STADS NIEUWS Steunzolen naar maat MAANDAG 21 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE WERELD-BIBIOTHEEK- VEREENIGING. Zaterdagmiddag te half één kwamen de leden der W. B.-vereeniging aan een ge zamenlijke lunch bijeen in de bovenzaal van café-rest. „In den Vergulden Turk". Alvorens de lunch een aanvang nam sprak de heer J. C. Winterink, lid van de directie der W. B.-vereeniging en lst.e secretaris der Vereeniging als tafelvoor zitter een welkomstwoord tot alle aanzit- tenden, in het bijzonder tot den eeregast, burgemeester A. v. d. Sande Bakhuyzen, tot het eerelid dr. Nico v. Suchtelen, di recteur der W. B. Daarnaast echter heette spr. hartelijk welkom mevr. v. Suchtelen- v. d. Werf, een directe afstammeling van burgemeester v. d. Werf, die zulk een grooten rol speelde bij Leiden's Ontzet en wiens volharding des morgens reeds door den voorzitter in het licht was gesteld. Spr. besloot zijn korte toespraak ver volgens met te citeeren een gedeelte van Vondel's lofzang op v. d. Werf. Hierna verkreeg jhr. dr. Nico van Such telen het woord, die gaarne deze gelegen heid aangreep de verschillende medewer kers in het werk der W. B. te begroeten. De internationale hoffelijkheid noopt spr. als vanzelf te beginnen met de aan wezige Vlaamsche auteurs: August Ver- meylen, Herman Teirlinek, Ernest Claes. Wat de lezerskring der W. B. aan dit drie manschap te danken heeft, behoefde spr. niet te vertellen. In Noord en Zuid kent ieder Vermeylen's magistrale werk: Ge schiedenis der Europeesche Plastiek en Schilderkunst", en duizenden hebben het in hun bezit. De drie verschenen deelen zijn thans uitverkocht, maar spr. kon tot zijn grcote vreugde mededeelen, dat een herdruk, die een ware herschepping zal zijn naar inhoud en vorm, in voorberei ding is. Het zal ongetwijfeld nog gerui- men tijd duren eer de geleerde schrijver, ondanks zijn noeste werkkracht met die herschepping gereed is, maar spr. durfde beloven, dat wanneer de tekst eenmaal in zijn bezit is, de W. B. wel zorgen zal voor een uitgaaf zulk een arbeid waardig. Een van de eerste groote romans, door de W. B. gepubliceerd, was Teirlinck's Ivoren Aapje, roman men zou tegen woordig minstens zeggen „epos" van het Brusselsche leven. Hij verscheen in 1909, thans ligt de 19e druk, waarmee het 25ste duizendtal bereikt wordt, ter perse. Het is een van die weinige boeken die, zooals b.v. „het Huis vol Menschen" van de Schartens, of Carry van Bruggen's De Verlatene, zelfs na dertig jaren nog hun lezers vinden. En van Teirlinck's boek ver wondert spr. dit allerminst. Want de breedheid van opzet en compositie, de doordringende levendigheid van den stijl doen dit voortreffelijke boek zijn waarde behouden voor alle in de schoonheid aller tijden levende menschen. Nog ander werk mocht de W. B. van hem publiceeren, maar zijn tweede roman, „De Nieuwe Uilenspiegel", is toch ook al 17 jaar oud en zijn „Vertraagde Film" 15. Die pauze, waarde Teirlinek, is heusch te lang, aldus spreker. In Ernest Claes stelde spr. zijn gehoor niets meer of minder voor dan den meest gelezen auteur onder de modernen. Wie hem daar zoo blijmoedig ziet zitten kan er zich niet eens erg over verbazen, want hij vermoedt dien man een hart, dat allen iets te geven heeft. Al een heelen tijd ge leden overschreed de oplaag van zijn „de Witte" de 50.000. Ik weet heel goed en misschien heeft Claes er ook een vermoe den van dat een dergelijk kwantitatief succes een allesbehalve veilige maatstaf is voor de innerlijke waarde van een kunstwerk, aldus spr. Maar de Witte Claes zal denken: eeuwig en altijd die Witte, maar de tijd ontbreekt om ook de oplagen van Kobeke, Pastoor Campens en andere niet minder geestige en bekoor lijke geschriften te tellen de Witte dan was géén Schlager van zes weken of zelfs drie maanden. Het boek verscheen in 1920 en heeft sindsdien onafgebroken het pu bliek geboeid en vastgehouden door zijn kerngezonden humor. Dit bewijst, dunkt mij, dat ook Claes' werk leeft en onmiddel lijk spreekt tot het hart van zijn tallooze lezers. Spr. hoopte dat de W. B. die lezers nog menig verhaal van den heer Claes mag voorzetten. Overgaande van de Zuid-Nederlandsche gasten tot de Noord-Nederlandsche zou het niemand verwonderen, dat hij het eerste stilstond bij prof. Geyl, den Groot- Nederlander, die in zoo menig geschrift het verband of ook wel het gebrek aan verband van Zuid- en Noord-Neder landsche cultuur heeft in het licht ge steld, het breedst en het schoonst in zijn baanbrekend en door zijn levendigen ver haaltrant tevens zoo fascineerenöe boek „Geschiedenis van de Nederlandsche Stam", waarvan op het oogenblik het derde deel ter perse ligt. Vervolgwerken als dit plegen zoowel den auteur als den uitgever veel zorg en hoofdbrekens te veroorzaken; de voldoening na de vol tooiing is er des te grooter om. Een ander groot werk is voltooid, onze Vondeluitgaaf. Wel is waar staat het tien de deel nog niet in de boekwinkels, maar het slotwoord, waarmee spr. het beëindigt is geschreven en ligt op de pers. Spr. ver oorloofde zich den aanhef daarvan voor te lezen: „Dat onze Vondel-uitgaaf is ge reed gekomen juist nu Stad en Land zich opmaken om het driehonderdvijftigste geboortejaar van den dichter op grootsche wijze te vieren, schenkt mij diepe voldoe ning. De tien zware deelen, resultaat van den jarenlangen noesten arbeid van het puik der Nederlandsche Vondel-kenners, zullen, daarvan ben ik overtuigd, van alle huldebetoogingen en bewijzen van ver eering, onzen vaderlandschen bard ge bracht, het minst vergankelijk blijken. Het eerste deel draagt het jaartal 1927. Aan de verschijning waren jaren van zorgvuldige voorbereiding voorafgegaan: met het zetten was een aanvang gemaakt in 1925. Dat de voltooiing der negen vol gende deelen nog tien jaar vergde moge sommigen onder invloed wellicht van ons eigen aanvankelijk optimisme heb ben teleurgesteld; ikzelf, die den ontzag lijken omvang van den vereischten arbeid kon overzien en van jaar tot jaar met die per bezorgdheid de hinderpalen voor de voortzetting van zulk een werk in zulk een crisis zag toenemen, ikzelf verbaas mij eer, dat medewerkers en uitgeefster, ondanks den krachtigen steun der regee ring, den moed niet verloren en het reu zenwerk binnen zoo kórten tijd ten einde brachten". Spr. wees er vervolgens op, dat het hem verheugde, dat het bestuur ook de mede werkers aan de Vondel-uitgave heeft uit- genoodigd; het gaf hem een ongezochte aanleiding om hun allen openlijk zijn op rechten en diepen dank te betuigen voor wat zij hebben tot stand gebracht. Helaas waren niet allen aanwezig, maar spr. zag hier toch professor Molkenboer, professor Verdenius, mejuffrouw dr. van de Graft, ert den bezielenden organisator en opzich ter van heel dien werkploeg, den heer de Klerk. En omdat het toch ondoenlijk zou zijn de verdiensten van elk der mede werkers afzonderlijk op te sommen, richte spr. zijn dank tot de aanwezigen geza menlijk, als vertegenwoordigers tevens van de afwezigen. Wat deze werkploeg van geleerden gedurende meer dan tien jaren heeft gewrocht, valt niet in een ta felrede met enkele woorden te schetsen. Spr. volstond daarom met nog een zin snede uit zijn slotword: „En zoo is dan thans, dank zij de on verflauwde toewijding waarmede al deze taalgeleerde en tekstkritische medewer kers hun moeizamen en uiterst tijdroo- venden arbeid verrichtten en de nauwge zette studie waarvan hun geduldig door werkte commentaren blijk geven, het groote doel bereikt: Vondel niet alleen, nader te brengen tot geleerden en studee renden, maar bovenal hem verstaanbaar te maken voor iederen beschaafden leek. Het werk is af. Het is thans aan het Nederlandsche volk door een hernieuwde belangstelling de medewerkers te beloo- nen voor hun onvolprezen arbeid en mis schien ook de uitgeefster voor de zware offers die zij met liefde ervoor heeft gebracht". Spr. besloot hierna als volgt: Hooggeschatte Vondelaars! De voltooiing van een groot werk laat altijd een zeker gevoel van leegte achter. En ofschoon gij, stuk voor stuk, elders gewichtig werk verricht, zult ook gij ongetwijfeld min of meer het gevoel hebben van een werk- loozè, na eervol, hoogst eervol ontslag; met loffelijk, allerloffelijkst getuigschrift. Maar ook in de W. B. laat deze voltooiing een leegte. Hoe die leegte te vullen, hoe een nieuwe taak te scheppen, even grootsch en van even groote beteekenis voor de kuituur van den Nederlandschen Stam is een probleem, dat mij reeds eenigen tijd bezig houdt, maar waaromtrent ik mij nog niet nader kan uitlaten. Ik raak het slechts even aan, omdat voor de uitvoering van die nieuwe taak een uitgebreide staf van de bekwaamste en scherpzinnigste taal geleerden zal noodig zijn en ik alleen daarom reeds aanleiding heb om ook u, al is dan uw band met de W. B. op het oogenblik verbroken, een tot weerzien toe te roepen. Hierna stelde spr. een dronk in op alle aan dezen feestdisch vereenigde mede werkers, waarmee alle van harte instem den. Het behoeft niet gezegd, dat er aan den maaltijd nog menig hartelijk woordje werd gesproken. Welgemoed ving men hierna den boot tocht aan over de Kager- en Braassemer- meren, welke nog buiten verwachting goed geslaagd mag heeten. Teruggekomen -in de Sleutelstad, had te 7 uur in den Turk de afscheidsmaaltijd plaats. Deze werd eenige malen onderbro ken voor Vondelvoordrachten door mevr. N. Fagginger AuerPoptie, terwijl voorts de Hollandsche balletdanseres Nana Kar- lowa eenige dansen ten beste gaf. Voor beider optreden bestond zeer gewaardeer de belangstelling. NIJVERHEIDSONDERWIJS. R.K. Vakschool voor Meisjes te Leiden. Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VII (Leerares Huis houdkunde en Waschbehandelirig) slaagden de dames: H. Driessen, J. M. H. van Gasselt, J. J. Koenders, H. L. J. van Ravenswaay, Y. G. Salm, J. J. M. Timmermann, R. A. W. Visser en J. E. Verhoeven. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3123. Zuid-Hollandsche Inleggerij C. Mank Joh.zn., Ter Aar, Lan- geraar A. 146. Uittr. E.: Wed. M. Mank- van Hameren, Ter Aar, d.d. 15 Juni 1937. N.E.: S. H. Weinberg, 's-Gravenhage. (H.V.). 6768. Firma W. H. Ruffelse, Leiden, Utrechtsche Veer 1, hoofdagentschap van de N.V. Contin. Cauotchouc en Gutta Per- cha Co. (auto- en motorbanden). Volmacht verleend aan N. W. A. Polane, Rijnsburg (B.P.). MUZIEK. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. V oordrachtavond. Zaterdag waren "wij de gast op den voor drachtavond van de leerlingen der Mu ziekschool van de Maatschappij voor Toon kunst in haar eigen concertzaal aan de Nieuwe Rijn. Er was buitengewoon veel belangstelling voor dit leerlingen-concert, waarop voor „elk wat wils" werd geboden: klassiek en modern, instrumentaal en vocaal. De zaal was overvol. Overal moesten stoelen worden bijgezet, tot zelfs in de gang stonden luisteraars, die zich interesseerden. Dit was terecht, want verscheidene zeer gevorderde en talentvolle leerlingen pas seerden de revue. Het te dezer stede alom bekende dameskoor onder leiding van den heer Richard Boer opende de rij met een viertal Marialiederen van Max Reg er, Keurig verzorgd van dictie, stemvorming, stemvoering en uitspraak werden ze uit gevoerd in voortreffelijk evenwicht der stemgroepen. De heer Boer begeleidde ze persoonlijk, al dirigeerende, heel fijnzinnig. Door haar leermeester, den heer Boer, ge secondeerd, werd hierna het „Andante" uit het klavierconcert A gr. t. van Mozart ge speeld door mejuffrouw Njoo. Alsmede „Tocata in A" van Sweelinck. De nog jonge klavierspeelster heeft blijkbaar smaak voor klassieke muziek. Niet minder viel ons dit op van den waarlijk nog maar kleinen kerel (leerling van mevrouw Folge Fon- den, die zich zoo kranig.door het Allegro uit het viool-concert. A kl. t" van Vivaldi heen sloeg. Wat er ook nog mocht we zen: 't spel van den kleinen Bouwer, wiens bedtijd een omzetting van het program ma noodzakelijk maakte. Het getuigt van niet te miskennen vialistisohen aanleg. Het voortreffelijk klavierspel van mejuffrouw Hiemstra, die onder leiding van den heer Boer twee interessante werken van Badings en Toch studeerde, heeft ons zeer geïnteres seerd, vaardig, muzikaal- en geacheveerd. Een niet te onderschatten aandeel in den geslaagden, maar wel wat langen avond had ongetwijfeld mejuffrouw Jo Stallinga, die, als leerlinge der repertoire klas van den heer Franco Mendes, twee liederen van Hugo Wolf voordroeg, waarna twee der zeldzaam schoone liederen van Debussy volgden. Vooral de Fransche liederen zong zij mooi en welluidend. Ook de bijzonder fraaie liederen uit „das Marienleben" van Hindemith liggen haar, zoodat de charme van haar gave sopraanstem en eenvoudige waardige dictie bijzonder opvielen. Na de twee Schubertliederen brak een ovationeel applaus uit. Mejuffrouw Stallinga ontving met woorden van waardeering als bewijs van haar talent en als zoozeer gewaardeerde élève der school, waaraan zij sedert twee en twintig jaar in verschillende vakken studeert, het eerediploma. Door haar mede leerlingen werd 'haar een fraaie bloemen mand aangeboden. De heer Franco Mendes begeleidde zijii élève persoonlijk, waardoor 't cachet ongetwijfeld nog verhoogd werd. De sonatine D gr. t. voor piano en viool werd door de h'eeren von Weiier en Kals- beek met de uiterste toewijding en niet zonder talent gespeeld; beide leerlingen van de heer Franco Mendes en den violist Nap de Klijn. Henk Berghout heeft de leiding van de orkestklasse, die een ouverture voor strijkorkest speelde met solo-viool van Jo- hann Bernhard Bach (neef van Johann Se oastian 16761749). Ware het niet dat 't ge heel wat gerekt en lang aandeed, zouden wij zonder eenig voorbehoud onze waar deering uitspreken. Over den vooruitgang van het orkest niet alleen, maar ook over den slagvaardigen muzikalen jongen violist Boeke (leerling van mevrouw Folge Fon- deri) die zoo welluidend van toon en met zoo'n volhouding de niet te onderschatten obligaat-partij speelde. Tot slot „Wals A gr. t." van Dvórak als brillant slot van dezen zeer gewaardeerden avond. J. K. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Thomas Lodewyk Johannes, z. van J. F. M. Steenmetser en L. J. H. M. Blans Adrianus, z. van E. D. Casparij en C. de Jong. Ondertrouwd: T. Verbiest jm. 23 j. en J. Horree jd. 23 j. HAZERSWOUDE. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Hedenmorgen is de heer Jac. van Bijlen, opzichter bij den Prov. Wegenbouw'in Gel derland en die te half zes per motor de ouderlijke woning had verlaten onder de gemeente Benschot aangereden, door een auto, waardoor hij in het water terecht kwam. De verwondingen waren van vrij ern- stigen aard, o.a. bleek het rechterbeen op twee plaatsen gebroken. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. ZEVENHOVEN. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. P. KOOT t Zaterdagmiddag ging de veehouder P. Koot alhier naar het land om te gaan mel ken. Hij wilde een koe vastzetten doch daarbij is hij gevallen of heeft hij een stoot van het dier gehad. Even later n.l. kwam de zoon en zag zijn vader liggen, kreunend van pijn. Direct werden de pastoor en dokter ontboden; laatstgenoemde adviseerde toe diening van het Heilige Sacramenten der Stervenden, wat door den Pastoor ge schiedde. Bij nader onderzoek bleek de rug of nek wervel te zijn gebroken. Zondag morgen is de heer Koot aan de gevolgen overleden. De overledene zou deze week zijn 70sten verjaardag hebben gevierd. Van de stich ting van de parochie (de Hoef) af was de heer Koot lid van het Kerkbestuur. Ook was hij tal van jaren Dijkgraaf van den Voordijkschen en Noorderburtschen polder. De heer Koot genoot in alle kringen 'hoogachting als een oprecht en eerlijk man. de luchtvaart-afdeeling op, die een landing uitvoerden, teneinde AmeMa aan te toonen, hoe geland moest worden. Op het vlieg veld was zeer groote belangstelling. De vereeniging „Bandoeng-Vooruit" bood bloe men aan Miss Earhart zal hier drie dagen verblijven, omdat de K.L.M. te Bandoeng de eenige outillage heeft waar zij het in strumentarium van haar moderne machine aan een grondige revisie kan laten onder- werepn. Miss Earhart zal hedenavond de Tang- koeban Prahoe bezichtigen. Geen weddenschap! Aneta seint uit Batavia: De commandant van de „Ibis", de heer Stork, deelde mede, dat Amelia Earhart, na van het vliegveld te Singapore te zijn opgestegen, daarheen weer is teruggekeerd, naar aanleiding van motorpech. Zij was daar nog aanwezig toen de „Ibis" vertrok. Ten aanzien van de berichten omtrent een zoogenaamde vriendschappelijke wed strijd tusschen Amelia Earhart en de „Ibis" van de K.L.M., deelde hij mede, dat met K. L.M.-toestellen nimmer wedstrijden wor den gehouden, terwijl bovendien het tra ject Rangoon—Singapore voor de „Ibis" ge heel anders was dan voor de Amerikaan- sche aviatrice. De „Ibis" toch maakte tus- schenlandingen te Bangkok, Penang, en Medan, op welke plaatsen men oponthoud heeft voor het innemen van post, het la*" den van benzine, etc., terwijl Amelia Ear- hart behoudens een tusschenlanding te. Bangkok rechtstreeks naar Singapore, vloog. Tevens valt op te merken, dat de: „Ibis" een snelheid heeft van 270 K.M. en Amelia Earhart met haar Wasp Junior-, motoren van 237 K.M. Het geheele weddenschap-verhaal moet daarom ook beschouwd worden als geheel- onjuist. DE „SIBAJAK". Het mailschip „Sibajak", dat Dinsdag morgen te Rotterdam zou moeten aan komen, doch vertraging heeft gehad, wórdt thans Woensdagmorgen te 10 uur aan de Lloydkade verwacht. Voor het examen L. O. is aan de R.K. Kweekschool te Dongen geslaagd de heer A. C. J. van Valderen, alhier. Te 's Gravenhage slaagde voor het exa men gemeentefinanciën, onze oud-stadge noot, de heer J. G. H. Tonus, thans adjunct commies te Soest. (Verbeterd bericht). UIT DE RIJNSTREEK „NOS JUNGUNT ROSAE" H.M. de Koningin heeft voor de rozen- tentoonstelling, welke van 2125 Juli in Boskoop zal worden gehouden, een groote zilveren medaille geschonken. De A.N.W.B. heeft voor de beste inzen ding een zilveren medaille beschikbaar ge steld. Van verschillende zijden bereiken de Ten toonstellingscommissie bewijzen van groei ende belangstelling, zoo heeft o.a. de af- deeling Zeist der Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde besloten ter gelegenheid van de tentoonstelling een excursie naar Bos koop te organiseeren en behalve de ten toonstelling, tevens eenige kweekerijen te bezoeken. BODEGRAVEN. ONGELUK MET EEN RACE-FIETS. Twee personen, afkomstig uit Rotterdam reden hedenmorgen met hun race-fiets op den rijksstraatweg nabij de boerderij van B. alwaar het fietspad begint. Daar zy zulks te laat opmerkten, zouden zij er hal verwegen op gaan en moesten daardoor het tusschen den weg en het fietspad braak liggende strookje grond oversteken. Op deze strook stonden echter enkele kort af gezaagde boomen. Een van hen had hier geen erg in, reed met een flinke vaart tegen op, sloeg over zijn fiets en bleef be wusteloos op den grond liggen. Direct werd di'. K. ontboden, die een breuk aan de wervelkolom constateerde. Per zieken auto van den heer Timmer is het slacht offer naar een Rotterdamsch ziekenhuis vervoerd. LAATSTE BERICHTEN NIEUWE STRANDREDDINGBOOT VOOR DE N.Z.H.R.M. Vorstelijke gift van een onbekende. Naar wij vernemen is aan den pen ningmeester van de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij door een onbekenden schenker een be drag van 15.000 gezonden voor de aanschaffing van een motorstrandred- dingboot. Onmiddellijk heeft het bestuur van de N.Z.H.R.M. opdracht gegeven aan de fa. Gebrs. Taat te K a t w ij k aan Zee tot den bouw van een motor- strandreddingboot voor de Noordkust van Terschelling. Voor dit station zal ook een nieuwe wa- terdichte motortractor worden aangeschaft j van het model zooals de Engelsche redding- maatschappij er na vele proefnemingen een heeft aangeschaft en waarvan de secretaris, j de heer H. Th. de Booy, enkele proefnemin- t gen heeft bijgewoond. De tractor is bestemd om de 5 tons zware boot, die op een wagen met rupsbandwie- len wordt vervoerd in de branding te ry- den. De nieuwe tractor zal de naam „Het Zeepaard" dragen. De kosten van dit me- chanische zeepaard zijn zeer hoog, misschien j wordt het voorbeeld van den onbekenden gever gevolgd om de reddingmaatschappij 1 in staat te stellen in snel tempo haar ma teriaal op to date te maken. ZWAAR WEER BOVEN GOOR. Kerktoren door bliksem getrofffen. Boven Goor ontlastte zich gistermiddag omstreeks half drie een onweer, dat lang durig aanhield. Precies zeven minuten voor vier werd de toren der Ned. Hervormde Kerk door het hemelvuur getroffen. Hier door werden een stuk van een der wijzer platen geslagen en de wijzers verbogen. Een der zware steenen gewichten van het uurwerk was naar beneden gevallen en had schade aangericht. In het dak van de grafkelder der Ripperda's, welke aan den toren gebouwd is, sloeg een gat. Hier werd een oogenblik na den inslag ook een begin van brand ohtdekt, welke gelukkig spoedig met eenige emmers water gebluscht kon worden. Ook een groot aantal leien van kerk en toren werden vernield. Waarschijn lijk door den luchtdruk waren in de kerk zelf stukken uit het plafond gevallen. De antenne van de Goorsche Radiocentrale, welke aan den toren was bevestigd, werd vernield. Bij den radiocentralehouder raak» te een drietal toestellen defect, zoodat aangeslotenen enkele uren zonder radio za ten. De schade is nogal aanzienlijk. AMELIA EARHART TE BANDOENG AANGEKOMEN. Aneta seint uit Bandoeng: De aviatriee Amelia Aerhart landde op haar vlucht rond de wereld hedenmorgen te 10.56 uur te Bandoeng. Zij bleef een kwartier boven het vliegveld cirkelen, vermoedelijk, omdat de verschillende aanwijzingen op den grond door de laaghangende wolken onzichtbaar waren. Toen stegen eenige toestellen van TELEGRAMMEN OVERVAL VAN BANDIETEN OP GOUDMIJN IN MANDSJOEKWO. TOKIO, 21 Juni. A. N. P.). Domei meldt, dat 80 goedgewapende bandieten op 18 Juno een overval hebben gepleegd op een goudmijn in de provincie Krin (Mands- sjoekwo). De Japansche bewakers werden gedood, elf arbeiders, van wie vier Japaneezen, werden gevangen genomen. De bandieten bezetten de mijn. Zij kon dén pas worden verdreven, - nadat de - Ja pansche troepenversterkingen waren ge arriveerd. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)» Londen 8.98i/4 Berlijn 72.91i/2 Parijs 8.097/g Brussel 30 70i/2 Zwitserland 41.71 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.30 Oslo 45.10 New York 1.817/s Praag G.32l/? Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden,onze lieve Vrouw, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw 4145 CËLINE CHARLOTTE MARIE KOCH geb. FAES iu den ouderdom v. 36 jaar Uit aller naam: H. M. KOCH. Leiden, 19 Juni 1937 Hooge Morschweg 34. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Dinsdag 22 Juni in de kerk van den H. Leonar- dus a P.M.(Haagweg), te 7.30, 8.20 uur, en te 9.30 uur de gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begratenis van uit de kerk op de R.K. Begraafplaats te 11 uur Eenige en algemeene kennisgeving. Orthop Maatschoeise! Pijnloos Pedicure Morgen, Dinsdag van 10 tot 5 uur Is onze gadipl. Voetspecialist aanwezig. 3831 N.V. E. H0LLANTS VISCHMARKT 2, TELEF. 1065

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3