MIDDEL OP HET JUISTE Instantine RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 28 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. GEMENGDE BERICHTEN AUTOBOTSING BIJ NAARDEN. Gevolg van snijden met een vaart van 80 K.M. door truck met trailer. Zaterdagmiddag omstreeks "kwart over vijf zijn op den rijksstraatweg bij Naarden, ter hoogte van het tuindorp Keverdijk, door het onverantwoordelijk rijden van een be stuurder van een truck met trailer, twee auto's met elkaar in botsing gekomen, waar bij eenige personen gewond werden. Op dit tijdstip reden op dit weggedeelte, dat voor slechts tweebanig verkeer is inge richt, enkele auto's uit de richting Amster dam achter elkaar, terwijl uit de richting Amersfoort twee auto's naderden met een snelheid van ongeveer zestig K.M. Tusschen beide fles door schoot plotseling, met een vaart van tachtig K.M., een truck met trailer. Teneinde een aanrijding te voor komen, remde de bestuurder van den eer sten uit de richting Amersfoort komenden wagen scherp. De bestuurder van den ach ter hem rijdenden auto was hierop niet verdacht en wierp, om niet op zijn voor rijder in het rijden, het stuur naar links om. De truck met trailer schoot er nog tusschen uit, maar een uit Amsterdam komende wagen werd tengevolge van deze manoeuvre gegrepen en totaal vernield. De inzittenden, de heer en mevrouw F. uit Amsterdam, werden met een anderen auto terstond naar Amsterdam overgebracht. De politie heeft hen niet kunnen liooren en is niet bekend met hun toestand. De bestuurder van den aanrijdenden wagen, de 65-jarige heer J. D. H. uit Amsterdam, liep een wonde in den hals op, de naast hem zittende dame, de 64- jarige E. de L., eveneens uit Amster dam, kreeg een wonde aan het voor hoofd en boven het rechteroog. Na ver bonden te zijn konden beiden huns weegs gaan. In den wagen, welke plotseling stopte, teneinde geen stukken te maken, zaten twee personen, die, aangezien zij niet recht streeks bij de botsing waren betrokken, zijn weggereden. Hun getuigenis heeft echter voor de politie waarde. Daarom. verzoekt de burgemeester van Naarden deze perso nen zich tot hem te willen wenden voor het verstrekken van inlichtingen. De truck met trailer, die de oorzaak van alle ellende was, is met onverminderde vaart doorgereden. Het nummer is slechts gedeeltelijk bekend. Door de botsing was het verkeer op den rijksstraatweg ongeveer twintig minuten gestremd. De gemeentepolitie zorgde, dat het verkeer in goede banen werd geleid. Het onderzoek inzake het gebeurde is in haar handen. Gisternacht omstreeks 20 minuten over twee is op den rijksstraatweg onder Fra- neker een motorrijwiel gevonden met het lijk van een onbekend persoon, die later bleek te zijn zekere S. Snel wonende te den Helder. Tot dusverre is van een aanrijding of een botsing niets gebleken. De gemeente-politie stelt een onderzoek in. WIELRENNER RIJDT OP EEN TOESCHOUWERSTRIBUNE IN. Een persoon levensgevaarlijk gewond, een ander minder ernstig. Tijdens den Zesavondschen Wielerwed strijd te Bergen op Zoom heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. De wielrenner Bakker kwam te vallen; hierdoor moest de Korver hoog in baan gaan. Toen hij echter de uithaal maakte, vloog hij over de ba lustrade heen en kwam tusschen de toe schouwers terecht. De 12-jarig jongen Hop mans werd bewusteloos opgenomen; ern stiger was er de 18-jarige Demmers aan toe, die zoo'n stoot op zijn hoofd kreeg, dat hij in hopeloozen toestand naar het zieken huis in Bergen op Zoom vervoerd werd. Het ongeval verwekte groote consterna tie en de wedstrijd werd gestaakt. „Mndmrg." Tengevolge van den zwaren mist heeft 'hedennacht te ongeveer twee uur op den Haarlemmerweg, nabij de kruising Half weg, een botsing plaats gehad tusschen twee personen-auto's, waarvan de bestuurders beiden uit Amsterdam afkomstig waren. Liep het ongeval voor deze bestuurders en de inzittenden tamelijk goed af, daar slechts een van de passagiers, een dame, lichte schaafwonden bekwam, met de voertuigen was dit niet het geval. Beide wagens wer den zwaar beschadigd. De auto welke uit de richting Amsterdam kwam, kantelde en kwam dwars over den weg te liggen, ter wijl ook de andere auto deerlijk werd ge havend. Tengevolge van den zwaren mist reden hedenmorgen te half vier op den Farm- summerweg onder Appingedam een vracht auto, komende uit de richting Delfzijl en een personenauto, komende uit de richting Appingedam, op elkaar in. De chauffeur-eigenaar van de vracht auto Helmantel uit Wei werd werd in het gezicht gewond. Een der inzittenden, de 16-jarige Kruithof uit Farmsum werd zoo danig gewond, dat overbrenging naar het Vooral op warme dagen hebben vrouwen vaak last van hoofdpijn en vermoeidheid. Maar Instantine verdrijft de pijn en bevrijdt U van vermoeidheid. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnt ziekenhuis te Groningen noodzakelijk bleek, de andere passagier J. Wezeman eveneens uit Weiwerd kon na verbonden te zijn naar huis worden vervoerd. De chauffeur van den personenwagen Degenhart uit Tjuchem kwam er met eeni ge verwondingen af. Beide auto's, die midden op den weg re den en geen licht voerden, zijn zwaar be schadigd, zoodat zij per kraanwagen moes ten worden vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. DOOR WOESTE KOE AANGEVALLEN. Vrouw ernstig gewond. Toen Zaterdagmiddag mej. van L. te Kromvoort bezig was de koeien te melken, werd zij door een dezer dieren aangevallen. Tot driemaal toe wierp het woeste dier de vrouw tegen den grond en bracht haar verschillende verwondingen toe, waarvan een zeer ernstige aan de keel. De kleefen van de vrouw waren geheel aan flarden. Op haar hulpgeroep werd het slachtoffer door buren bevrijd en naar het huis van dr. van Ooschot te Helvoirt vervoerd, die geneeskundige hulp verleende. KINDJE VERDRONKEN. Te Haastrecht is het tweejarig dochtertje van den landbouwer Houdijk in een, naast de ouderlijke woning loopende sloot ge raakt en verdronken. DINSDAG 29 JUNI 1937. PASSAGIERSBOOT VAN DE NIEUWE VELUWE-LIJN IN AANVARING MET. SLUISBOOT. Gistermorgen omstreeks 9 uur naderde „de Veluwe" van de Nieuwe Veluwe-lijn, reederij Zwaag, de Oranjesluizen te Schel lingwoude. Zij voer met matigen gang de Zuiderschutsluis in. De kapitein zette de telegraaf naar de machinekamer op achter uit. Door tot nu toe onbekende oorzaak trok de boot niet voldoende achteruit, zoodat een aanvaring met de sluisdeur niet te voor komen was. De sluisdeur opende zich door den schok enkele meters, doch sloeg direct door den drang van het water weer dicht. De boot moest daarna weer achteruit om in een andere sluis geschut te worden, aan gezien de sluismeester het niet aandurfde de boot in de Zuiderschutsluis te schutten. De „Veluwe" heeft de reis naar Harderwijk voortgezet. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ENGELSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND GELOOPEN. Hedenochtend te ongeveer kwart voor vijf is het Engelsch stoomschip „Farnda- le", afkomstig uit Gdynia, dat te Schiedam wilde bunkeren, bij dukdalf wit 11 te Maas sluis, tengevolge van den zwaren mist, aan den grond gevaren. De kapitein heeft om sleepboot-assis- tentie verzocht. Het schip is tijdens dikken mist in den Nieuwe Rotterdamsche Waterweg even be neden Maassluis aan den Zuidwai aan den grond gevaren. Het schip verlangde sleep- boot-assistentie. De sleepbooten „Noordzee" en „Hoek van Holland" hebben dadelijk getracht het schip vlot te sleepen, doch zijn hierin niet Men zal nu een gedeelete der lading hout lossen en daarna trachten het schip vlot te sleepen. Er bestaat geen gevaar voor de beman ning en het schip. WOONHUIS MET WINKEL AFGEBRAND. Vrouw en kind met moeite uit liet brandende perceel gered, In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Rossum (Gelderland) een felle brand uit gebroken in het woonhuis met winkel van den heer H. van Beers. Te ongeveer half twee werd de brand ont dekt en het vuur had toen reeds zoo snel om zich heen gegrepen, dat de vrouw van den heer van B., die alleen met haar jong ste kind thuis was, slechts met groote moeite gered kon worden, door het huis door een klein koepelraam te verlaten. Het geheele pand brandde af. De brandweer kon met moeite de belendende woonhuizen behou den. De vrouw van den heer van B. liep eenige brandwonden op. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. WOONHUIS AFGEBRAND. Aan den Parkweg te Vleuten is gister middag de woning van den heer H. v. S. tot den grond afgebrand. Terwijl de moeder zich even buiten haar woning had begeven, wist een driejarig kind in het bezit te komen van lucifers, waar mede het onder de tafel ging zitten spelen en eenigen er van aanschrapte. Het tafelkleed vatte vlam en toen de moeder weer in de kamer terugkeerde, had het vuur zich reeds aan andere meubel stukken medegedeeld. Met moeite slaagde zij er in, een éénjarig kind, dat in een kin derwagen lag, te redden, terwijl het jeug dige brandstichtertje zelf naar buiten was gesneld. Hoewel de brandweer spoedig ter plaat se was, kon niet worden voorkomen, dat het huis, dat met een rieten dak gedekt was, geheel afbrandde. Van de huisraad kon slechts weinig worden gered. BAKKERIJ MET VOORRAADSCHUUR AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks zeven uur is brand ontstaan in de bakkerij van de fir ma J. van Lier van den Aker in de Rid derstraat te Oss. De bewoners werden door buren gewaarschuwd, dat er vlammen uit het dak van de naast het woonhuis liggende bakkerij sloegen. Het vuur was op de bovenverdieping van de bakkerij ontstaan en plantte zich naar beneden voort. Spoedig stond de hee- le bakkerij in lichter laaie. De brandweer uit Oss was inmiddels gearriveerd. Zij heeft het woonhuis weten te sparen, doch de aan den anderen kant van de bak kerij gelegen voorraadschuur, waarin een hoeveelheid meel was opgeslagen, werd door het vuur verteerd, evenals de bak kerij zelf, welke een jaar geleden is ge bouwd. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade is aanzienlijk, zij wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. FELLE BRAND TE ZUID-LAREN. Zaterdagavond is brand ontstaan in de woning met aangrenzende schuur van de familie F. Jager te Schuilingsoord, ge meente Zuid-Laren. Het vuur moet zijn begonnen, doordat een knecht, die in de schuur werkzaamhe den verrichtte men was juist bezig den hooioogst binnen te halen bij het aan steken van een pijp tabak vonken heeft la ten vallen, ten gevolge waarvan in een minimum van tijd alles in lichter laaie stond. Ook het aangrenzendet woonhuis werd door het vuur aangetast. Met man en macht werd aangevangen den inboedel in veiligheid te brengen, het geen gedeeltelijk gelukte. De brandweer uit Zuid-Laren kon we gens gebrek aan water niets uitrichten. Woning en schuur zijn een prooi der vlammen geworden. Vezekering dekt de schade. BRAND OP HET EILAND PAMPUS. Zeilers, die de Oranjesluizen binnenvoe ren, meldden gistermiddag, dat op het eiland Pampus groote rookwolken opste gen. Ofschoon er op het eiland zeer wei nig te verbranden is sinds eenige ja ren immers zijn de laatste bewoners ver trokken en zijn de woonhuizen gesloopt, zoodat alleen het oude fort nog is overge bleven is toch de Jan van der Heyden, onder commando van hoofdbrandmeester Schuitemaker, uitgevaren. Het bleek, dat het gras van de wallen van het fort, vermoedelijk tengevolge* van onvoorzichtigheid van picknickers, vlam gevat en over een lengte van eenige tien tallen meters was verbrand. Bij aankomst van de brandweer, was het vuur reeds gedoofd. BRAND IN WATTENFABRIEK TE VAASSEN. Zaterdagmiddag te ongeveer half drie is brand uitgebroken in de voorbewerkings- afdeeling van de N.V. Utermohlen's ver band wattenfabriek te Vaassen. Het vuur vond in de groote hoeveelheden opgeslagen verbandstoffen een gretig voedsel zoodat binnen korten tijd vrijwel de geheele lin kerzijde van het hoofdgehouw in lichte laaie stond. De brandweren van Vaassen en Epe waren met groot materiaal aanwezig, ter wijl na eenigen tijd ook de Apeldoornsche brandweer, die in de nabijheid een oefe ning had, op het terrein van den brand ar riveerde. Het blussehingswerk werd be moeilijkt door de groote rookontwikkeling en nam verschillende uren in beslag. Enkele machines zijn vernield doch het werk ondervindt hiervan geen ernstige stagnatie. Hilversum I, 1875 M. K. R. O.-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Carillonconcert. 12.45 Gramofoonplaten. I.00 K. R. O.-Orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 K. R. O.-Orkest en de Koninklijke Militaire Kapel. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 De K. R. O.-Melodisten en solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Zwemcursus. 6.30 De K. R. O.-melodisten. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over de luchtbescherming in kleine landsgemeenten. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Carillonconcert en de Koninklijke Marinekapel. 8.45 Gevarieerd programma. 9.45 Stedelijk Orkest Maastricht. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Joe Fuhs en Don Chiquito met hun orkest, de Jungle-Serenaders, en soliste. II.3012.00 Gramofoonplaten. Hilversum n, 301 M. A. V. R. O.-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Orkest concert. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Kovac's Lajos' orkest. 12.30 Gramofoonmuziek. I.30 Omroeporkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. 3.00 Lyra-Trio, pianospel, en gramofoon platen. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.00 Reportage uit Soestdijk en even tueel gramofoonmuziek. 6.30 Optreden van de Schwalenbergsche Volksdansers en -zangers. 7.00 A. V. R. O.-Dansorkest. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A. N. P. Hierna stafmu- ziek 5e R. I. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein (In de pauze: Prijsvraag). 10.15 Actualiteitsflitsen. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.50 Damnieuws. II.00 Berichten A. N. P. Hierna tot 12.00 L V. R. O.-Dansorkest. Droitwich, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gramofoonmuziek. 12.35 BBC-Northern-orkest. 1.35 Sportreportage's. 2.002.20 en 3.50 Gramofoonmuziek. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.05 Sportreportage. 5.35 Reg. King en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Bariton en piano. 7.20 Orgelspel. 7.50 Natuurhistorische causerie. 8.10 BBC-Orkest en solist. 9.20 Berichten. 9.40 Economische causerie. 10.00 BBC-Theaterorkest en solist. 11.00 Declamatie. 11.20 Sydney Kyte's Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10O, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert en zang. 2.20 en 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Vocaal en instrumentaal concert. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Pianovoordracht 7.35 Zang. 7/4 Gramofoonplaten. 8.05 Zang. 8.50 „Le marin du Bolivar", operette. Hierna: „La poule noire", operette. 10.50 Gramofoonmuziek. Keulen, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 8.50 West-Duitsch Kamerorkest. 12.20 Politiemuziekkorps. I.35 Landesorkest Gouw Baden en mili tair orkest. 4.20 Stedelijk Orkest Osnabrück. 7.10 Omroepkleinorkest. 8.30 Vervolg concert. 9.20 Literair-muzikaal programma. II.1012.20 H. Heinemann's dansorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofnoomuziek. 12.50 Salonorkést. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Kleinorkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 meter: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salonorkest. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.35 Religieuze uitzending. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Hans Bund en Georg Freundorfer met hun orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Het Schachtebeck-strijkkwartet. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Em. Rambour en zijn orkest. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de programma. 8.00 Keulen. 11.20 Droitwich. 12.35 Brussel VT. 14.20 Parijs R. 15.20 Droitwich. 16.20 Keulen. 17.50 Brussel VI. 18.00 London Reg. 19.20 Brussel VI. 19.50 London Reg. 20.50 Keulen. 21.20 Rome of diversen. 4de programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 16.35 London Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 23.00 London Reg. 23.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). BINNEN 30 METER van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om binnen be bouwde kommen vrijge steld te zijn van den plicht licht op te hebben UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Gemeenteraad. Woensdag 30 Juni a.s. des middags te twee uur komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de navolgende punten. 1. Mededeelingen; 2. Ingekomen stukken; 3 Vaststelling notulen; 4. Jaarverslagen; 5. Verzoek bewoners Egmonderstraat inzake verbetering plantsoen; 6. Voorstel tot aan leg verhoogde trottoirs in de IJmuider- straat; 7. Ruiling grond aan de Q. van Uf- fordstraat; 8. Aankoop grond in de Bom- steeg; 9. Wijziging straatnaam. 10. Ophef fing afsluiting Golf weg en Oranje weg voor autoverkeer in één richting; 11. Huurver- laging woning Zandvoortschestraat 20; 12. Verzoek Herv. Schoolvereeniging om mede werking art. 72 L.O. Wet; 13. Ontheffingen schoolgeld; 14. Voorstel tot wijziging van het weeshuisreglement; 15. Voorstel tot het aangaan van kasgeldleeningen; 16. Herstem ming over uitbreiding politietelefoon; 17. Voorstel tot subsidieering van het consul tatiebureau voor zuigelingen; 18. Voorstel tot het geven van een extra subsidie aan V.V.V.; 19. Voorstel tot het vragen van ver nietiging van de slachthuisbepaling in de regeling van den vleeschkeuringsdienst; 20. Vaststelling kohier rioolbelasting 1937; 21. Voorstel tot afwijking van de beheersver- ordening voor de bedrijven; 22. Wijziging gemeentebegrooting 1936. Het ligt voorts in de bedoeling na afloop van deze vergadering een bespreking te houden in besloten zitting 'over het ont- werp-uitbreidingsplan. Verbetering IJmuiderstraat. Naar aan leiding van een daartoe ingekomen adres van bewoners van de IJmuiderstraat, stel len B. en W. den Raad voor een bedrag van 800.beschikbaar te stellen voor de ver betering van deze straat. De bedoeling is om langs het gedeelte waar nog geen verhoog de voetpaden aanwezig zijn, verhoogde voetpaden met behoud van de bestaande verhax-ding aan te brengen en tegelijk de rijstraat op het smalste gedeelte iets te ver- breeden, zoodat dit gedeelte van deze straat een beter geheel zal vormen met het ver dere gedeelte. Tegelijk zal alsdan de rij straat worden herstraat. HILLEGOM. Onderwijs. Zaterdag slaagde voor het examen Onderwijzeres Mej. C. Janssen, al hier, opgeleid door de Zusters Ursulinen te Bergen (N.H.). Schaken. Inzake de Kampioenswed strijden voor Hillegom en Omstreken is de stand na de 6e (voorlaatste) ronde: Buis 5; Smits 4 1/2; Braackmann 3 1/2; Schoenma ker 3 1/2: Gogoll 3; v. d. Lip 2 1/2; Hofkes 1/2; v. d. Vlies 1/2. Burgemeester Van Nispen. De Burge meester heeft de Villa „Weerestein" aan de Weeresteinstraat gehuurd en zal deze begin Augustus met zijn gezin betrekken. NOOTDORP. Autotocht voor ouden van dagen. Op Donderdag 15 Juli a.s. zal dit jaar weder om een autotocht worden georganiseerd voor ouden van dagen. Autobezitters wor den verzocht zich daarvoor op te willen ge ven vóór 8 Juli a.s. b- de commissie, be staande uit de heeren C. L. van Leeuwen, L. Mooijman, C. Verloo en A. A. Tetteroo. Wanneer de kosten niet te hoog zullen worden, zal de tocht gaan naar Warmond en omstreken, waaraan een boottochtje over de Kagerplassen zal worden verbonden. De terugreis gaat over de Vink (speeltuin). Ouden van dagen, die den leeftijd van 65 jaren hebben bereikt, en gebrekkigen wor den verzocht zich voor dezen tocht aan te melden vóór 8 Juli a.s. Voor dit zoo sympathieke doel zal een collecte worden gehouden welke ten zeer ste in de belangstelling van een ieder wordt aanbevolen. TER AAR. Collecte. Deze week zal wederom, thans voor den 121sten keer, de jaarlijk- sche collecte plaats vinden ten behoeve van het fonds voor Oud-Militairen (Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Wienst in de Nederlan den). Het bestuur van voormeld fonds noo- digt de ingezetenen der gemeente uit, deze oude en eerbiedwaardige col'?cte met rui me bijdrage te steunen. H-xt doel is dien steun alleszins waard. 7

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11