MAANDAG 21 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 eikaars spel door en door, gevolg van het uitgebreide en veelvuldig contact tusschen die landen. Maar in de tweede plaats ver toonden alle spelers van Centraal Europa constant goed spel; het aantal foutjes, dat gemaakt werd, was zoo miniem, dat het niet storend werkte. West-Europa vormde een minder goed ge heel. Men kon duidelijk constateeren, dat de spelers elkaar veel moeilijker begrepen, dat ieder zoo'n beetje zijn eigen spel speel de en vooral de werkelijke kracht van de voorhoede is daarmede niet tot uiting ge komen. De combinatie Braine-Bakhuys vlot te niet goed. Meende Bakhuys dat Braine naar rechts zou plaatsen, dan ging 't juist naar links, Lehner-Braine vlotte voor de rust wel, doch in de tweede helft was 't een stuk minder. Stanley van den Eynde was in sommige perioden bepaaid zwak. Hij kreeg veel te doen, vooral Smit speelde hem ver scheidene ballen toe, doch in het duo Se- rantoni-Sesta had hij tegenstanders gevon den, die moeilijk te passeeren waren. Ook de verrichtingen der spelers indivi dueel waren niet gelijkmatig zooals bij de Centraal Europeesche vertegenwoordigers. Verscheidene spelers hadden hun ups en downs, vooral Lehner, Van den Eynde, Bakhuys en Paverick en later Joacim waren niet constant goed. Deze factoren hebben tenslotte den door slag gegeven. In technisch opzicht was er overigens ook nog wel wat bij West-Europa aan te merken. Het koppen, uitmuntend verzorgd by Centraal Europa, liet bij West- Europa zeer veel te wenschen over. Ook het wegtrappen van de Centraal Europee sche spelers geschiedde gewoonlijk vlotter en gemakkelijker. In het West-Europeesche elftal vonden wij Kitzinger, den rechtshalf den beste. Ook Delfour heeft uitstekend gespeeld, evenals Goldbrunner, die speciaal belast was met de bewaking van Piola, een taak, waarvan hij zich als stopper spil uitstekend gekweten heeft. Verder waren Smit en Braine goed op dreef. De laatste soms iets te langzaam, maar technisch niet te over treffen. Zijn spel blijft echter moeilijk te begrijpen, dat hebben wij dezen middag wederom kunnen constateeren. Jakob heeft prachtig werk in het doel laten zien. Het tweede doelpunt had hij misschien kunnen voorkomen, omdat hij het juiste moment voor zijn uitloopen verkeerd had gekozen. Paverick voor de rust en Joacim na de rust hebben niet onverdienstelijk gespeeld, de eerste was echter veel beter dan zijn plaats vervanger. In de voorhoede wisselde Leh ner goede dingen met slechte af. Bakhuys kan niet in de schaduw staan van Piola, en voorts kan van hem gezegd worden, dat hij zijn ouden vorm zeker nog niet terug heeft. Men verwachtte veel van hem, misschien wel iets te veel. En aan deze hooggestelde verwachtingen heeft hij niet voldaan. In de Centraal Europeesche ploeg was geen zwakke plek te ontdekken. Alleen Meazza en Sarosy vielen niet zoo op, zij hebben inderdaad niet hun allerbeste spel gegeven. Nejedly als linksbuiten was geen mislukking en zijn doelpunt was zeer fraai. Maar Sas aan den anderen kant was heel wat beter op dreef. Nejedly is geen buiten speler, in het binnentrio had hij zeker beter voldaan. Andreolo was goed zonder meer, Seran- toni de minste van de drie uit de midden linie, waarin vooral ook Lazer magnifieke dingen heeft verricht. Sesta was de beste back, goed bijgestaan door zijn landgenoot Schmaus, voor wien later de Italiaan Rava de zesde in de ploeg invieL Olivieri is een spectaculaire doelverdediger, die er overigens heel wat moeilijke schoten heeft uitgehouden. HET SPELVERLOOP. Over het spelverloop kunnen wij kort zijn, In de eerste helft was West-Europa veelvuldig in den aanval, getuige ook het aantal hoekschoppen op het doel van Olivieri, niet mider dan 7. Olivieri heeft er gevaarlijke schoten van Van den Eynde, Lehner, Braine en Kitzinger uitgehouden. Na zeventien minuten wist Sarosy den bal bij de doellijn vrij te spelen, zijn voorzet werd door Sas onhoudbaar ingekopt. Schmaus moest voor de rust door Rava ver vangen worden. In de tweede helft wist Sas den voor sprong van Centraal Europa na 3 minuten te vergrooten, toen Sas op een trough pass van Piola doorliep, Jakob liep uit, had het moment verkeerd gekozen, terwijl Sas Cal- denhove te vlug af was. Met een kalm boogschot over het hoofd van den keeper lag nummer twee in het net. West-Europa antwoordde met enkele vin nige aanvallen, waarbij vooral Smit zich onderscheidde. Na twintig minuten viel Paverik uit, hij werd vervangen door Joacim, die links ging staan en Caldenhove rechts. Na een half uur maakte Nejedly er met een scherp schot 30 van. Tegen het einde werd West-Europa sterker. Braine tikte den bal met zijn hak keurig naar Smit, deze plaatste over het hoofd van Sesta op doel, Bakhuys was doorgeloopen en voor dat Olivieri gelegenheid kreeg zich op den bal te werpen, had Bakhuys reeds ingetrapt 13. Met dezen stand kwam het einde. De opstelling der elftallen was: West Europa: Doel: Jakob (Duitschland). Achter: Paverick (België) en Caldenhove (Nederland). Midden: Kitzinger (Duitschland), Gold brunner (Duitschland) en Delfour (Frank rijk). Voor: Lehner (Duitschland), Braine (Bel gië), Bakhuys (Nederland), Smit (Neder land) en van den Eynde (België). Centraal Europa: Doel: Olivieri (Italië). Achter: Sesta (Oostenrijk) en Schmaus (Oostenrijk). Midden: Serantoni (Italië), Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarije). Voor: Sas (Hongarije), Meazza (Italië), Piola (Italië), Sarosy (Hongarije), Nejedly (Tsjecho-Slokawije). DE MEENING VAN EUROPEESCHE OFFICIALS Centraal Europa was veel gevaarlijker voor doel, aldus was de' meening van scheidsrechter Jewell, toen wij hem na af loop in de kleedkamer opzochten en hem zijn indrukken over den wedstrijd vroe gen. West Europa speelde Engelsch, terwijl Centraal Europa meer het Schotsche spel liet zien. Het was overigens een zeer spor tieve ontmoeting met hoogstaande momen ten. Niets geen last heb ik ondervonden van het feit, dat ik de spelers niet kon ver staan. Ik weet werkelijk niet wat zij alle maal tegen elkaar gezegd hebben. Enkele malen hebben de spelers gevraagd hoelang het nog duurde, dat begreep ik wel, en dan wees ik maar naar mijn horloge. In het West Europeesche elftal vond ik Smit een van de uitblinkers. Hij demonstreerde een type spel, dat in Engeland volkomen thuis zou hooren. In elke eerste divisie club zou een speler als Smit worden op genomen. Niet alleen in het veld is hij uit stekend, maar voor het doel heeft hij ge toond, dat hij kan schieten. Dat veld was prachtig bespeeldbaar, niets op aan te merken. Bakhuys zag ik niet voor de eer ste maal spelen. Hij was niet de oude, ik heb hem wel eens beter gezien. En ook over Delfour was deze Engelsche scheids rechter best te spreken. Een der beste spelkenners van Midden Europa, de Hongaarsche official dr. Fodor, vond het een prachtigen propaganda-wed- strijd voor het voetbal. Het verschil in speltype tusschen Centraal Europa en West Europa was hier toch wel duidelijk tot uiting gekomen. West Europa dekte de tegenstanders uitstekend, daarom was het ook zoo moeilijk voor het Central Euro peesche binnentrio gevaarlijke situaties te scheppen. Het is dan ook niet te ver wonderen, dat de doelpunten van Centraal Europa alle drie door buitenspelers zijn gemaakt. Sas en Piola vond dr. Fodor de besten van het team, bij West Europa blonken Braine, Lehner en alle drie spelers der middenlinie uit. Bakhuys heb ik wel eens beter gezien. De Italiaansche voetballeider, de heer Pozzo, was van meening, dat het inder daad een mooie en interessante ontmoe ting was geweest, doch in technisch op zicht was zij toch niet meegevallen. Ko lossaal, wat een kansen heeft West Euro pa verknoeid. Bakhuys, Lehner, Braine en Smit, ze hebben vele gelegenheden tot sco ren gehad. De beste speler van het veld was Braine. Piola heeft in de eerste helft schitterend gespeeld. Olivier heeft er heel wat schoten uitgehouden. Het tegenpunt had hij misschien wel kunnen voorkomen, maar dan had hij er waarschijnlijk niet zonder blessure afgekomen. En waarom zou dat noodig geweest zijn bij een 30- voorsprong? Het belangrijkste van dezen wedstrijd is, aldus vervolgde Pozzo, dat West Europa getracht heeft Engelsch te spelen, maar dat dit niet gelukt is. De reden daarvan is heel eenvoudig. Spelers als Delfour, van den Eynde, Braine zijn dat niet gewend, bovendien is er geen oefenwedstrijd van te voren geweest. Ik ben zeer tevreden, niet alleen over den voetbalwedstrijd, maar over den ge- heelen dag, was het antwoord van den heer Lotsy, toen wij hem een dergelijke vraag voorlegden. Ondanks critiek van an dere zijde, vooral uit het buitenland, is dit experiment uitstekend geslaagd. In dezen wedstrijd kon men toch van staaltjes spel genieten, die men dit seizoen nog niet had aanschouwd. De uitslag 30 zou niet juist zijn geweest, 31 geeft de verhouding beter weer. En dan moet men niet vergeten, dat West Europa niet van te voren een oefenwedstrijd heeft kunnen spelen. En niettemin was er een aardige homogeniteit in de ploeg, hetgeen ook met spelers van hooge klasse niet anders te verwachten is. Centraal Europa heeft een oefenwedstrijd van te voren gespeeld, dat was duidelijk merkbaar. Bij professionals is dat nu eenmaal mogelijk, maar ama teurs, die in de week hun werkzaamheden hebben, kunen moeilijk dagen van te vo ren bij elkaar worden gebracht. Piola in het Centraal Euroeesche elftal, was voor mij de beste speler en ook Sas, de rechts buiten blonk uit in dit milieu. Sesta, de pittige aanvoerder, kreeg er in de tweede helft zin in. In het West Euro peesche team hebben Braine, Kitzinger, Goldbrunner en Smit uitstekend voldaan. Bakhuys beeft nog steeds zijn ouden vorm niet terug. Men zal zeggen, dat West Europa meer kansen heeft gehad, doch in het veld was Centraal Europa toch beter. En daarom is de uitslag 31 volkomen aanvaardbaar. En de heer Lotsy eindigde met de woor den: het experiment is uitstekend ge slaagd, misschien dat wij over enkele ja ren opnieuw een dergelijke ontmoeting zullen organiseeren. De aanvoerder van de West Europee sche ploeg, doelman Jacob, verklaarde ronduit, dat West Europa ongelukkig ge speeld had. Een gelijk spel had beter de verhouding weergegeven, b.v. 22. West Europa vond ik in de eerste helft beslist beter. Ook Jacob had niets dan woorden van lof over Piola, een speler, naar hij zeide, die men slechts zelden op de velden aantreft. In het West Europeesche elftal v/as Braine prachtig op dreef, en verder vond hij Smit en Kitzinger uitblinkers. De captain van Centraal Europa Sesta verklaarde, dat hij verheugd was, dat het zoo'n faire en fraaie wedstrijd was gewor den. Beide ploegen hebben prachtig ge speeld. Braine in het West Europeesche elftal en Piola in de Centraal Europeesche ploeg waren de sterren geweest. Natuur lijk was het moeilijk een homogene ploeg te vormen en hier kwam het bij de meeste spelers meer op gevoelskwestie aan dan 't verstand. En met die voetlbal-„feeling" ging het nogal, is het niet zoo? Smit had het een fijnen wedstrijd ge vonden. Je speelt veel rustiger in een dergelijke ontmoeting, er hangt niet zoo veel van af als in een landenwedstrijd, was zijn meening. Caldenhove noemde het resultaat niet juist. Vooral voor de rust heeft West Europa uitstekend gespeeld en een ver houding 11 was toen beter geweest. En wat een kansen heeft West Europa gehad. Bakhuys deelde mede, dat het doel van Centraal Europa te kleon was geweest, en dat er daarom niet meer dan één doelpunt gemaakt was. Allen spraken van een fairen wedstrijd. De ongelukjes met Schmaus en Paverick waren van toevalligen aard. DINER IN HET CARLTONüOTEL In het Carltonhotel is na afloop van den Olympischen Dag een diner gehouden, aap- geboden door de F.I.F.A., waaraan behalve de bestuursleden dezer organisatie aanza ten. verschillende bestuursleden van het Nederlandsche Olympisch Comité, o.m. de president mr. A. baron Schimmelpennink van der Oye, de bestuurderen van den Ko ninklijken Nederlandschen Voetbalbond, bestuursleden van den Engelschen, den Schotschen, den Walenschen en den Ier- schen Voetbalbond, de spelers van West en Centraal-Europa, hun verzorgers en enkele andere genoodigden. Voor den aanvang wijdde de F.I.F.A.- voorzitter, de heer Jules Rimet, een dronk aan H.M. de Koningin. Tijdens den maaltijd zijn verscheidene toespraken gehouden. In een stijlvolle rede heeft allereerst de heer Rimet allen, die hadden medegewerkt tot het tot standko- men van dezen middag, dank gebracht. Hij herinnerde aan de prachtige dagen van het Olympisch voetbaltournooi te Amster dam, roemde den .K.N.V.B. voor zijn ar beid, prees de voetbalkunstenaars van West- en Centraal Europa, was vol lof ever den scheidsrechter, niet alleen om zijn capaciteiten, maar ook, dat hij Engelsch- man zijnde, aangetoond heeft dat Groot- Brittannië er bijbehoort. Het experiment is uitstekend geslagd, misschien is er aan leiding en hier wendde de heer Rimet zich meer speciaal tot de afvaardiging der vier Britsche voetbalbonden, een nieuw expe riment er aan toe te voegen. Tenslotte sprak de F.I.FA.-president als zijn oordeel uit, dat Nederland trotsch op een man als Lot sy. Met hem is niets onmogelijk. Spr. zeg de den voorzitter van het organisatiecomité een nog nader te kiezen stoffelijk blijk van waardeering toe. Aan alle spelers werden vervolgens de speciale gouden herinneringsmedailles uit gereikt. De voorzitter van het N.O.C., mr. A. ba ron Schimmelpenninck van der Oye, her innerde er aan, dat de banden tusschen de voetbalinstanties en het Olympisch Co mité in Nederland altijd van zeer aange- namen aard zijn geweest. Hij dankte de F.I.F.A., dat deze belangrijke match, die de toenadering tusschen de volken ten zeerste heeft bevorderd, op Nederlandsch grondgebied kon worden gespeeld. Namens de vier Britsche voetbalbonden voerde de heer Brook Hirst het woord. Met veel aandacht had spreker de rede van den F.I.FA.-voorzitter aangehoord. Brook Hirst zeide, dat de man, die niets meer te leeren heeft, nog geboren moet worden. En hij voegde er aan toe, dat degene, die beweert niets meer te leeren te hebben, beter niet geboren zou kunnen zijn. Na mens de vier Britsche bonden dankte spr. voor de vriendschappelijke ontvangst. De heer Dupuis (Zuid-Amerika) wijdde een dronk aan Z.K.H. Prins Bernhard. Aan het slot van den avond kreeg de heer Lotsy het woord. In gevoelvolle be woordingen herdacht hij den onlangs over leden Oostenrijkschen official Hugo Meisl. Allen, die hadden medegewerkt aan het succes van dezen middag, werden door den heer Lotsy bedankt. Het is een groote dag voor Nederland geweest. Dankbaar memo reerde spr. de medewerking van Duitsch land, Frankrijk en België, ondervonden bij de samenstelling van het voetbalelftal. Tenslotte wendde hij zich tot de verte genwoordigers van de vier Britsche bon den. Hij hoopte, dat de banden tusschen Groot-Brittannië en het kleine Nederland weer versterkt waren. Misschien dat een der Britsche landen in de toekomst een voetbalploeg naar Holland kan afgevaar- digen, of dat Nederland eens een tegenbe zoek aan Groot-Brittannië zou mogen brengen. HIPPISCHE SPORT LUITENANT GRETER WINNAAR Het slot van het rijke programma op den Olympischen Dag was gewijd aan den paardensport. Aan het springconcours na men zeer bekende ruiters en paarden deel, die reeds verscheidene malen ons land op internationale wedstrijden hebben ver tegenwoordigd. De hindernissen hadden een hoogte van 1.20 tot 1.40 M. De fraaiste prestatie werd verricht door luitenant Greter, die op Carina geen enke le fout maakte in den fraaien tijd van 1 min. 3 sec. Ook luitenant de Perez en de ritmeester de Kruyff reden een foutloos parcours, de eerste echter in een iets be teren tijd. In rangorde werden vervolgens geplaatst ritmeester v. d. Voort van Zijp, luitenant de Bruine en luitenant van Reede, elk met slechts vier fouten. De overige deelnemers hadden 7 en meer fouten. Het slechts een half uur durende concours werd door 't pu bliek met groote belangstelling gevolgd. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Luit. Greter (Carina) 0 fouten 1 min. 3 sec., 2. luit. de Perez (Kestrelle) 0 f. 1 min. 5 2/5 sec. 3. ritm. de Kruyff (Giovil nerza) 0 f., 1 min. 7 sec. 4. rit. v. d. Voort van Zijp (Synday) 4 f., 1 min. 2 3/5 sec. 5. luit. de Bruine (Ernica C. F.) 4 f. 1 min. 4 sec. 6. luit. van Reede (Jimmy R. P.) 4 f. 1 min. 8 3/5 sec. 7. ritm. Sirtema van Grovestins (Isard C. F.) 7 L, 1 m. 212/5 BESTUURSVERGADERING DER F. I. F. A. Voorloopig geen wedstrijden tegen Spanje. Onder voorzitterschap van den heer G. Rimet is te Amsterdam een bestuursbijeen- komst der F. I. F. A. gehouden. Aanwezig waren de leden: G. Mauro (Italië), R. W. Seeldrayers (België), P. Bauwens (Duitsch land), L. Dupuy (Uruguay), M. Fischer (Hongarije), A. Johanson (Zweden), R. Pelikan (Tsjecho-Slowakije) en K. J. J. Lotsy (Nederland), alsmede den secreta ris den heer I. Schricker. De heer Lotsy heeft op deze bijeenkomst rapport uitgebracht over de organisatie van den wedstrijd tusschen Centraal- en West-Europa, welke ontmoeting gehouden wordt ten behoeve van een speciaal pro paganda- en steunfonds van de F, I. F. A. De heer Rimet heeft den heer Lotsy dank gebracht voor de vele werkzaamheden, welke hij voor het tot standkomen en de organisatie der ontmoeting heeft moeten verrichten. Tevens was men vol lof over de medewerking en den steun, door het Nederlandsch Olympisch Comité en den K. N. V. B. te dien aanzien verleend. Het bestuur besloot voorloopig geen toestemming te geven tot het spelen van wedstrijden tusschen Spaansche elftallen of clubs tegen ploegen van een land, aangesloten bij de F. I. F. A. Deze maatregel is van voorloopïgen aard, totdat de situatie zich in Spanje meer in het bijzonder ten aanzien van het voetbal en den Spaanschen voet balbond, duidelijker heeft afgeteekend. Verschillende aangelegenheden betref fende de wereldkampioenschappen en de organisatie daarvan werden besproken en afgehandeld. UIT HET KATHOLIEKE K&i?. Brabantia Kampioen van den I VCB De kampioenscompetitie is thans op twee wedstrijden na ten einde, doch giste ren viel reeds de beslissing. Brabantia werd kampioen door een 71 overwinning op Treffers, welke club wel een zeer be scheiden figuur in deze titanenkamp heeft gemaakt. WA klom tot de tweede plaats door de Maasctrichtenaren met een 52 nederlaag naar huis te zenden. gesp. gew. gel. vesrl. v.t. pnt. Brabantia 8 6 2 26—8 12 V. V. A. 7 4 3 21—18 8 H. B. C. 7 3 1 3 21—20 7 R. K. V. V. L. 7 3 1 3 13—16 7 Treffers 7 1 6 11—30 2 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. D. O. S. I—D. H. L. n 1—2. In een meer spannenden dan mooi ge speelden wedstrijd heeft DOS tegen DHL het onderspit moeten delven, hoewel DOS in het' veld steeds de sterkste was. De DOS-voorhoede demonstreerde echter de zen middag zoo'n peuterig spelletje, dat de DHL-achterhoede hiermede niet de minste moeite had. Door dezen uitslag is de spanning toegenomen en zal DOS indien zij het volgend seizoen in de I. V. C. B. wil spelen uit een ander vaatje moeten tap pen. Vóór den wedstrijd had neg een kleine huldiging plaats en bood DHL bij monde van den vice-voorzitter aan aanvoerder de Koning een schilderstuk aan. Als DHL aftrapt ontwikkelt zich een strijd, waarin de zenuwen nog de hoofdrol spelen. DOS is het eerst in den aanval, doch verder dan enkele corners brengen zij het niet. "Hoewel deze vaak zeer mooi ge nomen worden weten zij hiervan niet te profiteeren. DHL gaat het ook eens pro- beeren, evenmin zonder succes. Aan beide zijden wordt hard gewerkt, en als DOS een corner krijgt te nemen is het de links binnen, die hieruit het eerste doelpunt inkopt (10). Een minuut later is de stand echter alweer gelijk. Als de rechtsback even aarzelt is het de midvoor, die hem den bal ontneemt, en deze hard in het doel schiet (11). Na de rust is er behoudens enkele uitval len steeds op DHL-helft gespeeld. Doch zooals hierboven reeds gezegd is, het peu terig spel der DOS-voorhoede kon niets bereiken tegen de sterke verdediging der gasten. Twee minuten voor het einde loopt de DOS-keeper uit voor een ver naar vo ren geplaatste bal. Buiten het strafschopge bied krijgt hij den bal te pakken, doch in- plaats van deze uit te trappen schopt hij hem weer het veld in, voor de voeten van een der DHL-spelers, die nog even op drijft, en dan in het verlaten doel schiet (12). DOS is nu een geslagen ploeg en hoewel zij oogenblikkelijk weer voor het DHL-doel zit, laat deze zich de zoo for tuinlijk behaalde zege niet meer ontnemen. R. K. Sportver. „Foreholte". Er waren gisteren nog twee Foreholte- elftallen van de partij. De a-junioren speelden te Noordwijker- hout en hadden tegenover zich NVC c. Nu verloren ze echter, dus eindelijk een ster kere tegenstander! Forehoite II bracht het thuis er beter af tegen NVC II en boekte een 31 zege. sec. 8. de heer E. Kahn (Espoir) 8 fouten 1 min. 9 sec., 9. res. luit. van Schaik (San ta Bell) 12 f., 1. m. 11 s. 10. de heer D. H. Pasman (Selloe) uitgebeld. Finale om den zilveren Leidsche Courant-bal Lisse winnaar door een 3-2 zege op S J C De finale om den zilveren bal tusschen SJC I en Lisse I op het terrein „Sporthoff" te Sassenheim werd gisteren gespeeld. Het was ideaal voetbalweer en er waren vele belangstellenden van Noordwijk en Lisse aanwezig, toen scheidsrechter v. d. Geer deze finale liet beginnen. Lisse bracht het eerst beweging in het spel, maar al spoedig,werd de aanval door SJC overgenomen. Er volgde een wedstrijd waarin vele goede, met slechte momenten werden afge wisseld, en vooralsnog was van overwicht geen sprake. Toen beide ploegen wat wa ren ingespeeld, werd er aantrekkelijk voet bal vertoond. Snel wisselden de aanvalleil zich af, en Lisse was de gelukkige eerste, welke het vijandelijk doel wist te doorbo ren. Na goed samenspel besloot Elferink een goed doorgegeven bal van den midhalf met een onhoudbaar schot (01). De Lis- serploeg was hierdoor moreel in het voor deel, doch ook de SJC-aanvallen, welke meer tactisch werden opgebouwd bezorg den de Lisse-achterhoede handen vol werk. Het samenspel op den linkervleugel was vaak subliem, maar Ruigrok c.s. wisten de voorzetten niet te benutten. Lisse wist de zen middag van doorzetten, menig corner was daarvan het resultaat, doch in het corner nemen blonken zij niet uit. Dan werd de voorsprong plotseling vergroot, na eerst een duel op de linkervleugel be landde de bal bij Elferink, welke na een korte ren den keeper geen schijn van kans gaf en verdienstelijk den voorsprong ver grootte (02). Onstuimig- kwamen de kustbewoners nu opzetten, en met een sterken druk op het Lissedoel kwam de rust. In het begin der tweede helft nam Lisse het wat al te gemakkelijk op, met als ge volg een geweldig offensief van SJC. Na verschillende malen naast en over te heb ben geschoten kwam ook nu het verdien de tegenpunt, hetwelk uit een goeden voor zet van Rietmeijer door den rechtsbinnen met een' kogel werd gefabriceerd (12). Geen twee minuten later deponeert Riet meijer met een kopstoot uit een vrijen trap no. 2 in de touwen, en bij dezen gelijken stand begon SJC weer een ernstig woordje mee te spreken. Gedurende eenige oogen- blikken bevonden zich 21 spelers op de Lisse-helft, maar keeper v. d. Lans grab belde alle op hem gerichte schoten uit zijn doel. Plotseling kwam Lisse weer los, een vrije trap werd overgemikt, doch even la ter bemachtigt de midvoor de bal en tus schen beide backs stevent hij op doel af, en smaakt het genoegen om uit een moei lijke positie zijn club weer de leiding te bezorgen (23). Toch zag het er voor Lisse nog minder rooskleurig uit, de druk werd zwaar, en bijna was de gelijkmaker geboren, ware het niet dat de bal door de handen er werd uitgewerkt. De penalty werd echter onder groot gejuich der Lisse supporters gestopt. Lisse speelt met den moed der wanhoop verder, Elferink moest door een botsing het terrein verlaten, maar ook deze handicap bracht SJC niet het verlangde resultaat. Lisse hield stand, en het was voor deze dappere jongens een op luchting toen het eindsignaal klonk. Na de match vereenigden spelers en of ficials zich in een kring, alwaar den heer L. J. v. d. Meer namens de directie van de Leidsche Courant woorden van geluk- wensch sprak tot het winnende team. Spreker memoreerde hetgeen in 20 jaar Roomsche Sport was bereikt geworden, en sprak het vertrouwen uit, dat de vriend schapsbanden door de sport ook in de toe komst zullen bestendigd blijven. De zilve ren bal, door de directie van de Leidsche Courant uitgeloofd werd door den heer v. d. Meer aangeboden, hetwelk een drie werf hoera ontlokte voor de directie van dit blad. Namens den D. H. V. B. werd het woord gevoerd door den heer H. Hoogervorst. De ze sprak naast woorden van gelukwensch, er zijn genoegen over uit, dat in dit tour- nooi de goede geest steeds is bewaard ge bleven. Als leider van deze wedstrijden heeft hij daarvan veel pleizier gehad, en ook hij hoopt, dat de verhoudingen steeds zoo zullen blijven. Hiermede behoort ook dit goed geslaagde voetbalfestijn weer tot het verleden. R.K. Sportver, „DOCOS" Onze reserven hebben gisteren een ste vige nederlaag geleden tegen het goed-spe- lende KRVC II. Met niet minder dan 1 10 bleven de gasten de baas. In het veld was D.O.C.O.S. dikwijls flink in actie, maar zoodra de gasten met breed opgezet te aanvallen het doelgebied naderden was de samenwerking in de verdediging dik wijls zoek, terwijl ook de doelverdediger zijn dag niet had. DOCOS ni trok naar Teijlingen III en verloor in een goed gespeelden wedstrijd met 24. DOCOS a speelde thuis tegen Valkeniers a en DOCOS b tegen Valkeniers b. De be- zoekrs staken in letterlijken zin met kop en schouder boven de DOCOS-menschen uit. Dit was echter in het spel niet zoozeer te bemerken, want in een tweetal span nende wedstrijdei waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Valkeniers a won met 20 en Valkeniers b met 43. DOCOS c hield de rood-witte kleuren hoog en wist na een spannend partijtje met 32 van K.R.A. a te winnen. A.s. Woensdag training. De opkomst is goed, maar kan, vooral voor de senioren, nog beter.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6