VRIJDAG 2 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD-PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad van Woubrugge kwam jJ. Woensdag in openbare vergadering bijeen. Met den voorzitter waren alle leden aan wezig. De vergadering wordt geopend met gebed, waarna voorlezing der notulen plaats vindt door den secretaris, welke on veranderd worden goedgekeurd. De secretaris zal zich met de honden bezig houden. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een goedkeuring van de belastingver ordening op honden, waarbij den secretaris de bevoegdheden van den Raad, B. en W. en den burgemeester waren overgedragen. De voorzitter zegt gehoord te hebben, dat het voorstel van B. en W. niet begrepen is. Toch is het voorstel uitvoerig toegelicht geweest. Overigens meent spr., dat het geen bezwaren kan ontmoeten indien de secretaris deze reclames der hondenbelas ting afhandelt. De maatstaven voor de be oordeeling van de reclame zullen steeds wel zoo objectief mogelijk genomen wor den en de voorzitter meent, dat men te dien opzichte het volste vertrouwen kan stellen in den secretaris. Het beroep op den raad kan wellicht leiden tot een par tijdige beoordeeling der reclames .waar tegen gewaakt moet worden. De heer Donker meent dat men, zonder deze hondengeschiedenis wel vertrouwen in den secretaris kan stellen, doch hij zag toch gaarne dat de Raad zich met de recla- mse bezig hield. De heer Anker stelt voor de verordening wederom in te trekken, waarvoor de voor zitter weinig voelt. Deze zegt toe in een eerstvolgende vergadering een nader voor stel te doen om een bevredigende oplos sing te verkrijgen. Spr. zegt nog, dat de reclames, welke de secretaris te behande len krijgt, zuiver getoetst worden aan de verordening en de hierover gevallen uit spraken in beroep. Indien de Raad zich wederom deze bevoegdheid aantrekt zal het aanleggen van een maatstaf op dezelf de wijze moeten geschieden. Onbewoonbaar verklaringen. Z. h. st. worden onbewoonbaar verklaard, nadat het rapport van den inspecteur der Volksgezondheid wordt voorgelezen, de woningen wijk B. No. 350, 355 t/m. 357. Ten aanzien van de woning B. 350 merkt de In specteur op, dat deze in een zoodanigen staat van bouwvalligheid verkeert, dat ver beteringen niet meer kunnen worden aan gebracht. Wethouder v. d. Nagel dringt aan op een spoedige ontruiming der perceelen, waar toe, zooals de voorzitter opmerkt, reeds stappen genomen zijn. Opgemerkt wordt, dat de eischen welke men van hoogerhand stelt, voor het platte land te hoog zijn. Wethouder Lieverse zegt, dat met den Inspecteur der volksgezond heid te Leiden zeer goed te praten valt, hetgeen te Hoogmade meerdere malen is gebleken. Volgens de plaatselijke bouwverordening, aldus de voorzitter, moet als rooilijn in de kom der gemeente worden aangehouden een lijn, welke ligt op een afstand van 20 M. uit de as van den weg, welke rooi lijn voor Woubrugge en te Hoogmade te hoog is te achten. B. en W. stellen daar om voor, gebruik te maken van de hem in de Woningwet verleende bevoegdheid, voor de kommen van Woubrugge en Hoog made nieuwe kommen vast te stellen. De ontwerpen, welke dertig dagen ter inzage moeten liggen, worden thans reeds den Raad medegedeeld. Uit de projecten blijkt, meld van het bestuur der stichting. Spr. vraagt of de raad dit niet behoort te doen. De voorzitter zegt, dat de raad enkel de begrooting en rekening onder de loupe mag nemen en dan bezwaren of voorstel len doen. Overigens zijn B. en W. de uit voerende personen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. Het reglement autovervoer personen eischt van exploitanten van huur- taxi auto's vergunning van B. en W. Hetzelfde geldt voor autobusvervoer binnen de ge meente. Van deze door B. en W. verleende vergunningen is beroep open op den raad. Een termijn hiervoor is niet gesteld. Alhoe wel over deze materie verschillend wordt gedacht, meenen B. en W. dat het wensche- lijk is, dat de raad een verordening vast stelt, waarin een termijn is bepaald, waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen beslissingen van B. en W. De beroepster mijn zouden B. en W. bepaald willen zien op 30 dagen. De heer Zwetsloot vraagt of de verhuur ders van autos met de bepalingen op de hoogte zijn, waarop de voorzitter ant woordt, dat aan hen, die geacht kunnen worden voor een vergunning in aanmer king te moeten komen, reeds bericht is verzonden, waaraan voldaan moet worden. Een nader schrijven zal evenwel moeten uitgaan, omdat aan de minimale eischen in vele gevallen niet is voldaan. De voorzitter zegt, dat de vergunning met 1 September a.s. noodig zullen zijn, zoodat de exploi tanten te zorgen hebben, dat voor dien tijd aan alles voldaan wordt. De verordening wordt z. h. st. vastge steld. Aankoop van een huis voor den veldwachter. In aansluiting op de vorige vergadering, deelt de voorzitter mede, dat voor den ge meenteveldwachter een ander huis moet worden gezocht, in verband met de opzeg ging door de Heerlijkheid van het opstal recht. B. en W. hebben de hand kunnen leggen op een woonhuis van v. d. V. te Hoogmade, die aanvankelijk tot verkoop bereid was, doch nadien meende niet tot dezen verkoop te moeten overgaan. Wethouder Lieverse stelt voor in gehei me vergadering te gaan, welk voorstel vol doende ondersteund wordt. Na heropening der vergadering wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten tot aan koop van het woonhuis over te gaan en hierover met den eigenaar te onderhande len. Tegen stemmen de heer Lieverse, Zwetsloot en v. Ruiten. Er komt een noodbrug in het Noordeinde. De begrooting van den dienst 1936 wordt z. h. st. gewijzigd. Bij de wijziging voor 1937 trekt het de aandacht der leden, dat voor herstelling van een brug in Noord- einde een post is uitgetrokken, zonder dat rekening is gehouden met het leggen van een noodbrug. Wethouder Lieverse vindt dit niet juist. Afsluiten van den weg zal veel ongerief meebrengen voor de aan wonenden. Hierbij moet vooral gedacht worden aan de kerk gangers, die met hun paard geen gelegen heid krijgen vanuit Rijp we tering te ko men. De voorzitter vindt de uitgave voor een noodbrug te groot en heeft tegen het leg gen ervan bezwaren. De meerderheid van den Raad meent, dat aan het leggen van een brug niet te ontkomen valt, vooral, als deze niet meer kost dan pl.m. 75.zoo- uuc 111C1, U1CCI dat de wegen en paden in de kommen op j wor<Jt opgemerkt. een behoorlijke breetde zijn gebracht. Te j Besloten wordt, gedurende de werk- Hoogmade bedraagt de gemiddelde breed- j zaamheden noodbrug te leggen, waar- te 12 M., waarbij met bochten rekening is j gehouden. Nabij de N. H. kerk en nabij de j R. K. school hebben aanmerkelijke wijzi gingen plaats, waardoor de veiligheid op den weg zoo goed mogelijk wordt verze kerd. De Raad kan zich in principe vereenigen met deze ontwerpen, van welker ter visie legging kennis gegeven zal worden aan alle eigenaren en hypotheekhouders. UIT DE OMGEVING De woningen van „Nieuw Leven". In verband met reeds eerder genomen be sluiten door den Raad moet thans, in ver band met de ontvangen goedkeuring op het in eigendom overnemen van de wonin gen van „Nieuw Leven', besloten worden over de door den penningmeester te stellen zekerheid en de minimale huur welke ge vorderd zal worden van de bewoners. De zekerheid wordt gesteld op 1000. De heer Donker vindt het bepalen van een huur van 2 te laag. Spr. maakt van deze gelegenheid gebruik B. en W. hulde te brengen voor den aanleg van het plant soen,welke ten volle geslaagd is en aan alle gestelde verwachtingen voldoet. Dat door dezen aanleg de huren op peil gehou den kunnen worden, terwijl een betere ver huring kan plaats hebben heeft de praktijk reeds bewezen. De heer Anker meent, dat een econo misch beheer eenige.variatie eischt in de woninghuren en zou in dien geest gehan deld willen zien. Overigens deelt spr. de meening van den heer Donker, dat de huur van ƒ2.— te laag is. De voorzitter zegt, dat de stichting zelf standig beheer voert binnen het raam door B. en W. gegeven. In dit raam behooren de huren bepaald te worden, waartoe de Raad een minimum moet vaststellen. Een andere bevoegdheid heeft de raad niet. Wel kan de raad zich verzekerd achten, dat B. en W. de exploitatie zoo rendeerend mogelijk zullen maken. Den heer van Ruiten is het opgevallen, dat in de kranten de samenstelling is ver voor een maximaal gewicht toegestaan wordt van 1000 K.G. Zwaarder verkeer is voor risico van de betrokkenen. i Het verzoek van het Wit-Gele Kruis afgewimpeld. Een verzoek van het Wit-Gele Kruis te Rijpwetering, voor de op te richten afdee- ling Rijpwetering. Oud Ade en Hoogmade een subsidie te verleenen van 200.vindt geen genade in de oogen der raadsleden. De voorzitter zegt, dat een plaatselijk be staande vereeniging tot tevredenheid van alle ingezetenen werkt, zoodat hij niet be grijpen kan, waarom tot oprichting van een nieuwe vereeniging wordt overgegaan. Overigens wordt gesproken van een 85-tal leden, terwijl blijkt, dat dit aantal nog bij lange na niet gehaald is. Ook bestaat de vereeniging nog niet, terwijl een uitgave van ƒ200.— te hoog is te achten. Wethouder Lieverse zegt, dat hij omtrent de oprichting dezer afdeeling niets verno men heeft, zoodat hij voorloopig afwijzend tegenover deze zaak staat. Z. h. st. wordt afwijzend op het verzoek beschikt. Tot converteering van een 4-tal geldlee- ningen wordt door B. en W. voorgesteld. Al zal het voordeel in 1937, mede in verband met aan de converteering verbonden kos ten, niet groot zijn, voor 1938 is een voor deel berekend van 500.De nieuwe geld- leeningen worden gesloten tegen 3% pet. a pari met verplichting tot betaling van 4 pet. rente na verloop van 10 jaren, waar bij de gemeente de bevoegdheid blijft be houden tot vervroegde aflossing. Afgelost wordt in totaal 73.730.De Raad kan zich met de voorstellen van B. en W. ver eenigen. Bij de rondvraag informeert de heer An ker naar de opheffing van de schoolbus van Keessen. De voorzitter zegt, dat de Raad hiermede niet te maken heeft, het is een zaak van de ondernemer en het school bestuur. De heer Donker is he hiermede niet eens en is de meening toegedaan, dat de gemeen- HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in het café van den heer J. G. Schoorl ten over staan van notaris jhr. v. Grotenhuis v. On- stein te Nieuw Vennep de afslag plaats van: 1. Het woonhuis met schuur en stal ling en recht van opstal tot uit. Mei 1946, gelegen aan den Hillegommerdijk 540, groot 8 A. Het huis was in bod gezet op ƒ510 door den heer J. D. Philippo te Hil- legom en werd niet gemijnd. Het perceel werd gegund. 2. Het woonhuis met schuur en recht van opstal tot uit. April 145, gelegen aan den Hillegommerdijk 470, groot 7.53 A. In hoogste bod gebracht op 150 door den zelfden, niet gemijnd en gegund. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Nadat de handel vorige week Woensdag door een onverwachte en groote verlaging van den minimumprijs even ontwricht was, is daarna een regel matige afzet mogelijk geweest. Dagelijks nam de aanvoer toe doch ook iederen dag kon grooter kwantum geplaatst worden, te gen den toen bestaanden prijs. En alles werd afgenomen voor het binnenland; van doordraaien was zoo goed als geen sprake. Soms een zeer klein kwantum bonken. De drielingen waren bijzonder goed gevraagd en brachten soms evenveel op als de groo te, n.l. 4.per 100 K.G. Extra partijen grooten gingen voor 4.40 tot 4.60 per 100 K.G. De kwaliteit is zeer goed en van ziekte is geen sprake. We kunnen het ver loop dus goed noemen. Bospeen was dit ge- heele tijdvak goed gevraagd en de prijs was zeer goed. Dit productie is tengevolge van het koude voorjaar erg laat. De groo te aanvoer moet dan ook nog komen. Er is ook vraag voor export. De noteering was deze week van 6.50 tot 9.60 epr 100 bos. Het meest gevraagde artikel was wel sla. Zelden zijn zulke prijzen betaald voor sla van den kouden grond. En de kwaliteit is toch maar matig. Doch er is nu eenmaal vraag en dan kan alles koopers vinden. Be taald werd van/1.402.90 per 100 krop naar gelang van kwaliteit. Rabarber ging vlug weg tegen loonende prijzen van 3.20 4.30 per 100 bos. Dit zijn wel de voor naamste producten van aanvoer. Het gaat dit jaar met de vroege aardappelenoogst beter naar wensch dan vorig jaar. Toen zat men in dezen tijd al totaal in de misère. Voornamelijk dan door het optreden der aardappelziekte en als gevolg daarvan on voldoende vraag voor binnenland en geen vraag voorexport. Tot heden mag men dus ook hierover tevreden zijn. LISSE. Geslaagd. Voor diploma Lingerie slaagden alhier: H. Geerlings, J. Veldho ven, J. Weyers, C. van Zeist, M. Prins, G. Hageman, C. Berbee, R. Verdegaal, A. Schakenbosch, A. v. Dril, T. v. Apzeeland, A. Salman, J. Steinbusch, B. Snaar en H. Schakenbos. Voor costumière: A. v. Opzeeland, G. v. Hage, N. Kapteyn, S. Groenewoud, J. Lan- gelaan, T. Graneman en L. v. Velzen, al len leerlingen van de R.-K. Modevakschool „St. Agatha", alhier. OEGSTGEEST. Auto-tocht ouden van dagen. Giste ren was het weer de jaarlijksche blijde dag voor de ouden van dagen in deze gemeen te. De tocht droeg ditmaal een bijzonder karakter, aangezien het de tiende maal was, dat een dergelijke tocht werd onder nomen. Dat het dit jaar een jubileum was, heeft het comité op ondubbelzinnige wijze ge toond door een royale opzet van het ge heel. Bepaalde de tocht zich in gewone omstandigheden tot een namiddag, thans trok men er 's morgens te 10 uur reeds op te wel degelijk aangesproken kan worden tot betaling van een deel der onkosten van vervoer van leerplichtige kinderen. Spr. wacht echter af, wat de schoolbestu ren in deze zullen doen. De vleeschkeuringsdienst. De heer Zwetsloot zegt, dat voor het op hangen van in nood geslacht vee rechten worden geheven, ook als het vee wordt afgekeurd. Spr. zou willen zien, dat B. en W. aan deze zaak aandacht schonken door deze keuringen niet tevens te belasten met hangloon. De voorzitter zegt, dat het het beste is gelaten af te wachten. Er hangen plannen in de lucht, waarvan de platte landsgemeenten zullen huiveren, met name verplichte centralisatie van diensten, waar door het treffen van regelingen, als door den vrager bedoeld, overbodig wordt. De heer Donker vraagt naar de vervroe gingen van sluitingsuur ten behoeve van visschers. De voorzitter zegt, dat dit een zaak van politie is. De heer Anker zou gaarne willen zien, dat in de kom der gemeente, met name op de Woudwetering, het dragen van bad- costuums verboden wordt op voorbijgaande booten of althans voor het voorbijvarend verkeer eenige behoorlijke reserve gemaakt woidt ten aanzien van de kleeding. De voorzitter zegt, dat de politieverorde ning verbiedt het zich op den openbaren weg begeven in onwelvoegelijke kleeding, terwijl het zwemmen aan den openbaren weg verboden is. Spr. kan thans niet overzien in hoeverre de gemeente een verbod kan uitvaardigen op het dragen van een badcostuum op voor bijvarende, booten, doch zegt toe hiernaar een onderzoek in te stellen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de i voorzitter de vergadering. uit met 32 auto's en 70 deelnemers. Het beroep op de autobezitters had blijk baar resultaat gehad. Vanaf Oegstgeest trok men langs de duinstreek naar Groenendaal, waar een heerlijk kopje koffie met gebak wachtte. Hierna werd de tocht vervolgd door de prachtige villadorpen rond Haarlem, naar Velseroord. Hier was door het comité voor een uitstekend diner gezorgd. De opgewek te stemming onder de oudjes gedurende den maaltijd getuigde wel van de waar deering voor het gul onthaal. Daarna ging de tocht verder over Noordwijk naar Het Witte Huis, als altijd het eindpunt van iedere tocht. Ter gelegenheid van het ju bileum ,was ook hier het onthaal bijzon der gul. De heer Kamsteeg, als leider van het comité, memoreerde in een geestige toe- eenige feiten uit vorige tochten, waarbij hij dank bracht aan den heer de Bruin, den initiatiefnemer, aan mej. van Griethuizen voor den financieelen steun en aan mevr. dr. Timmermans en mevr. v. Egmond voor hun niet genoeg te waardee- ren medewerking. Eveneens dankte spreker weth. van Eg- mond, die als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur den tocht meemaakte. De heer v. Egmond, sprekende namens B. en W. bracht dank en hulde aan het co mité voor het vele werk dat telken jare wordt verricht. Een der deelnemers sprak namens de ouden een spontaan woord van dank. De heer Verlac sprak namens de auto mobilisten het comité toe, waarin de ver zekering voor hulp voor de toekomst werd gegeven. Nadat men nog eenigen tijd gezellig bij een was gebleven en de bekende „ronde dans" met de oudjes was gehouden, besloot men dezen gezelligen dag met het zingen van het „Wilhelmus". Hierna werden de oudjes wederom naar huis gebracht. Proces-verbaal. Op een aanklacht van V. en diens dochter werd door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen T. v. K., wegens mishandeling. Tegen W. Z., die te veel aan Bacchus had geofferd en daardoor niet goed meer zijn fiets kon berijden en gevaar oplever de voor het verkeer werd proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Hij werd eenige uren in een der lokalen onder het gementehuis opgeborgen om „bij" te komen. Aanrijding. Ter. hoogte van garage Kamsteeg had gisterochtend een aanrij ding plaats tusschen een met planken ge laden voertuig en de Blauwe tram, komen de uit de richting Katwijk. Het voertuig wilde een voor bovenge noemde gearage stilstaande auto nog pas- seeren en werd daardoor door de tram van achteren aangereden. Het voertuig was niet noemenswaard beschadigd, terwijl van de tram de koplampen stuk waren. Proces verbaal werd opgemaakt. SASSENHEIM. S. Z. V. Donderdagavond speelde de Sassenheimsche Zwemvereeniging haar 3e competitiewedstrijd tegen ZIAN in het Zuiderparkzwembad te Den Haag. Uitslag 20 in het voordeel van ZIAN. Stand met rust 00. Geboren: Alida, d. van J. Honders en D. van Maanen. Ondertrouwd: M. Schrama 33 j. M. Th. Reeuwijk 28 j. Vertrokken: B. A. van Ees naar Hilversum J. H. Landwer Johan Amsterdam W. F. Bonardt en gezin naar Rotterdam J. M. Zwaanenburg en gezin naar Oegstgeest. Gevestigd: P. Th. van der Lans van Voorhout C. M. Burgmeyer van Heem stede M. A. Hoogervorst van Leider dorp E. S. B. Tolde van Weststelling werf C. H. van der Meer van Voorhout F. van de Wetering en gezin van Haar lem. WASSENAAR. Geboren: Lutje, d. van J. M. van de Vlekkert en J.M. Voorsluijs. Ondertrouwd: N. W. Hilgeman en B. N. Breedveld. Get-rouwd: G. M. P. Beyersbergen en C. J. Noordover S. G. van Hoogstraten en L. B. Havelaar J. van Holten en D. de Jong. Overleden: Jan Lutmers 60 j., ge huwd met R. E.- Jukfcema Eduard Ra- noux Kuhr 72 j., wedr. van M. van der Lee Nicolaas Augustinus Johannes Mijjer 21 j. ongehuwd Cornelia Everdina van der Kuy 44 j., gehuwd met J. Dijkshoorn. I n g e k o m e n: H. v. Aarsen, RK, fabri kant, uit Nijmegen, v. Zuylen v. Nijevelt- straat 17 Wed. I. Th. Scholz geb. den Broeder, vreemd, EvL., zonder beroep, uit Berlijn, Duinweg 1 E. H. Claassen, vreemd, EvL., hulp i. d. 'huish., uit Blaricum, Stoeplaan 6 J. Dam, GK, zonder beroep, uit Doetinchem, Teylingerhorstlaan 31 Th. W. Dongelmans, RK, dienstbode, uit den Haag, St. Willibrordusstraat 2 L. Th. van Dijk, RK, schoenmaker, uit Lisse, Rijksstraatweg 342c M. G. M. W. van Dijk, RK, dienstbode, uit Voorburg, L. v. Koot 43 W. Eisenga, GK, dienstbode, uit Hillegom, Schouwweg 86 J. G. Eisses, NH, landbouwer, uit Noordwijk, Raaphorst- .laan 3 M. C. Pilkes geb. Hage, GK, zon der beroep, uit R'dam, Molenplein 7 Ch. H. Haspers, geen ass.te i. d. huishouding, uit Voorburg, Raadhuislaan 4 H. den Hertog, GG, dienstbode, uit Moerkapelle, Waalsdorperlaan 6 A. Jager, RK, vreemd, dienstbode, uit den Haag, Konijnenlaan 24 R. Klaver, NH, verpleegster, uit Assen, Backershagenlaan 30 G. L. Knol en gezin, RK, zonder beroep, uit Voorschoten, Hya- cinthstraat 20 C. P. Kuipei-, RK, tim merman, Raaphorstlaan 32 A. A. B. van Niekerk geb. van Kuijk, RK, zonder beroep, KERKNIEUWS Missie-Verkeersmiddelen-Actie. Men schrijft ons: sinds het oogenblik, dat de MIVA haar planmatigen aanval op den liefdadigheidszin der Nederlandscha Katholieken begon is bijna een jaar ver- loopen. In October 1936 werd een aanvang ge maakt met de Pers- en Radio-actie. De Katholieke dagbladen openden hun kolom men voor een serie artikelen, waarin het een en ander over de MIVA werd uiteen gezet. Geillustreerde week- en maandbla den deden in gastvrijheid voor de dagblad pers niet onder. De Katholieke Radio-Om roep zette zijn microfoon wijd open en ver schillende malen werden zwaargeladen MIVA-klanken den aether ingestooten. Van alle zijden uit Nederland kwam de reactie. Bijdragen en toezeggingen tot daadwer kelijken steun en medewerking kwamen met tientallen binnen. En al was het eind cijfer van de reactiebalans niet van die hoogte, dat wij in geestdrift konden los barsten, wij mochten tevreden zijn. Reeds konden een zevental verkeers middelen en een bedrag van 300.(even eens voor verkeersdoeleinden) aan de Mis sies ter beschikking worden gesteld. Pater W. Ahlbrinck Cs^.R. ontving een auto voor zijn arbeid in Surinamea Pater P. A. Jacobse te Basankusu in de Kongo kreeg een rijwiel. Pater W. Meelberg van Cadier en Keer, Vicarius Delagatus te Kumasi keerde naar zijn Missie aan de Goudkust van Afrika terug eveneens met een auto. Den Redemptoristen in Suriname werd een motorrijwiel gezonden. Pater L. Hendriks M.S.C. vertrekt bin nenkort naar zijn Missie-post in de Mina- hassa (Celebes) met een motor. Een tweetal motorrijwielen staan in Am sterdam ter verzending gereed. Een daarvan wordt geschonken aan Pa ter Paulus Brouwers voor zijn Diaspora- parochie in Badarski, Ghéran, Bulgarije. Bij het beschouwen van bovengenoemde resultaten, zou men geneigd zijn te mee nen, dat de MIVA bij haar nog korte werk zaamheid, alle redenen heeft om tevreden te zijn. Inderdaad wij zijn ook tevreden, maar wanneer wij een vergelijking maken tusschen hetgeen bereikt is en hetgeen nog te bereiken staat, dan durven wij geen juichtoon te laten hooren. In 1935 werkten in de z. g. propaganda- gebieden (de eigenlijke Missies) 1762 Ne derlandsche Priesters, 357 Nederlandsche Broeders en 2239 Nederlandsche Zusters. Hoevelen van hen dringende hulp in ver- keersnood noodig hebben en voor hoevelen deze hulp, zoo niet absoluut noodzakelijk, dan toch hoogst wenschelijk is, is moeilijk uit te maken. Maar dat dit aantal zeer aan zienlijk is, zal wel voor ieder duidelijk zijn. Zoolang er nog één Missionaris is, die zou moeten getuigen in een zin, zooals Pater Meelberg ons eens zeide: n.l. dat hij met zijn eerste Missie-auto in veertien dagen tijd 10 zielen in stervensgevaar kon redden, zielen, die hij zonder deze auto niet meer had kunnen berei kenzoolang zullen wij katho liek Nederland blijven vragen. In naam van de in duisternis dolende zielen, steunt de MIVA en helpt haar de eenmaal aanvaarde taak voleinden door en bijdrage te storten op: Giro 272249 van de MIVA-Centrale, Heerengracht 114, te Amsterdam. uit Woerden, Narcislaan 6 A. V. M. Leijen RK, zonder beroep, uit Kerkrade, Zijllaan 1 E. S. Lichtenberg, RK. dienstbode, uit den Haag. Raaphorstlaan 8 A. J. Maat, RK, dienstbode, uit Leiderdorp, Rijksstraat weg 725 J. F. B. M. Schupper, Ev.L., tuinarchitect, uit Soest, Schouwweg 9 I. A. Sonders, RK, dienstbode, uit R'dam, Hoogeweg 4 A. A. Stam, RK, dienstbode, j uit den Haag, L. v. Koot 4 H. Terpstra, j NH, boerenknecht, uit Valkenburg ZH, Zij - deweg 56 M. G. Th. Theuws, RK, dienst- bode, uit Mook en Middelaar, Bloemcamp- laan 51 J. P. Versteegen, RK, dienstbode, uit Voorschoten, Narcislaan 3 H. Vis, NH, bloemist, uit Blokzijl, Rijksstraatweg 821 W. de Vries, GK, boerenknecht, uit A'dam, Oostdorperweg 140 J. N. A. M. Wiegerinck, RK, zonder beroep, uit Venray, Rijksstraatweg 388 G. van der Wolf, geen, dienstbode, uit Heerenveen, Wittenburger- weg 40. Vertrokken: S. Akkerman, naar Den Haag, Théresiastraat 119 W. de Boer naar Oegstgeest, Hooge Morschweg 55 J. H. Croockwit naar Arnhem, Roëllstraat 1 T. Posthumus naar Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 50 K. Haagsma naar Voor burg, Heldenburgdwarsstraat 14 E. Meier naar den Haag, Mauritslaan 156 of 158 J. G. Nieuwmeyer naar den Haag, Gouden regenstraat 121 A. C. Pronk naar Kat wijk, E. A. Bergerstraat 45 H. M. Steyn naar Rotterdam, Ungerplein 2 J. v. Hol ten en vrouw naar Den Haag, van Lansber genstraat 45 L. B. van Hoogstraten geb. Havelaar naar Voorburg, L. v. N.O.Indië 244 P. Loonstra naar Wilnis, Hoeve Vredelust A. Keyzer naar Zutphen, Bar- leze 13a E. Linse geb. Wallak naar den Haag, Jurriaan Kokstr. 83 G. G. Haft naar den Haag, Fred. Hendriklaan 73 D.C. Hooft naar Amersfoort, Gr. v. Prinste- rerlaan 3 L. D. Le Grand naar Leiden, Valksteeg 2a F. Peeks naar den Haag, Ternootstraat 106 Wed. G. Wouters geb. Kyff naar den Haag, Theresiastraat 358 W. J. van der Voet en gezin naar Rijswijk ZH, Da Costalaan 93 W. B. Tinnevelt naar Gendringen, Megchelen 14 Th. M. Hangelbroek naar Haarlem, Kruisweg 30 H. Grobmüller naar den Haag, Groen- hovenstraat 17.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13