VOOR ONZE ZIEKEN. De woning-toestand in Rijnsburg ZATERDAG 26 JUNI 1937 DE LEIPSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LH#. Sensatie, dames en heeren, van de heer lijkste soort! Een jongen stapt in een Lon- densche autobus met eer bom, die om kwart voor twee ontploffen moet. De jongen ba lanceert lustig met het onschuldig-uitziende pakje. De uren verstrijken; de laatste mi nuten worden in angstige spanning één voor één geteld. Zal de bom ontploffen....? Het is kwart voor twee; de jongen speelt met een hondje. Zal de bom....? Een ge weldige knal; het is gebeurd! Maar daar mede is de sensatie niet uitgebluscht. Want wie stuurde den jongen met de bom uit en waarom werd die misdadiger met een tafel mes vermoord? En welke geheime machten ötaken achter dit complot? Het zijn geen vragen van importantie, maar de oplossing ervan bezorgt het Lido-publiek een uur van groote spanning. Even herademen van het adem-benemen- de verhaal en dan wordt het publiek weer bestormd met een nieuwe sensationeele vraag: wie vermoordde den dokter? Een in teressante film deze „Misdaad van dr. For bes". De oplossing is ongewoon en oogen- schijnlijk althans goed gevonden. Uit het rumoerig verloop van de zitting der recht bank blijkt wie de dood van den beroem den specialist veroorzaakt heeft. Een boeiende film, met geestige momenten. Te- xamen een programma, dat alle griezel- gragen kan worden aanbevolen. Casino. „Voor Moeder's eer", een in Amerika zich afspelende familieroman met Jackie Cooper in de hoofdrol, is een der beide hoofdfilms van Casino-Theater. Het is een zeer goede rolprent, welke men met genoegen aan schouwt, omdat ze alle goede eigenschappen bezit, welke voor een boeiende en pakken-: de film noodig zijn. Het spel boeit en de film wordt aangrijpend als Jackie Cooper zijn grootste offer brengt ter verdediging van de eer zijner Moeder en wegvlucht van de cadettenschool. Er is een voortdu rende climax in dit werkelijk prachtige spel, dat het meest te waardeeren is, omdat het tot einde toe zijn natuurlijke eenvoud bewaart. Het is meer dan een goede film hoe kan het eigenlijk ook anders met Jackie Cooper? en het happy end bevre digt de in spanning gehouden toeschouwers tenslotte volkomen. Van een geheel ander genre is de film „Ds. Socrates", die na de pauze vertoond wordt. De naam van Paul Muni wekt reeds hooge verwachtingen en hij bezit dan ook voor de rol van dr. Socrates het juiste type, waardoor zijn spel ook deze sterke film vol ledig draagt. Deze gangstersfilm is een filmproduct met een eenvoudig verhaal, maar vol spanning in den strijd van de po litie tegen het schuim der wereld. Daar ontmoet men allerlei menschen, sommigen oprecht en vol innerlijke bewogenheid, an deren koud en misdadig. De regie is goed en houdt het geheel in een spannende sfeer, waarin het publiek ongetwijfeld tot het einde toe wordt opgenomen. Trianon. Een uitgebreid en gevarieerd program ma wordt deze week in Trianon geboden. Begonnen wordt met het als steeds interes sante journaal, waarin o.a. verschillende opnamen van de feestelijkheden in Amster dam tijdens het bezoek van de Koninklijke Familie. Als eerste hoofdfilm wordt ver toond „The music goes round", een muzi kale film, afgewisseld door revue- en dans scènes, waarin men verplaatst.wordt naar een revue waarin Wallace, een zanger, een der belangrijkste medewerkers is. Tijdens de repetities voor de première van de re vue, verdwijnt hij plotseling, zoodat de geheele voorstelling in gevaar wordt ge bracht. Wallace is intusschen aangeland bij een reizend tooneelgezelschap en speelt mee in een „drama". Hij heeft echter een plan gemaakt en seint aan zijn directeur, dat hij een prachtige scène heeft voor de revue. Het „drama" wordt in de revue ingelascht zonder dat het gezelschap dit vermoedt en tijdens de opvoering lacht het publiek om de meest „dramatische" momenten. Wal lace, die verliefd is op een der speelsters, dreigt door het fiasco van dit gezelschap, haar vriendschap te verliezen, doch nadat hij haar alles heeft uitgelegd, volgt een „happy end". De tweede hoofdfilm „De Texas Rangers" is een film uit het Wild-West, doch één van een bijzonder soort. Dit filmwerk is vol actie, sensatie en humor en een der beste films die wij op dit gebied hebben gezien. Een machtig en aangrijpend beeld wordt gegeven van het leven en den strijd der Texas Rangers. Ruwe, doch eerlijke en ka raktervolle mannen, die hun leven veil had den voor den Staat Texas, die hun lief was. Prachtige tafereelen krygt men te zien op de uitgestrekte prairiën, terwijl de strijd tegen de Roodhuiden in een woest rotsge bergte van een bijzondere bekoring is en vol sapninng. De film speelt zich af in het Midden-Westen van Amerika, waar een drietal boezemvrienden, avonturiers en roovers Jim, Wahoo en Sam door een wre kende colonne worden overvallen, doch weten te vluchten. Sam raken zij kwijt en Jim en Wahoo sluiten zich aan by de Texas Rangers. Zij leven eenigen tijd met het le- van van de Rangers mee, doch Jim kan zijn roover-opvattingen niet vergeten. Doch een vrouw komt in het spel, waardoor Jim geleidelijk verandert. Nadat hij geheel al leen in het plaatsje Kimble schoon schip heeft gemaakt onder de schurken, krijgt hij opdracht om zijn ouden vriend Sam, die intusschen als „de gemaskerde" in Texas een ware terreur uitoefent, onschadelijk te maken. Deze opdracht weigert hij en hij wordt gearresteerd. Wehoo besluit echter voor eigen rekening achter den gemasker de te gaan, doch deze schiet in koelen bloe de zijn ouden vriend neer en laat het lijk aan een paard gebonden naar het kamp der Rangers terug brengen. Alle Rangers houden een klopjacht op de bandieten en ook Jim mag hieraan meedoen. Na een ver bitterde jacht krijgt hij Sam te pakken, Dit programma is een bezoek overwaard, doch deze wordt tydens het gevecht neer- ceschoten. Raad spreekt zich uit over ministeriëelen dwang In de raadsvergadering van gisteravond werd besloten tot opheffing van de onbe woonbaarverklaring van twee woningen, die tot schuur zijn ingericht. Er waren bezwaren ingekomen t. a. v. het gedeeltelijk plan van uitbreiding. De N.Z.H.T.M. verzocht de oostgrens te ver leggen in verband met eventueel over gaan tot dubbel spoor. Rijnland wilde de beschikking blijven houden over zijn strook grond langs het -kana'al. Het door B. en W. ingewonnen advies luidde, dat de raad de bezwaren moet afwijzen, daar het bouwplan zich ertegen verzet en dus de beoordeeling bij Ged. Staten ligt. De heer Zandbergen betoogt, dat er ruimte genoeg is voor de tram, wanneer het trottoir vervalt, z.i. zou er ook een knik in de straat komen. Wat het bezwaar van Rijnland betreft, rekent de heer Zand bergen voor, dat het kanaal, dat nu 39 M. breed is, tot 100 M. kan verbreed wor den, zopder dat men daarvoor de 6^ M. breede strook noodig heeft, die nu van Rijnland wordt gevraagd. In het oude uit breidingsplan van 1924 is de straat in zijn geheele breedte op de perceelen van Rijn land geprojecteerd en toen had Rijnland geen bezwaren. Daarna komt het partieel uitbreidings plan aan de orde. Weth. Kralt deelt mede, dat de A. R. raadsfractie over de woning- bouwkwestie heeft vergaderd. Het ware beter geweest dat eerst 21 woningen wa ren gebouwd. Er is nu niets gewonnen en er konden reeds woningen zijn klaar ge weest in Jan. '36. De fractie voelde zich gedrongen de volgende verklaring af te leggen: Verklaring A. R. Raadsfractie. Ten eerste: spreekt ze hare verwon dering uit, dat de betrokken Minister 13 Maart 1936 verklaarde aan B. en W. geen termen aanwezig te achten, Art. 55 toe te passen. En er nu wèl toe overgaat, zonder hen in te lichten over zijn veranderd standpunt; Ten tweede: dat ze het Kamerlid Drees in overweging geeft, om zich in- plaats van met Rijnsburg in te laten, éérst de woningtoestanden in zijn eigen stad onder de loupe te nemen, want dat er op Rijnsburg geen krotten bestaan, zooals in de zijstraten van de Veenkade, Hemster- huisstraat enz. te 's-Gravenhage; Ten derde: dat ze niet zonder meer aan kan nemen, dat de Inspecteur niet op de hoogte was van het standpunt van den Minister va 13 Maart 1936. Omdat hij in zijn besprekingen met B. en W. van Rijns burg niet voor 99 pet., maar voor 100 pet. met alle dingen op de hoogte was. Ten vierde: met verontwaardiging kennis genomen heeft, dat Wethouder Van der Vijver, zelfs in de stukken, beschouwd wordt als belanghebbende en daardoor getracht is hem machteloos te maken. De wijl er geen sprake is van belanghebben de in eenigerlei opzicht. En hij altijd ge toond heeft, en volkomen in staat is de belangen van de plaats te behartigen en te bevorderen. En een open oog heeft voor de minder goed gesitueerde inwon ners van Rijnsburg. Ten v ij fde: dat ze de wijze betreurt, waarop voor deze zaak propaganda is ge voerd. B.v. door een kiek in de Vooruit" te plaatsen, die een „woning" moest voor stellen, doch niet het woo nhuis was, maar de stal van het paard van den huur der. En, in het „Nieuws van den Dag" en „Telegraaf" een foto van een afgekeurde woning, met het smalende onderschrift „een goedgekeurde woning", enz. En daar door in den lande een meening is geves tigd over de woningtoestanden in Rijns burg. geheel met de werkelijkheid in strijd. Ten zesde: dat, hoewel de A. R. frac tie ernstig heeft overwogen om in haar geheel af te treden, daar de autoriteit van het Gemeentebestuur door deze dingen ernstig is geschaad, niettemin heeft be sloten dit niet te mogen doen, als zijnde in strijd met de belangen van Rijnsburg. En daarom zich geroepen gevoelt, met de zelfde ijver als voorheen te waken, dat dit opgelegde bouwplan geen nadeelige gevolgen voor de gemeente zal hebben in de toekomst. Brengt deze verklaring ter kennis van den Raad; en verzoekt de pers deze zoo veel mogelijk te publiceeren. Tenslotte bestrijdt de heer Kralt, dat hij niet financieel aangelegd zou zijn. Weth. van der Vijver herinnert eraan, dat de C.H. raadsfractie steeds den voor- zichtigen weg heeft voorgestaan. Zij acht den sprong van 21 op 41 te groot. Nu het plan is opgelegd, wil zij het niet belem meren, doch zij aanvaardt niet de ver antwoordelijkheid ervoor, deze berust bij hen, die het opgelegd hebben. Spr. zegt, dat hij de beschuldiging, als zou hij persoon lijke belangen hebben, geheel moet laten voor egenen, die deze hebben gedaan. De heer Zandbergen wijst op de groote j beteekenis van het Kon. Besluit. De Raad i heeft indertijd aan den minister advies gevraagd over 31 of 41 woningen. De mi- nister adviseerde 41, gezien het gebrek aan goede woningen en de lagere huur bij het bouwen van een complex van 41. Spr. zegt, dat B. en W. wel geprobeerd hebben om een 2e hypotheek te verkrijgen voor een particulieren bouw. De woningbouw vereniging heft 80 aspirant-huurders. Eerst nadat de Raad besloot het advies van den minister niet op te volgen en slechts 21 toe te staan, heeft de vereeniging de zaak in handen gesteld van de betrokken rijksinstanties. Weth. Kralt bestrijdt, dat hij getracht zou hebben een 2e hypotheek te krijgen voor part. bouw. Men had van hem toch niet moeten gelooven, dat hij de woning bouwvereniging achter den rug zou tor- pedeeren. De heer Zandbergen neemt In zooverre de beschuldiging terug. Weth. van der Vijver wijt het huurver- schil van 21 en 41 woningen aan het feit, dat men een grootere oppervlakte grond wil koopen. De heer van der Gugten (A.R.), herin nert eraan, dat hij gevraagd heeft den mi nister in te lichten over den toestand te Rijnsburg. In de optimistische vereeniging is hartelijk dank gebracht; kan ik ook dank brengen aan B. en W.? vraagt spr. Weth. Kralt zegt daarop, dat de minister had medegedeeld in den eersten tijd voor het gemeentebestuur niet te spreken te zijn. De heer van Duyn (Chr. A. P.) gaat uit voerig na, waarom de verplichting is op gelegd. Spr. ziet overal elders nieuwe woonwijken en denkt wel eens, hoe dur ven jullie dat aan. (Geroep: „Juist!") Het kleine aantal hier, is al te groot. De grond aankoop beteekent vooruitzien voor uit breiding. Over de kwestie van de 2de hypotheek zegt de voorzitter, dat hij er zelf sterk voor was, maar de wethouders niet. Met algemeene stemmen wordt het par- tieele uitbreidingsplan daarna aangeno men. Den prijs van den grond stelden B. en W. voor op 3.25. De heer Zandbergen wijst er op, dat de gemeente vroeger ƒ2.50 heeft gevraagd. Zijn voorstel om den grond voor 2.te verkoopen, waarop de exploitatie rekening berust, wordt gesteund door Van Duyn. Weth. Van der Vijver motiveert den prys van 3.25. De heer Z. bestrijdt dit door aan te voeren, dat de grond slechts voor 6 woningen bouwrijp is: Het voorstel van B. en W. wordt met 2 st. tegen aange nomen. De bouwvoorschotten en voorschriften worden daarna aangenomen. De heer Zandbergen vraagt naar de juist heid omtrent het bericht in de bladen van den Verhuurdersbond over de voordracht en vraagt, wie de drie deskundigen waren. De voorzitter zegt het niet gelezen te hebben en dat hij niet van drie maar van twee personen zou hebben gesproken. De voorz. heeft op het bureau van den Ver huurdersbond een onderhoud gehad met den heer Van der Steen en concludeez'de daaruit een advies te hebben gehad van den Verhuurdersbond. Aanbevolen waren de heeren van Weizen en van Katwijk. UIT DE OMGEVING KATWIJK. LIJK VAN VISSCHER OPGEHAALD. Vergaan met de Scheveningsche logger 68. In de buitenhaven te IJmuiden is een lyk opgehaald, dat afkomstig bleek te zijn van den 23-jarigen P. K., gewoond hebben de te Katwijk en opvarende van den op 27 October 1936 in dé buitenhaven verganen logger „Scbeveningen 68". LISSE Aankoop van grond. B. en W. stellen den Raad dezer gemeente voor om het besluit in comité-generaal van den 22sten Juni 1937 te bevestigen, om bij openbare verkooping van den 23sten Juni 1937, ten overstaan van den heer notaris A. van Pelt, alhier, ten behoeve der gemeente bij afslag voor een bedrag van 6.430 aan te koopen de perceelen grond, kadastraal be kend gemeente Lisse in sectie D. nos. 692 en 3231, respectievelijk groot 0.37.00 H.A. en 1.30.70 H.A. Voor de exploitatie van het gemeente lijk bouwterrein tusschen de Gladiolen- straat en Broekweg is deze aankoop voor e gemeente van groote waarde. Eerder aangewende pogingen om deze grond in gemeentelijk bezit te verkrijgen zijn af gestuit op den gevraagden koopprijs van 1.30 per M2. Thans heeft de gemeente de bouwter reinen gelegen tusschen Broekweg en Gla- diolenstraat bijna geheel in handen. Verkoop van grond. B. en W. stellen den Raad dezer gemeente voor aan de firma Gebr. Moolenaar te Lisse een per- ceelu grond te verkoopen, kadastraal be kend gemeente Lisse in sectie D. no. 4133, gelegen langs de Gladiolenstraat ter groote van ongeveer 1828.50 M2. tegen den prijs van f 4 per M2. Naar wij vernemen is dezen grond bestemd voor bouwterrein. NOOTDORP. Jaarvergadering „Vogel". De voetbal vereniging „Vogel" houdt op Zondag a.s. om half 12 in het R. K. Verenigingsge bouw haar jaarlijksche ledenvergadering. LEEWUIDEN. Vertrokken: H. J. Visser naar Haar lemmermeer; J, M. C. Oosterman, naar Rijnzaterwoude; J. M. Treur naar Amster dam. Geboren: Hubertus Anthonius, z. v. P. van Egmond en C. H. Meijer. ALKEMADE Geboren: Johannes Petrus z. van W. van Hameren en P. G. van der Klugt Johanna Catharina Maria d. van J. W. v. d. Meer en I. M. van Rijn Anthonius Johannes z. van C. Kouwenhoven en M. M. van den Broek. Ondertrouwd: J. A. Strijk jm. 31 j. en Th. M. M. Hoogenboom jd. 29 j. Getrouwd: J. W. Kennis jm. 29 j. en M. C. Schakenbos jd. 23 j. Q. W. Warmerdam 30 j. en G. J. A. van der Poel jd. 27 j. Overleden: J. K. L. Bierhoff 93 j. NIEUWVEEN. Gevestigd: P. Vermeulen van Rot terdam. Vertrokken: C. Peer naar Vucht J. van Harten naar Bennebroek K. A. van Dam naar Uithoorn. Geboren: Petronella Gerard^, Wij- nanda, dochter van C. J. J. Koeleman en P. M. Koster. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Juni. Groentenveiling. Groeen kool f 3.70, Aardappelen f 2.80 5.Andijvie f 27.Sla f 25.Aard beien f 866.Snijboonen f 2849. Stokboonen f 57.Stamboonen f 3548. Tuinboonen f 79.Doperwten f 1325. Peulen f 1247.per 100 K.G. Postelein f 611.Spinazie f 812.Tomaten A f 18—28, idem B f 24—32.—, idem C f 14— 20.—, idem CC f 10—16.— per 100 K.G. An dijvie f0.602.30, Komkommers f 1.50 4.70, Bloemkool f 214.Salade f 0.60 3.60, Perziken f 1.5015.Rabarber f 0.30 1.50 per 100 stuks. 1.50 per 100 stuks. Kroten f 2.303.Pie terselie f 1.202.Radijs f 0.902.30, Sel- derief 0.70—1.40, Uien f 1.30—2.80, Peen f3 8.Rabarber f 13.80 per 100 bos. 21 tot en met 26 Juni. Turf. Aan voer lange turf 65.000 stuks. Prijzen f 6 8.per 1000 stuks. 26 Juni. Boter. Fabriekslbot.er prima f 1.53, Boerenboter prima f 1.351.40 per K.G. Aanvoer 1525 K.G. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 25 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 1322 cent per K.G., sla 1.402.30 per 100 krop, snij boonen 3.854.70, stek f 2.553.15, prinsesseboonen 5.20, peulen 1.15 4.70, doperwten 1.101.50, capucijners 1.50, tuinboonen 7075 ct. per 10 K.G., augurken: grof 3.604.10, bommen 3.30—3.40, stek 1.70 per 25 K.G. ALPHEN AAN DEN RIJN, 25 Juni. Groentenveiling. Tuinboonen 6.90 9.30, heerenboonen 34.7038.20, snijboo nen 40.postelein 7.108.60, per 100 K.G.; seldery 1.90—2.00, peen 6.90— 9.60, kroten 3.30, andijvie 2.20—2.80, per 100 bos; kropsla I f 1.404.30, kom kommers 3.003.70, bloemkool I 7.00 13.80, idem II 2.006.00, per 100 stuks; aardbeien 9.6012.10, per 100 pond. Wij weten, dat „De Leldsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag tè bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd? iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen In. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem z. van P. J. Tel- jeur en A. C. Witteman Carolina Wil- helmina d. van J. Lancel en C. W. v. Ho ven Antonia Petronella Maria d. van C. Betram en R. E. de Zoeten Jacques Cralis Augenie z. van C. A. J. de Roij v. Zuijdewijn en A. K. Sommer Cornelia Elizabeth Maria d. van J. J. Hoogenboom en J. W. Poodt Theodoras Johannes Maria z. van J. v. d. Jagt en A. S. H. M. Winter Theodorus Jelle z. van Th. J. Montijn en.J. J. v. Huissteden Comelis Alexander Ferdinandus z. van W. J. Ot- ten en A. J. F. Godthelp. Ondertrouwd: F. B. Meijer jm. 21 j. en E. Pelt jd. 20 j. Overleden: A. H. v. d. Lansv. d. Meer vr. 55 j. Eieren. Aanvoer: 4300 stuks. Kip- eieren 2.003.20, eendeneieren 2.20 2.40, per 100 stuks. VINKE VEEN, 25 Juni. Groentenveiling. Peulen 11.5041.00, doperwten 12 17, capucijners 1522, tuinboonen 6—8, snijboonen I 3644, idem stek 2232, stamspercieboonen 4046, per 100 K.G.; tomaten A 1113, idem B 11—13, idem C 9—11, idem CC 5— 8, per 100 pond; komkommers 26, bloemkool 213, kropsla 0,603.40, per 100 stuks; aardbeien 912, per 100 bos; rabarber 36, per 100 bos; spinazie 1112, postelein f 68, per 100 K.G.; peen f 48, per 100 bos; spitkool 3.10 3.90, per 100 K.G.; andijvie 3.10—3.60, per 100 stuks. VEUR, 25 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 3.204.30, 2e soort 2.002.80, 3e soort 1.502.30, gele kom kommers le soort 4.004.60, 2e soort 2.503.80, 3e soort 1.802.40, kropsla le soort 2.003.20, 2e soort 1.001.80, stoofsla per kg. 35 cent, peen 5.907.50 bloemkool le soort 10.5013.80, 2e soort 5.609.50, uitschot 3.504.90, tomaten midd. 11.8013,gr. ronden 10.50 11.50, 2e soort 10.10—12.90 3e soort 7.80 9.bonken 8.0010, andijvie per 100 1.003.30, andijvie per kg. 46 cent, spi nazie per 4 kg. 4862 cent, postelein 11 12, rabarber per 140 bos f 4.004.60, snij boonen 4244, spercieboonen 4851, radijs 1.602.10, prei 2.602.80, selde rie 0.901.30, peulen 2432, tuinboo nen 6.008.50, doperwten 1624, drui ven 3638, aardbeien 1214 cent per p. TER AAR, 15 Juni. Centrale Veiling. Andijvie 1640 cent, sla 1.003.60, peu len 1.204.60, doperwten 1.101.50, capucijners 1.251.65, witte capucijners 2.002.30, blauwschokkers f 2.202.30, tuinboonen 7079-cent, aardappelen 5.20 snijboonen 4.004.90, stek 2.503.80, dubb. stamboonen 4.004.60, postelein 5.908.80, breekpeen 26, bospèen 36 cent, rabarber 1.503.00, prei 2.40, bloemkool 2—15 cent, komkommers 2.10 4.40, tomaten 713 cent, aardbeien per slof 5360 cent, zuring per kilo 6 cent, se-1 derie 1.201.70, pieterselie 1.50—2.50. BOSKOOP, 25 Juni. Bloemenveiling. Pechtold 15—25, Wendland 30—56, Hadley 1526, Claudius Pernet 2034, Briarclif 10—16, Butterfley 15—23, Wilh. Gordes 1220, Mme Jules Boüché 1015, Rosalan dia 1018, Florex 2542, Juliana 4062, Wilhelmina 1015, Pink Perfection 4067, Edith Helen 1528, Aug. Noack 1016, Else Poulsen 3560, Gloria Mundi 3045, Ellen Poulsen 1527, Paul Grampel 3046, Rosa Mundi 5261, Mevr. v. Straat van Nes 3045, Ingar Ohlson 2545, Queen Mary 1018, Paul's Scarlet 1225, Chrysanten, Violieren 1423, Anjers 610, Lathyrus 46, Asparagus 48, Alstroemeria 17, Leeuwenbekken 2031, Iris 712, Gerbera 1320, Clematis Durandii 2537, id. Prins Hendria, 100140, id. The President 60, id. le Corithe 50100, Ligustrum 1521 per bis van 10 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 Juni. Groentenveiling. Per kist van 25 K.G.: Eerstelingen ƒ11.20, Drielingen ƒ0.70 1, Kriel ƒ0.60—0.75. Per 100 bos (krop): Bospeen 79.10, Sla ƒ1.402.50, Radijs ƒ0.60—1.10, Rabarber 3.10—3.90. NIEUWKOOP, 25 Juni. Eieren. Aan voer 4195 eieren. Kipeieren 2.703.20, eëhdeieren ƒ2.15. UTRECHT, 26 Juni. Vee. Totaal aan voer 2305 stuks. Prijzen: Stieren 3035 ct., Slachtkoeien 2e soort 3438 ct., id. 3e srt. 3033 ct. per pond. Handel redelijk. Vaar zen ƒ160—22.20, Pinken 120—160 Melk koeien 170290, Kalfkoeien f 180310, Varekoeien 150200 per stuk. Handel kalm. 650 Nuchtere kalveren 1014 per stuk. Handel vlug. 410 Magere varkens 25 37, Schrammen 1625, 410 Biggen ƒ11 16 per stuk. Handel matig. 50 Magere schapen 2035 260 Weidelammeren 8 13, Zuiglammeren 1518. Lammeren (Texelaars 1215 per stuk. Handel kalm. Kleinhandel: Boter 300 K.G. 1.70, Kaas 0.50—0.70 per K.G. NOORDWIJKERHOUT," 25 Juni. Groen tenveiling Aardbeien 3657 ct. per slof. Bloemkool le soort 5.50, id. 2de soort 4.20 per 100. Tuinboonen 7488 ct., Br. Capu cijners 75 ct., Krombekken 1.852.35, Doperwten 1.202 20, Witte Capucijners 1.30—1.50 per 10 K.G. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM! Londen S.97'/8 Berlyn 72.91 Parijs 8.09% Brussel 30 72 Zwitserland 41.68 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.30 Oslo 45.l2l'2 New York 1.817/" Praag G.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3