Met het R. K. F. elftal naar Weenen MAANDAG 28 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Onvergetelijke dagen in de Donaustad, In een matigen wedstrijd met zeer goede momenten speelt Holland voor de tweede maal gelijk. BEERENSCHOT SCOORT VOOR DE HOLLANDERS. (Van een K. W. P.-Redacteur). Weenen, Zondagavond. Toen de D-trein uit Amsterdam jl. Vrij dagavond het Weensche Westbahnhof bin- nenstoomde, stond daar „Jungendkraft Wien" met vlaggen en banieren gereed, om het R. K. F.-elftal met haar officials een hartelijke ontvangst te bereiden. Op het perron verwelkomde dr. Stur, de alge- meene secretaris van de Oostenrijksche Jugendkraft en Verbandsleiter Glabian de Hollandsche gasten, speciaal den voorzit ter van de R. K. F. Ir. Hopster, de leden der technische Commissie W. Goorse en Brouwer, alsmede de Secretaris der Fe deratie de heer M. Verstegen. Tal van sup porters hebben de reis meegemaakt, terwijl ook verschillende Hollanders per auto de reis naar Weenen hebben ondernomen, om getuige te zijn van dit eerste samentreffen op Oostenrijkschen bodem tusschen het R. K. F.-elftal en Jugendkraft Wien. We treffen o.m. een drietal leden van het hoofdbestuur van de R. K. V. B. Bis dom Breda, de heeren Biermans, Luchten- berg en Boumeester, den voorzitter van Kolping uit Helmond, den heer Rakels en vele andere supporters uit alle deelen van Nederland. Voor de spelers was Weenen steeds een stad der droomen geweest: nu was dat plotseling werkelijkheid geworden. De wandelingen langs de Donau, de auto tochten door deze wereldstad naar het Wiener Wald en den Kahlen-berg, waar spelers en officials de gasten waren van het Weensche stadsbestuur, de audiëntie bij Kardinaal Innitzer, het is een aaneenscha keling van onvergetelijke indrukken ge weest. Overal worden de Hollanders bui tengewoon hartelijk ontvangen. Bij iedereen in Weenen leeft nog de dankbare herinne ring voort aan de weldaad die Holland in de na-oorlogsche jaren aan de. Weensche kinderen bewezen heeft. .Zoowel de Vice-burgemeester Waldsam, als Kardinaal Innitzer hebben er in hun toespraken tot de R. K. F.-spelers en offi cials telkens benadrukt: „Wij kunnen het nooit vergelden wat Holland voor onze jeugd in de moeilijkste aller uren gedaan heeft. Moge God het U loonen!".... Naar de Marswiese. In den namiddag, terwijl de zon als een roode schijf aan den hemel hing, vertrok ken spelers en officials onder een drukken de hitte naar het sportpark Marswiese, in Neuwaldegg, waar de groote strijd tus schen Jugendkraft Wien en het R. K. F.- elftal gestreden zou worden. Het terrein is schitterend gelegen aan den voet van den Heuberg en geheel omgeven door hooge boomen. De Oostenrijksche vlaggen en de Nederlandsche driekleur en het Pauselijk Geelwit hangen slap langs de hooge mas ten. Ongeveer 4000 toeschouwers omzoo men het terrein en trachten zich zooveel mogelijk tegen de brandende zonnestralen te beschermen. Wie er waren. Onder de officieele personen bemerkten we o.m. Prelaat Wagner, Directeur van de Bischoppelijke kanselarij en vertegenwoor diger von Kardinaal Innitzer, alsmede tal van hooggeplaatste geestelijken. Verder zagen we Mr. Kastl lid van de Gemeente raad van de stad Weenen en vertegenwoor diger van burgemeester Schmitz. Verder de Nederlandsche consul J. Lapaire, de heer A. C. M. Bensdorp, Directeur van de Fir ma Bensdorp te Weenen en tal van leden der Hollandsche kolonie en vele dankbare Weensche meisjes en jongens, die vroeger als klein kind in Holland zijn geweest, en die nu nog steeds belangstellen in alles wat van Holland komt. Om even over vijf marcheert een mu ziekkorps met de vlaggen-compagnie langs de eere-tribune. Door middel van een luid sprekers-installatie worden de Holland sche spelers hartelijk welkom geheeten en met luid applaus begroet. De vlaggen-com pagnie heeft intusschen een carré gevormd en de spelers stellen zich op. De Volkslie deren worden gespeeld en daarna geeft scheidsrechter Budinsky het sein om te be ginnen. De wedstrijd zelf: Giegengack heeft goed geraden en kiest de felle zon in den rug. De Oostenrijkers trappen af, doch v. d. Linden neemt het leer over, geeft door aan Alsemgeest, deze aan de Hosson doch het leer gaat achter. R.-K. Oo s t e n r ij k: Opnieuw is Holland in den aanval doch het resultaat blijft voorloopig uit. Na 4 minu ten krijgt Holland een corner te nemen, die echter wordt weggewerkt. Een oogen- blik dreigt er een groot gevaar voor het Hollandsche doel doch van Bree weet er ger te voorkomen. Even later kan Giegen gack redding brengen door op Alsemgeest terug te spelen. Weer zijn de Oostenrijkers in den aanval en Ohlschlegger knalt hard tegen de paal. Aan de andere zijde geeft Wybenga een mooie pass aan Beerenschot, die den bal prachtig overhaalt doch Gan ser is op zijn post. Heel de wedstrijd door heeft de Oostenrijksche doelman op prach tige wijze zijn heiligdom verdedigd en aan hem is het voor een goed deel te danken, dat er niet meer doelpunten zijn gemaakt. In deze periode domineert Holland sterk doch tot doelpunten komt het voorloopig nog niet. Het samenspel der Oranjehem den is lang niet zoo goed als in Den Haag. Na 22 minuten geeft Wybenga voor, Nien- haus laat het leer handig passeeren voor den gereedstaanden Beerenschot, die on houdbaar voor Ganser doelpunt. Holland leidt met 01. De Oostenrijkers zitten weer snel op den bal doch de Hollandsche achterhoede is onverbiddelijk en retourneert alles. Een mooie combinatie van de Hosson en Beeren schot wordt door Wybenga recht in Gan- sers handen gescheten. Onmiddellijk daar na zien we Beerenschot weer doelpunaen, de Hollandsche supporters juichen reeds, doch de scheidsrechter annuleert deze goal wegens buitenspel. Geruimen tijd golft het spel nu heen en weer en er ontstaan herhaaldelijk gevaar lijke momenten voor het Nederlandsche doel, doch Alsemgeest is op zijn post zoodat de Oostenrijkers geen kans krijgen. Bij een nieuwen aanval der Oostenrijkers brengt de lat redding voor de Hollanders. Fana tiek vallen de Oostenrijkers aan, van Bree maakt hands juist buiten het strafschop gebied, en de vrije schop, die wordt toege wezen, wordt juist naast geschoten. Tijdens den wedstrijd wordt er gestart voor een driekilometer loop, hetgeen voor de toeschouwers weliswaar een opwinden de sensatie is, doch waardoor het spel zelf veel afbreuk wordt gedaan. Het spel ver plaatst zich uiterst vlug van doel tot doel en juist door dit hooge tempo raken de spelers zichtbaar vermoeid. De tweede helft. Na de thee is Pöchlingen uitgevallen en neemt Havel zijn plaats in. Het Hollandsch doel ontsnapt dan weer aan een groot ge vaar, als de bal voor den Hollandschen doelmond zweeft en van Bree het leer juist voor Alsemgeest wegkopt. Wim Alsemgeest weet zich echter te herstellen en het gevaar is weer bezworen. In de tweede helft zijn de Oostenrijkers overwegend sterker en de Hollandsche achterhoede krijgt handenvol werk. Het publiek roept: „Wij willen doelpunten zien". Doch het resultaat blijft uit. In deze periode vertoont het spel een hooge inzin king. Herhaaldelijk schieten de Oostenrij kers tegen de paal of tegen de lat. Als^e denken, dat de wedstrijd als een nacht kaars zal uitgaan komt er 6 minuten voor het einde een felle opleving. Door beide partijen wordt hard gewerkt en als van Bree Gföhler iets te hard afhoudt, geeft de scheidsrechter een elfmeterschop, *die door Holan in een doelpunt wordt omge zet. (11). Met Oostenrijk in den aanval komt het einde. Van spel en spelers. Over het algemeen genomen heeft het Hollandsche elftal niet zoo goed gespeeld als in Den Haag. In d? voorhoedt ontbrak het verband en vooral de linkervleugel was uiterst zwak. De middenlinie heeft wel voldaan en v. d. Linden speelde een uit stekende partij. In de achterhoede hebben Giegengack en van Bree bergen werk ver zet. Wim Alsemgeest als doelman heeft niet veel werk gehad en wat hij te ver richten kreeg verwerkte hij als altijd uiterst rustig en safe. De Oostenrijkers demonstreerden weer hetzelfde spel als in Den Haag, en ook thans weer konden zij juist door hun kort spel geen doelpunten maken daar de Hol landsche verdediging van geen wijken wist. De scheidsrechter kon ons niet bekoren. Als geheel heeft deze wedstrijd een prach tig stuk propaganda geleverd voor de Oos tenrijksche Jugendkraft die machtig zul len medewerken aan het doorvoeren van de christelijke gedachte in het nieuwe Oostenrijk. GANSER HOFMANN STEINDL VARGA PÖCHLINGEN SUCHAN GFOELER OHLSCHLEGGE HOLAN HöLZ ZAHRADNISCHOK O WYBENGA NIENHAUS BEERENSHOT ALSEMGEEST DE HOSSON PIK VAN LINGEN v. d. LINDEN VAN BREE GIEGENGACK R-K Nederland ALSEMGEEST I. V. C. B. nET EINDE DER KAMPIOENSCHAPPEN. Eindelijk werd gisteren een slot gemaakt aan het officieele voetbalseizoen. De twee laatste wedstrijden der kampioenscompeti tie leverden gelijke spelen op. Treffers— HBC 1—1 en RKVVI^-VVA 2—2. De eind stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Brabantia 8 6 2 268 12 V.V.A. 8 4 1 3 23—20 9 H.B.C. 8 3 2 3 22—21 3 R.K.V.V.L. 8 3 2 3 15—18 8 Treffers 8 116 12—31 3 LISSE I—R. K A. V. I 2—6. Als begonnen wordt, ontwikkelt zich ondanks de warmte een snelle strijd, en beide doelen zijn om beurten in gevaar. Snel breekt R. K. A. V. door, doch het schot gaat over. Lisse neemt den bal over, een ver doorgespeelden bal wordt door den keeper gevangen. Hij laat echter den bal weer vallen en dit wordt door den mid- voor van Lisse afgestraft en de stand is 10. R. K. A. V. valt dan onstuimig aan, doch de achterhoede van Lisse weet nog even stand te houden. Doch dan moet de Lisse-keeper zwichten voor een schot van den schitlterend spelenden linksbinnen (11). Wederom is R. K. A. V. voor het Liserdoel en wederom is het de linksbin- den schitterend spelenden linksbinnen bal in doel plaatst (12). Na den aftrap neemt Lisse den bal mede, de midvoor speelt zich mooi vrij en met een mooi schot brengt hij de partijen op gelijken voet (22). Alle mogelijkheden zijn er en Lisse heeft in de nu volgende periode het beste van het spel. Toch komt succes aan den anderen kant, want wederom is het de linksbinnen, die zijn club de leiding bezorgt. (13). Na de rust heeft Lisse zon en wind mede en is dan ook direct in de meerderheid. Steeds weer zit de Lisser voorhoede voor het R. K. A. V.-doel, doch de schoten zijn alle te hoog of naast en wat op doel is, is te zacht om gevaarlijk te zijn. Steeds is Lise aanvallend, doch het wil niet geluk ken, wat tot gevolg heeft, dat na een half uur Lisse zoodanig verzwakt, dat R. K. A. V. weer in den aanval komt en heel wei nig tegenstand ontmoet, zoodat zij zonder moeite in een kwartier tijd den stand met nog vier goede doelpunten kan verhoogen, zoodat zij deze geanimeerde en in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd met 26 won. Een kleine overwinning had den zij trouwens wel verdiend. Bij Lisse waren nog al zwakke plekken, welke zoo spoedig mogel moeten worden versterkt. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. WESTLANDIA I—D. O. S. I 2—4. Door met 42 van Westlandia te win nen, heeft D. O. S. zich van de nederlaag der vorige week volledig hersteld. Op het zeer ongelijke en effectvolle terrein, waaromheen zich eenige honderden ru moerige supporters geschaard hadden, heb ben de D. O. S.-spelers al hun krachten moeten inspannen om dit resultaat te be reiken. D. O. S. IV speelde voor de serie op het Majella-terrein tegen O. D. I. II en wist met 51 te winnen. D. O. S. a speelde op hetzelfde terrein tegen D. E. S. a waarvan de uitslag 31 was in het voordeel der onzen. D. O. S. b kon het op eigen veld tegen O. D. I. a niet bolwerken en moest met 50 de vlag strij ken. Zondag a.s. D. H. L. IID. O. S. I. Sup porters, die de reis willen meemaken kun nen zich tot uiterlijk Woensdagavond op geven bij den penningmeester. De kos ten bedragen 75 cent. R. K. Sportver. „Docos". Docos I speelde gisteren met 5 invallers tegen A.V.V. I te Leidschendam. Het eerste half uur had Docos het beste deel van het spel en het A.V.V.-doel beleefde dikwijls gevaarlijke oogenblikken. Door het slecht afwerken der goed opgezette aanvallen bleef voorloopig de score blank. Nadat een der Docos-backs moest uitvallen was het met het Docos-overwicht gedaan en spoe dig leidde A.V.V. met 20. Voor de, rust wist Docos door den middenvoor tegen te scoren. Rust 2I. Na de rust deed zich echter vermoeid heid bij enkele spelers voor en daar boven dien de invaller keeper, die voor de rust uitstekend gewerkt had, wat onzeker werd,- wist A.V.V. tenslotte den stand op 61 te brengen, een uitslag, die de spelverhouding in het veld niet geheel weergaf. Ondanks de vele invallers werd somtijds zeer goed gespeeld. Docos IV weerde zich kranig en wist tegen A.V.V. IV een gelijk spel 44 te be halen. R.K. Sportver. „O.D.I." ODI II speelde gisteren op 't Majella-ter rein een wedstrijd tegen DOS IV met slechts 9 man en verloren met 51. Rust stand 11. R.K. Sportver. „V.C.H." Hoewel het wel wat warm was om te voetballen, werd er toch goed gespeeld. De junioren zette den strijd is om 1 uur tegen de Foreholte-junioren, maar konden het nu niet bolwerken tegen de goed spelende bezoekers, hoewel onze keeper niet geheel vrij uit ging, werd de uitslag 51 in het voordel der gasten. Hierna speelde een comb, tegen Foreholte II wat van begin af een spannende partij was, daar beide partijen elkander niets toe gaven, zoodat ook om beurten werd ge doelpunt en het einde aanbrak met gelijken stand (22). R\K. Voetbalver. „Van Nispen". Gisteren ging van Nispen op bezoek bij de jubileerende vereeniging Vogelenzang, waar met Concordia en BSM een tournooi werd georganiseerd, waarbij van Nispen eerste prijswinnaar werd. Te circa 1 uur werd begonnen met den wedstrijd BSM OEFEN-WED STRIJD I.V.C.B.-ELFTALLEN A. EN B. 18 Juli a.s. te Noordwijkerhout (terrein „N.V.C."). Dat het de Elftal-commissie ernst is, is te bemerken aan de wedstrijden, welke vooraf worden gespeeld voor een district wedstrijd. Zoowel D.H.V.B. als I.V.C.B. komen in het veld voor proef- en oefen wedstrijden, dank ook zij de medewerking van vereenigingen en spelers, die steeds bij een oproep present zijn. Ook nu worden onze I.V.C.B.-spelers weer voor 18 Juli uitgenoodigd voor een proef- wedstrijd, waaruit een definitief elftal zal worden gekozen, dat-tegen het sterke Am- sterdamsche uit zal komen. Zoodra het I.V.C.B.-elftal is samengesteld, zullen kort daarop eenige oefenwedstrijden worden ge speeld tegen het D.H.V.B.-elftal, zoodat beide elftallen ingespeeld aan den start zullen komen. Wij laten hier de opstelling volgen, zoodat de deelnemers hiermede rekening kunnen houden. Elftal A.: Doel: W. v. d. Berg (NVC). Achter: W. de Bruin (Lisse), J. v. d. List (SJC). Midden: P. v. Nobelen (Teylingen), Th. Hoogervorst (SJC), H. Niersman (WL). Voor: P. Gertenaar (Docos), J. Niersman (VVL), Th. Ruigrok (SJC) aanvoerder, H. Bakker (Lisse), W. Knijber (WL). Elftal B: Doel: J. de Koning (DOS). Achter: P. Ham (WL), J. Warmerhoven (Teylingen). Midden: J.- v. Reisen (Teylingen), Joop Turk (DOS), J. Langelaan (Lisse) aan voerder. Voor: B. Akerboom (DOS), Th. v. d. Berg (SJC), Cobus v. Diest (Lisse), J. v. Hame ren (DOS), B. Goddijn (Docos). Scheidsrechter: Joh. Meijer. Reserven: Doel: Stikvoort (WL). Achter: J. v. Diest (Lisse). Midden: Jac. Groene- woud (SJC), Hofstede (Teylingen). Voor: Th. Homan (Teylingen), Th. v. Es (DOS), N. Rietmeyer (SJC). H. Hoogervorst, secretaris. Van Nispen I, welke eindigde in een gelijk spel, wat de verhouding goed weer gaf. De onze werden door loting winnaar. Hierna kwam de jubileerende vereeniging in het veld en wel tegen Concordia, wat een aar dige wedstrijd werd, waarin Vogelenzang wist te winnen, die dus ook in de finale kwam. Als er om ongeveer vijf" uur be gonnen wordt, is Vogeelnzang volledig, ter wijl Van Nispen drie invallers telt, welke uitstekend voldaan hebben. Het werd een buitengewoon spannende en interessante partij voetbal, vooral door schitterend veld spel van Van Nispen. Het einde kwam met een verdiende 43 zege voor Van Nsipen, die daardoor in het bezit kwam van den schitterenden beker. R. K. Sportver. „A. V. V." Bij gelegenheid van het Patroonsfeest van A. V. V. speelden gisteren enkele elf tallen op eigen terrein vriendschappelijke wedstrijden. Om 12 uur speelde A. V. V. a tegen Oli- veo a, welke wedstrijd de A. V. V. Junio ren met 92 wisten te winnen. Om 1.45 uur speelde A. V. V. IV tegen Docos IV, het resultaat was een 44 gelijk spel. Om 3 uur ving onder de keurige leiding van den heer Wiegman de wedstrijd A. V. V. IDocos I aan. Aanvankelijk lijkt A. V. V. een zwaren dobber te zullen hebben, daar Docos een keurige partij voetbal de monstreerde en langen tijd in de meerder heid was, doch vrouwe Fortuna was niet men hen, want Docos had in deze periode zeker een 20 voorsprong verdiend. A. V. V. bepaalt zich tot eenige gevaarlijke uit vallen en weet uit een dezer op fraaie wij ze de leiding te nemen (10). Docos blijkt niet ontmoedigd en blijft gevaarlijk aan vallen, doch het A. V. V. doel lijkt herme tisch gesloten, zoodat het verdiende suc ces uitblijft. Langzamerhand komen de A. V. V.'ers er beter in en de strijd gaat ge lijk op. In deze periode weten beide elftal len een mooi doelpunt te maken, waarna spoedig de rust komt met een 21 voor sprong voor A. V. V. Na de rust geeft A. V. V. den toon aan en de Docos verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden; hierbij valt het keurige werk van den keeper op. Als eindelijk A. V. V. er 31 van maakt, schijnt de Docos ver dediging het wel te gelooven en ondanks mooi werk van den keeper kan A. V. V. den stand opvoeren tot 61, waartegen Docos, ondanks fraaie aanvallen, waarbij het pechduiveltje hen bleef achtervolgen, geen enkel doelpunt stellen kon. Zoo kwam het einde van dezen prettigen wedstrijd met een o. i. geflatteerde 61 overwinning voor A. V. V. R. K. Sportver. „V. V. L.". Gisteren speelde het tweede nog eens in de hitte een wedstrijd voor de compe titie tegen Steeds Voorwaarts. Reeds spoe dig in het begin blijkt Steeds Voorwaarts haar kansen te willen benutten, om op de ranglijst de tweede plaats te bezetten. V. V. L. wordt hierdoor geprikkeld en gooit er ook een schepje op, zoodat de stand met de rust 32 is. Na de thee schijnen de spelers er steeds minder zin in te krijgen vanwege de warmte, maar toch lukt het beide elftallen nog eenmaal te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 43 overwinning voor V. V. L. De a Junioren hebben gisteren een mooi succes behaald door van het sterke Wil helmus a te winnen met 52. De b-junioren konden het tegen Wilhel mus b niet bolwerken en verloren met 7—4. Denken de leden aan de verplichte trai ning op de vastgestelde avonden? De internat, wedstrijden van „INereus". Nereus wint de oude acht. Etuf het hoofdnummer. Verschillende successen der West-Duitsche ploegen. Voor het nummer over naadsche vier verschenen in de 1ste heat aan den start: Aegir, Willem in, Triton en Ne reus. De uitslag luidt: 1. Aegir, 7 min. 34 sec. 2 Willem III op 2 1/2 lengte. 3. Triton, 3 lengten, 4. Nereus, 6 lengten. In de tweede heat is de strijd tusschen Njord, Die Leythe en Amstel. Op 250 Me ter is de volgorde: Die Leythe, Amstel, Njord. Dan komt Amstel iets opzetten en de de Amsterdammers zijn op 500 Meter voor op de beide Leidsche ploegen. Het onder linge verschil is evenwel zeer gering. Dan herstelt de zeer beheerscht roeiende Ley- the-ploeg zich om de leiding te hernemen. Spoedig zijn zij 3/4 lengte uitgeloopen op Amstel. Njord kan het tempo niet bijhou den en zakt meer en meer af. Die Leythe wordt winnaar in 7 min. 53 4/5 sec. op 2 1/2 lengte gevolgd door Amstel. De tijd van Njord was 8 min. 5 sec, zoodat Triton als snelste derde in de finale komt. Een buitengewoon fraaien strijd gaf het nummer oude vier te zien, verroeid tus schen: Argo, Godesberg en Nereus. Voor de jonge acht kwamen in de lste heat aan den start: Aegir, Amstel, Ne reus, Etuf en De Hoop. De uitslag werd 1. Aegir 6 min. 35.2 sec. 2. Amstel op 1 lengte. 3. Etuf op 1/2 leng te en 6 min. 40 4/5 sec. 4. De Hoop op 2 lengten. 5. Nereus op 2 1/2 lengten. Voor de tweede heat verschenen aan den start: Triton, Rhenus, Njord, New Col lege (Oxford) en Laga, de roeiploegen dus van de vier vermaarde universiteiten van Utrecht, Bonn, Leiden en Oxford, met die van de Nederlandsche Technische Hooge- school. De Engelschen roeiden met een boot van Willem in. Op 250 M. had Njord de leiding, gevolgd door Rhenus. Tusschen deze beide ploegen ontspon zich een zeer felle strijd, die op 500 M. feitelijk beslist was, hoewel Rhenus toen nog slechts een taflengte voor was op de Leidenaars. Dan kwamen achtereenvol gens Laga( Triton en Oxford. Zeer fel was de strijd tusschen Njord, Laga en Triton, van welke drie ploegen die van de Utrech tenaren op 1500 M. 1/2 lengte achter de Duitschers kwam te liggen. In de onderlin ge verhouding kwam geen verschil meer. De uitslag van deze heat werd: 1. Rhenus (6 min. 37 sec.). 2. Triton (6 min. 413/5 sec.). 3. Njord (6 min. 42 3/5 sec.). 4. Laga. 5. Oxford (ver). Etuf komt dus als snelste derde in de finale. Finales oude twee. Aan den start: Nereus, Amstel en Njord. Ook dit werd een zeer spannende race, welke over het eerste deel van de baan boord aan boord ging tusschen Nereus en Amstel, met Njord op 3/4 lengte. Op 1000 M. lag Am stel een taflengte voor op Nereus en Njord, die vrijwel gelijk lagen. Op 1250 M. kwam Njord opzetten, terwijl Nereus' intusschen afzaakte. In den fraaien eindspurt tus schen Amstel en Njord vind de slag van Amstel van de emotie een snoek, welke zijn ploeg de overwinning kostte. 1. Njord, W. K. Gunst, (boeg), D. J. Koeleman (slag) en J. F. van Walsum (st.), tijd 8 min. 23 sec.; 2. Amstel in 8 min. 23 4/5 sec.; 3. Nereus (ver). Overnaadsche skiff: Aan den start: Poseidon. De Hoop, Delftsche Sport en Die Leythe. Feitelijk waren dit twee wedstrijden in één race. Poseidon en De Hoop waren een klasse beter dan Delftsche Sport en Leythe. Logger van Poseidon liep voortdurend uit, terwijl de skiffeur van Delftsche Sport den man van Leythe niet kon behouden. Logger won gemakkelijk. 1. Poseidon (D. Logger), 8 min. 15 sec.; 2. De Hoop, 9 min. 26 sec.; 3. Die Leythe; 4. Delftsche Sport. FinaleOvernaadscheVier: Aan den start: Amstel, Aegir, Die Leythe, Wil- lem3 en Triton. Ook dit laatste racenum mer van dezen mooien roeimiddag was zeer spannend. De strijd was bijzonder hard en vinnig met Aegir voortdurend aan den kop. Tot 1000 meter was de strijd om de tweede plaats tusschen Die Leythe, Wil lem 3 en Triton zeer fel. Triton zakte toen wat af. Op 1500 M. slaagde Die Leythe er in het ploeg je van Willem 3 achter zich te la ten. Aegir won onbedreigd met één leng te voorsprong. DE TWEEDE DAG De belangstelling op den tweeden dag was zeer bevredigend en over het alge meen heeft men van fraaie races kunnen genieten, waarinmeermalen de spanning tot op het laatste gedeelte van den wed strijd bleef. Zoo heeft Nereus de Oude Acht op uitstekende wijze gewonnen, dank zij een voorsprong op de eerste 250 meter behaald. Het hoofdnummer, de Jonge Acht, was voor Etut (Essen), welke met een machti gen eindspurt van de concurreerende Duit- sche ploeg Rhenus won. De Duitsche pioe- gen hebben overigens verscheidene over winningen behaal, waarbij het opvallend was, dat in de skiffnummers de Duitschers verre superieur waren. Om half twee werd begonnen met den eersten eindstrijd, de Jonge Vier. De uitslag werd: 1. Etuf tijd 7 min. 1 sec. 2. Laga 7 min. %sec. 3. Argo, 4. Tri ton ver achter. Vier zonder stuurman. 1. Laga 6 min. 59 sec. 2. Nereus 7 min. 7 sec.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7