Q. BLEIJS EN ZO NOORDEINDE 17, RECHTZAKEN MEN - Zuiveraars LEIDEN, TEL. 1078 UIT DE OMGEVING ZATERDAG 26 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 EEN DOODELIJK ONGELUK VEROORZAAKT TE LEIDEN. Wassenaarsch chauffeur vrijgesproken. Wegens het veroorzaken van dood door schuld stond onlangs voor de Haagsche Rechtbank terecht de 29-jarige chauffeur K. S. te Wassenaar. Op de Maresingel te Leiden zou hij op 4 Februari j.l. met zijn vrachtauto bij het passeeren van een paard en wagen te veel naar links hebben uitgeweken, waar door een van tegenovergestelde richting komende fietser tegen de wagen opbotste en daarbij zoo ernstig werd gewond, dat hij korten tijd later overleed. Wegens het veroorzaken van dood door schuld eischte dé officier een gevangenis straf voor den tijd van één maand. De rechtbank, heden vonnis wijzend, achtte de ten lastelegging niet bewezen. Zij sprak den chauffeur vrij. MOET EEN MILITAIR AAN DE BEVELEN VAN EEN MEERDERE GEHOORZAMEN, ALS DEZE ZICH NIET LEGITIMEERT? Vier jongelieden, de gewoon dienstplich tige sergeants van het korps luchtdoel-ar tillerie te Utrecht, W. B., G. G., H. J. van der S. en J. J. W. S. hadden op 5 April van dit jaar in hun garnizoensplaats den geheelen avond in een café doorgebracht, hetgeen uiteraard een 'overvloedige alcohol consumptie met zich mee had gebracht. Tegen twaalven begaven zij zich weer naar buiten en hoewel men hen niet be paald dronken kon noemen, waren ze toch eenigszins „onder den invloed". Hetgeen zij uitten, door elkaar broeder lijk beet te pakken 'en luidruchtig te zingen. Ongelukkigerwijze kwamen zij luitenant H. tegen, die evenwel in burger was ge kleed. Dit weerhield hem echter niet om de vroolijke soldaten op hun onordelijk gedrag te wijzen. „Ik ben luitenant H. van het regiment genietroepen", zeide hij, „hoe zijn jullie namen?" „Die geef ik niet aan een burger", ant woordde één der jongelieden, „legitimeert u zich maar eerst." Luitenant H: „Ik behoef mij niet te legi- timeeren. Ik gelast jullie je namen op te geven." De soldaten weigerden en liepen door. Luitenant H. volgde hen en vroeg in de kazerne hun namen. De krijgsraad veroordeelde wegens op zettelijke ongehoorzaamheid, van der S. tot tien dagen gevangenisstraf en de andere drie tot ieder één week, met verlaging van alle vier tot den rang van soldaat. Twee van hen waren in hooger beroep gekomen, terwijl van het vonnis tegen de andere twee de auditeur-militair appèl had aangeteekend, zoodat zij weer alle vier als beklaagde thans voor het Hoog Militair Ge rechtshof verschenen. Twee jongelieden verklaarden, dat zij niet gezongen hadden en gearmd hadden geloopen. De anderen gaven dat toe. Wat het niet-opgeven van de namen be treft, in het militair reglement staat, dat een militair zijn meerdere moet gehoor zamen al is deze in burger. Beklaagden hadden hun zakboekje op den bewusten dag pas drie dagen in hun bezit en het nog niet heelemaal doorgekeken. President, mr. Jellinghaus: „Maar er staat op de eerste bladzijde, dat het zak boekje heelemaal doorgelezen nioet wor den." Hierop konden beklaagden niet veel zeg gen. De advocaat-fiscaal, mr. A. Brants, wees er op, dat de jurisprudentie thans aanneemt dat een militair de bevelen van zijn meer dere moet opvolgen, wanneer deze in bur ger is en zich voldoende bekend maakt. De houding van alle beklaagden op dien avond was ook al buitengewoon incorrect. Het landsbelang eischt, dat de discipline in het leger gehandhaafd moet worden en spr. meende, dat daarom de straf door den Krijgsraad juist is opgelegd. Spr. vorder de bevestiging van het vonnis. Mej. mr. C. J. H. G. van der Valk, die voor beklaagde J. J. W. S. optrad, bracht naar voren, dat S. op het moment, dat luitenant H. het viertal aansprak, op eeni- gen afstand stond en dus de legitimatie niet heeft gehoord. Hij heeft geen bevel gehoord en kon derhalve moeilijk daaraan gehoorzamen. Mr. A. M. Gerrits, die de verdediging voor beklaagde van der S. voerde, achtte het on juist, dat deze beklaagde een hoogere straf heeft gekregen dan de anderen. Voorts achtte pleiter het gedrag van luitenant H. niet zeer tactisch. Pleiter drong voor de zen beklaagde, die zich overigens als een uitmuntend militair heeft gedragen, met klem op een voorwaardelijke veroordeeling aan. De verdediger van W. B., mr. E. H. Th. Kwast, sloot zich grootendeels bij dit plei dooi aan. Het Hof zal nader sententie wijzen. Op 'n drogen weg moet uw auto #bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! HILLEGOM Personalia. Voor het Licentiaat-exa men theologie slaagde te Nijmegen cum laude onze vroegre plaatsgenoot Pater A. J. Goemans O.F.M., thans te Nijmegen. NOORDWIJK. Een nieuwe attractie voor de badplaats. Naar wij vernemen, is de plaatselijke vereeniging voor vreemdelingenverkeer „Noorawyk Vooruit" voornemens dezen zomer als attractie voor de vreemdelingen een ballonopstijging te organiseeren. Indien dit „evenement" doorgaat, zal zulks waarschijnlijk plaats hebben op Za terdag 7 Augustus a.s. Reeds heelt het gemeentebestuur de noodige medewerking toegezegd in den vorm van het gratis beschikbaar stellen van een terrein aan de van Panhuijs- straat (nabij de openbare school), als mede van de voor deze ballonopstijging benoodigde hoeveelheid gas (vermoede lijk 1200 M3). Behalve deze nieuwe attractie, heeft onze zoo actieve V.V.V. nog meer op het program staan, als b.v. openluchtconcer ten, strandfeesten, vuurwerken, fakkel optochten e.d. Gegund. De bijbouw van twee leslo kalen en een erappenhuis aan de R. K. Jongensschool alhier, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer G. H. Krau, aannemer alhier. A.s. Maandag zal met dit werk een aanvang worden gemaakt. OUDEWETERING Oranje-vereeniging. Het bestuur van de Oranje-vereeniging „Prins Bernhard", welke korten tijd geleden hier ter plaatse is opgericht, heeft gemeend den eersten verjaardag, welke de Prins als gemaal van onze geliefde Prinses Juliana Dinsdag dag a.s. hoopt te vieren, niet te mogen la ten passeeren zonder eenige feestelijkheid. Het bestuur heeft daartoe temeer aan leiding gevonden, omdat de dag van het vorstelijk huwelijk zich behalve dan door het algemeen vlagvertoon door niets bijzonders heeft gekenmerkt. Voor de leden der vereeniging is een feestavond georganiseerd in het pavil joen „De Brasem", alwaar als spreker zal optreden dr. C. B. Heyn, terwijl tevens zal optreden de bekende voordracht-kun stenaar Leon van der Hulst. Op dezen avond zullen tevens mededee- lingen worden verstrekt omtrent de a.s. feestviering ter gelegenheid van den ver jaardag van Hare Majesteit de Koningin op 31 Augustus a.s. Ten einde een ieder in de gelegenheid te stellennader met de vereeniging in contact te komen bestaat ook toegang voor niet-leden. Van dezen zal echter een klein entree worden geheven. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle feden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Benoeming waarnemend gemeente-se cretaris. Door den Raad wordt tot waar nemend gemeente-secretaris met alge- meene stemmen benoemd de heer A. C. Westen, gemeente-ontvanger, dezer ge meente. Tot waarnemend gemeente-ontvanger dezer gemeente wordt met algemeene stemmen benoemd de heer J. W. de Ren, gemeente-secretaris. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand wordt alhier benoemd de heer A. C. Westen. De Raad besluit op voorstel van Burge meester en Wethouders eervol ontslag te verleen en aan mej. C. J. Geertsema, als onderwijzeres aan de O. L. school, onder dankbetuigingen voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. De voorzitter kenschetste mej. Geertsema als een on derwijzeres, die zeer veel tact heeft om met kinderen om te gaan. Het zal ons, al dus de voorzitter, niet gemakkelijk vallen om een goede plaatsvervanger voor haar te vinden. De voorzitter deelt mede dat er mo menteel ongeveer een 200 sollicitanten zich hebben aangemeld voor deze vacante betrekking. Een bedrag om de kosten te dekken wordt door den Raad uitgetrok ken voor eventueele reiskosten. Een voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende vaststelling van een verordening waarbij het beroep als be doeld in de artikelen 13 en 15 en 17 van het Reglement Autovervoer personen, wordt aangehouden tot de volgende ver gadering. De Raad besluit op voorstel van Burge meester en Wethouders tot wijziging van de begrootingen dienst 1936 en 1937. Bij de rondvraag merkt de heer Com peer op dat tot zijn groote verwondering de Minister de steunregeling heeft stop gezet tot 25 September a.s. Hij vindt een stopzetting van de steunregeling zeer goed, doch hij vin,dt de termijn veel te lang. Hij zou gaarne deze termijn verkort zien. De heer Jansen maakt nog eenige op merkingen over het kohier hondenbelas ting. Hij vindt het raadselachtig dat de een 5.en de ander 2.50 moet beta len. De voorzitter zegt dat voor een be- drijfshond 2.50 wordt geheven en voor een luxe hond 5.De heer Jansen vindt dit onderscheid moeilijk vast te stellen. Ten slotte wijst de heer Jansen er nog op dat er volgens hem een maximum snel heid moet worden vastgesteld. De laatste tijd vooral wordt er schandalig hard door het dorp heengereden. De voorzitter deelt mede dat B. en W. bezig zijn met in een te maken verordening ook de maximum snelheid te regelen. De heer Bergshoeff zou gaarne eenige borden geplaast zien waarbij het verboden wordt in de dorps straat auto's in te halen. De burgemees ter voelt hier veel voor en stelt deze zaak in handen van B. en W. Hierna sluiting der vergadering. RIJNSBURG Tuinbouw. De veilingver. „Tuinbouw producten" hield haar jaarvergadering in „Cenrtaal". De voorzitter, de heer W. v. d. E ij kei, sprak in zijn openingswoord over dè slechte uitkomsten der bedrijven in 1936 en over steun die feiltelijk onvol doende was. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Jac. Kromhout, ver melden we, dat het ledental 184 bedraagt en dat in 1936 105 veilingen zijn gehou den. Er werd in totaal geveild voor 168.681.37. Aan steungelden werd ont vangen 14.677.51. Enkele aanvoercijfers: 259.000 K.G. vroege aardappelen, 833 K.G. late aardappelen, 400.000 K.G. roode kool, 667 K.G. gele kool, 283 K.G. groene kool, 1.251.150 K.G. wasjeen, 100.000 bos peen, 588 K.G. uiten, 631 stuks bloynkool, 356 K:G. kroten. Het veilingsterrein werd in het afgeloopen jaar flink uitgebreid. Een kistenloods is bijgebouwd. Het embalage- vraagstuk blijft echter een van de belang rijkste aangelegenheden. Het financieel overzicht gaf aan inkomsten aan ƒ15.250.37, aan uitgaven f 13.194.29; saldo aldus 2056.08. Van den accountant was een schrijven ingekomen, waaruit bleek, dat alles in orde is. De secr.-penningmeester de heer Jac. Kromhout, werd met alg. st. herkozen. De voorz. deelde mede, dat het bestuur alsnog zal trachten over 1936 voor de producten waspeen en kroten nog eeni- gen steun te krijgen. Na een geanimeerde rondvraag, sluiting. STOMPWIJK 25-JARIG JUBILEUM GEMEENTE SECRETARIS Zooals reeds gemeld, zal de heer H. J. van Delft op Donderdag 1 Juli zijn 25-ja- rig jubileum vieren als gemeente-secretaris dezer gemeente. De heer van Delft werd op 17 Februari 1887 geboren te Drunen in Noord-Brabant Aanvankelijk ging hij studeeren voor het onderwijs, doch ging later over in de ge meente-administratie en is als volontair werkzaam geweest in de gemeente Els- hout, alwaar hij zijn diploma als candi- daat gemeente-secretaris behaalde. 24 Januari 1911 werd hfj alhier be noemd als ambtenaar ter secretarie; in de vergadering van 29 Maart 1911 werd hij benoemd tot waarnemend secretaris, ter wijl hij bij raadsbesluit van 26 Juni 1912 met algemeene stemmen werd benoemd tot gemeente-secretaris, ingaande 1 Juli 1912. Ook op sociaal gebied was de heer van Delft een harde werker en de R.K. orga nisaties in de gemeenten Veur en Stomp- wijk hebben zeer veel aan hem te dan ken, want behalve, dat hij leiding gaf in den R.K. Volksbond, was hij oprichter van vele onderafdeelingen. Tot 1915 was hij voorzitter van den R.K. Volksbond. Alle pogingen heeft hij aangewend om gelden bijeen te brengen voor de oprichting van een R.K. Harmonie, terwijl hij verder op veelzijdig gebied voor de organisaties werk zaam was, totdat op 1 Juli 1915 zijn be noeming volgde als gemeente-secretaris van Veur, waardoor hij zich door drukke werkzaamheden genoodzaakt zag zich uit het organisatieleven terug te trekken. Thans is de jubilaris nog secretaris-pen ningmeester van den gecombineerden Starrevaart- en Damhouderpolder te Stompwijk en voorzitter van den Zijde polder te Veur. Donderdag 1 Juli zal dit jubileum fees telijk worden herdacht. Des morgens te 9.30 uur zal in de Parochiekerk van den H.H. Petrus en Paulus te Leidschendam een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen. Des middags te 2.45 uur zal er een bui tengewone raadsvrgadering gehouden wor den ter huldiging van den secretaris. Van 3.455 uur zal er ten raadhuize re ceptie worden gehouden, t er wijl er dan ook voor de vereenigngen, enz. gelegen- is den secretaris te complimenteeren. Zeer zeker zal het den jubilaris dien dag niet aan blijken van belangstelling en waardeering ontbreken. St. Josephsgezellen. Morgen: 11.30 en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie, waarna bijeenkomst. Donderdag te 8 uur: biljartclub A.D.O. en eveneens te 8 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag 3 Juli na het Lof bijeenkomst. R.K. Sportvereeniging A.V.V. Morgen zullen op het A.V.V. terrein eenige inte-*. ressante wedstrijden gespeeld worden, zoo dat er voor den sportliefhebber volop zal te genieten zijn. Het program luidt: om 12 uur A.V.V. aOliveo a; om 1.45 uur A.V. V. IV—Docos IV en te 3 uur A.V.V. I— Docos I. „Herwonnen Levenskracht". Wees op uw hoede, inwoners van Stompwijk. Op uw hoede wezen wil zeggen: Denk allen Zondag a.s. 27 Juni om uw bijdrage, uw bijdrage van 10 cent. Want u wordt aan gevallen door de jongedames om 'n speld je te koopen voor het mooie en prachtige doel. Ik hoor het al zeggen: alweer een dubbeltje. Maar denkt dat allen eens goed in, dat onze arme tuberculoselijders erop liggen te wachten. Als u met die gedachte Zondag dat of fertje brqpgt, dan doet u dat met een blij hart. Parochianen, het bestuur doet een dringend beroep op uw welwillendheid a-s. Zondag. En verstoot, als u lastig ge vallen wordt, niet onze vurige propagan disten, maar geef het met zooveel liefde, dat u er net zooveel aan heeft als dege nen, die er naar liggen te snakken. Dus koopt allen een speldje a.s. Zondag van „Herwonnen Levenskracht". Het is voor het goede doel. Denk er allen om: het is beter een dubbeltje te geven dan een cent te moeten krijgen. Dus nogmaals weest op uw hoede. En koopt een speldje, a.s. Zondag na de H. Missen van 6.45, 8.00 en 10 uur. TER AAR Centrale Veiling. Volgende week zal er Maandag, Woensdag en Vrijdag veiling gehouden worden. Begin van brand. Gisteravond ont stond een begin van brand op den huis zolder bij v. d. J., veroorzaakt door een kleine jongen, die, het beddegoed met brandende lucifers bewerkte. Gelukkig kreeg men het spoedig in de gaten en kon het zaakje gebluscht worden. De schade bleef beperkt tot het verbranden van een paar dekens. VOORSCHOTEN. Diefstallen. Ten nadeele van den heer T. alhier zijn twee verrekijkers uit zijn boot ontvreemd. Door inbraak heeft men zich toegang tot de boot verschaft. Bij den heer M. v. d. M. heeft men uit een weiland een ketting gestolen van 12 M. lengte, waaraan twee paarden vaststonden. Concert. Dinsdag 29 April a.s., zal het Harmoniegezelschap „St. Laurens" bij gele genheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard desavonds te 8 uur een concert geven in de Voorstraat. VOORHOUT Winkelsluiting. Daar door meerdere winkeliers wel eens vergeten werd, zich te houden aan de zomer-winkesluiting, heeft de politie alhier strenger maatregelen moe ten toepassen, en eenige overtreders moe ten verbaliseeren. Door het publiek, hetwelk nu meerdere malen voor gesloten deuren kwam te staan, werd over dit geval nog al eens ge mopperd, hoewel zij toch in de eerste plaats de schuldigen zijn aan het proces verbaal der winkeliers. Hun wordt dan ook aangeraden om vóór 's avonds 8 uur (sluitingstijd), hun inkoopen te doen, ze ker ter voorkoming van meerdere onaan genaamheden. Het sluitingsuur der kappers is, zooals men weet SVa uur. WASSENAAR. LIJK AANGESPOELD. Jongeman, die Zondag bij Noordwijk verdronk. Aan het strand alhier is aangespoeld een lijk, dat door de familie herkend is als te zijn van den 20-jarigen jongeman Meyer uit Amsterdam, die j.l. Zondagochtend bij het zwemmen te Noordwijk aan Zee is ver dronken. Koningin Wilhelmina-vereeniging. In café „Het Wapen van Wassenaar" verga derde gisteravond de Koningin Wilhelmi- na Vereenigng onder leiding van den voor zitter, den heer H. Brouwer. In zijn openingswoord memoreerde deze o.a. het verleden jaar gehouden Koningin- nefeest, alsmede de feesten ter gelegenheid van de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana. Al deze feesten zijn goed geslaagd. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer G. v. d. Mark, ontleenen wij, dat het ledental met ongeveer 10 pet. is terug- geloopen, doch dat de vereeniging er fi nancieel niet ongunstng voorstaat. Het vo rig jaar werden ruim 2400 kinderen ont haald op het kinderfeest. Dank werd ge bracht aan de vereenigingen „Excelsior" en „D.V.S." voor de welwillende mede werking. Gehoopt werd, dat nu de alge meene toestand in den lande zich gelei delijk herstelt, ook het ledental weer zal stijgen. Het jaarverslag van den penningmees ter, den heer v. Élk, vermeldde aan in komsten 5814.09 en aan uitgaven 5770.34, zoodat er een batig saldo is van 43.75 (voring jaar een nadeelig saldo van 41). Aan beide functionarissen werd door den voorzitter dank gebracht. De financieele commissie bracht een gunstig rapport uit, waarna den penning meester décharge werd verleend. In de verificatie-commissie voor 1937, werd in de vacature J. van Biezen (niet herkiesbaar), gekozen de heer A. Vrijen- hoek. De periodiek aftredende bestuursle den, de heeren G. v. d. Mark en W. J. Hoogeveen, werden met groote meerder heid herkozen. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten het Koninginnefeest dit jaar te vieren op 31 Augustus en 1 September, waarna in groote trekken het programma voor beide dagen werd vastgesteld. Op het feestter rein zullen wederom diverse kermisver makelijkheden een standplaats krijgen. Na gehouden rondvraag vroeg het be stuur nog machtiging om voor den prijs van ƒ300 (het vaandelfonds bevat thans 150.een vaandel aan te schaffen. Deze machtiging werd verleend. De voorz. sprak tenslotte een opwekking om ook ditmaal op waardige wijze feest te vieren. Dat geeft aantrekkingskracht voor de vereeniging en voor de gemeente. Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De bruggenbouw bij Gouwsluis. De bruggenbouw bij Gouwsluis onder de gemeente Alphen a. d. Rijn, waar de oude ophaalbruggen in den drukken rijksweg LeidenUtrecht de ergernis opwekken van eiken passeerenden automobilist, is sinds eenigen tijd in vollen gang. Zooals bekend is, worden hier drie nieu we bruggen gebouwd, ni. een hefbrug met heftorens van 45 M. over de Gouwe en twee vaste bruggen over den Ouden Rijn en het Aarkanaal, alles binnen het bestek van slechts eenige duizenden vier kante me ters. Niet alleen het scheepvaartverkeer tus- sc'nen Amsterdam en Rotterdam, maar vooral ook het verkeer te land zal met dit millioenenwerk, dat tevens den aanleg van twee provinciale wegen omvat, worden ge diend, want wanneer de provinciale weg, welke tot Boskoop gereed is, zal zijn door getrokken en ook de nieuwe provinciale weg achter de gemeente om voltooid zal zijn, zullen de nieuwe bruggen de schakels vormen in een uitstekende verbinding van Rotterdam en Gouda met de Haarlemmer meer, waarnaar reeds langen tijd verlan gend is uitgezien. De cementen onderbouw van de vaste brug over het Aarkanaal is thans gereed en over twee drie weken zal de boven bouw worden gemonteerd. Onmiddellijk daarna zal de oude klap- brug aan den ingang van het kanaal wor den afgebroken, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat het Aarkanaal voor grootere schepen niet meer bevaarbaar is. De nieuwe brug heeft een doorvaarthoog te van pl.m. 4.50 M.; de voor Amsterdam bestemde vaartuigen van grooteren om vang zullen de volgende maand alle hun weg moeten kiezen langs den grooten vaarweg via den Ouden Rijn, de Hijmans- wetering en de meren. Radio Missiedag. Voor de vierde maal houdt de K.R.O. morgen zijn Radio Mis siedag. In 1933 begon de K.R.O. met deze uitzendingen. Aanvankelijk met één uit zending per week begonnen, zijn er thans iedere Zondag vier uitzendingen, welke via de Phohi en P.C.J. zenders de wereld- aether bestrijken. Dat de K.R.O. dit groo te missiewerk heeft kunnen volhouden is mede te danken aan hen, die jaarlijksch hun offertje gaven, door het koopen van het Radio Missiespelje. Nu Zondag 27 Juni opnieuw wordt dit offertje gevraagd, de K.R.O. rekent weer op haar getrouwen en overeenkomstig de traditie, kunnen alle koopers van het Radio Missiespeldje meedoen aan den Radio-Missiewedstrijd, waarvoor zooveel fraaie prijzen beschik baar zijn gesteld. Moge met aller mede werking ook deze Radio Missiedag slagen. Omtrent de voorwaarden voor deelname aan den wedstrijd verwijzen we naar de Kath. Radio Gids. De wedstrijd wordt uit gezonden in den vorm eener vertelling Zondagavond 9.15 uur. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Woensdag 30 Juni des namid dags 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Onder zoek geloofsbrieven. 3. Vaststelling notulen vergaderingen van 10 en 31 Maart 1937. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel inzake een adres van de afdeeling Gouda van den Ned. Bond van Koffiehuis-Restauranthou ders en slijters om verlenging van het slui tingsuur voor café's gedurende den zomer tijd. 6. Voorstel inzeke een adres van de plaatselijke kappers tot het vaststellen van een verordening voor het sluiten van hun zaken op Maandagmiddag. 7. Voor stel aanwijzing betrekkingen, die door ca- pitulanten kunnen worden vervuld. 8. Voorstel tot het het verleenen eener bij drage aan de Koningin Emmaschool te Alphen aan den Rijn. 9. Vaststelling ko hier hondenbelasting voor het dienstjaar 1937. 10. Vaststelling kohier rioolbelasting voor het denstjaar 1937. 11. Voordracht tot wijziging der gemeante-begrootingen voor 1936 en 1937. 12. Vaststelling pen sioengrondslagen. 13. Voorstel inzake een verzoek van het bestuur der bijzondere school in de Meije om een bedrag toe te staan voor betegeling van het schoolplein. 14. Voorstel tot herziening van het uitbrei dingsplan. Weldadigheids-voetbal wedstrijd. Van de serie wedstrijden, welke de laatste we ken gespeeld werden op het V.V.B.-terrein ten bate van Zwammerdam's armen, werd gisterenavond de finale gespeeld tusschen de elftallen van Turkenburg's Zaadhan- del en Schaakclub „Bodegraven". Voor deze match bestond begrijpelijkerwijze veel belangstelling. Na een prettige en op vriendschappelijke wijze gespeelden strijd werd de eindoverwinning behaald door Turkenburg's Zaadhandel met 41. Daar na werden de prijzen uitgereikt. Overleden: P. van Kooten 33 j. (wo nende te Woerden). H. van Galen, 5 m. Gevestigd: W. A. Roerhorst en ge zin, mil.-politie van Curagao, Prinsenstr. 86. L. F. van den Boogaard en gezin, loswerkman, van Bapvoutswaarder, Zuid zijde 61. Vertrokken: N. Vink z. b. n. Hilver sum, Vermeerlaan 8. J. Boele, schoen maker, n. Oud-Alblas. M. Vat en echt- genoote, betonwerker, n. Woerden, Fran- sche steeg 2. NIEUWKOOP. Geboren: Johanna Anna Cornelia d. van G. W. Pauëlsen en C. A. Wimiubst. Ondertrouwd: A. Borst 25 j. en Th. Balvert 23 j. Overleden: R. Verhorst 71 j. echt genoot van M. van Leeuwen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7