Voorschoten is een park rijk geworden MAANDAG 5 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Feestelijke opening van het Wilhelmina-park - Aanbieding van een rustbank namens de burgerij BINNENLAND INSTALLATIE PRINS BERNHARD IN DE JOHANNITERORDE. Op kasteel Doorwerth is Zaterdag Z. K. H. Prins Bernhard als eere-ridder en rechtsridder van de Johanniterorde ge- installeerd. Er waren reeds vroeg in den morgen vele belangstellenden. De politie had de toe gangswegen naar het kasteel, waarvan de vlaggen wapperden, afgezet. Vijftig kinde ren van het huis Heelsum van het Centraal Genootschap hadden een plaatsje gekregen om den hoogen gast te kunnen zien. Prins Bernhard kwam om halftwaalf met zijn groote Maibach-auto aan, die door een chauffeur werd bestuurd. De Prins werd verwelkomd door jhr. E. H. van Loon, die de overige leden van het Convent der Commanderij Nederland aan Z. K. H. voor stelde. In het kasteel volgde daarop de in stallatie, waarbij de waarnemende com- mendator, mr. W. J. baron van Lynden, de installatierede uitsprak en aan den Prins het eereteeken van de orde uitreikte. Daarna werden de overige rechtsridders geïnstalleerd. Hierop volgde een noenmaal in het kasteel. PRINS TSJITSJTBOE NAAR NEDERLAND In den loop van Augustus. Naar wij vernemen koestert Z. K. H. prins Tsjitsjiboe, de broeder van den keizer van Japan, het voornemen om in den loop van de maand Augustus as. in gezelschap van zijn gemalin een bezoek aan Nederland te brengen. Prins en prinses Tsjitsjiboe hebben den keizer van Japan vertegen woordigd tijdens de kroningsplechtigheid van koning George VI. Bij deze gelegen heid hebben zij Prinses Juliana en Prins Bernhard vaak ontmoet en toen reeds den wensch uitgesproken o.a. ons land te be zoeken. Herdenking sterfdag van Prins Hendrik. Ter herdenking van het feit, dat het Za terdag drie jaar geleden is, dat Z. K. H. Prins Hendrik overleed, werd Zaterdag ochtend bij het borstbeeld van den Prins, staande in de hall van de Zeevaartschool te Rotterdam, een krans gelegd. ROODE KRUIS-DEMONSTRATIES OP YPENBURG. Bloedtransfusie met inschakeling van de sportvliegerij. De Centrale Bloedtransfusie-Commissie van het Nederlandsche Roode Kruis heeft Zaterdagmiddag in samenwerking met de N.V. Nationale Luchtvaartschool demon straties gehouden op het vliegveld „Ypen- burg", welke volkomen geslaagd zijn. Behalve Minister-President dr. Colijn, waren er de Minister van Waterstaat, mr. dr. ir. Van Buur en en de Minister van De fensie, de heer J. J. C. van Dijk. Precies op tijd, om 2 uur, vertelde iemand door de microphoon, boven in den toren van het stationsgebouw opgesteld, dat het Ned. Roode Kruis zoo juist bericht van den burgemeester van Zierikzee had ontvangen, dat in diens gemeente een gasketel was ge sprongen. De gevolgen zouden vreeselijk zijn. De burgemeester verzocht het Roode Kruis zoo snel mogelijk hulp te verleenen. Het Roode Kruis deed een beroep op de nationale luchtvaartschool en de heer Schmidt Crans, chef-instructeur der N. L. S., stond onmiddellijk klaar om te helpen. Sportmachines werden startklaar gemaakt en doktoren en verplegend personeel snel den naar Ypenburg. In 15 minuten tijds draaiden al drie sport- toestellen proef. Nauwelijks waren de drie eerste toestellen met doktoren (dr. Tromp ging als chirurg mede), verplegend perso neel, bloedgevers, instrumenten, verband middelen en wat dies meer zij, de lucht in, toen men nader uit Zierikzee meldde, dat de ramp ernstiger was dan zich aanvanke lijk liet aanzien, zoodat meer hulp dan was toegezegd, verzocht werd. Vooral bloedge vers waren gewenscht. Gevolg was, dat nog drie Koolhovens startklaar werden ge maakt, dat een beroep op het publiek op Ypenburg werd gedaan om zich op te ge ven als donor (bloedgever). Elf personen voldeden hieraan en dr. Hannema, in een snel opgezette tent geïnstalleerd, stelde een onderzoek naar hun bloed in. Om 3.35 landde de heer Schmidt Crans, die de Dragon Fly van ir. De Kok bestuur de, op Ypenburg met de eerste gewonden, die onmiddellijk met ziekenauto's naar het Roode Kruis ziekenhuis werden overge bracht. Met korte tusschenpoozen landden alle vliegtuigen en om 4 uur 20 minuten waren de oefeningen geëindigd. De groote waarde van de hulp van het vliegtuig bij een ramp als de Zierikzeesche was duidelijk gebleken en het doel der oefening was hiermeed bereikt. Behalve deze demonstraties hebben ver schillende buitenlandsche sportvliegers het Java-eskader, onder commando van kapi- trein Van Weerden Poelman, de zweefvlie ger Hoekstra een programma uitgevoerd, dat ook volkomen slaagde. In de eerste plaats dient genoemd te wor den de Duitsche sportvliegster Frl. Eva Schmidt uit Berlijn, die als stunt-vliegster en als zweefvliegster groote behendigheid toonde. Reeds voor 2 uur steeg zij in een Duitsch sporttoestel op en werkte men groote snelheid een compleet stuntreper toire af. Daarbij bleef het niet, want, na dat Hoekstra een sierlijke zweefvlucht had gemaakt, liet Frl. Schmidt zien, dat zij het ook kom Het publiek bracht haar, nadat zij het zweeftoestel aan den grond had gebracht een ovatie en de ministers Colijn en Van Dijk gingen de sportieve Duitsche geluk- wenschen en het toestel bekijken. Behalve twee andere Duitsche toestellen was er op Ypenburg een toestel van Poolsch maaksel. DE DERDE HERHALINGSOEFENING. Opkomst van de lichtingen 1923 tot en met 1927. Naar wij vernemen, zullen de manschap pen, onderofficieren en officieren van de lichtingen 1923 tot en met 1927 in de maand October in verband met de organisatie der strategische veiligheid enkele dagen onder dienst geroepen worden. De oproepen daar- to zijn reeds uitgegaan. De manschappen komen in totaal voor drie dagen en de onderofficixen voor tien dagen in dienst. De bestemmingsplaatsen zijn de mobili- sat iebestemm in gen zooals die in het zak boekje zijn aangegeven. Ter plaatse zullen dus die verschillende regimenten geformeerd worden. Op 30 September komen de onder-offi cieren op, 4 October de reserve-officieren, 7 October de manschappen. Op 9 October is de oefening weer afge- loopen. „Msbd." HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 4 tot en met 10 Juli, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, wederom vastgesteld op 70 cent per kilogram. AFSCHEID VAN DR. JOHAN WAGENAAR Als directeur van het Koninklijk Conservatorium voor Muziek. On der groote belangstelling van autori teiten, leeraren, leerlingen en oud-leerlin gen heeft Zaterdagmiddag dr. Johan Wa genaar in een bijeenkomst, die gekenmerkt werd door een sfeer van groote hartelijk heid, afscheid genomen als directeur van het Koninklijk Conservatorium voor Mu ziek te den Haag, uit welke functie hij ont slag had aangevraagd, wat hem op de meest eervolle wijze was verleend. Bij dit afscheid werd medegedeeld, dat het H. M. de Koningin had behaagd dr. Joh. Wagenaar te benoemen tot Comman deur in de Orde van Oranje-Nassau. PRIJZEN VROEGE AARDAPPELEN Met ingang van heden zijn door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale de vroege aardappelenprijzen vastgesteld als volgt: de minimumprijs voor groep A eerstelin gen enz.: groote en bonken per 100 K.G. 3.50, vergoedingsprijs bij inkuilen 1.75. Afwijkend ƒ3.50, bij inkuilen ƒ1. Drielin gen 2, vergoedingsprijs als veevoeder 2, afwijkend f 2 en 1, Kriel 1, geen vergoedingsprijs. Groep B: groote en bon ken ƒ3 en ƒ1, Drielingen 1.50 en 1 50, Kriel ƒ0.57 en ƒ0.75. Bij doordraaien moe ten grooten en bonken worden overge- veild voor export met een minimumprijs van ƒ2.50 per 100 K.G. DE KLEINE VISCHACTE. Hiermede mag gevischt worden met peur, hengel en sleephengel. De minister van landbouw en visscherij a.i. heeft het volgende bericht aan de hoof den der plaatselijke politie. Bij arrest van het gerechtshof te 's-Gra- venhage, waarnaar de betreffende zaak door den Hoogen Raad der Nederlanden was verwezen, is bevestigd het vrijsprekend vonnis van den kantonrechter te 's-Graven- hage inzake het gebruik van de kleine vischacte, genoemd in art. 16, lid 3, letter c, der Visscherijwet (Stbl. no. 410 van 1931). Hierdoor is thans beslist, dat de houder van een kleine vischakte het recht heeft te visschen met een der drie in het aange haalde artikel der Visscherijwet daarvoor genoemde vischtuigen (peur, hengel geaasd met visch of sleephengel) naar zijn keuze, met dien verstande echter, dat hij niet te gelijkertijd met meer dan één der drie ge noemde middelen mag visschen. Overigens is hij telkens, wanneer hij de visscherij uit oefent, vrij in de keuze. Reeds uitgereikte kleine vischakten, waarin, zooals tot dusver gebruikelijk, een der bovengenoemde vischtuigen -werd in gevuld, behoeven niet te worden ingetrok ken, omdat niet is te verwachten, dat bij gebruik van een kleine vischakte in den zin, als hierboven aangegeven, nog een ver volging zal worden ingesteld. Bezoek van Duitsche ministers aan ons land. Vanochtend arriveerden te Oldenzaal in een viertal open auto's de Duitsche rijks minister, dr. Kerrl, de regeeringspresiden- ten dr. Eggers en dr. Musz, en de regee- rings-commissaris van Osnabruck, dr. Hugle, met gevolg van een tiental perso nen. Zij stapten af bij de Rotterdamsche bank en gebruikten daarna in hotel „De Gouden Leeuw" de koffie. Vervolgens werd de tocht voortgezet via Hengelo, Al melo, Ommen naar Emmen en Ter Apel. Het doel van dezen tocht was de be zichtiging van de verschillende kanalen en den woningbouw. JAMBOREETERREIN. Zondagmiddag zijn de eerste vijftig voor trekkers op het Jamboree-terrein te Voge lenzang aangekomen. De groote Mess-tent, die aan 900 voortrekkers plaats biedt, staat er, de koks zijn druk bij hun geweldige fornuizen aan het werk, waar de maaltijden door middel van verwarmden stoom be reid worden. Stuk voor stuk hebben de binnenkomende voortrekkers hun shelters op het voortrekkersveld achter subkamp 8 opgeslagen. De Zondag werd verder besteed aan onderlinge kennismaking en bezichti gen van het terrein, dat de komende weken het veld van hun werkzaamheden wordt. A. N. W. B. J aarvergadering. Na een excursie door Drenthe heeft de A.N.WJ3. Zaterdagmiddag te Assen de al- gemeene vergadering gehouden. Bij de verkiezing van de balans-commis sie zagen zich benoemd de heeren mr. R. A. Benthem Sypkens, H. Lamsvelt, G. W. A. van Lear, mr. J. A. van Sonsbeeck, F. A. Dudok van Heel en B. Henny. De voorzitter ging toen over tot het uit reiken van de plaquette voor het 50-jarig bondslidmaatschap Die plaquette werd ter vergadering uit- gereik aan de heeren C. de Monchy, A. Eysink en Alb. Spanjaard. Voorts krijgen deze medaille de heeren M. Adriaan, H. W. Kühn, A. C. Willink Jr., G. Leonhardt, mr. W. E. K. Furnee, J. C. Leembruggen, F. E. Hancock, N. Jannink Jr., C. A. Goldenberg, J. J. A. M. Otter- beek, A. Dortland, S. Willing, G. M. Dee, G. Bergsma, A. P. Houtzager, F. Smulders, D. L. de Koe. De heer C. de Monchy uit Rotterdam heeft op geestige wijze herinnerd aan den goeden ouden tijd van de hooge fiets; hij prees het bondswerk en dankte het bestuur voor wat het tot stand gebracht had. Daarna bracht de voorzitter hulde aan de bondsofficials met 25 dienstjaren, te we ten de heeren Ph. E. Viervant Tukker, D. Teunissen, L. D. van der Mey, K. Straats in a, dr. J. L. Labberté. Toen hield de heer Edo Bergsma een vu rige slotrede. Daarna sloot de voorzitter tegen vijf uur de vergadering. Om zeven uur ging het gezelschap dinee- ren in het Concerthuis en na afloop was er feest. Mr. J. J. L Harte van Tecklenburg. Op 83-jarigen leeftijd is hedenochtend te den Haag overleden mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg, oud-Minister van Fi nanciën, oud-lid van den Raad van State. INGEZONDEN STUKKEN RIJPWETERING, 4 Juli. Weer terug naar een oude klapbrug Verschillende ingezetenen van Alkema de zullen wel met belangstelling en eeni- ge verwondering, het laatste raadsverslag in de „Leidsche Courant" hebben gelezen. Zoo zonder veel omwegen werd bijna ur.aniem door den Raad 15.000 beschik baar gesteld, om de fraaie brug alhier te veranderen in een klapbrug. Op veel plaat sen worden die ouderwetsche bruggen door anderen vervangen, meer moderner, wat gebruik en bediening betreft, meer aan het tegenwoordige verkeer beantwoordend; te Leiden zijn er binnen enkele jaren eeni- ge opgeruimd, te Leiderdorp, Koudekerk ook verbetering, te Alphen gaan er bin- kort drie verdwijnen, enz. Maar dat is niet het eenige waar ver schillende menschen geen begrip van kun nen krijgen. Dat de gemeente door vele dure onderhoudswerken en talrijke werk- loozen, noodlijdend is geworden, behoeft geen nader bewijs. Maar had men hier nu niet duizenden kunnen besparen. Met de bestaande brug solide te herstellen, ook de oprit te verbeteren, was toch zeker geen 15.000 voor noodig, plus de koop en vervoer van de oude klapbrug, waar ook nog circa 1000 mede gemoeid is. Dat de onderbouw van de brug herstel- stelling vereischte, zal niemand verwende ren. als men nagaat wat de laatste twintig jaar er over is gegaan, zij moet wel bij zonier sterk zy'n geweest, anders bad het al veeleer moeten gebeuren. Als men dan het verkeer eenige dagen over Hoogmade had omgelegd, hadden die groote kosten van een noodbrug ook achterwege kun nen blijven. Nu gaat de mooie brug voor oud ijzer en wij krijgen voor veel geld een oude klap brug, plus een portie meer schuld. Een modern bad- en zwem-pavilioen ginds, hier een oude klapbrug: een fraaie combinatie. Met dank voor de plaatsing, V. P. VERKLEU. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. F. Holtes, sigarenwinkelier te Lei den, Breestraat 140. Cur.: mr. F. H. van der Tas. Opgeheven: S. G. Sougé, te Leiden. Zaterdagnamiddag j.l. te 3 uur had alhier de officieele openstelling plaats van het door de gemeente nieuw aangelegde Wil- helminapark. Begunstigd met een heerlij ken zomerschen dag waren des middags zeer vele genoodigden aanwezig in de Dui- venvoordestr. hoek Julianastr. Zeer groot was ook de belangstelling uit de burgerij. Het harmoniegezelschap Benvenuto had zich opgesteld, nabij het plantsoen aan de Wijngaardenlaan. Toen de edelachtbare heer M. F. Berkhout was aangekomen, werd met de officieele plechtigheid aangevangen en sprak de burgemeester een rede uit. Spr. verwelkomde in het bijzonder den heer mr. Draayer, directeur-generaal voor de werkverschaffing en steimverleening. Voorts richt spr. zich tot de heeren van der Barg, Pennings en Ekelschot van de Nederlandsche Heidemaatschappij. Deze dag, vervolgde spr., is voor onze ge meente van groote beteekenis. Het gemeen tebestuur was na rijp beraad tot de con clusie gekomen, dat de ontwikkeling van ons dorp ten zeerste zou worden gebaat met het maken van een flinke wandelgele genheid. Toen het dagelijksoh bestuur der ge meente dan bok de hand kon leggen op een stuk land van de gebr. Deurloo, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het dorp, aarzelde het niet den raad voor te stellen tot aankoop over te gaan. Inmiddels had de Heidemaatschappij, op ons verzoek een plan ontworpen om op het aangekocht terrein beplantingen aan te brengen. In verband met het toentertijd groot aan tal steuntrekkende werkloozen achtten wij het een sociaal belang van de eerste orde deze menschen arbeid te doen verrichten. Omdat het werk pas op 1 Maart aan ving kon de beplanting niet volledig wor den aangebracht. Alvorens tot de openstelling over te gaan, welde spr. nog voor een tweetal pun ten aller gewaarderde aandacht vragen. In de eerste plaats voor de beteekenis van dit werk als werkverschaffingsobject. Gedurende 18 weken werden hier 663 manweken gemaakt. Gemiddeld werkten derhalve 37 werkloozen per week aan het park. In totaal werd aan loon en overeenkom stige kosten uitgegeven bijna ƒ11.000. De Minister van Sociale Zaken stelde een flinke rijkssubsidie beschikbaar van ten naaste 60 pet. der uitbetaalde arbeids- loonen. Spr. bracht dank aan „baas" Ekelschot voor zijn leiding. In de tweede plaats wilde spr. een opmerking te maken over de beteekenis van het plantsoen voor den groei van de ge meente. Indien over eenige jaren de geplante boomen en heesters, welker aantal, na de voltooiing van het park, de 15000 6tellig zal overschrijden, tot groote wamdom zullen zijn gekomen, vertrouwen wij, dat velen, bij het kiezen van een woonplaats, ernstig rekening zulen houden met de aanwezig heid van het dan, met inbegrip van de ruime speelplaats voor kinderen, bijna 3 H.A. groote park. Zoowel de vijver, welke een oppervlakte heeft van ongeveer 5000 M.2, bevolkt met visschen en eenden, als de heestergroe- pen, zoowel de effen gazons als de lom merrijke boomen, zullen de wandelaar be koren en den rustzoekende reine voldoening schenken. De rechtstreeksche en de indirecte ba ten, welke uit een stijgend vestigingscijfer onderscheidenlijk voor de gemeentelijke huishouding en voor den middenstand zul len voortvloeien, zullen opnieuw bevesti gen de waarheid van het aloude gezegde dat „de cost gaet voor de baet". Ten slotte verzocht spr. mr. Draayer het lint door te knippen en daarmede ons plantsoen „Het Wilhelminapark" daadwer kelijk open te stellen. Alvorens tot de openstelling van het park over te gaan, wenschte mr. Draayer nog enkele woorden te spreken. De gemeen te wordt thans rijker aan natuurschoon, omdat de gemeentenaren een prachtige ge legenheid krijgen om rustig te kunnen wandelen, waaraan werkelijk een groote behoefte bestaat. Met den wensch dat de gemeente door deze stichting tot grooteren bloei zal mogen geraken, eindigde spreker zijn toespraak. Door het dochtertje van den burgemees ter werd aan mr. Draayer de schaar aan geboden, benoodigd voor het doorknippen van de versperring. Nadat mr. Draayer het lint had doorgeknipt, maakte men, voorafgegaan door het harmoniegezelschap Benvenuto, onder de vroolijke toonen der muziek, een rondgang door het nieuwe park. Gekomen zijnde bij de monumentale bank, een geschenk van de industrieelen en middenstanders uit de gemeente, ver kreeg de heer C. Bins, voorzitter van het comité der beide middenstandsvereenigin- gen, het woord. Dat wij met dit Voorsohotensche Wilhel minapark zijn ingenomen aldus spr. behoeft geen betoog, anders zouden wij thans hier niet gestaan hebben. Spr. hul digde den burgemeester voor zijn initatief. Spr. getuigde van de trots der Voorscho- ters op hun gemeente. Als middenstanders hebben wij boven dien, aldus spr., de grootste belangen bij den vooruitgang onzer gemeente. Het was dan ook een goede gedachte van Tosea en Hanze een comité te vormen om te trach ten gelden te verzamelen, om zoodoende in de gelegenheid te komen, het gemeente bestuur, uit blijk van waardeering, een ge schenk te kunnen aanbieden. En wat zou den wij beter kunnen geven als een bank? Rust heeft ieder mensch noodig, of wij werkman, middenstander of burgemeester zijn. Mogen velen op deze bank, ook Voor- schoten's gemeentebestuur, aangename oogenblikken, rust en afleiding vinden. Hiermede verzoek ik u, mijnheer de bur gemeester en gemeentebestuur deze bank te willen aanvaarden. Burgemeester Berkhout beantwoordde deze rede en zeide dat het gemeentebestuur en de raad zeer gaarne dit geschenk aan vaarden, waaruit de waardeering van de burgerij voor de stichting van dit park blijkt. De autoriteiten aan het aasj es-scheppen. Na het nemen van een photo ging het gezelschap naar de visebbun gelegen in den grooten vijver, waarin reeds eenden met kuikens rustig rondzwommen De gemaakte vijver is een sieraad voor het park, waarin midden in zich een eilandje met beplanting bevindt. In de visebbun waren een 300-tal verschillende visschen en goudvisschen ge borgen, die op hare bevrijding uit den korf wachtte om zich in hun element „het wa ter" te kunnen begeven. Bij de visebbun aangekomen schepte de burgemeester de eerste visschen uit de bun en gaf dezen de vrijheid weer, waarna de beide wethouders der gemeente, de heeren Mens en Eggink, het voorbeeld van den burgemeester na volgden, evenzoo de leden van den gemeen teraad, kapelaan Brabander en de predi kanten ds. Fortgens en Houtzagers, heeren doktoren, de hoofden der verschillende scholen enz. enz. Daarna toog men naay den speeltuin Nadat de vijver bevolkt was met visch, toog men naar het terrein, waar de zand bak, een speelgele'genheid voor kinderen, aanwezig is en waar onder heerlijken zon neschijn de thee door eenige dames werd geschonken aan de genoodigden. Aan het einde van deze plechtigheid werd aan de genoodigden door burgemeester Berkhout een gedenkpenning met opschrift, geslagen op de Zilverfabriek alhier, uitgereikt. Den arbeiders, die in het nieuwe park hadden gewerkt, werd eveneens een verversching aangeboden en een gedenkpenning uitge reikt. Zaterdag j.l. is voor onze gemeente ee ndag van beteekenis geweest, nu onze gemeente beschikt over een prachtige en rustige wandelgelegenheid en men thans in de gelegenheid is zeer rustig te kunnen verpoozen in een mooie natuur. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Collecte. De collecte voor den gewa pend en dienst heeft alhier opgebracht de som van 13.38. Geboren: Alida Jacoba Johanna Ma ria, d. van J. C. van der Berg en J. Mank. Ondertrouwd: H. van Rijn 36 j. en J. C. A. Kroon 27 j. J. H. de Koning 30 j. en M. A. Winter 26 j. Gevestigd: van Amsterdam: G. Bö- deker en gezin, Grietpolder No. la. STOMP WIJK OUDE MAN DOOR ZOLDER GEZAKT. Aan bekomen verwondingen overleden. Zaterdagmiddag had de 88-jarige land bouwer J. van Rijn het ongeluk door den zolder van een schuur te vallen, waarbij hij een zware hersenschudding opliep. Hij is hedennacht te zijnen huize aan de bekomen verwondingen overleden, zonder nog tot bewustzijn gekomen te zijn. K. R. O.-missiedag. De opbrengst van de speldjesverkoop voor de K.R.O.-missie- dag bedraagt 43.40. Dank aan de gevers! Gtboren: Gerardus Adrianus z. van P. Wensveen en M. Th. E. v. d. Helm Leny Marianne d. van C. Oostwouder en H v. d. Ban Gerardus Wilhelmus z. van W. H. de Korte en G. M. de Konink. Ondertrouwd: S. W. v. Hagen en A. C. v. d. Sande A. Versteeve en H. C. Huisman. Getrouwd: J. A. Pieterse en C. M. Belt. Overleden: H. van Santen 70 j. vr. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Rechten: de heer H. Th. Melchers, Schiedam; Doctoraal examen Indisch Recht: de heer Tjiam Djoe Khaim, Den Haag; Taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heeren W. F. Zoetemeyer, Haarlem, M. S. Kamminga, Haarlem; Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter L, de heer J. A. Metz, Leiden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11