RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 25 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN HET MOTORONGELUK TE LAREN. Slachtoffer aan bekomen verwondinge^ overleden. De 35-jarige motorrijder M. Laguna, die Woensdagmiddag met zijn motorfiets on der de Gooische tram te Laren is geraakt, is in den afgeloopen nacht in het St. Jans- Ziekenhuis aan zijn verwondingen over leden. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Twee gewonden. Gistermiddag is op den provincialen weg WinsumOnderdendam een auto door nog onbekende oorzaak tegen een boom gere den. In den wagen bevonden zich de heer Schotanus Jr. uit Harlingen en de heer L. Verwater uit Haren. De heer Schotanus, die chauffeerde, be kwam lichte verwondingen. Zijn mede-pas sagier, die naast hem zat, werd ernstig aan het hoofd gewond. Beiden zijn ter ver pleging in het Academisch iZekenhuis te Groningen opgenomen. De auto werd totaal vernield. AUTO TE WATER GEREDEN. Bestuurder redt zich zelf en vrouw en kind. Woensdagavond geraakte tusschen Jut- phaas en IJsselstein vermoedelijk tengevol ge van een stuurbreuk een auto, bestuurd door den heer ten Hout, directeur van de gasfabriek in IJsselstein, in het water van de Geinbrug. Het gelukte den heer ten Hout aanstonds de beide portieren van den wagen te openen, zoodat hij en zijn doch tertje, die naast hem zat zich gemakkelijk uit den wagen kon bevrijden. Zijn echtge- moote, die achterin den wagen had plaats genomen, verkeerde evenwel in een moei lijker positie. Toch gelukte het den heer ten Hout zijn vrouw, alhoewel bewusteloos, op de kap van de auto te krijgen. Dr~ de Morré uit IJsselstein verleende de genees kundige hulp. Met een zuurstofapparaat ge lukte het mevr. ten Hout wederom bij te brengen. Niemand had ernstig letsel opge- loopen, zoodat het een en ander behalve materieele schade nog gelukkig goed is af geloopen. SCHUTTING TE DELFT OMGEVALLEN. Drie passeerende dames gewond. Te Delft is gistermiddag de schutting voor eenige op den Verversdijk in aanbouw zijnde panden over een lengte van ruim 20 meter omgevallen en op straat ge smakt, terwijl juist eenige dames passeer den. Drie hunner werden door het vallen de hout getroffen en min of meer ernstig gewond. De politie vervoerde de gewonde dames naar haar woningen en maakte pro ces-verbaal op. Het ongeval zou te wijten zijn aan onvoldoende bevestiging van de schutting aan de in aanbouw zijnde per- ceelen. CAFé ANNEX STOFFEERDERIJ UITGEBRAND. Vrouw gewond. Vannacht omstreeks één uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in een pand aan de Maasbreeschestraat, te Ble- rick, bewoond door den heer P. Bouten. De bewoners, man, vrouw'en eenige kinderen, werden door een voorbijganger gewekt. Daar op dat oogenblik de brand, reeds een igrooten omvang had aangenomen, moesten zij uit het raam van de eerste verdieping springen.Hierbij brak mevrouw Bouten het hielbeen. Zij moest naar het ziekenhuis te Venlo worden overgebracht. Het huis waarin een café en een stoffeerderij van den heer Bouten gevestigd waren, brandde geheel uit. De bewoner is zoowel tegen brand- als be drijfsschade verzekerd. SCHEEPSBRAND TE ROTTERDAM. In het Portugeesche s.s. „Corte Real". Gisteravond omstreeks acht uur ontdekte personeel aan boord van het Portugeesche stoomschip „Corte Real", groot 2044 tons, eigendom van de scheepvaartmaatschappij „Coreanos" te Ponta Delgada, welk schip in de Merwedehaven te Rotterdam lag, dat er rook ontsnapte uit ruim 5. Personeel van de stuwadoorsmaatschappij „Quick Ditpatch" nam direct, nadat het ruim was opengegooid, het blusschingswerk ter hand met vier stralen op de waterleiding van het terrein en waarschuwde toen terstond de brandweer. Aangezien de vele rook het uitzicht belemmerde, ging men er toe over ruim 4, dat meer naar het middenschip ligt, open te gooien, een maatregel, waar van men meer lucht verwachtte. Toen bleek echter, dat het niet in ruim 5, maar in ruim 4 brandde. Het schip, dat onderweg was van Ham burg en Bremen, was geladen met rijst, thee, grutten, lijnkoeken, azijnzuur, rub ber, katoen, motorrijwielen en auto's, gis teren was bovendien de rest van de lading gestuwd, zoodat het schip propvol zat en de ruimen al gesloten waren in verband met de omstandigheid, dat het schip in den afgeloopen nacht zou vertrekken. Men moest dus eerst beginnen met het lossen van die lading! waarbij een van de groote kra nen goed werk verrichtte, zij het ook wat gevaarlijk, aangezien de manschappen van de brandweer telkens een zwaaiende strop met kisten, balen katoen of^ tonnen boven zich zagen zweven. Alles had evenwel een vlot verloop. Ten slotte kon men vaststellen, dat de brand woedde in het onderste gedeelte van ruim 4, dat door stalen platen van het bovenste gedeelte van datzelfde huim is afgesloten. Inmiddels was de rook dikker en dikker geworden, maar vlammen waren er nog niet te zien. De brandweer gaf in totaal met acht stralen water. Ook de „Haven dienst" was ter plaatse gearriveerd, als mede een reeks kleinere sleepbooten, die, ingeval de brand zich ernstig zou laten aan zien, het schip op stroom zouden kunnen trekken. Dit is evenwel niet noodig geble ken. De brand zat echter zoo diep, dat men, toen eenmaal personeel van de afdeeling brandbluschmiddelen met rookmaskers het benedengedeelte van het schip had ver kend, besloot om het vuur te verdrinken, m.a.w. het ruim vol water te laten loopen. Dit is toen geschied. De schade, door den brand in de ka toen aangericht, is niet zoo heel groot, maar de lading heeft zeer ernstig waterschade gekregen. In ruim 5, waar de brand dus niet woedde, stonden de automobielen tot hun assen in het water. Tot laat in den avond heeft men met het blusschingswerk de handen vol gehad. Een klein incident deed zich voor, toen een van de slangenwagens, welke het eerst op het terrein van den brand verscheen, met een der wielen in een diepe rail raak te, waardoor het wiel brak en de wagen kantelde. BRANDJE OP EEN MOTORBOOT. Gistermiddag is de brandweer te Am sterdam gealarmeerd voor een brandje, dat in de kajuit van een motorboot van de maatschappij „Purfina" in de benzinehaven aan den Westzeedijk was uitgebroken. Brandweer en politie wisten het vuur, dat ontstaan was, doordat in de machine kamer de vlam in een pan met vet was ge slagen, spoedig te blusschen. De 19-jarige stuurman J. F. liep eenige brandwonden aan gelaat en linkerarm op, toen hij probeerde de vlammen te dooven. Hij is voor onderzoek naar het binnengast huis gebracht. JEUGDIGE MISDADIGERS AANGEHOUDEN. De politie te Amsterdam heeft vijf, nog zeer jeugdige, misdadigers aangehouden, die zich aan verscheidene diefstallen en inbraken hadden schuldig gemaakt, meldt het „Vad." Op het bureau Linnaeusstraat zijn er drie opgesloten, jongetjes van resp. zes, zeven en acht jaar, die een uitgebreid zonden-re- gister op hun naam hebben. Op Hemelvaartsdag 'lebbën de jeugdige avonturiers ingebroken in een groentenwin- kel aan den Iepenweg, waar zij een buit maakten van twee gulden. Tweemaal kwamen zij door middel van braak binnen in een sporthuisje in het Oos terpark, waar zes korfballen en vijf tennis ballen werden gestolen. Ook een sportterrein aan den Polderweg is door de jeugdige inbrekers bezocht. Door over een hek te klimmen dat twee meter hoog is, met nog een meter prikkel draad-bescherming, wisten zij op het veld te komen. De buit was hier een fietslan taarn en eenig sportmateriaal. Ten slotte staat nog een diefstal van eenige gereedschappen uit een auto op him naam. De drie jongens, twee broertjes en een vriendje, die altijd samen op pad gingen, zullen ter beschikking van de justitie wor den gesteld. De politie van het bureau Stadhouders kade heeft twee jongetjes van negen jaar aangehouden, die drie rijwieldiefstallen op hun geweten hebben. Het zijn twee jon getjes uit de Baffinstr'aat, die den laat- sten tijd herhaaldelijk op avontuur uitgin gen. De doeleinden van deze zwerftoch ten zijn thans duidelijk geworden. LEIDSCHE BILJARTBOND. Wedstrijd LeidenDen Haag. Gisteravond zijn de wedstrijden voort gezet en heeft Leiden zich van de goede zijde laten zien. Door te laat beginnen, moesten de Leidsche spelers om half twaalf weg. Toen moest er nog een partij gespeeld worden nl. HendriksLucas. (Eerstge noemde woont te Voorburg) doch toen wa ren er reeds 3 van de 4 partijen door Lei den gewonnen, en bedroeg de achterstand nog 11 car. De uitslagen luiden: E. Bakker (L.) Oostervee, res. (d.H.) C. Lammens A. Bakker G. Vtrmeer L. van Es J P. Ouwerkerk J. Reichold 125 41 19 3.04 89 40 9 2.22 125 31 18 4.03 111 30 26 3.70 125 32 17 3.90 125 38 18 3.28 90 37 19 2.43 WATERPOLO WEDSTRIJDEN L. Z. C. De tweede wedstrijdavond der Leidsche Zwemclub heeft twee winstpunten opge leverd. Die twee punten waren voor het tweede, zoodat daaruit al dadelijk blijkt, dat het eerste opnieuw heeft verloren. Toch speelde L. Z. C. 'n stuk beter dan tegen R. Z. C. en we gelooven, dat zij nog wel eenige punten zal weten te veroveren. L. Z. C. H—H. P. C. IV 2—1. De Heemstedenaren verschenen met zes spelers, waarvoor L. Z. C. liet uitvallen. Het begin was voor de gasten en al spoe dig hadden zij de leiding (01). Door door tastend spel van H. A. C. Walenkamp was de stand echter spoedig gelijk en nog voor de rust had Meyeraan den L. Z. C.-reser- ven de leiding gegeven. (21). In de tweede helft was H. P. C. veel sterker, doch Meyeraan, die nu het doel verdedigde deed zulks uitstekend en er werd niet meer gedoelpunt, zoodat L. Z. C. II de eerste overwinning binnen heeft. L. Z. C. I—S. V. H. I 0—5. De Leidenaars hadden nu weer den steun van Frits Teegelaar en dat was wel zeer duidelijk merkbaar, want het grootste gevaar voor S. V. H. kwam van zijn kant. Hij loste enkele flinke schoten, maar de keeper van S. V. H. bleek uit het goede hout gesneden. Aan de- anderen kant pro beerde Snoek de L. Z. C.-defensie, maar Elzinga hield hem in bedwang. Drie cor ners op het S. V. H.-doel brachten voor L. Z. C. ook geen resultaat. De S. V. H.- midvoor, die geen kans kreeg 'n behoorlijk schot te lossen, ging daarop zwerven, trok tevens Elzinga met zich mee en Barends nam de midvoorplaats in. Deze kreeg daarop meer schietkansen en met 'n fraaien doorslagbal gaf hij zijn club de leiding (01). Dadelijk daarop kwam de rust. De tweede hglft begon de L. Z. C. met goeden moed, doch toen Elzinga voor weg zwemmen aan den kant werd gestuurd, had S. V. H. geen moeite den voorsprong te vergrooten door Barends (02). S. V. H. werd daarop steeds sterker, doch op on rechtmatige wijze kreeg zij het derde doel punt, toen Snoek geheel vrij binnen -de 2 M. lijn opzwom en doelpuntte zonder dat de scheidsrechter ingreep (03). Toen was de fut bij L. Z. C. eruit en wederom door Snoek werd het 04, terwijl Barends er tenslotte 05 van maakte. Toen Snoek hierop wegens wegzwemmen langs de lijn werd gezonden ging de S. V. H.-verdedi- ging traineeren en tijdens dit achterhoede- spel kwam het einde. De Zijl IV—S. Z. C. 1—1. De avond werd geopend met den wed strijd tusschen de Zijl IV en de Sassen- heimsche Zwemclub, welk gemoedelijk partijtje in een gelijk spel eindigde. (11). DE NATIONALE ATHLETIEK WED STRIJDEN VAN DOCOS. Zondag a.s. op het Sportpark Haagweg. Voor deze wedstrijden, welke op het R.K. Sportpark „Haagweg" te Leiden gehouden worden bestaat van den kant der athleten een buitengewoon groote belangstelling. In totaal schreven 130 R.K. athleten in, waar onder de beste van Nederland. Op de eerste plaats merken wij op J. Oosterveer den vijfvoudigen recordhouder en kampioen 800 Meter. H. Endenburg, kampioen 400 M. en bijzonder den polstok hoogspringer W. Kaptein, R.K. Wereldkampioen en kam pioen en recordhouder van Nederland. Ver der zullen uitkomen de kampioen kogel- stooten, Chr. Duin, de recordhouder dicus- werpen G. Westgeest, de recordhouder 3000 M. H. Coblentz en voor het eerst weer de recordhouders vèrspringen en hink stap-sprong Joh. Mathot, die vorig jaar te Weenen een groote spierblessure opgeloo- pen heeft en zoodoende langen tijd niet heeft kunnen uitkomen. Verder nog vele andere bekende en minder bekende athle ten, die alle tezamen het publiek een zeer mooien en interessanten wedstrijd zullen bezorgen. De volgende nummers zullen ver werkt wroden: 60 M., 80 M., 100 M., 1000 M., 1500 M., 3000 M. en 10.000 M. hardloopen. Kogelstooten, discuswerpen, speerwerpen, vèrpringen, hoogspringen, polsstokhoog springen, hink-stap-rprong en de estafette 4 maal 100 M. en Olympische estafette. De wedstrijden zullen aanvangen om 1 uur pre cies en zullen onder de algemeene leiding staan van den heer A. J. J. Duindam. Als bijzondere attractie zy nog vermeld, dat G. Westgeest een poging zal doen om het re cord discuswerpen te breken. LAWNTENNIS Woensdagavond speelt de 3e groep in het clublokaal van Wilhelmina, Wilh. v. Prui- I senstraat Den Haag. Vrijdagavond de ca- j dregroep als laatste bij Poort v. Cleef te j Leiden. Gelijk wordt dan de laatste partij voor de 3e groep bij D. O. S. gespeeld. DE INT. WEDSTRIJDEN OP WIMBLEDON. Nederlandsche overwinningen in de dubbelspelen. De vierde dag van de internationale ten niskampioenschappen van Wimbledon is j begunstigd door fraai zomerweer. Een groot aantal toeschouwers, waaronder zich later j op den middag ook de Koningin-Moeder Mary bevond, hebben van uitstekende en vaak spannende partijen kunnen genieten. I Nochtans verliep ook deze vierde dag zon- I der verrassingen, terwijl verder de beide i Nederlandsche speelsters zoowel in het I dames- en in liet gemengd dubbelspel een ronde verder kwamen. De overwinning van mej. Rollin Cou- I querque en Maria Louise Hora op het En- gelsche paar mevr. Semmence en mej. Goss ging vrij gemakkelijk in haar werk. De NederlandschDuitsche combinatie sloot veel beter dan de Engelsche, welke ZATERDAG 26 JUNI. Hilversum I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Reportage T.T.-Races. 9.45 Gramofoonmuziek. 10/20 Vervolg reportage. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Godsdienstig halfuur. 11.30 Vervolg reportage. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten. 12.45 KRO-orkest. 1.35 Gramofoonmuziek. I.45 Voor de rijpere jeugd. 2.15 Reportage T.T.-Races. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Vervolg reportage. 4.00 Kinderuur. 5.00 Vervolg reportage. 5.45 DE KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over R.K. Blindenzorg. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikaie omlijs ting. 8.35 Gevarieerd programma. 10.20 De KRO-Boys en solist. 10.40 Internationale Sportrevue. 10.55 Vervolg KRO-Boys. II.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Fantasia", VARA-orkest en Orgel spel. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie over de Friesche beweging. 2.15 Melody Circle. 3.15 Causerie over de 3de Arbeiders- Olympiade. 3.30 De Flierefluiters en solist. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.40 Declamatie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.00 Filmland. 7.30 Causerie „Van Evangelie tot ge meente". 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 Fantasia. 8.45 Radiotooneel. 9.00 Zang. 9.15 VARA-orkest. 9.40 Causerie over het as. VARA-Zomer- feest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. D r o i tw i c h, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.40 Reportage. 11.55 BBC-Northera orkest en soliste. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.20 Commodore Grand-orkest. 1.35 Sportreportage. I.50 Gramofoonmuziek. 2.05 Sportreportage. 5.35 Dansmuziek (Gr.pl.). 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-Vrouwenkoor en BBC-orkest m. m. v. soliste. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variété-programma 9.40 Ttoespraak voor Padvinders. 9.50 BBC-Theater-orkest en solist. 10.55 Zangvoordracht. II.20 Ambrose en zijn Band. 12.0012.20 Ambrose en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 en 12.50 Orkestconcert. I.35 Zang. 2.05 Vervolg orkestconcert. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.00 HoorspeL 3.40 Zang. 5.20 Poulet-Siohan-orkest. 7.55 en 8.10 Zang. 8.50 Het Omroepkwartet en solisten. 10.05 Het Omroeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. II.20 Het Bouillon-dansorkest. Keulen, 456 M. 6.50 E. Rambour's orkest. 8.50 Landessymphonieorkest Saarpalts. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Omroeporkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Gevarieerd programma. 6.25 Het Omroepkamerkwintet. 7.20 Het Prisca-kwartet. 8.30 Reportage. 9.20 Kringbijeenkomst van de N.S.D.A.P. 10.50 Ad. Luttels dansorkest. 12.101.20 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuzieik. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. I.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Pianoduetten. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Viool en piano. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.20 Guetta Milano's orkest. 6.20 Salonorkest. 7.35 Graafiofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gramofoonmuziek. II.3512.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. I.50 Gramofoonmuziek. 2.23 Ed. Loiseau's orkest. 3.20 Accordeonmuziek. 3.35 Vervolg van 2.23. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.35 Omroeporkest. 6.35 en 7.45 Gramofoonmuziek 8.20 Omroepsymphonieorkest en soliste. I. d. pauze: Radiotooneel. 10.30 Omroepdansorkest. II.2012.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 Fluit enpiano. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 G. Hoffmann en H. Aaue met hun dansorkesten. Gem. Radiodistribntiebedrijf te Leiden. 3de programma. 8.00 Keulen. 10.35 Parijs R. 12.20 Keulen. 13.20 Brussel VI. 13.35 Keulen. 15.35 Brussel Fr. 16.20 Keulen. 20.05 London Reg. 22.05 Parijs R. 23.05 Keulen. 4de programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen. 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Brussel VL 19.05 Droitwich. 22.55 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). laatste bovendien nog over weinig routine beschikte. De drives van mej. Hora, ge paard gaande met uitnemende volleys aan het net hielden de Engelsche speelsters op de baseline, die van den eenen hoek naar den anderen moest loopen. Onze landge- noote kruidde haar spel met de listige op Wimbledon reeds beroemde dropshots, ter wijl ook verscheidene malen keurig ge plaatste lobs van haar racket kwamen. De Engelsche combinatie stond tegenover dit spel machteloos. Het Nederlandsch-Duitsche dubbel miste op 51 en 52 in de tweede set driemaal een matchpoint, doch geen moment was de overwinning in gevaar. In de volgende ronde komt de Neder landsch-Duitsche combinatie uit tegen de Engelsche dames mej. Saunders en mej. Mac Ostrich. In het gemengd dubbelspel kwam onze landgenoote uit met den Joego-Slavischen Davisbekerspeler Kukuljevic als partner. Aanvankelijk moest deze combinatie tegen het Engelsche paar mej. Osborne en Lucking aan elkaar wennen, waarvoor zij een geheele set noodig had, doch daarna ging het al veel beter en toen leverde het spel van de Engelsche tegenstanders geen moeilijkheden meer op. Vrij snel werden de twee volgende sets en daarmede de partij met 63, 62 in het voordeel beëindigd. Mej. Ter windt speelde in het damesdub belspel met haar eerste tegenstandster uit het damesenkelspel, de Deensche mevr. Hollis, tegen de Engelsche dames Bray en Cardinal!. In de eerste twee sets had de Nederlandsch-Deensche combinatie, welke nog niet spoedig ingespeeld bleek te zijn, de grootste moeite met haar tegenstand sters. De Engelsche dames wonnen de eerste set zelfs na verwoeden strijd met 97, maar toen zij zich de partij zagen ontgaan door de tweede set met 57 te verliezen, was hun tegenstand gebroken. Snel kwam de internationale dubbel nu, vooral door uit stekend spel van mej. Terwindt, tot een 62 zege in de derde set en de partij was, zij het op zeer benauwde wijze, gewonnen. In de volgende ronde zullen onze landge noote en haar Deensche medespeelster het nog wel wat moeilijker krijgen, immers dan moet tegen het sterke Fransche dubbel mevr. Boegner en mevr. De la Valdene ge speeld worden en de vroegere Spaansche speelster Lily d'Alvarez is er niet de speel ster naar, om een partij zonder strijd op te geven. In het heerenenkelspel zijn de laatste zes tien spelers thans bekend. In de acht fina les hebben zich Von Cramm (Duitschland), Mako (Ver. Staten), Crawford (Australië). Shaffi (Engeland), Austin (Engeland). Lacroix (België), Grant (Ver. Staten). Stedman (Nieuw-Zeeland), Prenn, Parker (Ver. Staten), Hare (Engeland), Henkei (Duitschland), Shayes (Engeland), Mac Grath (Australië), Hecht (Tsjecho-Slowa- kije) en Budge (Ver. Staten) in deze volg orde geplaatst. Austin heeft het evenwel tegen den jon gen Australischen speler Bromwich moeilijk genoeg gehad, terwijl ook von Cramra het tegen den Japanner Yamagishi niet cadeau heeft gekregen. Budge won gemakkelijk van Boussus, terwijl Crawford het alleen in de laatste set tegen Kukuljevic minder ge makkelijk had. In het dames dubbelspel hadden mevr. Sperling en mej. Jacobs het niet zoo ge makkelijk, als zij verwacht hadden, vooral niet in de eerste set. Daarna boden de Engelsche dames Mel lows en Underwood minder tegenstand. Mevr. Henrotin toonde weer eens, dat zij een beter dubbel- dan een enkelspeelster is. Tezamen met mevr. Andrus won zij van mej. Scriven en de Chileensche senorita Lizana, die echter de tweede set niet zon der zwaren strijd afgaven.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9