DE SPOORWEGEN BOERDEN NOG STEEDS ACHTERUIT Vondel-opvoering te Katwijk CS'1 n DINSDAG 29 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD De feestviering in Den Haag Al vroeg in den ochtend vertoonde het Haagsche stadsbeeld door de vele vlaggen en wimpels, dat de eerste verjaardag van Prins Bernhard in ons land niet onop gemerkt zou voorbijgaan. Niet alleen vele particulieren hadden de driekleur uitgestoken. De overheid en de hier ten hove geaccrediteerde gezanten deden evenzoo. Het deftige Lange Voorhout was sinds gisteren in feestgewaad. Toen reeds waren tusschen de boomen aan weerszijden van het schelpenpad kleurige wimpels opge hangen. Ten paleize Noordeinde lagen registers ter teekening, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De stadsbeiaardier, Joh. de Zwaan, opende de muzikale vreugde door een carillonbespeling, welke heden morgen om 11 uur aanving. In den loop van den middag en van den avond speelden op tal van plaatsen in de stad muziekcorpsen, waarvan sommige ook de stad doortrokken. De liefhebbers van de wielersport kon den hedenmiddag getuige zijn van een sprint wedstrijd op de Bcorlaan, uitgaan de van de Haagsche Rennersclub „Hollan- dia". Op Plein 1813 is hedenavond een reünie van fietsers, die aan een stertocht deelnamen. Zeer veel belangstelling ging hedenmid dag uit naar het luchtvaartfeest van den Bijzonder Vrij willigen Landstorm op het vliegveld Ypenburg, dat met een rede van oud-minister ir. Bongaerts geopend werd en eindigde met een toespraak van den voorzitter der nationale Landstorm-com missie, luitenant-generaal Duymaer van Twist. Op het Lange Voorhout geeft de ver- eeniging „De Princevlag" hedenavond een gymnastiekuitvoering, met begeleiding van het tambours- en pijperskorps. Het slot nummer werd met bengaalsch vuur ver licht. In de avonduren zullen de openbare ge bouwen en het vredespaleis feestelijk ge ïllumineerd zijn. Zanghulde voor het -paleis Soest dijk. Tot besluit van den eersten dag van het muziek- en zangconcours, dat ter gelegen heid van den verjaardag van Prins Bern hard te Baarn wordt gehouden, hebben een 20-tal zangvereenigingen en eenige mu ziekgezelschappen een zanghulde gebracht voor het paleis Soestdijk. Aan het einde van het tweede couplet vertoonde Prinses Juliana zich voor een der ramen van de eerste verdieping en wuifde de wachtende menigte toe. Prinses Armgard vertrekt Vrijdag. Naar wij vernemen zal de moeder van Prins Bernhard, Prinses Armgard, Vrijdag a.s. per auto naar Detmold vertrekken. PRINS BERNHARD OP SCHIPHOL. Echter stijgende cijfers over de laatste maanden Belangwekkende cijfer-muziek Aan het thans verschenen verslag over het jaar 1936 van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en N.V. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschap pij te Utrecht wordt het volgende ontleend: Voor de zevende achtereenvolgende maal zijn de opbrengsten van het verslagjaar la ger dan die van het onmiddellijk vooraf gaande jaar en zijn de exploitatiekosten wel eveneens verminderd, doch met in vol doende mate om den achteruitgang der op brengsten ten volle op te vangen, zoodat het batig saldo der exploitatierekening op nieuw kleiner is. Daarmede schijnt echter het diepste punt bereikt te zijn. De opbrengsten stijgen. De opbrengsten liepen in de eer ste negen maanden van 1936 6,8 procent terug, namen in de beide volgende maanden nog slechts 4 procent af en stegen in de laatst maand van het jaar 4,5 procent. In dit verloop teekent zich naar onze meening duidelijk af de lichte ver betering in den economischen toe stand des lands, welke in het twee de gedeelte van het jaar intrad en door het los laten van den gouden standaard op den 26sten Septem ber bevorderd werd. Bestaat er dus uitzicht, dat in een der voor ons bedrijf zoo schadelijke factoren, die de opbrengsten in zeven jaren met on geveer 85.000.000.d.i. met 47 procent de den dalen, geleidelijk zijn kracht zal ver liezen, in de andere kwam nog geenerlei wijziging. De belemmeringen van den in ternationalen handel bleven gehandhaafd. In totaal verminderden de opbrengst met ruim 5.500.000. Hiervan komt bijna 2.400.000 ten laste van het personen- en ruim 2.800.000 ten laste van het goederen vervoer. Door voort te gaan met vereenvoudiging, bezuiniging en opheffing van verliesgeven de lijnen bereikten wij eene vermindering van de exploitatiekosten met ruim 3% mil- lioen gulden. De door het bedrijf verschuldigde spoor- weghuren zijn in het verslagjaar zeer ge daald, voornamelijk als gevolg van het ein digen van de overeenkomst betr. de exploi tatie van de Haarlemmerm eerlij- nen. Daartegenover stond echter een bijna overgroote toeneming van het nadeelige Ter verwelkoming een familielid. Gistermiddag om ongeveer kwart voor drie heeft Prins Bernhard een kort be zoek aan Schiphol gebracht, om een fa milielid van hem, baron von Cramm, die uit Londen kwam gevlogen aan boord van een gewoon lijntoestel, af te halen. Prins Bernhard, die in een grijs costuum gekleed was, vertrok na korten tijd met zijn gast in zijn groene auto naar het Paleis Soestdijk, waar, zooals men weet, thans ook Prinses Armgard logeert. GASTEN TEN PALEIZE SOESTDIJK. Gisteravond zijn met den D-trein, wel ke om 7.24 te Amersfoort binnenkomt, uit Duitschland aangekomen baron von Cramm met zijn echtgenoote. Baron en baro nesse von Cramm zullen ten paleize Soest dijk dep verjaardag van Prins Bernhard vieren. De hooge gasten werden aan het station Amersfoort door een hofauto afgehaald en naar Soestdijk gebracht. Voor den Soester- vleugel van het paleis werden zij door Prinses Juiiana en Prins Bernhard begroet. Eenige oogenblikken later kwam ook Prin ses Armgard, de moeder van den Prins, de gasten verwelkomen. MINISTER MR. M. STEENBERGHE. Gehuldigd en uitgeleide gedaan te Goirle. De nieuwe minister van Economische za ken, mr. M. P. L. Steenberghe, is Zaterdag namiddag in zijn woonplaats Goirle op har telijke wijze gehuldigd en uitgeleide ge daan. Des namiddags omstreeks half zes ver scheen de minister, in gezelschap van zijn vrouw en kinderen, mitsgaders enkele ken nissen, o.w. ook de burgemeester van Goirle, de heer H. van Ginneken met zijn echtgenoote, op het bordes van zijn villa „Klein Sterrenberg", om een serenade in ontvangst te nemen van de harmonie „Oefening en Uitspanning". Groot was de belangstelling van de zijde van de Goirle- sdhe burgerij. Na een korte begroetings- marsch hield de waarnemende president van de harmonie, de heer H. van der Ven, een toespraak, waarin hij herinnerde aan de vreugde, welke er in deze omgeving heerschte, toen de heer Steenberghe in 1934 voor de eerste maal tot raadsman der Kroon werd geroepen. Minister Steenberghe dankte hartelijk voor deze huldiging. De harmonie speelde vervolgens nog een In den loop van dit jaar kwamen alle Diesel-electrische treinstel len weder indienst. Zij voldoen thans goed. Het net was op 31 December 1936 sa mengesteld als volgt: Hoofdsporen 2.420 K.M. Locaalspoorwegen830 K.M. Tramwegen 137 K.M. Totaal 3.387 K.M. Blijkens de vergelijkenden staat van de gezamenlijke bedrijfsuitkomsten S.S. H.S. over het tijdvak 19171936,- bedroe gen de bruto opbrengsten der maat schappijen in 1936 f 95.576.502.12 tegen 101.120.313.79 in 1935; zij verminderden derhalve met ƒ5.543.811.76 of 5.48 procent tegen een vermindering in 1935 vergele ken bij 1934 van 11.261.281.81 of 10.02 pro cent. De opbrengst van het vervoer van rei zigers en bagage verminderde van ƒ54.549.003.19 tot ƒ52.168.292.61, dus met ƒ2.380.710.58 of 4.36 procent tegen een ver mindering in 1935 in vergelijking met 1934 van 3.427.853.54 of 5.91 procent. De op brengst van de „brief- en pakketpost" be droeg over 1936 2.704.488.08 tegen ƒ2.929.531.89 over 1935. De opbrengst van het „goederenvervoer" daalde van ƒ41.280.390.14 tot ƒ38.439.396.74 dus met 2.840.993.40 of 6.88 procent na een ver mindering in 1935 in vergelijking met 1934 van 7.734.238.07 of 15.77 procent. De expl.kosten bedroegen 91.600.63984 tegen ƒ95.361.070.56 in 1935. Zij verminder den dus met 3.760.430.72 of 3.94 procent tegen eene vermindering in 1935 vergele ken bij 1934 van 8.782.191.19 J* of 8.43 procent. De totale loonuitgaven, met inbegrip van die voor constructie en derden, bedroegen in 1936 ƒ59.980.000 tegen ƒ63.355.000 in 1935, zoodat de vermindering 3.375.000 bedroeg. Het batig saldo der exploitatierekening, in 1936 bedragende 3.975.862.28 is 1.783.380.95 lager dan in 1935, toen het 2.479.090.61 y3 lager was dan in 1934. bedraagt 21.750.629.65 tegeuf 21.297.454 Het nadeelig saldo der .intrestre kening" bedragt 21.750.629.65 tegen 21.297.454.25 y3 in 1935. In het debet der winst- en verliesreke ning S.S. en H.S. is onderscheidenlijk over gebracht het aandeel 30.231.07 ƒ16.795.101.71. In verband met het bepaalde in de over eenkomsten 1920 S.S. en H.S. nader ge- saldo der interest-rekening wegens het ont- i wijzigd bU overeenkomsten 1931 vangen van minder rente, in hoofdzaak van j H.S., zijn in het credit der winst- en ver- de Hollandsche Electrische Spoorweg Maat- liesrekeningen gebracht de door den Staat schappij, die in liquidatie trad en ophield aan de maatschappij verschuldigde bijbe- rente te betalen over de haar door de H. talingen ad 14.156.081.36 bij S.S. S. M. voorgeschoten gelden. De nieuwe kanalen in Twente en Brabant bezorgden een strop van 10 milloen. Het eindresultaat van het bedrijf in zijn geheelen omvang is een tekort van ƒ31.851.183.07. Wij teekenen hierbij aan, dat het naar onze schatting rond 10.000.000.lager zou zijn, indien Julianakanaal en Twenthe- kanaal niet waren aangelegd. Ten behoeve van een tweetal „kostelooze" waterwegen draagt de gemeenschap dus jaarlijks be halve rente en aflossing van de aanlegkos- ten, en de kosten van onderhoud en bedie ning dier kanalen een last van tien millioen gulden, voorloopig in den vorm van een zoovee lgrooter spoorwegtekort en, als het mocht gelukken dit te doen verdwijnen, in den vorm van. hoogere spoorwegtarieven, dan anders verlangd zouden behoeven te worden. 17.695.101.71 bij H.S. om tot een winst saldo te ko'men van 4 procent van het op aandeelen aan toonder gestorte en niet te- rugbeaalde kapitaal ad 18.000.000 bij S.S. en ad ƒ22.500.000 bij H.S. j Diensvolgens sluit de winst- en verlies- rekening bij S.S. met een voordeelig sal- i do van 720.000 waarvan op de in omloop i zijnde 72.000 aandeelen aan toonder van 250 10 per aandeel kan worden uitge- keerd. Van het voordeelig saldo der winst- en verliesrekening H.S. van ƒ900.000 kan op de in omloop zijnde 22.500 aandeelen aan toonder van 1000 40 per aandeel wor den uitgekeerd. - Aan personeeluitgaven werd in het ge heel betaald 67.882.000 d.i. 74.10 procent der expl.kosten, tegenover ƒ70.815.000 of 74.26 procent der exploitatiekosten in 1935. Het aantal personen in vasten dienst be droeg op 31 December 1936: 31931 tegen 33780 op ultimo 1935 en verminderde dus met 1849. paar nummers en nadat de bestuursleden Z.Exc. de hand hadden gedrukt, werd af scheid genomen. Het was een allerhartelijkst afscheids feest, waarmede ook de bewoners van de in de buurt liggende landhuizen instemden door het uitsteken van de nationale drie kleur. OUD-MINISTER GELISSEN. Terug in Maastricht. Prof. dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen, oud minister van handel, nijverheid en scheep vaart, heeft gistermiddag zijn werkzaam heden als directeur der N.V. provinciale Limburgsche electriciteits-maatschappij te Maastricht hervat. In een daarvoor speciaal belegde verga dering van commissarissen is prof. Gelis sen in het hoofdgebouw der P. L. E. M. ontvangen, waar het personeel in de gele genheid werd gesteld den directeur te be groeten. Deze begroeting geschiedde in de hal, die mede door de van vele zijden ontvan gen bloemstukken een fleurigen aanblik bood. Namens het geheele personeel heb ben de beide onderdirecteuren, de heeren v. Blom en ir. H. C. A. Kortlandt, enkele geschenken aan den heer en mevrouw Ge- lissen aangeboden, waarbij getuigende van de groote aanhankelijkheid en sympathie van het personeel. Vervolgens werden me vrouw Gelissen bloemen aangeboden. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING. Voor redacteur van „Katholiek Schoolblad" In de te Nijmegen gehouden vergadering der redactie van het „Katholiek School blad", is aan den heer M. R. Teyssen, die onlangs zijn zilveren feest vierde als re dacteur van genoemd blad der katholieke onderwijzersbonden in Nederland, de Pau selijke onderscheiding, het eerekruis Pro KATHOLIEKE SPOOR- EN TRAMMANNEN. Wapenschouw te Breda. Zondag werd te Breda onder groote be langstelling de St. Raphaël-bondsdag ge houden. Van heinde en verre waren reeds in den morgen ontelbare spoor- en tram mannen in de Baroniestad aangekomen. Door de welwillende medewerking van de bedrijfsleiding der Ned. Spoorwegen wa ren voor het vervoer van duizenden deel nemers en (-neemsters) bijzondere maatre gelen genomen, zoodat het gewone reizi gersverkeer niet den minsten hinder on dervond. In de St. Josephkerk aan den Oranje singel droeg om 12 uur de geestelijke advi seur der plaatselijke afdeeling, kap. J. Adriaansen, een H. Mis op, waaronder de bondsadviseur, pastoor W. Mutsaerts, een treffende toespraak hield. Tijdens de Con secratie brachten de rond het altaar opge stelde vaandeldragers den vaandelgroet. Na de kerkelijke plechtigheid schaarden zich de congressisten achter de vaandels en vlaggen hunner afdeelingen en werd een groote stoet geformeerd, waarbij een zevental muziekcorpsen meeliep. Na een korten rondgang bereikte de optocht, die zeer de aandacht van de Bredanaars had, de Veemarktstraat, alwaar voor het bis schoppelijk paleis Z. H. Exc. Mgr. P. Hop mans met groote belangstelling het voor bijtrekken gadesloeg. Vanzelfsprekend De opvoering van een klassiek treurspel door jeugdige personen, ook al zijn het oudere gymnasium-leerlingen, blijft altijd een voorwerp van uiteenloopende waardee ringen. Dat een dergelijke opvoering een „cultuur-gebeurtenis" worden kan, zooals desbetreffende verslagen nu en dan willen suggereeren, is op z'n minst aan gerechte twijfel onderhevig. Maar de opvatting, dat de opvoering van een klassiek treurspel aan de innerlijke vorming van gymnasiasten ten goede komt, ook al is het dan maar „jon genswerk", mag men niet maar zoo ver werpen. Daar zit waarheid in deze mee ning, al kan men er weer over gaan twis ten, of een lichter en aan de jongens-na tuur meer aangepast stuk niet hetzelfde of beter effect kan bereiken. De tooneel-regisseur van het St. Willi- brord-college te Katwijk, Pater Climacus Bayer, is blijkbaar van de pro-partij. Hij heeft in dit herdenkingsjaar van Vondel het treurspel „Joseph in Dothan" gekozen, om als feestspel te dienen bij de viering van het naamfeest van den ZeerEerw. Pa ter Rector Walfridus Blom. Zondag j.l. werd het opgevoerd in de aula van het Col lege te Katwijk. Ons plaatsend op het standpunt van den regisseur zonder het ermee eens te zijn moeten we erkennen, dat de uitvoering ten volle de waardeering verdiende, die het talrijke publiek dien avond deed blij ken. Op de eerste plaats: het décor deed het I goed. Misschien, dat de afwerking van de onderdeelen wat minder „netjes" had kun- nen zijn maar alia! we zijn hier in Hol land. J Wat de spelers betreft, hier komt de brachten de vaandeldragers den vaandel- I eerekroon toe aan de Levi-rol, die ook van de afd. Breda, den heer j leunde te veel tegen zijn staf en tegen Prof. Gelissen. die de verschillende spre kers beantwoordde, bracht in de eerste plaats dank aan de leden van Gedeputeer de Staten en aan het college van commis sarissen, dat zij hem nu ruim twee jaar geleden als directeur der P. L. E. M. op non-activiteit hadden willen stellen, waar door het hem mogelijk werd gemaakt het land rechtstreeks te dienen. Hij noemde het een voorrecht met dr. Colijn te hebben mogen samenwerken. Ten slotte dankte hij het personeel voor het medeleven, dat hij gedurende zijn ministerschap ook van die zijde heeft mogen ondervinden. VASTE AANSTELLING VOOR RIJKSWERKLIEDEN. Minister van Defensie nam goed besluit. Wij vernemen, van het hoofdbestuur yan „Sint Paulus", dat Vrijdag j.l. de minister van Defensie heeft goedgekeurd het besluit, waarbij wordt bepaald, dat een groot aan tal rijkswerklieden in dienst op arbeids overeenkomst hunne vaste aanstelling zul len ontvangen met ingang van 1 Juli a.s. Wij zijn den minister voor dit besluit erkentelijk, terwijl het ons bekend is, dat van de zijde van het departement van De fensie de allergrootste medewerking is ver leend aldus de „Volkskrant". groet aan dezen kerkvorst, waarbij de spoor- en trammannen eerbiedig het hoofd ontblootten en den Romeinschen groet brachten. Voor het H. Hartbeeld nabij het bisschoppelijk paleis werd door het hoofd bestuur van „St. Raphaël" een bloemenhul de neergelegd. Op de Groote Markt werd gedefileerd voor den Bredaschen burgemeester, Z. Exc. B. van Slobbe, die op het bordes van het stadhuis had plaats genomen. In de groote zaal en in den tuin van het gebouw „Con cordia" had om ongeveer 2.30 uur de mas sale middag-bijeenkomst plaats. In zijn openingswoord herdacht de heer L. H. Wig man allereerst degenen, die den thans nog levenden zijn voorgegaan naar een beter J leven. Hierna werd het woord gevoerd door den voorzitter Kooijman, waarna gezamenlijk het bonds lied werd gezongen. Thans was de beurt aan den Zeereerw. Pater Eusebius Peters O.E.S.A. voor het houdenvan zijn rede, getiteld: Sint Ra phaël en zijn Katholicisme. Spr. wees allereerst op de extremistische invloeden van linksch en rechtsch. Door den uitslag der verkiezingen is de kans geschapen om tot verbetering te ge raken, want het voornaamste terrein is in katholieke handen, waardoor wij het hoofd kunnen bieden aan heidendom eenerzijds en barbarendom anderzijds. Alleen prac- tisch katholicisme is in staat aan deze stre vingen het hoofd te bieden. De genezing moet komen door de juiste gezagsopvat- ting van het katholicisme. Het ambt van den spoorman, aldus vervolgde spr., is zeer gevaarlijk, ook op godsdienstig zedelijk terrein. Daarom moet vooral de spoorman er groot op gaan ka tholiek te zijn en er voor uit dur ven te komen. Ook hebben wij Christus te erkennen door het groote gebod der naastenliefde, waarin ook wij een rol heb ben te spelen. Door de schending van het gebod der liefde is de ellende in de we reld gekomen; door de beoefening daarvan kan de redding komen. Daarom liefde te plaatsen tegenover hen die de wereld heb ben uitgebuit, want daardoor zullen de bardheid en het egoïsme overwonnen wor den. Na de ovatie die pater Peters in ont vangst had moeten nemen, sprak de bonds adviseur, pastoor Mutsaers, een kort woord, waarbij spr. er op wees dat ook de Bis schoppen er op hebben gewezen, dat de Raphaël-mannen lid van de standsorganisa tie moeten zijn. ongeacht den jeugdigen leeftijd van Wim de Rooy, zeer goed vertolkt werd. De reacties op de verschillende situaties waren bij de zen speler uitstekend, en vooral zijn sarcas me was onverbeterlijk. De persoonskeuze voor de rol van Joseph was niet zoo bijster gelukkig. Zijn dictie was te vrouwelijk-week, zijn spel te veel aangeleerd en 't geheel deed me te veel te rugdenken aan de hoofdrol bij een schrik barende uitvoering op een meisjes-kost school. Nouwens, die voor Simeon speelde, heeft ongetwijfeld veel aanleg. Zijn samenspel met Levi was dikwijls frisch en kleurig. Alleen de intonatie van zijn stem deed soms minder aangenaam aan. Ruben preekte te veel. Als speler voldeed hij goed, soms zelfs zéér goed, maar hij zijn te sterk-galmende alexandrijnen. Het stille spel van de overigen is wel een vermelding waard. Judas vooral munt te hierin uit. Over de muziek der reien zal ik niet uitweiden. Ze deed niet onaardig aan, al viel een vrij groote eenvormigheid niet weg te redeneeren. Pater Gereon van Wersch had de reien met de jongens ingestudeerd. Ze werden afgezien van een enkel déraillement goed ten gehoore gebracht. Mocht men hier en daar ook wat meer geslotenheid in de melodische beweging gewenscht hebben en af en toe het contact met den woordtekst wat missen, 't geheel ademde een goede en beheerschte opvatting van de taak der reien. Alles bijeengenomen en bezien van het straks besproken standpunt, was het een uitvoering, die aan het vooropgezette cLoel zeer zeker beantwoordde. Zonder te beweren, dat het Vondeliaan- sche treurspel ooit kunst voor het-volk zal kunnen worden, mag toch wel de opmer king een plaats vinden, dat deze God-be genadigde kunstenaar door zijn volk veel te weinig gekend en bemind is. En al wie pogingen doet, deze leemte aan te vullen, verdient waardeering van iederen rechtge- aarden Nederlander, ook al is deze het niet met hem eens over de aangewende midde len. Verder gaande wees spr. op den plicht van de Raphaëlleden ten opzichte van hun ne medeleden en t.o.v. van hun besturen. De bondsvoorzitter, de heer Wigman, bracht in zijn slotwoord dank aan de be drijfsleiding der Ned. Spoorwegen die voor het massa-vervoer bijzondere maatregelen heeft getroffen en aan de afd. Breda, die dezen zoo geslaagden bondsdag op uitne mende wijze heeft geregeld. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is aan M. P. W. van Hout op zijn verzoek, met ingang van 8 Juli, eervol ontslag verleend als burge- j meester der gemeente Helmond, met dankbetuiging voor de belangrijke en lang- durige diensten door hem als burgemeester bewezen. Bij Kon. besluit is aan J. M. van Roos- j malen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli 1937 ontslag verleend als burgemees- l ter der gemeente Uitgeest. RAADSVERGADERING MET EEN LID. Dreumels vroede vaderen staken. Nadat tweemaal een raadsvergadering was uitgeschreven, die niet kon doorgaan, omdat de meeste leden uit protest wegble ven, was tegen hedenmorgen om tien uur een derde vergadering belegd. Deze ver gadering werd ingevolge art. 54 der Ge- rr.eentewet gehouden en zou doorgaan, on geacht het aantal leden, dat opkwam. Het resultaat dezer oproeping was, dat slechts één raadslid aanwezig was. Eén lid had bericht van verhindering gezonden. De j agenda werd vlot afgewerkt. UTRECHTSCH STEDELIJK ORKEST Van Goudoever vraagt ontslag als dirigent Het bestuur van het Utrechtsch Stedelijk Orkest deelt mede, het verzoek van den heer van Goudoever te hebben ontvangen, hem op 1 Juli te willen ont heffen van zijn taak als dirigent van het orkest. Het bestuur heeft dit verzoek ingewil ligd en aan den heer Van Goudoever op de meest eervolle wijze het gevraagde ont slag verleend. Binnen korten tijd hoopt het bestuur nadere mededeelingen te doen betreffen de de vervulling van de thans ontstane vacature. alleen deze vluchtheuvels Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mogen door motor- rijtulgbestuurders links of rechts worden voorbijgere den; alle andere altijd ter rechterzijde. (De overige weggebruikers moeten er steeds rechts langs.) J LUIKS OF RECHTS PASSE E R EH

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7