VRIJDAG 25 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank heeft A. V., die te Bodegraven twee rijwielen had ge stolen, veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf en toewijzing eener civiele vorde ring tot een bedrag van 10. De Officier van Justitie had eveneens een jaar gevangenisstraf geëischt. Terzake van rijwieldiefstal, gepleegd te Nieuwkoop, heeft de Rechtbank C. L. H. veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf. De Officier van Justitie had een jaar en acht maanden gevangenisstraf geëischt. Wegens diefstal van een mantel ten na- dèele van de dochter van een hotelhouder te Leiden, had de Officier van Justitie tegen G. van O. een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, waar van zes maanden voorwaardelijk. REGENT HET OP HEMELVAARTSDAG? Een afbetalingsmagazijn te Amsterdam voerde een reclamecampagne uitgaande van de „Regenverzekering". De firma verbond zich namelijk tegen over iederen kooper van een fiets om, in dien het op Hemelvaartsdag gedurende twee uren (door den kooper aan te geven) meer dan twee m.M. zou regenen, de ge kochte fiets cadeau te geven. De justitie kwam evenwel tusschenbeide, aangezien zij hierin een overtreding van de loterij wet zag. De advertentie en de for mulieren werden in beslag genomen. Mr. Gerard Polak, optredende voor de verdachten, betoogde bij de behandeling ter terechtzitting voor den kantonrechter mr. I. van Creveld, dat hier geen sprake was van een loterij, ook niet in den zin der lo terij wet, aangezien de mogel/ijkheid be stond, dat öf alle koopers, óf geen enkele kooper winnaar zou zijn, terwijl een loterij met alleen prijzen of alleen nieten ondenk baar is. Ook op verschillende andere gronden pleitte de verdediger vrijspraak. In zijn vonnis van gisterochtend over woog de kantonrechter o.a. dat bovenge noemde omstandigheid aan de strafbaar heid niet afdoet, omdat de wet in dit op zicht niet onderscheidt. Ten aanzien van de strafmaat overwoog de kantonrechter dat er sprake was van een betrekkelijk onschuldige handelsrecla me, en verder, dat het weinig aannemelijk is, dat iemand, die niet toch een fiets noodig heeft, deze alleen zal koopen in de verwach ting, deze niet te behoeven te betalen, omdat er wellicht kans bestaat; dat het op een bepaalden dag zal regenen, terwijl hierom trent in ons wisselvallig klimaat met re delijke zekerheid niets valt te voorspellen. Aan beide firmanten is een boete van 5.opgelegd, subs. 1 dag hechtenis. De ambtenaar van het O. M. had resp. 60.en 30.boete geëischt. EEN MESTVAALT BIJ EEN CHAMPIGNON-KWEEKERIJ TE WASSENAAR. Overlast van vliegen. In de Schoolstraat te Wassenaar is een champignon-kweekerij gevestigd, waar van de omwonenden veel last ondervinden. Honderden vliegen dringen de omliggende woningen binnen, waar ze zich in alle hoe ken en gaten nestelen, tot zelfs in kelders, en in kasten, waarin etenswaren zijn op geborgen. De bewoners van de Schoolstraat wend den zich tot het gemeentebestuur 'met het verzoek aan deze vliegenplaag een einde te maken. In het betreffende adres werd medegedeeld, dat de honderden vliegen af komstig zijn van een ter plaatse gevestigde champignon-kweekerij. B. en W. stelden een onderzoek in, waar bij bleek, dat de eigenaar van de kweeke- rij, de heer J. W. J. L., niet in het bezit was van de overeenkomstig de hinderwet vereischte vergunning van het in werking houden van een inrichting tot het bewaren van mest ten dienste van het door hem geëxploiteerd bedrijf. De heer L. ging van het standpunt uit, dat een dergelijke vergunning voor den mestfaalt, behoorende bij een land bouwbedrijf niet noodzakelijk is. Daar entegen meenden B. en W., dat de inrich ting wel degelijk onder de hinderwet valt. Procesverbaal werd opgemaakt en giste ren diende deze principieele kwestie voor den Haagschen kantonrechter, mr. van Haeften. De ambtenaar van het O. M., mi*. Lange- meyer, vroeg wegens overtreding van de hinderwet 5.boete subs. 5 dagen hech tenis. Voor den verdachte trad op, mr. J. M. Hempenius te Warmond, die betoogde, dat het requisitoir van den ambtenaar lijnrecht in strijd is met de opzet en de wording van de hinderwet. Zoomede tegen twee ar resten van den Hoogen Raad. (29 Dec. 1875 en 11 Oct. 1886). Pleiter zette uiteen, dat nog nimmer een vergunning is aangevraagd voor een mest vaalt, die behoort tot een landbouwbedrijf. Zou het standpunt van den ambtenaar juist zijn, dan valt het heele landbouw- en tuindersbedrijf onder de hinderwet. Dat kan nooit de bedoeling zijn geweest. Want er is geen landbouwbedrijf denkbaar zon der een mestvaalt. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. E.H.B.O. Voor het examen E.H.B.O.- diploma slaagden: mej. J. L. C. van Essen te Bennebroek en van Hillegom: I. de Graaf, K. Laan, S. W. Naber, A. J. Stas- sen en B. van Veen. Auto geslipt. Gistermiddag slipte een luxe auto, komende uit de richting Haar lem bij de bocht aan de Hoofdstraat nabij het Postkantoor. De wagen draaide een slag om en kwam tegen het trottoir, waar bij er een voorwiel afvloog. Het geval liep verder zonder ongelukken af, daar zeer toevallig op dat oogenblik geen menschen zich daar bevonden. Verkooping. Gisteravond had in café „Ceres" van den heer J. G. Schoorl alhier, ten overstaan van Notaris Jhr. v. Groten huis v. Onstein te Nieuw Vennep de ver koop bij inzet plaats van: 1. Een woonhuis met schuur en stalling aan den Hillegommerdijk 540 te Haarlem mermeer, groot 8 A. Hoogste bieder de heer J. D. Philippo te Hillegom voor 510. 2. Een woonhuis met schuur aan den Hil legommerdijk 470 te Haarlemmermeer, groot 7.53 A. Hoogste bieder de heer J. D. Philippo voornoemd voor 150. Toeslag over een week. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Al is het zomerseizoen dit jaar vroeger begonnen dan de laatste ja ren het geval was, de aanvoer bleef nog verschillende dagen matig, waaruit dui delijk bleek, dat er hier en daar op de gewassen nog wel wat viel aan te merken. De aanvoer bleef de eerste dagen nog be perkt tot de oogst van de best te veld staande gewassen. De anderen moesten nog wat wachten op beter weer, meer zon en warmte. In het laatst van de vorige week draaide er naar verhouding van den aan voer een te groot gedeelte door, daarna ging het weer wat beter, tot Dinsdag weer een flink groot kwantum doordraaide. Tot onverwachts, op Woensdagmorgen, een groote verlaging van den minimumprijs kwam, welke, omdat deze zoo onverwachts kwam en in eenen zoo groot was, aan vale handelaren een groote strop bezorgde. Zoo iets is natuurlijk tot schade van handelaar en tuinder. Men wordt steeds meer terug houdender bij het koopen. Van f 6.op f4.was de minimumprijs gebracht. Al gemeen is men van gevoelen, dat zulks be ter in twee gedeelten had kunnen plaats hebben. Voor Drielingen, waarvan de mi nimumprijs f 2.p. 100 K.G. is, blijft goe de vraag en alles gaat weg boven den mi nimumprijs, van f2.80 tot f3.70 per 100 K.G. Met deze verlaging zal men met rooien zich niet overhaasten. Alle aardappelen werden afgenomen voor het binnenland. eD aanvoer van bospeen van den kouden grond bleef ook nog beperkt. Ook al bon te weinig, warmte gebrek. De prijs schom melde iets doch bleef tusschen f 6.50 tot f 9.30 per 100 bos. Van Sla kwam een flin ke aanvoer. De prije was in het algemeen genomen zeer goed. De kwaliteit was niet prima, doch hoogstens vrij goed. De notee ring was van f 0.90 tot f 2.50, Woensdag werd zelfs voor een enkel partijtje tot f 3. besteed. Radijs kwam in beperkte hoeveel- heir. Hierdoor bleef de prijs stabiel, van f0.70 tot f 1.per 100 bos, in de beste kwaliteit. Rabarber bracht van f3.10 tot f4.50 per 100 bos op; ook niet over te klagen. De ambtenaar wilde de kwestie na het pleidooi van den verdediger wel princi pieel beschouwen. Hij veranderde zijn eisch om deze redenen in 0.50 boete subs, één dag hechtenis. De kantonrechter, onmiddellijk vomnis wijzend, was van oordeel, dat de bewuste inrichting onder de hinderwet valt. Over eenkomstig den eisch veroordeelde bij den verdachte tot ƒ0.50 boete subs. 1 dag hechtenis. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen de 19-jarige ge detineerde timmerman B. G. K. uit H a a r- lemmermeer, die terecht heeft gestaan wegens diefstal van ijzeren laschplaten ten nadeele van de N.Z.H.T.Mij te Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. De Officier van Justitie had tegen verdachte geëischt 6 maanden gev. straf, waarvan 4 maanden on voorwaardelijk en 2 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar met af trek van preventieve, hechtenis en onder toezichtstelling van de R. K. Reclassee- ringsver. afd. Haarlem. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 4 maanden gev. straf, waarvan een maand preventieve hechtenis, en met een proeftijd van 3 jaar met bijzondere voorwaarden en opdracht aan de R. K. Reclasseeringsver. afd. Haarlem. (Verdachte heeft de 3 maanden gev. straf onvoorwaardelijk al reeds ondefgaan). Vervolgens deed bovengenoemde Recht bank uitspraak in de zaak tegen J. Fr. Sp., grossier te Rijnsbuig, die terecht heeft gestaan, terzake dat hij een auto heeft be stuurd, terwijl hij onder den invloed van sterken drank heeft verkeerd. Verd. was door den Kantonrechter te Haarlem ver oordeeld tot 2 weken hechtenis met ont zegging van 2 jaar om motorrijtuigen te be sturen. In hooger beroep werd dit vonnis bevestigd. Ook van dit vonnis is verdachte in verzet gekomen. De Officier van Justitie had op 19 dezer bevestiging gevraagd van het vonnis van den Kantonrechter. De Rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte tot 2 weken hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar onvoorwaardelijk. LEEVIUIDEN. KJt.O.-speldjesdag. Met toestemming van het Hoogwaardig Episcopaat zal op Zondag 27 Juni wederom alhier voor en na de kerkelijk diensten een insigne-ver koop georganiseerd worden ten bate van de K.R.O. Wij vertrouwen, dat alle Ka tholieken het Radio-Missie-speldje zullen koopen, opdat de Kath. aetherstem uit Ne derland door alle landen en verre volke ren, maar vooral door de Nederlandsche Missionarissen, die er werken voor het heil der zielen, kan blijven gehoord wor den. Behalve om het goede doel te steunen, is ook, om een geldige oplossing van den wedstrijd te kunnen inzenden dit speldje noodig. Meer dan 1000 waardevolle en fraaie prijzen, waaronder een auto, zijn aan dezen wedstrijd verbonden. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Maandag, 28 Juni, des avonds om 8 uur, ten gemeentehuize, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Beëedi- ging van den heer Jac. Th. de Vroomen, tot den Raad toegelaten lid. 2. Vaststelling van een verordening, betreffende het be roep, bedoeld in de artikelen 17 en 18 van het reglement autovervoer personen. 3 Aankoop van een tweetal perceelen grond tij openbare verkooping ten overstaan van den heer Notaris A. van Pelt. 4. Aankoop van een strook grond voor de verbreeding van de Bondstraat van den heer G. War merdam Sr., alhier. 5. Verkoop van een per ceel grond, gelegen langs de Gladiolen- straat aan de firma Gebr. Moolenaar, al hier. 6. Comptabiliteit. 7. Vaststelling ko hier Wegenbelasting 1937. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. Personalia. Voor het eindexamen kweekschool St. Lucia te Rotterdam is ge slaagd H. M. A. Persoon. Werkloosheid steeds dalende. Blijkens de gegevens berustende bij de gemeentelij ke arbeidsbeurs is het werkloosheidscijfer in deze gemeente steeds in dalende lijn. Volgens de laatste telling stonden inge schreven 220 werkzoekende personen. In 1936 bedroeg dit in dezelfde periode van nu 348 en in 1935 367. Naar wij vernemen is thans het aantal werkloozen beneden dat van 1932. Een prachtig resultaat en een goed vooruitzicht. Opbrengst collecte. De in deze ge meente gehouden collecte voor de T.B.C.- bestrijding uitgaande van „Sonnevanck" te Harderwijk, heeft de som van ruim 75. opgebracht. Geboren: Cornelis, z. van C. van He- mert en T. Blok Alexander, z. van C. van Hemert en T. Blok Cornelia, d. van H. Kardol en M. Weij Petronella Corne lia, d. van B. Kortekaas en C. M. Dubbe- laar Johanna Alida Maria, d. van P. van der Lans en Th. M. Warmerdam Her- mina Gerarda Catharina, d. van J. P. van der Aart en E. M. M. Mathot Ludo- vicus Martinus Marinus, z. van L. L. Bis- schops en A. M. Berbee. Ondertrouwd: C. Meskers 42 j. en J. C. Rijgersberg 31 j., beiden te Lisse. Getrouwd: J. J. van der Meij te Oegstgeest en H. E. C. van Rijn te Lisse B. L. Lieverse en M. W. Meeuwissen, bei den te Lisse. Gevestigd: C. Geerlings uit Noord- wijkerhout A. M. de Wit uit Bennebroek P. J. Langeveld uit Hillegom J. A. van der Slot uit Heemstede H. C. Grim bergen uit Warmond. V e r t ro k k e n: P. Philippo naar Hille gom L. de Korte* naar Oude Pekela - - D. Nieuwenhuis en echtg. naar den Hel der J. M. Willemsen naar Hillegom B. J. C. van der Nat naar Heemstede G. van der Wal naar Haarlemmermeer. NOORD WIJKERHOUT. Een bijzonderheid. Als een bijzonder heid kan worden gemeld, dat in deze ge meente geen enkele hond m.eer gebruikt wordt als trekdier. Dit is een gevolg van de eischen, welke door de Trekhondenwet aan een trekhond worden gesteld. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het zijn thans vooral de vroege aardappelen, die de volle belang stelling vragen. De prijs was lot en met Dinsdag zeer goed geweest, misschien wel wat te hoog voor een algemeen gebruik, n.l. f 6.per 100 K.G. voor de groote aard appelen, doch Woensdagmorgen kwam vrij onverwachts de tijding, dat de minimum prijs was verlaagd tot f 4.—. Hierop was in 't algemeen niet gerekend en vele handela ren zijn hiervan de dupe geworden. De dure aardappelen konden Woensdagmor gen nog niet verwerkt zijn. Vandaar toen de strop, waarover men lang niet te spre ken is. Drielingen gingen voor f 2.80 tot f 3.80 en Kriel bracht zelfs tot f 2.90 per 100 K.G. op. Sla was deze week duur, van f 1.40 tot f 2.50 per 100 en Peen ging voor f 7.tot f 9.p. 100 bos. De aanvoer neemt, vooral van aardappelen, dagelijks toe. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 23 Juni om 19.30 uur ter behandeling dqr volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Overnemen weg van H. Slegtkamp. 4. Wijziging begrooting 1936. 5. Wijziging begrooting 1937. 6. Minimum- huren Gemeentewoningen. 7. Wijziging Re glement Burgerlijk Armbestuur. 8. Benoe ming Commissie van Onderzoek Gemeente- I Rekening 1936. 9. Verordening ex art. 179, 2e lid der Gemeentewet (Capitulantenver- ordening). 10. Reclame Honderbelasting, 11. Reclame Weegnbelasting. 12. Wijzigingen Verordeningen heffing en invordering schoolgeld. Werkverruiming. Naar wij vernemen is de firma Gebrs. Geluk, aannemers van de aardebaan van den nieuwen Rijksweg, voornemens as. Maandag met 2 ploegen te gaan werken. Reeds zijn eenige personen uit onze gemeente aangenomen en hopenlijk zullen nog vele ingezetenen hier thans werk vinden. Hooge pachtsommen. Donderdagmor gen had, namens het Gemeentebestuur, de publieke verhuring plaats van 20 percee len bollen- of weiland. De huursommen waren beduidend hooger dan de laatste tijd het geval was, en varieerden voor wei land tusschen 46 en 128 gld. per bunder. Voor een stukje bollenland van 72 R.R. werd f36 huur geboden, dus 50 cent per roede. Geboren: Anna Wilhelmina, d. van H. A. Langëlaanen en C. J. Blokker Arend je, d. van J. J. Geluk en M. de Korte. Ondertrouwd: D. Staring 24 j. en D. C. Breijer 22 j. P. C. M. Preenen 28 j. en M. A. M. Schrama 24 j. Getrouwd: J. Benschop 29 j. en A. Bloemendaal 27 j. V e r tr o k k e n: A. Th. M. van der Voort naar Wassenaar A. van Duijven bode en gezin naar Leiden. Gevestigd: A. Cleuren van Doorn P. J. T. Vlekke van Stavenisse M. J. van der Weijden en gezin van Maartensdijk L. Granneman van Hillegom B. Kersten van Emmerich (D.) C. P. Bol en gezin van Jutphaas B. S. van Loo van Haar lem. TER AAR. Gegund. Dezer dagen had de aanbe steding plaats van drie middenstandswo ningen voor rekening van de gezusters Stok te Uithoorn. De laagste inschrijver was on ze plaatsgenoot, de heer D. C. van Kints, voor de somma van 10.250.aan wien het werk dan ook is gegund. VOORHOUT. Diefstal van wegen-teer. Dezer dagen werd door den gemeentewerkman v. d. P. een diefstal ontdekt van wegen-teer. Van de vaten welke langs de Zandsloot liggen waren twee stuks van hun inhoud ontdaan. De politie heeft deze ontvreemding in on derzoek. Concert. Zaterdagavond as. hoopt de plaatselijke muziek vereen. „St Caecilia" haar tweede zomerconcert te houden op de gemeentelijke muziektent. Geboren: Joanna Maria, d. van A. P. v.d. Berg en M. Heerings. Ondertrouwd: Th. J. Witteman 24 j., won. te Sassenheim en P. M. v. d. Lans 23 j., alhier. WASSENAAR. Propaganda-tgcht van Graal en Kruis vaart. Zondagmiddag zullen de Graal en de Kruisvaart een propagandatocht houden door een groot deel van de parochie St. Willibrordus. Te 4 uur wordt vertrok ken van het R.K. Vereenigingsgebouw. De kleurrijke stoet zal ongetwijfeld veel be langstelling trekken. Vlaggen, tamboers, trompetters, alles gaat mee. Op Zaterdag 31 Juli en Zondag 1 Augustus wordt door de Kruisvaart een groot Zomerfeest georganiseerd in het R.K. Vereenigingsgebouw. ..Concours Hippique. De vereeniging Concours Hippique alhier is voornemens op Zaterdag 3 en Zondag 4 Juli as. weder een concours hippique te organiseeren op het fraaie landgoed Duinrell, dat zich zoo bij uitstek voor dergelijke sportgebeurte nissen leent. Op Zaterdag wordt begonnen met een springconcours Middelmatig, gereden door amateurs om geldprijzen. Daarna volgt een dressuurproef licht, waarvan het program ma wordt gecommandeerd, eveneens om geldprijzen. Het volgend nummer is een concours voor landbouwtuigpaarden, ge spannen voor oogstwagens, uit Wassenaar en Omgeving en het laatste nummer een concours voor het schoonste rijpaard. Zondag wordt begonnen met een samen- gestelden wedstrijd, gereden door amateurs, bestaande in lichte dressuur, licht spring concours en lichte cross. Het volgend num mer is een duoklassen. Dan volgt een dres suurproef Middelmatig, waarvan het pro gramma wordt gecommandeerd, vervol gens een sprinconcours zwaar, gereden door amateurs om geldprijzen en tenslotte een concours van landbouwtuigpaarden open klasse. Voor deze wedstrijden zijn medailles be schikbaar gesteld door H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, terwijl door vele particulieren fraaie bekers zijn aan geboden. De entreeprijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld, terwijl de leden van de Koningin Wilhelminavereeniging op deze prijzen re ductie genieten. Geboren: Maria Anna Cornelia, d. v. C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen. Gerarda Jacoba Maria, d. v. W. J. T. van Niekerk en G. C. M Hartveld. Petro nella Catharina Maria, d. v. P. F. M. Kall mann en P. L. Noë. Catharina Johanna, d. v. C. T. van den Yssel en A. C. Romeijn. Jacobus Hendricus Johannes, z. v. F. S. Schroder en M. C. Kort. Ondertrouwd: H. D. Hackenberg en A. Borenstein. J. C. A. Geerts en H. W. van Noort. Getrouw d:G. van Huls en A. D. H. Schütze. P. J. G. Strooker en G. Bruin. Overleden: Gertrude Rooseboom, 64 jaren, e.v. P. F. G. Peterich. Gerardus Johannes Grundeken, 64 jaren, e.v. A. M. M. Bedoe. Gevestigd: A. Becker, vreemd, R.K,. dienstbode, uit Münster Did., Eikenlaan 35 A. Borenstein, vreemd, Isr., kan- toorbed., uit Den Haag, Santhorstlaan 66 A. A. van Bepten, R.K., dienstbode, uit Alkemade, Rijksstraatweg 465 A. Brek- weg, R.K., zonder beroep, uit Rotterdam, Wassenaerstraat 10 H. J. Brekweg, alsvoor Ph. C. M. van Campen en vrouw, R. K., ambtenaar b. d. Gen. The saurie v. h. Dept. van Financiën, uit Den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 106 E. Fehrholz, vreemd, E. v. L., dienstbode, uit Den Haag, Lange Kerkdam 3 A. C. Rotteveel, geb. Franken, R. K., zonder be roep, uit Voorhout, v. Z. van Nijeveltstraat 206 P. Geurts, R.K., onderwijzeres, uit Herpen, Narcislaan 17 M. C. Raaphorst geb. Groenewegen, uit Den Haag, Pape laan 25 A. M. G. J. Hertogenrath, R. K,. zonder beroep, uit Rotterdam, Wassenaer straat 10 N. W. Kaandorp en gezin, R.K., loodgieter, uit Voorschoten, Vinkenlaan 11 M. M. Kooijman, G. K., uit Utrecht, Langstraat 52 (melkventer) D. Martin, geen, uit Rotterdam, Wilhelmintplein 4 (gouvernante) G. van Mourik, G. K., slager, uit Zwammerdam, Kerkehout 19 E. Razoux Kuhr, N. H., zonder beroep uit Doorn, Park Oud Wassenaar 1 A. M. J. Smeets, R. K., kinderjuffrouw, uit Echt, Groot Haesebroekscheweg 63 E. J. M. Sombeek, R. K., linnen juffrouw, uit Heemstede, Park Oud Wassenaar M. V. J. W. van der Staay, R. K., verpleegster, uit Rotterdam, Wassenaerstraat 10 C. M. Verhoeff en "rouw, R. K., zonder be roep, uit Rijswijk Z.H., Ridderlaan 1 P. Vis van Heemst en gezin, N. H., machi nist gr. vaart, uit Singapore, Br. Indië, L. van Kaat 3 J. J. van Vliet en gezin, R. K., slager, uit Den Haag, Corn, de Wittstraat 4 S. Volbeda, N. H., zonder beroep, uit Dordrecht, Gr. Haesebroeksche weg 8 A* Th. M. van der Voort, R. K., hulp in de huishouding, uit Sassenheim, Weteringlaan 13 K. V. van der Voort, R. K.t dienstbode, uit Sassenheim, Berken laan 1 J. M. Vooren, R. K., dienstbode, uit Rotterdam, Houtlaan 5 M. Wegener, vreemd, R. K., dienstbode, uit Hamm Did., Eikenlaan 35 Th. A. Zonneveld, R. K., zonder beroep, uit Groesbeek, Mo lenplein 1. Vertrokken: S. de Jong, naar Anna Paulowna, Molenvaart 66 A. Th. A. van Schaik naar Den Haag, de Carpentierstr. 2 Th. Eberlin geb. Bauchmann naar Den Haag, Parkflat Marlot, p.a. mevrouw Vlie- lander Hein J. Vriesinga en gezin naar Voorschoten, Donklaan 70 M. C. A. Grundeken naar Den Haag, van Hogen- houcklaan 148 A. C. Oelers naar Echt, Houtstraat 13 M. T. G. M. van Hemert en gezin naar Voorschoten, Leidscheweg 402 L. G. Berkhuizen naar Voorschoten, Burgemeester Vernèdepark 37 A. Neu- bauer naar Den Haag, L. v. N. O. Indië 17a A. J. A. Fokkens naar Den Haag, Gou verneurlaan 255 S. A. C. Hansen naar Susteren, Winkelstraat 6 G. W. Noort naar Bloemendaal, Westerlaan 12, Aerden- hout C. W. van Haastrecht naar Zoeter- woude, Miening E 105 W. Schade geb. Bouma naar Den Haag, Prins Hendrik straat 2 T. Reijenga naar Den Haag, Rlouwstraat 185 G. C. G. v. d. Plas naar Den Haag, Archimedestraat 45. ZOETERMEER. Geboren: Maria Wilhelmina, dochter van J. Kalisvaart en J. van der Sar. Overleden: Arie Westhoek oud 69 jaar man van C. Brinkman B. Lange- rak oud 80 jaar weduwe van Th. van den Berg. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij inlichten, waar men een cursus kan volgen voor E.H.B.O.? Antwoord: Wend u hiervoor tot dr Renaud, Lammeschansweg 30, Leiden. V r a a g: a. Welke is de kortste weg per rijwiel van Leiden naar Waalwijk en hoe veel K.M.? ■b. Van Waalwijk naar Valkenburg en hoeveel K.M.? Antwoord: a. Leiden, Voorschoten, Veur, Voorburg, Delft, R'dam, Rijsoord, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Geer- truidenberg, Besoyen, Waalwijk. Afstand 107 K.M. b. Waalwijk, Drunen, Vlijmen, Den Bosch, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Maasheeze, Weert, Itten- voort, Echt, Susteren, Sittard, Beek, Meers- sen, Valkenburg. Afstand 150 K.M. V r a a g: 1. Welke is de kortste weg van Leiden naar Antwerpen per fiets? Hoeveel K.M.? Moet ik nog ponten over en wat zijn de kosten? 2. Wat zijn de kosten per fiets door de tunnel te Antwerpen? 3. Heb ik een Bewijs van Nederlander schap noodig of kan ik volstaan met een toeristenpas? 4. Waar zijn toeristenpassen verkrijg baar? Antwoord: 1. Leiden, Voorschoten, Voorburg, Delft, R'dam, Dordrecht, Moer dijk, Oudenbosch, Rozendaal, Esschen, Ma ria ter Heide, Antwerpen. Afstand 132 K.M. Overvaren van Zwijndrecht.naar Dordrecht; kosten 0.10. 2. Dit weten we niet, doch vermoedelijk niet meer dan 1 franc. 3. en 4. U doet het best een bewijs van Nederlanderschap aan te vragen. Mogelijk worden aan de grens nog z.g. grenspassen verstrekt, doch zeker hiervan zijn we niet. Met een bewijs van Nederlanderschap is u veilig. Vraag: a. Wat is de kortste weg van Leiden naar Bussum en hoeveel K.M. is het? b. Wat is de kortste weg naar Deventer en hoeveel K.M.? A n t w o o r d: a. Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Maartensdijk, Hilversum, Bussum. Afstand 79 K.M. b. Leiden, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Hoevelaken, Korthuizen, Milligen, Apel doorn, Teuge, Twello, Deventer. Afstand 128 K.M.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7