ÉCHTE „Weck" inmaakglazen, deksels, ringen, enz. N.V. v.h. Fa. BERNARD ia» MAANDAG 28 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 De prijzen waren nog nooit zóó laag I Breestraat 55 schuin t.o. den Gehoorzaal Telefoon 479 Jonge Twee voor Njord. Voor de jonge twee verschenen aan den start: 1. Njord, 2. Triton, 3. Argo, 4. Willem III. Het is een voortdurende strijd geweest tusschen Njord en Triton, welke tenslotte door de Leienaars gewonnen werd met em halve lengte. Argo en Willem Hl speelden geen rol van beteekenis. De uitslag was: 1. Njord tijd 8 min. 221/5 sec. 2. Triton op halve lengte. 3. Argo op 21/2 lengte achter Triton. Twee zonder stuurman. De uitslag was: 1. de Amstel, geen tijd, 2. de Maas, gedisqualificeerd. Etuf wint het hoofdnummer. Voor de Jonge Achten bestond groote belangstelling. Aan den start verschenen in deze volg orde: Amttel, Rhenus (Bonn),, Triton, Aegir en Etuf (Essen). Na een mislukten start de Duitsche ploegen waren te vroeg weg gelukte bet de tweede maal beter. Op 250 M. la gen Etuf en Rhenus gelijk, de andere drie ploegen roeiden in tweede positie met on derling vrij weinig verschil. De strijd om de leiding was fel, de beide ploegen gaven elkaar weinig toe, doch op 750 M. was Rhenus iets voorgekomen. Amstel was toen derde, Aegir vierde, ter wijl Triton inmiddels was afgezakt, Niets gaven de ploegen elkaar toe. Op 1250 M. leidde Rhenus nog steeds, Amstel en Etuf vochten om de tweede plaats. Dit duel werd door Essen gewonnen, de West Duitschers zetten door, kwamen ge lijk met Rhenus en op de laatste 250 M. slaagden zij er nog in Rhenus voorbij te komen en als eerste door de finish te gaan 1. Etuf, tijd 6 min. 29 4/5 sec., 2. Rhenus op een kwart lengte, tijd 6 min. 30 2/5 sec. 3. Amstel op 1/4 lengte achter Rhe nus. 4. Aegir gering verschil met Am stel. 5. Triton ver achter. Het nummer Lichte Vieren, waar voor Njord, Argo en Triton aan den start verschenen, werd een gemakkelijke over winning voor Argo, die met vele lengten verschil won voor Njord, terwijl Triton nergens was. De uitslag: 1. Argo tijd 7 min. 29 sec. 2. Njord 7 min. 39 sec. 3. Triton ver ach ter. Het nummer Oude Skiff was voor den Rhenus skiffeur K. Broockmann, die alleen een zeer slechter start maakte en en lengte op 250 M. -achter lag bij de ove rige deelnemers, Poseidon, Die Leythe en Nautilus. Maar de Duitscher bleek een taaie roeier te zijn, die met zijn korten krachtigen slag regelmatig inliep. De Die Leythe-skiffeur Velds, had de leiding ge nomen, doch op 250 M. lag de Leidenaar gelijk met Broockmann. In een zelf en stijl trok de Duitscher ver der om tenslotte met twee lengten ver schil te winnen voor Velds. De Nautilus man Vos bleef 5 lengten achter, de Posei- dons-skiffeur Moskow gaf geen partij, De uitslag was: 1. Rhenus 1 min. 361/5 sec. 2. Die Leythe 7 min. 40 sec. 3. Nautilus. 4. Poseidon. Nereus wint de Oude Acht. Het slot van den middag bestond uit het nummer Oude Achten, waarvoor aan den start verschenen Njord, Godesberg, Ne- reus, Aegir en Laga. Nereus vertrok mooi en op 250 M. lagen de Nereiden reeds een halve lengte voor op Laga en Njord, terwijl Godesberg en Aegir in laatste positie roeiden. Op 500 M. was de voorsprong van Ne reus tot een lengte uitgegroeid en op 750 M. bedroeg het verschil zelfs meer dan een lengte. Godesberg lag tweede, terwijl Njord en Laga op vrijwel gelijke hoogte in derde positie kwamen. Godes berg en ook Laga hielden voortreffelijk vol en op 1000 M. bedroeg de voorsprong van Nereus nog slechts 3/4 lengte op Go desberg. Op 1500 M. was het verschil tot een halve lengte teruggebracht. Op de laatste 250 M. zette de Lagaploeg een energieken eindspurt in, welke tot re sultaat had, dat Nereus tot op een kwart lengte benaderd werd, terwijl Godesberg naar de derde plaats werd verwezen. De uitslag werd: 1. Nereus tijd 6 min. 12 2/5 sec. 2. Laga op 1/4 lengte. 3. Godes berg op 1/4 lengte achter Laga. 4. Njord op twee lengten. 5. Aegir ver achter. De uitslagen van de beide damesnum- Stijl-Snelroeien dames Galdde vier: 1. de Vliet 58 p. 2. Hunze 42 p. Stijl-Snelroeien dames Achten: 1. Ne reus. 2. de Vliet, 3. Spaarne. De Vliet had geprotesteerd tegen het onrege1 matige verloop van dit nummer niet gelijk starten doch dit protest werd afgewezen. Ook de wedstrijden op den laatsten dag van het internationaal concours hippique in het Olympisch stadion te Amsterdam werd door Z. IC H. Prins Bernhard bijgewoond. De vorstelijke bezoeker neemt op het middenterrein een der hindernissen in oogen- schouw PAARDENSPORT INTERN. CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Om den grooten prijs van Amsterdam. In het internationaal concours hippique in het Olympisch Stadion te Amsterdam, werd Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Bernhard en Prinses Armgard de Groote Prijs van Amsterdam verreden. Het parcours had een lengte van 714 meter; de zeventien hindernissen had den een maximum hoogte van 1.50 meter. In de eerste ronde kwamen vier ruiters feilloos rond en wel de Fransche luitenant Chevallier met D'Huis in 1 minuut 35 se conden en met Epreuve in 1 minuut 37 se conden en de Iersche ruiters luitenant Hef- fernan met Kilmallock in 1 minuut 27 se conden en luitenant Stack met Owen Roe in 1 min. 44.8 sec. Dientengevolge werd, nadat alle deelnemers het parcours hadden afgelegd, de helft der hindernissen met 10 centimeter verhoogd en met 15 centimeter verbreed, waarna bovengenoemde ruiters het verzwaarde parcours nogmaals reden. Eerste werd nu in een schitterend gere den parcours de luitenant Heffernan met Kilmallock, die foutloos rond kwam in 1 min. 21 sec. Luitenant Stack maakte met Owen Roe eveneens geen fouten, doch had ietsmeer tijd noodig, nl. 1 min. 37.8 sec. Luitenant Chevallier maakte met D'Huis vier fouten in 1 min. 29.2 sec. en met Epreuve 12 fouten in 1 min. 31.2 sec., zoo dat hij derde en vierde werd geplaatst. Hiermede werd luitenant Heffernan houder van den wisselbeker van Amsterdam voor 1937. De beste Nederlandsche ruiter was lui tenant De Bruine, die met Ernica vier fou ten maakte in 17 min. 28.6 sec. Vier fouten maakte eveneens ritmeester Pahud ds Mor- tanges met Icarus, die 1 min. 45.2 sec. noo dig had. Onze landgenoot reed een fraai parcours, doch Icarus wierp het bovenstuk van de laatste hindernis af, zoodat hij vier fouten noteerde. Ook de Belgische ritmees ter Chevalier de Menten de Home met Whisky, de Fransche luitenant De Bart.il- lat met Duplessy en luitenant Kloppenburg met Juno maakten 4 fouten. De drie heerrijders, die meedongen, za gen zich niet geplaatst. Het waren de heer Pasman, die met Dünenbank 15 fouten maakte in 1 min. 41.4 sec., met Sello 16 fouten in 1 min. 28.6 sec. en met Feldblu- me 24 fouten in 1 min. 29.6 sec.; de heer Leeuwenberg met Prince Igor, die 12 fou ten maakte in 1 min. 32,6 sec. en baron Braun (België) met Java Boy, die na een val opgaf. Met Debucher maakte baron Braun 16 fouten in 1 min. 34.4 sec. De eenige dame die meereed, mejuffrouw Van Dievoet (België), viel eveneens; zij zette evenwel dapper door en reed het geheele parcours rond. Zij maakte 30 fou ten in 3 min. 57 seconden. Het nummer jachtpaarden gaf fraaie rij dieren te zien. De jury heeft in dit nummer nog geen beslissing genomen. LEIDSCHE SCHIETBOND. De stand van den wedstrijd op 26 Juni is als volgt: Korpswedstrijd: 1^ S. V. „Willem Teil" 229 punten. Personeele baan: 1. E. Stuivenwold 49 punten, 2. H. J. Engels 48 punten st. 48; 3. A. van Zij 11 48 punten st. 45; 4. L. de Witt 48 punten 10101099; 5. C. van Tol 43 punten 91010109; 6. G. J. Yper- laan 47 punten 1099910; 7. A. J. Turion 47 punten 9910910; 8. P. Roos 47 punten 10810109; 9. W. Al- phenaar 46 punten 991099; 10. P. A. Hitzert 46 punten 109999. Vrije baan: 1. G. J. Yperlaan 90 punten 3 maal 30; 2. L. de Wit 90 punten 2 maal 30; 3. W. Alphenaar 90 punten 4 maal 29; 4. J. Th. Knijnenburg 89 punten; 5. Th. G. Barthen 85 punten; 6. D. P. Yperlaan 82 punten; 7. M. de Jong 81 punten. Dagprijs: G. J. Yperlaan 89 punten 28 en 2 maal 27. Kampioen: G. J. Yperlaan 97 punten. DRAVERIJEN OP DUINDIGT Gisteren zijn op Duindigt draverijen ge houden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Prijzendraverij vierde klasse, afstand 1700 M., om den Daupin-prijs: 1. Zelda Pter (1740 M.), eig. France, K. M. tijd 1 min. 36 4/5 sec. 2. Aviatrice (1720 M.), eig. Beets, K.M. tijd 1 min. 38 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heer rijders en' jockey's, afstand 2100 M. om den Dianaprijs: 1. Marceline, eig. Jochems, tijd 2 min. 19 3/5 sec. 2. Mephistofeles, eig. The Balfour Farm, op hoofdlengte. Prij zendraverij eerste klasse, afstand 2520 M. om den diamantinaprijs: 1. Xaisine Scott (2520 M.), eig. stal R. K.M. tijd 1 min. 31 1/10 sec. 2. Xuthus (2540 M.), eig. stal Hollandia, K.M. tijd 1 min. 30 1/2 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door jockeys en heerrijders, afstand 1350 M., om den Delphineprijs: 1. Sarafer, eig. Timmer, tijd 1 min. 25 2/5 sec. 2. Intkpotje, eig. Jochems, op twee lengten. Handicap heat draverij derde en vierde klasse, afstand 1700 M. om den Dalila- prijs: Eerste heat: 1. Zilver Queen (1800 M.), eig. in 't Veen, K.M. tijd 1 min. 28 1/5 sec. Tweede heat: 1. Astra Scott (1700 M.), eig. stal R. K.M. tijd 1 min. 33 2/5 sec. Be slissing: 1. Astra Scott (1700 M.), eig. R. K.M. tijd 1 min. 35 1/10 sec. 2. Zilver Queen (1800 M.), eig. in 't Veen, K.M. tijd 1 min. 31 7/10. Handicapdraverij eerste klasse om den heerrijdersprijs: 1. Xilandrag (2000 M.), eig. stal Rembrandt, K.M. tijd 1 min. 20 1/10 sec. 2. Akista (2000 M.), eig. Vrij- landt, K.M. tijd 1 min. 20 3/10 sec. WANDELSPORT 30 K.M.-MARSCH DW Begunstigd door prachtig hield gisteren de R.K. Wandelsportver- eenigng DW te VeurLeidschendam haar eerste afstand-marsch over 30 K.M. Om 12 uur werd het sein gegeven en werd door de dames en heeren vol goeden moed den tocht aanvaard, welke liep over het jaag pad naar de Lammebrug te Leiden, van daar langs Allemanusgeest naar de Vink over de Haagsche Schouw naar Wasse naar en zoo over de Papelaan naar Leid schendam terug. Er is goed gewandeld en de onderlinge geest was tip-top. In Was senaar werd een half uur gerust. Behou dens enkele kleine gevallen heeft de R.K. E.H.B.O. „St. Lucas", welke zich als steeds tot hulpverleening had bereid verklaard, weinig te doen gehad. Ongeveer 5.30 uur, toen alle groepen en deelnemers binnen waren, had de prijsuitreiking plaats. De prijs grootste groep dames werd behaald door W.I.K. uit Voorburg, terwijl de prijs grootste heerengroep voor O.G.T. Voorburg; beide vereenigingen hadden een mooien beker in ontvangst te nemen. Bo vendien kreeg iedere groep een mooien lauwertak, en iedere deelnemer een me daille. Groot was het aantal deelnemers niet; toch kan D.V. met het resultaat van deze eerste door haar georganiseerde marsch tevreden zijn en dit zal voor haar een aansporing zijn vol moed en energie te blijven werken voor den groei en bloei van de katholieke sport in het algemeen en van D.V.V. in het bijzonder. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. LEDENVERGADERING VAN DE R.K. STAATSPARTIJ. Vijf nieuwe leden in het bestuur gekozen. Vrijdagavond kwam de afdeeling Alphen a. d. Rijn der R.K. Staatspartij onder voor zitterschap van den heer H. v. d. Putte in de St. Josephzaal voor een ledenvergade ring bijeen. Het reglementair voorgeschre ven periodieke aftreden van het bestuur is in verband met de viering van het 50-jarig bestaansfeest van deze afdeeling destijds uitgesteld tot na de verkiezingen van de Tweede Kamerleden en had op 25 Juni plaats onder niet al te groote opkomst der Staats-paxtij -leden. De voorzitter verwelkomde de aanwezi gen, waaronder den Hoogeerw. heer Deken J. M. Hellegers, 't Speet spr. te moeten con- stateeren, dat de opkomst heel wat min der was, dan de twee vorige keeren, toen ten eerste gevierd werd het gouden be staansfeest der afdeeling en ten tweede, toen de oud-kapelaan van de St. Bonifa- cius-parochie Rector Sondaal zijn gloed volle verkiezingsrede hield. Toen was de belangstelling steeds groot. Nu echter, als naar gewoonte, voor droge huishoudelijke bijeenkomsten veel minder. belangrijker is echter, dat men op een verkiezingsdag weet wat plicht is. De schit terende uitslag van 26 Mei stemt ons allen dankbaar. Spr. bracht dan ook dank aan het kiezerscorps, in het bijzonder aan die van Alphen a. d. Rijn, omdat de uitslag in deze gemeente zelf al een prachtig beeld gaf van de Katholieke eenheid. Oek vergat de voorzitter niet dank te zwaarien naar den leider der propaganda- club, den heer Bern. Rombouts en dien „onderdanen" voor het vele werk, dat zij dikwijls in moeilijke omstandigheden heb ben weten te verrichten. De secretaris, de heer S. van Leeuwen, las na de opening de notulen voor, waarna de vergadering zou gaan beslissen over het "lot" der bestuursleden. Mej. Paardekooper-Brosker en de hee ren H. v. d. Putte, S. van Leeuwen, Adr. Breukel, P. van Doorn, W. van Leeuwen en H. Fakkerdij zijn ongerept in hun functie gehandhaafd, terwijl als nieuwe werkers in het bestuur hun intrede deden de heeren C. M. Deereniberg, A. W. van Hemert, P. Schippers, L. Vergeer en C. J. Winninghoff. Onmiddellijk na deze verkiezing stelde de vergadering bij stemming per gesloten briefje vast, dat de heer H. v. d. Putte den scepter van deze afdeeling blijft zwaaien over de leden. In de na de vergadering ge houden bestuursconferentie werden de an dere functies verdeeld als volgt: S. van Leeuwen, le secretaris, L. Vergeer, 2e se cretaris, Adr. Breugel, le penningmeester, C. J. Winninghof, 2e penningmeester. Voorts werd de heer A. W. van Hemert be noemd tot vice-voorzitter. Ten slotte benoemde de vergadering op voorstel van het bestuur den heer J. L. H. Boeren tot afgevaardigde naar de Kamer centrale te Leiden. Na eenige dankwoorden voor de herbe noemingen en aan de scheidende bestuurs leden voor de verrichte werkzaamheden, inzonder van den heer Veltman, die dezer dagen juist 31 jaren in het afdeelingsbe- stuur zitting mocht hebben, verwelkomde de voorzitter de nieuwe bestuursleden. Benoeming directeur Chr. H.B.S. Tot directeur van de Christelijke H.B.S. is be noemd de heer A. J. Scherpbier, thans in gelijke functie te Hoogeveen. DUIM VERBRIJZELD. Een trottoirband viel er boven-op. Op de betonfalbriek van de firma Bos en Zn. heeft Zaterdag zekere v. Z. het ongeluk gehad een trottoirband op zijn duim te •krijgen, waardoor dit lichaamsdeel geheel werd verpletterd. De jongen werd onder hevige pijnen naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. V on delhe rde nking. De „K. K. K." alhier, organiseert om streeks half October een serie Vondel avonden, ter herinnering van het feit, dat de Prins der Nederlandsche Dichters 350 jaar geleden geboren werd. Een herdenkingsavond zal gehouden wor den in de St. Jozef zaal, welke voor ieder een toegankelijk is. In een rede zal Vondel geschetst wor den als mensch en als dichter, terwijl le den van de „K. K. K." enkele spelfragmen- ten uit Lucifer Adam in Ballingschap e.a. zullen opvoeren. Daarna zullen drie opvoeringen gegeven worden van Vondel's Jozef in Dothan, van welke de twee eerste avonden gereserveerd zijn voor de leden der St. Jozefvereeni- ging, terwijl de derde avond voor iedereen toegankelijk is. Voorzoover plaatsruimte beschikbaar kunnen ook niet-leden der St. Jozefvereeni'ging op een der eerste avon den toegang verkrijgen. Tijd, aanvang en toegangsprijzen wor den nader bekend gemaakt. Radio-Missiedag. De opbrengst van den verkoop van het Radio-Missiespeldje bedraagt ruim 65 gulden. De ijverige ver koopsters en al degenen, die hun offertje gaven tot instandhouding der Katholieke werelduitzendingen van den K.R.O. verdie nen van deze plaats ongetwijfeld een woord van oprechten dank. Auto botst tegen houtloods. In den afgeloopen nacht is in den Hoorn een auto in botsing gekomen met een langs den Rijksstraatweg staande houtloods van de firma Spreij. Een groot aantal planken werd losgerukt, terwijl tevens een electri- sche straatlantaarn het ontgelden moest. Vermoedelijk betreft het hier een vracht auto, weike met kersen was geladen. Men heeft althans op de plaats des onheils een hoeveelheid kersen gevonden. De bestuur der van de auto is tot dusver onbekend. HAZERSWOUDE (Groenendijk). H. PRIESTERWIJDING EN EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Father P. de Groot. Op Zondag 11 Juli a.s. zal de Eerw. Fa ther P. de Groot (van de Congregatie te Mill Hill (Engeland) de H. Priesterwijding ontvangen. Op Zondag 18 Juli d.o.v. zal de Neomist in de parochiekerk van de H. Bernardus zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen. Er wordt dezer dagen (Maandag, Dins dag en Woensdag) door de leden van het gevormde feestcomité een collecte gehou den langs de huizen voor de versiering der kerk bij dit groote parochiefeest. WOERDEN. Verjaardag Prins Bernhard. De ver jaardag van Prins Bernhard zal ook hier niet ongemerkt voorbijgaan. De Vereeni- ging „Koninginnedag" heeft gezorgd voor een feestelijke avond. In het plantsoen zul len het Fanfarecorps „Excelsior", het Flui tistencorps „De Vriendschap" en eenige zangvereenigingen des avonds gezamenlijk concerteeren. Schaken. De R. K. Schaakclub „Het Kasteel v. Woerden" organiseert op Woens dag 14 Juli as. een simultaanavond in hotel Ruys, waar als simultaanspeler zal optreden de heer W. H. v. d. Nat, kampioen van Lei den. Belangstellenden hebben gratis toe gang, daar de avond bedoeld is als een pro paganda voor de schaaksport. Wedstrijden. Door de Woerd'ensche Sportcommissie zijn wederom de jaarlijk- sche sportwedstrijden georganiseerd op Donderdag 1 Juli a.s. Hierbij zal ook een hardloopwedstrijd gehouden worden dwars door Woerden. Behalve nog verschillende andere wedstrijden heeft des avonds op het Vooruit-terrein een ieder gelegenheid op de grasbanen zijn bekwaamheid op de fiets te toonen. ZWAMMERDAM. Geboren: Jacobus Johanes, z. v. Ja cobus Johannes Olieman en Gerretje Roos. Elisabeth Gerarda, d. v. Franciscus Do- minicus Pijnacker en Agatha Adriana de Bruin. Overleden: Paulus Maton, oud 5 maanden. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Lelden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8