DE LITURGIE DER KERK ZATERDAG 3 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 INTERPAROCHIEELE DE DORPSPOëET. In de jubileumuitgave van de vereenig- de Haagsche Spelers „Vijf jaar V.H.S.", vinden wij een korte beschrijving van het "blijspel, dat Zondagmiddag 11 Juli bij de herdenking van ons vijftig-jarig bestaan op den Burcht zal worden opgevoerd. Vooraf mogen wij er wel op wijzen, dat dit spel niet wil zijn het allervoornaamste, dat de leden wordt aangeboden. Het allervoor naamste is de toespraak van den Bisschop en de feestrede van onzen Centraal-Prae- ses, rector H. J. Drost. De Dorpspoëet dient tot opluistering van het geheel. Dit stuk is een aandoenlijk blijspel in drie bedrijven, geschreven door Jac. Ballings. Het bevat vele komische momenten, maar daarnaast zullen de ernstige oogenblikken niet nala ten een diepen indruk te maken op alle toeschouwers. Het is een oprecht stuk, dat moed geeft in deze moeilijke tijden. Het is de weerschijn van een van uiter- Hjken glans ontdaan leven. Het stuk speelt in Vlaanderen in dezen tijd en laat zien, hoe een eenvoudig man, Mane, koster en dorpspoëet, rijk is aan in nerlijke waarde, aan dichterlijk voelen, aan opoffering en zedelijken moed. Deze dorpspoëet koos zelf zijn lijfspreuk: „God schiep de dag en Mane stapt er door". Deze lijfspreuk bestemt al zijn daden en teekent zijn kracht en zijn durf. Reeds tweehonderd maal werd dit spel opgevoerd, en steeds met een zeer gunstige recensie. Zo lezen wij in de pers om maar een re censie te geven: Het was dan cok wederom een geslaag de vertooning, goed verzorgd, vlot ver loopend, vol humor en met de noodige aan doenlijkheid, naar den aard van dit Vlaam- sche stuk, dat zeer onderhoudend is in zijn gevoelige en vroolijke gemoedelijkheid. De Vereenigde Haagsche Spelers geven van de Dorpspoëet een vertolking, die alle waardeering verdient. Pierre Balledux heeft ook als regisseur eer van zijn werk. Er werd aardig Vlaamsch „geklapt". Het sappige Vlaamsch behoort bij deze zoo gemoedelijke, gezon de volkskunst. Deze 150ste vertooning zal zeker niet de laatste zijn. H. SCHRAMA, Pr. MEDEDEEL INGEN. Een insigne behoort ge nu zeker te dra gen. Ze zijn bij den huismeester te koop. Op 11 Juli moeten we er geen „blanco" bij hebben. Het hoofdcomité vergadert as. Maandag avond. De vergadering der Gezellen op Dinsdag 6 Juli vervalt Begrijpelijk is het, dat ons Gezellenhuis 7, 8, 9 en 10 Juli gesloten is. Onze rubriek in ons katholieke dagblad zal op den Stichtingsdag (9 Juli) verschij nen in feestomaat. Zeer belangrijke bij dragen van geestelijken en leeken worden er in opgenomen. Het geheel zal spreken van groote waardeering, die in breeden kring voor onze Gez.-Ver. te vinden is. Mgr. Hürth, onze Generaal-Praeses, schreef in ons Gedenkboek een zeer lezens waardig artikel. De vertaling van deze „Duitsche" bijdrage zal a.s. Vrijdag in de rubriek worden opgenomen. ONS TRIDUÜM. Woensdag 7 Juli: Lof ter eere van St. Jo seph. Predikatie door rector H. A. J. Drost. Installatie van 4 KiL.-ers. Donderdag 8 Juli: Lof ter eere van het H. Sacrament Predikatie door rector H. A. J. Drost. Vrijdag 9 Juli: Lof ter eere van het H. Hart. Predikatie door rector H. A. J. Drost. Installatie van 16 aspiranten. Het triduum wordt gehouden in de- Lode- wijkskerk; de aanvang van het Lof is half negen. Al onze leden vullen de banken be neden! Ook anderen hebben vrije toegang en vinden boven plaats. Men houde zich aan de leiding der orde-commissarissen. De Liedertafel „Seb. Schaffer" zal de Lofgezangen vertolken. VOOR ONS DISTRICT. Nog niet alle vereenigingen deden op gaaf van het aantal Gezellen, dat Zondag 11 Juli naar „Den Burcht" komt. Men hou de er rekening mee, dat uiterlijk a.s. Woensdag 7 Juli alle opgaven binnen moe ten zijn. En dat het geld (10 ct. per deelne mer) gestort moet worden op giro no. 176553. De fietsenstalling is bij den Burcht. Leiders en leden, er wordt op u gere kend. Uw opkomst moet massaal zijn. WAT VOOR ALLES SLAGEN MOET. We staan nu vlak voor onze feestweek. Het is merkbaar in de vereeniging, waar elke plek benut wordt om de laatste voor bereidingen tot in de finesses te verzorgen. In fantasie kan men reeds gissen over dit of dat, maar fantaseeren is een gevaar. Laat ons toch liever de werkelijkheid onder de oogen zien. Wat is dan vóór alles noodig? Wat moet dan het succes zijn? Bij de beantwoording dezer vragen moe ten we niet aan de oppervlakte blijven, doch dieper peilen. Niet het materieele zoe ken, maar het geestelijke. Ons allereerst bezig houden met de godsdienstzin, ons lste devies. Waarom een triduum? Omdat de godsdienst de grondslag van ons leven is, omdat we de schat van het H. Geloof niet mogen verwaarloozen. Daarom gaan we met de honderden Gezel len drie avonden bijeen komen in de Lode- wijkskerk, om ons er geestelijk beter te maken. Rector Drost, onze Centraal-Prae- ses, zal er met zijn vlammende taal de grondwaarheden van ons christendom uit eenzetten en in de ouderen zal worden her nieuwd wat aan de jongeren zal worden bij gebracht: het besef van hun roeping als christen! Pinkstervuur moet in ons ontbranden, opdat de jonge arbeidsstand behouden blij- ve voor de Kerk. Maar zonder Paasch-opstanding is het onmogelijk. Hernieuwen, verbeteren, des noods van voren af aan beginnen, wijl ons geloof leven moet. Dan zal een Kerst-vrede in ons wonen, waardoor het ons mogelijk zal zijn, den vre de van Christus te brengen onder ons eigen volk. Ons triduum, dat is het, wat vóór alles slagen moet! SENIOR. VOOR DE MIDDAG-BIJEENKOMST. Wat is er te doen? Boven op „Den i Burcht" komen de Gezellen van stad en omgeving bijeen en met hen nog vele an deren, ter blijde viering van ons gouden Stichtingfeest. Centraal-Praeses Drost houdt de feestrede, Pierre Balledux met zijn gezelschap speelt het blijspel „De Dorpspoëet", Mgr. Huibers spreekt de aan wezigen toe, 14 jubilarissen worden gehul digd. Muzikale medewerking van „Franz Schweitzer". Waar zijn kaarten verkrijgbaar? Voor slechts 25 cent zijn voor deze unieke bij eenkomst kaarten verkrijgbaar bij: Boo- gers, Rapenburg 52; Vreeburg, Genestetstr. 37; Roelandse, Kapteynstr. 10; Oostdam, P. K. Choorsteeg 17; Zandvliet, Hooge- woerd 100; van Steen, Haarl.straat 140a, v. d. Vooren, Hooge Rijndijk 106 en op Zon dag 11 Juli aan „Den Burcht" vanaf 's mid dags 1.45 uur. ONS GEDENKBOEK. Deze frissche en mooie uitgave vindt al- lerwege waardeering. Zij zullen ten ver koop worden aangeboden door de Kolpings- Lijfwacht en anderen. Doch zijn ook ver krijgbaar aan ons Gezellenhuis aan het Ra penburg. LETTEREN EN KUNST „PEERKE DONDERS". Première van openluchtspel te Tilburg op 11 Juli. Ter herdenking van den vijftigsten ver jaardag van het zalig afsterven van den Eerbiedwaardigen Dienaar Gods Petrus Donders bereidt men zich te Tilburg reeds enkele" weken voor op de uitvoering van een openluchtspel, dat het leven van dezen beroemden Tilburger tot onderwerp heeft. Schrijver van dit openluchtspel, dat men met den Karakteristieken titel „Peerke Donders" gedoopt heeft, is de Brabantsche tooneelschrijver Jan Vuysters te Oisterwijk. Omtrent den inhoud van dit nieuwe openluchtspel vernemen wij, dat in het eerste bedrijf Petrus Donders ten tooneele wordt gevoerd in het eenvoudige Tilburg- sche milieu, temidden waarvan hij destijds het levenslicht aanschouwde. Het spel ver haalt de geweldige moeilijkheden, die Petrus Donders te overwinnen had voor aleer hij de eerste schrede op den weg naar het H. Priesterschap zetten kon, maar de schrijver heeft daarbij ook den Volkschen toon niet versmaad en er volgen humoris tische scènes over Tilburgsche toestanden uit die dagen. In een hierop volgende entr'act zien we Peerke afscheid nemen van zijn geliefd Til burg, om eindelijk het ideaal van zijn jeugd, missionaris te worden, te bereiken. Het volgende bedrijf toont Petrus Don ders temidden van de Roodhuiden in West- Indië. Het derde bedrijf geeft het hoogtepunt weer van dit rijke leven van gebed en op offering. Wij zien Peerke Donders in Bata via, het dorp der melaatschen. Met waar engelengeduld verbindt Peerke de zieken, beurt hen op uit. hun ellendigen toestand naar ziel en lichaam, spreekt hun moed in en wijst hen op een schooner leven "in het Hiernamaals. Peerke Donders valt ten slotte als slacht offer van de afschuwelijke ziekte, die hij niet geschroomd heeft van zeer nabij te naderen. Zijn taak is volbracht, zijn krach ten zijn gesloopt. Schreiend volgen de melaatschen de baar met het stoffelijk overschot van hun Vader en Apostel. Het klokje van de kerk klept, men hoort engelenzang uit de wolken, het „In Paradisum" ruischt.... Dan volgt de apotheose. In het midden rijst de knielende figuur UIT DE OMGEVING LISSE. Personalia. Voor het examen onder wijzeres acte L. O. slaagde mej. N. Lamboo, alhire, opgeleid door de Eerw. Zusters te Bergen (N.-H.). Geboren: Helena, d. v. J. van der Laan en G. Vernagen Petronella Johanna, d. v. J. J. Bos en J. Kamper Bernard, z. v. C. J. Bel en C. K. Opdam Margaretha Christina, d. v. H. J. Elfering en H. S. Wijs man. Ondertrouwd: Martinus Jacobus van Assel+, 25 jaar, te Alkemade met Agatha van 't Wout, 24 jaar, te Lisse. Getrouwd: L. van der Reep met M. Prochazka, beiden te Lisse. Overleden: Hendrika Wilhelmina Nieuwendijk, 54 jaar Petronella Francis- ca Kaptijn, 53 jaar, echtg. van F. C. J. Zwet sloot Adrianus Bon, 62 jaar, echtg. van J. Heemskerk. Gevestigd: C. C. de Vos geb. v. d. Meer uit Noordwijk; A. de Vos uit Heem stede; C. M. Rolfes uit Maastricht; J. P. Hageman uit 's-Gravenhage. Vertrokken: P. C. van Riek naar Voorhout; J Floor geb. Hoogervorst naar Voorhout; A. H. Verhaar naar Voorhout; L. Th. van Dijk naar Wassenaar; Th. Stur- kenboom naar Maastricht. NOORDWIJKERHOUT. Kostelooze rijwielplaatjes. De dienst- geleider der directe belastingen zal op Dinsdag 6 Juli, Donderdag 8 Juli en Woens dag 14 Juli 1937, des avonds van 6 tot 9 uur zitting houden in het raadhuis (zij ingang) alhier, voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingplaatjes, 1937 —1Q38. ZILK. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer W. Ruigrok, slaagde aan de Rijkskweek school te 's-Gravenhage met lof voor de akte L. O. Zandruiter. De landbouwersknecht v. K. moest voor zijn patroon een jong paard van elders naar hier brengen. Hoewel een en ander te voet moest gebeuren daar de vos niet te bereiden was, ging K. voor ge mak toch op het vosje zitten met gevolg, dat de ruiter spoedig met moeder aarde kennis maakte, bij een dokter binnen ge dragen werd en het bewustzijn verloor. In doeken gewikkeld werd d^ ruiter thuis ge bracht. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Niet minder dan ir den tuinbouw ondervinden de bloemen- kweekers de gunstige gevolgen van het koele weer. De prijzen der bloemen zijn J in het algemeen genomen vrij goed. De noteering der laatste dagen was: Margrie- J ten f 0.250.40, Zinnia's f 0.750.95, Sea- j biosa f 0.300.50, Annemonen f 0.100.20, Alstroemeria f 0.801.25, Centaurea f 0.30 0.40, Lathyrus f 0.200.30, Convili'sf 0.50 0.65, Dahlia's f 1.502.10, Gladiolussen f 1.90—3.20, Anjers f0.300.45, Galardia f 0.50—0.75. SASSENHEIM. Te water. Gisterenmiddag geraakte het 4-jarig zoontje van H. aan de Kastanje laan al spelende te water. Een vriendje kwam direct daarop het gebeurde vertel len aan zijn moeder, die nog juist het ventje bemerkte, dat reeds zinkende was. De buurvrouw sprong in het water doch kon hem niet bereiken. Eenige werklieden aan den overkant, die het ongeval bemerk ten brachten met behulp van een schuit de kleine spoedig op het droge. Oranjevereeniging. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft in haar vergade ring besloten dit jaar weer een feest te or- ganiseeren met als eerste punt een kin derfeest. De contributie-kaarten zullen binnenkort worden aangeboden. TER AAR. Mooie belangstelling. Voor de feeste lijke bijeenkomst, ter viering van het gou den bestaansfeest der St. Josephs-Gezellen te Leiden, hebben zich van onze vereeni ging zestig personen opgegeven. Wanneer alle afdeelingen zoo meewerken zal het een grootsch massaal feest worden. Onze Bisschop zal ook aanwezig zijn en de feestrede wordt gehouden door den Cen traal-Praeses, den bekenden redenaar, Rec tor Drost. van Petrus Donders, aan zijn voeten een melaatsche negerknaap en een Indiaan; zijn medicijntasch ligt geopend op den grond. Van alle kanten komen nu de spelers aan: Tilburgers (seminaristen), Indianen, Bosch- negers en melaatschen scharen zich rond het beeld van hem, wiens leven en sterven zij in hun spel hebben uitgebeeld. En een huldelied weerklinkt, een huldelied van Tilburg aan zijn grooten zoon, die zich weg schonk, geheel en al, voor zijn lijdenden evenmensch. Dit huldelied, compositie van Fr. Pay- mans, wordt gezongen door 'n groot koor van Tilburgsche dames en heeren, leden van verschillende zanggezelschappen, uit de ge- heele stad zijn zij samengestroomd voor deze treffende slothulde aan den grooten geloofsheld De première van het openluchtspél zal gegeven worden Zondag 11 Juli. II.H. MARTELAREN VAN GORCUM. Voor Geconsacreerde Kerken: Dagelijks Gloria en Credo. Behalve Zon dag en Dinsdag de gewone Prefatie. ZONDAG 4 Juli. Zevende Zondag na Pinksteren. Mis: Omnes gentes: 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Prefatie v. d. Allerheiligste Drie eenheid. Kleur: Groen. De H. Kerk leert vandaag hare kinde ren de vreeze des Heeren. (Graduale). Deze toch moet ons bezielen en ons afkee- rig doen zijn van iedere dwaling, welke de valsche profeten van onze hedendaagsche verheidenschte wereld onder allerlei vor men ons voorhouden. Aan hun vruchten: ontevredenheid, opstand tegen het wettige gezag, haat, onzedelijkheid, kunnen wij hen kennen. (Evangelie). Bidden wij God, dat Hij die profeten verre van ons houde, opdat hun verderfelijke leeringen ons niet schaden en dat Hij ons verleene tot onze heiliging: het beoefenen van de ware gerechtigheid en het onderhouden van Zijne heilige geboden. (Gebed en Epistel) Wonen wij, bezield met het ernstige voornemen den wil te doen van den He- melschen Vader, het heilig Misoffer bij, of ferend met het brood en de wijn verstand en wil; dan is ons Offer Gode welgevallig (Offertorium). Hij zal het aannemen en heiligen, gelijk het Offer van dén recht vaardigen en offergezinden Abel (Stil- gebed). Het zal voor ons een geneesmiddel zijn voor onze gebruiken (Postcommunio) en ons brengen in de vereischte gesteltenis om met jubelende stem toe te juichen God, groot over geheel de aarde. (Introitus). MAANDAG 5 Juli. Gedenkdag van de wijding van de eigen Parochiekerk. Mis: Terribilis. (Zie het Gemeenschapelijke van Kerkwijding). 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Antonius Maria Zac- caria, Belijder. Kleur: Wit. N.B. In het Stilgebed wordt ook gebe den, wat tusschen haakjes staat. Het Huis van God past heiligheid. In één van zijn brieven zegt de Apostel: „Gij zijt de tempel, het huis van God". Waar- lijk God woont in ons met Zijn heiligma- kende genade. Ook ons dus past heilig heid. DINSDAG 6 Juli. Octaafdag v. h. feest v. d. H.H: Apostelen Petrus en Paulus. Mis: Sapientiam. 2e gebed v. h. octaaf van Kerkwijding. Prefatie van de Apostelen. Kleur: Rood. WOENSDAG 7 Juli. Mis v. d. H.H. Cy- rillus en Methodius, Bisschoppen en Belij ders: Sacerdotes. 2e gebed v. h. Kerkwij dingsoctaaf; 3e v. d. H. Willibaldus, Bis schop en Belijder. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Kleur: Wit. De twee heilige broeders Cyrillus en Methodius traden na hun studiën in het klooster en lieten zich priester wijden. Op verzoek van vorst Rastolan werden zij als Evangeliepredikers naar Moravië ge zonden, waar zij Bulgaren, Moraviërs en Bohemers brachten tot het licht van het ware geloof. DONDERDAG 8 Juli. Mis. v. d. H. Eli sabeth, koningin, weduwe: Cognovi. 2e ge bed v. h. Kerkwijdingsoctaaf; 3e Concede (ter eere van Maria). Kleur: Wit. Elisabeth, dochter van koning Peter ni van Arragon, trad in het huwelijk met Dionysius, koning van Portugal. Haar vrije tijd besteedde zij aan oefeningen van godsvrucht en goede werken en geheel bijzonder was zij een moeder voor de ar men, welke zij voorzag van het noodige. Door haar goedheid, zachtheid en nederig heid wist zij den koning weer op het goe-„ de pad terug te brengen. Door haar lief de was zij wonderbaar in het bijleggen van twisten tusschen de vorsten. VRIJDAG 9 Juli. Feestdag van de heili ge Martelaren van Gorciun. Mis: Intret. (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. h. Kerkwijdingsoctaaf. Kleur: Rood. Den 9den Juli 1572 hebben te Brielle onze glorievolle bloedgetuigen, de heilige negentien Martelaren van Gorcum, hun leven gegeven voor de waarheid van de wezenlijke tegenwoordigheid van Christus in het Allerheiligste Sacrament des altaars en het oppergezag van den Paus. Bidden wij bijzonder op dezen dag, dat het bloed van onze negentien vaderland- sche bloedgetuigen en geloofshelden moge verwerven de terugkeer van onze afge dwaalde Nederlandsche broeders en zus ters tot de ééne, ware Kerk van Christus, waarvan de heilige Martelaren van Gor cum zulke heerlijke sieraden zijn. ZATERDAG 10 Juli. Mis v. d. zeven heilige Broeders en Gezellen. Martelaren: Laudate. 2e gebed v. h. Kerkwijdingsoc taaf; 3e voor den Paus. Kleur: Rood. Vandaag viert de H. Kerk de glorievol le marteldood van de zeven zonen van een aanzienlijke Romeinsche dame, Feli- citas. Voor de stadsprefect gebracht, sprak zij tot haar zeven kinderen: „Ziet den he mel, waar Jesus met Zijn heiligen u wacht. Volhardt in de liefde tot Jesus en strijdt edelmoedig voor uw zielen". De zeven zonen hebben zich zulk een moeder waardig getoond. Allen ondergin gen zij den marteldood voor Jesus Christus. Janvier en Felix en Philippus werden met knotsen doodgeslagen. Sylvanus met het hoofd naar beneden in een afgrond ge worpen. De drie jongsten: Alexander, Vi- talis en Martialis werden onthoofd. Feli- citas zelf, die om haar fiere, edele woorden tot haar kinderen kaakslagen ontving van de dienaren van den prefect, legde vier maanden later blij haar hoofd onder de bijl van den beul. Voor niet - geconsacreerde Kerken: ZONDAG. Alles als in de kalender voor gesoncreerde kerken. Als niet. anders wordt aangegeven, dage lijgs Gloria, geen Credo. Behalve Zon dag, Maandag en Dinsdag de gewone Pre fatie. MAANDAG, Mis v. d. H. Antonius Ma ria Zaccaria, Belijder: Sermo: 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Wit. DINSDAG,-6 Juli. Octaafdag v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Mis: Sapien tiam. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. WOENSDAG 7 Juli. Mis v. d. H.H. Cy rillus en Methodius, Bisschoppen en Belij ders: Sacerdotes. 2e gebed v. d. H. Willi baldus, Bisschop en Belijder. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Kleur: Wit. DONDERDAG 8 Juli. Mis v. d. H. Eli sabeth, koningin, weduwe: Cognovi 2e ge bed A Cunctis (om de voorbede van de Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit VRIJDAG 9 Juli. Mis v. d. H.H. Marte laren van Gorcum: Intret. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Kleur: Rood. ZATERDAG 10 Juli. Mis v. d. heilige zeven Broeders en Gezellen, Martelaren: Laudate. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester; 4e voor den Paus. Kleur: Rood. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, voor niet-geconsacreerde ker ken, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. Z. Raymun- dus Lullus, Martelaar; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Petrus en Paulus. WOENSDAG. Geen gebed v. d. H. Wil libaldus. VRIJDAG. Mis v. d. H.H. Martelaren v. Gorcum: Emisi. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Z. Emmanuël Ruiz en Gezellen, Martelaren: Propter. 2e gebed v. d. zeven heilige broedrs; 3e v. h. octaaf v. d. Martelaren van Gorcum; 4e voor den Paus. Kleur: Rood. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. Lang geduurd, toch voor elkaar! Ein delijk is de weg van Kerkbuurt naar den Kruisweg en dien naar Langeraar, welke geruimen tijd in een desolaten toestand verkeerde, gereed gekomen en voor het verkeer opengesteld. Zij het nog geen fijne betonnen weg, toch zijn wij er mee tevree. Althans zijn de vele kuilen weggewerkt en is er een mooi stofvrij teerdek op aange bracht. Excursie. De leerlingen van den tuin- bouwwintercursus gaan volgende week een excursie maken naar het Westland, onder leiding van den heer v. Loo, hoofd van den cursus. WASSENAAR. Botsing tusschen wielrijders. Op den Rijksstraatweg, nabij Kerkehout, werd de 8-jarige G. W., al.hier, aangereden door den wielrijder M., eveneens alhier. W. bekwam een hersenschudding en diverse verwon dingen. Na eerste hulpverleening door dr. X. is de jongen per ziekenauto naar de ouderlijke woning gebracht. De bestelde ziekenauto heeft onderweg panne gekregen en is toen vervangen moeten worden door een reserve-auto. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 5 Juli a.s., om 8 uur 's avonds ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen; 2. Voorstel van het lid van den Raad P. J. Smits om grond aan de Molenstraat te doen verkruien door werkloozen; 3. Voor stel om de maximum snelheid in de Molen straat te stellen op 25 K.M. per uur; 4. Voorstel ombouw Dorpsbrug; 5. Verzoek van den Ned, R.K. Bond „St. Paulus", om kindertoeslag toe te kennen aan gemeente werklieden; 6. Verzoeken ontheffing hon denbelasting; 7. Machtiging aan B. en W. om zoo noodig een kasgeldleening aan te gaan ad hoogstens ƒ5000; Verkoop bouw terrein aan de Molenstraat; 9. Wijziging be grooting 1937; 10. Rondvraag. Stilstaan verboden ....op bruggen, binnen 8 m van k straathoeken, auto bushaltes, voor 'm uitritten, brandkranen, enzoovoorts!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10