WIJZIGIÜG (MESPRIJZEN WOENSDAG 23 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE NED. R.K. MIDDENSTANDSBOND CONGRESSEERT IN DEN BOSCH Gisteren heeft de Ned. R.K. Midden standsbond in Casino te 's Hertogenbosch zijn 12e congres ingezet met een huishou delijke bijeenkomst, waarin de organisatie van de handels- en vakopleiding ten be hoeve van de toepassing der vestigingswet door de stands- en vakorganisatie is be sproken. 's Avonds werden de congressisten door het gemeentebestuur op het stadhuis offi cieel ontvangen, waarbij burgemeester mr. F. J. van Lanschot een hartelijk welkom in de hertogstad hun toesprak. Een feestavond besloot den eersten dag. Vanmorgen ving de „groote" vergadering aan, die door tal van autoriteiten o.a. ook den Commissaris der Koningin jhT. mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, gemeentelijke autoriteiten, vertegenwoordigers van zus- e.a. werd bijgewoond. De openingsrede. Nadat zij begroet waren sprak de bonds voorzitter, de heer J. A. Koops, de congres rede uit, waaraan het volgende is ont leend: De heer Koops begon met er op te wij zen, dat sedert het laatste congres een ken nelijke verbetering in den economischen toestand is ingetreden en dat die verbete ring voor een belangrijk deel moet worden gedankt aan de monetaire maatregelen, waartoe de regeering verleden najaar werd gedwongen. De middenstand maakt echter nog een uiterst zwaren tijd door en ondervindt mo menteel volop de moeilijkheden van het achterblijven van de koopkracht bij het stijgen der prijzen in den groothandel. De kleinhandel betaalt op het oogenblik het misschien onvermijdelijke maar zware ge lag, nu het economisch herstel de koop kracht van de massa nog niet merkbaar heeft verbeterd. Zooals de middenstand het laatst in de depressie is gekomen, zoo zal de bittere kelk voor hem het laatst geëindigd zijn. Aan die positie op zich zelf kunnen wij en kan niemand iets veranderen. Maar wat wij wel kunnen verlangen en wat"wij vra gen, met kracht en klem, is, dat deze tijd van moeilijkheden voor den middenstand zooveel mogelijk zal worden verkort en verlicht. De economische politiek zal mede daarop in het bijzonder zijn gericht. En het zal de taak zijn van onze beweging daarop door loopend het oog gericht te houden en daar toe doorloopend den noodigen en gepaster» aandrang uit te oefenen. Het oog moet van den beginne af aar worden gericht op verlaging van de lasten. Een looden bedrijfslast als de omzetbelas ting, een crisisheffing, die eind 1938 afloopt, zal voorgoed tot de geschiedenis moeten gaan behooren. Voorts vragen wij met den zwaar beproefden slagersstand: zoo spoe dig mogelijk intrekking van de 10 procent crisisheffing op het rundvleesch. Een beweging als de onze heeft zich ge lukkig niet uitsluitend met economische problemen bezig te houden, zei spr. Hij wenschte ook nu uit te spreken, dat de katholieke middenstand van Nederland met onbezweken en onwankelbare trouw ach ter zijn bisschoppen en zijn geestelijkheid 6taat. Nederland heeft pas een grooten stryd van geestelijke beteekenis achter den rug. Die strijd is een krachtig zuiveringsproces geworden en gebleken. Die strijd zal niet alleen in negatief maar ook in positief op zicht zyn uitwerking hebben. Niet alleen op economisch, ook op maatschappelijk ge bied zal Nederland een nieuw tijdperk te gemoet gaanè Als alle teekenen niet be driegen zal de christelijke gedachte op nieuw haar posit'ieve beteekenis kunnen doen blijken voor de oplossing van de so ciale en economische problemen, waarvoor wij staan. Na jaren van crisis en malaise zal het positief christelijk beginsel in ons land zijn aanspraken op de staatkunde weer laten gelden. Dit perspectief vervult ellen met groote vreugde en met groot ver en t woordelij kheidsge voel. Op den middenstand rust thans de taak te zorgen, dat bij den opbouw van een nieuwen toekomst in ons vaderland de plaats voor den middenstand niet alleen wordt gehandhaafd, maar wordt uitgebreid en verstevigd. Het 12e congres van den Ned. R.K. Mid denstandsbond wordt weer beheerscht door twee onderwerpen, die reeds geruimen tijd de actieve aandacht hebben en die deze aandacht ongetwijfeld nog geruimen tijd zullen moeten behouden. De totstandkoming van de vestigingswet, die de vervulling beteekent van een der voornaamste punten van zijn programma van 1933, is met vreugde begroet. Wil de vestigingswet breede en vruchtbare toe passing vinden, dan zullen de centrale or ganisaties in de gelegenheid moeten wor den gesteld hierbij hun taak te vervullen. De organisatie van de handels- en vak opleiding ten behoeve van de toepassing der vestigingswet door onze standsorgani satie en onze vakorganisaties heeft ons congres gisteren in huishoudelijke zitting bezig gehouden. De conclusies, waartoe men is gekomen en vooral de practische gevolgen, die uit de beraadslagingen voortvloeien, zullen spoedig naar buiten kunnen blijken. De zitting van heden zal zijn gewijd aan de rechtstreeksche bescher ming van het kleinwinkelbedryf, welke wij reeds in ons O.S.B.-program hebben ge steld als de noodzakelijke aanvulling van de vestigingseischen en die wij als zooda nig blijven beschouwen. Er is maar een maatregel tot bescher ming van den middenstand, waarover geen enkel verschil van meening bestaat en die door den geheelen georganiseerden mid denstand van Nederland, van welke kleur of richting ook, als de meeste urgente wordt beschouwd: Nog steeds wordt ge wacht op een wettelijk verbod van het ca deau-stelsel. Wij hopen, dat de nieuwe mi nister van economische zaken, dit vraag stuk nu aanstonds ter hand zal willen ne men en afdoen. Onze strijd voor handhaving der ontwik kelingsmogelijkheid van het kleinwinkelbe- drijf door beperking der uitbreiding van het grootwinkelbedrijf, wordt in ernstige mate geremd en gehandicapt door de om^ standigheid, dat een der zusterorganisaties dit vraagstuk uit louter individualistischen gezichtshoek blijft bekijken en vooralsnog niet schijnt te kunnen komen tot het stand punt, dat het algemeen belang van behoud der ontwikkelingsmogelijkheid van het zelfstandig kleinbedrijf hier ingrijpen noodzakelijk maakt en op zich zelf vol doenden rechtsgrond oplevert. Jaarverslag over 19351937. De directeur van het bureau van de N.R.K.M., mr. F. J. H. Bach, bracht verslag uit van de werkzaamheden van den bond in het tijdvak 19351937. De positie van den middenstand en de economische siutatie heeft bij voortduring de zorg gehad: het vaste lasten-vraagstuk, crisiscrediet en borgstellingsfondsen, steun- verleening aan kleine zelfstandigen en ge wezen kleine zelfstandigen. De Mica-actie is uitstekend geslaagd. Speciale behandeling vereischten de af zonderlijke vraagstukken, met name de omzetbelasting, haar technische herziening en haar verhoopte spoedige verdwijning; de warenwet en de heffing krachtens de warenwet, het ontwerp van de automaten- wet. De mïddenstandsraad heeft zich, in sa menwerking met de nijverheidsraad, be moeid met het vraagstuk van de bescher ming Van de verpakking van merkartikelen. De commissie van overleg van de drie middenstandsbonden heeft een studiecom missie aan het werk gehad om tusschen de drie bonden te geraken tot eenheid van streven op het punt van de ouderdomsvoor ziening voor kleine zelfstandigen. Dit een heidsfront is nog niet kunnen worden ge smeed. Ten aanzien van de aangelegenheid en moeilijkheden van verbruiks-coöperaties is het gekomen tot de stichting van een con tactcommissie tusschen de Ned. R.K. Mid denstandsbond eenerzijds en het R.K Werkliedenverbond en de Federatie van Diocesane Bonden van coöperatieve ver- eenigingen anderzijds. Ook tusschen de drie middenstandsbonden en de drie cen trale landbouworganisaties is een dergelijk contact-college tot stand gebracht. Niette min hebben de middenstandsbcnders het noodzakelijk geacht een comité van actie in het leven te roepen, dat zich richt tegen de uitwassen in het coöperatieve wezen met name in den landbouw. Op het gebied van personeelscoöperatie is als succes te ver melden, dat de Nederlandsche Spoorwegen het vrij vervoer van goederen ten behoeve van de coöperatie van spoorwegpersoneel „Voor Allen", hebben stopgezet. Dankbaar is ook geïncasseerd de stellingname van het hoofdbestuur van den R.K. Bond voor groote gezinnen tegen het kortingsstelsel, derhalve tegen het vragen van kortingen aan den plaatselijken winkelstand. Het ledental in de katholieke midden standsbeweging is wat de standsorganisatie betreft sinds 1935 gestegen van 25.665 tot 26.338 leden en wat de 29 nationale vak bonden aangaat geklommen van 15.961 tot 16.826. De Santosinkomsten bedroegen in 1935 ƒ26.699.66 en in 1936 /25..081.08. Santos droeg bij in 1935 in de verpleging van 91 t.b.c.-patiënten met 17.470 verpleegdagen en in 1936 in de verpleging van 107 patiën ten met 20.913 verpleegdagen. De Haarlemsche Middenstandsbond kreeg in dr. Olierook een nieuwen geestelijken adviseur na de benoeming van rector Bots tot deken van Gouda. Aan de beteekenis van rector Bots en als spreker en als schrijver in de landelijke beweging wijdde het verslag zeer waardeerende woorden. Hij heeft aan den Katholieken Midden stand een sociaal testament nagelaten in de rede, welke hij twee jaar geleden te Seppe op den bestuurdersdag van den Bredaschen Bond over de zaak der R.K. standsorganisa tie heeft uitgesproken. RECHTZAKEN DE HAAGSCHE ZEDENZAKEN. Beide verdachten ook izl hooger beroep vrijgesproken. Het Haagsche Gerechtshof wees heden arrest tegen den chauffeur C. van der Z., en den kleermaker W. W., wien het in 248bis Wetboek van Strafrecht genoemde misdrijf was ten laste gelegd. Het betrof hier twee van de vier zeden zaken, welke indertijd voor de Haagsche Rechtbank zijn behandeld en waarbij twee verdachten voorwaardelijk zijn veroor deeld en de twee anderen vrijgesproken. Van de laatste vonnissen is de officier van justitie in hooger beroep gekomen en de procureur-generaal had tegen beiden een gevangenisstraf van zes maanden ge- eischt. Het Hof bevestigde heden de beide vrij sprekende vonnissen. EEN DIEFSTAL-ZAAK MET VERRASSENDE WENDING. Doordat een der verdachten ontkent, komt de zaak tegen den ander op losse schroeven te staan. Op 12 Juni van het vorig jaar vervoegde zich bij den kassier van een expeditiekan toor aan de Leegwaterkade te 's Graven- hage een man, die mededeelde, dat kwajon gens de kraan van een olie-tank in het pakhuis hadden opengedraaid, waardoor de olie wegliep. Toen de kassier zich hiervan ging over tuigen heeft een handlanger van den eerst genoemde van die afwezigheid gebruik ge maakt om de kas van de onderneming te plunderen en een bedrag van pl.m. 600. mee te nemen. Van dezen diefstal werden drie personen verdacht, de 27-jarige broodbezorger D. van den H., die tal van inbraken in de de residentie heeft gepleegd en thans zijn straf uitzit voor de inbraak in de vereenig- de blikfabrieken te Delft en voorts de 27- jarige chauffeur W. J. J. B. en de 35-jarige chauffeur J. A. B. B. Dit drietal rnoest hedenmorgen voor de Haagsche Rechtbank terechtstaan en het eerst werd de zaak tegen W. J. J. B. be handeld. B. had aanvankelijk een bekentenis afge legd, doch op de terechtzitting trok hij deze pertinent in. „Ik heb dat toen gezegd", verklaarde hij, „omdat de politie mij mededeelde, dat als ik niet bekende, zij mij zouden vasthouden en daardoor zou ik een betrekking, die ik pas had gekregen, verliezen." President, mr. A. N. Kühn: „Maar u hebt bij de politie een zeer uitvoerige en gede tailleerde verklaring gegeven, hoe kon u dat dqen, als u er niet bij bent geweest?" Verdachte: „Ik was eerst wel van plan om met van den H. den diefstal te plegen, maar toen ze wilden, dat er eventueel ge weld zou worden gebruikt, heb ik me terug getrokken, maar doordat ik alles toen al besproken heb, was ik precies op de hoogte, hoe ze het hebben gedaan." Voorts heeft verdachte een alibi. Op 12 Juni heeft hij een kennis, die thans als ge tuige a décharge optreedt, den geheelen dag autolessen gegeven. Het aanteeken-boek van de garage, waar hij den auto heeft gehuurd, logt de verde diger, mr. Schuylenburg, de rechtbank over. De Officier van Justitie, mr. N. S. Hoek stra, hield zich evenv/el aan de eerste ver klaring van verdachte en eischte wegens medeplichtigheid aan diefstal een gevan genisstraf van 9 maanden. De verdediger, mr. Schuylenburg, conclu deerde, gezien het feit, dat de kassier ver dachte niet herkend heeft en het alibi, dat hij kan opgeven, tot vrijspraak. Vervolgens stond terecht de 27-jarige D. van den H., die thans de eenige in deze zaak is, die een volledige bekentenis af legt. Hij heeft op den uitkijk gestaan, toen de anderen binnen waren en heeft later een deel van den buit gekregen. Ook was hem een diefstal van geld uit een kantoor aan de Prinsegracht ten laste gelegd, doch daar de getuige in deze zaak niet verschenen is, trekt de officier van justitie deze vervolging in. Wegens medeplichtigheid aan den eer sten diefstal en heling eischte de officier een gevangenisstraf van een jaar. De verdediger mr. Dubbink was van meening, dat ook in de eerste zaak geen getuige gehoord is en dat alleen recht zou worden gedaan op de bekentenis van ver dachte, hetgeen niet voldoende is voor een veroordeeling. Ten slotte neemt in het verdachte bankje plaats de 35-jarige chauffeur J. A. B. B., die van meet af aan het hem ten laste ge legde ontkend heeft. Hij zou nl. met W. J. J. B. naar binnen zijn gegaan om het geld te stelen. Nu W. B. evenwel ontkend heeft, kan hij tegen J. B. geen bezwarende ver klaring afleggen. Niettemin wordt hij als getuige gehoord. President mr. Kühn tot getuige: „Waar om heeft u aanvankelijk J. B. beschul digd?" Getuige: „Ik was met zijn zuster getrouwd en die hebben me samen bedrogen. Daar voor heb ik me willen wreken en hem er bij gehaald. Ik ben nu gescheiden. Getuige van den H. verklaart, dat ver dachte er bij is geweest en een deel van het geld heeft gekregen. .Verdachte: „Dat zijn leugens". De verdediger mr. M. H. Huygens trok de waarde van de verklaringen van getui ge van den H. sterk in twijfel. Van den H. had 7 a 8 inbraken in de Residentie ge pleegd en hij weet zich precies al zijn me deplichtigen te herinneren. Dat is wel wat vreemd. Bovendien wordt een getuige k décharge gehoord, die verklaart, dat hij op aanwijzingen van van den H. eenige maan den onschuldig in voorarrest heeft geze ten. De vervolging tegen hem is later in getrokken. De officier van justitie meende, dat nu een getuige in deze zaak is komen te ver vallen, verdachte niet veroordeeld kan worden en eischte vrijspraak. De verdediger Mr. M. H. Huygens sloot zich hierbij aan en releveerde bovendien nog de groote onbetrouwbaarheid van den getuige van den H. De rechtbank beval daarna de onmiddel lijke invrijheidstelling van verdachte. Uitspraak in deze zaken 29 Juni. AMBTENAAR P. T. T. WEGENS VERDUISTERING VEROORDEELD. De vierde kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam, veroordeelde vandaag de loket-ambtenaar bij de poste rijen, G. J. L. wegens verduistering als ambtenaar van een bedrag van ongeveer 3000.tot zes maanden gevangenisstraf. Het O. M.' had acht maanden gevorderd. De man was werkzaam aan het hoofdpost kantoor te Amsterdam. In Februari van het vorige jaar kreeg de adjunct directeur een anoniemen brief met den raad, de kas van den loket-ambtenaar L. eens te controlee ren. De man ontkende, volgens hem had iemand anders de zegels gestolen. De Directie van de STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN maakt bekend, dat de cokesprijzen met ingang van Donderdag I 'Juli a.s. worden gewijzigd en tot I October a.s. zijn als volgt: GEKLOPTE COKES f 0,82 ct. per hl. PARELCOKES f 0,90 ct. per hl. Prijzen gelden afgehaald; thuis bezorgd 10 cent per hl. hooger Bestellingen: Langegracht 70 en Hooigracht 14 Tel. No. 1220 Loketten voor kaartjesverkoop geopend van 872-2 uur ('s-Zaterdags tot 12 uur). Cokesafgifte van 8-12 en van IV2-5 uur ('s-Zaterdags van 8-12 uur) N.B. De cokes van de Leidsche Gasfabriek is tegen dezelfde prijzen ook verkrijgbaar bij de brandstoffenhandelaren. 4i69 Hij onderschepte brieven, verduisterde colportagegeld en stal een ring. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gistermorgen een 23-jarige jongeman uit Haarlem terecht, verdacht van diefstal en verduistering. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden de Haarlemsche politie een eigen aardige zaak ten onderzoek kreeg. De brie ven van de secretaresse van afd. Haarlem van de Beweging ,)Eenheid door Democra tie" bleken steeds onderschept te worden door een ex-N.S.B.-er, die ze een keer ter lezing heeft doorgegeven aan een N.S.B.-er en die deze brieven tenslotte weer postte bij de genoemde secretaresse, na er een N.S.B.-zegel opgeplakt te hebben. De jon geman was daartoe gekomen, doordat bij vergissing een brief van de E.D.D., gericht aan de secretaresse, bij hem was bezorgd (zijn naam lijkt n.L veel op dien van de secretaresse). Hij heeft daarop aan de Pos terijen medegedeeld, dat de secretaresse verhuisd was en als haar nieuw adres gaf hij zijn adres op. Zoo kreeg hij alle brieven van de secretaresse in handen. De adresver andering was geheel door hem verzonnen. De secretaresse merkte al spoedig aan de N.S.B.-zegels, dat men aan haar brieven kwam. Zij diende een aanklacht in en bij het onderzoek van de politie kwam uit, dat verdachte ten nadeele van de N.S.B. een bedrag van ruim 33 had verduisterd, ontvangen bij het colporteeren voor de N.S.B. Bovendien had hij een gouden ring gestolen ten nadeele van een dame, bij wie hij vertoefde, terwijl zij zelf even de kamer uitgegaan was. Terzake van het onderscheppen van de brieven en de gefingeerde adresverandering kon hy juridisch niet vervolgd worden. Wel terzake van den diefstal van den ring en 't verduisteren van de colporlage-opbrengst, waarvoor hij dan ook terecht stond. De Officier van Justitie eischte 8 ma.n- den gevangenisstraf, daarbij rekening hou dend met het feit, dat de jongeman in 1936 ook al verooixieeld is. De verdediger, Mr. B. Slingenberg, pleitte clementie. Hij vertelde, dat de N.S.B. zelf de verduistering van de colportage-op brengst had ontdekt, dpch geen aangifte had gedaan, maar den jongeman gelegenheid had gegeven het verduisterde bedrag bij stukjes en beetjes terug te betalen.. Inder daad had verdachte een gedeelte terugbe taald, toen de politie hem verhoorde ter zake van het onderscheppen van den brief en daarbij ook de verduistering uitkwam. Spr. betoogde, dat verdachte tot zijn daad is gekomen in uitersten nood. Hij bezat geen cent en was werkloos. Daar de afreke ning van de colportage-dienst niet zoo pre cies en geregeld werd gehouden, dacht ver dachte wel eens een keertje te kunnen over slaan en dan later het achtergehouden geld bij te kunnen betalen. De gelegenheid maakt den dief! Uitspraak 24 Juni a.s. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Personalia. - In de plaats van den heer Colette, is tot hoofdcommies ter gemeente secretarie benoemd de Commies 1ste klasse alhier, de heer J. C. Tieleman. LEIMUIDEN. „Sursum Corda". De R.K. zangvereeniging „Sursum Corda" is voor nemens in de eerste dagen in de zaal van ,,'t Wapen van Leimuiden" een bazar met annex te houden ten bate van den nood lijdenden kas der vereeniging. Met de voorbereiding zal spoedig worden begon nen. R.K.S.V. O.D.Ï. Donderdag 24 Juni zal op 't ODI-terrein een voetbalmatch ge speeld worden tusschen ODI en 't versterk te DES-elftal. 't Kan een mooie spannende wedstrijd worden. Aanvang half acht. Voor Zondag hebben de ODI-elftallen een schitterend program. KATWIJK AAN DEN RUN. Oranjevereeniging. Het bestuur der Oranjevereeniging kwam in vergadering bijeen in verband met het vertrek van den secretaris, den heer L. de Haan, naar Den Haag en mede ook met betrekking tot de plannen voor het a.s. Koninginnefeest. De voorzitter, de heer A. Wassenaar, heette alle heeren welkom, in het bijzonder de nieuw gekozen bestuursleden en hoopte op een aangename samenwerking. Verschillende werkzaamheden werden besproken. In het bijzonder de plannen voor 1938, wanneer de vereeniging haar 25-jarig jubileum zal vieren. Daar de ver eeniging nog niet in het bezit is van een eigen vaandel, werd besloten een comité te vormen, dat plannen zal uitwerken om tot het beoogde doel te komen. De heeren J. K. C. Matthijs, C. Hogewoning en J. van Elk verklaren zich bereid om in dit co mité zitting te nemen. Tevens worden ook enkele heeren belast met de opdracht om te trachten nieuwe leden te winnen voor de vereeniging. Aan het einde der vergadering sprak de voorzitter hartelijke woorden van dank tot den secretaris voor het vele werk, dat hij voor de vereeniging heeft verricht, tevens den wensch uitsprekend, dat het hem in zijn nieuwe functie in alle opzichten wel moge gaan. Op verzoek van het bestuur heeft de heer J. van Elk in zijn functie van comitè- lid zitting in het bestuur en zal hij zich te vens belasten met het secretariaat. NOORD WIJK. BRAND IN „DE BRONCKHORST". Hedennacht is te ongeveer 1 uur brand uitgebroken in de bovenwoning van siga renmagazijn „De Bronckhorst" op den hoek van de Zeestraat. De brandweer, welke spoedig ter plaat se was, begon met enkele stralen op de waterleiding het felle uitslaande vuur te bestrijden en mocht er spoedig in slagen de brand in zijn omvang te stuiten. Het bo venhuis brandde geheel uit, terwijl de si garenwinkel en het benedenwoonhuis ern stige waterschade bekwamen. De oorzaak der brand~kon nog niet wor den vastgesteld. TER-AAR. H. Wijdingen. Den 18en Juli a.s. hoopt onze plaatsgenoot, de eerw. heer Th. Snabel, van de Orde der Kruisheeren, de H. Pries-, terwijding te ontvangen in het klooster te Gemert. De Zondag daarop zal de jonge Priester zyn eerste plechtige H. Mis op dragen in de parochiekerk alhier. De leden van de propagandaclub zijn reeds volop aan het werk getogen om hun pas gewijden priester op eenvoudige doch waardige wijze in te halen. Op de verdere organisatie van dit mooie feest komen wij nog nader terug. De Eerw. Frater J. Zijerveld, eveneens van de Orde der Kruisheeren hoopt op dienzelfden datum de H. Wijding van het Subdiaconaat te ontvangen. Geen werkloosheid. Door de thans heerschende drukte in den land- en tuin bouw is tijdelijk de werkloosheid in onze gemeente geheel opgeheven. Voor de hengelaars. In verband met het hengelseizoen is door den burgemeester aan verschillende caféhouders vergunning verleend tot het geopend hebben van hun lokaliteiten des Zondagsmorgens vanaf drie uur. Geboren: Tannetje, d. v. L. van Eyk- v. d. Mey. Johannes Jacobus Nicolaas, z. v. G. L. v. d. Hoorn-van Leeuwen. Anna Maria Margaretha, d. v. H. J. van Straaten-Ameron. Catharina Wilhelmina, d. v. P. Blom-Hoogervorst. Overleden: G. Zevenhoven, 77 jaar. J. W. Valentijn, 49 jaar R. G. Weyers, 67 jaar. Gevestigd: C. Verduyn, Hillegom; C. Th. Warmerdam, Nieuwkoop; A. C. Hooger- vorst, Aalsmeer; N. Warner, Hilversum; A. v. d. Helder, Zevenhoven, N. van Deth, Brussel. Vertrokken: L. J. Leenhart, Nieuw koop; C. A. Brand, Bloemendaal; J. E. Brand, Heemstede, Th. Hoogervorst, Nieuw- veen, M. Jansen, Zevenhoven.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7