VRIJDAG 18 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PLANTSOENCONCERT VAN „PEROSI". Gisterenavond concerteerde de R. K. Harmonie-Kapel „Perosi" in de serie ge meente-concerten op het Plantsoen. Buitengewoon was de belangstelling van het publiek, dat afwachtte, wat Perosi zou aanbieden onder leiding van haar nieuwen directeur den bekenden musicus, den heer Theelen. Zeer terecht mag erkend worden, dat Perosi" succes had. Buitengewoon werden de diverse programma-nummers uitgevoerd, die alle met veel zorg waren voorbereid, wat te constateeren was aan de correcte uitvoering. Er heerschte goede stemming en er was eén aandachtig publiek, zoo zelfs dat wat daar niet veel voorkomt wel eens een applausje opklonk. Eindexamen R.K. H.B.S. Heden slaagden voor het eindexamen 5- jarige H.B.S.-B aan de R.K. H.B.S. alhier de volgende candidaten: J. Aniba, H. v. Berge Henegouwen, H. Duyn, Jos. Gussenhoven, H. v. Kampen, G. Krol, H. v. Maarle, H. Mathot, K. Ver steeg. Geslaagd is voor het examen onderwijze res mej. A. Pellekoome, leerlinge van de R. K. Kweekschool „De Voorzienigheid" te Amsterdam. UIT DE OMGEVING STOMPWIJK. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van den heer v. d. Ham uit Veur is gisteren een rij wiel ontvreemd van het terrein van de Groentenveiling „Veur en Omstreken" aan den Westvlietweg te Stomp wijk. De politie stelt een onderzoek in. Schaap vermist. Uit een weiland in den grooten drooggemaakten Polder te Stompwijk wordt een schaap vermist van den heer J. C. Keukenmeester te Leidschen- dam. Het beest heeft een gaatje in het lin keroor. VEUR. Verkooping. Ten overstaan van nota ris W. A. Caron te Voorschoten werd giste ren in café „Het Wapen van Veur".in het openbaar verkocht het van ouds bekende Café „Schakenbosch", Veurschestxaatweg 268, verder een woonhuis, Veursohestraat- weg 278 en een perceel weiland. De percee- len waren ingezet, resp. als volgt: Perceel I bouwterrein met Café voor 3000; per ceel II bouwterrein 600; perceel III bouw terrein 500; perceel IV huis no. 278 3700 en perceal V weiland 4100. De per- ceelen werden, na afzonderlijk te zyn af gemijnd, in zijn geheel gecombineerd af gemijnd voor totaal 14.320 door de N.V. Noorderkwartier te Den Haag. STOMPWIJK-VEUR. Verslag Gasbedrijf over 1936. Uit het verslag van het Gasbedrijf over 1936 blijkt, dat de totale gasverkoop (exclusief eigen gebruik) in 1936 steeg met 8.2%. Deze toe name is uitsluitend een gevolg van de op 1 October 1935 aangevangen levering in het rayon Westvlietweg. Wanneer de verkoo- pen in dit rayon buiten beschouwing wor den gelaten, dan vertoonen de verkoopen over gewone meters een daling van 5% en over muntmeters 16%. Het verbruik over de muntmeters is evenals voorafgaande jaren het sterkst teruggeloopen. De verkoop van verwarmings-en industriegas ontwik kelt zich bevredigend. In het algemeen overzicht zegt de Com missie van beheer, mede gelet op de stij gende kolenprijzen, dat de perspectieven voor het gasbedrijf allesbehalve gunstig zijn. In verband met de daling van gasaf- giften werd over 1936 vrijwel geen gebruik gemaakt van watergasfabrikatie. In de Smidslaan werd bijgelegd 51 Meter 4" buis en in de Looierslaan, welke nog niet van een gasleiding werd voorzien, werd gelegd 425 Meter 5" buis. In 1936 werd geproduceerd en afgeleverd 439.270 M3 gas. Voor de aanmaak van gas werden 1.282.635 Engelsche kolen verwerkt. Per 100 K.G. werd geproduceerd 34.26 M3 gas, 65.1 K.G. cokes en 4.2 K.G. teer. Ver kocht werd 19.948 H.L. cokes met een op brengst van 10.482.56. De gemiddelde ver koopprijs per H.L. bedroeg 52.5 cent. Het gasverlies verminderde van 10.47% in 1935 op 9.1%. De kosten aan gas en onderhoud van de straatgaslantaarns waren voor Stompwijk 56.06 per lantaarn en voor Veur 57.30. Het aantal gasverbruikers vermeerderde met 23. Op 31 December waren geplaatst 1.283 meters, waarvan 539 gewone en 744 muntmeters. Het bedrijf leverde door tus- schenkomst van de installateurs verschil lende toestellen, o.m. keukengeysertjes, badgeysers, comforen, enz, in huurkoop. De exploitatie leverde een nadeelig saldo op van 10.361.40. WARMOND. Geen visscherslatijn. De heer van Leeuwen uit den Haag heeft in den Zwa nenburgerpolder alhier aan zijn hengel een karper gevangen van 10 pond en een van 8 pond. Het volgende exemplaar dat aan zijn hengel zat, was zeer waar schijnlijk nog van grooter gewicht, maar de sim was niet bestand tegen het slaan en trekken van dezen karper, met gevolg dat de sim brak en het tuig verloren ging. Overvaren. Een jol, bemand met een tweetal dames, is in de Sprietlaeck alhier overvaren door een vrachtboot komende uit de richting Amsterdam. In de jol werd een gat gevaren, zoodat deze direct vol water liep. De beide inzittenden, die goed konden zwemmen, sprongen te water en werden aan boord van de vrachtboot ge bracht. De motorboot nam tevens de jol aan boord. Hogervorst naar Noordwijkerhout H. C. Dietz geb. Leynaar naar 's-Gravenhage G. H. Geitenbeek naar Ned. Oost-Indië J. Blom naar Alphen ad. Rijn P. de Jonge naar Parijs. ZOETERMEER. Moedercursus Wit-Gele Kruis. Maan dag 21 Juni van 4.306 uur n.m. zal door Zuster A. M. Hoskam, enquetrice van den Zuid-Hollandschen bond van het Wit- Gele Kruis, een moedercursus gegeven worden in het gebouw van de Eerw. Zus ters, alwaar men dien dag tevens gelegen heid heeft zich voor het volgen van den cursus op te geven. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Collecte. De collecte, welke werd ge houden voor de alleen staande blinden te Wolfsheuze, bracht op 12.58. Van een hooiwagen gevallen. De land arbeider A. Westerhout viel ongelukkiger wijze van een wagen beladen met hooi, en kwam zoodanig terecht, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. De arts uit Ze venhoven constateerde dat eenige ribben gebroken waren. Concours. Onze muziekver. D.S.S. zal a.s. Zondag deelnemen aan het concours, dat gehouden zal worden te Kwintsheul en uitgeschreven is door den R.K. Provincia len bond. Zij zullen in de 3e afd. uitkomen. Schadepost. De landbouwer P. Kem penpen IJz. kwam tot de ontdekking dat hij 3 lammeren misten. Het is nog onbe kend of hier misdrijf of iets anders in 't spel is. BODEGRAVEN. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer A. Hensen Jr. slaagde voor bouwkundig opzichter B.N.A. (Bond van Nederl. Archi tecten). Onze plaatsgenoot de heer J. G. Steyn, slaagde voor het eindexamen B. Gymna sium te Gouda. Muziek. De Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" hoopt op 29 Juni a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard een concert te geven op de Nieuwe Markt. Na dit concert zal mis schien een rondgang door het dorp wor den gemaakt in verband met de uitbreiding van bovengenoemd Muziekkorps. Reeds meerdere malen heeft men getracht een tambour-afdeeling bij het korps te voegen. De vele moeilijkheden die daaraan verbon den worden, vooral wat betreft de aan schaffing van de benoodigde trommen, wa ren oorzaak dat aan dit plan nog steeds geen uitvoering kon worden gegeven. Thans heeft men een 8-tal trommen aange schaft en ze hopen met deze op den ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, een muzikale rondgang door het dorp te maken. Muzikale straatcollecte. De Muziek vereeniging „Crescendo" hoopt morgen een muzikale straatcollecte te houden. Deze collecte heeft ten doel gelden bijeen te ver zamelen voor den aankoop van nieuwe in strumenten en reparatie van thans in ge bruik zijnde instrumenten. Diefstal. Ten nadeele van den pluim veehouder B. alhier werd een 10 of 12-tal kippen ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Autotocht ouden van dagen. Naar wij vernemen, zal, zooals de laatste jaren de gewoonte is, ook dit jaar weer een tocht georganiseerd worden voor de Ouden van Dagen. Wat er precies zal gebeuren is nog niet bekend. Wel kunnen we'mededeelen dat getracht zal worden er dit jaar iets bij zonders van te maken, mede omdat het thans de 5e keer is dat een reis wordt ge organiseerd. Een beroep op offervaardig heid zal binnenkort weer woïden gedaan. B.V.L. De B.V.L. afd. Bodegraven hield een samenkomst in het schietgebouw waar de prijsuitreiking plaats vond van de gehouden onderlinge schietwedstrijd 1936. Door den voorzitter, den heer dr. Beye, werd een kort openingswoord gesproken, waarin de schutters gefeliciteerd werden met het behaalde succes. Tevens sprak de voorzitter een waardeerend woord tot het Commissielid, de heer L. Hortensius, in verband met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Door den Leider, den heer D. Visser, werden hierna de prijzen uitgereikt. De uitslag van de wed strijden is als volgt: le klasse: le prijs J. J. Hoogendoorn 702 pnt.; 2e prijs C. van Duuren 700 pnt.; 3e prijs A. v. d. Boon 694 pnt. 2e klasse: le prijs W. Poot 683 pnt.; 2e prijs A. Uithol 674 pnt.; 3e prijs D. van Vreedendaal 666 pnt. 3e klasse: le prijs A. Hoogendoorn 582 pnt.; 2e prijs H. Windhorst 561 pnt.; 3e prijs J. L. Nell 542 pnt. Aan den heer J. J. Hoogendoorn werd vervolgens den wisselbeker overhandigd, welke thans in zyn bezit blijft, omdat deze op 3 achtereenvolgende wedstrijden de hoogste aantal punten heeft behaald. Te gelijkertijd werd hem een korpsmedaille overhandigd. Na deze prijsuitreiking werd deze samen komst door den voorzitter gesloten. Ruzie. De heer T. kreeg tijdens de markt oneenigheid met zekere K. en diens zoon uit Noorden welke woorden wisseling zoo hoog liep, dat het tot een handgemeen werd. Hierna toog men gezamenlijk naar de politie, die de zaak verder zal onder zoeken. Ongeluk. De heer Rietveld, werkzaam op de fabriek van Hero de Groot, had het ongeluk met zijn hand tusschen de cirkel zaag te geraken, waardoor zijn linker wijs- singer geheel werd afgezaagd. Na eerst door de E.H.B.O. te zijn verbonden, is hy naar Utrecht gegaan, alwaar de vinger ge heel is afgezet. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Geheime distilleerderij. H. F. v. IJ., thans te Delft, gewezen mon teur der L e i d s c h e Laschmaatschappij, heeft in een perceel aan de Wassenaarsche straat een geheime distilleerderij aanwe zig gehad. Eenige ambtenaren der invoerrechten en accijnzen hadden, vergezeld van een ma joor der rijksveldwacht, een inval in voor noemd perceel gedaan. Zij hadden daar aangetroffen een ijzeren fust, waarin een ketel, terwijl er een vloei stof stond te gisten. Al deze ingrediënten en ruim 8 L. gedistilleerd waren in beslag ge nomen. Nadat hedenmorgen de ambtenaren der accijnzen en een deskundige uit Schiedam gehoord waren voor de politierechter was de eisch 1 maand gevangenisstraf, 50 boete en verbeurdverklaring. Verdachte zeide uit werkloosheid en ziekte tot deze daad te zijn gekomen. De politierechter, dadelijk vonnis wijzend, zeide, dat er aan verdachte vier feiten ten laste gelegd waren: le het onbevoegd ver vaardigen van gedistilleerd, 2e idem het voorhanden hebben, 3e vloeistof in gisting brengen, 4e het voorradig hebben. Voor elk feit werd een voorwaardelijke gevan genisstraf opgelegd van 3 weken. Dus in totaal 12 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en verbeurdverklaring der inbeslaggenomen installatie. Overtreding wegenbelasting. K. F. v. B. te L e i d e r d o r p en H. S. te No o r d w ij k hebben auto gereden zon der hun wegenbelasting te hebben voldaan. Eisch voor K. F. v. B. 15 subs. 15 dagen en voor H. S. 5 subs. 5 dagen. Uitspraak voor voor K. v. B. 10 subs. 10 dagen en voor H. S. conform. Ook A. v. 't W. te Al phen heeft ge reden zonder zijn wegenbelasting tijdig te hebben voldaan. Eisch 15 subs. 15 dagen. Uitspraak 10 10 dagen. DOOR EEN VROUW VERRADEN? Pleegde zij meineed? In October van het vorige jaar werd ingebroken in een manufacturenwinkel te Velsen en in den nacht van 31 Januari. Op 1 Februari drongen ongewenschte be zoekers een woning te Santpoort binnen. In het eerste geval maakten de daders een groote hoeveelheid manufacturen buit en de rentenier te Santpoort miste ruim 1400 uit een portefeuille en een geldkistje. Op aanwijzing van een vrouw arresteerde de politie een inwoner van Haarlem, een vertegenwoordiger, die reeds eerder met de justitie in aanraking is geweest. De vrouw vertelde voor de rechtbank te Haar lem dat de man haar gezegd had, dat hij de inbraken had gepleegd. De buit was een paar dagen in haar woning verborgen ge weest en later verkocht, ook was de man naar de verklaringen van deze vrouw in het bezit geweest van een bankbiljet v?n 500.—. De man ontkende hardnekkij, wel gaf hij toe zoowel de gestolen goederen als het bankbiljet van 500.— in huis te hebben gehad. De inbreker, zekere v. d. B., had „de poet" gebracht en hij zou voor verkoop en wisselen van hot geld zorgen. Van de 500.kreeg hij 50..ommissieloon. Heling gaf hij dus toe, doch dit was niet ten laste gelegd. De rechtbank veroordeel de hem. Hij ging in hooger broep en vandaag be handelde het Gerechtshof onder presidium van mr. Boas deze zaak, waarin een onver wachte wending zou komen. De vrouw was veel minder pertinent in haar beschuldi ging en ontkende thans, dat zij per auto mee was gegaan naar Amsterdam, om het goed te verkoopen. Volgens de verklaringen van verdachte had de vrouw uit wraak gehandeld. De verhouding liet den laatsten tijd veel te wenschen over en om den man kwijt te zijn zou deze getuige met haar verhaal naar de politie zijn geloopen. Pres.: 't Is wel merkwaardig, u bent al eens eerder veroordeeld en toen was het uw eige.i vrouw, die u verraadde. Verd.: Ja, en toen was ik óók onschul dig. Ook toen ben ik het slachtoffer van leugens geworden. De vrouw, waar ik la ter mee samenwoonde (deze ^etuige), heeft dat kunstje afgekeken en nu ook gebruikt om me kwijt te zijn. De verklaringen van de kroongetuige worden in acte vastgelegd. Zij handhaaft haar gewijzigde verklaringen en het hof besluit na raadkamer den rechter-commis- saris op te dragen een onderzoek naar een mogelijken meineed in te stellen. Het verzoek van den verdediger mr. R. L. Drilsma tot invrijheidstelling van verdach te, wijst het hof af. De behandeling van de zaak wordt dan voor onbepaalden tijd geschorst. LAATSTE BERICHTEN NIEUWE DIRECTEUR BOTER- EN KAAS- CONTROLESTATIONS IN ZUID HOLLAND. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd treedt dr. H. vin Gu- lik met ingang van 1 October a.s. af als di recteur van de boter- en kaascontrolesta- tions Zuid-Holland. Als zijn opvolger is benoemd de adjunct directeur van deze stations, dr. C. van de Bunt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Govert z. van G. Verberg en E. C. v. Leeuwen Hendricus Willem Christiaan z. van H. W. Laman en A. On derwater Cornelia Johanna Hendrika d. van R. Koning en L. J. G. Snel Bern hard z. van D. G. Sanders en B. Roelof- Ondertrouwd: N. v. d. Meene jm. 27 j. en A. Kuijl jd. 24 j. A. G. Assié jm. 26 j. en H. v. Leeuwen jd. 25 j. Overleden: G. J. Grundeken m. 64 j. C. de Leede m. 42 j. I. Tegelaar m. 65 j. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIE MELK. Nederlandsche zuivelcentrale, 20 Juni t/m 26 Juni 1937 consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 5.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verfinderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regee- ringsminimumprijs 4.40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. AANBESTEDING. De hooM-ingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Haarlem heeft heden aanbesteed het maken van wegverhardin gen op den rijksweg no. 4, gedeelte Am sterdamSassenheim, tusschen den Venne- per- en den Lisserdwarsweg en op de op ritten naar het viaduct over den .Venneper dwarsweg, met bijkomende werken. De hoogste inschrijfster was de N.V. as phalt en wegenbedrijf Neuchatel te Amster dam voor 282.500, de laagste inschrijfster de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede voor 257.865. TELEGRAMMEN OUD-PRESIDENT DOUMERGUE OVERLEDEN. PARIJS, 18 Juni. (A. N. P.). Gaston Doumergue, oud-president van de Fransche republiek, is overleden. Gaston Doumergue is op 1 Augustus 1863 te Aigues-Vives geboren en heeft dus den ouderdom van 73 jaar bereikt. Zijn voorop leiding genoot hij op het lyceum te Nimes, waarna hij rechten studeerde en advocaat werd. Hij bracht eenigen tijd in Cochin- China en Algiers door en werd in 1893 tot afgevaardigde voor Nimes gekozen. Van 1902 tot 1905 beheerde hij de portefeuille van koloniën iri de regeering-Combes. In de door Sarrien en Clemenceau gevormde kabinetten was hij minister van handel. Toen Clemenceau zijn ministerie hervorm de, kreeg hij de portefeuille van onderwijs, die hij behield onder Briand (19091910). In 1910 werd Doumergue senator voor het departement Gard: hij was toen een ener giek voorstander van het wetsontwerp tot invoering van driejarigen militairen dienst plicht. Na den val van het kabinet-Barthou, in 1913, vormde Doumergue zelf een regee ring, waarin hij zich met de portefeuille van buitenlandsche zaken belastte. Na de verkiezingen van Mei 1914 moest hij af treden, doordat de meerderheid der Ka mer tegen den driejarigen dienstplicht was. Bij het uitbreken van den wereldoorlog werd hij minister van koloniën in het mi nisterie van nationale verdediging van Vi- viani. In 1917 trad hij af om benoemd te worden in een commissie van onderzoek naar de omstandigheden in Rusland. Na zijn terugkeer nam. hij weer zitting in den senaat, van welk college hij in 1923 presi dent werd. Doumergue steunde de politiek v£yi Poncaré ten aanzien van Duitschland en de bezetting van het Ruhrgebied. Op 13 Juni 1924 werd hij tot president der Fran sche republiek gekozen: hij behaalde 515 stemmen tegen Painlevé 300. Als neutrale candidaat had hij de overwinning behaald. Na zyn ambtsperiode van zeven jaar trok hij zich, in 1931 dus, in het particuliere le ven terug. Na de gebeurtenissen van 6 Februari 1934 verscheen hij échter op aandringen der partijleiders opnieuw op het politieke tooneel: hij vormde toen een kabinet, waar in hij zelf minister zonder portefeuille was. Op 9 November van hetzelfde jaar trok Doumergue zich voor goed terug. DE STRIJD IN HET BASKENLAND. VOOR BILBAO, 18 Juni (A.N.P.). Uit mededeelingen van uit Bilbao ontsnapte burgers en uit de aanwezigheid van Bas- kische versterkingen dicht bij de hoofdstad, welke uit de stellingen der reohtschen te zien zijn, zou bevestigd worden, dat de mi litie zich er op voorbereidt de verdediging tot in de stad zelf voort te zetten. Alle bruggen te Bilbao zouden voorzien zijn van ladingen springstof, welke bij de nadering van den vijand tot ontploffing zouden wor den gebracht. Er zijn in de verschillende straten barricades opgericht, met name in de Gr an Via. VITORIA: De Baskische troepen zouden Orduna hebben ontruimd. Gisteren zou een rechtsche patrouille de stad zijn binnenge trokken. EEN „BLAUWE" GARDE VOOR BONDSKANSELIER SCHUSCHNIGG. LONDEN, 18 Juni (A.N.P.). De „Daily Herald" meldt, dat bondskanselier dr. Schuschnigg een particuliere politiemacht vormt uit 8.000 leden van het Vaderland- sche front. Het uniform van dit corps, de S.K., zal blauw van kleur zyn. De organisatie komt overeen met de 'zwarthemden" van rijks kanselier Hitier. Het corps zal gewapend zijn en zyn voor naamste taak zal zijn, aldus het blad, de Oostenrijksche nationaal-socialisten te be strijden. Deze beslissing zou volgens de „Daily Herald" verband houden met de on langs ontdekte samenzwering tegen den bondskanselier, welke o.m. beoogde hem en zijn zoon te ontvoeren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Juni. Vee. Totaal aanvoer: 409 runderen, 379 kalveren, 2087 schapen, 609 varkens, 14 paarden, 1 veulen, 14 bok ken of geiten, 38 zeugen. Prijzen: 23 stieren 160130, schoon gewicht 6270 cent, handel stil; 133 kalf- en melkkoeien 180 310, handel kalm; 89 varekoeien e.a. 160215, handel tamelijk; 164 vette koeien 190320, schoon gewicht 6482 cent, handel tamelijk vlot; Fakkalveren 1115, handel tamelijk; 41 vette kalve ren 40110, schoon gewicht 6092 cent, handel tamelijk; 338 nuchtere kalveren 5—11, handel tamelijk; 279 vette schapen 24-t-35„ zuiglammeren 1420 en lam meren 1808 stuks 814, handel matig; 306 mestvarkens 1735 en 265 biggen 1115 handel zeer matig; 14 bokken of geiten 310, handel matig; 38 zeugen 6083, handel zeer matig. Kaas. Aanvoer 116 partijen, waarvan 93 part. Goudsche kaas le soort 2325, 2e soort 2022 en 23 partijen Leidsche kaas le soort 2325.50 en 2e soort 21 22. per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 18 Juni. Vee. Aanvoer: 38 Enterstieren 120230, 135 Twenter- stieren 230340, 256 vette koeien 135 285 per stuk, 5274 cent per kg; 268 melk- en kalfkoen 126270, 18 pinken 60150, 15 vette kalveren 2260, 60 graskalveren f 2050, 377 nuchtere kalve ren 49, 140 vette scha Den f 1739, 32 weideschapen 1528, 175 lammeren 8 14, 198 vette varkens 30120, 4248 cent per kg.; 28 magere varkens f 1840, 76 kleine biggen 815 per stuk, 38 bok ken of geiten, 77 paarden. Totaal aanvoer 1931 stuks. Kaas. Sleutelkaas 26, Goudakaas 12, Edammerkaas 1030. Aanvoer 2599 kilogram. Boter. Mijnboter 1.381.371.36 en veilingboter 1.351.29 per kg. Aanvoer 10 zesde vaten. Commissie 0.75. 's-HERTOGENBOSCH. 18 Juni. Boter- mijn. Aanvoer 25.750 K.G. Hoogste prijs f 1.45 per K.G. Laagste prijs f 1.42 per K.G. Middel prijs f 1.47 per K.G. AARLANDERVEEN, 17 Juni. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 2.503.10, eendeneieren 2.102.30 per 100 stuks, boter 6062 cent en kaas 2022 cent per pond. ALKMAAR, 18 Juni. Kaas. Aangevoerd 55 stapels, zijnde 125.000 kg. Fabriekskaas kleine f 21, Boerenkaas kleine 21. Boe renkaas commissie 26 per 50 kg. Handel goed. BOSKOOP, 17 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 25 cent, Wendland 2048 cent, Hadley 15 27 cent, Claudius Pernet 2033 cent, Briar clif 814 cent, Butterfly 916 cent, Wilh. Kordes 1523 cent, Mme. Jules Bouché 13 25 cent, Rosalandia 815 cent, Florex 1526 cent, Pink Perfection 4066 cent, Prinses van Oranje 90150 cent. Talisman 21 cent, Edith Helen 1222 cent, Aug. Noack 814 cent, Else Poulsen 3061 cent Gloria Mundi 3055 cent, Ellen Poulsen 1521 cent, Paul Grampel 2045 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 4060 cent, In- gar Ohlson 3057 cent. Queen Mary 816 cent. Vierlanden 2037 cent, Paul's Scar let 2540 cent, Campanula 13 cent. Pioe nen 2031 cent, Brownii 40 cent, Clema tis Durandi 4052 cent, Clematis Prins Hendrik 1 80. Ligustrum 14 cent. BODEGRAVEN, 16 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 14160 stuks; Kippeneieren wit 2.502.70, bruin f 2.703.10, eendeneie ren 2.102.80 per 100 stuks. TER AAR. 17 Juni. Centrale Veiling, peulen 0.403.00, capucijners f 0.85 1.10. doperwten 0.801.30. tuinboonen 56 76 cent, snijboonen 2.703.70, stek 1.202.00. aardbeien per pond 9 cent. UITHOORN, 17 Juni. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 71 partijen (3550 stuks) priis Goudsche kaas le soort met rijksmerk 2325.50, 2e soort 2022 Handel matig. VEUR, 16 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 2 504.20, 2e soort 1.502.10, 3e soort 1.50, wankleurige 1.501.80. Gele komkommers le soort 2.00—2.80, 2e soort 1.30—1.80. 3e soort 1.50, kropsla le soort 1.002 50, 2de soort 0.601.10, stoofsla per 100 kg. 2 4.50, peen 5.5010.50. bloemkool le soort 6.0612.80, 2e soort 1.504.50, tomaten midd. 1214, gr. ronden 1213.50, 2e soort 12.00—13.80, 3e soort 9.00—11.50, bonken 10.0011.50, andijvie per 100 0.603.80, andijvie per 100 kg. 2.00 4.50, spinazie oer 4 kg. 1458 cent. poste lein 3.505.50, rabarber per 100 bos 2.504.50, snijboonen 2532, spercie- boonen f 3442, radijs 1.202.40, selde rie 0.602.10, peulen 1424, tuinboo nen 58, doperwten 1021, aardbeien 810 per pond. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 8.9 8'/30 Berlijn 72.90 Parijs 8.097/8 Brussel 30 70 Zwitserland 41.68 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.30 Oslo 45.10 New Vork 1.81"/8 Praag 6.34

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3