Help! UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 18 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 11 DREIGENDE PLANNEN TOT BEBOUWING VAN EEN FRAAI WATERLANDSCHAP. Ontluistering van het Natuurschoon aan de Kaag. Men schrijft ons: De Kagerplassen, bekend bij alle lief hebbers van watersport en natuurschoon, dreigen ontsierd te worden door de plan nen van een combinatie van bouwers, die op een der mooiste plekjes van de Kaag een watersport en vermaakcentrum wen- schen in te richten, dat aan de rust en het natuurschoon van de plassen zeer veel afbreuk deigt te doen. Reeds thans is de Zuid-Westzijde van de Kagerpolder ontsierd door een reeks zomerhuisjes, die in het geheel niet in het landschap passen. Genoemde combinatie heeft thans het plan aan de zuid, zuid oostzijde en oostzijde van de Kager-Pol- der nog een aantal van deze huisjes te bouwen, n.l. 8 aan de Eimerspoel en Spij kerboor en 11 aan de zijde van het Dorp de Kaag, met gezicht op de Kever, zoodat dan de randen van de bovengenoemde plassen voor goed bedorven zijn. Voorts ligt het in de bedoeling aan de zijde van de Spijkerboor een Jachthaven te graven van 20 bij 70 M. met groote loods voor winterberging. Het middelste gedeelte van dit unieke stuk natuurschoon zal voorts ontsierd worden door de bouw van een watersporthotel, slaapgelegenheid biedend aan dames en heeren. Dit hotel, dat in twee afzonderlijke gedeelten wordt opgetrokken, krijgt een terras met vijver. Voorts komt er een groot landhuis, dat als hotel-pension geëxploiteerd kan wor den, terwijl het ook nog in de bedoeling ligt aan de zijde van de Spijkerboor een warenhuis te bouwen, waar alles verkocht zal worden voor watertouristen. In totaal zullen er naar wij vernemen 34 zomerhuisjes komen. Door deze bebouwing zal het natuur schoon der plassen voor goed bedorven worden, terwijl het landelijke, dat dit centrum van watersport kenmerkt, er te vens mede verdwijnt. Door het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer te De Kaag wordt thans een actie georga niseerd tegen deze verdere ontluistering van het natuurschoon, dat genoemd be stuur, bev/oners van de Kaag en alle na tuurliefhebbers ten zeerste verontrust. Verschillende instanties als de A.N.W.B., de Vereeniging tot Behoud van Natuur monumenten enz. zijn inmiddels van deze feiten in kennis gesteld. Watersportliefhebbers, die hun adhaesie wenschen te betuigen met de actie tegen de plannen om de Kagerplassen te ont luisteren, kunnen, naar wij vernemen, sympathie-betuigingen inzenden bij den secretaris der Vereeniging voor Vreem delingenverkeer Dorp de Kaag, D. G. J. Van Nieuwkoop, Het Kompas, De Kaag (Post Abbenes). HILLEGOM. Onderwijs. De heer J. C. Koning, hoofd der school met den Bijbel, gaat we gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd, het onderwijs verlaten. Tot zijn opvolger is benoemd de heer G. Troost, thans onderwijzer en waarnemend hoofd dier onderwijsinrichting. Jaarvergadering R.K. Kantoor- en Han delsbedienden. Dezer dagen hield de afd. Hillegom van den Ned. R.K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" in Hotel „Flora" haar jaarvergadering; de'belangslelling was slechts matig. De voorzitter opent met den chr.gr. en een woord van welkom,* hij me moreert het per 1 Juni in werking getre den werktijdenbesluit voor de kantoren en hoopt, dat dit een zegen voor de betrokke nen mag zijn. De secretaris leest nu de no tulen, die onveranderd worden goedge keurd. Bij de ingekomen stukken was ook dat der nieuwe rayonverdeeling, waardoor de Bondssecretaris, de heer A. Boersma, ons wederom wordt toegewezen. Dit ver heugt de vergadering zeer, omdat deze functionaris voor onze afdeeling geen onbe kende is. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onveranderd en onder dank goedgekeurd. Het ledental en het aantal werkloozen was stationair ge bleven; het vergaderingbezoek was in doorsnee matig te noemen, hoewel door een tweetal lezingen getracht werd, de verga deringen meer aantrekkelijk te maken. De afgevaardigde bracht een uitvoerig verslag uit van de Bondsvergadering, waarop een verdiend applaus volgde. Van de aftreden de bestuursleden stelde zich de heer L. Brouwer Sr. niet meer beschikbaar. Bij en kele candidaatstelling werd een drietal nieuwe bestuursleden gekozen. De voorzit ter richtte een woord van dank tot de scheidende bestuursleden, bizonder tot den heer Brouwer voor hetgeen deze gedurende vele jaren voor de vereeniging deed. Wijl een statutenwijziging in het reglement voor de afdeelingen aanhangig is gemaakt, werd de verkiezing van een voorzitter aangehou den tot de volgende vergadering. Hierna sluiting. Voorkomen van gevaar. De nieuwe weg verlengde Van den Endelaan le vert een voortdurend gevaar op voor de leerlingen der Gemeenteschool. Het Ge meentebestuur heeft nu een sierlijke af scheiding aangebracht op het trottoir voor de school, waardoor ongelukken wel zul len worden voorkomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De loop van zaken was dit jaar voor wat betreft het veilen van vroe ge aardappelen, wel zeer eigenaardig. Aanvankelijk stond het er voor of het pro duct tengevolge het koude voorjaar dit seizoen zeer laat zou komen. De bekende warme dagen schenen hierin weer wijziging te brengen, alles groeide buitengewoon tot tenslotte deze weelderige groei weer oor zaak was, dat er ernstig naar regen ver langd werd. Het product zou niet vroeg geoogst kunnen worden tengevolge der droogte. Daar kwamen tot tweemaal toe in deze streek geweldige donderbuien ge paard met zware regenbuien, weer gevolgd door mooi weer, en waar men in dezen tijd van het jaar versteld kan staan van den buitengewonen groei, daar stond het al spoedig vast, dat tenslotte toch nog vroeg geoogst zou kunnen worden. En dat kwam uit. Reeds op 11 Juni werden de eerste vroege aardappelen aangevoerd die een goede prijs haalden, van 1.60 tot 1.75 per kist van 25 kg. voor de grooten. De Drielingen brachten van 1.60 tot 1.70 op, het kriel van 0.95 tot 1.15. Deze prijs was een aansporing om met rooien door te gaan en de daarop volgende dagen, Maandag en Dinsdag was de prijs ook nog goed, Maandag zelfs nog iets beter. Zooals te verwachten was, ging de steeds toene mende aanvoer de prijs wel iets naar omlaag. De gewassen, die nu gerooid wor den zijn zeer goed. Die waaraan iets op valt aan te merken, komen pas later. Er was ook deze week nogal wat sla aan gevoerd. Aanvankelijk was de prijs vrij goed, van 0.80 tot 1.70, later daalde deze tot 0.70 tot 1.40 per 100 stuks. Radijs bracht in de goede soort van 0,55 tot 1.30 op. Later ging ook dit artikel lager tot hoogstens 1.10 per 100 bos. De eerste bloemkool was niet best. Toch werd alles nog verkocht. 1ste soort bracht van 3.50 tot 6.50 op. Bospeen ging steeds in de prijs van 7.60 tot 10.80 per 100 bos. Ook voor spinazie in de goede kwali teit waren wel koopers te vinden. De no teering was van 2.40 tot 6.50 per 100 kg. Rabarber 3.204.10 per 100 bos. LIS SE. Vaccinatie. Op Donderdag 24 Juni a.s. zal op de gewone spreekuren van de geneeskundige alhier, de gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Geboren: Helena Antonia d.. van J. P. Rotteveel en C. A. van der Salm Pie- ter Johannes z. van J. ten Hagen en N. de Graaf Theodora Aleidia Cornelia d. van L. Meeuwissen en A. van der Zwet An tonia Catharina d. van L. L. Koomen en M. P. Jelierse Gerardus z. van J. J. C. Lascaris en A. Smink Alida d. van N. van Tol en L. K. Anneeze. Getrouwd: D. Nieuwenhuis en W. G. Tromp J. A. H. van der Zwet en J. H. Nederpelt J. loor, te Voorhout, en J. Hoogervorst F. J. de Vries en J. C. Rijgersberg J. M. Willemsen en N. Hordijk, te Haarlemmermeer. Gevestigd: J. Bakker en echtg. uit 's-Gravenhage G. H. A. Beukeveld uit Coevorden A. H. Broers uit Enkhuizen H. L. J. van der Lans en gezin uit Sas- senheim J. A. Boom en gezin uit Vel- sen P. C. Heemskerk en gezin uit Hil legom J. van Voorst geb. Bakker uit Haarlemmerliede c.a. H. W. Wittenaar uit Hillegom W. van der Klauw uit Haarlemmermeer P. Timmers en echtg. uit Haarlemmermeer A. B. van der Meer uit Heemstede C. A. M. Oud uit Maastricht C. A. van Merrienboer en echtg. uit 's-Gravenhage L. Keijzer geb. Kerpershoek uit Leiden. Vertrokken: P. Koree naar Am sterdam E. G. A. ten Braak naar 's-Gra- venhage Jan den Hollander en gezin naar Haarlemmermeer. NOOTDORP. Pastoor Heijdeman. Hedenavond te 8 uur zal da zeereerw. heer A. A. M. Heijdeman, pastoor van Nootdorp in zijn nieuwe parochie arriveeren. Zijneerw. zal op genoemd uur aan de electrisohe spoorhalte officieel worden verwelkomd. H. Priesterwijding. Op Dinsdag 29 Ju ni zal een zoon der parochie, de eerw. Frater Jacques Bocnekamp van de Con gregatie der Mi»Ee Lazaristen de H. Pries- tewijding ontvangen in het Missiehuis te HeldenPanningen. De Eerste Plechtige H. Mis in de Paro chie zal opgedragen worden op Zondag 18 Juli om 10 uur. NOORD WIJK. Geslaagd. Voor het examen gemeen- tefinanciën is te Den Haag geslaagd de heer L. G. van Reyen, te Noordwijk-Bin nen. NIEUWKOOP. I Geen werkloozen meer. In deze ge meente zijn thans geen steuntrekkende werkloozen meer. Dit is sinds het in 't le ven roepen van de gemeentelijke steun regeling, Juli 1932, niet meer voorgeko men. Het grootste aantal werkloozen is in dezen winter geweest 55. Geboren: Wilhelmina Theodora Pe- tronella d. van H. A. van VeLzen en Th. Pè de Wit Wilhelmus Johannes z. van H. W. van Zoest en J. C. C. Bunnik. Getrouwd: L. A. van Kreuningen 31 j., te Alphen a. d. Rijn, en M. Verlooij 32 jaar. TER AAR. Inenting. Volgende week Woensdag is er gelegenheid tot inenting of herinen ting, ten huize van de plaatselijke dok toren Post Uiterweer en Quartel. Zij vangt aan des voormiddags om negen uur. VOORHOUT. Herwennen Levenskracht. De speld jesdag gehouden ten bate van „Herwon nen Levenskracht" heeft opgebracht 55.00 K- Geboren: Maria Alida d. van J. Lem mers en A. A. v. d. Berg. Gehuwd: Izaak Johannes Kuyf 27 j., te Alphen a. d. Rijn, en Petronella Gerar- da v. d. Hulst. VOORSCHOTEN. Geslaagd. Voor het onderwijzersexa men slaagde gisteren te Den Haag de heer H. E. de Jong alhier. WASSENAAR. BLOEMBOLLENCULTUUR TEGEN SANEERING. In „Het Wapen van Wassenaar" hield de afdeeling Wassenaar van de Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur een le denvergadering, onder voorzitterschap van den heer A. P. Ruygrok. Na opening en een kort welkomstwoord werd overgegaan van het voorlezen der notulen door den secretaris, de heer C. Kraaij, welke onveranderd werden vast gesteld. Overgegaan werd tot verkiezing van twee afgevaardigden naar de Alg. verga dering. Gekozen werden de heeren J. Hoogstraten en J. Prins en tot hunne plaatsvervangers de heeren C. Nell en A. Hoogeveen. Aan de orde was vervolgens de behan deling van de beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering, voor de op Maan dag 21 Juni a.s. te houden buitengewone algemeene vergadering. In hoofdzaak moest hier de afdeeling zich uitspreken over de vraag, of het ge- wenscht wordt geacht, dat alle bedrijfs- maatregelen (saneering) voor het bloem bollenvak in 1937/'38 al dan niet zullen moeten worden gehandhaafd. In stemming gebracht sprak de verga dering zich uit met 25 stemmen tegen en 10 stemmen voor handhaving van de thans bestaande maatregelen. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid betoogd er bij de Alg. Vergadering op aan te dringen, dat het Hoofdbestuur bij de Sierteeltcentrale stappen zal doen om toe te laten, dat tulpen zullen mogen worden uitgevoerd niet volgens zift, maar volgens maat, en wel om het feit dat over het algemeen dit jaar het gewas van de tulpen tegenvalt, zoodat hierdoor kleinere bollen zullen mogen worden uitgevoerd. Besloten werd te trachten dit voorstel alsnog op de agenda voor Maandag ge plaatst te krijgen. Hierop volgde sluiting van deze druk bezochte vergadering. KATHOLIEKE JEUGDWERKLOOZEN ACTIE. „Onder de Zegen Gods, moedig vooruit". Zó sprak onze Bisschop, Mgr. Huibers, dit jaar bij de officieele opening van bet Kath. Jeugdwerklozenkamp „Vredesteijn" te Eg- mond. Over de gehele linie geziqn, staan wij, kleine mensen in deze wereld, in vele din gen machteloos om verbetering te brengen, de goede richting te bewaren. Maar de hand in de schoot leggen mogen j we nooit. Waar we iets kunnen bereiken, moge we het niet nalaten. Uit de wereld- catastrophe van vandaag moeten we red den wat er te redden valt. Op de eerste plaats moet de jeugd gered worden; de jeugd, het meest beklagens waardige slachtoffer van deze tijdsomstan digheden. Ongerijpt nog en hulpeloos staan velen uit de jeugd met lege handen, zonder arbeid, zonder taak, zonder vakkennis, zon der levensvulling, zonder perspectief, vol energie en toch krachteloos, met verbleekte idealen, met onheilspellende bekoringen, met fatale minderwaardigheidsgevoelens, met wrok, met onverschilligheid, met wan hoop. Zó zou een deel van het toekomstige volk opgroeien. Aan allen de plicht om te redden wat te redden valt. Onder de zegen Gods, in ver trouwen op Zijn Voorzienigheid die onze vermeerderde krachtinspanning, onze stof felijke offers de vruchtbaarheid zal geven, die gewenst is. Maar onder die zegen ook moedig voor uit! Zonder weifelen, zonder kleinzielige zelfzucht. Er zijn er die het initiatief ne men, de zaak aanpakken en werkkampen in eigen Katholieke,sfeer inrichten voor de jonge werklozen. Er zijn anderen, vele anderen, die moeten helpen door gebeden door stoffelijke hulp. Het is zo klein, klein in opvatting of klein in weldadigheidszin, wanneer de pro pagandisten voor deze edele zaak aan de deur worden afgescheept, soms door de heer des huizes zelf, die in „heilige' verontwaar diging de deur dichtslaat met de armzalige gemeenplaats als argument: „Daar heb ik geen interesse voor"; of wanneer hij zich telkens laat verontschuldigen dat hij „niet thuis" is. Maar heeft hij dan telkens als hij uitgaat, beslist él zijn geld op zak, en kan er geen kwartje enz. worden achtergela ten? En 't is toch zo'n eerlijke zaak! De pro pagandisten, die dat voor hun medemensen over hebben, komen de volgende week bij U aan huis, voorzien van een intekenlijst ter verantwoording, welke al of niet kan worden gebezigd, van een collectebus en van een legitimatiebewijs van de Natio nale R.K. Commissie voor Jeugdwerklozen- zorg, met de handtekening van den pen ningmeester van onze plaatselijke commis sie. (Let U ook eens op zijn gironummer). Laat het geld eens rinkelen in de bussen. Deze collecte van Katholiek Wassenaar moet klinken als 'n klok, blijde klanken to veren in de sombere ziel van menig jong mens! Namens de Nat. R.K. Commissie voor Jeugd werklozenzorg voor Wassenaar. Voorz.: H. Brantjes (Kath. Garde). Secr.: G. Leyenhorst (R.K. Volksb.). Penningm.: H. v. Soest. (St. Jos. Gez. Ver. (Gironummer 62037). Leden: Jos. Blankers, Kapelaan. N. Winnubst (R.K. Hanze). N. Looyestein (K. J. C.). G. v. Leeuwen (K. J. M. V.). Geslaagd. Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het doctoraal exa men rechten de heer W. T. M. Verhoeven alhier. Zonnestraal. De collecte voor Zonne straal, Woensdag j.l. alhier gehouden, heeft opgebracht 367.83. Zeventig jaar. Zaterdag 19 Juni a.s. hoopt de heer J. Eggink, oud-secretaris dezer gemeente, zijn 70sten verjaardag te vieren. Diefstallen. Mevrouw G. deed aangif te bij de politie van verduistering van haar haar gouden dameshorloge. De heer K. deed aapgifte van diefstal van een heeren-transportrijwiel uit den tuin achter zijn woning aan de Adriana- straat. Gevestigd: L. E. Appeltans, Vreemd, R.K. dienstbode, uit Alken (B.), Gr. Hae- sebroekscheweg 61. F. G. A. Bakker, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Prinsen- weg 85. J. L. M. Bakker en vrouw, R.K., koopman, uit Den Haag, Ridderlaan 1. A. F. Berenbak en gezin, geen, Procuratie houder, uit Semarang, Oranjelaan 14. A Boels, G.K., hulp in de huishouding, uit Voorschoten, Papeweg 4. C. Donker voort, N.H., palfrenier, uit Den Haag, Buurtweg 120. A. E. Dreiplatt, Vreemd, dienstbode, Evl., uit Lünen (Did.), Kie- vietsslaan 31. H. de Dreu, Vr.Ev., huis knecht-chauffeur, uit Bussum, Schoüwweg 33 (en vrouw). R. van Duijsen, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Tulpweg 10. P. Halma, N.H. dienstbode, uit Wym- britseradeel, Duinlustweg 25. A. Kvarda (ova), Vreemd, R.Iw, keukenmeid, uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 17. M. v. d. Lubbe, R.K., dienstbode, uit Hillegom, Schoüwweg 57B. M. Masztalez, Vreemd, R.K., dienstbode, uit Rijswijk (ZH)., Rijks straatweg 797. M. M. van Mierlo, R.K., verpleegster, uit Heerlen, Eikenlaan 5. K. C. Passchier, N.H., zonder beroep, uit Geldrop, Burtweg 108. J. Peters, R.K., verpleegster, uit Den Haag, Eikenlaan 5. Ch. Schmitz, Vr., DEv, dienstbode, uit Rot terdam, Vijverweg 4. H. M. C. Schroder, N.H., journalist, uit Amsterdam, Backers- hagenlaan 50D. S. M. F. Sodenkamp, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Rijksstraat weg 372. M. Spaanderman, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Rozensteinstraat 13. W. Timofejew, Vreemd. Gr.Orth., diens bode, uit Rotterdam, Oranjelaan 3. J. G. Tol, en gezin, R.K., kunstsmid, uit Haarlem, van Zuylen van Nijeveltstraat 107. J. C. C Verduijn, G.K., kinderjuffrouw, uit Am sterdam, Santhox-stlaan 52. C. F. M. Wa genaar, geb. Verhoeven, R.K.., zonder be- roep, uit Amsterdam, Crocusstraat 6. G. J. J. M. Wagenaar, R.K. Ambt. b.d. Ned. Veeh. Centrale, uit Den Haag, Crocusstr. 6. M. G. Waterreus, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Gravestraat 5. C. C. M. v. Wissen, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Meijendelscheweg 4. I Vertrokken: K. Snel naar Den Haag, Amalia van Solmstraat 121. J. A. van den Broek Humfrei naar Den Haag, Riouw- straat 17. J. Mastenbroek naar Hilver sum, Eikenlaan 20. J. Wapper naar Den Haag, Nieuwe Duinweg 16. M. Riezebos naar Zwijndrecht, Rotterdamscheweg 139. B. C. van de Griend naar Den Haag, Beekbergenstraat 29. K. Teerink en ge zin naar Amersfoort, Jac. Catslaan 30. M. M. Ammann naar Utrecht, Cath.singel 92bis. H. Y Gatsonides en vr., naar Naar- den, Prins Willem van Oranjelaan 13. J. P. van den Broek naar Voorschoten, Rijn dijk 30. E. I. Th.: Modelak naar den Haag Sagbroeklaan 80. E. Gravenkamp naar Valkenburg Z.H., Valkenb.weg 159. E. Vincenten geb. Meijer naar Voorburg, Wil lemstraat 46. M. A. C. van Thoor naar Den Haag, Apeldoornschelaan 146. D. I. Kuipers naar Den Haag, Abrikozenstraat 13 ZOETERMEER. J aarlij ksche premie keuring. Op het, voor dat doel zoo bij uitstek geschikte ter rein van den heer J. W. Groenewe- gen aan den Voorweg alhier, werd Donderdagmiddag 3 uur de jaarlijk- sche premiekeuring gehouden vanwege de Regelings-Commissie voor de Paardenfok kerij in Zuid-Holland. De kwantit^ was door meerdere inzendingen, belangrijk grooter dan vorig jaar, de kwaliteit van de inzendingen, in beide rubrieken, waren vrij goed. Velen, uit paarden- en landbouwkrin- gen, deden van him belangstelling blijken. De belangstelling voor de premiekeuring alhier wordt telken jare grooter, door de omstandigheden, dat de landbouwers al hier en in den omtrek, doch vooral in den omtrek, het nut van deze keuring waar- deeren. In de afdeeling Trekpaard, waren de vol gende rubrieken: I. merrieveulens; II. 1-ja- rige merriën; III. 2-jarige merriën; TV. 3- jarige merriën; V. 47-jarige merriën zon- ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkoopingen. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris Stoop gehouden ver- kooping, werd het huis met schuur en per- ceelen wei- en tuinland aan den Middel weg groot 3.17.95 H.A. na combinatie in bod staande op 5956.afgemijnd op 1500.door den heer van Vollenhoven q.q. alhier. Het huis met schuur en aanhoorig- heden, Riderbuurt 18 in bod staande op 875.werd afgemijnd op 10.door den heer L. B. van Niekerk alhier. Lustrum A. R. C. De voetbalvereni ging „A. R. C." organiseert ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan Zaterdagmiddag a.s. op haar terrein aan de Emmalaan, een lustrum-tournooi. Aan dit tournooi nemen deel: Quick-Boys, kampioen Leidsche Voetbalbond; Kennemerland, kampioen Haarlemsche Voetbalbond; K. C. D., kam pioen Rotterdamsche Voetbalbond, bene vens de jubileerende Voetbalvereniging A. R. C. (Alphen). Geboren: Maarten, z. van H. M. van Donk en N. Bruijnes Margaretha Johan na Maria, d. van J. M. J. Scheerder en J. M. F. Stumpel Marinus, z. van J. van Beusekom en A. Verdonk Louis, z. van J. Veldkamp en Th. van Naamen Hen drik, z. van J. van der Ham en P. K. J. de Geus Cornelia Theresia, d. van J. H. van Frankfoort en A. H. M. Pouw. Overleden: N. Ketel 86 j., wede. van P. J. de Groot Cornelia Groen in 't Wout 31 j., gehuwd met Petrus S. van der Voorn. Gevestigd: Katharina H. Koek van Nieuwkoop Teuntje Kool van Barwouts- waarder Cornelia J. Klink van 's-Gra- venhage Margje M. Kroon van Zeist Ir.getje S. Q. A. Veendaal van Amersfoort Albert us de Lange en echtgenoote van Boskoop Anna H. J. van Es van Leiden Margje de Jong van Zoeterwoude Ge rard a Boot van Den Helder Pietronella J. Muller van Sint Maatsensdijk Pieter- tje Groeneveld van Boskoop Anthonius S. Balhman van Assen Dirk van Smlr- ren en zuster van Mijdrecht. Vertrokken: Niesje van Dyk naar Leimuiden Arie Roodnat naar Leiden Wilhelmina M. van der Voort naar Lei den Clasina van Ejjk naar 's-Graven hage Pieter van Egmond naar Hazers- woude Johannes Pennings naar IJssel- monde Gerrit Starreveld en gezin naar 's Gravenhage Johannes Laterveer naar Sassenheim Elisabeth Rang naar Am sterdam Clasina M. Enthoven naar Haar lem Dirk Boot naar Haarlem. Geslaagd. Voor het examen gemeen te-administratie is te Den Haag geslaagd de heer P. D. Noest alhier. der veulen; VI. merriën van 8 jaar en ouder met veulen. In rubriek II werd „Greta" van onzen plaatsgenoot J. Janse, premiewaardig ge keurd; in rubriek III „Emma van Vreden- burg" van denzelfden eigenaar en in ru briek V „Dora van Vredenburg", eveneens van denzelfden eigenaar. In de afdeeling Tuigpaard waren de vol gende rubrieken: I. merrieveulens; II. 1-ja rige hengsten; Hl 1-jarige merriën; TV. 2- jarige merriën; V. 3-jarige merriën; VI 47-jarige merriën, zonder veulen; VII 47-jarige merriën, met veulen; VIII. mer riën van 8 jaar en ouder, met veulen. Premiewaardig werden gekeurd in ru briek I: „Bertha", fokker-eigenaar onze plaatsgenoot P. H. Groenewegen; in ru briek in: „Aga", fokker-eigenaar onze plaatsgenoot J. W. Groenewegen Hz.; in ru briek VI: „Urena", fokker-eigenaar onze plaatsgenoot J. W. Groenewegen Hz.; in ru briek VH: „Trientje", inze plaatsgenoot P. H. Groenewegen. In afdeeling „Trekpaard", waren 19 in schrijvingen; in afdeeling „Tuigpaard" 36 inschrijvingen. Door de jury werd opgemerkt, dat, zoo als al eerder werd aangeteekend, over het geheel genomen, de kwaliteit van de inzen dingen vrij goed was. Verschillende inzen dingen kregen het praedicaat „best". Voor de ouden van dagen. Door de commissie voor autotochten voor de ouden van dagen is besloten, dat de op 1 Juli a.s. te houden tocht zal bestaan in een bezich tiging van de omstreken van Den Haag en Wassenaar en vervolgens een boottocht op de Kagerplassen en Brasemermeer. Opga ven van hen, die voor de tocht in aanmer king komen, worden ingewacht bij mej. Van der Sman-Lamens en de heer P. Van Beek, alhier. Geboren: Petrus Gqsbertus, z. van C. J. de Jong en J. E. Friggen Wilhel mina Johanna Barbara, d.. van J. H. Hoog duin en J. B. Luiten. Gehuwd: J. L. de Ruiter 24 j. en N. Wieriks 22 j. M. J. Erdtman 22 j. en C. A- M. de Wit 17 j. J. de Grsaff 27 j. en N. J. Berigshoeff 27 j. Overleden: J. M. van Velzen 70 j., wede. van J. Henneken. ...den man, die 'n witten wandelstok draagt als hij de straat moet kruisen! (Want zoo'n stok wordt gedragen door menschen, die slecht kunnen zien)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11