EEN KNAL voos ZOMERZORG NIEUWS VRIJDAG 2 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER ZOEL WEEK. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot half of zwaar be wolkt, weinig of geen regen, weinig veran dering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 768.0 te München. Laagste barometers!: 747.0 te Vestmanoer. De depressie in het Noord-Westen werd dieper en veroorzaakt regen in een uitge breid langgerekt gebied langs haar Oost zijde. Zij strekt zich thans zeer ver naar het Zuiden uit. Het gebied van hoogen lucshtdruk over de Golf van Biscaye trok naar het Oosten en ligt thans over Cen- traal-Europa. De depressie over Scandina vië vult geheel op. Op de Noorsche zee komt een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling. In Zuid- en Midden-Duitsch- land en in Frankrijk en Zwitserland en het verdere Centraal-Europa is het thans prachtig zomerweer. Daarentegen ligt over het Kanaal en de Noordzee een gebied van lichten nevel, dat zich tot diep in het bin nenland voortzet. De regens bleven be perkt tot het Noorden. Op het vasteland viel geen neerslag van beteekenis. In de Alpen stijgt de temperatuur en zijn de winden zwak geworden (Santis plus 5 gra den, Jungfraujoch min 2 graden, met groote droogte en zicht meer dan ijftig kilometer). Het is te voorzien, dat het weer hier te lande warm en zoel zal worden met bedekte lucht en weinig of geen regen. LUCHTTEMPERATUUR. 19.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.55 uur tot Zaterdagmorgen 4.13 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 3 Juli voorm. 10.26 en nam. 10.52 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 19 gr. C. De Zijl 18.5 gr. C. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADÊ In een gedeelte van onze oplaag was on der „voornaamste nieuws" foutief gedrukt: de plaatsing in Rijksdienst van werklooze arbeiders. Bij lezing van het bericht, waarnaar werd verwezen heeft men ter stond gezien, dat het hier betreft werk- looze onderwijzers. ..Plaatsing in Rijksdienst van werklooze arbeiders kan de Regeering helaas niet overwegen! F. N. Manna erts t Te Tilburg is gisteren in den ouderdom van 85 jaar overleden de heer Fr. N. Man- naerts, oud-schoenindustrieel, aldaar. DE WERELDJAMBOREE. Er kunnen 3000 padvinders meer komen dan aanvankelijk mogelijk was. Aangezien er vele aanvragen tot deel neming aan de Jamboree te Vogelenzang zijn binnengekomen, waarvan bij het aan vankelijk gestelde maximum van 24.000 deelnemers, dat reeds tot 25.000 was ver hoogd, niet kon worden voldaan, heeft het bestuur van de Jamboree maatregelen ge nomen om toch eenige duizenden jongens meer naar het kamp toe te laten. Dat is mogelijk gebleken, doordat ^nen de be schikking heeft gekregen over het bij Teilingerhorst aansluitende Woestduin, waar nog kampeergelegenheid voor onge veer 3000 jongens kon worden gevonden. Het totale aantal deelnemers zal dus 28.000 zijn, o. w. een Nederlandsch contin gent ter sterkte van 8000 man. N. R. Cr!" Deelneming van doofstommen. Voor de groep verkenners van de inrich ting voor doofstommen-onderwijs te Rot terdam zal een tiental aan de jamboree deelnemen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE DELFT. De kantonrechter te Delft heeft veroor deeld wegens: overtreding motor- en rij- wielwet: Th. J. v. d. M. te Zoetermeer 1.50 subs. 1 dag hechtenis; J. C. v. S. te Leiden ƒ5 subs. 3 dagen; M. G. H. te Stomp wijk '4 subs. 2 dagen; overtreding drinkwaterverordening te Zoetermeer: W. O. te Zoeterwoude 2 x 5 subs. 2x5 dagen. De Raad dezer gemeente vergaderde gisteravond onder leiding van burgemees ter Peek. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met gebed wor den de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde de agenda. On der de ingekomen stukken bevond zich o.m de mededeeling van Ged. Staten, dat de begrooting voor 1937 is goedgekeurd. In gekomen waren de rekeningen van de Burgerlijke Armbesturen van Rijpwete- ring en van de Vrije en Lage Boekhorst. De heer Los vraagt een inlichting over de rekening van Rijpwetering met betrek king tot een daarin voorkomende post, waarbij de Diaconie der Ned. Herv. Gem. vau Oudewetering betrokken zou zijn. De voorz. stelt voor daaromtrent inlichtingen in te winnen en deze regeling aan te hou den, waartoe wordt besloten, De rekening van de Vrije en Lage Boekhorst wordt z. h. st. goedgekeurd. De heer Verweij wil zonder het bestuur van de Vrije en Lage Moekhorst onaangenaam te zijn wijzen op de groote overzichtelijkheid van de reke ning van Rijpwetering, welke hij gaarne ten voorbeeld van de andere Armbesturen zou willen stellen. De processen-verbaal van opneming van de kassen van den ge meente-ontvanger en van de administra- eurs der drie Burgerlijke Armbesturen ge ven geen enkele reden tot opmerking. Op eèn verzoek van F. Los te Rijpwetering om een tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 der L. O. wet wordt overeenkomstig voor stel van B. en W. goedgunstig beschikt. Hiermede waren de ingekomen stukken afgehandeld. Het schoolbezoek in Leiden Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van B. en W. om met de gemeente Leiden een gemeenschappelijke regeling aan te gaan inzake de toelating van kin deren uit deze gemeente tot openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs in die gemeente. De voorz. licht dit voorstel nader toe en wijst er op, dat tot dusver deze leerlingen op de scholen te Leiden werden toegelaten zonder dat eenige ver goeding van de gemeente werd verlangd. Op aandringen van Ged. Staten hebben B. en W. van Leiden besloten hierin verande ring te brengen. Voortaan zal voor iedere leerling een bedrag van ƒ27 per jaar be taald moeten worden; op dit bedrag zal geen vermindering van schoolgeld worden toegepast. Daar het gevraagde bedrag B. en W. billijk voorkomt en het College bo vendien van meening is, dat de gelegen heid tot het bezoeken dier scholen moet worden opengelaten stellen zij voor tot het aangaan der regeling te besluiten. Op een vraag van den heer Verweij deelt de voorz. mede, dat er slechts een klein aan tal leerlingen onder de regeling zal vallen, waarna het voorstel van B. en W. na een opmerking van den heer Pennings inzake de kosten, zonder hoofdelijke stemming wordt aanvaard. Het crediet aan kweekers voor bedrijfs-onkosten. Het volgende punt der agenda behelst een voorstel van B. en W. tot het stellen van een garantie, groot 10 pet. van het aan kweekeV' te verleenen regeeringscrediet inzake bedrijfsonkosten. De voorz. geeft een uiteenzetting van de moeilijkheden, welke de bloemkweekers hebben in verband met de brandstoffen- voorziening. De bezwaren, welke nierom- trent rijzen worden door B. en W. ten volle erkend, zoodat in deze wordt geadvi seerd de gevraagde medewerking te ver leenen. De crediet-verleening, welke via de Ned. Sierteelt-centrale plaats heeft, ge schiedt op grond van de algemeene be schikking van den minister van Economi sche Zaken van 18 April 1935, no. 4278. Krachtens art. 2 dier beschikking is cre diet-verleening alleen mogelijk, als de ge meente 10 pet. van het eventueel nadeelig saldo der voor alhier woonachtige kwee kers verleende credieten voor haar reke ning neemt. Blijkens bij de drie veilingen ingewonnen inlichtingen is het vorig jaar in totaal 159.941.78 verveild, zoodat het te verstrekken crediet in totaal kan be dragen 20 pc! van ƒ159.941.78 of ƒ31.988.35. Van dit laatste bedrag zou de gemeente 10 pet. moeten garandeeren, hetgeen derhalve neerkomt op een maximaal bedrag van 3.198.83. Het risico, dat voor de gemeen te aan deze garantie verbonden is, is ech ter gering, omdat bij de verstrekking van het crediet de kweekers verplicht zijn met de betrokken veilingbes'curen een overeen komst te sluiten, waarbij zij de veiling machtiging verleenen van de opbrengst der door hen te veilen producten 25 pet. in te houden, ter afdoening hunner schuld. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. De voorstellen tot nadere vaststelling van eenige pensioensgrondslagen en tot wij ziging van de begrooting over 1936 en 1937 worden z.hst. aangenomen. De bestratingswerken in de Veen Hierna komt aan de orde een voorstel tot verhooging der ramingen voor het maken van schoeiingswerk en bestrating in het Zuiden van Roelofarendsveen. De voorz. wijst er op, dat mede tenge volge van de stijging der materiaalprijzen de ramingen van schoeiing- en bestratings- werk zullen worden overschreden. Boven dien kan, nu de schoeiingswerken groo- tendeels zijn uitgevoerd, eerst met nauw keurigheid de oppervlakte der te maken bestrating worden bepaald. Deze oppervlakte is grooter dan aanvankelijk was geraamd, terwijl boven dien meer zand benoodigd zal zijn. De ver hooging is echter grootendeels als normaal te beschouwen met het oog op verhoogde materiaal-prijzen. De heer Verweij wijst er op, dat deze verhoogingen de finan- cieele positie der gemeente, welke toch reeds moeilijk is, nog verder aantasten. De heer Penning de Vries betreurt het zeer, dat B. en W. bij het prae-advies geen begrooting hebben overgelegd en vraagt naar den prijs van de steenen. De voorz. antwoordt den heer Verweij, dat de prijsstijging een gevolg is van de opleving in den lande, welke niet behoort te worden tegengehouden. Bovendien is het, nu de schoeiingswerken in uitvoering zijn, noodzakelijk om de bestrating aan te brengen. Voorts deelt de voorz. mede, dat de nauwkeurige begrooting eerst heden middag is ingekomen tengevolge van ver schillende omstandigheden. Deze begroo ting wordt dan den Raad medegedeeld. Voorts wijst de voorz. nog op de urgentie der uitvoering in verband met de a.s. sei- zoendrukte. Op eén vraag van den heer Heemskerk zegt spr. dat het werk in eigen beheer zal worden uitgevoerd. De heer De Koning, wethouder, onder schrijft de noodzakelijkheid om spoedig met het werk aan te vangen en zegt, dat zulks ook mogelijk is, omdat over een ge deelte van het benoodigde crediet zonder meer kan worden beschikt. De heer van 't Hart betoogt de noodza kelijkheid van het aanstellen van goede vaklieden en wijst daarbij op het eenige jaren geleden uitgevoerde bestratings^ werk voor de kerk, dat tot vele gerecht vaardigde opmerkingen aanleiding heeft gegeven. De heer Hoogenboom verzoekt met klem rekening te willen houden met het voor de deur staande bollen-seizoen, hetgeen een groote verkeersdrukte in het Zuiden van Roelofarendsveen met zich mede brengt. Na geruststellende toezeggingen van den voorz. dienaangaande wordt het voorstel om het crediet met 3000 te verhoogen, z. h. st. aanvaard. De nieuwe brug te Rijpwetering. De voorz. deelt mede, dat de aanvulling van het voor'de uitvoering dezer werken aanwezige crediet een aanzienlijk bedrag vraagt. Oorspronkelijk was er een begroo ting van 7500. Het was B. en W. in den .loop van het jaar echter reeds bekend, dat dit bedrag veel te laag was. Spr. wijst daarbij op de hooge kosten, welke moeten worden gemaakt voor de noodbrug en op de aanschaffingskosten voor de klap van de brug, terwijl vanzelf ook hier de ver hoogde materiaalprijzen hun invloed doen gelden. Spr. deelt mede, dat het bestek is gemaakt in overleg met den Prov. Wa terstaat en zoodanig is samengesteld, dat een uitstekende en solide brug zal worden verkregen. Bij de hedenmorgen gehouden inschrijving is het laagst ingeschreven voor 14.371. B. en W. stellen voor het benoo digde crediet, te verstrekken. De heer Heemskerk vraagt naar het juis te bedrag van het be'noodigde crediet, ter wijl de heeren Pennings en Verweij inlich tingen vragen betreffende de afritten en de plaats waar de noodbrug komt te lig gen. De voorz. beantwoordt de verschillende vragen en deelt mede, dat het totaal be noodigd bedrag 15.500 is. Wat de afrit ten betreft, de hiervoor te maken voor zieningen zijn alle in het bestek opgenomen en dus in den aanneemsom begrepen. Voor al aan de zijde van den dorpsweg vraagt de afrit een belangrijk bedrag, daar de brug ook ten opzichte van het verkeer uit de richting van het station, met het oog op het verkeer van den eerlang te maken nieuwen weg over de spoorbaan, gunstig moet komen te liggen. De noodbrug zal worden gelegd aen de Noordzijde van de bestaande brug. Een andere oplossing is wel overwogen, doch kon met het oog op het te groote risico betreffende het café van den heer Van Benten niet worden aanvaard. Hierna besluit de Raad met algemeene stemmen het gevraagde aanvullende cre diet van 8000 te verstrekken. Vastgesteld worden suppletoire kohieren straat- en hondenbelasting, terwijl een aantal reclames tegen deze belastingen worden afgehandeld overeenkomstig voor stel van B. en W. Rondvraag. De heer Hoogenboom vraagt of B. en W. in verband met de reeds eerder bij de gemeente-rekening over 1935 gemaakte be merkingen, al een regeling hebben getrof fen inzake de brandstoffenvoorziening, welke tot dusver steeds in dezelfde handen was. De voorz. antwoordt ontkennend. Aan de gemaakte opmerking zal aandacht worden besteed. De heer van- 't Hart vraagt inlichtingen over den B.-steun aan de werkloozen. Wethouder de Jong deelt mede, dat a.s. week een vergadering van het comité zal worden gehouden. De heer Rietbroek bepleit de plaatsing van een tweede paal, bij de reeds in hét Zuiden van Roelofarendsveen geplaatste palen, welke gelegenheid geven tot het neerzetten van rijwielen door de nering doenden. Voorz. zegt onderzoek toe. De heer van den Broek vraagt wanneer de palen op het voetpad te Nieuwe Wete ring worden geschilderd en zegt, dat hij nog geen borden heeft gezien op de onbe woonbaar verklaarde woningen C. 105 en 106. Voorz. zegt afwerking en onderzoek toe. De heer Heemskerk vraagt hoe het staat met de aanschaffing van de baby-spuit en bepleit, indien binnen afzienbaren tijd nog niet tot aanschaffing daarvan kan worden overgegaan, herstel van de oude spuit. De voorz. antwoordt, dat het advies van de afdeeling Zuid-Holland van den Ned. Brandweerbond moet worden afgewacht, hetgeen thans spoedig wordt verwacht. Hierna sluiting. Officieele Crisisberichten PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Donderdag 1 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor bacon- bereiding, verhoogd zijn met 2 cent per K.G. geslacht gewicht. Deze prijzen zijn tot wederopzegging als volgt: kwaliteit beneden Van Van Van Van Van 50 K.G. 50 54 58 57 67 tot tot tot tot tot 53 57 65 75 85 K.G. K.G. K.G. K.G. K.G. IA naar 65 68 70 68 66 IB HA kwali- 63 66 68 66 64 IC HB IHA teit 61 64 66 64 62 IIC IIIB max. 59 62 64 62 60 IIIC 52 57 60 62 60 58 CC cent 55 58 60 58 56 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 pet.). De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April j.l. zijn .ongewijzigd gebleven. 's-Gravenhage, 1 Juli 1937. Wat Buziau is voor de Revue Is de dameskapel "The Lander Ladies" AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken worden van Maandag 2(5 Juni tot en met Zondag 4 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: S. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk Doezastraat 31, te! 1313. J.1 Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, te! 274. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Over Allergie, naar aan leiding van een onderzoek betreffende de reaótie van Prausnitz-Küstner", de heer E. Janssen, geboren te Nijkerk. tot arts, mej. S. E. van Aarem, Oegst geest en de heer J. Vis, Luik (België). Geslaagd: candidaatsexamen Rechten, mej. H. Dekker, Den Haag en de heeren H. L. Weurman, Den Haag, J. van der Meer, Leiden; propaedeutisch examen Theologie, mej. H. Sprenger, Breda en de heer H. A. M. den Herder, Voorschoten; doctoraal examen Rechten, de heeren F. C. van Lakerveld, Den Haag, J. J. G. M. Walenkamp, Warmond; artsexamen le gedeelte, de heeren C. W. J. M. de Ruijter, Leiden, A. C. Rin geling, Den Haag, G. J. de Maat, Hulst (Zeeland). STADS Toelatingsexamen. Ferdinand Berbée, Leiden, D. v. Berge Henegouwen, Leiden, Piet Bik, Leiden, Ant. Bokern, Leiden, Ger. Bots, Leiden, Wim Brouwer, Delft, Gerard Brouwer Voor burg, Jan van Buël, Leiden, Hein Cuppen, Leiden, Piet van Dijk, Leiden, Henk Duindam, Leiden, Joop Govaart, Lei den, Wim Hermans, Leiden, Antoon v. He- teren, Leiden, Leonard Hitters, Zoeter meer, Jaap Hoogeveen, Noordwijk, Antoon v. d. Horst, Leiden, Henri Kersten, Rijs wijk, Hans v. Kessel, Delft, Frans Knaa- pen, Alphen aan den Rijn, Jan Koper, Den Haag, Johan Traas, Den Haag, Frans Kus- se, Voorburg, Louis Miedema, Leiden, Ger- rit Nipper, Leiden, Jan Pastoors, Leiden, Theo van Riet, Leiden, Hein Schrandt, Lei den, Louke Smidt, Leiden, Daniël v. d. Steen, Leiden, Jozef Timp, Leiden, Frans Vocke, Voorburg, Adriaan v. d. Voort, Voorschoten, Antoon Winkelmolen, Lei den, Piet Wolfs, Voorburg, Chris Wijten- burg. Leiden. Afgewezen 16. CHR. H.B.S. Voor het eindexamen Chr. H.B.S. met 5-jarigen cursus zijn geslaagd: W. Barnard, Katwijk aan Zee, W. F. Brinks, Hazerswoude, L. Eelkema, Voor schoten, O. Hamel, Oegstgeest, M. J. T„ Harts, Wassenaar, N. J. de Jong, Wassenaar, E. H. J. Menger, Leiden, J. v. d. Plas, Kat wijk aan Zee, B. le Roi, Oegstgeest, Mej. J. M. Spaargaren, Oegstgeest, Mej. M. W. Vroom, Oegstgeest, F. v. d. Berhe, Voorhout, P. Boot, Leiderdorp, A. Boutkan, Wasse naar, C. J. Francken, Leiden, C. Glasbergen, Oegstgeest, F. Goekoop, Oegstgeest, G. A. Hamel, Oegstgeest, W. Pera, Leiden, H. Sleeboom, Noordwijk-Zee, J. Sobels, Oegst geest, J. Zuijderduin, Voorschoten, P. L. Zwarenstein Oegstgeest, J. Burgers, Was senaar, J. Roosdorp, Katwijk aan den Rijn. Afgewezen zes. Voor het toelatingsexamen der Chr. H.B.S. met 5-jarigen cursus alhier zijn ge slaagd: H. B. J. Matthijs, Katwijk-Rijn, Maartje den Os, Oegstgeest, P. v. Hoeken, Oegst geest, N. v. d. Stel, Noordwij k-Binnen, W. Kwestroo, Leiden, M. Gort, Leiden, H. O. Kampschuur, Voorschoten, H. Lek, Leiden, N. Muuse, Leiden, Ridi Meijdam, Zoeter woude, C. de Vroedt, Leiden, A. Bogaards, Oegstgeest W. F. E. Smelik, Oegstgeest, M. v. Wijhe, Leiden, W. v. Lit, Wassenaar, F. J. Vossen, Oegstgeest, J. R. Bloot, Leiden, W. F. Hofkes, Wassenaar, C. H. Hoge woning, Katwijk-Rijn, F. R. J. Knetsch, Leiden, R. Lammens, Katwijk, Annie A. Luijendijk, Oegstgeest, W. M. v. Ringenstein, Oegst geest, W. J. Valkenburg, Wassenaar, de Borst, Wassenaar, G. Ligtenberg, Lisse. Met 31 candidaten wordt het examen voortgezet. Voor het eindex. der Rijkskweekschool te 's-Gravenhage, Leidsche parallelklasse zijn geslaagd de heeren G. J. Prevoo, Lei den; F. Teljeur, Leiden; mej. J. M. Ooster hout, Leiden; de heeren P. O. Revet, Lisse; W. J. Rugrok, Noordwijkerhout, Afgewezen geen. GENOOTSCHAP „KENNIS IS MACHT". Het jaarverslag. Aan het jaarverslag over den toestand van het Genootschap „Kennis is Macht" en zijne Middebare Handelsavondschool ont- leenen we het vólgende: Ieder Leidenaar spreekt met voldoening over „Kennis is Macht", over het voorrecht, dat de Leidsche jongelui van zulk een op leiding kunnen prpfiteeren^Toch ontbreekt er iets belangrijks, en dat is de financieele steun van de Leidsche Instellingen en par ticulieren. Het aantal donateurs is reeds tot een 25-tal geslonken, waaronder er nog zijn van buiten Leiden. Gezien den nood der tijden, waaronder ons Genootschap vanzelf eveneens lijdt, zou het ons een vol doening zijn, indien bovengenoemden fi nancieel blijk van waardeering gaven, door zich bij onzen penningmeester voor dona teur op te geven. Eveneens is het een te leurstelling, dat de waardeering voor het bestuur in Den Haag evenmin is doorge drongen. De zestigjarige herdenking is op een voudige wijz egevierd. Het ledental verminderde met drie, het aantal donateurs met twee. Gememoreerd wordt het overlijden .van het medebestuurs lid den heer E. S. Offringa en den oud directeur en eerelid, den heer A. J. J. Ver- brugge. Ten aanzien van de Handelsavondschool kan worden medegedeeld, dat het aantal leerlingen weer is gestegen en op 31 De cember 1936 bedroeg dit 355, dat in ster kere mate dan vroeger het geval was, be staat uit jongelui met meerdere ontwik keling. Wat betreft de geslaagden was de ver houding in 1935: 46 pc!, in 1936: 52 pet. Minder gunstig was echter de uitslag der eindexamens. In het verslag van den directeur wordt Bij het begin van 1936 bedroeg het aantal leerlingen, dat de school bezocht 341, waar bij 89 vrouwelijke; aan het einde van 1938 bedroegen deze cijfers respectievelijk 355 en 90. Het aantal leerlingen, dat op 31 De cember 1936 werkloos was, bedroeg 119, tegen 151 eind 1935. Het aantal aanvragen van werkgevers was dit jaar gering. Aan het eindexamen namen 200 leerlin gen uit de verschillende examenklassen deel; daarvan slaagden er 135, zijnde 68 pet. Cijfervergelijking zegt ons, dat de uit slag, vergeleken met het vorige jaar, zich in gunstigen zin heeft gewijzigd. Het re sultaat is als de z.g. technische vakken buiten beschouwing worden gelaten dat 52 pet. der candidaten zijn geslaagd (de percentages waren in 1935: 46 pet.; 1934: 56 pc!; 1933: 46 pc! en 1932: 48 pc!). Het jaarverslag over 1936 van den pen ningmeester geeft de volgende cijfers: Inkomsten: Schoolgelden f 5821.60; Pen- sioenverhaal f873.40; Subsidie Rijk f3940; Subsidie Gemeente f3313.92; Subsidie Pro vincie f719.57; Saldo tegoed f554.55. Totaal f 15.223.04. Uitgaven: I. Jaarwedden en Salarissen f 12.190.54; II. Gebouw en Meubilair: f920.97; UI. Beheer: f391.53; IV. Pen sioenkosten: f 1720. Totaal 15.233.04. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 1183. N.V. Leidsche Caramelfabrieken voorheen Backer en Co., Leiden, Turfmarkt 8. De heer Niko Spaargaren (thans mede-directeur) is afgetreden als gevolmachtigde. 2045. H. Turkenburg. Alphen a. d. Rijn, Gouwsluischeweg 6. Timmerman. Uittr. E.: H. Turkenburg, d.d. 1 Juli 1937. Gisteravond te half negen is de 12-ja rige P. R. uit de Leliestraat in de Mei doornstraat uit een lantaarnpaal gevallen. Met verschillende schaafwonden en ver moedelijk een lichte hersenschudding werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2