DONDERDAG 17 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND RIJKSMIDDELEN IN MEI. Opbrengst ruim 4 millioen meer dan in de vijfde maand van het vorige jaar. Wat de kohiérbelastingen betreft was op Ultimo Mei jl. in hohièr gebracht 44.191.681 tègén 45.103.110 óp ultimo Mei van hfet vorig jaar. Van de „overige middelen" was dé op brengst over Mei van dit jaar f 35.000.103 (een twaalfde der raming 31.143.750) te gen 80.708.638 over Mei van het vórige jaar. Over de eerste vijf maanden van dit jaar bedroeg deze opbrengst 168.704.630 (op brengst eêtsté Vier maanden 1936 145.726.328). GRONDWETSHERZIENING IN DE AFDEELINOEN BEHANDELD. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag in de afdeelingen onderzocht de acht wets ontwerpen tot wijziging van de Grondwet gelijk deze luiden na de behandeling in eersten termijn door de vorige Staten-Ge- neraal. Gelijk veelal bij de behandeling in tweeden termijn yan een grondwetsherzie ning het geval is, bestond er thans Ook Voor de meeste ledèn geen aanleiding voor nieuwe uitvoerige beschouwingen. Het vóorloOpig verslag zal dan ook wel niet een zeer lijvig document worden. Aangeno men wordt, dat de memorie van antwoord door het niéuWe kabinet zal worden sa mengesteld waarna de openbare behande ling in September zal geschieden. NEDERLANDSCHE ZUIVEL CENTRALE. Naar ons van de zijde van de Nedér- landsche Züivelcentrale wordt medege deeld, is, ingevolge beschikking Van den minister van lahdbóüW én visschérij het gebied der gemeenten: Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Sassenheim, Voorhout, Katwijk, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg én Warmond (voor zoover niet reeds was aangewezen) toegevoegd aan hét gebeid waar het vervoeren, verkoopên én afleveren van boteï zonder merk Sléchts is toegestaan voor een hoeveelheid van 1Ö0 gram, zoomede Waar hét voorhanden héb ben van boter zonder merk is verboden met uitzondering o.m. van winkels, in ge bruik bij personen, die bij de Nederland- sche zuivel centrale als géöfganiSéèrdért zijn toegelaten tót de groep boterófnpak- kers en daarvan één döór öf vanwege de Nederlandsche zuivel-centrale afgegeven schriftelijk bewijs kunnen tóonen. COMMISSIE VOOR VEESTALLEN INGESTELD. Rij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken, van landbouw en visschérij, en van sociale zaken is een com missie ingesteld aan welke is opgedragen: 1. te onderzoeken, of het wensehelijk en mogriijk is, dat van Overheidswege voor nieuw- óf verbouw van gebouwen, bestemd voor hét onderbrengen van vee, voor- ÉChtiftën Wófdéfl gegeven, wêlkê bêöögën: a. beperking 'van brandgevaar; b. beperking van gevaar van verforens ding der daarin gehuisveste dieren; c. waarborgen te geven voor een hy giënische huisvesting def-dieren; d. bevordering van een hygiënische melkwinning, éen en ander mét inachtne ming van het économisch fflogélijkê. 2. Té önderzöéken, in hoever het wêfl- schelijk en mogelijk is, dat oök fêéds be staande geboUwén, dié voöf de eerste maal vóór onderbrenging van vee in gebruik worden genomen, aan de overheid de be voegdheid wordt gegeven, die gebouwen aan een keuring te onderwerpen en even tueel Ongeschikt te verklaren, of dé in- gebruikneming afhankelijk te stéllen van aan te brengen verbeteringen. 3. De noodige voorstellen te doen èn voorschriften te ontwerpen, indien en voor zoover de wenschelijkheid en mogelijkheid bij het onder 1 en 2 bedoelde Onderzoek is gebleken. In deze commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter: jhr. mr, dr. L, H, N. Bosch ridder van Rosenthal, commissa ris der Koningin in provincie Utrecht; tót léden de heeren A. D. van Eek, archi tect tê Alkmaar, hoofd van de bouwkun dige afdêèliflg der Wieringermeerdirectiel P. J. 't Hóöft B.J.zfl. te 's-Gravenhage, in specteur van den veeartsenijkundigen diénst, in algémêêfièn dienst; ir. H. van der Kaa te 'S-Gravénhage, hoofdinspecteur def volksgezondheid (volkshuisvesting)ir. A, M. Kuijsten te Arnhem .inspecteur der volksgezondheid (volkshuisvesting); if. H. G A. Leignes Bakhoven te 's-Gravenhagé, inspecteur Vah hêt veeteelt- en zuivelwe- zen; A. J. W. Mathijssen te Middelburg, als vertegenwoordiger der Kon. Nederlandsche BrandWeerVereeniging; A. Pieters, refe rendaris bij het departement van binnen» landschê zaken; H. van Poelgeest, indus trieel te Leiderdorp, onder-vöorzitter van het hoofdbestuur der Nêderiandsehê ver» eertiging tót bescherming Van diérên; df. A. H. Veenbaas té LêêuWafdén, difeetéUï van den gezondheidsdienst vóór hét vêè ifl Friesland êii pfóf. if. M. F. Viêser té Wa= geniflgém difêêtéuf van het ihêtitüüt Vööf landbouwwerktuigen èn -gèbóuwéfi. AÏS secretaris dei- eommissie is aangewezen de heer P. J< 't Hóóft P.J.Zfi. Voöffióemd. EEN ZEER RUMOERIGE VERGADERING VAN DEN NED. SLAGERSBOND. Langdurige besprekingen over de crisishef fin gen. De Ned. Slagershond heeft te Hilversum vergaderd. Er waren talrijke afdeelings- voorstellért ingekomen. Het eerste én voornaamste hoofdstuk han delde over de crisisheffingen. Hierover was een tiental zeer vergaande pfotestvoorstel- iên ingekomen. Over dit punt ontspon zich een uitvoerige discussie, die zeer heftig was en waarbij de vergadering zich zeer rumoerig gedroeg. Voortdurend werden de sprekers onderbro ken en nauwelijks konden zij Zich verstaan baar maken. De voorzitter kon de vergade ring op bepaalde oogenblikken niet mees ter blijven. Men wilde niet langer zich beperken tot eenvoudige papieren protesten, daar hiér toch geen enkel effect van te verwachten was. Men wilde een gróote protestmeeting in Den Haag, Anderen wilden nog verder gaan en het zelfs laten komen tot éen sta king. In scherpe woorden becritiseerde men het fégeériflgsbéleid, dat ten koste van het sla- gersbedrljf het landbouwbedrijf wilde steu nen. Ten Slótte lichtte de Voorzitter het prae- advles van het hoofdbestuur toe. Dit luidt als volgt: Hét Bohdsbestuur, ofschoon overtuigd zijnde, dat tot dusver het mogelijke is be proefd, om de Regeering te overtuigen, dat de Crisisheffing óp rund- en kalfsvleesch voor het slagersbedrijf funest, ja een ramp is, en daarbij voor de veehouderij een ernstig nadeel, wil zijn strijd voor af schaffing der heffing onversaagd voortzet ten en zich, in samenwerking met andere bonden, zoo mogelijk ook nu met de land bouworganisaties, Wélke zich dén laatsten tijd tégen de heffing uitspraken, opnieuw tot de Regeering en de pers wenden met éen klemmend bêtoög en êèh scherp pro test. Het Bondsbèstuur wil het van het overleg met de andere Bonden döëft afhangen, öf een actievergadering of een andere vorm van demonstratief optreden gewenseht is. Uitvoerig werd ifl tweede instantie hier over gesproken. Dé Vergadering wérd tóén vooral zeer rumoerig en onordelijk. Tenslotte werd hét praé-adviêS Van het hoofdbestuur in stemming gebracht, met als Uitslag, dat het met vlag ert Wimpel (214 tegen 14 stemmen) door de vergadering Werd goedgekeurd. Inzake dé afschaffing van de omzetbe lasting en inzake de heffing van de Waren- Wet Wérd zónder véél diseüssiè het prae- advies van het bondsbèstuur, waarbij acti viteit werd beloofd, goegekeurd. De voorstellen inzake de herziening van de VleeschkeUfingswet brachten de tongen nog ééns in beweging. Men protesteerde heftig tegen 'het fêit, dat de beloofde her ziening zoö lang op zich wachten liet. Het hoofdbestuur zegde toe, voor een spoedige afhandeling te blijven ijveren. Ook in de kwestie van de niet-eerlijké concurrentie door het grootbedrijf beloofde het bestuur diligent te zijn. De heer ScholtenS, voorzitter van dén R. K. Slagershond, slöót dé rij sprekers van dert êerstén dag mét êefi gelukwénSch aan het hoofdbestuur, dat het hoofd koel heeft weten tê 'hóUdên, ondanks de rumoerige debattên. Spf. Zégde tóe, In deZe moeilijke materie op de medewerking van den R. K. bond te mógêft rêkefien. DE INVOER VAN DEBNSCH VLEESCH. Het bericht, dat binnen enkele dagen hier te lande wederom een belangrijk kwantum Deensch en misschien ook bui- tenlandsch bevroren vleesch zal worden in gevoerd heelt in de kringen van belang hebbenden nog ai beroering gewekt. De vèeprijzen stijgen meer en meer en het vleesch wordt daardoor duurder. ïn den groothandel is dé toestand dientenge volge zeer slecht geworden, vooral ook om dat de afnêmers-detaillisten er eveneens Zeer Ongunstig Vöóf staan.'De import Van DeenSch vleesöh komt steeds, wanneer de inVoêr daarvan tóegelaten is (deze invoêr is gecontingenteerd) slechts in handen van consenthouders, die vereenigd zijn in een importêursbêdrijf. Uiteraard ls het aantal importeurs niet zoo groot. In grossierskrin gen (handelaren in Hollandsch vleesch) ziet men den aangekóndigdén invoer van buitenlandsch vleesch mét vrees tegertioèt. Mén verwacht daarvan gróote schade Voor den handel in Hollandsch vleesch, omdat men met de hooge vleeschprijzen niet óp zal kunnen tegèfl dé lagere prijzen Welkê vööf hét Deêïïschë vleesch zullen worden gênotéerd. De „Hollandsche" grossiers achten het HU billik, dat Ook zij ifi de gelegenheid wórden gesteld iets aan den invoer v&n buitenlandsch VlêêSCh te vétdiêfien, ómdat mén anders in de onmogelijkheid zou vér» keeren van den Hollandéchen vleèsChhafi- del, welke toch al zoo slecht gaat, te leven. Maandagavond kwam het bestuur van den Nèd. GfosSiéfsbond vöör deri Vleêsch- handèl tê Rotterdam in eën spóed-bestuufs- vergadering bijeen. Meii besloot te trach ten, den inVöèf Van Déensch vleesch zélf in handen te krijgen op grond Van het feit, dat de gróótê meerderheid van grossiers in dien bond Véreênigd zijn en de impor teurs, die oök in Hollandsch vleesch gros sieren, sléchts een gering percentage vor men Naar de bevoegde Deensche instantie werd een telegram verzonden, waarin ge vraagd Wérd dé gêhéelé import van Dêênéch vléêêêh in handen van dërt Ned. Gróêsiêrbond Voöf dêft vléesChhandel tê geven, Indiêfl dit ZOU ïufeken z§U de boiid dit vleeeeh Via zijfi afdeêllngêfi dóén distri- bueeren. Naar wij vernemen hééft ook het bestuur Zomermaatregelen voor het reizigersvervoer der spoorwegen. A. Voor alleenreizenden. Evenals vorige jaren ontwierpen de Ne derlandsche epoórwegën weer een aantal aantrekkelijke en goedkoope dagtochtjes per trein met aansluitenden tram-, boot- of re is wagen tocht voor alleenreizenden. Men koopt aan het vertrekstation zijn kaartje voor den geheel ert tocht; in den prijs voor een aantal tochten is tevens de prijs voor een lunch, diner, entree enz. be grepen. Men is vrij in de keuze van treinert, waarmede men wil reizen. Men moet slechts zorgen een trein uit te kiezen, welke tijdig aankomt op het station, vanwaar de aan sluitende tram-, boot- of reiswagentocht •begint. Zoowel voor de reis per spoor als Voor den aansluitenden tocht betaalt men een verlaagden prijs. Dit jaar heeft de reiziger keuze in twin tig verschillende tochten. Naast de gewone vacantiekaarten, welke verkrijgbaar zijn van 1 Juli t/m 15 September, worden inge voerd retour-vacantiekaarten, welke van 12 Juli t/m 2 September van Maandag t/m Donderdag verkrijgbaar zijn aan alle sta tions; prijs le kl. f 11.25, tweede kl, 8.65, derde kl. 6.00, kinderen van 4 t/m 9 jaar, halve prijs. De retour-vacantiekaarten zijn geldig voor een reis heen en terug naar het door den reiziger op te geven station van bestemming. De heenreis moet worden afgelegd op den dag van afstempeling, de terugreis op denzelfden dag of den volgen den dag. Zoowel heen- als terugreis mogen op een station onderv/eg worden aangevan gen of geëindigd; onderbreken der reis is echter niet geoorloofd. Voor houders van achtdaagsche abonne mentskaarten zijn verkrijgbaar èchtdaag» sche rijwielabonnementskaarten tegeh den prijs van 5^-. B. Voor gezélschappen volwassenen. Voor gezelschappen volwassenen (vér- eenigingen, clubs, enz.) bestaat weer ge legenheid de bekende kant en klaar-toch- ten te maken; men bestelt en betaalt zijn gêhèéle reis (spoor, boot, tram, reiswagen, lunch, diner, enz.) vooraf aan het station Van Vertrek, Waardoor dé léider der gezel schappen niet vóóraf zich mét andefè ver voersondernemingen, met restaurants e.d. iil Verbinding belioêft te Stéllen, C. Voor gezelSChappéh kinderen. Voor gezelschappen kinderen (kirtdêfVéf- eenigingen, scholen e.d.) zijn de zrg, Stah- daardreizen zeer aan te bevelen. Evenals bij de kant en klaartechten voor gezel schappen volwassenen kan voor de stan- daardreizen vrijwel alles teVóren gerégeld en betaald Worden. De stations verstrekken gaarne alle ge» WênSchtè inlichtingen. Alle tochten zoowel voor alleenreizenden als voor gezelschappén volwassenen en ge zelschappen kinderen Zijn vêrtfteld in het boekje „Uitstapjes door Nederland", dat tegen het einde van de maand Juni aan de voornaamste stations ad f 0.25 verkrijg baar is. D. Reizen met goedkoope treinen. In den zomer van 1937 zullen 108 (in zomer 1936, 85) góedkoopé treinêrt lóopen ên wel tusschen 7 Juli en 21 September. Op den langen afstand zijn de prijzen voor deze tremen lager gesteld dan in den zomer 1936. Bij Wijze van pföéf Zullen op éen werk dag en op een Zondag goed'koópe treinen loopen van de vier grootste steden naar HóögéVeén, Assen ert Groningen naar Al melo, Hengelo, Enschede en naar Maas tricht, Hêéflêh en Valkenbrug. De relatie goedkoope trein naar defi Hél der met aansluitehde boottocht naar Texêl, désgewênscht met rondrit der V.V.V. „Mooi Texel" op dit eiland, zal wederom bij allé vijf treinen worden opgenomen. De gelegenheid wórdt hier geboden ruim acht uren op Texel rustig te kunnen door brengen. Voor goedkoope treinreizigers bestaat de gelegenheid op vertoon van hun plaatsbe wijs reducties té krijgen öp verschillende attracties. Autoritten van Arnhem, Nijmegen, Maas tricht en Vlissingen, uit Amsterdam met be zoek aan Schiphol, Rotterdam (Waalhaven) Zeebad Vlissingen enz. enz. Men vrage inlichtingen aan de stations. van den Ned. Slagershond, welke organisa tie te Hilversum oongresseert, een spoed vergadering van het bestüür Over dit On derwerp belegd. DE UITVOER VAN GOUD. Ontheffing van het verbod van uitvoer. De Nederlandsche Bank N.V. te Amster dam deelt méde dat Zij, daèrtöè gemachtigd door den minister van financiën, onder de gegeven Omstandigheden bereid is On beperkt ontheffing te verleenen van het verbod vah uitvoer Van göüdêrt munt én gouden muntmateriaal, vervat in het ko ninklijk beshut vah 26 September 1936, flr. 52, waaraan wettelijke grondslag wérd Ver leend bij de wet Van 30 September 1936, staatsblad no. 101. Aanvragen om Ontheffing éls bovenbe doeld bèhöoreri schriftelijk té Wofdêfl inge diend bij dê hoofdbah'k van de Nederland» Sêhé Bank, afdêelirig secretarie, ortdéf Op gave van de soort, het brutogewicht en het fijngewicht van het goud waarvoor enthef fing van hét uitvoerverbod wordt verlangd, alsmede van hét adres waaraan en dé vér pakking waaronder mén bédoêid gêüd wënscht te verzenden. VERGOEDING BIJ DEN UITVOER VAN EIEREN EN EIERENFRODUCTEN. De Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee, zal in geval van verlaging van de uitkeeringen bij den uitvoer van eieren aan haar georganiseerden, over dé hurt in eigendom toebehoorende, in Nederlandsche koelhuizen opgeslagen of ingekalkte voor raden eieren, uit het Landbbóuw-crieis- fonds onder nadere voorwaarden, te stellen door de centrale onder goedkeuring van den minister, een bepaald bedrag vergoe den. In Staatscourant no. 113 zijn de bepa lingen opgenomen volgens welke dit be drag zal worden berekend. DE KOEKFABRIKANTEN ADRESSEE- REN AAN DEN MINISTER, Het bestuur der organisatie van Neder landsche koekfabrikanten hééft zich op nieuw met een schrijven gewend tot dén minister van landbouw en visschérij waar in het, naar aanleiding van de door den minister genomen afwijzende beschikking tot verlaging van de heffing op masseen glucose, aandringt, om met hét oog op de moeilijkheden, waarin de koékindustrie sedert jaren verkeert, alsnog tot verlaging van de heffing op deze artikelen over te gaan en het geeft daarin tevens de gron den aan waarop dit verzoek steunt. 2. H. REDDINGMAATSCHAPPIJ. Geen groote rampen; 300Ó gulden doode-handbelasting. De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Drenkelingen te Rotterdam, die haar stations gevestigd heeft langs de kust ten Zuiden vart Loosduinen, vermeldt in haar jaarverslag oVêr 1930 geen grootë zeerampen. Slechts eiöchtén de najaars stormen éen paar moeilijke tochten vöór de mötorreddingbootert te Hoèk van Hol land. De staat van inkomsten en uitgaven sluit met èèrt bedrag van bijna 80.000 gulden ert vermeldt een Voordêêlig saldo van 1865 gulden. De belasting wegens goederen in de döode hand bedroeg voor de maatschap pij in dat jaar 3206 gulden, RIJKSWEG DEN HAAG—WASSENAAR. Het gevaarlijke kruispunt bij het Viaduct, Het kruispunt van den rijksweg dén HaagWassenaar mét dé Zijdéiaén êri dêti Zijdeweg bij de grens tusschen deze ge meenten, is uit een verkeersoogpunt der mate gevaarlijk, door het ter plaatse over den weg leidêfide spoorwegviaduct en de groote Verkeersdrukte aldaar, dat een per manente bewaking van di-t kruispunt drin gend noodig is. In verband hiermede heeft de A.N.W.B; onlangs aan de gemeentebesturen van den Haag en Wassenaar Verzócht, het aanbren gen van eert automatische verkeersregeling door middel van lichtseinen té Willen be vorderen. Naar aanleiding van dit verzóek hebben B. en W. van 's Gravenhage thans mede gedeeld, dat zij zich tér zake Irt Vèfbih- ding hêbbên gesteld mét den minister V&rt waterstaat, omdat hét naaf de meemifig van dit college op den Weg ligt van het rijk, het verzoek van den A.N.W.B, in over weging te nemeft, aangezien dit éêh dódr- loopende verkeersregeling betreft, terwijl de weg den HaagWassenaar een rijksweg is en verkeersvoorschriftén en vèiligheids- maatfêgêlêrt daarom dóOf hét rijk zijn ge troffen, B. én W. van 's Gravenhage zijn met den A.N.W.B. Vah óórdeel, dat bedoeld kruis punt stellig in aanmerking behoort te ko men voor een doorloop end e regeling door middel van lichtseinen, hetgeen zij gron den op den Uitslag vaft door deze gemeen te gehouden vefkeêrtellingèh, waaruit is gebleken, dat dit jaar op Hemelvaartsdag tusschen 8 en 20 uur ruim 34.000 rijwie len en ruim 15.ÖÖ0 motorrijtuigen passeer den, terwijl óp één rtófmaïèn Wêfkdag ifl April j.i. ruim 10.000 motorrijtuigen wer den geteld. ONDERSCHEIDING VOOR DEN DUITSCHEN RIJKSSPORTLEIDER. Het A. N. P. meldt uit Berlijn: Het heeft Koningin WÜhelmina behaagd, den Duit- schen rijkssportleider vón Tsehammér tihd Ósten, in zijn kwaliteit van voorzitter van het Duitsche Olympische Comité, te be noemen tót groót-offïcier in de orde van Oranje Nassau. De Nederlandsche gezant, mr. C. Ridder van Rappard, heeft den rijkssportleider dé Versierselen dezer onderscheiding over handigd. KASTEEL MIDDACHTEN WORDT MUSEUM. Historisch bouwwerk uit de twaalfde eeuw. Met ingang van hét Vólgende Voorjaar, zal het bekende kasteel Middachten ten Oosten van De Stêêg, dat eigendom is Vart W. F. C. H. graaf Bentinck van Middach ten ên Waldeck Limburg, èVêrtais dat reeds hét géval is mét dén befoemdên kas teeltuin, ter bezichtiging voor het publiek Worden opengesteld. Het kasteel, waarin fraaie bêtifrnfleringert zijn aangebracht én dat véle Vöörtbrertg- sèlefi van middeleeuwsche kunst bevat, blijft géhéêl in den oudert stijl irigéfiéht. Hét landgoed Middachten, waaraan de overbekende, onder koning Lodewijk Na poléon aangelegde Middaehter ailée héaf naam heéff tê dankéfi, is rèéds zêèf Spoe dig na de in werkingtreding der natuur» schoonwet vóór het publiek opengesteld en ook de ein4 vorige eeuw naar een tee- kening van dén Franschen tuinarchitect Lenótrë door den parkarchitect C. Poort man te Diepenhèim aangelegde, tot zelfs in het buitenland beroemde kasteeltuin, is ter bezichtiging opengesteld. In dezen kasteeltuin treft men o.a. een klein open luchttheater aan. Eind Juli en in Augustus is de tuin op het mooist. Het kasteel werd reeds in de twaalfde eeuw vermeld; het verkeert nog in Uitste kenden staat. In Augustus 1909 heeft de toenmalige Duitsche keizer op het kasteel Middachten vertoefd. Voor de familie Bentinck, die slechts êenige maanden per jaar op Middachten Verblijf houdt, zal een der bijgebouwen tot een woonverblijf Worden ingericht. In de ze maanden is de kasteeltuin slechts des middags voor het publiek opengesteld. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. bloembollencultuur tegen baneerino. "Woensdagavond vergaderde Bloembol lencultuur in Hotel „Royal" ondêr voor zitterschap van den hêer J. C. v. d. Meer. In zijn openingswoord heette hij de aan wezigen welkom in het bijzonder enkele leden Uit naburige afdeelingen. In het kort besprak hij de minder goede oogst van bloembollen in de geheele streek. Na mededeeling, dat twee nieuwe leden wa ren toegètfêdétl, Wérden dê notulen on der dank vastgesteld. Ingekomen was een schrijven Vèn dén heef J. H. Lindhout, die om gezondheidsredenen voor zijn be stuurslidmaatschap moest bedanken. Met leedwezen had het bestuur hiervan ken nis genomen, de heer Lindhout heeft in de afdeeling en in het bestuur steeds een gfóote activiteit ontplooid en alvorens het bedanken in Zijn geheel te aanvaarden zal spr. eerst nóg een bespreking houden mét den heêf Lindhout, want slechts nóö- de zal men hém in het bestuur missen. Van de tentoonstellingscommissie „Mar- quettê" Was een dankschrijven ingekomen voor do beschikbaar gestelde medaille. Tot bestuurslid ifl de vacöturé Joh. v. Ko nijnenburg, Wien alsnog dank wérd ge bracht vóór hetgeen hij in het belang der afd. had gêd&an, werd gekozen de héér M, Hoek, dié dóof den voorzitter met en kele woorden wérd geïnstalleerd. Tot af gevaardigden naar de Algemeens Vergade ring Werden benoemd de heeren M. Hoek en C. J. Hoogeveen, secundo J. C. v. <L Meer en Th, g. v. Went. De beschrijvings brief der Algem. Vergadering werd nu aan dé Orde gestéld waaróp als voornaamste agendapunt stond: Acht de Aigemeène vergadêrifi,g het geWertsöht^ dat de be- drijfsmaatregêlen voor het" bloembollen- Vak in 19874938 Wórden gehandhaafd, ïn een uitvoerige toelichting van het H.B. blijkt, dat Ook bij hen Verdeeldheid heèrscht over handhaving of opheffing Van de bestaande maatregelen. Het afdee- liflgabèstuür Onthoudt zich Van hét geven Van éenig advies en de voorzitter geeft de Vergadering de gelegenheid zich over déze zeer belangrijke kwestie uit te spreken, doch verzoekt met klem kort te zijn en ëiechte dan te spreken als men dénkt niéuwe richtlijnen in déze materie te kun,- nen aangeven. De heer M. Hóek stelt voor om alvorens besprekingen te voeren aller eerst tê etemmën, mócht dé stemming zoodanig uitvallen, dat besprekingen flóo- dig zijn, hiertoe over te gaan. De voorzit ter was echter van meêning dat eerst ieder in de gelegenheid gesteld moet wor den, zich te kunnen uitspreken Voor ofi tègén Saneêring, doch nadat de hêeren v. d. Niet en g. H. v. Went eveneens aan- dföftgén Op diféetê stemming wêfd hiertoe overgegaan. De Uitslag was 22 voor en 26 tegen saneering, zoodat Ook Noordwijk zich uitsprak tegen de saneeringsmaatre- gelên, De Vóofzittér dankte Voor de vlotte afwerking van dit agendapunt. Spr. hoop te dat het ingenomen standpunt in het Werkelijke belang vart hét biöemböllehvak mag zijn en met belangstelling ziet spr. ■Uit naar de uitspraak van de Algem. Ver gadering en hoe de Minister hierop zal reageeren. In de rondvraag bracht de heer 't Man netje dank aan de afd. voor de genóten gastvrijheid, waarna de voorzitter met den Wènsch voor één goéd handelsseizoen en een woord van dank Voör Opkomst en de gevoerde besprekingen, deZe bijéén komst fllööt. Twee redders beloond. Men zal zich herinneren, dat een tweetal léden van de Noordwijksche Reddingsbrigade in Decem ber van hetvofigê jaar de 3l-jarigê A. c. Uit Lëidèn het leven redde. Genoemde dame was n.l. langs het strand van Katwijk naar NoördWijk geWahdéld én terhóógte van Villa „Bönnêvahck" de Zee ingelöópën, Wélk feit spoedig daarna óp deti boulevard ge constateerd werd. De heeren J. van der Bént èn W. C. Kóemans bedachten zich tóen geen oogenblik, sprongen in zee, en met gevaar voor hun eigen leven gelukte het hun Mej. G, aan wal te brengen en na toe passing Van kunstmatige adrnêhallrtg, toe diening van Zuurstof en hartmassage, de iêvertsgeeStén Weer op té Wékken. Hét Carnegie Heldenfonds hééft dèzën moedigen daad érkend in den vorm van êên gelderlij'ke belooning aan beide redders. Gisterenmorgen hééft Burgemeester J. B. V. M. J. Vaii dé Mörtêl deze belooning per soonlijk ên in tegenwoordigheid van den voorzitter en secretaris van de Noordwijk sche Reddingsbrigade, met éênigê toepas selijke woord ten raadhuize uitgereikt, De hêêf Van dér Bént mócht reeds eerder van den Ned. Bond tot het redden van drenke lingen éeft dlplóflia Ontvangen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7