RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 21 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN Burgemeester verongelukt Met motor door auto gegrepen Burgemeester F. J. van Campen van Grauw en Langendam (Zeeuwsch-Vlaan deren), kwam gistermiddag uit de dreef van zijn hofstede per motorfiets gereden, toen op den weg uit het dorp een auto na derde, bestuurd door den taxi-chauffeur Fr. W. uit Hulst. Daar langs de dreef een haag staat, konden beiden elkander eerst zien, toen de burgemeester zich op den weg in de richting van de naderende auto bevond. De chauffeur trachtten toen nog uit alle macht te remmen om een aanrij ding te voorkomen en week naar rechts uit, doch kon niet verhinderen, dat de mo torrijder door den linkervoorkant van zijn auto werd gegrepen. De burgemeester kwam in een sloot te recht, waar hij met een verbrijzeld been en een zware hoofdwonde werd opgeno men. In bewusteïoozen toestand werd hij naar het R.K. Liefdehuis te. Hulst overge bracht, alwaar hij in den afgeloopen nacht aan de bekomen verwondingen is overle den. Dominee door auto aange reden en gedood Zijn zoontje, die achterop de fiets reed, ongedeerd. Gistermorgen is op den Wagenweg te Haarlem een noodlottig ongeluk gebeurd, dat aan ds. P. A. E. Sillevis Smitt, predi kant van de Gereformeerde Gemeente in hersteld verband te Haarlem, het leven beeft gekost. Ds. Sillevis Smitt fietste met zijn echtgenoote geheel rechts van den weg. Zijn zesjarig zoontje zat achter bij hem op den bagagedrager. De predikant was op weg naar het gebouw van het Blau we Kruis, waar hij een kerkdienst zou lei den. Ter hoogte van het Westerhoutpark reed hem een auto achterop, bestuurd door een 23-jarigen garagehouder uit IJmuiden. Deze week niet voldoende naar links uit en reed den predikant aan, waardoor deze met het hoofd op den trottoirband terecht kwam. Met een schedelfractuur is het slachtoffer naar de Diaconessenhuis over gebracht, waar hij een half uur na aan komst overleed. De politie heeft de auto in beslag geno men en tegen den garagehouder proces verbaal opgemaakt. Deze verklaarde, dat hij des nachts eenige personen van IJmui den naar Rotterdam had gebracht en geen gelegenheid had gehad te slapen. Het staat dan ook vrijwel vast, dat het ongeluk aan oververmoeidheid van den bestuurder te wijten is. Ds. Sillevis is 16 November 1901 te Rot terdam geboren en was sinds 1927 werk zaam te Haarlem, waar hy- o.a. het voor zitterschap van de plaatselijke afdeeling van „Kerk en Vrede" bekleedde. In een rouwdienst is gisteravond het plot selinge heengaan van den predikant her dacht. KLAP VAN EEN. LIER GEKREKEN. Jongen aan de gevolgen overleden. Bij het schutten in de sluis te Vierhui zen (Fr.) kreeg de 12-jarige Sj. Meerding, zoon van een inwoner van Vierhuizen, Za terdagavond toen hij stond te kijken een klap van een lier van het rinket tegen het hoofd. Hoewel de toestand van den jon gen zich aanvankelijk goed liet aanzien, is de knaap Zondagmorgen aan de gevol gen van de klap overleden. DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De politie in de gemeente Haren (Gr.) heeft de hand weten te leggen op den da der van verschillende diefstallen en een inbraak, welke' in de jaren 19351937 in deze omgeving zijn gepleegd. Het vinden van een leeg spaarbusje, afkomstig van de coöp. boerenleenbank te Haren (Gron.) leidde tot een huiszoeking bij de familie N. te Noordlaren, aan wie dit busje was afge geven. De 18-jarige inwonende zoon D. N. bleek dit busje"te hebben geopend en den inhoud ten eigen bate te hebben aange wend. Tevens bekende hij, dat hij een in dit perceel aanwezige electrische gramo- foon het vorig jaar uit Meerwijk te Mid- laren had ontvreemd. Toen hij nader aan de tand werd gevoeld, gaf hij ook toe de dader te zijn van een geheele reeks diefstallen, n.l. nog te Noord- laren, uit automaten te Glimmen, diefstal van een rijwiel, hetwelk ontbeheerd aan den weg stond te Haren, en van een fiets lantaarn uit een garage te Haren. Tevens bekende hij de dader te zijn van een in braak in een villa aan den rijksstraatweg te Haren, waar hij echter, doordat de bin nendeuren, welke hij moest passeeren om iets van zijn gading te vinden, gegrendeld waren, niets kon meenemen. De politie blijkt dus wel een goede vangst te hebben gedaan. Eenigen tjjd geleden heeft de jongeman terecht gestaan wegens diefstal van een auto te Assen. UIT DE OMGEVING IN EEN REGENPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gistermorgen is mejuffrouw G. C. van Cuyck-van de Ven, moeder van twee kin deren, op den Bestschenweg te Oirschot achter haar woonhuis in een regenput ge vallen en met het hoofd op den bodem te recht gekomen. In de put stond ongeveer 70 c.M. regenwater. Toen men de vrouw vond, was zij reeds verdronken. BLIKSEM IN BOERDERIJ GESLAGEN. Woonhuis en stallen geheel afgebrand. Tijdens een hevig onweer is Zaterdag avond de bliksem ingeslagen in de groote boerderij van den landbouwer Kampinga te Dedemsvaart. In een minimuum van tijd stonden woonhuis en stallen in vlammen. Na 'n half uur was 't complex tot den grond toe afgebrand. De brandweer van Dedems vaart kon tegen de vuurzee niets uitrich ten. De geheele voorraad hooi van den nieu wen oogst, die juist binnen was, is verlo ren gegaan. Het vee bevond zich in de weide. Verzekering dekt de schade. BEAMBTE IN GESTICHT AANGEVALLEN. Naar de „Tijd" verneemt, is dezer dagen de beambte van het Rijksopvoedingsge sticht „De Kruisberg" te Doetinchem v. d. V. door een verpleegde aangevallen, toen deze laatste weigerde naar de kerk te tel naar het hoofd geworpen, doch die mis te gelukkig. Andermaal probeerde de jon gen den beambte met den opgeraapten bei tel te wonden, door ter hoogte van diens borst te steken. Vervolgens greep de woesteling nog een stoel, doch kon daarna overmand worden. Gelukkig heeft de beambte geen noemens waardig letsel bekomen. GENTLEMAN-OPLICHTER ONTMASKERD TE ROTTERDAM. Toen het al te levenslustige jonge meis je in het in keurig leder gebonden herin - neringsalbumpje van haar „voornamen buitenlandschen vriend" schreef: „Du solist nicht lachen, es ist eind Drama", kon zij nog niet beseffen hoe waar deze woorden, geschreven als een schalksche herinne ring, zouden zijn. Want het duurde niet zoo heel lang of de vreemdeling was opgeslo ten in het hoofdbureau van politie en wel speciaal bij den Vreemdelingendienst te Rotterdam. De elegante jongeman, die als een grand seigneur leefde, bleek een internationaal- chanteur te zijn. Reeds onmiddellijk bij zijn komst in Rotterdam was er aanleiding eens i wat nauwgezetter dan anders op hem te letten. Bij de controle van zijn bagage vond men n.l. een garderobebriefje uit een ge vangenis in het buienland. Deze voornaam doende vreemdeling had zes maanden in een buitenlandsche gevan genis vertoefd, omdat hij een dame haar taschje met geld ontstolen had en onmid dellijk na het uitzitten van zijn straf was hij naar het gastvrije Nederland getogen, meldt de „Tel." De nuchtere politiemannen vonden den man al spoedig verdacht en het interesseer de hen vooral, hoe hij in zijn levensonder houd zou voorzien. Na eenige nasporingen bleek weldra, dat hij zijn bestaan baseerde op de goedgeloovigheid van Rotterdamsche dames, die door zijn elegante verschij ning en zijn eminente danscapaciteiten werden verteëderd. De vreemdeling wist den dames sieraden af te troggelen en om dat zijn kring van vrouwelijke kennissen zich uitstrekte van nederige kamermeis jes tot dames uit de eerste kringen van de Maasstad, kon hij op de Bank van Lee ning voor brillanten en andere edelstee- nen menigmaal 60 80 van deze bank meenemen. De dames schreven hartelijke, naieve cy nische, eenvoudige, r-aar altijd welgemeen de woorden in de keurige dagboekjes van den Dun Juan eh hij bewaarde zyn col lectie zorgvuldig, omdat deze ook al gelds waarde voor hem had. Immers, de dames wenschten liefst geen ruchtbaarheid te ge ven aan haar relatie met den zoo elegant in rok of smoking gekleeden jongen bui tenlander, dien zij in een van de dancings hadden ontmoet. En als ze geen ruchtbaarheid wenschten, dan moesten zij aan den vriend juweelen afstaan, zoo gaf hij haar te verstaan. Tien tallen slachtoffers heeft de avonturier ge maakt en bovendien heeft hij getrouwd man zich nog weten te verloven met een eerzaam verkoopstertje, dat nog het zwaarst van allen de dupe is geworden van de gewetenloosheid van den chanteur. In een pension in de binnenstad wist men den oplichter aan te houden. Daar vond de politie dan ook tal van beleen- briefjes op juweelen. Zoo wist zij al spoe dig, welke zeer ongewenschte bronnen van inkomsten deze heer had. In het pension was men verheugd den zonderlingen gast kwijt te zijn, die 's avonds en 's nachts ge meenlijk van huis was en overdag alle aandacht besteedde aan zijn toilet, met een eigen strijkijzer zijn kleeding opperste, zeer tot schade van het meubilair. Zijn verblijf in Rotterdam is zeer wissel vallig geweest. Hij heeft in de beste ho tels gelogeerd en als de tijden wat min der lucratief waren, in pensions. KOOPT BIJ HEN, DIE IN U DAGBLAD ADVERTEEREN FEESTELIJKE INTOCHT VAN PASTOOR A. A. M. HEIJDEMAN. Vrijdagavond deed de zeereerw. heer A. A. M. Heijdeman, de door Zijne Excellen tie den Bisschop van Haarlem benoemde pastoor van Nootdorp, zijn intrede in de parochie, hetwelk op buitengewoon fees telijke wijze geschiedde. Aan vele huizen langs den Veenweg wapperde de driekleur met den pauselij ken wimpel, door haar fleurigheid de trieste wolkenhemel camoufleerend. Bij de halte van de electrische spoor baan, de grens der gemeente, had zich een groote menigte verzameld, bestaande uit alle katholieke organisaties en vereeni- gingen van Nootdorp en vele parochianen, waar bovenuit de vlaggen en vaandels wapperden. Ook burgemeester Schölvinck wachtte daar met zijn echtgenoote op het arrivee- ren van den nieuwen pastoor, om deze in zijn gemeente te verwelkomen. Eindelijk tegen half negen kwam de auto in zicht en stelden de vereenigingen zich op, aan het hoofd waarvan het Kerk bestuur en de burgemeester. Terwijl pastoor Heijdeman uit de auto steeg, zette de Harmonie het „Aan U o Koning der eeuwen" in. Burgemeester Schölvinck begroette hierna met een hartelijk welkomstwoord den nieuwen pastoor in de gemeente i Nootdorp, de hoop uitsprekende, dat Nootdorp een groote plaats in zijn hart mocht gaan innemen zoowel op kerkelijk als burgerlijk gebied. Spr. wenschte hem vele jaren van gezondheid en groote werkracht toe, zijn vertrouwen uitende dat de bevolking van Nootdorp hem in zijn ambsvervulling hun medewerking zou verleenen in de allerbeste harmonie. Hiérna trok men met muzikale bege leiding de gemeente binnen in de richting der pastorie. Voorop ging de Graal in uni form, waarachter de Maria-Congregaties, Missienaaikring, Gymnasten en Voetbal lers. Vertegenwoordigd waren de Hanze, L.T.B., Volksbond, Wit-Gele Kruis en de Tuindersvakbond. Pastoor Heijdeman had met burgemees ter Schölvinck en het Kerkbestuur in de gereedstaande auto's plaats genomen. Ook bij de pastorie was een groote me nigte aanwezig, waaronder kapelaan H. H. Groeneveld, pater van Schaik, de eer waarde Zusters van „De Voorzienigheid" en het Armbestuur. Nadat de pastoor de auto had verlaten, verwelkomde kapelaan Groenevel^, pas toor ad interim, hem in zijn nieuwe pa rochie. De kapelaan uitte persoonlijk en namens alle parochianen zijn blijdschap I den nieuwen Herder in de parochie te mogen begroeten. Gedurende vier weken 1 was de parochie als het ware verweesd en zag men uit naar den komst van hem, die de plaats van pastoor v. d. Meer z.g. zou innemen. In opgeruimden toon sprak de kapelaan verder de beste wenschen uit I voor de toekomst, den pastoor met nadruk er op wijzende, dat, al mocht het kerkge- bouw misschien wat verzakken, dit aller minst een sybool is van het peil der pa rochie. Integendeel! Spr. noodigde dan pastoor Heijdeman uit zijn nieuwe woning te betreden. Een daverend applaus toonde de in stemming van alle aanwezigen met deze hartelijke woorden. Op zijn beurt richtte pastoor Heijdeman zijn eerste woorden tot de parochianen, die om hem heen verzameld waren en dankte hen van harte voor de spontane hulde, welke men hem door deze feeste lijke intocht had gebracht. Spr. zeide, dat, hoewel hij veel, wat hem lief was gewor den in Monnikendam, moest verlaten, hij dit in zijn herinnering zou bewaren, doch nu met hart en ziel voor Nootdorp zou gaan werken en de parochianen, zooveel in zijn vermogen lag, in hun geestelijke en tijdelijke tijdelijke belangen bijstaan. Daverend applaus volgde op deze wei gemeente woorden, waarna de menigte een driewerf hoera door de lucht liet gal men, ingezet door den burgemeester. De Harmonie gaf vervolgens nog een muzieknummer ten beste, onderwijl de pastoor zich naar de eerw. Zusters en an deren begaf voor een nadere kennisma king. Groote hilariteit ontstond nog onder de aanwezigen, doordat eenige kwajongens in den toren waren geklommen en door middel van zakdoeken, gebonden aan stokken, een vlaggengroet brachten van uit de galmgaten, hetgeen terstond door pastoor Heijdeman met vroolijk gewuif werd beantwoord. (Tot onzen spijt konden wij dit verslag niet meer in ons nummer van Zaterdag opnemen). NOORD WIJKERHOUT. Tuindersvereeniging „De Eendracht". Bovengenoemde vereeniging hield Zater dagavond in café „Het wapen van Noord- wijkerhout", alhier een drukbezochte ver gadering welke onder leiding stond van den heer L. P. Heemskerk. Deze sprak in een kort openingswoord de hoop uit, dat het jaar 1937 beter voor de tuinders moge zijn dan het vorig jaar. Spreker zegt hierop eenigszins te vertrouwen, daar een groo- tere uitvoer van tuinbouwproducten naar Duitschland mogelijk zal zijn. Hierna las de secretaris, de heer L. M. van Noort, de notulen voor, welke ongewijzigd werden vastgesteld. De heer W. v. d. Weijden bracht hierna verslag uit over 1936. Hier uit stippen we o.a. aan, dat in 1936 werden geveild 10.101 sloffen aardbeien en 140.678 bakken tuinbouwproducten als boonen erwten enz., tot een gezamenlijke waarde van 94.560.41, waarvan werd uitbetaald 84.336.90. Hierna volgde rekening en ver antwoording van den penningmeester. Uit DINSDAG 22 JUNI. Hilversum I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 KRO-Orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 KRO-Orkest en Gramofoonmuziek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 KRO-Melodisten en solist. (Om 6.15 Z wemcursus). 7.00 Berichten. 7.15 Luchtbescherming in groote steden, causerie. 7.35 Sporthalfuurtje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek en aankondiging volgend programma. 8.20 Uitwisselingsprogramma RAVAG- KRO m.m.v. het Weensche Omroeporkest, het KRO-koor, de Koninklijke Militaire Ka pel, Matrozenkoor, de KRO-Melodisten en solisten. 9.20 Radiotooneel. 9.30 De a.s. Radio-Missiedag, causerie. 9.35 De KRO-Melodisten en solist. 9.55 Radiotooneel. 10.15 De KRO-Melodisten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Bela Kiss' orkest. II.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 AVRO-Dansorkest. I.00 Omroeporkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. 3.00 Los Argentinos, solisten en gramo foonmuziek. 4.30 Kindarkoorzang. 5.00 Kinderhalfuurtje. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Het onderscheid tusschen dier en mensch, causerie. 7.00 AVRO-Dansorkest. 7.30 „De verzorging van dieren in den dierentuin, causerie. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renova-kwintet. II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek. D r o tw i c h, 1500 M. 11.05 How I manage, causerie. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gramofoonmuziek. 12.35 BBC-Norhern Ireland-Orkest en so liste. I.352.20 Het John Dickinson (Apsley) orkest. 4.20 Eclipses of the sun, causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeuner-orkest. 5.35 Ch. Ernesco's kwintet. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Variété-orkest. 7.25 Zang. 7.50 Midsummer day, causerie. 8.10 Het „Telephone"-Trio. 8.20 Revue-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Amerika. 10.00 Benny Carter en zijn Band. 10.35 Radiotooneel. II.35 Joe Losse en zijn Band. 11.5012.00 Dansmuziek (Gramofoonpl.) Radio Paris. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert. 12.50 dito. 1.35 Zang. 2.05 Vervolg orkestconcert. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Radiotooneel. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Derveaux-orkest. 7.20 Zang en gramofoonmuziek. 8.3512.05 Opera-uitzending. Keulen. 456 M. 6.50 Militair concert. 8.50 Westduitsch Kamerorkest. 12.20 SA-orkest. I.35 Münchener Omroepdansorkest. 4.20 Ali Alexander's orkest. 5.45 Omroepkleinorkest en solisten. 7.00 Vervolg concert. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.20 Kamermuziek en declamatie. II.1012.20 Het Hamburger Omroepor kest en soliste. Brussel, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Cïramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Kleinorkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Salonorkest. 7.35 Lezing met gramofoonmuziek. 8.20 Reportage. 9.20 Kleinorkest en soliste. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.50 „Aïda", opera. II.25 Weerbericht. 11.4012.20 Fricke's dansorkest. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de programma. 8.00 Keulen. 10.35 Parijs Radio. 12.20 Brussel VI. 14.20 Parijs Radio. 14.50 Deutschlandsender 15.20 Droitwich. 15.55 Diversen. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel VL 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 20.05 Parijs Radio. 20.20 Diversen. 20.35 Parijs Radio. 4de programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 11.50 Londen Reg. ±12.50 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 19.00 Tuinpfaatje door den heer J. Jon ker, Chef Afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 Droitwich. 19.50 Londen Reg. 20.10 Droitwich. 21.40 Londen Reg. 22.00 Droitwich. 22.35 Brussel Fr. 23.00 Londen Reg. 23.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). der rekening. Alles was in de beste orde droegen 104.681.63 en de uitgaven 104.021.79. Voorts blijkt, dat aan de Twentsche Bank de geheele schuld is af gelost en bij de Raiffeisenbank nog te vor deren heeft 1001.Bij monde van den heer P. Bekkers brachten de commissaris sen P. Bekkers en Granneman verslag uit omtrent hunne bevindingen bij het nazien der rekening. Alles was in de ebste orde aangetroffen, zoodat de penningmeester over zijn beheer van het afgeloopen seizoen werd gedechargeerd. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat be heer. Vervolgens werd voorgelezen een schrij ven over de vastgestelde minimum- en ver- goedingsprijzen voor het a.s. seizoen. De kwaliteit van de te veilen producten wer den eveneens bekend gemaakt. 21 Juni be gint de veiling wederom dagelijks voor aardbeien en 's Maandags, 's Woensdags en* Vrijdags voor de overige tuinbouwproduc ten. De aanvoer moet uiterlijk geschieden tot 4 uur bij het veilingsgebouw, omdat een controleur van de Ned. Groenten- en Fruit- centrale de producten eerst moet contro leeren. Om 5 uur begint de veiling. Na de rondvraag volgde sluiting. Auto-ongeluk. Dr. van H., die met zijn echtgenoote in een auto uit het Lan- geveld kwam gereden, botste in deh bocht j bij de boerderij Hoogeveen tegen een Kat- wijksche vrachtauto. De botsing was zoo I hevig, dat de voorkant van de luxe auto I geheel werd vernield. De echtgenoote van I dr. v. H. kwam met het hoofd tegen de voorruit terecht, die in scherven vloog, zoo dat zij bloedende snijwonden bekwam. De vrachtauto was licht beschadigd. Verdere persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De luxe auto is per kraanwagen naar de garage van het Lissensche automobielen- bedrijf gesleept. De schuldvraag wordt on derzocht. ZILK. Tentoonstelling. Zondag werd in het parochiehuis een tentoonstelling gehouden van verschillende kleedingstukken, ver vaardigd door de meisjes van de R.K. naaischool alhier. Vele hebben hunne be langstelling betoond en waren verwonderd over hetgene gepresteerd was. De Eerw. Zusters van Boekenrooden te Aerdenhout, onder wien leiding de naai school staat, mogen deze tentoonstelling ten volle geslaagd noemen. Vleeschkeuringsdienst. Tot voor kort was er een gemeenschappelijke regeling van den Vleeschkeuringsdienst voor de ge meenten Katwijk, Rijnsburg en Valken burg. Bij besluit echter van 12 Mei 1.1. van Ged. Staten is er een gemeenschappelijke regeling vastgesteld voor Katwijk, Rijns burg, Valkenburg en Noordwyk. Door de georganiseerde slagers wordt thans ver wacht, dat spoedig de keurloonen zullen worden verlaagd. Op meerdere verzoeken om verlaging van. keurloonen is ook veelal geantwoord, dat eerst diende gewacht op in de lucht hangende reorganisatie van de zen dienst, n.l. samenvoeging van Katwijk met Noordwijk. Aangezien dus nu deze or ganisatie heeft plaats gehad, verwacht men spoedig de gewenschte verlaging. Een ver zoek van de Slagersvereeniging „Katwijk en Omstr." is nog pas kort geleden by het gemeentebestuur ingezonden om verlaging van deze keurloonen. De gemeente maakt op dezen dienst een flinke winst.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11