STADS NIEUWS BIOSCOPEN ZATERDAG 3 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 GEMEENTERAAD. GELDLEENINGEN. B. en W. doen den Raad een voorstel tot het aangaan van een viertal geldlee- ningen. Bij Koninklijk Besluit van 28 April 1937 zijn de rente- en aflossingsvoorwaarden van beleggingen van Rijksfondsen en -in stellingen gewijzigd. Ingevolge art. 2 van dat Koninklijk Be sluit is de rentevoet van geldleeningen, aan gemeenten vóór 1 Januari 1936 door de in dat artikel nader aangeduide Rijksfond sen en -instellingen verstrekt, voorzoover die rente hooger is dan 4 per jaar, tot dit percentage verlaagd, zulks gerekend te zijn ingegaan den 15en September 1936. Wat onze gemeente betreft, geldt dit voor eenige bij het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds aangegane leeningen, die in middels met ingang van 1 Juli a.s. werden geconverteerd, alsmede voor de 6 lee ning, oorspronkelijk groot 2.000.000. die in 1920 werd gesloten met de Rijks verzekeringsbank. Voorts bepaalt het Koninklijk Besluit in art. 1, dat in de overeenkomsten van geldleening, waarbij door genoemde Rijks fondsen en -instellingen vóór 1 Januari 1936 gelden aan de gemeenten werden ver strekt onder voorwaarde, dat versterkte af lossing is uitgesloten. Deze voorwaarde wordt vervangen door de bepaling, dat ver sterkte aflossing van de leening zal zijn toe gestaan, mits van het voornemen daartoe, onder opgave van het bedrag, ten minste drie maanden te voren, aan den geldgever is kennis gegeven, met dien verstande, dat bij versterkte aflossing binnen de eerste- vijf jaren na den looptijd der leening de geldneemster een vergoeding zal zijn ver schuldigd ten bedrage van 1 van het be drag dier aflossing. De met de Rijksverzekeringsbank geslo ten leening, op 1 Augustus 1937 pro resto groot 1.150.000.kan derhalve met een termijn van 3 maanden zonder boete wor den opgezegd. Vermits een rentevoet van 4 ons in den tegenwoordigen tijd nog te hoog voor kwam, wendden B. en W. zich tot genoem de instelling met de vraag, tegen welke rente en onder welke voorwaarde zij de leening wensohte te continueeren. Het desbetreffend schrijven leidde echter niet tot eenig resultaat, zoodat het College zich vervolgens in verbinding stelde met eenige bankinstellingen voor het verkrij gen van een offerte voor een geldleening van 1.500.000.Voor de aflossing van de leening der R. V. B. is een bedrag van 1.150.000.benoodigd, zoodat een be drag van 350.000.voor andere kapitaals behoeften men denke aan den bouw van het Stadhuis en andere buitengewone wer ken is bestemd. Het bedrag van ƒ1.150.000.moet in verband met den resteerenden looptijd, in 23 jaar worden afgelost, het bedrag van 350.000.in 40 jaar. Blijkens ter visie liggende stukken werden van die bankinstellingen aanbiedingen ont vangen, die zooveel lager dan 4 waren, dat tot aflossing bij de Rijksverzkerings- bank alleszins aanleiding bestaat. Uit de overgelegde stuken blijkt voorts, dat de gunstigste aanbieding werd gedaan door de firma Staatl en Co., zoodat deze offerte voor acceptatie in aanmerking komt; zij betreft een 4-tal leeningen op on- derhandsche schuldbekentneissen tot be dragen van 300.000.250.000. 600.000.en 350.000.samen 1.500.000.—. WONINGEN VOOR OUDEN VAN DAGEN De „Stichting tot werkverschaffing aan jeugdige werkloozen, ter verstrekking van woningen aan ouden van dagen", is met haar plannen tot het bouwen van 10 wo ningen op een terrein aan de Dozystraat ge reed. Aan de organisatorische voorbereiding, en bij het leggen van de financieele grondsla gen hebben zeer vele personen en instan ties met groote toewijding hun medewer king verleend. Aan allen is een woord van dank zeker op zijn plaats. In den aanvankelijk eersten opzet, dat de „Stichting" geheel zelfstandig zou werken, is eenige wijziging gekomen, en wel in de zen zin, dat er samenwerking zal zijn met de officieele instelling op dit gebied n.l. de Centrale Werkplaats. Deze samenwerking is met volledige goedkeuring van de besturen van beide in stellingen tot stand gekomen. Het zou onlogisch geweest zijn, dat in één en dezelfde plaats, twee instellingen, die beiden hetzelfde doel beoogen, n.l. om aan de jeugdige werklooze arbeiders de gelegenheid te bieden hun vakbekwaam heid te onderhouden en uit te breiden, dat deze elk hun eigen weg zouden gaan. De samenwerking bestaat hierin, dat de „Stichting" de jeugdige arbeiders tewerk- stelt via de Centrale Werkplaats. Wij wekken de jeugdige werkloozen uit de verschillende vakgroepen, zooals onge schoolden, opperlieden, grondwerkers, met selaars, timmerlieden, betonwerkers en be- tonvlechters, loodgieters, schilders en tech nici op, zich in de komende week te mel den aan de Centrale Werkplaats, daar het werk van de „Stichting" in de week van 12 Juli e.k. een aanvang neemt. Ook doen we een beroep op de ouders of verzorgers om hun daarvoor in aanmer king komende kinderen op te wekken, zich voor dit, juist voor hen bedoelde werk aan 'te melden. De leeft:idsgrens is dezelfde als voor de Centrale Werkplaats, dus van 14 tot en met 24 jaar. Aanmelding uitsluitend aan de Centra le Werkplaats ingang le Looierstraat No. 3 op iederen werkdag van 912 uur en van 24 uur, uitgezonderd des Zaterdags. Het bestuur der „Stichting". BOND VAN BEDRIJFSAUTOIIOUDERS IN NEDERLAND. Propaganda-vergadering in „Den Burcht' In „Den Burcht" had de Bond van Be- drijfsautohouders gisterenavond een pro- paganda-bijeenkomst belegd, waarin ver schillende sprekers het woord voerden over het thans geldende vergunningsstelsel en de nog te wachten maatregelen van de re geering. Tot deze bijeenkomst waren uitge- noodigd expediteurs, touringscar-, auto- bus- en taxi-ondernemers, eigen vervoer ders e.a. zoowel leden als niet-leden al of niet aangesloten bij den B.B.N., Leiden en omstreken. De opkomst was, zooals de voorzitter, de heer J. J. F. v. d. Meer, het noemde, bij zonder klein, hetgeen te betreuren was, ge zien het voor allen belangrijke onderwerp. Het woord was daarna direct aan den se cretaris van den B.B.N., den heer J. F. Cas- teleyn, die allereerst eenige woorden wijd de aan het thans geldende vergunningsstel sel voor touringcars. Na een korte inleiding gaf spr. een uit eenzetting hoe na de aangenomen bezui- nigingswet in November 1936 de commis sie-de Vries op deze bezuinigingswet heeft voortgebouwd en heeft gezegd, dat het ge- heele personenvervoer aan een vergun ningsstelsel onderhevig is. Na het tot stand komen van diverse be sluiten zijn er in een korte spanne tijds echter reeds vijf wijzigingen in aange bracht, wel een- teeken, dat het hier en daar nog al hapert. Het grootste bewijs, dat men nog niet geheel klaar is, is wel dit, dat het eerst op 1 Juli in werking zou gaan, maar daarna weer verschoven is tot 1 September. Alhoewel de regeling overgelaten is aan de gemeentebesturen zijn er vele gemeen ten, die er absoluut geen verstand van hebben, waardoor men soms eigenaardige toestanden krijgt. In de praktijk is het b.v. voorgekomen dat, wat de keuring betreft, een wagen in Amsterdam was goedgekeurd, maar dat dezelfde wagen in Zaandam werd afgekeurd, zeer ten ongerieve van de be trokken bestuurders. Ook de verzekeringsvoorwaarden zullen vele moeilijkheden opleveren. Zoo moet o.a. een verhuurde plaats in taxi en tou ringcar verzekerd zijn voor ongeveer 20.000, zoodat een taxi voor 100.000 en een touringcar voor een half millioen ver zekerd moet zijn. Spr. ging daarna uitvoerig in op het ta rief van het rijden en het loon der werk nemers. De ondervinding heeft geleerd, dat men met den eersten aanslag de beste re sultaten bereikt. De minister heeft in deze richtlijnen aangegeven. De gemeentebestu ren kunnen ze volgen, maar zij behoeven ze niet te volgen. De B.B.N. wil gaarne advies in de verschillende zaken geven en heeft daartoe aan alle 1200 gemeentebesturen een schrijven gericht, opdat in deze instanties de stem van het bedrijf zal worden ge hoord. Na dit gedeelte te hebben besproken be handelde spr. het onderwerp, of het goede renvervoer aan een vergunning zal worden onderworpen. Het is spr.'s meening, dat dit zeer zeker zal gebeuren. De nu afgetreden minister had al een eenigszins omlijnd plan klaar, maar hoe zal de nieuwe minister er over denken? De spoorwegen zijn verleden jaar begon nen met een proef in den Gelderschen Ach terhoek door daar tezamen met de Gelder- sche Tramweg-Mij. het goederenvervoer in handen te nemen, het z.g. streekvervoer. Als dit plan gelukt, dan zou het over het geheele land ingevoerd worden. Daartoe zijn zij begonnen met him „vecht"-tarie- ven. Dit zijn tarieven welke zoo laag zijn, dat een particulier er niet tegen op kan. Het gevolg was, dat deze laatsten geen vrachten meer kregen. De ondernemers, die toch wilden rijden, moesten nog goed- kooper rijden dan de combinatie spoor tram. Er is toen aan den B.B.N. gevraagd, of er niets tegen te doen was. Deze zag alleen verbetering in het verschiet als zoowel spoor-, tram-, auto-ondernemers en schip pers bijeen zouden komen tot vaststelling van een tarief. Men is bijeen gekomen, maar bepaalde resultaten heeft deze bij eenkomst niet opgeleverd. Wel is er destijds een tarief vastgesteld, maar daar is het dan ook bij gebleven. Resumeerend komt spr. tot deze conclu sie, dat er buiten twijfel een vergunnings stelsel voor goederenvervoer voor derden te wachten is. Zulk een vergunning wordt dan afhankelijk gesteld van een vervoers behoefte. Maar reeds nu gaat de betrok ken commissie na of de spoorwegen er na deel van ondervinden. En dan zal dat de manier worden hoe er over het goederen vervoer zal worden beslist. Dat doet allen ongerust zijn over het te komen stelsel. Gaat het echter door, dan zullen een groot aantal bedrijven ten doode zijn opgeschre ven. Ook het rijtijdenbesluit werd door den heer Casteleyn nog met enkele woorden behandeld. Toen die wet in werking trad, was vast gesteld, dat een bestuurder maar vier uur mocht rijden, waarna hij een half uur moest rusten. In de praktijk kwam er niets van terecht. Het eenig resultaat was, dat er stapels bezwaren bij den Directeur-Gene raal van den Arbeid terecht kwamen. Hier in is dan ook al gauw verandering geko men. Op verzoek van de organisatie zou de Directeur-Generaal niets verder doen dan in overleg met deze. Verder is ook hier nog niets geschiedt. Na deze heldere uiteenzetting kreeg de chef van den technischen dienst, ir. H. C. Duyvendak, het woord om te spreken over het onderwerp „Waarmee iedere automo bilist, die langs den weg rijdt, te maken heeft". Op klare wijze werd dit onderwerp, het welk voor velen voetangels en klemmen bevat, uiteengezet. Achtereenvolgens werden behandeld de wegenverkeerswet, waarbij spr. allerlei borden liet zien, die langs den weg staan, waarbij vooral de nieuwe voorrangswegen- borden de aandacht vroegen; verder de snelheden, de remwegen, de verschillende soorten verlichting, die gevoerd mogen worden en ten slotte de relatieve asbelas- ting. Na deze uiteenzetting gaf spr. nog eenige staaltjes uit de praktijk, waarbij bleek, dat zelfs de politie soms wel in de war raakt met al de nieuwe borden, bord jes en reglementen. Dat de aanwezigen met aandacht deze onderwerpen hadden gevolgd bleek wel duidelijk bij de gelegenheid tot vragen stellen. Alle mogelijkheden werden daar bij nogmaals besproken, zoodat deze avond niet nalaten zal zijn vruchten af te wer pen. De avond was al ver gevorderd, toen de voorzitter deze propaganda-vergadering sloot. R. K. COMITé VOOR WERKLOOZEN- ZORG. Excursie naar Haarlem. Deze excursie dreigde bijna in het wa ter te vallen aangezien één der leiders niet op de afgesproken plaats aanwezig was. Nadat tevergeefs een ruim half uur was gewacht werd de tocht naar Haarlem aangevahgen over Sassenheim, Noordwij- kerhout, de Zilk, Vogelenzang en Aerden- hout. Na eenig oponthoud, besteed aan re paratie van een voorwiel, werd Haarlem bereikt. Nadat de rijwielen gestald wa ren, begaf men zich naar het Bondsge- bouw „St. Bavo" waar de concierge en zijn vrouw al met de koffie stonden te wachten. Na bezichtiging van het gebouw ging het - in twee groepen naar de Jan straat, het hoofddoel van deze excursie, n.l. het Bisschoppelijk Museum. De eene groep kwam te staan onder leiding van den zeereerw. heer prof. A. Henneman, ter wijl de heer Dames de leiding van de an dere groep op zich nam. Het zou te ver voeren van alles vermelding te maken, zoodat wij ons zullen beperken tot en kele van de zeer vele kunstwerken, welke het museum rijk is. Zoo werden er ge toond eenige fraai verluchte handschrif ten, de prachtige collectie schilderstuk ken, een altaar uit een schuilkerkje uit den tijd van de hervorming, een al basten Madonna uit de oude „St. Bavo", de eenigste welke vrijwel van den beel denstorm is overgebleven, het portret van den laatsten pastoor der St. Pieterskerk te Leiden, het portret van Cornelis Mu- sius, die in Leiden op de „blauwe steen" den marteldood is gestorven en nog zeer vele schoone werken en meesterstukken als een portret van Mgr. Callier door Jan Toorop en 'n tweetal mozaieken van Mol- kenboer, een vaandel van de Ned. Zou- aven, tot voor kort in het Vaticaan maar thans in Haarlem. Beneden werden de paramenten bezichtigd. Getoond werden o.a. twee kasuifels, welke Paus Adriaan VIII hebben toebehoord, en een schitte rende verzameling van kunstnaaldwerk. Nog werd het „Prentenkabinet" be zocht, waar ongetwijfeld heel veel inte ressant werk werd gadegeslagen en waar mede de rondgeleiding was beëindigd. De heer van Hugten dankte in korte woorden prof. Henneman en den heer Da mes voor de zeer mooie en duidelijke uit eenzetting en verzocht tevens, indien het mogelijk was, het bezoek nog eens te mo gen herhalen, wat door prof. Henneman gaarne werd toegezegd. Nadat melding was gemaakt van deze excursie in het „Gulden Boek" van het museum, werd de terugtocht naar Leiden aanvaard. Daar het wat laat was geworden werd het voorgenomen bezoek aan de Kathedraal uitgesteld tot een volgenden keer. In den besten welstand werd de Sleutelstad be reikt en alle deelnemers waren zeer vol daan. De wegblijvers hebben ongelijk ge had. De volgende excursie zal plaats hebben Donderdag 8 Juli. Dan gaat de tocht naar de Sluiswerken te IJmuiden. Vertrek vanaf Bondsgebouw precies 8 uur 's mor gens. Op het „Kopje" te Bloemendaal, zal dan bij goed weer de boterham worden gebruikt. Inschrijving tot deelname Dins- a.s. van 1112 uur op het kantoor. Nogmaals worden alle deelnemers op het hart gedrukt op tijd aanwezig te zijn, daar precies 8 uur wordt weggereden. WAARSCHUWING De Hoofdcommissaris van Politie te Am sterdam ontraadt het aangaan van rela ties met Hendrik Anton Peter Versteeg, te Amsterdam, 21—11894, wonende Aalsmeerweg 121, en Johannes Antonius De Mulder, geb. te Mook, 231896, won. Govert Flinckstraat 174, beiden te Am sterdam. Zij noemen zich assuradeurs en bieden hun bemiddeling aan voor het ver trekken van hypotheekgelden, doch eischen betaling van een zeker bedrag voor bemiddelingskosten, onkosten en taxatie kosten vooruit en laten dan gewoonlijk na, hypotheken te verstrekken. Teneinde haar lezers voor event, teleur stellingen te behoeden, wordt administra ties van periodieken en meer speciaal vak bladen op het gebied van land- en tuin bouw en veeteelt uitdrukkelijk aangera den, opneming te weigeren van door ge noemde personen ter plaatsing aangeboden advertenties, welker tekst gewoonlijk luidt: „Gelden voor eerste hypotheek be schikbaar tegen 314 pet. rente". WERKVERGUNNING VOOR VREEMDELINGEN De Commissaris van Politie te Leiden vestigt de aandacht van belanghebbenden erop, dat de verklaringen, welke aan werkgevers worden afgegeven ten behoeve van met vacantie naar het buitenland ver trekkende werknemers van vreemde natio naliteit, alléén kunnen worden afgegeven, wanneer de geldigheidsduur van de werk vergunning voor deze vreemdelingen ook na den vacantie-termijn nog niet verstre ken is. Voor een werkvergunning, die geduren de den vacantie-tijd verloopt, dient dus eerst verlenging te worden aangevraagd. Plantsoenconcert Donderdag 8 Juli a.s., 's avonds 8 uur precis, zal de muziekvereeniging „P. C. en L." onder leiding van den heer Bolderdijk, het vijfde concert van den Bond van Leid- sche Harmonie en Fanfare Vereenigingen in het Plantsoen (Musis Sacrum) verzor gen. Het programma luidt als volgt: 1,. Adolf van Nassau Marsch, J. R. van der Glas. 2. Elvira Ouverture, J. Werkman. 3. Sche mering, Valse Lente, W. F. Sprink. 4. Sou venir de Campina, Fantasie champêtre, Michel Krein. 5. Marche Des Jeunes Gar des, van Daumes. Pauze. 6. Officier of the day Marsch, R. B. Wall. 7. Secret de Sphinx, Ouverture Symphonique, G. Ga- denne. 8. Ciel Azuré, Valse, Pr. Francais. 9. Le Trouvère, Potpouri sur l'opera de Verdi, M. J. H. Kessels. 10. Finale. Geveilde perceelen. Ten overstaan van Notaris B. H. Stum- pel alhier: Pakhuis met afzonderlijke bovenwoning Heerensteeg 33a in bod 1600.uit de hand verkocht. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage alhier: Huis met zijpad en tuin Hooge Rijndijk 228 in bod 3050.kooper de heer P. B. Eradus q.q. te Oegstgeest voor 4125. BIOSCOPEN. Trianon Een bij zender goed geslaagde film is „Het gevaar in den tunnel", een genre, dat den Amerikanen ligt, omdat het gaat over blijkbaar voorkomende Amerikaansche concurrentie-methoden. Er moet een tunnel worden geboord en het recept is dan sabo tage, desnoods moord door z.g. arbeidson gevallen, veroorzaakt door enkele arbeiders, die omgekocht zijn door een concurrent, die het werk gaarne zou willen hebben. Maar dan komt er een nieuwe ingenieur, die allerlei saboteerende werklieden eerst neerslaat en dan ontslaat en die inplaats van op kantoor bij den arbeid zelf aan wezig is. Het loopt natuurlijk uit op een aanslag op den nieuwen ingenieur door middel van dynamiet in den tunnel. Maar een ondernemend journaliste, die er heen gestuurd is om copie, weet hem op het laat ste oogenblik uit den tunnel te redden en de bende te ontmaskeren. Resultaat: Twee huwelijken. Deze film is in hooge mate spannend en interessant en boeit tot het einde. Het genre Duitsche film is eveneens be kend. Het is het genre van een Paul Hör- tiger, Hans Moser enz. welke beiden in de film „Het dolle pension" waarlijk dolle avonturen beleven. Dit is een van de beste komische films van den laatsten tijd. Het verhaal is natuurlijk dwaas, maar moet dit ook zijn. Het gaat om een hotel, dat geen gasten heeft en plotseling bezet wordt door een aantal pseudo-gekken van een sana torium in dezelfde plaats, waar brand is geweest. Dat ook Mr. Vanderbilt, die daar de on bekendheid zoekt, voor een gek wordt aan gezien, die slechts meent de Amerikaan sche millionair te zijn, verhoogt slechts de algemeene vreugde. Het verhaal is te dol om het hier te ver tellen. Men moet het gaan zien en genieten. Vooral Hans Moser is onbetaalbaar en men kan er een lachbui kwijt. Vooraf is er nog een zeer interessant jour naal en een geestige Amerikaansche mu ziekfilm. Gaarna aanbevolen. Luxor. Een sterke speelfilm met dramatischen ondergrond wordt deze week in het Luxor Theater gegeven met de film „Zestien jaar". BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Evert Jan z. van C. de Wil de en P. M. G. Sjardin Albert z. van R. ter tSeege en W. v. Nimwegen Al- bert z. van J. Sieders en M. v. d. Meij Cornelis z. v. A Fokker en E. v. Ipenburg Johanna Willemina d. van J. Smit en J. Trouwee Johannes Louis z. van L. Neuteboom en M. J. Heskens. Overleden: E. S. Bailey z. 1 d. J. Arends m. 39 j. W. S. VermeerKloots wed. 62 j. VAK ONZE ADVERTEERDERS. VOOR DE HUISVROUW. Het doet ons genoegen, dat wij onze lezeressen iets heel prettigs kunnen mede- deelen, waarvan zij vaak kunnen profitee red Want telkens, wanneer zij nu een pakje Lux koopen, bevat dit een leuke verrassing! En een heel practische en welkome verras sing, n.l. een breipatroon, dat speciaal voor de fabrikanten van Lux is ontworpen. Het zijn alle origineele Parijsche modellen, deze Lux breipatronen. De eene keer vindt U een model voor een aardig damesjasje, en een andere keer weer een patroon voor leuke baby wolletjes of een theemuts. De modéllen zijn alle zoo aardig, dat wij onze lezeressen hier gaarne op attent maken. Op dezen leeftijd komt het jonge meisje, dat op 'n kostschool is groot gebracht, tot nadenken en in dit speciale geval wel op zeer sterke wijze. Sabine Peters speelt de rol van het 16-jarige kostschoolmeisje, dat met haar zusje (Geraldine Katt) thuis komt. Zij zijn de dochters van een vrouw, wier man vóór 12 jaar gestorven is en waarover de moeder steeds niets dan liefs en goeds heeft verteld, hoewel de werke lijkheid wel anders was. De twee meisjes zijn van geheel verschillend karakter. Het oudste heeft het karakter van 'n sterk ge- voelsmensch, de jongste is 'n echte kat, 'n ,,'luoht hart treur niet". Het gevoelsmeisje is hevig ontdaan als zij ontwaart dat de heer, die haar moeder heeft meegebracht, haar moeder liefheeft. Bang, dat zij de liefde van haar moeder zal verliezen, wil zij een huwelijk voorkomen, zelfs door geweld. Op het besliste moment durft zij evenwel niet en dan wil zij egoiste die zij is zichzelf het leven be nemen. Haai zusje, die haar reeds vermist had, komt nog juist op tijd om dit te ver hinderen en de domme „geit" onder een schrobbeering in haar armen te sluiten. Frappant spel van Sabine Peters en Ge raldine Katt, maar niet minder van Lil Dagover en Karei Schön'böck maken deze Ufa-film onder regie van Reihold Schünzel tot een zeer bijzondere, waardoor ouders en opvoeders 'n kijk kunnen krijgen op wat er leeft onder kinderen. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „On stuimig Bloed" met Franz Schleger en Lydia Trude Benar in de hoofdrollen. Een programma voor volwassenen. Casino. Het Casino-Theater biedt deze week weer een programma, dat bij iedereen, die van sensatie houdt, zal inslaan. „De Ge heimzinnige reisgenoote" is een Foxfilm, waarin Man a Rarrie de hoofdrol vervult. Dreyfus-affaires vormen nog altijd een dankbaar onderwerp voor scenario-schrij vers en ook in deze film heeft men aan de veroordeeling van den onschuldigen luite nant een spannende geschiedenis gekop peld, die de onschuld van den zwaar ge strafte aan het licht brengt. De jacht naar het document des doods brengt hevige spanning en angstige avon turen. Het zal moeilijk uit te maken zijn welke film de meeste slapelooze nachten op zijn geweten heeft; de film van deze week dringt zeker mee naar een prijs. De veroveraar der Pampa's" is een in Brazilië afspeelend Wild West-verhaal, van den laatsten tijd. Prachtige paardenstaal- tjes van sublieme ruiterkunst, de majes tueuze natuur en bovenal de schitterende songs vormen de hoofdschotel in deze amoureuze film. Vermelden wij nog, dat een uitgebreid wereldnieuws het zeer aanbevelenswaar dige programma completeeren. HOOFDFILMS De Geheimzinnige Reisgenoote. (Mo- na Barrie Gilbert Roland). De Veroveraar der Pampas (Warner Baxter Kelli Gal- lian). Gevangene 317 (Lui- se Ulrich) De Duivelspop (Lio nel Barrimore) Zestien jaar (Lil Dagover). Onstuimig bloed (Franz Schleger Lydia Trude Benar) Het Dolle Pension (Paul Hörfciger Hans Moser). Gevaar in den Tun nel (Sally O'Neill Victor Joey). AANVANGSUUR Speelfilm Sensatie Dramatisch Sensatie Komisch Sensatie Dag. 811, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen Afgekeurd Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 16