WOENSDAG 7 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD - PAG. 10 U doorgezeten op de fiets? Purol verzacht en geneest. 4477 SPORT LAWNTENNIS De internationale kampioen schappen te Noordwijk aangevangen De eerste dag onbelangrijk en zonder verrassingen Er is geen uitzondering te maken op den regel, dat het tijdens de internationale kampioenschappen' te Noordwijk niet re gent, en zoo was het ook gisteren in het begin van den middag, en de lucht beloof de weinig goeds. Tegen drie uur klaarde het echter op en kon met het jaarlijksche tournooi een aanvang worden gemaakt. Verrassingen bracht deze eerste middag niet. De belangrijke partijen moeten nog komen, want van de geplaatste acht spe lers en vier speelsters kwam er nog niet één aan het bod. Het internationale element was gister middag vertegenwoordigd door mejuffrouw Kraus, de Oostenrijksche kampioene, de Belgische mevrouw Isaac, de Joegoslavi sche speelster mej. Kovac en de Amerika nen Halle en Cabot. Mejuffrouw Kraus had het gemakkelijk in de tweede ronde tegen mevr. Jonquière en ook de Belgische spelster had weinig moeite met mejuffrouw Van den Bosch. Mejuffrouw Kovac daarentegen maakte een zwakken indruk en mevrouw v. Ber- kel had van haar eigenlijk moeten winnen. Maar de Hollandsche had een off-day, zij kan haar normalen vorm niet vinden. Met 60, 36, 62 won de Joegoslavische speelster. Mevrouw Isaac is minder sterk dan mej. Kraus, maar schijnt in het dubbelspel veel waard te zijn. Hetzelfde geldt voor haar landgenoot Moreau, van wien Ketjen bijna gewonnen had. Cabot speelde een langen en vervelenden wedstrijd tegen den veteraan Brouwers. Beiden hebben al meermalen de interna tionale kampioenschappen in Noordwijk medegemaakt. Hall debuteerde in ons land. Hij won op het kantje van Wiener, den Amster- damschen ex-jeugdkampioen en behoort dan ook zeker niet tot de sterksten onder de buitenlanders te Noordwijk. Zooals verwacht werd won de Brauw van Nieuwenhuijs. De winnaar zal het ech ter in de derde ronde tegen De Stefani wel afleggen. Op een overwinning op den Ita liaan, die viermaal den beker won, kan niet worden gerekend. Het internationaal toch al niet zeer ster ke tournooi heeft de Franschen Legeay en Jamain nog verloren. Deze spelers heb ben telegrafisch afgezegd. Ook Leembrugge is op zijn aanvankelijke toezegging om te spelen teruggekomen. Het verloop van de overige partijen blijkt voldoende uit de hieronder volgende uitslagen: Heeren-enkelspel, eerste afdeeling: Eerste ronde: B. Nieuwenhuijs slaat dr. R. Brusse 64 63; C. E. Hoeke slaat ir. M. Spies 63 62; E. Wiener slaat C. v. d. Graaf 60 62; C. P. Fabius slaat mr. F. Peters 62, 75; mr. E. Sarkies slaat A. C. Lijsen 3—6 7—5 6—1; J. Moreau België) slaat B. Ketjen 46 63 75; J. Cabot slaat mr. Brouwers 36 63 6—3. Tweede ronde: jhr. R. de Brauw slaat R. Nieuwenhuijs 6-4, 60; Hoeke slaat ir. Bartelds 62 62; W. Heijnen slaat Fa bius 64 64; IL. Hall (Am.) slaat Wiener 16, 63, 61; J. van Olst slaat mr. Sar kies 6—1 6—4. Dames-enkelspel, eerste afdeeling: Eerste ronde: mej. B. Thonus slaat mej. S. Broese van Groenou 62 63; mej. R. Mechel slaat mej. C. Menko 60 60; mej. J. van den Bosch, slaat mej. L. Blum 60, 62; mej. I. Heldring slaat mevr. H. van Alfen 1—6 6—4 6—3. Tweede ronde: mej. J. Swaters slaat me vrouw J. KooienAlsbach 75 63; mej. R. Kraus (Oostenrijk) slaat mevr. Jonquie- re 62 61; mevr. M. Boutmy slaat mej. Thomas 64 61; mej. Kovac (Yougo- Slavië) slaat mevr. E. van BerkelBelzer 60 36 62; mej. A. Kerckhoff slaat mej. I. Heldring 62 61; mej. R. Mechel slaat mej. Z. Kerckhoff 61 62; mevr. Isaac (België) slaat mej. van den Bosch, 6—1 6—1. VOETBAL. UIT HET DISTRICT LEIDEN. Zondag as. spelen op het Sportpark te Noordwijk de District-Junioren-elftallen A en B. als volge: 12.30 uur: Elftal ANVC a, L. Hermans; 1.45 uur Elftal BSJC a, Jac. UI jee. De spelers dragen zorg op tijd aanwe zig te zijn. Voor de District-elftallen wordt voor shirts gezorgd. FINALE LEIDSCHE COURANT-BEKER. Om 3 uur spelen Meerburg I en Lisse III in den eindstrijd om den Beker. Van de 27 elftallen zijn deze er uiteindelijk in ge slaagd de laatste ronde te verwerken en wij zijn er van verzekerd, dat het hier een kamp wordt tusschen twee gelijkwaardige krachten. De wedstrijd zal worden geleid door scheidsrechter J .G. Turk. H. HOOGERVORST, secr. wielrennen De ronde van Frankrijk Deloor wint de zesde etappe. Dautz blijft algemeen leider. Archambaud teruggevallen. De eerste étappe over de Fransche Alpen is achter den rug; gisteren hebben de renners den Aravis be klommen en daarbij kunnen toonen, wie van hen de beste klim-capacitei- ten bezitten. Deze berg, evenmin als de ook in deze zesde étappe voorko mende Tamie, hebben echter ingrij pende beslissingen gebracht voor het algemeen klassement, maar niette min talrijke interessante en voor een deel betreurenswaardige gebeurtenis sen afgespeeld. Daar is in de eerste plaats het feit, dat ook ditmaal de Italiaan Bartali bewezen heeft een der beste klimmers van alle ronde-mannen te zijn, zoo niet de beste. Hij besteeg den Aravis, die 1470 meter hoog is, met verbluffend gemak, maar... Félicien Vervaecke heeft zich hersteld na zijn matig begin in de eerste vijf étap pes. De Belg gaf Bartali in zijn klimca- paciteiten niets toe, en kwam met een lengte voorsprong als eerste op den top aan. En ook verder zag men Vervaecke in deze étappe steeds in de voorste gele deren. Bij de afdalingen echter konden Bar tali en Vervaecke hun voorsprong, die overigens niet zoo bijzonder groot was geweest op den Aravis, niet handhaven. Wel was Vervaecke weer de voorste op den Tamie, doch in de afdaling naar Aix les Bains sloten vele renner-s zich bij de achtervolging weer aan, zoodat 'n groep van ruim twintig man gezamenlijk te Aix les Bais aankwam, waardoor Deloor in den sprint de snelste bleek te zijn. De drager van de gele trui, de Duitscher Bautz, die 55 seconden na Vervaecke den top van den Aravis had bereikt, was er eveneens in geslaagd zich bij de leiders te voegen en kwam in het groote pelo ton te Aix les Bains aan, waardoor hij zijn eerste plaats in het algemeen klas sement behield. Zijn voorsprong in mi nuten uitgedrukt is zelfs nog grooter ge worden. Immers, na vijf étappes had hij te Genève op nummer twee in het klas sement, Archambaud, 8 minuten 12 sec. voorsprong, maar thans te Aix les Bains was dit verschil op nummer twee aange groeid tot 10 min. 27 sec. n.l. opAm- berg, omdat Archambaud door pech in deze étappe was achtergekomen en daar door in de algemeene rankschikking zijn tweede plaats voor de achtste moest ruilen. Toen wij Zondag te Genève in hotel 'i Elite onze landgenooten Braspenning, van der Ruit en Middelkamp, die tijdens de vijfde étappe van Belfort naar Genè ve den strijd hadden gestaakt, spraken, bleek duidelijk uit hun verklaringen, dat zij niet verder konden door de handicap, die zij van hun verwondingen ondervon den. Van der Ruit had hinder van een stijve knie, Middelkamp had een gezwol len hand, Brespenning ondervond even eens hinder van blessures, bij valpartijen in vorige étappes opgeloopen. Deze val partijen zyn dus o.i. een beslissende fac tor geweest bij het opgeven door onze renners. Maar ook andere landen hebben reeds hun aandeel gekregen van de vele valpartijen in de afgeloopen dagen. De Duitscher Schild had zich in de vijfde étappe naar Genève met de grootste moeite kunnen handhaven. Zijn kamera den hebben hem op het laatste deel moe ten steunen: hij kon niet meer, omdat hij pijnlijk gekweld werd door blessures. Dinsdagmorgen is hij dan ook niet aangetreden, hij lag in het ziekenhuis te Genève. Oberbeck, een ander lid van de Duitsche ploeg, was ook niet physiek in staat de ronde verder te rijden, hij staak te eveneens den strijd en zoo bleven er van de tien man sterke Duitsche ploeg nog zeven over. Bij de afdaling van den Aravis kwam de Belg Hendrickx, die negen de in het klassement stond genoteerd, ernstig ten val. Zijn blessures aan hoofd en gelaat waren van dien aard, dat hij naar het ziekenhuis te Albertville moest worden overge bracht. Het tweede slachtoffer was de Fransehman Thiétard. Ook hij maak te bij de in razende vaart vindende afdaling plotseling een buiteling. Hij brak bij dezen val zijn sleutelbeen, en moest eveneens naar het ziekenhuis te Albertville worden vervoerd. En bijna was 't met Archambaud ook nog minder goed afgeloopen, want deze Franschman kwam op een gegeven mo ment met een der volgauto's in botsing, waardoor zijn fiets totaal werd vernield. Hij zelf kwam er evenwel goed af. Zijn ploegmaat, Le Grèves, was onmiddellijk bereid hem zijn fiets af te staan. Albert van Schendel, die redelijk goed den Aravis was opgegaan, kwam in een tweede groep, welke zich op 7 min. 34 sec. van het hoofdpeleton had bevonden, te Aix les Bains aan, waar hij als 28ste werd ingeschreven in 5 uur 33 mina 59 sec. Zijn achterstand op Bautz bedroeg gistermorgen 38 min. 33 sec. Anton van Schendel werd 67ste en viel in de alge meene rangschikking vele plaatsen terug, De zesde étappe leidde van Genéve naar Aix les Bains Bains over een afstand van 180 K.M. Een groep van 26 renners kwam tege lijk aan te Aix les Bains, waar Deloor in den sprint won in 5 uur 26 min. 25 sec. Tweede was Marcaillou en de overigen werden gezamenlijk op de derde plaats geklasseerd, waaronder S. Maes (België), Vervaecke (België), Amberg (Zwitser land), Bautz (Duitschland), Bartali (Ita lië), Braeckeveldt (België), individueel. Vissers (België) indidueel, Kint (Bel gië) en Speicher (Frankrijk). Deze groep van 26 renners werd op 7 min. 34 sec., gevolgd door een peloton van 21 man, waarin zich Albert van Schendel, Archam baud, Thierbach, Gever en anderen be vonden. Voor hen werd 5 uur 33 min. 59 sec. genoteerd. Anton van Schendel ein digde als 67ste in 5 uur 59 min. 25 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Bautz (Duitschland) 37 uur 35 min. 9 sec.; 2. Amberg (Zwitserland) 37 uur 45 min. 36 sec.; 3. Bartali (Italië) 37 uur 47 min. 12 sec.; 4. Braeckeveldt (België) individueel 37 uur 48 min. 24 sec.; 5. Vissers (België) individueel 37 uur 49 min. 15 sec.; 6. Mar cel Kint (België) 37 uur 49 min. 57 sec.; 7. Speicher (Frankrijk) 37 uur 50 min. 6 sec.; 8. Archambaud (Frankrijk) 37 uur 50 min. 55 sec.; 9. Sylvère Maes (Bel gië) 37 uur 51 min. 23 sec.; 33. Albert v. Schendel 38 uur 21 min. 16 sec.; 53. An ton van Schendel 38 uur 46 min. 32 sec. Door het feit, dat Archambaud van de tweede naar de achtste plaats afzakte en ook Thierbach en Geyer niet in de hoofd groep te Aix les Bains aankwamen, is het landenklassement weer veranderd en heeft België voor de tweede maal de lei ding genomen. De stand is: 1. België totaaltijd 113 uur 35 min. 26 sec.; 2. Frankrijk 113 uur 38 min. 42 sec.; 3. Duitschland 113 uur 44 min. 3 sec.; 4. Italië 113 uur 54 min. 10 sec.; 5. Zwitserland 114 uur 35 min. 55 sec.; 6. Luxemburg 115 uur 36 min. 28 sec.; 7. Spanje 116 uur 44 min. 43 sec. Heden wordt de zevende étappe gere den, van Aix les Bains naar Grenoble over 228 K.M., waarbij de Galibier is te 'beklimmen. Het is de étappe, waarin Middelkamp het vorige jaar zegevierde.. INTERNATIONALE STAYERS- WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Prachtig debuut van Piet van Kempen. Voor een vrijwel uitverkocht stadion „Galgenwaard" zijn gisteravond te Utrecht internationale wielerwedstrijden gehouden, welke ditmaal eens door goed weer werden begunstigd. Het internationale nummer, een landenwedstrijd achter groote motoren over 3 manches van 30 K.M. tusschen Ne derland, België en Frankrijk werd door België gewonnen, maar een van de sterk ste rijders, zoo niet de sterkste was Piet van Kempen, die voor het eerst in een der- gelijken grooten wedstrijd achter groote motoren uitkwam. Dit debuut is ongetwij feld hoopvol geweest en wat een bewijs voor de taaiheid en degelijkheid, waarme de de zesdagenkoning zich voorbereid om een groote roi in de internationale stayers wereld te gaan spelen. Hij werd in de eerste manche derde, met 60 M. ver schil op den winnaar den Belg Seynaeve, maar in de tweede en derde manche was van Kempen uitstekend in vorm en kon hij de andere renners achter zich houden. Dat Nederland de eerste plaats in den landen wedstrijd niet kon bezetten, was te wijten aan het slechte rijden van Wals, die van een onlangs opgeloopen blessure danig last scheen te hebben en in de eerste manche als laatste, in de tweede manche als voor laatste eindigde en in de derde manche opgaf. Het tweede hoofdnummer van den avond een omnium tusschen van Vliet, Pijnen burg en van Egmond, trof Pijnenburg niet in zijn besten vorm. In den sprint verloor hü zoowel van van Vliet als van v. Eg- mond, in de Australische achtervolging kreeg hij een lekken band en in den tijd- race werd hij derde. De uitslagen luiden: Landenwedstrijd NederlandBelgië ach ter groote motoren: Eerste manche (30 K. M.): 1. Saynaeve (B.) 24 min. 46 3/5 sec. 2. Michaux (B.), op 50 M. 3. Piet van Kem pen (N.), op 60 M. 4. Sausin (Fr.) op 450 M. 5. Constant (Fr.) op 460 M. 6. Wals (N.) op 790 M. Tweede manche (30 K.M.): 1. Piet van Kempen, 24 min. 19 3/5 sec. 2. Seyaeve op 20 M. 3. Michaux op 600 M. 4. Constant op 850 M. 5. Wals op 1190 M. 6. Sausin op 1450 M. Derde manche (30 K.M.): 1. Piet van Kempen, 25 min. 4 1/5 sec. 2. Seynaeve op 150 M. 3. Michaux op 550 M. 4. Constant op 650 M. 5. Sausin op 700 M. 6. Wals opgege ven na 26 K.M. Uitslag: 1. België 13 p., 2. Nederland 16 p., 3. Frankrijk 28 p. Omnium tusschen van Vliet, Pijnenburg en van Egmond: Sprint over twee ronden: le rit: 1. van Vliet, laatste 200 M. in 121/5 sec., 2. Pijnenburg. 2e rit: 1. van Vliet, laatste 200 M. in 12 1/5 sec., 2. van Egmond. 3e rit: 1. van Egmond, laatste 200 M. in 12 2/5 sec., 2. Pijnenburg. Australische achtervolging over 4 K.M.: Van Vliet loopt 50 M. in op van Egmond in den tijd van 5 min. 11 3/5 sec., terwijl Pijnenburg een lekken band krijgt. Tijdrit over 400 M. met vliegenden start: 1. Van Vliet 23 4/5 sec., 2. van Egmond 24 2/5 sec., 3. Pijnenburg 25 sec. Totaaluitslag omnium: 1. van Vliet, 2. v. Egmond, 3. Pijnenburg. Achtervolging over 5 K.M.: 1. West- broek haalt 90 M. in op Motké in 6 min. 52 3/5 sec. Handicapwedstrijd over 500 M.: 1. Rem- kes, 2. Gans, 3. Joolen. Mensctien, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... waterpolo DE ZIJL I—L.Z.C. I 2—3. In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd heeft de thuisclub door eigen fouten verloren en een gelijke sepl had be ter de verhouding weergegeven. Direct na het uitzwemmen loste de la Court een ver schot, dat juist over gaat. Geeve doet het voor de Zijl iets beter, schiet in den uiter sten hoek, maar ziet zijn schot corner ge werkt. Uit dezen corner maakt D. Kraayen- brink goed 10. Tegelaar probeert het dan met verre schoten, maar zoekt het doel op de verkeerde plaats. Heftige aanvallen wor den op het Zijl-doel ondernomen, maar als keeper C. Rameau zijn doel naar beneden trekt en het water uit moet kan v. d. Rey- den gemakkelijk gelijk maken (11). In de tweede helft zijn beide doelen om beurten in gevaar maar als dan K. Kraayenbrink een kleine fout maakt, profi teert Tegelaar daar handig van om Ra meau geen kans te geven (12). Hiei-na moet van Helvert het water uit en kan D. Kraayenbrink uit den straf worp gelijk ma ken (2—2). Had nu de thuisclub rustiger gespeeld, zeer zeker was de uitslag wellicht beter geworden. Beide ploegen maakten echter vele fouten en toen de Zijl met zes tegen zeven moest spelen, bracht L.Z.C. den stand op 23. De stand is nu: gesp.gew. gel.vrl. v.t. pnt. S. V. H. 5 5 22— 1 10 R. Z. C. 5 4 1 28— 7 8 G. Z. C. 3 2 1 11— 9 4 L. Z. C. 4 1 1 2 3—16 3 Z«1 6 1 5 12—30 2 Poelmeer 5 1 4 3—16 1 zijl n—l.z.c. n 2—o. Eveneens voor de competitie speelden de Zijl H en L.Z.C. n en hier wist de thuis club met 2—0 in de meerderheid te blijven. Verre schoten van A. v. Egmond hadden niet veel succes, totdat eindelijk een goed schot doel trof (10). Ook in de tweede helft werd het doel van L.Z.C. gevaarlijk onder schot genomen totdat A. H. v. Eg mond opnieuw succes had (20), waarme de tevens het einde kwam. Scheidsrechter Kok leidde beide wedstrijden met strakke- hand. De Zijl IV—Zian VH (2—5). De voor de competitie van den Kring den Haag van den K.N.Z.B. alhier gespeelde polowedstrijd tusschen De Zijl IVZian VIL eindigde in een 52 overwinning voor de gasten. Rust 30. schermen WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Zeer sterke Nederlandsche ploeg neemt deeL Aan de wereldkampioenschappen scher men, uitgeschreven door de F. I. E. (Inter nationale Scherm Federatie) van 19 tot en met 29 Juli a.s. te Parijs, zullen scherm- sters en schermers van 20 landen deelne men. Naar wij vernemen, zullen de volgende dames en iieeren door den Kon. Ned. Ama teur Schermbond worden uitgezonden: Personeel dames: mej. B. van der Sluis (Rotterdam) en mej. C. M. van der Klaauw (Scheveningen). Equipe en personeel degen heeren: W. Driebergen (Amersfoort), F. P. van Wie- ringen (Rotterdam), C. Weber (Haarlem), mr. J. D. Schepers (Den Haag), N. P. P. van Hoorn (Bergen op Zoom) en J. Booy (Rotterdam). Equipe en personeel sabel heeren: A. C. Montfoort (Den Haag), F. P. van Wierin- gen (Rotterdam), J. Breemouer (Den Haag) mr. J. D. Schepers (Den Haag), W. Drie bergen (Amersfoort) en A. Faber (Amers foort). Voor de afdeelingen équipe floret da mes, équipe floret heeren en personeel flo ret heeren werd niet ingeschreven. Omtrent deelneming van mevrouw M. HessinkTeerink (Amsterdam) aan den personeelen wedstrijd floret dames is het bestuur van den K. N. A. S. B., nog in on derhandeling met het organisatie-comité. De heer Montfoort, hoewel ingeschreven voor équipe en personeel sabel, zal ver moedelijk slechts aan de eenstgenoemde afdeeling deelnemen. DAMMEN R.K. DAMKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Morgenavond zal de prijsuitreiking plaats vinden van de in dezen wedstrijd behaalde prijzen, hetgeen zal plaats vinden in den R.K. Volksbond (groote zaal). De avond zal opgeluisterd worden door een simul- taan-sèance, te geven door den heer A. G. de Jeu, kampioen van Leiden le klasse. Aan deze simultaan-séance kan elk R.K. dammer deelnemen voorzoover de beschik bare ruimte en speelmateriaal zulks toe laat. Het bestuur rekent, dat zeker alle deel nemers aan den wedstrijd om het kam pioenschap van Leiden deel zullen nemen, terwijl daarnaast dan nog een 10-tal niet- leden zullen kunnen medespelen. De heer de Jeu, die een goed simultaan- speler is, kan dan den deelnemers een in- teressanten avond bezorgen. De aanvang is 8 uur. postduiven Leidsche Postduiven Club. Uitslag Limoges, afstand pl.m. 742 K.M. De duiven zijn om 5.30 uur gelost; de eerste duif werd geconstateerd om 15-46-41 en vloog met een snelheid van H84 meter per min.; de laatste prijswinnaar om 17 uur 24 min. 21 sec. De volgorde is: A. Krol 1 en 4; J. Bavelaar 2; J. Laman 3 en 7; T. Fasel 5, 6 en 8. Vanaf Compiègne constateerde A. v. Ei sen om 11-28-57; A. Krol 11-31-32. „De Vriendenclub" (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf Limoges (Frankrijk) afstand hemelsbreed 742 K.M. In concours 80 duiven, welke met kalmen Noorden wind om 5.30 uur in vrijheid wer den gesteld. Deze vlucht onderscheidde zich daarin met de vlucht Salbris, dat de vogels een recordtijd maakten en in bijzondere goede conditie thuis kwamen, mede door dat de inkorving vroeger had plaats ge had en zij meer nxst hebben genoten. L. v. d. Nieuwendijk kwam ook met deze lange afstandvlucht naar voren en klokte no. 1, 7 en 17; G. F. v. Dorp, die dit jaar bijzonder goed zijn duiven heeft, daar hij nog niet eene vlucht gemist heeft, klokte met 4 vogels in te korven no. 2, 10 en 15; Chr. v. d. Pluym 3, 4, 5, 9 en 11. Opgemerkt wordt, dat de Ooievaarsduif Ster 3-28 C 1705 dus 9 jaar oud de 5e plaats innam en wel om 16 uur 47 minuten en nog 1095 meter per minuut maakte en nu voor de 7e maal naar Bordeaux toe gaat. Joh. Neute boom 6; L. Gijsman 8 en 21; G. A. L. v. d. Reijden 12; J. Philippo 13 en 22: A. P. v. d. Voort 14, 18 en 23; F. Hofman 16; W. le Mair 19; Joh. Vogelenzang 20; C. Vlaardin- gerbroek 24 en 25; H. Rol klokte de le duif van de donateurs om 16-44-54 en maakte 1100.90 meter per minuut. Deze had 1 duif mede; 2e werd A. Rijsbergen. De le vogel werd geconstateerd om 16-14-30 en maakte een snelheid van 1168.20 meter per minuut. De laatste puntenwinnaar om 18-54-32 en maakte 923.20 meter per minuut. Mocht de volgende afspraak doorgaan, dat de le, 2e en 3e kampioen uit iedere postduivenver- eeniging met de a.s. Bordeaux-vlucht voor de vereenigingen tegen elkaar zullen kam pen om een Leidsch kampioenschap, de vol gende liefhebbers de „Vriendenclub" zullen vertegenwoordigen: A. P. v. <L Voort met 261.50 punten, Chr. v. d. Pluym met 243,23 en L. Gijsman met 239,60 punten As. Vrij dag inkorven voor CorbeiL Zaterdag voor Dordrecht, Jong en 13 Juli voor Bordeaux. P.V. „De Zwaluw" (Voorschoten) Wedvlucht van Limoger (Frankrijk). Hok-a£stand van de eerste prijswinnen de duif 723.05 KM.. In vrijheid gesteld Zaterdagmorgen 5 uur 30 min. met prach tig vliegweer, de eerste duif werd gecon stateerd 15 uur 50 min. 49 sec. en maakte een snelheid van 1187.22 meter per mi nuut. Laatste prijswinnende duif werd ge constateerd 17 uur 46 min. 1 sec. De prijzen werden als volgt behaald.: G. J. Zwaan le, 14, 15e; B. Versteegen 2e, 3e, 13e; H. H. J. v. Klaveren 4e, 5e, 7e, 17e, 19e; J. Verhoeven 6e, 9e, 16e, 18e; J. Cas- pers, Stompwijk 8e; G. A. v^ Adrichem 10e 17e; A. de Graaf lie; N. NT 20e. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. In het verslag van uw verslaggever over den te Rotterdam gespeelden polowedstrijd1 R.Z.C.De Zijl stelt uw correspondent mij zoo ongeveer aansprakelijk voor een niet normaal verloop van deze match. Gewoon lijk ga ik op critiek niet in, men kan het met iemand eer.s zijn of niet en daarover valt meestal niet te debatteeren. Doch hier heb ik te doen met iemand, die de spelregels ndet verstaat. Uw verslaggever geeft toe, dat mijn be slissingen werden genomen voor overtre dingen, al noemt hij deze „geringste". Dit Js nu juist 'het cardinale punt. Het waren geen geringe fouten, waarvoor de diverse spelers uit het water werden gezonden. Er werd) steeds overtreding gepleegd tegen punt b. van art. 18. Hoofdfouten, n.l. het opzettelijk van plaats veranderen, nadat de scheids rechter heeft gefloten voor een spelonder- breking en voordat de bal opnieuw weer in het spel wordt gebracht. Verder werden de strafworpen gegeven voor overtredingen in het 4-metergebied. Men kan daarin nu een maal niet ongestraft zijn tegenstander vast houden. Het kan geen kwaad, indien uw coxrespondent eens het waterpoloreglement koopt en vooral „leest". Daar uw verslaggever mij in het openbaar meente te moeten terecht wijzen, vertrouw ik er ook op, dat u mijn tegen artikeltje zult plaatsen. Onbekendheid zijnerzijds met de spelregels doet hem foutieve critiek leveren en dat moet voorkomen worden. Ik dank u voor de plaatsing. Hoogachtend, O. HOOGESTEIJN. ongeluk soms? .(Vendemiaire).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10