjaardag van de Grenadiers en Jagers. Precies half elf kwam de Prins te paard bij het kamp Waalsdorp aan. Hij droeg de uniform van kapitein der grena diers en was vergezeld van majoor Phaff, adjudant van H. M. de Koningin en van jhr. Roëll, adjudant van Zijne Koninklijke Hoogheid. Toen de Prins met zijn gezelschap on der de poort doorreed zette de kapel het Wilhelmus in en werd de standaard van den Prins geheschen. Na de inspectie van de eerewacht had op het plein de inspec tie en het défilé van de troepen plaats. Eerst reed de Prins in draf langs de troep voor het brengen van een saluut aan de vaandels, de troepen en tegenover de troepen opgestelde niet-ingedeelde offi cieren. Hierna inspecteerde Prins Bernhard de troepen, waarna deze in dubbelcolonne voor den Prins defileerden. De kapel opende het défilé en bracht de regiments- marsch „Turf in je ransel" ten gehoore. Na het défilé stelden de troepen zich rondom het monument van de beide re gimenten op, welke monument is opge richt voor de grenadiers en jagers in den tiendaagschen veldtocht gesneuveld. Aan den voet van dit monument legde de Prins een palmtak met witte lelies neer, waaraan op een wit lint een gouden gekroonde B. prijkte. De Prins heeft hierbij enkele woorden gesproken. De brigadecommandant, kolonel Van der Bent, betuigde den Prins hiervoor zijn eerbiedigen dank. Kolonel van der Bent vroeg den Prins vervolgens verlof den commandant der grenadiers in de gelegenheid te stellen hem de sabel aan te bieden, die Koning Willem m als kolonel der grenadiers heeft gedragen en die de Koningin-Moe der indertijd aan het museum van de gre nadiers en jagers heeft geschonken. Luitenant-kolonel J. van Voort - huysen, de regimentscomman dant, bood de sabel aan en zeide tot den Prins, dat het hem een eer was deze grenadierssabel, die Z. M. Koning Willem III, die bij het regiment zoo geëerd en ge liefd was, als kolonel der grena diers gedragen heeft, te mogen aanbieden. Nadat de Prins zijn sabel had afgelegd en de nieuwe sabel had omgegespt, sprak Z. K. H. als volgt: „Voor dit zeer bijzondere geschenk be tuig ik u mijn grooten dank en ik be schouw het als een buitengewone eer den sabel van Z. M. Koning Willem III bij de zen uniform te mogen dragen. Ik voel het als een nieuwe versterking van de banden tusschen deze beide regimenten en het Huis van Oranje". De Prins heeft vervolgens het kamp be zichtigd. In het vereenigingslokaal der grena diers heeft Prins Bernhard, namens H. M. de Koningin, een schilderij aangeboden, bestemd voor het museum van de Grena diers en Jagers, voorstellende Koning Willem m, gezeten te paard in de uniform van kolonel der grenadiers. Nadat alle officieren van beide regi menten en van den brigadestaf hier aan Z. K. H. waren voorgesteld, nam de Prins de vlag, die het schilderij bedekte, weg en hield daarbij een korte toespraak. Enkele barakken werden bezocht en in de officierscantine heette kolonel Van der Bent den Prins met een glas champagne welkom. Om 10 minuten voor een verliet de prins het kamp met de beide heeren van zijn ge volg en vergezeld van kolonel Van der Bent en luit.-kolonel Adams, (bij den uitgang) stond een eerewacht van jagers opgesteld) om nog een bezoek te brengen aan het R.K. Militair Tehuis, waar Z. K. H. werd ontvan gen door den Aalmoezenier den Zeerw. Heer Brouwers. In 't vervolg op Maandagmiddag. Tot dusver werden de gewone vergade ringen van den Ministerraad in den régel des Dinsdagochtends gehouden. Naar ons ter oore komt ligt het in de be doeling, dat deze vergaderingen, waar schijnlijk te beginnen in September, voort aan des Maandagmiddags gehouden zullen worden. De aanleiding tot deze verandering is ge legen in de omstandigheid, dat het meer malen is voorgekomen, dat des Dinsdags ochtends in verband met de werkzaam heden van de Kamers der Staten-Gene- raal, een of meer van de ministers niet in de gelegenheid waren de vergadering van den ministerraad bij te wonen of deze moesten verlaten, voordat zij geëindigd was. Burgemeester Bij Kon. besluit van 3 Juli is met in gang van 15 Juli benoemd tot burge meester der gemeente Beek: J. J. van Sonsbeeck, met toekenning van gelijktij dig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Amstenrade. NIEUWE EERSTE KAMERLEDEN Het centraal stembureau heeft gister middag in de vacatures, ontstaan door het niet aannemen van zijn benoeming door den heer T. Nauta en door het bedanken als lid van prof. mr. Romme, tot leden der Eerste Kamer benoemd verklaard prof. mr. P. S. Gerbrandy te Amsterdam en den heer P. J. S. Serrarens te Bilthoven. De heer Serrarens, die, na sinds 1929 lid van de Eerste Kamer te zijn geweest, bij de jongste verkiezingen tot lid van de Tweede Kamer werd benoemd, welke be noeming hij toen heeft aanvaard, zal zijn benoeming tot Eerste Kamerlid niet aan nemen. Tot lid van de Eerste Kamer zal dan worden benoemd verklaard prof. dr. J. A. J. Barge te Leiden. HOOGE RAAD VAN ARBEID De Hooge Raad van Arbeid heeft op Zaterdag 3 Juli zijn 47e vergadering ge houden onder leiding van zijn plaatsver- vangenden voorzitter, den heer H. P. Gel derman G.Mzn. In deze vergadering heeft de Raad al lereerst zijn advies vastgesteld met betrek king tot het voorontwerp-Personeelfond- senwet. Ten aanzien van dit punt heeft de grootst mogelijke meerderheid van den Raad (33 tegen 1) zich uitgesproken vóór een wettelijke regeling, die op belangrijke punten van het voorontwerp afwijkt. Een wetsontwerp in dezen geest benevens een daarop berustend ontwerp-algemeene maat regel van bestuur zijn bij het advies van den Raad gevoegd. Terwijl het oor spronkelijke voor-ontwerp alleen fondsen toeliet, waarbij de voor pensioen bestem de gelden in polissen moeten worden be legd, laat het door den Raad voorgestel de ontwerp, onder de noodige waarbor gen, ook andere methoden van beleg ging toe. Vervolgens heeft de Raad zijn advies met betrekking tot het ontwerp-werktij denbesluit voor jeugdige personen, werk zaam in koffiehuizen en hotels en het ont- werp-Rusttijdbesluit voor volwassen kof fiehuis- en hotelpersoneel. De raad was een stemmig van oordeel, dat de regeling van het voorontwerp-Werkttijdenbesluit voor alle jeugdige personen dient te worden in gevoerd. Evenzeer achtte de raad een stemmig de regeling van het vooront- werp-Rusttijdenbesluit juist. In den aanvang der vergadering had de voorzitter den nieuw opgetreden minister van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Rom me, hartelijk welkom geheeten. De minis ter heeft hierop met een korte rede ge antwoord, waarbij hij den wensch uit sprak, dat een nauwe samenwerking tus schen hem en den Raad zou mogen blij ven bestaan. Naar de „Msbd." verneemt, zal de heer Grenville T. Emmet, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika bij ons Hof, binnenkort benoemd worden in de zelfde functie te Weenen, als opvolger van den heer Messermith, die aan het departe ment van buitenlandsche zaken te Washing ton te werk zal worden gesteld. Tot opvolger van den Amerikaanschen gezant te 's-Gravenhage zou benoemd wor den de heer George A. Gordon, thans bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter bij den president van Haiti. De heer Emmet is sinds 1934 gezant in ons land. Hij was de opvolger van den heer Swenson. Complete palmoliefabriek voor buitenlandsche mij. Naar wij vernemen is één dezer dagen voor buitenlandsche rekening bij de Machi nefabriek Gebrs. Stork Co. een complete palmoliefabriek besteld voor een oliepro ductie van 7000 ton per jaar. Deze fabriek is bestemd voor Malakka; voor den bouw werd opdracht gegeven door een Fransche cultuurmaatschappij, welke enkele jaren geleden een palmoliefabriek van 13.000 ton, eveneens door de firma Stork, liet bou wen. NIEUWE STAKING BIJ DE KANAALWERKEN TE WIERDEN. Thans zijn de stakers van allen steun uitgesloten. Nadat eenige weken geleden het con flict bij de kanaalwerken onder Wierden was bijgelegd en o.m. de Deventer arbei ders het werk hadden hervat, zijn deze laatste ten getale van ongeveer honderd, deze week opnieuw in staking gegaan, omdat zij niet bevredigd waren door de getroffen regeling. De Minister van Sociale Zaken heeft hen thans voor onbepaalden tijd geschorst en hen uitgesloten van eiken steun, in welken vorm ook. Obligatieleening gemeente Gouda. Naar wij vernemen zullen de inschrij vingen op de obligatieleening 2.000.000 3 y3 pet. obligatieleening (derde 3 pet. conversieleening 1937) der gemeente Gou da ten volle worden toegewezen. Amsterdamsch Borgstellingsfonds geïnstalleerd. Vandaag is in het hoofdgebouw der stads-bank van leening de installatie-ver gadering gehouden van de stichting Am sterdamsch Borgstellingsfonds voor den Middenstand. ARTSEN OVERWEGEN OPRICHTING VAN EIGEN ZIEKENFONDS. De tweede dag van de 88e algemeene vergadering der Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst bepaalde zich na afloop van het weten schappelijke gedeelte tot een bespreking van het rapport der commissie voor de middenstandsziekteverzekering. Deze com missie stelt voor, dat de Maatschappij een eigen onderlinge waarborgmaatschappij voor dit doel in het leven zal roepen met plaatselijke afdeelingen. Deze verzekering zou door Centraal Be heer geadministreerd worden. Een deel van de voorschotpremie zou in het crediet van den verzekerde geboekt worden an zijn eigendom blijven bij gunstig verloop van het risico. De geneeskundigen zouden rechtstreeks voldaan worden. Royeering van de gunstig wordende risico's zou bui tengesloten zijn. Weistandsgrens 5000. voor gezinshoofden en 4000.voor al leenstaande personen. Vele afgevaardigden namen deel aan de gedachtenwisseling over deze zeer samen gestelde materie. Allen waren overtuigd van de wenschelijkheid van een goed stel sel van middenstandsziekteverzekering. Vele afgevaardigden betwijfelden de kans van slagen, maar waren gaarne bereid, het nemen van een proef te bevorderen. Tenslotte werd het voorstel van den voorzitter, in beginsel te besluiten tot aan vaarding van de voorgestelde grondslagen en de verdere voorbereiding aan de com missie op te dragen (over belangrijke de tails zal de algemeene vergadering nader beslissen) onder toekenning van een cre diet tot een maximum van 5000.ter wijl bij voldoende ambitie tot oprichting zal worden overgegaan, aangenomen met 94 stemmen (39 afdeelingen) tegen 26 stemmen (6 afdeelingen). De voorzitter bracht de commissie hulde en dank voor haar arbeid. HET AANTAL MOTORRIJTUIGEN IN NEDERLANDSCH-INDIë Gezien de daaromtrent meermalen ge stelde vragen kan het dienstig zijn, schrijft de KNAC., een overzicht te geven van de verschillende aantallen motorische voer tuigen in Nederlandsch-Indië, mede in vergelijking mt de overeenkomstige cijfers in Nederland. De gegevens voor „Nederland bij den Equator" zijn ontleend aan het laatste overzicht, samengesteld door de Koninklij ke NederlandIndische Motorclub, aan de hand van de uitgegeven en ingetrokken nummerbewijzen. Zij dateeren van 1 April 1937; de Nederlandsche gegevens zijn van 1 Augustus 1936. personen- vracht- auto auto's auto's bussen Ned. Indië 45,375 10.557 7247 Nederland 89,077 47,810 3794 2- en 3-wielige motorrijtuigen totaal Ned. Indië 13,601 76,780 Nederland 49,380 190,061 Het aantal motorische eenheden blijkt dus op het kleine territorium van het moe derland wel heel wat grooter te zijn. Een uitzondering maakt hierop het aantal bussen, dat in Indië bijna tweemaal zoo groot is als in Nederland. Het meerendeel der bussen, nl. 61.7 pet., vindt men op Suma tra, dat van het totaal der motorrijtuigen slechts 24.1 pet. herbergt. Java (met Madoera) bezit van het ge heel wagenpark 67.17 pet., zijnde 51,533 motorrijtuigen, en van het totaal der per sonenauto's niet minder dan 74.5 pet. R.-K. Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons. Gisteren en vandaag is te Nijmegen het tweedaagsch congres geopend van boven- genoemden bond. De organisatie leed wei nig verlies. Het aantal afdeelingen bedraagt nog 41, het aantal leden is 876. Drs. H. J. Jansen van het R.-K. Midden- slandbureau gaf een practische beschou wing over de wet op de vestigingseischen. De vergadering was verder gewijd aan verschillende afdeelingsvoorstellen. In prin cipe werd besloten tot oprichting van een overlijdensfonds. R.-K. Bond van Kantoorboekhandelaren. De tweede jaarvergadering van boven- staanden bond werd gisteren te Nijmegen gehouden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. H. F. Oortmeijer uit Alkmaar en Reijn- tjes uit Utrecht, werden herkozen. Voor stellen tot wijziging der statuten, betref fende de afvaardiging naar en de stem ming op de algemeene vergadering werden goedgekeurd. Een langdurige gedachtenwisseling werd daarna gewijd aan het reglement betref fend het verkeer met nieuwe boekhandela ren. Dit reglement, waarin de ordeningsge dachte voor het kantoorboekhandelsbedrijf ligt opgesloten, werd met algemeene stem men aangenomen. Mr. J. J. DE WIT t Te Maastricht is op hoogen leeftijd overleden mr. J. J. de Wit, oud-rechter te 's Hertogenbosch en te Maastricht. Mr. de Wit, die overigens van een krachtig ge stel was, verliet sedert eenige jaren zijn woning niet meer, daar het loopen hem moeilijk viel. Verleden jaar nog had het 65-jarige promotiefeest van den overlede ne veel belangstelling gevonden, vocral uit universitaire kringen. Joannes Jacobus de Wit was 13 Juli 1848 te Maasticht geboren, ontving zijn eerste opleiding aan het Jezuïetencollege te Sittard 'en studeerde vervolgens rech ten aan de universiteit te Utrecht, welke hij toen nog gedeeltelijk per postkoets moest bereiken. Hij promoveerde aldaar op 30 October 1871. Na twintig jaar prak- trijk werd mr. de Wit rechter in 'sHer- GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De Raad dezer gemeente waren in open bare vergadering bijeen. Weht. Van der Poll had bericht, deze ver gadering niet te kunnen bijwonen. Onder de ingekomen stukken was een missive van Ged. Staten tot goedkeuring van het raadsbesluit tot conversie der geld- leening groot 36.900 4 1/2 pCt. bij het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds in een 4% leening, alsmede een missive van Ged. Sta ten, waarbij de goedkeuring wordt bericht van de Gem Begrooting 1937. Nog maar 44.in het potje onvoorzien. De voorz deelde naar aanleiding hiervan mede, dat B. en W. bij Ged. Staten bezwaar hebben gemaakt, dat een bedrag van 520, waarmede de uit te keeren voorschotten aan de besturen der bijzondere scholen voor 1937 op aandrang van genoemd College zijn verminderd', nu in mindering is gebracht op de toe te kennen extra werkloosheidsbijdra- ge, zoodat voor onvoorziene uitgaven nu nog slechts een bedrag van 44.46 beschikbaar blijft, welk bedrag door B. en W. alleszins onvoldoende wordt geacht, om eventueele tekorten op de reeds laag geraamde posten der begrooting te kunnen dekken. In afwachting van het antwoord van Ged. Staten hierop, stellen B. en W. zich voor, deze missive met eventueele voorstellen nog nader bij den Raad in behandeling te bren gen. Ged. Staten hebben teruggezonden de nieuw vastgestelde verordening op de hef fing van het schoolgeld voor het lager en uitgebreid lager onderwijs, alsmede de daarbij behoorende verordening op de in vordering, met verzoek daarin nog enkele kleine redactiewijzigingen te willen aan brengen. Z.h.st. werd besloten bedoelde verorde ningen met inachtneming van de gemaakte opmerkingen te wijzigen. Ged. Staten wenschen de in de vorige ver gadering vastgestelde verordening te zien gewijzigd door een toevoeging, welke in houdt, dat voor een eventueele benoeming van een gemeente-werkman slechts in aan merking komen ingeschrevenen op de can- didatenlijst. voor zoover zij de voor die functie vereischte vakbekwaamheid of bij zondere kennis bezitten. Aangezien B. en W. deze toevoeging mede in het belang der gemeente achten, stellen zij voor hieraan te voldoen, waartoe met alg. st. werd besloten. Vaststelling van het voor 1937 te verlee- nen voorschot aan de besturen der bijzon dere scholen, overeenkomstig art. 1Q3, derde lid der L. O.-wet 1920. Het voor 1937 te verleenen voorschot is gebaseerd op de 'kosten der O. L. School al hier, w^lke over 1935 11.95 per leerling hebben bedragen. Aangezien de schoolbesturen op aandrang van Ged. Staten genoegen hebben genomen met een uitkeering van 70% inplaats van 80% als voorschot op de vergoeding, kun nen in verhouding tot het aantal leerlingen de navo'gende voorschotten worden ver leend: aan de Chr. Nat. School 590; aan de Ned. Herv. School 610; aan de R.K. Meisjesschool f 1280, en aan de R.K. Jon gensschool 935. Totaal 3415. Het voorschot aan de R.K. School voor U.L.O., is gebaseerd op de kósten van de openbare school voor U.L.O. in de gemeente Oud-Beierland, welke over 1935 17,42 per leerling hebben bedragen. Aan deze laatste school kan derhalve een voorschot van 450 worden verleend. Conform het voorstel werden de bedragen aldus vastgesteld, onder bepaling dat de uitbetaling zal geschieden in twee termijnen. In verband met de van Ged. Staten terug ontvangen gemeente-rekening over 1935, moet een bedrag van 34 als deel der rijks- uitkeering opcenten vermogensbelasting, welke in den dienst 1936 verantwoord zijn, nog overgeboekt worden in den dienst 1935, waardoor het batig slot der rekening 1935 34.hooger kan worden gesteld. Na toe lichting door den voorzitter aldus besloten. Wijziging begrooting dienst 1936. De laat ste voor dezen dienst nog noodige wijzigin gen worden conform het voorstel vastge steld, tot een totaal bedrag van 778.72. Benoeming commissie tot het nazien der gemeente-rekening over 1936 en der -be grooting voor 1936. Bij loting worden hier voor aangewezen de heeren Koning, Van Leeuwen en Van Beuningen, die zich op een desbetreffende vraag van den voorzitter daartoe bereid verklaren. Rondvraag. De heer Linschoten wees op de wenschelijkheid om de nieuwe woningen aan den Goudschen straatweg en in Oud- Bodegraven van huisnummers te voorzien en vroeg, om met het oog op de vele aan bouw van woningen aan den Goudschen Straatweg, ook daar door den gemeente dienst op geregelde tijden het huisvuil te laten ophalen. De voorz. antwoordde, dat tot de gevraag de huisnummering, waarbij ook de Vlietka- de is betrokken, door B. en W. reeds op dracht is gegeven en zegt voorts nog toe voor het ophalen van vuilnis aan den Goud schen Weg een regeling te zullen voorbe reiden. Tenslotte informeerde de heer Linschoten naar het antwoord der N.V. Bodegraafsehe Waterleiding inzake het benoemen van een deskundige voor het schatten der over te nemen waterleidingbuizen, waarop de voor zitter de gevraagde inlichtingen verstrekte. Hierop sluiting. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. De varkenspest. De varkenspest in deze gemeente breidt zich nog uit. Van het derde geval is thans aangifte op de secre tarie gedaan door den veehouder J. D. C. in den Hondsdijk. Maatregelen tegen be smetting zijn getroffen. HAZERSWOUDE. Gildekamp van St. Jeroen. Het Studenten-gilde St. Jeroen houdt van 21 tot 26 Juli een kamp op het dorp alhier, op de hoeve „Nieuw Bethlehem" van den heer N. P. Kaptein. Het kampprogramma vermeldt o.a. de volgende lezingen: Pater van Rooyen over Grondwaarheden van ons Christendom; Pa ter van Clé over „De Parochie". Deze lezing kan worden bijgewoond door het Katholieke volksdeel. Na afloop zang en voordracht. Pater van Clé over „Ons Apostolaat'; Vi tal Haesaert over „Student en Volk", en kinderspelen, optocht door 't dorp, ont vangst op het Raadhuis, toespraak tot de bevolking, tooneel. Nico Lavaleye spreekt over „Dietsche cultuur". Verder is er een maaltijd met de notabelen van het dorp. Zondag 25 Juli is de studentenlanddag voor afgestudeerden, onderwijzers, M.T. S.-ers en studenten Zaterdag 24 Juli is de landdag voor het dorp. Een geheel van onderwerpen en be zigheden waar veel goeds uit geboren kan worden. WOERDEN. De vlammen sloegen uit. Een ongeluk kon worden voorkomen, toen gistermorgen een agent van politie bemerkte, dat de vlammen sloegen uit de motor van een ge heel bezette autobus. Hij waarschuwde on- middelijk den chauffeur, waarna alle pas sagiers uitstapten en men de vlammen met een brandbluschapparaat doofde. Nadat de schade hersteld was, kon de bus geruimen togenbosch en was van 1893 to 1917 lid van de Arrondissementsrechtbank te Maas tricht. Als rechtskundige stond mr. de Wit zeer hoog aangeschreven, doch had daar naast als historicus zijn verdienste. Spe- riaal Limburg is hem zeer verplicht om de studie: „De vorming der heerschappijen in Limburg", die hij in samenwerking met Rijksarchivaris Flament het licht deed zien. Met mr. de Wit is een man heengegaan van wetenschappelijke beteekenis en groot intellect. De uitvaart vindt a.s. Donderdag plaats. Msbd." Wat moet dat worden? Een tweetal knaapjes van 6 en 7 jaar hebben het klaar- gekregen bij den bloemist G., alhier, eeni ge ruiten zijner kassen te vernielen. Zij vernielden toen een 80-tal bloemen, ter waarde van ruim 100. De bloemist deed aangifte bij de politie en eischte schadever goeding, die de ouders zullen moeten be talen. ZOETERWOUDE. „Herwonnen Levenskracht". Aan de plaatselijke afdeeling van „Herwonnen Le venskracht" is vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag ten bate der t.b.c.-bestrijding op Zondag 18 Juli a.s. Personalia. Mej. Toos Schouten, die onlangs slaagde voor onderwijzeres, is werkzaam gesteld aan de R.K. Jongens school aan den Schenkelweg alhier. Stinkslooten. Tot het bestuur van den Grooten Westeindschen polder is door het gemeentebestuur een verzoek gericht, om medewerking te willen verleenen, tenein de een verbetering te krijgen in den on- dragelijken toestand, die in de buurt van het Dorp heerscht, tengevolge van de stinkslooten in „de Loethe". ZOETERWOUDE (Dorp). Oranje-Comité. Door Burgemeester en Wethouders is wederom aan het Oranje- Comité alhier vergunning verleend tot het houden van een collecte langs de huizen, voor de kinderfeesten op de a.s. Koningin nedag. Het is te hopen, dat allen zullen b- dragen om dezen dag, evenals verleden jaar, schitterend te doen slagen. Nadere bijzon derheden over de feestelijkheden zullen eerstdaags worden bekend gemaakt. Het feest zal gehouden worden op 1 Sep tember. ZEVENHOVEN. DE NIEUWE GEMEENTETOREN. De eerste steen gelegd. Zaterdag had door den Burgemeester de eerste-steenlegging v.an <Jen toren plaats; bij die gelegenheid bracht hij dank aan de wethouders en den Raad voor de verleen de medewerking, waaraan het te danken is, dat deze bouw kon worden begonnen, en daarnaast aan de Kerkvoogdij, die door haar bijdrage in verband met de gevel vernieuwing ook meewerkte; na een vier jarig tijdvak van besprekingen enz. is het eindelijk zoover gekomen, dat een nieuwe toren kan worden gebouwd. Het ontwerp is van den gemeente-opzich ter J. van Vliet, die er alle eer mee inleg gen zal, terwijl de uitvoerder C. van Dijk te Nieuwveen zal zorgen, dat inderdaad gebouwd wordt, wat er verwacht wordt. De Burgemeester sprak den wensch uit, dat de bouw in alle opzichten voor ieder die er aan werkt, een gelukkig verloop mo ge hebben.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11