VRIJDAG 25 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET EUCHARISTISCH ZIEKEN- TRIDUUM. DE LAATSTE DAG. Den laatsten dag van het driedaagsche ziekenfeest is er overvloed van zonneschijn. Het zonnelicht valt door de gekleurde vensters en maakt de witte bloemen goud. Het is of de zon het geluk, dat in straien in de zielen der zieken is gevallen, sym- boliseeren wil. Alles in de kerk is nu nog lichter, nog blijder, nog zonniger. In den vroegen morgen rijden de vele auto's uit Leiden en verre omgeving weer aan om de 275 zieken den laatsten dag vah het feest te doen vieren. Vele handen zijn weer in de weer om alle zieken op hun plaatsen te brengen en vooi half tien, het aanvangsuur der plechtige H. Mis, zijn de bedden en ligstoelen allen wederom inge nomen. De tallooze kaarsen schitteren weer tus- schen de rijke versiering van enkele witte bloemen, als om half tien het H. Misoffer aanvangt. De plechtige H. Mis werd dezen morgen opgedragen door den hoogeerw. heer Deken J. C. Jonckbloedt van Zoeterwoude, met as sistentie van Kapelaan L. v. Teylingen uit Haarlem als diaken en Kapelaan H. Schra- ma uit Leiden als subdiaken. De predicatie werd gehouden door Kap. L. van Teylingen naar aanleiding van den tekst: „Zie en handel naar het voorbeeld, dat op den berg gegeven is". Op den laatsten dag van het Zieken- triduum, nu velen der zieken weer een jaar zouden moeten wachten op zulke dagen van vreugde, wilde de gewijde spreker den zieken een gedachte van troost meegeven naar huis. Op dezen Vrijdag gingen de gedachten als vanzelf naar onzen lijdenden broeder Jezus Christus, Die ons de groote waarde van het lijden leert. Toen Christus zelf op een oogenblik walgde van het lijden, sprak hij dat sublieme woord: Vader niet mijn wil, maar Uw wil geschiedde. En vele hel den-figuren hebben Hem durven navolgen, zooals onze patrones, de H. Lidwina. Als God dan zulk een groote waarde aan het lijden heeft gegeven dan moet Hij wel groote dingen met U voor hebben. Gij zijt niet machteloos, gij kunt een heerlijk werk van apostolaat doen: deelen in Christus' lijden en deelnemen aan de redding der wereld en de verlossing der zielen. Durf met Christus dat sublieme woord spreken: Niet mijn wil, maar Uw wil ge schiede. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet, waaronder Kapelaan W. Hessing en Father J. Buis de H. Communie aan de zieken uit reikten. Met de zegen met het Allerheilig ste en een danklied werd de ochtendplech tigheid besloten. Om twaalf uur had wederom de plechtig heid der handoplegging plaats, welke werd verricht door een dertigtal geeste lijken waaronder Mgr. Michael Buckx, de hoogeerw. heeren kanunnik Westerwoudt, pastoor te Noordwijkèrhout en deken A. H. M. J. Homulle. Om twee uur hedenmiddag had het pon tificaal sluitingslof plaats door Mgr. Michaël Buckx, oud-apostolisch vicaris van Finland. TENTOONSTELLING MATHESIS SCI^NTIARUM GENITRIX. De school 150 jaar op dezelfde plaats- Hedenavond wordt in de Stadsgehoor zaal de 152ste Algemeene Vergadering ge houden van het Kon. Genootschap M. S. G. De tentoonstelling, die daaraan steeds ver bonden is, wordt ditmaal niet in de Stadszaal maar in de school zelf gehouden en draagt een bijzonder karakter in ver band met het feit, dat de school thans 150 jaar op dezelfde plaats haar lessen geeft. Behalve de gebruikelijke teekeningen van de afgeloopen cursus op het gebied van bouwkundig- en machine-teekenen, be schrijvende meetkunde, handteekenen enz. zijn in een apart lokaal geëxposeerd een aantal curiosa uit de geschiedenis van de school. Men vindt daar zeer merkwaardige dingen. In de eerste plaats valt op het mo del eener Watt'sche stoommachine die in 1843 ten gebruike van het werktuigkundig onderwijs door J. W. Schaap is vervaar digd. Voorts zijn er oude teekeningen, les roosters, programma's, bestuursbesluiten, naamlijsten van ^erlingen, wetten en re glementen, leermiddelen enz. Een der wan den wordt bedekt door een serie fraaie tee keningen uit den loop der jaren. Er zijn ook talrijke merkwaardige voorwerpen, zooals medaillese, bijzonder fraaie antieke koperen bakken voor de kooltjes vuur, waarmede op de bestuursvergaderingen de pijpen werden aangestoken, een purperen doek ter bedekking van de zilveren schaal met medailles en zooveel andere dingen die de aandacht zullen trekken. Ongetwijfeld zullen velen de expositie, die geopend is morgenmiddag van 2—4 uur en van 69 uur en Zondag -an 25 uur willen bezoe ken Vooral voor degenen die hun geheele of gedeeltelijke opleiding bij M. S. G. heb ben genoten en hoevelen zij er dat niet mogen niet verzuimen morgenmiddag of -avond de school te bezoeken. VAN ONZE ADVERTEERDERS. VERPLAATSING KASPER HIDDINK HAARLEMMERSTRAAT. Het bekende Kasper 'Hiddink-huis Haar lemmerstraat 83 is verplaatst naar Haar lemmerstraat 73a. Sedert acht jaar was deze wijnhandel en slijterij gevestigd in het perceel hoek Vrouwensteeg, doch nu zich de gelegenheid voerleed om een ruimer pand te huren werd hiervan dankbaar ge bruik gemaakt en het moet gezegd worden, dat de zaak in dit nieuwe pand veel beter tot haar recht icomt. Behalve dat er meer ruimte is, waardoor èn de artikelen beter tot hun recht komen èn de cliëntèle rusti ger kan koopen, is er in deze zaak ook meer licht, zoodat alles een vroolijker aan zien heeft. Van den aanwezigen voorraad wijnen, gedistilleerd, likeurs, enz. behoeven we hier niets te zeggen. Eén blik hierop en men weet voldoende, dat men hier terecht kan. Bovendien is er voor koopers een extra reclame, zooals men gisteren reeds in de advertentie in ons blad heeft kunnen lezen. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Inkwartiering. Van Zaterdag 26 op Zondag 27 Juni zullen 6 manschappen en een onder-officier met hun paarden van het I 2e Regiment Huzaren uit 's-Gravenhage al hier worden ingekwartierd. VEURLEIDSCHENDAM Wit-Gele Kruis. Door de afdeeling van het WitGele Kruis alhier zal ook dit jaar een cursus worden georganiseerd over hygiëne van moeder en kind. Deze cur sus is bedoeld voor jonge dames boven de 18 jaar en wordt geleid door de zuster enquetrice van het Wit-Gele Kruis. Het bestuur vertrouwt, dat deze zoo nuttige lessen door velen zullen worden gevolgd en dat men zich in grooten getale zal op geven bij mevr. Bleijs, Damstraat en mej. A. Knijnenburg, Veurschestraatweg 2. STOMPW1JK Rattenverdelging. Zooals reeds me degedeeld, worden van gemeentewege op een daartoe strekkend verzoek en tegen vergoeding van materiaal en arbeidsloon voorz. en secretaris van de Coöp. Maalde- i ratten verdelgd. DeZer dagen is een proef politie-inspecteur verscheidene aannemers ïenaam, ae genomen van gemeentewege met het ver uit de gemeente Veur, I (jeigingsmiddel bij den veehouder Duindam en leveranciers, De absoute in de kapel en de beaarding werd verricht door den weleerw. pater Zey, Kapelaan der parochie. Na de droeve plechtigheid bedankte de heer C. B. Devilee namens de familie voor de betoonde belangstelling. MEISJE TE WATER. Gisteravond geraakte het 8-jarig meisje M. de N. nabij de Kaiserstraat met de fiets in het Rapenburg, toen zij schrok van een blaffenden hond. Het meisje dreef drie meter van den walkant en ging eenige ma len kopje onder. Een voorbijganger sprong gekleed te water en bracht de drenkeling op het droge. De E.H.D. kon bij haar geen letsel constateeren. BEJAARDE VROUW AANGEREDEN. Gistermiddag is de 62-jarige mej. A. S. bij het per rijwiel oversteken van den Haag- weg aangereden door een auto, bestuurd door P. J. N. De vrouw klaagde over pijn in de heup. Ze werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat ze een heupfractuur bekomen had. Voor het examen akte Lich. oef. M.O. is te Amsterdam geslaagd mej. D. H. H. M. Kellenaers. De Officier van gezondheid 2e klasse van het Kon. Ned. Indisch leger, dr. J. Gos lings, die zich thans hier te lande op non activiteit buiten bezwaar van den lande bevindt, wordt met ingang van 1 Augustus in activiteit hersteld en ingedeeld boven de sterkte van de Koloniale Reserve. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreek uur te houden. aan den Oostvlietweg met het resultaat, dat den volgenden morgen niet minder dan 70 doode ratten op het erf werden aangetroffen. NOORDWIJK. H.B.G. Het H.B.G. afd. Noordwijk hield Donderdagavond in café „Flora" een spoedeischende vergadering op verzoek van een tiental leden. Na opening door den voorzitter, den heer B. Braun, en lezing der notulen, werd het woord verleend aan degenen, die deze ver gadering hadden aangevraagd, onder na drukkelijk verzoek kort en zakelijk de komende besprekingen te voeren. Een tweetal punten werden hierna naar voren gebracht. En wel als eerste punt: „De noodzakelijkheid om te vergaderen ter be spreking Saneeringsmaatregelen voor 1938, want wil men diengaande besluiten of maatregelen nemen, dan zullen toch de vakmenschen hierin hun beslissende stem moeten hebben". Het tweede punt, hetwelk ter tafel werd gebracht, was een scherpe aanval op het Hoofdbestuur en in het bijzonder op den Algemeen en Voorzitter, den heer Schone- veld Gevraagd werd waar deze de bevoegd heid vandaan haalde bij den Minister ken baar te maken dat de leden van het H.B.G. vóór saneering waren, terwijl volgens deze spr. het grootste gedeelte tegen iedere sa neering is. Wat het eerste punt aangaat, deelde de voorzitter mede, dat men wel wat te vlug van stapel was geloopen, want binnen en kele dagen komt de beschrijvingsbrief van de Algemeene Vergadering. Ter bshande- WEDSTRIJDEN 6e R. V. A. De uitslagen van de gehouden voetbal en athletiek-wedstrijden van het 6e R.V.A. zijn als volgt: Afd. Athletiek. 100 M. hardloopen: 1. dpi. Elderse 2e bt., 2. dpi. Grundeke le bt., 3. dpi. v. d. Sande le bt., 4. dpi. Hoogland 3e bt. 400 M. hardloopen: 1. dpi. Elderse 2e bt., 2. dpi. de Klercq 3e bt., 3. dpi. v. Egmond 3e bt., 4. dpi. ëauta 2e bt. Veldloop pl.m. 3% K.M.: 1. dpi. Tanis 2e bt., 2. dpi. v. d. Brink le bt., 3. dpi. Ruigrok le bat., 4. dpi. kl. Fijma 3e bt., 5. dpi. v. Gijlswijk le bt., 6. dpi. Schalk 2e bt., 7. dpi. Koek 3e bt., 8. dpi. Vlieger 2e bt., 9. dpi. de Klercq 3e bt., 10. dpi. Dekker 2e bt. Handgraat werpen: 1. dpi. Kl. Kingma 2e bt., 2d. dpi. Hiel le bt., 3. dpi. v. Mourik le bt., 4. dpi. Dogterom le bt. Touwtrekken: le prijs le bt. Ploegen van 6 man, dpi. v. Beek le bt., dpi. v. d. Sande le bt., dpi. Dogterom le bt., dpi. Grisnich le bt., dpi. Jongeerius le bt., dpi. Ruig rok le bt. 2e prijs 3e bt., dpi. Kl. v. d. Molen 3e bt., dpi. Kl. Wagenaar 3e bt., dpi. van Rossum 3e bt., dpi. van Tol 3e bt., dpi. Hoogland 3e bt., dpi. Klercq 3e bt. 3e prijs 2e bt.: dpi. Overmarsch 2e bt., dpi. Rootselaar 2e bt., dpi. Huibers 2e bt., dpi. Marbus 2e bt., dpi. Bouws 2e bt., dpi. v. Maaskant 2e bt. Wisselbeker Athletiek gewonnen door 2e bt. 23 punten, no. 2 le bt. 17 punte, no. 3 3e bt. 12 punten. Afdeeling voetbal, le prijs Wisselbeker plus 11 herinneringsmedailles gewonnen door de 2e batterij; 2. le batterij; 3. 3e bat terij. - Over het geheel genomen werd met groo te animo gestreden, zoowel individueel als wel om de eer van de batterij hoog te hou den. Vooral de finale voetbalwedstrijd door de le en 2e batterij gespeeld kenmerkte zich bijzonder in groot enethousiasme, wel ke eerst na 15 minuten verlenging door de 2e batterij werd gewonnep. De regiments-commandant de Luit.-Kol. de Iongh met de Kapt.-Adj. v. d. Hout, de overige officieren, onderoff. korps, en man schappen niet door dienst verhinderd, woonden den wedstrijd bij. Aan aanmoe- digingskreten van de zijde der manschap pen hunner favorieten ontbrak het niet. j Het was een spannende strijd. Na afloop van den wedstrijd, die tevens het slot be- teekende van de sportwedstrijden, had de uitreiking der prijzen plaats in de man- schappen-cantine. Deze uitreiking had een bijzonder ka rakter. Immers de regiments-commandant reikte persoonlijk aan de winnaars de prij zen uit. Nadat allen in de cantine verzameld wa ren sprak de overste de Iongh het regi ment toe. Nadat hij eerst zijn groote tevre denheid te kennen had gegeven over de houding van het regiment gedurende de marsch naar en het verblijf in de L.B.O. AGENDA Vrijdag. „St. Christoffe", ring in café-rest. 8.30 uur. Ledenvergade- ,De Harmonie, Maandag, Ledenvergadering A. R. K. A., 8.30 uur, in „den Burcht". Donderdag. Ledenvergadering „St. Raphaël" Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maan 'ag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. ling van dezen brief k-omt een ledenvergade ring, waarbij tevens ook de volle gelegen- j werd met een driewerf hoera over het 6e .-u i Regiment-Veld-Artillerie zijn rede besloten. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te i Den Haag is geslaagd voor het akte examen "L.O. de heer B. A. A. van Dieren, alhier. ACADEMIENIEUWS BEGRAFENIS J. E. H. HOTZE. Hedenmorgen heeft onder groote belang stelling op de begraafplaats aan de Zijl poort de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. E. H. Hotze, die zooals men zich' zal her inneren, deze week door een noodlottig on geval te Leidschendam om het leven kwam. Nadat hedenmorgen te half negen de ge zongen Uitvaartdienst in de parochiekerk van den H. Leonardus a Portu Mauritio had plaats gehad, waarbij de gezongen Mis van Requiem werd opgedragen door den zeereerw. heer pastoor Ign. Smeets, ver trok te 10 uur de stoet vanaf de kerk. Op de begraafplaats waren o.m. aanwe zig de heeren v. Vliet en v. Beek, resp. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: de heeren M. Hudig, Rotterdam, J. E. Erdman, Den Haag; Candidaatsexamen Rechten: de heeren P. A. Kouwenhoven, Den Haag, E. L. C. Schiff Den Haag, J. S. Korteweg, Heenvliet; Artsexamen le gedeelte: de heeren D. Cannegieter, A1 p h e n a. d. R ij n, P. Rui- tinga, Amsterdam. Bevorderd: tot arts: mej. L. C. v. d. Meer, Den Haag, en de heeren J. M. Lens van Rijn, Den Haag, H. Broekema, Den Haag, J. F. L. Fontein, Rotterdam, R. K. W. Kuipers, A1- p h e n. tot apotheker: de dames: C. D. Geluk, Scheveningen, M. Kentie, Hillegersberg, G. van Rij, Leiden, I. Soetekouw, Rotter dam, en de heeren F. Abels, Leiden, A. L. Beker, Voorburg, Ph. van der Breggen, Meppel, G. Jongebreur, Rotterdam, H. A. Nanning, Den Haag, J. A. Sc'nravesande, Rotterdam. heid zal worden opengesteld voor de leden om de saneeringsmaatregelen te bespreken en de meeningen bij stemming vast te leg- I gen. Het tweede argument, waarbij het H. B. i wordt aangevallen, gaat volgens spr. in het j geheel niet op. Eerstens heeft de laatste alg. vergadering van het H. B. G. zich uit- j gesproken voor saneering, zoodat het H. B. zich hieraan moest houden, totdat even tueel een andere uitspraak komt, twee- dens is er geen advies gegeven via de con tact-commissie namens het H. B. G., doch alleen is kenbaar gemaakt de meening van het hoofdbestuur hetwelk in het geheel geen uitspraak is namens het H. B. G. De leden zullen zich ten volle hierover kunnen uitspreken en alleen deze uitspraak zal bij bevoegde instanties var. waarde zijn. Het voorstel om de houding van H. B. goed of af te keuren, kwam niet in stemming, zoo dat hiermede de besprekingen waren afge loopen. De voorz. deelde nog mede, dat Donderdage 1 Juli a.s. de plaatselijke Beurs weder geopend zal worden. Hij vroeg aller medewerking door een trouw beursbezoek. I Als lid van de Tulpenfeestcommissie kon spr. nog mededeelen, dat voor het vol gend jaar een nog grootscher opzet in be werking is voor het t? houden tulpenfeest en waar dit een pracht reclame is voor Bloemenbollenvak verwacht spr. ook hier voor ieders daadwerkelijke medewerking. Hierna volgde sluiting. Vervolgens bracht de overste dank aan de sportcommissie, bestaande uit de le Luit. Luit wieier (voorzitter) en de wachtmees ters v. d. Weerd, Swankhuizen en van Well, en ook hun viel een ovatie ten deel. Vervolgens werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. Een waardig slot van een even zoo sportgebeuren. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Leonardus Gerardus Petrus, z. van P. J. W. v. Zijl en W. M. A. Gilissen. Ondertrouwd: A. Buurman jm. 28 j. en C. M. Kanbier jd. 26 j. S. A. J. Kiel jm. 29 j. en H. M. Th. de Keuning jd. 26 j. M. Kruider jm. 27 j. en J. Sira jd. 22 j. A. W. K. M. Sneep jm. 23 j. en M. H. Kokkedee gesch. 40 j. Overleden: G. J. Frenaij ongeh. vt. 55 j. J. v. d. Weide dr. 22 j. W. M. Kriens ongeh .vr. 47 j. B. L. Datema dr. 15 j. H. Thomas wedn. 68 j. D. Teske m. 43 j. D. H. Louwerse zn. 7 j. STOPVERBOD VOOR PALEIS SOESTDIJK. De Commissaris van Politie te Baarn ves tigt de aandacht van de weggebruikers nog eens nadrukkelijk op het sinds korten tijd voor het gedeelte van den rijksweg Amster damAmersfoort, dat gelegen is voor het paleis Soestdijk, onder de gemeente Baarn, uitgevaardigde stopverbod. De groote belangstelling welke van de zijêe van het publiek nog immer voor het paleis Soestdijk aan den dag wordt gelegd en welke belangstelling, naar verwacht wordt, in de komende vacantiemaanden nog zal toenemen, maken bijzondere maatrege len noodzakelijk. Wegens de aldaar heerschende verkeers drukte zal op de naleving van dit stop- verbod van nu af streng worden toegezien en onverwijld proces verbaal worden op gemaakt. TELEGRAMMEN WATERPOLO LUCHTVAART AMELIA EARHART NAAR BANDOENG TERUGGEKEERD. Nadat Amelia Earhart gistermiddag te half vijf te Soerabaja was gearriveerd, al waar zij werd ontvangen door den mana ger der Socony-'vacuum Oil Co. en een dertigtal andere belangstellenden, keerde zij heden te 1.55 uur 's nachts naar het Bandoengsche vliegveld Andir terug, al waar zij te 8.20 uur 's morgens arriveerde. De machine was nog niet in orde en Amelia Earhart durfde dan ook niet de zee over te steken. G.Z.C. I—DE ZIJL I 5—4. Onder groote belangstelling werd gister avond in de Zweminrichting aan de Hout- mansgraoht te Gouda, de competitiewed strijd gespeeld tusschen de eerste Zeven tallen van GZC en de Zijl. Deze wedstrijd had wel een eigenaardig verloop, met de rust was het 40 voor GZC. De doelpun ten werden gemaakt door Gravensteyn uit een straf worp en 3 door Beck. Even voor de rust wist de Zijl zich los te werken, en toen Kraayenbrink vrij was klonk het rust- signaal. Na de hervatting kwam de Zijl los, een ver schot van Lut, dat W. de Boer wil de stoppen, ging in eigen doel (41). Spoe dig hierna maakt Geeve 42, na afwisse lende kansen maakt Lut 43. Dit was GZC toch wel te erg. Aanval op aanval kwam en W. de Boer bracht den stand op 52. Na afwisselend spel werkte de keeper na een schot van Lut in eigen doel (54). Na den uitworp viel de Zijl ontstuimig aan en GZC werd terug gedrongen; schot op schot werd gelost, maar de Zijl mocht niet het genoegen smaken om een gelijk spel uit I Gouda mee naar Leiden te nemen. LAATSTE BERICHTEN GEZANT TE LONDEN NEEMT ONTSLAG Jhr. De Marees van Swinderen legt zijn ambt neer. Bij K. B. van 19 Juni 1937 is aan jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, buitenge woon gezant en gevolmachtigd Minister bij het Britsche Hof, met ingang van 15 Juli 1937 op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend, onder dankbetui ging voor de door hem on den diploma- tieken dienst aan Hare Majesteit de Ko ningin en aan den lande zeer belangrijke en langdurige bewezen dienst. Bij K. B. van 22 Juni 1937 is mevrouw jhr. mr. R. de Marees van Swinderen te Londen, benoemd- tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Bij K. B. van 22 Juni 1937 is met ingang van 16 Juli 1937 benoemd tot buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te CHAMBERLAIN OVER DEN SPAANSCHEN TOESTAND. LONDEN, 25 Juni. (A. N. P.). In het La gerhuis heeft Minister-president Chamber lain gesproken over de Spaansche kwestie. Hij zeide, dat de politiek der Britsche re geering uitsluitend streeft naar het behoud van den vrede in Europa door den oorlog tot Spanje te beperken. '„Hoewel wij al dus vervolgde hij, op zeer besliste wijze onze ontstemming over de mislukkingen van het niet-inmengingsstelsel tot uiting hebben moeten brengen en hoewel er nog steeds inmenging bestaat ondanks het niet- inmengingsaccoord, is het toch een feit, dat wij tot dusverre het doel van onze po litiek hebben kunnen bereiken. Wij zullen dat doel voor oogen blijven houden, zoo lang wij meenen, dat er een redelijke kans op vermijding van uitbreiding van het con flict is. Het is geen fantasie, indien men verwacht, dat deze politiek zelfs tot het einde met succes gevolgd kan worden. De toestand is ernstig, maar niet hopeloos, want, hoewel wellicht verschillende landen een der strijdende partijen in Spanje wen- schen te winnen, is er geen enkele regee ring en geen enkel land, dat een Europee- 1 sche oorlog wil. Daarom moeten wij trach- 1 ten kalm te blijven en niets te zeggen of doen, dat een ramp zou kunnen veroor zaken, die iedereen wil voorkomen." I Met een toespeling op de incidenten met de „Deutschland" en de Leipzig", zeide Chamberlain, dat het standpunt van I Duitschland, volgens hetwelk het niet kan j toestaan, dat zijn schepen aan dergelijke gevaren blootstaan, een redelijk standpunt is. „Wanneer wij rekening houden met de ervaringen van de Duitsche marine en de Londen, mr. J. P. Graaf van Limburg Sti- verklaarbare gevoelens van veronfcwaar- rum, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister ter beschikking. WIELRIJDER OVERREDEN EN GEDOOD. Vanmiddag is de 17-jarige wielrijder W. Kroes, die op weg was van Ferwerd naar Marrum, bij het oversteken van den weg, bij de Zuivelfabriek te Marrum-Wester Nij- kerk, door een vee-auto uit Ternaard aan gereden en op slag gedood. De jongeman, die achter een vrachtauto reed, vergewiste zich bij het oversteken van den weg niet of deze wel veilig was. EINDHOVEN'S OUDSTE INWONER OVERLEDEN. diging en wrok, welke door dergelijke in cidenten worden gewekt, moet ik zeggen, dat de Duitsche regeering door haar sche pen terug te trekken en de incidenten als gesloten te beschouwen een gematigdheid getoond heeft, die wij allen waardeeren." Vanmorgen is te Eindhoven overleden de oudste inwoner der gemeente, de heer P. v. d. Broek. De hesi van den Broek, die het vorige jaar zijn honderdsten verjaardag vierde, was tevens de oudste gilde-broeder van Nederland. WISSKLNOTEERINGEN (AMS^RI^W ORANJE BOVEN Aan de hectometer- palen met oranjo koppen kunt u zien.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3